О мерах по реализации Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 15 марта 2025 года и Закона Республики Казахстан от 15 марта 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "О концессиях"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 апреля 2025 года № 62-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 15 марта 2025 года и Законом Республики Казахстан от 15 марта 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "О концессиях" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 апреля 2025 года № 62-р
Перечень

2025 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Концессиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2025 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 10 сәуірдегі № 62-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған, қабылдануы 2025 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексімен және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Концессиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2025 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген тәртіппен бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдасын, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей, жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 10 сәуірдегі
№ 62-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 15 марта 2025 года и Законом Республики Казахстан от 15 марта 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "О концессиях"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесение правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
Об утверждении состава, положения и порядка работы Комиссии по мониторингу за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
ВАП (по согласованию)
май 2025 года
Энгель Ю.Ф.
2.
О некоторых вопросах Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Амрин А.К.
3.

Қабылдануы 2025 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексімен және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Концессиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2025 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуына мониторинг жүргізу жөніндегі комиссияның құрамын, ережесін және жұмыс тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЖАП (келісу бойынша)
2025 жылғы мамыр
Ю.Ф. Энгель
2.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесiнiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.К. Әмрин
3.

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 "О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы"
Указ Президента Республики Казахстан
ВАП (по согласованию)
май 2025 года
Энгель Ю.Ф.
4.
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 388 "Об утверждении Правил проведения предварительной оценки проекта республиканского бюджета по основным направлениям его расходов и внесении изменений и дополнения в некоторые указы Президента Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
ВАП (по согласованию)
май 2025 года
Энгель Ю.Ф.
5.
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 11 ноября 2019 года № 203 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию)
май 2025 года
Абдрахманов Н.А.
6.
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 26 ноября 2022 года № 5 "О некоторых вопросах Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
ВАП (по согласованию)
май 2025 года
Энгель Ю.Ф.
7.
О Республиканской бюджетной комиссии
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
апрель 2025 года
Бейсенбекұлы А.
8.
Об определении перечня финансовых агентств, бюджетные кредиты из республиканского бюджета которым могут выделяться без обеспечения исполнения обязательств
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
9.
Об утверждении перечня разрешенных финансовых инструментов и сделок с ними, за исключением нематериальных активов, для размещения Национального фонда Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ, НБ (по согласованию)
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
10.
Об утверждении перечня целей заимствований местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Амрин А.К.
11.
Об утверждении Правил выпуска, размещения, обращения, обслуживания и погашения государственных казначейских обязательств, выпускаемых Правительством Республики Казахстан на внутреннем рынке
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
12.
Об утверждении Правил проведения экспертизы проектов общестранового значения, предлагаемых к финансированию за счет средств Национального фонда Республики Казахстан, путем приобретения долговых ценных бумаг Фонда национального благосостояния, а также рассмотрения наличия альтернативных источников финансирования таких проектов
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
13.
Об утверждении Правил выбора аудиторской организации для проведения ежегодного внешнего аудита Национального фонда Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
14.
Об утверждении Правил выпуска государственных ценных бумаг в национальной валюте для обращения на площадке Международного финансового центра "Астана" местным исполнительным органом города республиканского значения с особым статусом, определенным законодательным актом Республики Казахстан, для финансирования "зеленых" проектов в рамках реализации целей устойчивого развития
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
апрель 2025 года
Кенбеил Д.М.
15.
Об утверждении Правил выпуска, размещения, обращения, обслуживания и погашения государственных "зеленых" облигаций
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
16.
Об утверждении Правил зачисления активов в Национальный фонд Республики Казахстан, использования Национального фонда Республики Казахстан, а также форм и Правил составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ, НБ (по согласованию)
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
17.
Об утверждении Правил распределения и использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
18.
Об утверждении Правил мониторинга и контроля за долгом субъектов квазигосударственного сектора
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
19.
Об утверждении Правил представления отчетности по государственным внешним займам и софинансированию из средств республиканского бюджета
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
20.
Об утверждении Правил размещения временно свободных бюджетных денег с Единого казначейского счета
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ, НБ, АРРФР (по согласованию)
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
21.
Об утверждении Правил распределения резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
22.
Об утверждении Правил реализации (внедрения) блочного бюджетирования, перечня государственных органов и местных исполнительных органов, участвующих в блочном бюджетировании
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
23.
Об утверждении Правил регистрации и учета государственным казначейством государственных и гарантированных государством займов, займов под поручительство государства, государственных гарантий, государственных гарантий по поддержке экспорта и поручительств государства
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
24.
О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан "О некоторых вопросах приобретения государственными предприятиями на праве хозяйственного ведения и организациями, контрольный пакет акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежит государству, финансовых услуг"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ, НБ, АРРФР (по согласованию)
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
25.
Об утверждении Правил составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
26.
Об утверждении Системы региональных стандартов для населенных пунктов
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Омарбеков Б.Б
27.
Об утверждении Правил формирования аналитического отчета о налоговых расходах
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Амрин А.К.
28.

"Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЖАП (келісу бойынша)
2025 жылғы мамыр
Ю.Ф. Энгель
4.
"Республикалық бюджет жобасына оның шығыстарының негізгі бағыттары бойынша алдын ала бағалау жүргізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 388 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЖАП (келісу бойынша)
2025 жылғы мамыр
Ю.Ф. Энгель
5.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 11 қарашадағы № 203 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2025 жылғы мамыр
Н.А. Әбдірахманов
6.
"Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 26 қарашадағы № 5 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЖАП (келісу бойынша)
2025 жылғы мамыр
Ю.Ф. Энгель
7.
Республикалық бюджет комиссиясы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы сәуір
А. Бейсенбекұлы
8.
Республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер міндеттемелерді орындау қамтамасыз етілмей бөлінуі мүмкін қаржы агенттіктерінің тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
9.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орналастыруы үшін материалдық емес активтерді қоспағанда, рұқсат етілген қаржы құралдарының және олармен жасалатын мәмілелердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
10.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының қарыз алу мақсаттарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.К. Әмрин
11.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ішкі нарықта шығаратын мемлекеттік қазынашылық міндеттемелерді шығару, орналастыру, айналысқа жіберу, қызмет көрсету және өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
12.
Ұлттық әл-ауқат қорының борыштық бағалы қағаздарын сатып алу жолымен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты есебінен қаржыландыруға ұсынылатын жалпыұлттық маңызы бар жобаларға сараптама жүргізу, сондай-ақ осындай жобаларды қаржыландырудың баламалы көздерінің болуын қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
13.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жыл сайынғы сыртқы аудитін жүргізу үшін аудиторлық ұйымды таңдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
14.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актісінде айқындалған ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының орнықты даму мақсаттарын іске асыру шеңберінде "жасыл" жобаларды қаржыландыру үшін "Астана" халықаралық қаржы орталығының алаңында айналысқа түсетін ұлттық валютадағы мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.М. Кеңбейіл
15.
Мемлекеттік жасыл облигацияларды шығару, орналастыру, айналысқа жіберу, қызмет көрсету және өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
16.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына активтерді есептеу, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын пайдалану қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау нысандары мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
17.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін бөлу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
18.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің борышына мониторинг жүргізу және бақылау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
19.
Мемлекеттік сыртқы қарыздар және республикалық бюджеттен қоса қаржыландыру бойынша есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
20.
Бірыңғай қазынашылық шоттан уақытша бос бюджет ақшасын орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині, ҰБ, ҚНРДА (келісу бойынша)
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
21.
Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервті бөлу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
22.
Блоктық бюджеттеуді іске асыру (енгізу) қағидаларын және блоктық бюджеттеуге қатысатын мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
23.
Мемлекеттік қазынашлықтың мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыздарды, мемлекет кепілгерлігімен берілетін қарыздарды, мемлекеттік кепілдіктерді, экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
24.
"Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың және акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) бақылау пакеті мемлекетке тиесілі ұйымдардың қаржылық қызметтерді сатып алуының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині, ҰБ, ҚНРДА (келісу бойынша)
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
25.
Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
26.
Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
Б.Б. Омарбеков
27.
Салық шығыстары туралы талдамалық есепті қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.К. Әмрин
28.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
29.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Омарбеков Б.Б.
30.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Егемберды Е. К.
31.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2008 года № 693 "О создании специализированной организации по вопросам концессии"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Касенов А.Б.
32.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2013 года № 543 "Об определении дивидендной политики акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Касенов А.Б.
33.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011"Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Сыздыков О.О.
34.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790 "Об утверждении Системы государственного планирования в Республике Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
35.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года № 875 "Об утверждении Перечня проектов государственно-частного партнерства особой значимости"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Касенов А.Б.
36.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 357 "Об утверждении Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
май 2025 года
Жазықбаев Ш-Х.
37.

"Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
29.
"Жергiлiктi атқарушы органдардың штат санының лимиттерiн бекiтудiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
Б.Б. Омарбеков
30.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Е.Қ. Егемберді
31.
"Концессия мәселелері жөнінде мамандандырылған ұйым құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 17 шілдедегі № 693 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.Б. Қасенов
32.
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының дивидендтік саясатын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 мамырдағы № 543 қаулысына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.Б. Қасенов
33.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
О.О. Сыздықов
34.
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
35.
"Ерекше маңызды мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 875 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.Б. Қасенов
36.
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ережені бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 357 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2025 жылғы мамыр
Ш.Х. Жазықбаев
37.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
апрель 2025 года
Амангельдиев А.
38.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
май 2025 года
Щеглова Д.Р.
39.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 863 "Некоторые вопросы Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВРИ
май 2025 года
Ибрайханов Е.М.
40.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 862 "Некоторые вопросы Министерства транспорта Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТ
май 2025 года
Мукаев Е.Р.
41.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 января 2024 года № 16 "Об утверждении Правил формирования и учета целевых требований, целевых накоплений и выплат целевых накоплений, а также начисления целевых требований"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
42.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2013 года № 916 "Об утверждении натуральных норм специальных транспортных средств для транспортного обслуживания органов прокуратуры"
постановление Правительства Республики Казахстан
ГП (по согласованию), МФ
май 2025 года
Койгелдиев Г.М.
43.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2024 года № 761 "Об утверждении Правил внедрения, работы блочного бюджета в рамках пилотного проекта и определении перечня государственных органов, использующих блочный бюджет"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
44.
О признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
май 2025 года
Кажкенов К.Ж.
45.
О признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Касенов А.Б.
46.
Об утверждении Правил определения стоимости исследований, консалтинговых услуг в сфере государственного аудита и финансового контроля
нормативное постановление Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
ВАП (по согласованию), МФ
май 2025 года
Энгель Ю.Ф.
47.
Об утверждении Правил определения стоимости государственного задания в сфере государственного аудита и финансового контроля
нормативное постановление Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
ВАП (по согласованию), МФ
май 2025 года
Энгель Ю.Ф.
48.
Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета и составления финансовой отчетности Национального фонда Республики Казахстан
постановление Совета директоров Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
апрель 2025 года
Жамаубаев Е.К.
49.
О местной бюджетной комиссии
постановление акима
МИО
апрель 2025 года
Заместители акимов
50.

"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2025 жылғы сәуір
А. Амангельдиев
38.
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2025 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова
39.
"Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 863 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СРИМ
2025 жылғы мамыр
Е.М. Ыбрайханов
40.
"Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 862 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
КМ
2025 жылғы мамыр
Е.Р. Мұқаев
41.
"Нысаналы талаптарды, нысаналы жинақтарды және нысаналы жинақ төлемдерін қалыптастыру мен есепке алу, сондай-ақ нысаналы талаптарды есепке жазу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 18 қаңтардағы № 16 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
42.
"Прокуратура органдарына көліктік қызмет көрсетуге арналған арнаулы көлік құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 3 қыркүйектегі № 916 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БП (келісу бойынша), Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Ғ.М. Қойгелдиев
43.
"Пилоттық жоба шеңберінде блоктық бюджетті енгізу, оның жұмыс істеу қағидаларын бекіту және блоктық бюджетті пайдаланатын мемлекеттік органдар тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 18 қыркүйектегі № 761 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
44.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2025 жылғы мамыр
Қ.Ж. Қажкенов
45.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.Б. Қасенов
46.
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының нормативтік қаулысы
ЖАП (келісу бойынша), Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Ю.Ф. Энгель
47.
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының нормативтік қаулысы
ЖАП (келісу бойынша), Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Ю.Ф. Энгель
48.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының бухгалтерлік есебін жүргізу және қаржылық есептілігін жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Директорлар кеңесінің қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы сәуір
Е.К. Жамаубаев
49.
Жергілікті бюджет комиссиясы туралы
Әкімнің қаулысы
ЖАО
2025 жылғы сәуір
Әкімдердің орынбасарлары
50.

О внесении изменения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 декабря 2018 года № 135 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) Академией правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и расходования ею денег от реализации товаров (работ, услуг)"
приказ Генерального прокурора Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
апрель 2025 года
Койгелдиев Г.М.
51.
Об утверждении Правил планирования и реализации бюджетных инвестиций специальных государственных органов, осуществляющих разведывательную и контрразведывательную деятельность
приказ Председателя Комитета национальной безопасности
КНБ (по согласованию)
апрель 2025 года
Наймантаев А.Т.
52.
Об утверждении Правил планирования и реализации бюджетных инвестиций специальных государственных органов, осуществляющих разведывательную и контрразведывательную деятельность
приказ Начальника
Службы государственной охраны Республики Казахстан
СГО (по согласованию)
апрель 2025 года
Жакипов Ш.Л.
53.
Об утверждении процедур исполнения бюджета специальными государственными органами
приказ Председателя Комитета национальной безопасности
КНБ (по согласованию), МФ
апрель 2025 года
Наймантаев А.Т.
54.
Об утверждении процедур исполнения бюджета специальными государственными органами
приказ Начальника
Службы государственной охраны Республики Казахстан
СГО (по согласованию), МФ
апрель 2025 года
Жакипов Ш.Л.
55.
Об утверждении Правил распределения распределяемой бюджетной программы по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
приказ Председателя Агентства по делам государственной службы Республики Казахстан
АДГС (по согласованию), МФ
апрель 2025 года
Муксимов С.С.
56.
Об утверждении Правил выдачи заключения на планируемые государственные задания
приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АЗРК (по согласованию)
апрель 2025 года
Самбетов Б.К.
57.
Об утверждении Правил определения стоимости исследований, консалтинговых услуг
приказ
ЦГО, МФ
май 2025 года
заместители первых руководителей
58.
Об утверждении Правил определения стоимости государственного задания
приказ
ЦГО, МФ
май 2025 года
заместители первых руководителей
59.
Об утверждении натуральных норм
приказ
ЦГО, МФ
апрель 2025 года
заместители первых руководителей
60.
Об утверждении минимальных стандартов инженерно-коммуникационной, транспортной инфраструктуры
приказ
ЦГО
апрель 2025 года
заместители первых руководителей
61.
О ведомственной бюджетной комиссии
приказ
ЦГО
апрель 2025 года
заместители первых руководителей
62.
Об утверждении Правил проведения обзора расходов, определения целей, тем, объектов, критериев, объема (охвата), уровня, временных рамок, периодичности
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
63.
Об утверждении методик расчетов прогнозных сведений о состоянии государственных финансов и определения лимитов правительственного долга, долга местных исполнительных органов, предоставления государственных гарантий, предоставления государственных гарантий по поддержке экспорта, государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства Правительства Республики Казахстан, государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства местных исполнительных органов, предоставления поручительств государства, внешнего долга субъектов квазигосударственного сектора, определения критериев и формирования перечня субъектов квазигосударственного сектора, которым предоставлено право привлечения внешних займов
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
64.
Об утверждении Правил ведения реестра функций государственных органов, а также его структуры
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Омарбеков Б.Б.
65.
О некоторых вопросах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
66.
Об утверждении Правил планирования и реализации государственных инвестиционных проектов, разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения,
технико-экономического и финансово-экономического обоснований, определения целесообразности бюджетного кредитования, формирования портфеля государственных инвестиционных проектов, а также корректировки утвержденных (уточненных) параметров, отбора, мониторинга и оценки реализации государственных инвестиционных проектов
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ, МФ
май 2025 года
Касенов А.Б.
67.
Об утверждении методики по разработке Цифровой карты бизнеса
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
68.
Об утверждении методики прогнозирования доходов бюджета
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
69.
Об утверждении правил проведения мониторинга системы региональных стандартов для населенных пунктов
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Омарбеков Б.Б.
70.
Об утверждении правил разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Омарбеков Б.Б.
71.
Об утверждении правил взаимодействия государственных органов и сроков предоставления реестра функций центральных и (или) местных исполнительных органов, переданных в конкурентную среду, влекущих парафискальные платежи в уполномоченный орган в области налоговой политики
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Омарбеков Б.Б.
72.
Об утверждении Правил взаимоотношения местных бюджетов одного уровня друг с другом по совместному решению вопросов местного значения на территории агломерации, Правил составления и представления отчетности о реализации соглашения о совместном решении вопросов местного значения на территории агломерации и требования к содержанию соглашения о совместном решении вопросов местного значения на территории агломерации
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Омарбеков Б.Б
73.
Об утверждении Правил и формы предоставления информации субъектами квазигосударственного сектора об использовании средств чистого дохода, оставшихся после выплаты дивидендов или отчислений в соответствующий бюджет
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Касенов А.Б.
74.
Об утверждении Правил использования веб-портала государственно-частного партнерства
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
75.
Об утверждении Правил, сроков и форм представления отчетности, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования связанных грантов
совместный приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан и Министра финансов Республики Казахстан
МНЭ, МФ
май 2025 года
Омарбеков Б.Б., Темирбеков Д.О.
76.
Об утверждении Правил определения цены отсечения
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ, НБ (по согласованию)
апрель 2025 года
Амрин А.К.
77.
Об утверждении Правил планирования трансфертов общего характера, взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера, и проведения мониторинга их использования
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
78.
Об утверждении Правил представления заявок на привлечение связанных грантов
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Омарбеков Б.Б
79.
Об утверждении Правил привлечения, использования, мониторинга и оценки использования несвязанных грантов
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Омарбеков Б.Б
80.
Об утверждении Правил формирования аналитического отчета о бюджетных рисках
совместный
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан, Министра финансов Республики Казахстан, Председателя Агентства по регулированию и развитию финансового рынка, Председателя Национального Банка Республики Казахстан
МНЭ, МФ, АРРФР, НБ (по согласованию)
май 2025 года
Амрин А.К.,
Бейсенбекұлы А., Абдрахманов Н.А., Баймагамбетов А.М.
81.
Об утверждении Правил формирования агрегированной сводной информации об утвержденных планах развития государственных органов, содержащей сводные количественные сведения о целях и целевых индикаторах, их декомпозиции
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
82.
Об утверждении Правил формирования консолидированного отчета о реализации планов развития всех центральных государственных органов, содержащего сводные количественные сведения о достижении целей и целевых индикаторов, их декомпозиции
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
83.
Об утверждении Правил формирования Национального доклада по управлению государственными активами и квазигосударственным сектором
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Касенов А.Б.
84.
Об утверждении Правил формирования отчета по выполнению планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора, отчета о результатах мониторинга планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора и оценки реализации планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Касенов А.Б.
85.
Об утверждении Правил формирования, ведения и актуализации реестра мер государственной поддержки частного предпринимательства
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
86.
Об утверждении Правил, сроков разработки и структуры разделов прогноза социально-экономического развития, в том числе прогноза социально-экономического развития области, города республиканского значения, столицы
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
87.
Об утверждении Правил, сроков разработки, структуры и содержания долгосрочного прогноза развития Республики Казахстан и взаимодействия государственных органов
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
88.
Об утверждении реестра мер государственной поддержки частного предпринимательства
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
89.
Об утверждении типовой методики расчетов трансфертов общего характера
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
90.
Об утверждении типовой формы стандарта мер государственной поддержки частного предпринимательства
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
91.
Об утверждении требований к разработке или корректировке и экономической экспертизе технико-экономического обоснования по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
92.
Об утверждении требований к разработке или корректировке заключения центрального уполномоченного органа по бюджетной политике для предоставления государственных гарантий по поддержке экспорта
приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ, МФ
май 2025 года
Касенов А.Б.
93.
Об утверждения Правил оценки использования связанных грантов
совместный приказ Министра национальной экономики
Республики Казахстан и
Министра финансов Республики Казахстан
МНЭ, МФ
май 2025 года
Касенов А.Б., Темирбеков Д.О.
94.
О некоторых вопросах государственного, гарантированного государством заимствования, поручительств государства
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
95.
Об утверждении классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
96.
Об утверждении перечня специфик экономической классификации расходов, в том числе видов расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
97.
Об утверждении перечня уполномоченных органов по неналоговым поступлениям в республиканский бюджет, Национальный фонд Республики Казахстан, Фонд компенсации потерпевшим, Специальный государственный фонд и уполномоченных государственных органов, ответственных за взимание и осуществляющих контроль за поступлениями от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов в разрезе неналоговых поступлений
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Биржанов Е.Е.
98.
Об утверждении плана счетов бухгалтерского учета государственных учреждений
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
99.
Об утверждении Правил ведения бюджетного учета
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.

