О картах мониторинга ключевых показателей работы акимов областей, городов республиканского значения и столицы в 2024 году
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 декабря 2024 года № 166-р
1. Утвердить прилагаемые карты мониторинга ключевых показателей работы акимов областей, городов республиканского значения и столицы:
1) по снижению количества семей в категориях "D" и "Е" в 2024 году согласно приложению 1 к настоящему распоряжению;
2) по смертности в 2024 году согласно приложению 2 к настоящему распоряжению.
2. Министерствам труда и социальной защиты населения и здравоохранения Республики Казахстан представлять актуальные данные в Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по показателям, указанным в пункте 1 настоящего распоряжения.
3. Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить обновление данных в Цифровой карте семьи.

Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдерінің 2024 жылғы жұмысының түйінді көрсеткіштерін мониторингтеудің картасы туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 166-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдерінің жұмысының:
1) осы өкімге 1-қосымшаға сәйкес 2024 жылы "D" және "E" санатындағы отбасы санын азайту бойынша;
2) осы өкімге 2-қосымшаға сәйкес 2024 жылғы өлім-жітім бойынша түйінді көрсеткіштерін мониторингтеудің картасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау және Денсаулық сақтау министрліктері Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне осы өкімнің 1-тармағында көрсетілген көрсеткіштер бойынша өзекті деректерді беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Отбасының цифрлық картасындағы деректерді жаңартуды қамтамасыз етсін.

4. Акимам областей, городов республиканского значения, столицы обеспечить достижение плановых значений показателей, указанных в пункте
1 настоящего распоряжения.
5. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на курирующего Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр О. Бектенов
Приложение 1 к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 декабря 2024 года № 166-р
Карта мониторинга
работы акимов областей, городов республиканского значения и столицы по ключевому показателю по снижению количества семей в категориях "D" и "Е" в 2024 году
№ п/п
Наименование области, города республиканского значения и столицы
Наименование показателя
Единица измерения
Фактическое значение*
Плановое значение
по состоянию на 1 августа 2024 года
2024 год
1
2
3
4
5
6
Республика Казахстан
снижение количества семей в категориях "D" и "Е"
количество семей

4. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері осы өкімнің 1-тармағында көрсетілген көрсеткіштердің жоспарлы мәндеріне қол жеткізуді қамтамасыз етсін.
5. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 166-ө өкіміне
1-қосымша
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдерінің жұмысын 2024 жылы "D" және "E" санатындағы отбасы санын азайту жөніндегі түйінді көрсеткіш бойынша мониторингтеу картасы
Р/с
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы Көрсеткіш
атауы
Өлшем
бірлігі
Нақты мәні * Жоспарлы мәні
2024 жылғы 1 тамыздағы жағдай бойынша 2024 жыл
1 2 3 4 5 6
Қазақстан Республикасы
"D" және "E" санатындағы отбасылар санын төмендету
отбасы саны

93 591
92 716
19
Алматы
122 017
120 617
20
Шымкент
81 091
79 850
Примечание: * согласно данным Цифровой карты семьи. Расчет показателя осуществляется в соответствии с приложением к карте мониторинга работы акимов областей, городов республиканского значения и столицы по ключевому показателю по снижению количества семей в категориях "D" и "Е" в 2024 году.
________________________________
Приложение к карте
мониторинга работы акимов
областей, городов
республиканского значения
и столицы по ключевому
показателю по снижению
количества семей в
категориях "D" и "Е" в 2024 году
Пояснения по карте мониторинга работы акимов областей, городов республиканского значения и столицы по ключевому показателю по снижению количества семей в категориях "D" и "Е" в 2024 году
К категории семьи "D" относятся семьи, находящиеся в кризисном состоянии.
К категории семьи "Е" относятся семьи, находящиеся в экстренном состоянии.
Пояснение по расчету показателя "Снижение количества семей в категориях "D" и "Е":

93 591
92 716
19
Алматы
122 017
120 617
20
Шымкент
81 091
79 850
Ескертпе: * Отбасының цифрлық картасының деректеріне сәйкес. Көрсеткішті есептеу облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдерінің 2024 жылы жұмысын "D" және "E" санатындағы отбасы санын азайту жөніндегі түйінді көрсеткіш бойынша мониторингтеу картасына қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
Облыстар, республикалық маңызы
бар қалалар және астана әкімдерінің жұмысын
2024 жылы "D" және "E" санатындағы
отбасы санын азайту жөніндегі түйінді
көрсеткіш бойынша мониторингтеу
картасына қосымша
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдерінің жұмысын 2024 жылы "D" және "E" санатындағы отбасы санын азайту жөніндегі түйінді көрсеткіш бойынша мониторингтеу картасына түсініктеме
"D" санатындағы отбасына дағдарыста жүрген отбасылар жатады.
"Е" санатындағы отбасына жағдайы мүшкіл отбасылар жатады.
"D" және "E" санатындағы отбасы санын азайту" көрсеткішін есептеу бойынша түсініктеме:

1) социальное благополучие семьи определяется на основании методики определения социального благополучия семьи (лица), утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 267 (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32923);
2) количество семей в категориях "D" и "Е" в области, городе республиканского значения и столице формируется на основании сведений Цифровой карты семьи и рассчитывается от общего количества семей, проживающих на рассматриваемой территории;
3) рейтинг областей, городов республиканского значения и столицы по достижению показателя по снижению количества семей в категориях "D" и "Е" определяется по достижению планового значения показателя:
Процент выполнения = Плановое значение Фактическое значение× 100,
где:
плановое значение – целевой показатель для региона;
фактическое значение – фактический показатель региона за отчетный период.
______________________________
Приложение 2 к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 декабря 2024 года № 166-р
Карта мониторинга
работы акимов областей, городов республиканского значения и столицы
по ключевому показателю смертности в 2024 году
№ п/п
Наименование области, города республиканского значения и столицы
Наименование показателя
Единица измерения
Фактическое значение*
Плановое значение
по состоянию на 1 августа 2024 года
2024 год
1
2
3
4
5
6
Республика Казахстан
снижение общей смертности населения
на 1000 человек

1) отбасылардың әлеуметтік саламаттылығы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 267 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32923 болып тіркелген) бекітілген Отбасының (адамның) әлеуметтік саламаттылығын айқындау әдістемесі негізінде анықталады;
2) облыстағы, республикалық маңызы бар қаладағы және астанадағы "D" және "Е" санатындағы отбасы саны Отбасының цифрлық картасы мәліметтерінің негізінде қалыптастырылады және қаралып отырған аумақта тұратын жалпы отбасы санына қатысты есептеледі;
3) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың "D" және "Е" санатындағы отбасы санын азайту көрсеткішіне қол жеткізу жөніндегі рейтинг көрсеткіштің жоспарлы мәніне қол қарай бойынша айқындалады:
Орындалу пайызы= Нақты мәні Жоспарлы мәні× 100,
мұндағы:
жоспарлы мәні – өңірге арналған нысаналы көрсеткіш;
нақты мәні – есепті кезеңнің соңында (жыл қорытындысы бойынша) Отбасының цифрлық картасы негізінде тіркелген көрсеткіштің қол жеткізілген мәні.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 166-ө өкіміне
2-қосымша
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдерінің жұмысын 2024 жылғы өлім-жітім түйінді көрсеткіштері бойынша мониторингтеу картасы
Р/с
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы Көрсеткіш атауы Өлшем бірлігі Нақты
мәні *
Жоспарлы
мәні
2024 жылғы 1 тамыздағы жағдай бойынша 2024 жыл
1 2 3 4 5 6
Қазақстан Республикасы
халықтың жалпы өлім-жітімінің төмендеуі
1000 адамға шаққанда

1) общий коэффициент смертности рассчитывается на основании методики расчета показателей смертности, утвержденной приказом председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 21 сентября 2018 года № 1 (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17555);
2) рейтинг областей, городов республиканского значения и столицы по показателю смертности будет определяться по достижению планового значения показателя:
Процент выполнения = Плановое значение Фактическое значение× 100,
где:
плановое значение – целевой показатель смертности на 1000 человек населения, установленный для региона;
фактическое значение – фактический показатель смертности на 1000 человек населения за отчетный период.
__________________________

1) өлім-жітімнің жалпы коэффициенті Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2018 жылғы 21 қыркүйектегі № 1 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17555 болып тіркелген) бекітілген Өлім-жітім көрсеткіштерін есептеу әдістемесі негізінде есептеледі;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың өлім-жітім көрсеткіші бойынша рейтингі көрсеткіштің жоспарлы мәніне қол жеткізу бойынша айқындалатын болады:
Орындалу пайызы = Жоспарлы мән Нақты мәні× 100,
мұндағы:
жоспарлы мән – өңір үшін белгіленген, халықтың 1000 адамға шаққандағы өлім-жітімнің нысаналы көрсеткіші;
нақты мәні – есепті кезеңде халықтың 1000 адамға шаққандағы өлім-жітімнің нақты көрсеткіші.