О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 10 июля 2023 года "Об онлайн-платформах и онлайн-рекламе" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам онлайн-платформ и онлайн-рекламы"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 августа 2023 года № 127-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 10 июля 2023 года "Об онлайн-платформах и онлайн-рекламе" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам онлайн-платформ и онлайн-рекламы" (далее – перечень).
2. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2023 года №
Перечень

Қазақстан Республикасының "Онлайн-платформалар және онлайн-жарнама туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне онлайн-платформалар және онлайн-жарнама мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 10 шілдедегі заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 15 тамыздағы № 127-ө өкімі
Қазақстан Республикасының "Онлайн-платформалар және онлайн-жарнама туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне онлайн-платформалар және онлайн-жарнама мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 10 шілдедегі заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы Қазақстан Республикасының "Онлайн-платформалар және онлайн-жарнама туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне онлайн-платформалар және онлайн-жарнама мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 10 шілдедегі заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген заңдарды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытсын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей, жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы 15 тамыздағы
№ 127-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 10 июля 2023 года "Об онлайн-платформах и онлайн-рекламе" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам онлайн-платформ и онлайн-рекламы"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1
2
3
4
5
6
1

Қабылдануы Қазақстан Республикасының "Онлайн-платформалар және онлайн-жарнама туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне онлайн-платформалар және онлайн-жарнама мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 10 шілдедегі заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2019 года № 142 "О некоторых вопросах Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИОР
сентябрь
2023 года
Кочетов Е.Д.
2
Об утверждении правил ведения реестра законных представителей онлайн-платформ на территории Республики Казахстан и признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 24 августа 2022 года № 344 "Об утверждении Правил ведения реестра законных представителей иностранных онлайн-платформ и (или) сервисов обмена мгновенными сообщениями, осуществляющих взаимодействие с уполномоченным органом в области средств массовой информации"
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
сентябрь
2023 года
Кочетов Е.Д.
3
Об утверждении правил маркировки онлайн-рекламы
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
сентябрь
2023 года
Кочетов Е.Д.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
____________________

"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 наурыздағы № 142 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АҚДМ
2023 қыркүйек
Е.Д. Кочетов
2
Қазақстан Республикасының аумағындағы онлайн-платформалардың заңды өкілдерінің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту және "Шетелдік онлайн-платформалардың және (немесе) лездік хабар алмасу сервистерінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы уәкілетті органмен өзара іс-қимылды жүзеге асыратын заңды өкілдерінің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 24 тамыздағы № 344 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2023 қыркүйек
Е.Д. Кочетов
3
Онлайн-жарнаманы таңбалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2023 қыркүйек
Е.Д. Кочетов
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі.