О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 30 июня 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам расширения самостоятельности и ответственности районных, городских и сельских уровней власти"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 135-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам расширения самостоятельности и ответственности районных, городских и сельских уровней власти" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню и ежемесячно, не позднее 10 числа следующего месяца, проинформировать Министерство национальной экономики Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Акимам областей, городов республиканского значения, столицы в течение двух месяцев после принятия правовых актов, предусмотренных пунктами 1, 2, 6 и 7 перечня, обеспечить приведение в соответствие с данными актами регламентов маслихатов, правил проведения раздельных сходов, регламентов собраний местных сообществ, правил погребения и организации дела по уходу за могилами.
4. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца следующего квартала проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
Распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 августа 2021 года № 134-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам расширения самостоятельности и ответственности районных, городских и сельских уровней власти"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение правового акта
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 704 "Об утверждении Типового регламента маслихата"
Указ Президента Республики Казахстан
МНЭ
Август 2021 года
Абдыкадыров А.Е.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
Август 2021 года
Абдыкадыров А.Е.
3.

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне аудандық, қалалық және ауылдық билік деңгейлерінің дербестігі мен жауапкершілігін кеңейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 9 тамыздағы № 135-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне аудандық, қалалық және ауылдық билік деңгейлерінің дербестігі мен жауапкершілігін кеңейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын және ай сайын, келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігін хабардар етсін.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері тізбенің 1, 2, 6 және 7-тармақтарында көзделген құқықтық актілер қабылданғаннан кейін екі ай ішінде мәслихаттардың регламенттерін, бөлек жиындарды өткізу қағидаларын, жергілікті қоғамдастықтар жиналыстарының регламенттерін, жерлеу және зираттарды күтіп ұстау ісін ұйымдастыру қағидаларын осы актілерге сәйкес келтіруді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі тоқсан қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтасын және келесі тоқсандағы айдың 20-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 9 тамыздағы
№ 135-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне аудандық, қалалық және ауылдық билік деңгейлерінің дербестігі мен жауапкершілігін кеңейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актіні сапалы және уақтылы әзірлеуге және енгізуге жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
"Мәслихаттың үлгі регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 704 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰЭМ
2021 жылғы тамыз
Ә.Е. Әбдіқадыров
2.
"Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 13 қазандағы № 1106 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2021 жылғы тамыз
Ә.Е. Әбдіқадыров
3.

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2016 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
Август 2021 года
Шаимова А.А.
4.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан и контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
Сентябрь 2021 года
Султангазиев М.Е.
5.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 139 "Об утверждении методики расчетов трансфертов общего характера"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2021 года
Амрин А.К.
6.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 295 "Об утверждении Типового регламента собрания местного сообщества"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2021 года
Абдыкадыров А.Е.
7.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 мая 2019 года № 48 "Об утверждении Типовых правил погребения и организации дела по уходу за могилами"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2021 года
Абдыкадыров А.Е.
8.
Об утверждении правил расчетов прогнозных объемов доходов и затрат бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
постановления акиматов районов (городов областного значения)
МИО
сентябрь 2021 года
Курирующие заместители акимов областей
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИО – местные исполнительные органы
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан

"Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 16 қазандағы № 646 қбпү қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2021 жылғы тамыз
А.А.Шайымова
4.
"Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты мен Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесі" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы қыркүйек
Е.М.Сұлтанғазиев
5.
"Жалпы сипаттағы трансферттердің есеп-қисаптар әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 139 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2021 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин
6.
"Жергілікті қоғамдастық жиналысының үлгі регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 295 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2021 жылғы қыркүйек
Ә.Е. Әбдіқадыров
7.
"Жерлеудің және зираттарды күтіп ұстау ісін ұйымдастырудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 31 мамырдағы № 48 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2021 жылғы қыркүйек
Ә.Е. Әбдіқадыров
8.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің кірістері мен шығындарының болжамды көлемін есептеу қағидаларын бекіту туралы
аудан, (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдіктерінің қаулысы
ЖАО
2021 жылғы қыркүйек
облыс әкімдерінің жетекшілік ететін орынбасарлары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі