О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 26 января 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации прав на недвижимое имущество и юридических лиц"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 марта 2021 года № 44-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 января 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации прав на недвижимое имущество и юридических лиц" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню и ежемесячно, не позднее 10 числа следующего месяца проинформировать Министерство юстиции Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца следующего квартала проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 44-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жылжымайтын мүлікке құқықтарды және заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 26 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 2 наурыздағы № 44-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жылжымайтын мүлікке құқықтарды және заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 26 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында кабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын және ай сайын, келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі тоқсанның қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтасын және келесі тоқсандағы айдың 20-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 44-ө өкімімен бекітілген

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 января 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации прав на недвижимое имущество и юридических лиц"
п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение правового акта
1
2
3
4
5
6
1

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жылжымайтын мүлікке құқықтарды және заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 26 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапалы және уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительстве Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МИИР
март
2021 года
Ускенбаев К.А.
2
Об утверждении Правил выдачи решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИИР
апрель
2021 года
Ускенбаев К.А.
3
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 398 "Об утверждении Инструкции по производству дел об административных правонарушениях органами юстиции Республики Казахстан"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021 года
Амиргалиев А.Х.
4
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021 года
Амиргалиев А.Х.
5
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 27 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021 года
Амиргалиев А.Х.
6
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131 "Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021 года
Амиргалиев А.Х.
7
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 август 2007 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи дубликата и аннулировании подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021 года
Амиргалиев А.Х.
8
О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 110 "Об утверждении Правил проведения систематической регистрации прав на недвижимое имущество в правовом кадастре"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021 года
Амиргалиев А.Х.
9

"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер меп толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2021 жылғы наурыз
Қ.А.Өскенбаев
2.
Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылысжайларды бұзу) бойынша жұмыстар кешенін жүргізуге шешім бер қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2021 жылғы cәyip
Қ.А.Өскенбаев
3.
"Қазақстан Республикасы әділет органдарының әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерд жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 398 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы сәуір
А.Х Әміргалиев
4.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу женінде мемлекеттік кызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы сәуір
А.Х.Әмірғалиев
5.
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 27 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы сәуір
А.Х.Әміргалиев
6.
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 164 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы сәуір
А.Х.Әміргалиев
7.
"Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің күшін жою қағидаларын бекіт туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 244 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы сәуір
А.Х. Әмірғалиев
8.
"Құқықтық кадастрда жылжымайтын мүлікке құқықтарды жүйелі түрде тіркеу жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 110 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы сәуір
А.Х. Әмірғалиев
9.

О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 сентября 2018 года № 1382 "Об утверждении требований к сопровождению правового кадастра и правил доступа к правовому кадастру"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021 года
Амиргалиев А.Х.
10
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 164 "Об утверждении Правил взаимодействия государственных органов по обмену информацией для целей ведения правового и иных кадастров"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021 года
Амиргалиев А.Х.
11
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 1192 "Об утверждении правил предоставления статистической и иной отчетной информации в области государственной регистрации прав на недвижимое имущество"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021 года
Амиргалиев А.Х.
12
О внесении изменений в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 1 ноября 2018 года № 1520 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 ноября 2018 года № 55 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в сфере регистрации прав на недвижимое имущество"
совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МЮ,
МНЭ
апрель
2021 года
Амиргалиев А.Х.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МИИР - Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан

"Құқықтық кадастрды қолдауға қойылатын талаптарды және құқықтық кадастрға қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қыркүйектегі № 1382 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы сәуір
А.Х. Әмірғалиев
10.
"Құқықтық және өзге де кадастрларды жүргізу мақсатында ақпарат алмасу бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 164 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы сәуір
А.Х. Әмірғалиев
11.
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 1192 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы сәуір
А.Х.Әмірғалиев
12.
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласында тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 1 қарашадағы № 1520 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 2 қарашадағы № 55 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
Әділетмині ҰЭМ
2021 жылғы сәуір
А.Х.Әмірғалиев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
ИИДМ - Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі