О создании специальной комиссии по решению организационных и инструктивных вопросов, связанных с подготовкой и проведением национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 декабря 2023 года № 201-р.
В целях координации деятельности центральных и местных исполнительных органов при проведении национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году:
1. Создать специальную комиссию по решению организационных и инструктивных вопросов, связанных с подготовкой и проведением национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году (далее – комиссия), в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о комиссии.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 декабря 2023 года № 201-р.
Состав специальной комиссии по решению организационных и инструктивных вопросов, связанных с подготовкой и проведением национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Руководитель Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента статистики сельского хозяйства и национальных переписей Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, секретарь
первый вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
первый вице-министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
вице-министр культуры и информации Республики Казахстан
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
вице-министр водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
первый заместитель акима Акмолинской области
первый заместитель акима области Жетісу
первый заместитель акима Кызылординской области
первый заместитель акима Павлодарской области
первый заместитель акима Северо-Казахстанской области
заместитель акима города Астаны
заместитель акима города Алматы
заместитель акима города Шымкента
заместитель акима Актюбинской области
заместитель акима Алматинской области
заместитель акима Атырауской области
заместитель акима Западно-Казахстанской области
заместитель акима Жамбылской области
заместитель акима Карагандинской области
заместитель акима Костанайской области
заместитель акима Мангистауской области
заместитель акима Восточно-Казахстанской области
заместитель акима Туркестанской области
заместитель акима области Абай
заместитель акима области Ұлытау
_____________________________
Утверждено распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 декабря 2023 года № 201-р.
Положение
о специальной комиссии по решению организационных и инструктивных вопросов, связанных с подготовкой и проведением национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году

2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағына дайындалу мен оны жүргізуге байланысты ұйымдастырушылық және нұсқаушылық мәселелерді шешу жөнінде арнайы комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 201-ө өкімі.
2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізген кезде орталық және жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда 2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағына дайындалу мен оны жүргізуге байланысты ұйымдастырушылық және нұсқаушылық мәселелерді шешу жөніндегі арнайы комиссия (бұдан әрі – комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 201-ө өкіміне
қосымша
2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағына дайындалу мен оны жүргізуге байланысты ұйымдастырушылық және нұсқаушылық мәселелерді шешу жөніндегі арнайы комиссияның құрамы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының басшысы, төраға орынбасары
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы Ауыл шаруашылығы статистикасы және ұлттық санақтар департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
Ақмола облысы әкімінің бірінші орынбасары
Жетісу облысы әкімінің бірінші орынбасары
Қызылорда облысы әкімінің бірінші орынбасары
Павлодар облысы әкімінің бірінші орынбасары
Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары
Астана қаласы әкімінің орынбасары
Алматы қаласы әкімінің орынбасары
Шымкент қаласы әкімінің орынбасары
Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары
Алматы облысы әкімінің орынбасары
Атырау облысы әкімінің орынбасары
Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары
Жамбыл облысы әкімінің орынбасары
Қарағанды облысы әкімінің орынбасары
Қостанай облысы әкімінің орынбасары
Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары
Түркістан облысы әкімінің орынбасары
Абай облысы әкімінің орынбасары
Ұлытау облысы әкімінің орынбасары
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 201-ө өкімімен
бекітілген
2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағына дайындалу мен оны жүргізуге байланысты ұйымдастырушылық және нұсқаушылық мәселелерді шешу жөніндегі арнайы комиссия туралы ереже

Глава 1. Общие положения
1. Специальная комиссия по решению организационных и инструктивных вопросов, связанных с подготовкой и проведением национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году (далее – комиссия), является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности комиссии является решение организационных вопросов и проблем, возникающих при подготовке и проведении национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году.
3. Комиссия осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом комиссии является Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
5. Заседания комиссии проводятся по мере необходимости.
Глава 2. Задача комиссии
6. Задачей комиссии является выработка предложений по решению организационных и инструктивных вопросов, возникающих при организации и проведении национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году.
Глава 3. Организация и порядок деятельности комиссии
7. Организация и порядок деятельности комиссии осуществляются в соответствии с Правилами образования, деятельности и упразднения консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
__________________________

1-тарау. Жалпы ережелер
1. 2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын дайындау мен өткізуге байланысты ұйымдастырушылық және нұсқаушылық мәселелерді шешу жөніндегі арнайы комиссия (бұдан әрі – комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. 2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын ұйымдастыру мен жүргізу кезінде туындайтын ұйымдастырушылық мәселелер мен проблемаларды шешу комиссия қызметінің мақсаты болып табылады.
3. Комиссия өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
2-тарау. Комиссияның міндеті
6. 2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын ұйымдастыру мен жүргізу кезінде туындайтын ұйымдастырушылық және нұсқаушылық мәселелерді шешу жөнінде ұсыныстар әзірлеу.
3-тарау. Комиссия қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі
7. Комиссия қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың құрылуы, қызметі және таратылуы қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.