О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 8 июля 2024 года "О теплоэнергетике" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам теплоэнергетики, электроэнергетики и регулируемых услуг"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 августа 2024 года № 126-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 8 июля 2024 года "О теплоэнергетике" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам теплоэнергетики, электроэнергетики и регулируемых услуг" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Местным представительным (по согласованию) и исполнительным органам разработать и принять соответствующие правовые акты согласно перечню.
4. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от  23 августа 2024 года № 126-р
Перечень

"Жылу энергетикасы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жылу энергетикасы, электр энергетикасы және реттеліп көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 23 тамыздағы № 126-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Жылу энергетикасы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жылу энергетикасы, электр энергетикасы және реттеліп көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Жергілікті өкілді (келісу бойынша) және атқарушы органдар тізбеге сәйкес тиісті құқықтық актілерді әзірлесін және қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген заңдарды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, жинақтасын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей, жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 23 тамыздағы
№ 126-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 8 июля 2024 года "О теплоэнергетике" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам теплоэнергетики, электроэнергетики и регулируемых услуг"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок испол нения
Лицо, ответствен ное за качество, своевремен ность разработки и внесение правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
Об утверждении Правил оказания государственной финансовой поддержки для достижения целевых показателей теплоэнергетики
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
2.

Қабылдануы "Жылу энергетикасы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жылу энергетикасы, электр энергетикасы және реттеліп көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Жылу энергетикасының нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізу үшін мемлекеттік қаржылық қолдау көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
2.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2024 года
Касенов А.Б.
5.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2021 года № 332 "Об утверждении Правил предоставления государственной финансовой поддержки расчетно-финансовому центру по поддержке возобновляемых источников энергии"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
6.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2024 года
Кажкенов К.Ж.
7.
Об утверждении Правил учета тепловой энергии и теплоносителя
совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан и Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МЭ, МПС
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.,
Кажкенов К.Ж.
8.
Об утверждении Правил формирования перечня гибридных групп
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
9.
Об утверждении Правил проведения постпроектного анализа на соответствие требованиям класса энергоэффективности зданий, строений и сооружений
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2024 года
Сапарбеков О.С.
10.
Об утверждении Правил кредитования строительства, реконструкции и модернизации систем теплоснабжения
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
11.
Об утверждении Правил субсидирования строительства, реконструкции и модернизации систем теплоснабжения
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
12.
Об утверждении Правил мониторинга состояния теплоэнергетики
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
13.
Об утверждении форм документов и актов, применяемых при проведении государственного контроля в области теплоэнергетики в части эксплуатации и технического состояния объектов теплоэнергетики, теплопроизводящих и теплотранспортирующих субъектов и в области электроэнергетики в части эксплуатации и технического состояния энергетического оборудования, энергопроизводящих организаций (за исключением энергопроизводящих организаций, использующих возобновляемые источники энергии), энергопередающих организаций и системного оператора
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
14.
Об утверждении Правил взаимодействия субъектов теплоснабжения и потребителей тепловой энергии
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
15.
Об утверждении Правил субсидирования затрат субъектов теплоснабжения на погашение и обслуживание займов международных финансовых организаций, привлеченных для реализации проектов по расширению, модернизации, реконструкции, обновлению, поддержанию существующих активов и созданию новых активов
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
16.
Об утверждении норм потребления тепловой энергии
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2024 года
Сапарбеков О.С.
17.
Об утверждении Правил передачи данных теплопроизводящими и теплотраспортирующими субъектами в единую государственную систему управления топливно-энергетическим комплексом
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
18.
Об утверждении Правил разработки и утверждения схем развития теплоснабжения
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
19.
Об утверждении Типового положения о производственном контроле
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
20.
Об утверждении Правил и требований по энергосбережению и повышению энергоэффективности в жилых и нежилых помещениях
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2024 года
Сапарбеков О.С.
21.
Об утверждении Правил функционирования единой государственной системы управления топливно-энергетическим комплексом
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
22.
Об утверждении Правил субсидирования затрат организаций в сфере передачи электрической энергии на погашение и обслуживание займов международных финансовых организаций, привлеченных для реализации проектов по расширению, модернизации, реконструкции, обновлению, поддержанию существующих активов и созданию новых активов
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
23.

"Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
3.
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
4.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Б.
Қасенов
5.
"Жаңартылатын энергия көздерін қолдау жөніндегі қаржы-есеп айырысу орталығына мемлекеттік қаржылық қолдау ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 20 мамырдағы № 332 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
6.
"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
Қ.Ж. Қажкенов
7.
Жылу энергиясы мен жылу жеткізгішті есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрі мен Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бірлескен бұйрығы
ЭМ, ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
Қ.Ж. Қажкенов
8.
Гибридті топтардың тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
9.
Ғимараттардың, құрылыстар мен құрылысжайлардың энергия тиімділігі сыныбының талаптарына сәйкестігіне жобадан кейінгі талдау жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
10.
Жылумен жабдықтау жүйелерін салуды, реконструкциялау мен жаңғыртуды кредиттеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
11.
Жылумен жабдықтау жүйелерін салуды, реконструкциялау мен жаңғыртуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.К. Есімханов
12.
Жылу энергетикасының жай-күйін мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
13.
Жылу энергетикасы саласында жылу энергетикасы объектілерін пайдалану және олардың техникалық жай-күйі, жылу өндіруші және жылу тасымалдаушы субъектілер бөлігінде және электр энергетикасы саласында энергетикалық жабдықты пайдалану және оның техникалық
жай-күйі, энергия өндіруші ұйымдар (жаңартылатын энергия көздерін пайдаланатын энергия өндіруші ұйымдарды қоспағанда), энергия беруші ұйымдар және жүйелік оператор бөлігінде мемлекеттік бақылау жүргізу кезінде қолданылатын құжаттар мен актілер нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
14.
Жылумен жабдықтау субъектілері мен жылу энергиясын тұтынушылардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.К. Есімханов
15.
Жылумен жабдықтау субъектілерінің қолда бар активтерді кеңейту, жаңғырту, реконструкциялау, жаңарту, ұстап тұру және жаңа активтерді құру жөніндегі жобаларды іске асыру үшін тартылған халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын өтеуге және оларға қызмет көрсетуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.К. Есімханов
16.
Жылу энергиясын тұтыну нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
17.
Жылу өндіруші және жылу тасымалдаушы субъектілердің деректерді отын-энергетика кешенін басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесіне беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
18.
Жылумен жабдықтауды дамыту схемаларын әзірлеу мен бекіту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
19.
Өндірістік бақылау туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
20.
Тұрғын және тұрғын емес үй-жайларда энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі қағидалар мен талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
21.
Отын-энергетика кешенін басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
22.
Электр энергиясын беру саласындағы ұйымдардың қолда бар активтерді кеңейту, жаңғырту, реконструкциялау, жаңарту, ұстап тұру және жаңа активтерді құру жөніндегі жобаларды іске асыру үшін тартылған халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын өтеуге және оларға қызмет көрсетуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
23.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 211 "Об утверждении Правил пользования тепловой энергией"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
24.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2015 года № 15 "Об утверждении Типовых правил расчета норм потребления коммунальных услуг по электроснабжению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2024 года
Кажкенов К.Ж.
25.
О признании утратившим силу приказа Министра энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 57 "Об утверждении Правил выдачи государственному техническому инспектору служебного удостоверения, номерного штампа и пломбира"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
26.
О признании утратившим силу приказа Министра энергетики Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 92 "Об утверждении образца служебного удостоверения государственного технического инспектора, номерного штампа и пломбира"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
27.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года
№ 106 "Об утверждении Правил организации и функционирования оптового рынка электрической энергии"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
28.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года
№ 112 "Об утверждении Правил функционирования балансирующего рынка электрической энергии"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
29.
О признании утратившим силу приказа Министра энергетики Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 207 "Об утверждении Правил учета отпуска тепловой энергии и теплоносителя"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
30.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 495 "Об утверждении Правил кредитования строительства, реконструкции и модернизации систем тепло-, водоснабжения и водоотведения"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2024 года
Кажкенов К.Ж.
31.

"Жылу энергиясын пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
24.
"Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы
13 қаңтардағы № 15 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
Қ.Ж. Қажкенов
25.
"Мемлекеттік техникалық инспекторға қызметтік куәлік, нөмірлік мөртабан және пломбир беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 57 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
26.
"Мемлекеттік техникалық инспектордың қызметтік куәлігінің, нөмірлік мөртабанның және пломбирдің үлгісін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 92 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
27.
"Электр энергиясының көтерме нарығын ұйымдастыру мен оның жұмыс iстеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 106 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
28.
"Электр энергиясының теңгерімдеуші нарығының жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 112 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
29.
"Жылу энергиясын жіберуді және жеткізгішін есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 207 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
30.
"Жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды кредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 495 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
Қ.Ж. Қажкенов
31.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 октября 2015 года № 665 "Об утверждении Правил субсидирования строительства, реконструкции и модернизации систем тепло-, водоснабжения и водоотведения"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2024 года
Кажкенов К.Ж.
32.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 июня 2019 года № 58 "Об утверждении типовых договоров предоставления регулируемых услуг"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2024 года
Касенов А.Б.
33.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 августа 2019 года № 619 "Об утверждении Правил субсидирования затрат организаций водоснабжения и водоотведения, и организаций в сфере передачи и снабжения электрической энергии, передачи и снабжения тепловой энергией на погашение и обслуживание займов международных финансовых организаций, привлеченных для реализации проектов по расширению, модернизации, реконструкции, обновлению, поддержанию существующих активов и созданию новых активов в населенных пунктах"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2024 года
Кажкенов К.Ж.
34.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2024 года
Касенов А.Б.
35.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 26 августа 2019 года № 290 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 августа 2019 года № 78 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области электроэнергетики"
совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МЭ, МНЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.,
Кудайбергенов Б.А.
36.
О признании утратившим силу приказа Министра энергетики Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 296 "Об утверждении Правил субсидирования затрат организаций в сфере производства тепловой энергии на погашение и обслуживание займов международных финансовых организаций, привлеченных для реализации проектов по модернизации систем энергоснабжения"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
37.

"Жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 665 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
Қ.Ж. Қажкенов
32.
"Реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынудың үлгілік шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 24 маусымдағы № 58 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Б.
Қасенов
33.
"Сумен жабдықтау және су бұру ұйымдарының және электр энергиясын беру мен онымен жабдықтау, жылу энергиясын беру мен онымен жабдықтау саласындағы ұйымдардың елді мекендерде бар активтерді кеңейту, жаңғырту, реконструкциялау, жаңарту, ұстап тұру және жаңа активтер құру жөніндегі жобаларды іске асыру үшін тартылған халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын өтеуге және оларға қызмет көрсетуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының
2019 жылғы 5 тамыздағы № 619 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
Қ.Ж. Қажкенов
34.
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Б.
Қасенов
35.
"Электр энергетикасы саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 26 тамыздағы № 290 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 27 тамыздағы № 78 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ЭМ, ҰЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
Б.Ә.
Құдайбергенов
36.
"Жылу энергиясын өндіру саласындағы ұйымдардың энергиямен жабдықтау жүйелерін жаңғырту жөніндегі жобаларды іске асыру үшін тартылған халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын өтеуге және оларға қызмет көрсетуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 296 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
37.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90 "Об утверждении Правил формирования тарифов"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2024 года
Касенов А.Б.
38.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 205 "Об утверждении Методики определения нормы прибыли, учитываемой при утверждении предельных тарифов на электрическую энергию"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
39.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 6 сентября 2021 года № 356 "Об утверждении Методики определения размера финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории"
приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
сентябрь 2024 года
Алиев Ж.Ш.
40.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 247 "Об утверждении Перспективной схемы размещения электрических мощностей до 2035 года"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
41.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан по вопросам возобновляемых источников энергии
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
42.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан по вопросам рынка электрической мощности
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
43.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
44.
Об утверждении Правил предоставления социальной помощи отдельным категориям граждан Республики Казахстан для оплаты или возмещения расходов по обеспечению энергосбережения и повышения энергоэффективности и расходов на оплату услуг по обеспечению тепловой энергией
решения маслихатов городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения
МПО (по согласованию)
сентябрь 2024 года
руководители аппаратов маслихатов городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МПО
местные представительные органы;
МПС
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан;
МЭПР
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
____________________________________

"Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Б.
Қасенов
38.
"Электр энергиясына арналған шекті тарифтерді бекіту кезінде ескерілетін пайда нормасын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 205 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
39.
"I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 6 қыркүйектегі № 356 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2024 жылғы қыркүйек
Ж.Ш.
Әлиев
40.
"Электр қуаттарын орналастырудың 2035 жылға дейінгі перспективалық схемасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 247 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
41.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің кейбір бұйрықтарына жаңартылатын энергия көздері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
42.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің кейбір бұйрықтарына электр қуаты нарығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
43.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
44.
Энергия үнемдеу мен энергия тиімділігін қамтамасыз ету жөніндегі шығыстарды және жылу энергиясымен қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге жұмсалатын шығыстарды төлеу немесе өтеу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беру қағидаларын бекіту туралы
республикалық маңызы бар қалалар, астана, аудандар, облыстық маңызы бар қалалар мәслихаттарының шешімдері
ЖӨО (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
республикалық маңызы бар қалалар, астана, аудандар, облыстық маңызы бар қалалар мәслихаттары аппараттарының басшылары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖӨО
жергілікті өкілді органдар;
ӨҚМ
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЭМ
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
ЭТРМ
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі.