О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия экстремизму и терроризму"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 января 2017 года № 1-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия экстремизму и терроризму" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан в установленные согласно перечню сроки:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов;
2) принять соответствующие нормативные правовые и правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 января 2017 года № 1-р
Перечень
нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия экстремизму и терроризму"
п/п
Наименование нормативного правового и правового акта Форма нормативного правового и правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение нормативного правового и правового акта
1 2 3 4 5 6
1
Об утверждении типовых Правил регулирования миграционных процессов в областях, городах республиканского значения и столице
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
февраль 2017 года
Жакупов Р.Т.
2
Об утверждении Правил выдворения иностранца или лица без гражданства в принудительном порядке
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
февраль 2017 года
Жакупов Р.Т.
3
О внесении изменений, и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1427 "Об утверждении Правил регистрации внутренних мигрантов и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
февраль 2017 года
Жакупов Р.Т.
4

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 6 қаңтардағы № 1-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары тізбеге сәйкес белгіленген мерзімде:
1) нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 6 қаңтардағы
№ 1-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 10.07.2017 № 89-ө өкімімен.
Р/с №
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актіні сапалы және уақтылы әзірлеу мен енгізуге жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1
Облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы және астанадағы көші-қон процестерін реттеудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2017 жылғы ақпан
Р.Т. Жақыпов
2
Шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2017 жылғы ақпан
Р.Т. Жақыпов
3
"Ішкі көшіп-қонушыларды тіркеу қағидаларын бекіту және Қазақстан өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1427 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2017 жылғы ақпан
Р.Т. Жақыпов
4

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
февраль 2017 года
Жакупов Р.Т.
5
Об утверждении Правил регулирования миграционных процессов в областях, городах республиканского значения и столице
решения маслихатов областей, городов Астаны и Алматы
МИО
в течение двух месяцев со дня утверждения Типовых правил регулирования миграционных процессов в областях, городах республиканского значения и столице
руководители аппаратов акимов областей, городов Астаны и Алматы
6
Об утверждении Правил и оснований получения уполномоченным органом по финансовому мониторингу из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма
совместный приказ
ГП (по согласованию), МФ
февраль 2017 года
Кравченко А.Н.
7
Об утверждении Правил регистрации абонентских устройств подвижной сети
приказ
МИК
май 2017 года
Сарсенов С.С.
8
Об утверждении Правил осуществления туроператорской деятельности в сфере религиозного туризма
приказ
МДРГО,
МИР
февраль 2017 года
Арын Б.С.
9
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 апреля 2015 года № 315 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан"
приказ
МВД,
МНЭ,
МИК
февраль 2017 года
Жакупов Р.Т.
10
Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
приказ
МИК
февраль 2017 года
Ажибаев А.Г.
11
Об утверждении Правил приостановления работы сетей и (или) средств связи, оказания услуг связи, доступа к интернет-ресурсам и (или) размещенной на них информации
совместный приказ
КНБ (по согласованию), МВД, АДГСПК (по согласованию), МО, СВР "Сырбар" (по согласованию), СГО (по согласованию), МФ, МИК, ГП (по согласованию)
февраль 2017 года
Ергожин Д.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
АДГСПК - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
СГО - Служба государственной охраны Республики Казахстан
СВР "Сырбар" - Служба внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар"
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МИК - Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МДРГО - Министерство по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МИО - местные исполнительные органы Республики Казахстан

"Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2017 жылғы ақпан
Р.Т. Жақыпов
5
Облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы және астанадағы көші-қон процестерін реттеу қағидаларын бекіту туралы
облыстардың, Астана және Алматы қалалары маслихаттарының шешімі
ЖАО
облыстарда, республикалық маңызы бар қалаларда және астанада көші-қон процестерін реттеудің үлгілік қағидаларын бекіткен күннен бастап екі ай ішінде
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері аппараттарының басшылары
6
Қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл үшін қажет ақпаратты алу қағидалары мен негіздерін бекіту туралы
бірлескен бұйрық
БП (келісім бойынша), Қаржымині
2017 жылғы ақпан
А.Н. Кравченко
7
Жылжымалы желінің абоненттік құрылғыларын тіркеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
АКМ
2017 жылғы мамыр
С.С. Сәрсенов
8
Діни туризм саласында туроператорлық қызметті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДІАҚМ, МСМ
2017 жылғы желтоқсан
Б.С. Арын
9
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу және оларға Қазақстан Республикасында "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 315 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ, ҰЭМ, АКМ
2017 жылғы ақпан
Р.Т. Жақыпов
10
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
АКМ
2017 жылғы ақпан
А.Ғ. Әжібаев
11
Байланыс желілерінің және (немесе) құралдарының жұмысын, байланыс қызметтерінің көрсетілуін, интернет-ресурстарға және (немесе) оларда орналастырылған ақпаратқа қол жеткізуді тоқтата тұру қағидаларын бекіту туралы
бірлескен бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша), ІІМ, МҚІСҚА (келісім бойынша), Қорғанысмині, "Сырбар" СБҚ (келісім бойынша), МКҚ (келісім бойынша), Қаржымині, АКМ, БП (келісім бойынша)
2017 жылғы ақпан
Д.Е. Ерғожин
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП
-
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ҰҚК
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
МҚІСҚА
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
МКҚ
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі
"Сырбар" СБҚ
-
Қазақстан Республикасының "Сырбар" сыртқы барлау қызметі
ІІМ
-
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Қорғанысмині
-
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ҰЭМ
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
АКМ
-
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
ДІАҚМ
-
Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі
ИДМ
-
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
Қаржымині
-
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ЖАО
-
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары