"Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 14 қарашадағы № 153-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 26 қыркүйектегі № 122-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 27 қазандағы № 176-ө өкімімен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 27.10.2022 № 176-ө өкімімен.
"Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 14 қарашадағы № 153-ө өкіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жөніндегі ұлттық комиссияның құрамына:
мыналар енгізілсін:
Әшімбаев
Мәулен Сағатханұлы
-
"Нұр Отан" партиясы Төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша),
Есім
Ғарифолла
-
"Шайсұлтан Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының бас директоры, философия ғылымдарының докторы, профессор;
мына:
"Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам министрі";
"Сайыров
Ерлан
-
"Қазақстан Республикасы кәсіподақтар федерациясы" республикалық кәсіподақтар бірлестігі төрағасының кеңесшісі (келісім бойынша)";
"Тілешов
Ербол Ердембекұлы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Ш. Шаяхметов атындағы тілдерді дамытудың республикалық үйлестіру-әдістемелік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының директоры"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрі";
"Сайыров
Ерлан
-
"Қазақстан Республикасы кәсіподақтар федерациясы" республикалық кәсіподақтар бірлестігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)";
"Тілешов
Ербол Ердембекұлы
-
"Шайсұлтан Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" коммерциялық емес акционерлік ,қоғамының атқарушы директоры";
көрсетілген комиссияның құрамынан М.А. Құл-Мұхаммед шығарылсын.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев

О внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 ноября 2017 года № 153-р "О Национальной комиссии по переводу алфавита казахского языка на латинскую графику"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 сентября 2018 года № 122-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 октября 2022 года № 176-р.
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 27.10.2022 № 176-р.
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 ноября 2017 года № 153-р "О Национальной комиссии по переводу алфавита казахского языка на латинскую графику" следующие изменения:
в составе Национальной комиссии по переводу алфавита казахского языка на латинскую графику, утвержденном указанным распоряжением:
ввести:
Ашимбаева Маулена Сагатхановича
-
первого заместителя Председателя партии "Нур Отан" (по согласованию),
Есима Гарифоллу
-
генерального директора некоммерческого акционерного общества "Национальный научно-практический центр "Тіл-Қазына" имени Шайсултана Шаяхметова", доктора философских наук, профессора;
строки:
"Министр по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан";
"Саиров Ерлан
-
советник председателя республиканского объединения профсоюзов "Федерация профсоюзов Республики Казахстан" (по согласованию)";
"Тлешов Ербол Ердембекович
-
директор республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский координационно-методический центр развития языков имени Ш. Шаяхметова"
изложить в следующей редакции:
"Министр общественного развития Республики Казахстан";
"Саиров Ерлан
-
заместитель председателя республиканского объединения профсоюзов "Федерация профсоюзов Республики Казахстан" (по согласованию)";
"Тлешов Ербол Ердембекович
-
исполнительный директор некоммерческого акционерного общества "Национальный научно-практический центр "Тіл-Қазына" имени Шайсултана Шаяхметова";
вывести из состава указанной комиссии Кул-Мухаммеда М.А.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев