О дополнительных мерах по решению проблемы задолженности перед иностранными организациями
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 июня 2017 года № 71-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 апреля 2019 года № 51-р.
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 05.04.2019 № 51-р.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 19 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан":
1. Образовать Межведомственную комиссию по вопросам задолженности перед иностранными организациями (далее - Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) Состав Комиссии;
2) Положение о Комиссии.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 июня 2017 года № 71-р
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам задолженности перед иностранными организациями
Министр юстиции Республики Казахстан, председатель;
ответственный секретарь Министерства юстиции Республики Казахстан, заместитель председателя;
директор Департамента по защите имущественных прав государства Министерства юстиции Республики Казахстан, секретарь;
первый заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан;
вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
вице-министр финансов Республики Казахстан;
вице-министр энергетики Республики Казахстан;
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан.
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 июня 2017 года №71-р
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам задолженности перед иностранными организациями
1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам задолженности перед иностранными организациями (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является выработка предложений по решению проблем задолженности Республики Казахстан перед иностранными организациями.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Комиссии является Министерство юстиции Республики Казахстан.
5. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
2. Задачи Комиссии
6. Основными задачами Комиссии являются:
1) рассмотрение материалов по вопросам задолженностей перед иностранными организациями;

Шетелдік ұйымдардың алдындағы берешектердің проблемасын шешу жөніндегі қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 7 маусымдағы № 71-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 5 сәуірдегі № 51-ө өкімімен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 05.04.2019 № 51-ө өкімімен.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 19-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес:
1. Шетелдік ұйымдардың алдындағы берешек мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Комиссия құрамы;
2) Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 7 маусымдағы
№ 71-ө өкімімен
бекітілген
Шетелдік ұйымдардың алдындағы берешек мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Қазақстан Республикасының Әділет министрі, төраға;
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің жауапты хатшысы, төрағаның орынбасары;
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Мемлекеттің мүліктік құқықтарын қорғау департаментінің директоры, хатшы;
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасары;
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 7 маусымдағы
№ 71-ө өкімімен
бекітілген
Шетелдік ұйымдардың алдындағы берешек мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Шетелдік ұйымдардың алдындағы берешек мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің мақсаты - Қазақстан Республикасының шетелдік ұйымдар алдындағы берешек мәселелерін шешу жөнінде ұсыныстар әзірлеу.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
2. Комиссияның міндеттері
6. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) шетелдік ұйымдардың алдындағы берешектер мәселелері жөнінде материалдарды қарау;

2) выработка предложений и рекомендаций по механизму погашения задолженностей перед иностранными организациями.
3. Организация и порядок работы Комиссии
7. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.

2) шетелдік ұйымдардың алдындағы берешектерді өтеу тетігі жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу.
3. Комиссияның ұйымдастырылуы мен жұмыс тәртібі
7. Комиссияның ұйымдастырылуы мен жұмыс тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.