О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 8 июня 2021 года "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 августа 2021 года № 141-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 8 июня 2021 года "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – перечень, законы).
2. Акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию), субъектам квазигосударственного сектора (по согласованию) в срок до 1 декабря 2021 года принять в установленном законодательством Республики Казахстан порядке внутренние правовые акты в целях реализации законов и информировать Министерство финансов Республики Казахстан о принятых мерах в срок до 13 декабря 2021 года.
3. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном законодательством Республики Казахстан порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проект правового акта согласно перечню;
2) принять в установленном законодательством Республики Казахстан порядке соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и не позднее месячного срока со дня их принятия проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах;
3) о мерах, принятых в реализацию пункта 2 настоящего распоряжения, проинформировать Правительство Республики Казахстан в срок до 28 февраля 2022 года.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 августа 2021 года № 141-р
Перечень

Қазақстан Республикасының "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 8 маусымдағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 23 тамыздағы № 141-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 8 маусымдағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе, заңдар) бекітілсін.
2. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы (келісу бойынша), квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша) 2021 жылғы 1 желтоқсанға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдарды іске асыру мақсатында ішкі құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы 2021 жылғы 13 желтоқсанға дейін Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актінің жобасын әзірлесін және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және олар қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін;
3) осы өкімнің 2-тармағын іске асыру мақсатында қабылданған шаралар туралы 2022 жылғы 28 ақпанға дейін мерзімде Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 23 тамыздағы
№ 141-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 8 июня 2021 года "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качественную, своевременную разработку и внесение правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.

Қазақстан Республикасының "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 8 маусымдағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
Ноябрь 2021 года
Кенбеил Д.М.
2.
Об утверждении правил осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
Ноябрь 2021 года
Кенбеил Д.М.
3.
Об определении веб-порталов закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора и операторов информационных систем электронных закупок, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
Ноябрь 2021 года
Кенбеил Д.М.
4.
Об утверждении правил работы веб-порталов закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора, в том числе в случае возникновения технических сбоев в работе веб-порталов, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
Ноябрь 2021 года
Кенбеил Д.М.
5.
Об утверждении правил формирования и ведения реестров в сфере закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
Ноябрь 2021 года
Кенбеил Д.М.
6.
Об утверждении правил проведения контроля, осуществляемого централизованной службой по контролю за закупками, за исключением централизованной службы по контролю за закупками Фонда национального благосостояния
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
Ноябрь 2021 года
Кенбеил Д.М.
7.
Об утверждении правил заключения и исполнения офтейк-контракта для отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
Ноябрь 2021 года
Кенбеил Д.М.
8.
Об утверждении методических рекомендаций по вопросам закупок для отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда и организаций Фонда
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
ноябрь 2022 года
Кенбеил Д.М.
9.
Об утверждении перечня идентичных товаров для отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
Ноябрь 2022 года
Кенбеил Д.М.
10.

"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2021 жылғы қараша
Д.М. Кеңбейіл
2.
Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы қараша
Д.М. Кеңбейіл
3.
Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алу веб-порталдарын және электрондық сатып алу ақпараттық жүйелерінің операторларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы қараша
Д.М. Кеңбейіл
4.
Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алу веб-порталдарының жұмыс істеу, оның ішінде веб-порталдар жұмысында техникалық іркілістер туындаған жағдайда жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы қараша
Д.М. Кеңбейіл
5.
Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алу саласындағы тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы қараша
Д.М. Кеңбейіл
6.
Ұлттық әл-ауқат қорының сатып алуын бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметті қоспағанда, сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет жүзеге асыратын бақылауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы қараша
Д.М. Кеңбейіл
7.
Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілері үшін офтейк-келісімшартты жасасу және орындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы қараша
Д.М. Кеңбейіл
8.
Қорды және Қордың ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілері үшін сатып алу мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы қараша
Д.М. Кеңбейіл
9.
Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілері үшін бірдей тауарлардың тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы қараша
Д.М. Кеңбейіл
10.

О признании утратившим силу приказа Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2019 года № 1201 "Об утверждении Правил осуществления закупок товаров, работ, услуг национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
Ноябрь 2021 года
Кенбеил Д.М.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан

"Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке ұлттық компанияға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 31 қазандағы № 1201 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы қараша
Д.М. Кеңбейіл
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі