О внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2022 года № 124-р "О некоторых вопросах работы цифровых заместителей министерств Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 ноября 2023 года № 170-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 1157.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2024 № 1157.
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2022 года № 124-р "О некоторых вопросах работы цифровых заместителей министерств Республики Казахстан" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О некоторых вопросах работы цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан";
в пункте 1:
подпункт 1) исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) KPI для цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан.";
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Государственным органам на ежеквартальной основе, в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, размещать отчет по достижению KPI в информационной системе проектного управления.

"Қазақстан Республикасы министрліктерінің цифрлық орынбасарлары жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 16 тамыздағы № 124-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 3 қарашадағы № 170-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 1157 қаулысымен
"Қазақстан Республикасы министрліктерінің цифрлық орынбасарлары жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 16 тамыздағы № 124-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2024 № 1157 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы министрліктерінің цифрлық орынбасарлары жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 16 тамыздағы № 124-ө өкіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшыларының цифрлық орынбасарлары жұмысының кейбір мәселелері туралы";
1-тармақта:
1) тармақша алып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары бірінші басшыларының цифрлық орынбасарларына арналған KPI бекітілсін.";
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік органдар тоқсан сайынғы негізде есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде KPI-ға қол жеткізу жөніндегі есепті жобалық басқарудың ақпараттық жүйесінде орналастырып тұрсын.

7. Финансы
1
Доля закупок в государственных закупках (лотов), проведенных с применением электронного каталога
%
20
25
30
35
40
15 %
числитель: число закупок в государственных закупках (лотов), проведенных с применением электронного каталога
знаменатель: общая численность проведенных государственных закупок (лотов)
умножить на 100
2
Доля информационных систем бухгалтерского учета центральных государственных органов, интегрированных с единым хранилищем данных бухгалтерских операций
%
53
79
92
97
97
10 %
числитель: число информационных систем бухгалтерского учета центральных государственных органов, интегрированных с единым хранилищем данных бухгалтерских операций
знаменатель: общая численность центральных государственных органов
умножить на 100
3
Доля информационных систем бухгалтерского учета местных исполнительных органов, интегрированных с единым хранилищем данных бухгалтерских операций
%
-
-
1
10
30
15 %
числитель: число информационных систем бухгалтерского учета местных исполнительных органов, интегрированных с единым хранилищем данных бухгалтерских операций
знаменатель: общая численность центральных государственных органов
умножить на 100
4
Доля физических лиц, сдавших декларацию об активах и обязательствах, декларацию о доходах и имуществе
%
11,8
31
100
-
-
5 %
числитель: число физических лиц, сдавших декларацию об активах и обязательствах, декларацию о доходах и имуществе
знаменатель: общая численность физических лиц
умножить на 100
5
Доля таможенных деклараций, поданных в автомобильных пунктах пропуска на границе, таможенное оформление которых заняло свыше 4 часов с момента регистрации (расчет по методике целевого индикатора Плана развития МФ РК)
%
50
45
40
35
30
15 %
числитель: число таможенных деклараций, поданных в автомобильных пунктах пропуска на границе, таможенное оформление которых заняло свыше 4 часов с момента регистрации (расчет по методике целевого индикатора Плана развития МФ РК)
знаменатель: общая численность таможенных деклараций, поданных в автомобильных пунктах пропуска на границе (по методике целевого индикатора Плана развития МФ РК)
умножить на 100
6
Доля автомобильных транспортных средств, прошедших пункты пропуска на границе, по которым распознавание перевозимых товаров было проведено посредством технологий ИИ
%
-
5
30
60
80
15 %
числитель: число автомобильных транспортных средств, прошедших пункты пропуска на границе, по которым распознавание перевозимых товаров было проведено посредством технологий ИИ
знаменатель: общая численность автомобильных транспортных средств, прошедших пункты пропуска на границе
умножить на 100
7
Доля правонарушений, выявленных с использованием технологий ИИ при перемещении товаров автомобильными транспортными средствами и находящихся под таможенным контролем
%
-
5
30
60
80
15 %
числитель: число правонарушений выявленных с использованием технологий ИИ при перемещении товаров автомобильными транспортными средствами и находящихся под таможенным контролем
знаменатель: общая численность правонарушений, выявленных при перемещении товаров автомобильными транспортными средствами и находящихся под таможенным контролем
умножить на 100
8
Доля автоматизированных отчетов от общего количества отчетов
%
62
80
90
100
-
10 %
числитель: число автоматизированных отчетов
знаменатель: общая численность отчетов
умножить на 100

7. Қаржы
1
Электрондық каталогты қолдана отырып жүргізілген мемлекеттік сатып алудағы сатып алудың (лоттардың) үлесі
%
20
25
30
35
40
15 %
алымы: электрондық каталогты қолдана отырып жүргізілген мемлекеттік сатып алудағы сатып алу (лоттар) саны бөлімі: өткізілген мемлекеттік сатып алудың (лоттардың) жалпы саны 100-ге көбейту
2
Бухгалтерлік операциялардың бірыңғай деректер қоймасымен интеграцияланған орталық мемлекеттік органдардың бухгалтерлік есепке алу ақпараттық жүйесінің үлесі
%
53
79
92
97
97
10 %
алымы: бухгалтерлік операциялардың бірыңғай деректер қоймасымен біріктірілген орталық мемлекеттік органдардың бухгалтерлік есепке алу ақпараттық жүйесінің саны бөлімі: орталық мемлекеттік органдардың жалпы саны 100-ге көбейту
3
Бухгалтерлік операциялардың бірыңғай деректер қоймасымен интеграцияланған жергілікті атқарушы органдардың бухгалтерлік есепке алу ақпараттық жүйесінің үлесі
%
-
-
1
10
30
15 %
алымы: бухгалтерлік операциялардың бірыңғай деректер қоймасымен біріктірілген жергілікті атқарушы органдардың бухгалтерлік есепке алу ақпараттық жүйесінің саны бөлімі: орталық мемлекеттік органдардың жалпы саны 100-ге көбейту
4
Активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны, кірістер мен мүлік туралы декларацияны тапсырған жеке тұлғалардың үлесі
%
11,8
31
100
-
-
5 %
алымы: активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны, кірістер мен мүлік туралы декларацияны тапсырған жеке тұлғалардың саны бөлімі: жеке тұлғалардың жалпы саны 100-ге көбейту
5
Кедендік ресімдеуге тіркелген кезінен бастап 4 сағаттан астам уақыт кеткен, шекарадағы автомобиль өткізу пункттерінде берілген кедендік декларациялардың үлесі (ҚР Қаржымині даму жоспарының нысаналы индикатор әдістемесі бойынша есептеу)
%
50
45
40
35
30
15 %
алымы: кедендік ресімдеуге тіркелген кезінен бастап 4 сағаттан астам уақыт кеткен, шекарадағы автомобиль өткізу пункттерінде берілген кедендік декларациялардың саны (ҚР Қаржымині даму жоспарының нысаналы индикатор әдістемесі бойынша есептеу)
бөлімі: шекарадағы автомобиль өткізу пункттерінде берілген кедендік декларациялардың жалпы саны (ҚР Қаржымині даму жоспарының нысаналы индикатор әдістемесі бойынша)
100-ге көбейту
6
Тасымалданатын тауарларды тану ЖИ технологиялары арқылы жүргізілген, шекарадағы өткізу пункттерінен өткен автомобиль көлігі құралдарының үлесі
%
-
5
30
60
80
15 %
алымы: тасымалданатын тауарларды тану ЖИ технологиялары арқылы жүргізілген, шекарадағы өткізу пункттерінен өткен автомобиль көліктерінің саны
бөлімі: шекарадағы өткізу пункттерінен өткен автомобиль көліктерінің жалпы саны
100-ге көбейту
7
Тауарлар автомобиль көлігі құралдарымен өткізілген және кедендік бақылауда болған кезде ЖИ технологияларын пайдалана отырып анықталған құқық бұзушылықтар үлесі
%
-
5
30
60
80
15 %
алымы: Тауарлар автомобиль көлігі құралдарымен өткізілген және кедендік бақылауда болған кезде ЖИ технологияларын пайдалана отырып анықталған құқық бұзушылықтар саны
бөлімі: тауарлар автомобиль көлігі құралдарымен өткізілген және кедендік бақылауда болған кезде анықталған құқық бұзушылықтардың жалпы саны
100-ге көбейту
8
Есептердің жалпы санынан автоматтандырылған есептердің үлесі
%
62
80
90
100
-
10 %
алымы: автоматтандырылған есептер саны
бөлімі: есептердің жалпы саны
100-ге көбейту

8. Оборона
1
Доля военнослужащих Вооруженных сил Республики Казахстан, обеспеченных служебным жильем посредством информационной системы обеспечения служебным жильем военнослужащих
%
30
70
100
-
-
10 %
числитель: численность военнослужащих Вооруженных сил Республики Казахстан, обеспеченных служебным жильем посредством ИС
знаменатель: общая численность военнослужащих Вооруженных сил Республики Казахстан, нуждающихся
в служебном жилье и включенных в ИС
умножить на 100
2
Количество военнослужащих Вооруженных сил Республики Казахстан в области АСУ, прошедших обучение в сфере ИКТ
ед.
250
250
250
250
250
15 %
Количественный показатель
3
Доля организаций, осуществляющих прием на воинскую службу в электронном формате
%
40
80
100
-
-
15 %
числитель: численность организаций Вооруженных сил Республики Казахстан, осуществляющих прием на воинскую службу в электронном формате
знаменатель: общая численность организаций Вооруженных сил Республики Казахстан
умножить на 100
4
Доля военнообязанных и призывников, поставленных и снятых с воинского учета при миграции внутри страны в проактивном формате
%
40
80
100
-
-
10 %
числитель: численность военнообязанных и призывников, поставленных и снятых с воинского учета при миграции внутри страны в проактивном формате
знаменатель: общая численность военнообязанных и призывников, поставленных и снятых с воинского учета при миграции внутри страны
умножить на 100
5
Доля призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в проактивной форме в связи с обучением по очной форме обучения
%
50
100
-
-
-
10 %
числитель: численность призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в проактивной форме в связи с обучением по очной форме обучения
знаменатель: общая численность призывников на воинскую службу, получивших отсрочки в связи с обучением по очной форме обучения
умножить на 100
6
Доля призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в проактивной форме в связи с инвалидностью
%
50
100
-
-
-
10 %
числитель: численность призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в проактивной форме в связи с инвалидностью
знаменатель: общая численность призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в связи с инвалидностью
умножить на 100
7
Доля призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в проактивной форме в связи с наличием судимости
%
50
100
-
-
-
10 %
числитель: численность призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в проактивной форме в связи с наличием судимости
знаменатель: общая численность призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в связи с наличием судимости
умножить на 100
8
Доля электронных паспортов военнослужащих с оценкой их профессиональной подготовки
%
10
30
40
70
100
10 %
числитель: численность электронных паспортов военнослужащих с оценкой их профессиональной подготовки
знаменатель: общая численность военнослужащих
умножить на 100
9
Доля документов по учету состояния правопорядка, сформированных в электронной форме
%
-
30
50
70
100
10 %
числитель: численность документов по учету состояния правопорядка, сформированных в электронной форме
знаменатель: общая численность документов по учету состояния правопорядка
умножить на 100

8. Қорғаныс
1
Әскери қызметшілерді қызметтік тұрғын үймен қамтамасыз ету ақпараттық жүйесі арқылы қызметтік тұрғын үймен қамтамасыз етілген ҚР ҚК әскери қызметшілерінің үлесі
%
30
70
100
-
-
10 %
алымы: АЖ арқылы қызметтік тұрғын үймен қамтамасыз етілген Қазақстан Республикасын қарулы күштерінің әскери қызметшілерінің саны
бөлімі: қызметтік тұрғын үйге мұқтаж және АЖ-ға енгізілген Қазақстан Республикасының Қарулы күштері әскери қызметшілерінің жалпы саны
100-ге көбейту
2
АКТ саласында оқудан өткен АБЖ саласындағы ҚР ҚК әскери қызметшілерінің саны
бірл.
250
250
250
250
250
15 %
Саналатын көрсеткіш
3
Әскери қызметке қабылдауды электрондық форматта жүзеге асыратын ұйымдардың үлесі
%
40
80
100
-
-
15 %
алымы: әскери қызметке қабылдауды электрондық форматта жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Қарулы күштері ұйымдарының саны
бөлімі: Қазақстан Республикасының Қарулы күштері ұйымдарының жалпы саны
100-ге көбейту
4
Ел ішіндегі көші-қон кезінде әскери есепке қойылған және шығарылған әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың проактивті форматтағы үлесі
%
40
80
100
-
-
10 %
алымы: ел ішіндегі көші-қон кезінде әскери есепке қойылған және шығарылған әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың проактивті форматтағы саны
бөлімі: ел ішіндегі көші-қон кезінде әскери есепте қойылған және шығарылған әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың жалпы саны
100-ге көбейту
5
Күндізгі нысанда оқуына байланысты проактивті нысанда әскерге шақыру кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың үлесі
%
50
100
-
-
-
10 %
алымы: күндізгі нысанда оқуына байланысты проактивті нысанда әскерге шақыру кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың саны
бөлімі: күндізгі нысанда оқуына байланысты кейінге қалдырылған әскери қызметке шақырылушылардың жалпы саны
100-ге көбейту
6
Мүгедектігіне байланысты проактивті нысанда әскерге шақыру кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың үлесі
%
50
100
-
-
-
10 %
алымы: мүгедектігіне байланысты проактивті нысанда әскерге шақыру кейінге қалдырған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың саны
бөлімі: мүгедектігіне байланысты әскерге шақырудан кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың жалпы саны
100-ге көбейту
7
Соттылығының болуына байланысты проактивті нысанда әскерге шақыру кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың үлесі
%
50
100
-
-
-
10 %
алымы: соттылығының болуына байланысты проактивті нысанда әскерге шақыру кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың саны
бөлігі: соттылығының болуына байланысты әскерге шақыру кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың жалпы саны
100-ге көбейту
8
Әскери қызметшілердің кәсіптік даярлығының бағасы қойылған электрондық паспорттарының үлесі
%
10
30
40
70
100
10 %
алымы: әскери қызметшілердің кәсіптік даярлығының бағасы қойылған электрондық паспорттарының саны
бөлімі: әскери қызметшілердің жалпы саны
100-ге көбейту
9
Құқықтық тәртіптің жай-күйін есепке алу жөніндегі электрондық нысанда жасалған құжаттардың үлесі
%
-
30
50
70
100
10 %
алымы: құқықтық тәртіптің жай-күйін есепке алу жөніндегі электрондық нысанда жасалған құжаттардың саны
бөлімі: құқықтық тәртіптің жай-күйін есепке алу жөніндегі құжаттардың жалпы саны
100-ге көбейту

10. Строительство
1
Доля применения технологии информационного моделирования строительных объектов при разработке предпроектной и проектно-сметной документации на строительство технологически сложных объектов жилищно-гражданского назначения, финансирование которых предусматривается за счет государственных инвестиций либо с их участием
%
-
20
40
70
100
10 %
числитель: число примененных технологий информационного моделирования строительных объектов при разработке предпроектной и проектно-сметной документации на строительство технологически сложных объектов жилищно-гражданского назначения, финансирование которых предусматривается за счет государственных инвестиций либо с их участием
знаменатель: общая численность предпроектной и проектно-сметной документации на строительство технологически сложных объектов жилищно-гражданского назначения
умножить на 100
2
Доля проектов МЖД, по которым представлены в управления архитектуры МИО с применением технологии информационного моделирования BIM (Building Information Model)
%
-
30
50
70
95
10 %
числитель: количество проектов МЖД, спроектированных с применением технологии информационного моделирования BIM
знаменатель: общая численность проектов МЖД, представленных в управления архитектуры МИО
умножить на 100
3
Доля наполнения АИС ГГК оцифрованными данными исходя из общего объема инвентаризуемой территории по республиканскому бюджету
%
13
15,7
17,1
18,6
20
10 %
числитель: площадь (га) наполнения АИС ГГК оцифрованными данными исходя из общего объема инвентаризуемой территории по республиканскому бюджету
знаменатель: общая площадь застроенной территории населенных пунктов
умножить на 100
4
Доля наполнения АИС ГГК оцифрованными данными исходя из общего объема инвентаризуемой территории по бюджету местных исполнительных органов власти
%
62,4
70,1
71,5
73
74,4
10 %
числитель: площадь (га) наполнения АИС ГГК оцифрованными данными исходя из общего объема инвентаризуемой территории по бюджету местных исполнительных органов власти
знаменатель: общая площадь застроенной территории населенных пунктов
умножить на 100
5
Доля СЕМ, актуализирующих в АИС ГГК данные по инженерным сетям (установленных и свободных мощностей, пропускных способностей, место расположения сетей и сооружений, количество занятых мощностей, емкостей)
%
-
30
50
70
100
10 %
числитель: число СЕМ, обеспечивших актуализацию в АИС ГГК
знаменатель: общая численность СЕМ в сфере ЖКХ
умножить на 100
6
Доля строящихся объектов за счет бюджетных средств по ведению исполнительной технической документации в информационной системе ИС "Е-курылыс"
%
10
50
70
85
100
10 %
числитель: число электронных журналов производственных работ
знаменатель: общая численность журналов производственных работ
умножить на 100
7
Доля СЕМ в сфере ЖКХ, интегрированных с ИС"Е-шанырак"
%
20
40
60
80
100
10 %
числитель: число СЕМ в сфере ЖКХ, интегрированных с ИС "Е-шанырак"
знаменатель: общая численность СЕМ в сфере ЖКХ
умножить на 100
8
Уровень обеспеченности общедомовыми приборами учета тепла с автоматизированной передачей данных
%
82
85
88
91
94
10 %
числитель: число установленных приборов учета тепла с автоматизированной передачей данных
знаменатель: сумма установленных и остаток потребности приборов учета с автоматизированной передачей данных
умножить на 100
9
Уровень обеспеченности общедомовыми приборами учета воды с автоматизированной передачей данных
%

10. Құрылыс
1
Қаржыландыру мемлекеттік инвестициялар есебінен не олардың қатысуымен көзделген, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы технологиялық күрделі объектілерді салуға арналған жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу кезінде құрылыс объектілеріне ақпараттық модельдеу технологиясын қолдану үлесі
%
-
20
40
70
100
10 %
алымы: қаржыландыру мемлекеттік инвестициялар есебінен не олардың қатысуымен көзделген, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы технологиялық күрделі объектілерді салуға арналған жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу кезінде құрылыс объектілеріне қолданылған ақпараттық модельдеу технологиялар саны
бөлімі: тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы технологиялық күрделі объектілерді салуға арналған жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың жалпы саны
100-ге көбейту
2
BIM (Building Information Model) ақпараттық модельдеу технологиясын қолдана отырып, ЖАО сәулет басқармасына ұсынылған КТҮ жобаларының үлесі
%
-
30
50
70
95
10 %
алымы: BIM ақпараттық модельдеу технологиясы қолдана отырып жобаланған КТҮ жобаларының саны
бөлімі: ЖАО сәулет басқармасына ұсынылған КТҮ жобаларының жалпы саны
100-ге көбейту
3
Республикалық бюджет бойынша түгенделетін аумақтың жалпы көлемін негізге ала отырып, МҚК ААЖ-ның цифрландырылған деректермен толықтырылу үлесі
%
13
15,7
17,1
18,6
20
10 %
алымы: республикалық бюджет бойынша түгенделетін аумақтың жалпы көлемін негізге ала отырып, МҚК ААЖ-ның цифрландырылған деректермен толықтырылған ауданы (га)
бөлімі: елді мекендердің құрылыс салынған аумағының жалпы алаңы
100-ге көбейту
4
Жергілікті атқарушы органдардың бюджеті бойынша түгенделетін аумақтың жалпы көлемін негізге ала отырып МҚК ААЖ цифрландырылған
деректермен толтыру үлесі
%
62,4
70,1
71,5
73
74,4
10 %
алымы: жергілікті атқарушы билік органдарының бюджеті бойынша түгенделетін аумақтың жалпы көлемін негізге ала отырып, МҚК ААЖ цифрландырылған деректермен толықтырылған ауданы (га)
бөлімі: елді мекендердің салынған аумағының жалпы ауданы
100-ге көбейту
5
МҚК ААЖ-де инженерлік желілер бойынша деректерді өзектілендіретін ТМС үлесі (белгіленген және бос қуаттар, өткізу қабілеттері, желілер мен құрылыстардың орналасқан жері, бос қуаттар, сыйымдылықтар саны)
%
-
30
50
70
100
10 %
алымы: МҚК ААЖ-де жаңартуды қамтамасыз еткен ТМС саны
бөлімі: ТКШ саласындағы ТМС жалпы саны
100-ге көбейту
6
"Е-құрылыс" АЖ ақпараттық жүйесінде атқарушылық техникалық құжаттаманы жүргізу бойынша бюджет қаражаты есебінен салынып жатқан объектілердің үлесі
%
10
50
70
85
100
10 %
алымы: өндірістік жұмыстардың электрондық журналдар саны
бөлімі: өндірістік жұмыстар журналдарының жалпы саны
100-ге көбейту
7
"Е-шаңырақ" АЖ-мен интеграцияланған ТКШ саласындағы ТМС үлесі
%
20
40
60
80
100
10 %
алымы: "Е-шаңырақ" АЖ-да интеграцияланған ТКШ саласындағы ТМС саны
бөлімі: ТКШ саласындағы ТМС жалпы саны
100-ге көбейту
8
Деректерді беру автоматтандырылған жалпы үйдегі жылуды есептеу аспаптарымен қамтамасыз етілу деңгейі
%
82
85
88
91
94
10 %
алымы: деректерді беру автоматтандырылған жалпы үйдегі жылуды есептеу аспаптарының саны
бөлімі: деректерді беру автоматтандырылған жалпы үйдегі жылуды есептеу аспаптарының орнатылған соммасы және қажеттілігінің қалдығы
100-ге көбейту
9
Деректерді беру автоматтандырылған жалпы үйдегі жылуды есептеу аспаптарымен қамтамасыз етілу деңгейі
%

17. Топливно-энергетический комплекс
1
Доля субъектов, осуществляющих деятельность по добыче сырой нефти и газового конденсата, которые производят автоматизированную передачу данных посредством приборов учета, интегрированных с информационной системой уполномоченного органа в области углеводородов
%
50
65
85
100
-
15 %
числитель: число субъектов, осуществляющих деятельность по добыче сырой нефти и газового конденсата, которые производят автоматизированную передачу данных посредством приборов учета, интегрированных с информационной системой уполномоченного органа в области углеводородов
знаменатель: общая численность субъектов, осуществляющих деятельность по добыче сырой нефти и газового конденсата
умножить на 100
2
Доля субъектов, осуществляющих деятельность по переработке сырой нефти и газового конденсата, которые производят автоматизированную передачу данных посредством приборов учета, интегрированных с информационной системой уполномоченного органа в области углеводородов
%
50
60
70
80
100
15 %
числитель: число субъектов, осуществляющих деятельность по переработке сырой нефти и газового конденсата, которые производят автоматизированную передачу данных посредством приборов учета, интегрированных с информационной системой уполномоченного органа в области углеводородов
знаменатель: общая численность субъектов, осуществляющих деятельность по переработке сырой нефти и газового конденсата
умножить на 100
3
Доля нефтебаз, которые производят автоматизированную передачу данных по обороту нефтепродуктов в информационную систему уполномоченного органа в области производства нефтепродуктов
%
-
50
60
70
80
10 %
числитель: число нефтебаз, которые производят автоматизированную передачу данных по обороту нефтепродуктов в информационную систему уполномоченного органа в области производства нефтепродуктов
знаменатель: общая численность нефтебаз
умножить на 100
4
Доля уведомлений, направленных недропользователям в электронном формате
%
50
70
100
-
-
5 %
числитель: число уведомлений, направленных недропользователям в электронном формате
знаменатель: общая численность уведомлений, направленных недропользователям
умножить на 100
5
Доля контрактов на недропользование, сформированных в электронной форме
%
50
75
100
-
-
5 %
числитель: число контрактов на недропользование, сформированных в электронной форме
знаменатель: общее число контрактов на недропользование
умножить на 100
6
Доля национальных и региональных электрических сетей, оснащенных приборами, обеспечивающими автоматизированную передачу данных по учету электроэнергии в информационную систему уполномоченного органа
%
-
-
5
10
15
10 %
числитель: длина национальных и региональных электрических сетей, оснащенных приборами, обеспечивающими автоматизированную передачу данных по учету электроэнергии в информационную систему уполномоченного органа
знаменатель: общая длина национальных и региональных электрических сетей
умножить на 100
7
Доля ТЭЦ, оснащенных приборами, обеспечивающими автоматизированную передачу данных по учету температуры и давления в информационную систему уполномоченного органа
%
-
5
10
15
20
10 %
числитель: число ТЭЦ, оснащенных приборами, обеспечивающими автоматизированную передачу данных по учету температуры и давления в информационную систему уполномоченного органа
знаменатель: общая численность ТЭЦ
умножить на 100
8
Доля электронных паспортов энергопроизводящих организаций
%
-
20
40
60
100
5 %
числитель: число электронных паспортов энергопроизводящих организаций
знаменатель: общая численность энергопроизводящих организаций
умножить на 100
9
Доля отчетов энергопроизводящих организаций, формируемых на цифровой платформе электроэнергетики
%
-
-
100
-
-
5 %
числитель: число отчетов энергопроизводящих организаций, формируемых на цифровой платформе электроэнергетики МЭ РК
знаменатель: общая численность отчетов, предоставляемых энергопроизводящими организациями в МЭ РК
умножить на 100
10
Доля автоматизированных бизнес-процессов взаимодействия субъектов рынка электроэнергии
%
10
30
60
80
100
10 %
числитель: число автоматизированных бизнес-процессов взаимодействия субъектов рынка электроэнергии
знаменатель: общая численность автоматизированных бизнес-процессов взаимодействия субъектов рынка электроэнергии
умножить на 100
11
Доля оцифрованных газораспределительных сетей
%
90
93
95
97
100
5 %
числитель: длина оцифрованных данных газораспределительной сети
знаменатель: общая длина газораспределительной сети (метр)
умножить на 100
12
Доля автоматизированных отчетов от общего количества отчетов
%
80
85
90
95
100
5 %
числитель: число автоматизированных отчетов
знаменатель: общая численность отчетов
умножить на 100
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АСУ – автоматизированная система управления
ИС – информационная система
ИКТ – информационно-коммуникационные технологии
СХТП – сельскохозяйственные товаропроизводители
СЗПТ – социально значимые продовольственные товары
ЕНИС – единая нотариальная информационная система
МИО – местные исполнительные органы
ИИ – искусственный интеллект
ТЭЦ – тепловые электрические станции
МЖД – многоквартирный жилой дом
ВС РК – Воздушные силы Республики Казахстан
МНВО РК – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МЗ РК – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МП РК – Министерство просвещения Республики Казахстан
МВРИ РК – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
МЭ РК – Министерство энергетики Республики Казахстан
МЭПР РК – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование
АИС ГГК – автоматизированная информационная система Государственного градостроительного кадастра Республики Казахстан
БНС АСПР – Бюро национальной статистики Агентства Республики Казахстан по стратегическому планированию и реформам
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
СЕМ – субъект естественных монополий
ЖКХ – жилищно-коммунальные хозяйства
НОБД – Национальная образовательная база данных
ЦОУ ОВД – центр оперативного управления органов внутренних дел
BIM (Building Information Model) – информационное моделирование строительных объектов
PACS (Picture Archiving and Communication System – система архивирования и передачи изображений) – это система управления клиническими данными
________________________________

17. Отын-энергетика кешені
1
Шикі мұнай мен газ конденсатын өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын және көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен интеграцияланған есепке алу аспаптары арқылы деректерді автоматты түрде беретін субъектілер үлесі
%
50
65
85
100
-
15 %
алымы: шикі мұнай мен газ конденсатын өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын және көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен интеграцияланған есепке алу аспаптары арқылы деректерді автоматты түрде беретін субъектілер саны
бөлімі: шикі мұнай және газ конденсатын өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілердің жалпы саны
100-ге көбейту
2
Шикі мұнай мен газ конденсатын қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен интеграцияланған есепке алу аспаптары арқылы деректерді автоматты түрде беретін субъектілер үлесі
%
50
60
70
80
100
15 %
алымы: шикі мұнай мен газ конденсатын өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен интеграцияланған есепке алу аспаптары арқылы деректерді автоматты түрде беретін субъектілер саны
бөлімі: шикі мұнай мен газ конденсатын өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілердің жалпы саны
100-ге көбейту
3
Мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне мұнай өнімдерінің айналымы бойынша деректерді автоматты түрде беретін мұнай базаларының үлесі
%
-
50
60
70
80
10 %
алымы: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне мұнай өнімдерінің айналымы бойынша деректерді автоматты терде беретін мұнай базаларының саны
бөлімі: мұнай базаларының жалпы саны
100-ге көбейту
4
Жер қойнауын пайдаланушыларға электрондық форматта жіберілген хабарламалар үлесі
%
50
70
100
-
-
5 %
алымы: жер қойнауын пайдаланушыларға электрондық форматта жіберілген хабарламалар саны
бөлімі: жер қойнауын пайдаланушыларға жіберілген хабарламалардың жалпы саны
100-ге көбейту
5
Электрондық нысанда қалыптастырылған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар үлесі
%
50
75
100
-
-
5 %
алымы: электрондық нысанда қалыптастырылған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар саны
бөлімі: жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардың жалпы саны
100-ге көбейту
6
Уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне электр энергиясын есепке алу жөніндегі деректерді автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін аспаптармен жарақтандырылған ұлттық және өңірлік электр желілерінің үлесі
%
-
-
5
10
15
10 %
алымы: электр энергиясын есепке алу жөніндегі деректерді уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін аспаптармен жарақтандырылған ұлттық және өңірлік электр желілерінің ұзындығы
бөлімі: ұлттық және өңірлік электр желілерінің жалпы ұзындығы
100-ге көбейту
7
Уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне температура мен қысымды есепке алу жөніндегі деректерді автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін аспаптармен жарақтандырылған ЖЭО үлесі
%
-
5
10
15
20
10 %
алымы: температура мен қысымды есепке алу жөніндегі деректерді уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін аспаптармен жарақтандырылған ЖЭО саны
бөлімі: ЖЭО-ның жалпы саны
100-ге көбейту
8
Энергия өндіруші ұйымдардың электрондық паспорттарының үлесі
%
-
20
40
60
100
5 %
алымы: энергия өндіруші ұйымдардың электрондық паспорттарының саны
бөлімі: энергия өндіруші ұйымдардың жалпы саны
100-ге көбейту
9
Энергия өндіруші ұйымдардың электр энергетикасының цифрлық платформасында қалыптастырылатын есептерінің үлесі
%
-
-
100
-
-
5 %
алымы: энергия өндіруші ұйымдардың ҚР ЭМ электр энергетикасының цифрлық платформасында қалыптастырылатын есептерінің саны
бөлімі: ҚР ЭМ энергия өндіруші ұйымдар ұсынатын есептердің жалпы саны
100-ге көбейту
10
Электр энергиясы нарығындағы субъектілердің өзара
іс-қимылы кезіндегі автоматтандырылған бизнес-процестерінің үлесі
%
10
30
60
80
100
10 %
алымы: электр энергиясы нарығындағы субъектілердің өзара іс-қимылы автоматтандырылған бизнес-процестерінің саны
бөлімі: электр энергиясы нарығы субъектілерінің өзара іс-қимылының автоматтандырылған бизнес-процестерінің жалпы саны
100-ге көбейту
11
Цифрландырылған газ тарату желілерінің үлесі
%
90
93
95
97
100
5 %
алымы: цифрландырылған газ тарату деректерінің желісінің бойынша ұзындығы
бөлімі: газ тарату желісінің жалпы ұзындығы (метр)
100-ге көбейту
12
Есептердің жалпы санынан автоматтандырылған есептердің үлесі
%
80
85
90
95
100
5 %
алымы: автоматтандырылған есептер саны
бөлімі: есептердің жалпы саны
100-ге көбейту
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АБЖ – автоматтандырылған басқару жүйесі
АЖ – ақпараттық жүйе
АКТ – ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
АШТӨ – ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер
ӘМАТ – әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары
БНАЖ – бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
ЖИ – жасанды интеллект
ЖЭС – жылу электр станциялары
КТҮ – көппәтерлі тұрғын үй
ҚР ӘК – Қазақстан Республикасының әуе күштері
ҚР ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ҚР ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ҚР ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ҚР СРИМ – Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
ҚР ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
ҚР ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
МҚК ААЖ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
СЖРА ҰСБ – Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы
ТКШ – тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
ТМС – табиғи монополиялар субъектісі
ҰББД – Ұлттық білім беру дерекқоры
ІІО ЖБО – Ішкі істер органдарын жедел басқару орталығы
BIM (Building Information Model) – Құрылыс объектілерін ақпараттық модельдеу
PACS (Picture Archiving and Communication System – суреттерді архивтеу және беру жүйесі) – бұл клиникалық деректерді басқару жүйесі