"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 10 желтоқсандағы № 135 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2025 жылғы сәуір
Ғ.М. Қойгелдиев
51.
Барлау және қарсы барлау қызметін жүзеге асыратын арнаулы мемлекеттік органдардың бюджеттік инвестицияларын жоспарлау және іске асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2025 жылғы сәуір
А.Т. Наймантаев
52.
Барлау және қарсы барлау қызметін жүзеге асыратын арнаулы мемлекеттік органдардың бюджеттік инвестицияларын жоспарлау және іске асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының бұйрығы
МКҚ (келісу бойынша)
2025 жылғы сәуір
Ш.Л. Жақыпов
53.
Арнаулы мемлекеттік органдардың бюджетті атқару рәсімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша), Қаржымині
2025 жылғы сәуір
А.Т. Наймантаев
54.
Арнаулы мемлекеттік органдардың бюджетті атқару рәсімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының бұйрығы
МКҚ (келісу бойынша), Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Ш.Л. Жақыпов
55.
Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және біліктілігін арттыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша), Қаржымині
2025 жылғы сәуір
С.С. Мүксімов
56.
Жоспарланған мемлекеттік тапсырмаларға қорытынды беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің бұйрығы
БҚДА (келісу бойынша)
2025 жылғы сәуір
Б.Қ. Сәмбетов
57.
Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ОМО, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
бірінші басшылардың орынбасарлары
58.
Мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ОМО, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
бірінші басшылардың орынбасарлары
59.
Заттай нормаларды бекіту туралы
бұйрық
ОМО, Қаржымині
2025 жылғы сәуір
бірінші басшылардың орынбасарлары
60.
Инженерлік-коммуникациялық, көлік инфрақұрылымының ең төмен стандарттарын бекіту туралы
бұйрық
ОМО
2025 жылғы сәуір
бірінші басшылардың орынбасарлары
61.
Ведомстволық бюджеттік комиссия туралы
бұйрық
ОМО
2025 жылғы сәуір
бірінші басшылардың орынбасарлары
62.
Шығыстарға шолу жүргізу, мақсаттарды, тақырыптарды, объектілерді, өлшемшарттарды, көлемді (қамтуды), деңгейді, уақыт кезеңін, мерзімділікті айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
63.
Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы болжамды мәліметтерді есептеу және үкіметтік борыштың, жергілікті атқарушы органдар борышының, мемлекеттік кепілдіктер беру, экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер беру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, мемлекет кепілгерлігін беру, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің сыртқы борышының лимиттерін айқындау, сыртқы қарыздарды тарту құқығы берілген квазимемлекеттік сектор субъектілерінің өлшемшарттарын айқындау және тізбесін қалыптастыру әдістемелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
64.
Мемлекеттік органдар функциялары тізілімінің жүргізу қағидаларын, сондай-ақ оның құрылымын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
Б.Б. Омарбеков
65.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлаудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
66.
Мемлекеттік инвестициялық жобаларды жоспарлау және іске асыру, инвестициялық ұсынысты, техникалық-экономикалық және қаржылық-экономикалық негіздемелерді әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, бюджеттік кредиттеудің орындылығын айқындау, мемлекеттік инвестициялық жобалардың портфелін қалыптастыру, сондай-ақ бекітілген (нақтыланған) параметрлерді түзету, мемлекеттік инвестициялық жобаларды іріктеу, іске асырылуын мониторингтеу және бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
67.
Бизнестің цифрлық картасын әзірлеу жөніндегі әдістемені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
68.
Бюджет кірістерін болжамдау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
69.
Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесіне мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
Б.Б. Омарбеков
70.
Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
Б.Б. Омарбеков
71.
Мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларын және салық саясаты саласындағы уәкілетті органға парафискалдық төлемдерге әкеп соғатын, бәсекелес ортаға берілген орталық және (немесе) жергілікті атқарушы органдар функцияларының тізілімін беру мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
Б.Б. Омарбеков
72.
Агломерация аумағында жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу бойынша бір деңгейдегі жергілікті бюджеттердің бір-бірімен өзара қарым-қатынасы қағидаларын, Агломерация аумағында жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу туралы келісімді іске асыру туралы есептілікті жасау және ұсыну қағидаларын және агломерация аумағында жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу туралы келісімнің мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
Б.Б. Омарбеков
73.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тиісті бюджетке аударымдардан немесе дивидендтер төленгеннен кейін қалған таза кіріс қаражатын пайдалану туралы ақпарат беру қағидалары мен нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.Б. Қасенов
74.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік веб-порталын пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
75.
Есептілікті ұсыну қағидаларын, мерзімдері мен нысандарын, сондай-ақ байланысты гранттарды пайдаланудың барысы мен нәтижелері туралы ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бірлескен бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Б.Б. Омарбеков Д.О. Темірбеков
76.
Кесімді бағаны айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
77.
Жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау, орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа ұйымдардың өзара іс-қимылы, тиісті саланың (саланың) орталық уәкілетті органдары мен жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу және оларды пайдалану мониторингін жүргізу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсынуы және келісуі қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
78.
Байланысты гранттарды тартуға арналған өтінімдер беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
Б.Б. Омарбеков
79.
Байланысты емес гранттарды тарту, пайдалану, пайдаланылуын мониторингтеу және бағалау қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
Б.Б. Омарбеков
80.
Бюджеттік тәуекелдер туралы талдамалық есепті әзірлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
төрағасының, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк төрағасының бірлескен бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині, ҚНРДА, ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы мамыр
А.К. Әмрин, А. Бейсенбекұлы,
Н.А. Абдрахманов,
А. М. Баймағамбетов
81.
Мемлекеттік органдардың мақсаттар мен нысаналы индикаторлар, олардың декомпозициясы туралы жиынтық сандық мәліметтерді қамтитын бекітілген даму жоспарлары туралы жиынтық агрегацияланған ақпаратты қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
82.
Барлық орталық мемлекеттік органдардың мақсаттар мен нысаналы индикаторларға қол жеткізу туралы жиынтық сандық мәліметтерді, олардың декомпозициясын қамтитын даму жоспарларының іске асырылуы туралы шоғырландырылған есепті қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
83.
Мемлекеттік активтерді және квазимемлекеттік секторды басқару жөніндегі ұлттық баяндаманы қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.Б. Қасенов
84.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есепті, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларын немесе даму жоспарларын мониторингтеу нәтижелері туралы есепті және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының іске асыруын бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.Б. Қасенов
85.
Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларының тізілімін қалыптастыру, жүргізу және өзектілендіру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
86.
Әлеуметтік-экономикалық даму болжамын, оның ішінде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеу қағидаларын, мерзімдерін және бөлімдерінің құрылымын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
87.
Қазақстан Республикасының ұзақ мерзімді даму болжамын әзірлеу қағидаларын, мерзімін, құрылымы мен мазмұнын және мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасауын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
88.
Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларының тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
89.
Жалпы сипаттағы трансферттер есеп-қисабының үлгілік әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
90.
Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шаралары стандартының үлгілік нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
91.
Мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобалар бойынша техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеуге немесе түзетуге және оның экономикалық сараптамасына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
92.
Экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер беру үшін бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органның қорытындысын әзірлеуге немесе түзетуге қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
93.
Байланысты гранттардың пайдаланылуын бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бірлескен бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов, Д.О. Темірбеков
94.
Мемлекеттік, мемлекет кепілдік берген қарыздар алудың, мемлекет кепілгерліктерінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
95.
Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өз иелігінде қалатын тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
96.
Шығыстардың, оның ішінде жасалған азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу міндетті болып табылатын шығыстар түрлерінің экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
97.
Республикалық бюджетке, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Арнаулы мемлекеттік қорға салықтық емес түсімдер жөніндегі уәкілетті органдардың және негізгі капиталды, трансферттерді, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларын сатудан, мемлекеттің қаржы активтерін, салықтық емес түсімдер бөлінісінде қарыздарды сатудан түсетін түсімдерді өндіріп алуға жауапты және бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Е.Е. Біржанов
98.
Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есепке алу шоттарының жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
99.
Бюджеттік есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков

100.
Об утверждении Правил вынесения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии вопросов уменьшения размера выплат или освобождения от уплаты поступлений в республиканский бюджет дивидендов или части чистого дохода по перечню государственных предприятий, акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью, государственные пакеты акций (доли участия в уставном капитале) которых находятся в республиканской собственности
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МФ, МНЭ
май 2025 года
Темирбеков Д.О., Касенов А.Б.
101.
Об утверждении Правил выпуска ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
102.
Об утверждении Правил обеспечения доступа представительным органам и органам государственного аудита и финансового контроля к объектам информатизации бюджетного процесса
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Турысов А.Н.
103.
Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
104.
Об утверждении процедур казначейского исполнения бюджета и их кассового обслуживания, процедур казначейского учета и мониторинга
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
105.
Об утверждении Правил мониторинга и формирования сведений о состоянии государственных финансов
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ, МНЭ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
106.
Об утверждении Правил планирования бюджета
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
апрель 2025 года
Темирбеков Д.О.
107.
Об утверждении Правил составления, представления, рассмотрения бюджетного запроса
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
апрель 2025 года
Темирбеков Д.О.
108.
Об утверждении Правил планирования и реализации институциональных проектов, реализуемых за счет привлечения государственных займов
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ, МНЭ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
109.
Об утверждении Правил погашения и обслуживания долга местных исполнительных органов, осуществляемых ими за счет средств, предусмотренных местными бюджетами
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
апрель 2025 года
Кенбеил Д.М.
110.
Об утверждении Правил предоставления государственной гарантии Республики Казахстан по поддержке экспорта и формы ее предоставления
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.

100.
Акцияларының мемлекеттік пакеттері (жарғылық капиталға қатысу үлестері) республикалық меншікте болатын мемлекеттік кәсіпорындардың, акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің тізбесін айқындау және республикалық бюджет комиссиясының қарауына шығару, төлемдердің мөлшерін азайту немесе дивидендтер (таза пайда) төлеуден босату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині, ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков, А.Б. Қасенов
101.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін бағалы қағаздар шығаруы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
102.
Өкілді органдар мен мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарына бюджеттік процестің ақпараттандыру объектілеріне қолжетімділікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Ә.Н. Тұрысов
103.
Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепке алуды жүргізу қағидалары
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
104.
Бюджеттің қазынашылық атқарылуы және оларға кассалық қызмет көрсету рәсімдерін, қазынашылық есепке алу және мониторинг рәсімдер бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
105.
Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді мониторингтеу және қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
106.
Бюджетті жоспарлау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.О. Темірбеков
107.
Бюджеттік сұрау салуды жасау, ұсыну, қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.О. Темірбеков
108.
Мемлекеттік қарыздар тарту есебінен іске асырылатын институционалдық жобаларды жоспарлау және іске асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
109.
Жергілікті атқарушы органдардың борышты жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат есебінен өтеуді және оған қызмет көрсетуді жүзеге асыруы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.М. Кеңбейіл
110.
Экспортты қолдау бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігін беру қағидаларын және оны беру нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл

111.
Об утверждении Правил признания бюджетных кредитов безнадежными к взысканию
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
112.
Об утверждении Правил проведения бюджетного мониторинга
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
113.
Об утверждении Правил проведения инвентаризации в государственных учреждениях
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
114.
О некоторых вопросах бюджетного кредитования
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
115.
Об утверждении Правил проведения мониторинга гарантированного государством обязательства по поддержке экспорта и финансового состояния Экспортно-кредитного агентства Казахстана, имеющего государственную гарантию по поддержке экспорта
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ, МНЭ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
116.
Об утверждении Правил регистрации, учета и мониторинга бюджетных кредитов
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
117.
Об утверждении Правил сертификации должностных лиц администраторов бюджетных программ и уполномоченных органов по исполнению республиканского бюджета, бюджета области, города республиканского значения, столицы, районного (города областного значения) бюджета, уполномоченных на ведение бухгалтерского учета и составление финансовой отчетности
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
апрель 2025 года
Кенбеил Д.М.
118.
Об утверждении Правил составления годовой консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ с данными финансовой отчетности подведомственных субъектов квазигосударственного сектора
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
119.
Об утверждении Правил составления и внесения изменений и дополнений в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
апрель 2025 года
Темирбеков Д.О.
120.
Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
121.
Об утверждении Правил составления, представления и публикации гражданского бюджета на стадиях планирования и исполнения бюджета
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
122.
Об утверждении Правил составления годовой консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.

111.
Бюджеттік кредиттердің өндіріп алынуын үмітсіз деп тану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
112.
Бюджеттік мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
113.
Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
114.
Бюджеттік кредиттеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
115.
Экспортты қолдау бойынша мемлекет кепілдік берген міндеттемеге және экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдігі бар Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігінің қаржылық жағдайына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
116.
Бюджеттік кредиттерді тіркеу, есепке алу және мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
117.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және республикалық бюджеттің, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдардың бухгалтерлік есепке алуды жүргізуге және қаржылық есептілікті жасауға уәкілетті лауазымды адамдарын сертификаттау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.М. Кеңбейіл
118.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің квазимемлекеттік сектордың ведомстволық бағынысты субъектілерінің қаржылық есептілігі деректері бар жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
119.
Қазақстан Республикасының бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын жасау және оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.О. Темірбеков
120.
Бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
121.
Бюджетті жоспарлау мен атқару сатыларында азаматтық бюджетті жасау, ұсыну және жариялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
122.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасауы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл

123.
Об утверждении Правил составления отчета по статистике государственных финансов, взаимодействия уполномоченных государственных органов и предоставления информации
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
124.
Об утверждении Правил составления отчетности об использовании целевого перечисления, формы и сроков ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования целевого перечисления
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
125.
Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
апрель 2025 года
Темирбеков Д.О.
126.
Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по областному бюджету, бюджету города республиканского значения, столицы
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
апрель 2025 года
Темирбеков Д.О.
127.
Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по республиканскому бюджету
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
апрель 2025 года
Темирбеков Д.О.
128.
Об утверждении стандартов и требований к объектам информатизации бюджетного процесса
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Турысов А.Н.
129.
Об утверждении учетной политики
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
130.
Об утверждении форм бухгалтерской документации для государственных учреждений
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
131.
Об утверждении форм, периодичности и правил составления и представления финансовой отчетности
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
132.
Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки на 2025 финансовый год
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
апрель 2025 года
Темирбеков Д.О.
133.
Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания на 2025 финансовый год
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
134.
Об утверждении Правил осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, использования денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении
приказ Министра внутренних дел
Республики Казахстан
МВД
апрель 2025 года
Бекиев О.Б.

123.
Мемлекеттік қаржы статистикасы бойынша есеп жасау, уәкілетті мемлекеттік органдардың өзара іс-қимылы және ақпарат ұсынуы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
124.
Нысаналы аударымды пайдалану туралы есептілікті жасау қағидаларын, оны ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ нысаналы аударымды пайдаланудың барысы мен нәтижелері туралы ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
125.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасауы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.О. Темірбеков
126.
Облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеті бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.О. Темірбеков
127.
Республикалық бюджет бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.О. Темірбеков
128.
Бюджеттік процесті ақпараттандыру объектілеріне қойылатын стандарттар мен талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Ә.Н. Тұрысов
129.
Есепке алу саясатын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
130.
Мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
131.
Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
132.
2025 қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.О. Темірбеков
133.
2025 қаржы жылына арналған бюджетті атқару және оған кассалық қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
134.
Мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшасы өз иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыруы, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен өз иелігінде қалатын ақшаны пайдалануы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы сәуір
О.Б. Бекиев

135.
Об утверждении Правил определения стоимости и предмета капитальных расходов, осуществляемых в рамках договора лизинга
приказ
МЧС, МВРИ, МЭПР, МФ
апрель 2025 года
Есимсеитов Д.С., Ибрайханов Е.М., Шарбиев Н.К.
136.
Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа субъектам естественных монополий, осуществляющим услуги подачи воды по каналам, подачи воды для орошения и регулирования поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений
совместный
приказ Министра водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МВРИ, МНЭ
май 2025 года
Ибрайханов Е.М., Касенов А.Б.
137.
Об утверждении перечня регулируемых услуг
приказ Министра водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
МВРИ
май 2025 года
Ибрайханов Е.М.
138.
Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий
приказ Министра водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
МВРИ
май 2025 года
Ибрайханов Е.М.
139.
Об утверждении Правил субсидирования и выплат субсидий из бюджета на покрытие расходов по погашению, обслуживанию и софинансированию по займам, привлеченным под государственную гарантию, на развитие водохранилищ, каналов и гидротехнических сооружений Республики Казахстан
приказ Министра водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
МВРИ, МФ
май 2025 года
Ибрайханов Е.М.
140.
Об утверждении Правил формирования тарифов
приказ Министра водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
МВРИ
май 2025 года
Ибрайханов Е.М.
141.
Об утверждении типового регламента оказания услуг с четким порядком действий сотрудников субъектов естественных монополий
приказ Министра водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
МВРИ
май 2025 года
Ибрайханов Е.М.
142.
Об утверждении типовой формы технических условий на подключение к инженерным сетям
приказ Министра водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
МВРИ
май 2025 года
Ибрайханов Е.М.
143.
Об утверждении типовых договоров предоставления регулируемых услуг
приказ Министра водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
МВРИ
май 2025 года
Ибрайханов Е.М.
144.
Об утверждении Правил планирования расходов из бюджета в фонд социального медицинского страхования путем выделения трансфертов юридическим лицам, составления отчетности об использовании бюджетных средств, форм и сроков ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования бюджетных средств
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ, МФ
апрель 2025 года
Амангельдиев А.А.

135.
Лизинг шарты шеңберінде жүзеге асырылатын күрделі шығыстардың құны мен нысанасын айқындау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ТЖМ, СРИМ, ЭТРМ, Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.С. Есімсейітов, Е.М. Ибрайханов, Н.Қ. Шәрбиев
136.
Суды каналдар арқылы беру, суару үшін су беру және тірек гидротехникалық құрылысжайларының көмегімен жерүсті ағынын реттеу қызметін көрсететін табиғи монополия субъектілерінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
СРИМ, ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
Е.М. Ибрайханов, А.Б. Қасенов
137.
Реттеліп көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ
2025 жылғы мамыр
Е.М. Ибрайханов
138.
Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ
2025 жылғы мамыр
Е.М. Ибрайханов
139.
Қазақстан Республикасының су қоймаларын, каналдарын және гидротехникалық құрылыстарын дамытуға мемлекеттік кепілдікпен тартылған қарыздарды өтеу, қызмет көрсету және бірлесіп қаржыландыру бойынша шығыстарды жабуға бюджеттен субсидиялау және субсидияларды төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Е.М. Ибрайханов
140.
Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ
2025 жылғы мамыр
Е.М. Ибрайханов
141.
Табиғи монополиялар субъектілері қызметкерлерінің нақты іс-қимыл тәртібі бар қызметтерді көрсетудің үлгілік регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ
2025 жылғы мамыр
Е.М. Ибрайханов
142.
Инженерлік желілерге қосуға арналған техникалық шарттардың үлгілік нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ
2025 жылғы мамыр
Е.М. Ибрайханов
143.
Реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынудың үлгілік шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ
2025 жылғы мамыр
Е.М. Ибрайханов
144.
Заңды тұлғаларға трансферттер бөлу арқылы бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына шығыстарды жоспарлау, бюджет қаражатын пайдалану туралы есептілікті жасау қағидаларын, оны ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ бюджет қаражатын пайдаланудың барысы мен нәтижелері туралы ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, Қаржымині
2025 жылғы сәуір
А.А. Амангелдиев

145.
Об утверждении Правил составления отчетности об использовании целевого взноса, формы и сроки ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования целевого взноса
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ, МФ
май 2025 года
Амангельдиев А.А.
146.
Об утверждении Правил распределения распределяемой бюджетной программы "Представительские затраты"
приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
апрель 2025 года
Саинов А.Г.
147.
Об утверждении Правил распределяемой бюджетной программы "Обеспечение мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом"
приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
апрель 2025 года
Саинов А.Г.
148.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 354 "Об утверждении Правил выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
апрель 2025 года
Сыдыков А.Ж.
149.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 сентября 2018 года № 275 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными архивами, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
апрель 2025 года
Сыдыков А.Ж.
150.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 21 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными библиотеками, государственными музеями и музеями-заповедниками, созданными в организационно-правовой форме государственного учреждения, и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
апрель 2025 года
Сыдыков А.Ж.
151.
Об утверждении Правил размещения информации и публичного обсуждения паспортов бюджетных программ (отчетов о реализации паспортов бюджетных программ) на интернет-портале открытых бюджетов
приказ Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
апрель 2025 года
Курманова А.А.

145.
Нысаналы жарнаны пайдалану туралы есептілікті жасау қағидаларын, оны ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ нысаналы жарнаны пайдаланудың барысы мен нәтижелері туралы ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
А.А. Амангелдиев
146.
"Өкілдік шығындар" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы сәуір
А.Ғ. Саинов
147.
"Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін шетелде қорғау жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы сәуір
А.Ғ. Саинов
148.
"Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 354 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы сәуір
А.Ж. Сыдықов
149.
"Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша өз иелігінде қалатын мемлекеттік архивтердің оларды өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2018 жылғы 26 қыркүйектегі № 275 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы сәуір
А.Ж. Сыдықов
150.
"Мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған мемлекеттік кітапханалардың, мемлекеттік музейлер мен музей-қорықтардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 21 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы сәуір
А.Ж. Сыдықов
151.
Ашық бюджеттердің интернет-порталында ақпаратты орналастыру және бюджеттік бағдарламалар паспорттарын (бюджеттік бағдарламалар паспорттарын іске асыру туралы есептерді) жария талқылау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы сәуір
А.А. Құрманова

152.
Об утверждении Правил осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, использования денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
апрель 2025 года
Щеглова Д.Р.
153.
Об утверждении Правил распределения распределяемой бюджетной программы по базовому финансированию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО, МФ
апрель 2025 года
Щеглова Д.Р.
154.
Об утверждении Правил реализации государственными учреждениями Вооруженных сил товаров (работ, услуг) и использования денег от их реализации
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2025 года
Бейсенов А.К.
155.
Об утверждении Правил осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, использования денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
апрель 2025 года
Абильмажинов Т.Т.
156.
Об утверждении процедур исполнения бюджета при реализации пилотного национального проекта в области образования
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП, МФ
апрель 2025 года
Оспан Е.С.
157.
Об утверждении Правил составления отчетности об использовании целевого вклада, форм и сроков ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования целевого вклада
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП, МФ
май 2025 года
Абильмажинов Т.Т.
158.
Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственным учреждением в сфере сортоиспытания и расходования им денег от реализации товаров (работ, услуг)
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ, МФ
апрель 2025 года
Султанов А.С.
159.
Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
апрель 2025 года
Бердалин А.Б.

152.
Өткізуден түскен ақшасы өздерінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру, мемлекеттік мекемелердің өз иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2025 жылғы сәуір
Д.Р. Щеглова
153.
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ, Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.Р. Щеглова
154.
Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелерінің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу және оларды өткізуден түскен ақшаны пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы сәуір
А.К. Бейсенов
155.
Өткізуден түскен ақшасы өздерінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру, мемлекеттік мекемелердің өз иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы сәуір
Т.Т. Әбілмәжінов
156.
Білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жобаны іске асыру кезінде бюджеттің атқарылуы рәсімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ, Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Е.С. Оспан
157.
Нысаналы салымды пайдалану туралы есептелікті жасау қағидаларын, оны ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ нысаналы салымды пайдаланудың барысы мен нәтижелері туралы ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Т.Т. Әбілмәжінов
158.
Сұрыптарды сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, Қаржымині
2025 жылғы сәуір
А.С. Сұлтанов
159.
Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы сәуір
А.Б. Бердалин

160.
Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации услуг государственным учреждением в сфере агрохимического обслуживания сельскохозяйственного производства и расходования им денег от реализации услуг
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
апрель 2025 года
Султанов А.С.
161.
Об утверждении типового договора субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2025 года
Калиакпаров М.К.
162.
Об утверждении Правил планирования и реализации бюджетных инвестиционных проектов, а также корректировки утвержденных (уточненных) параметров государственных инвестиционных проектов в связи с корректировкой технического задания, предусматривающих создание и развитие объектов информатизации
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП, МНЭ, МФ
апрель 2025 года
Мун Д.А.
163.
Об утверждении Правил и сроков представления и форм отчетности, а также требований к представляемой информации о ходе и результатах использования связанных грантов на создание или развитие информационных систем
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
май 2025 года
Мун Д.А.
164.
Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сферах лесного хозяйства, особо охраняемых природных территорий и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)
приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
апрель 2025 года
Шарбиев Н.К.
165.
Об утверждении перечня организаций нефтяного сектора на 2025 год
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Министра энергетики Республики Казахстан
МФ, МЭ
апрель 2025 года
Биржанов Е.Е., Арымбек К.Б.
166.
О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 12 мая 2011 года № 275 "Об утверждении Правил технической эксплуатации, обслуживания и ремонта железнодорожных путей"
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2025 года
Калиакпаров М.
167.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 106 "Об утверждении Правил организации и функционирования оптового рынка электрической энергии"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
май 2025 года
Есимханов С.К.

160.
Ауыл шаруашылығы өндірісіне агрохимиялық қызмет көрсету саласындағы мемлекеттiк мекеменiң көрсетiлетін қызметтердi өткiзу бойынша ақылы қызмет түрлерiн көрсету және оның көрсетiлетiн қызметтердi өткiзуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы сәуір
А.С. Сұлтанов
161.
Тасымалдаушылардың әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыруға байланысты шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялаудың үлгілік шартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2025 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
162.
Ақпараттандыру объектілерін құруды және дамытуды көздейтін техникалық тапсырманы түзетуге байланысты бюджеттік инвестициялық жобаларды жоспарлау және іске асыру, сондай-ақ мемлекеттік инвестициялық жобалардың бекітілген (нақтыланған) параметрлерін түзету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ, ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Д.А. Мун
163.
Есептілікті ұсыну қағидалары мен мерзімдерін және нысандарын, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді құруға немесе дамытуға байланысты гранттарды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2025 жылғы мамыр
Д.А. Мун
164.
Орман шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2025 жылғы сәуір
Н.Қ. Шәрбиев
165.
2025 жылға арналған мұнай секторы ұйымдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині, ЭМ
2025 жылғы сәуір
Е.Е. Біржанов, Қ.Б. Арымбек
166.
"Теміржолдарды техникалық пайдалану, қызмет көрсету және жөндеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2011 жылғы 12 мамырдағы № 275 бұйрығана өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2025 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
167.
"Электр энергиясының көтерме нарығын ұйымдастыру мен оның жұмыс iстеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 106 бұйрығына бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2025 жылғы мамыр
С.Қ. Есімханов

168.
О внесении изменения и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 139 "Об утверждении Правил разработки и представления отчетов по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний и планов мероприятий национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Касенов А.Б.
169.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 149 "Об утверждении Правил разработки, утверждения планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний и планов мероприятий национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, а также мониторинга и оценки их реализации"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Касенов А.Б.
170.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 марта 2015 года № 193 "Об утверждении Правил оценки эффективности управления государственным имуществом"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Касенов А.Б.
171.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 305 "Об утверждении Правил организации производства экспертизы качества работ и материалов Национальным центром качества дорожных активов".
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2025 года
Аблалиев С.А.
172.
О внесении дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 207 "Об утверждении Правил ведения реестра государственного имущества"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
173.
О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 334 "Об утверждении Правил безопасности на железнодорожном транспорте"
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2025 года
Калиакпаров М.
174.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 544 "Об утверждении Правил технической эксплуатации железнодорожного транспорта"
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2025 года
Калиакпаров М.

168.
"Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есептерді және акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 139 бұйрығана өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.Б. Қасенов
169.
"Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларын және акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың іс-шаралар жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингтеу және бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 149 бұйрығана өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.Б. Қасенов
170.
"Мемлекеттік мүлікті басқару тиімділігін бағалау қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 11 наурыздағы № 193 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А. Б. Қасенов
171.
"Жол активтері сапасының ұлттық орталығының жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 305 бұйрығана өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2025 жылғы мамыр
С.Ә. Аблалиев
172.
"Мемлекеттік мүліктің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 207 бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
173.
"Теміржол көлігіндегі қауіпсіздік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 334 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2025 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
174.
"Темiржол көлiгiн техникалық пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 544 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2025 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров

175.
О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 32 "Об утверждении норм снабжения служебными животными Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
апрель 2025 года
Алдажұманов Е.Е.
176.
О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 40 "Об утверждении натуральных норм обеспечения продовольствием отдельных категорий сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан с учетом особенностей прохождения службы"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию), МФ
апрель 2025 года
Наймантаев А.Т.
177.
О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 12 июня 2015 года № 47 "Об утверждении натуральных норм снабжения Пограничной службы и Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан техническими средствами воспитания и другим культурно-просветительным имуществом, канцелярскими принадлежностями, комплектами полиграфического оборудования"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию), МФ
апрель 2025 года
Наймантаев А.Т.
178.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 июля 2015 года № 564 "Об утверждении методики определения стоимости услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
179.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 22 "Об утверждении Методики определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций, государственно-частного партнерства, в том числе концессий, инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий, и бюджетного кредитования бюджетных инвестиционных проектов, требующих разработки технико-экономического обоснования, и реализации государственной инвестиционной политики финансовыми агентствами за счет средств республиканского бюджета"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
180.

175.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін және Шекара академиясын қызметтік жануарлармен жабдықтау нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2015 жылғы 5 мамырдағы № 32 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша), Қаржымині
2025 жылғы сәуір
Е.Е. Алдажұманов
176.
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының жекелеген санаттағы қызметкерлерін қызметті өткеру ерекшеліктерін ескере отырып, азық-түлік үлесімен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2015 жылғы 26 мамырдағы № 40 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша), Қаржымині
2025 жылғы сәуір
А.Т. Наймантаев
177.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін және Шекара академиясын техникалық тәрбие құралдарымен және басқа да мәдени-ағартушылық мүлікпен, кеңсе жабдықтарымен, полиграфиялық жабдық жиынтықтарымен жабдықтаудың заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2015 жылғы 12 маусымдағы № 47 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша), Қаржымині
2025 жылғы сәуір
А.Т. Наймантаев
178.
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 шілдедегі № 564 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
179.
"Бюджеттік инвестициялар, мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессиялар, мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобалар және техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап ететін бюджеттік инвестициялық жобаларды бюджеттік кредиттеу, қаржы агенттерінің мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруы мәселелері бойынша республикалық бюджет қаражаты есебінен сараптама жүргізу және құжаттаманы бағалау құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 22 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
180.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90 "Об утверждении Правил формирования тарифов"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
181.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
182.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 18 апреля 2019 года № 26 "Об утверждении Перечня регулируемых услуг"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
183.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 июня 2019 года № 58 "Об утверждении типовых договоров предоставления регулируемых услуг"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
184.
О внесений изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 февраля 2019 года № 14 "Об утверждении Правил разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, мониторинга и оценки их реализации, а также разработки и представления отчетов по их исполнению"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Касенов А.Б.
185.
О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП, МВРИ
май 2025 года
Коняшкин Р.А., Ибрайханов Е.М.
186.
О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 декабря 2020 года № 249 "Об утверждении минимальных требований к содержанию плана мероприятий акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Касенов А.Б.
187.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2021 года № 3 "Об утверждении типовых регламентов оказания услуг с четким порядком действий сотрудников субъектов естественных монополий"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.

"Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
181.
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
182.
"Реттеліп көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 26 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
183.
"Реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынудың үлгілік шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 24 маусымдағы № 58 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
184.
"Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, олардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 14 ақпандағы № 14 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.Б. Қасенов
185.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ, СРИМ
2025 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин, Е.М. Ибрайханов
186.
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының іс-шаралар жоспарының мазмұнына қойылатын ең төменгі талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 9 желтоқсандағы №249 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.Б. Қасенов
187.
"Табиғи монополиялар субъектілері қызметкерлерінің нақты іс-қимыл тәртібі бар қызметтер көрсетудің үлгілік регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов

188.
О внесении изменения в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 19 апреля 2021 года № 236 "Об утверждении Правил предоставления земельного участка во временное безвозмездное пользование по договорам государственно-частного партнерства, в том числе по договору концессии для строительства, реконструкции и эксплуатации оборонных объектов"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2025 года
Абубакиров К.А.
189.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 апреля 2021 года № 250 "Об утверждении Правил отчуждения оборонных объектов по договорам государственно-частного партнерства, в том числе по договору концессии для возмещения затрат частному партнеру и концессионеру"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2025 года
Абубакиров К.А.
190.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 октября 2021 года № 93 "Об утверждении Методики разработки, мониторинга, реализации, оценки и контроля Национального плана развития Республики Казахстан, Плана территориального развития страны, концепций, планов развития государственных органов, планов развития области, города республиканского значения, столицы
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
191.
О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 30 декабря 2021 года 904/қе-қа "Об утверждении норм снабжения альтернативными источниками энергии зданий и сооружений Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
апрель 2025 года
Алдажұманов Е.Е.
192.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 21 сентября 2022 года № 273 "Об утверждении натуральных норм обеспечения спортсменов, тренеров и специалистов в области физической культуры и спорта, военнослужащих и сотрудников правоохранительных органов в период подготовки и участия в спортивных мероприятиях, проводимых на территории Республики Казахстан и за ее пределами"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС, МФ
апрель 2025 года
Жарасбаев С.М.
193.
О внесении изменений в приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 11-1-4/113 "Об утверждении Правил заключения, изменения и расторжения соглашений об инвестициях"
приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
май 2025 года
Куантыров А.С.

188.
"Қорғаныс объектілерін салу, реконструкциялау және пайдалану үшін мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша, оның ішінде концессия шарты бойынша жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалануға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 19 сәуірдегі № 236 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы мамыр
Қ.А. Әбубәкіров
189.
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша, оның ішінде концессия шарты бойынша жекеше әріптеске және концессионерге шығындарды өтеу үшін қорғаныс объектілерін иеліктен шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 22 сәуірдегі № 250 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы мамыр
Қ.А. Әбубәкіров
190.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың даму жоспарларын, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, мониторингін жүргізу және түзету әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 25 қазандағы № 93 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
191.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің ғимараттары мен құрылыстарын балама энергия көздерімен жабдықтау нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 904/қе-қа бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2025 жылғы сәуір
Е.Е. Алдажұманов
192.
"Қазақстан Республикасының аумағында және оның шегінен тыс жерде өткізілетін спорттық іс-шараларға дайындалу және қатысу кезеңінде спортшыларды, жаттықтырушыларды және дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандарды, әскери қызметшілер мен құқық қорғау органдарының қызметкерлерін қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқырушының 2022 жылғы 21 қыркүйектегі № 273 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ, Қаржымині
2025 жылғы сәуір
С.М. Жарасбаев
193.
"Инвестициялар туралы келісімдерді жасасу, өзгерту және бұзу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2023 жылғы 17 наурыздағы № 11-1-4/113 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы мамыр
Ә.С. Қуантыров

194.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 октября 2024 года № 260
"Об утверждении Порядка разработки, реализации, корректировки и мониторинга концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), комплексных планов"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2025 года
Амрин А.К.
195.
О внесении изменений в приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 15 января 2025 года № 19-н/қ "Об утверждении Правил мониторинга состояния теплоэнергетики"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
май 2025 года
Есимханов С.К.
196.
О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Темирбеков Д.О.
197.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2025 года
Касенов А.Б.
198.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2025 года
Кенбеил Д.М.
199.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2025 года
Бердалин А.Б.
200.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 марта 2015 года № 187 "Об утверждении натуральных норм автомобильных и механических транспортных средств для обслуживания государственных учреждений – противочумных станций Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ, МФ
май 2025 года
Султангазиев Т.С.
201.
О признании утратившим силу приказов Министра юстиции Республики Казахстан от 9 сентября 2015 года № 485 "Об утверждении натуральных норм положенности транспортных средств для подведомственных организаций Министерства юстиции Республики Казахстан" и от 7 декабря 2015 года № 612 "Об утверждении натуральных норм обеспечения подведомственных организаций Министерства юстиции Республики Казахстан телефонной связью"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ, МФ
май 2025 года
Мерсалимова Л.К.

194.
"Тұжырымдамаларды, ұлттық жобаларды, доктриналарды (стратегияларды), кешенді жоспарларды әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 29 қазандағы № 260 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы сәуір
А.К. Әмрин
195.
"Жылу энергетикасының жай-күйін мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2025 жылғы 15 қаңтардағы № 19-н/қ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2025 жылғы мамыр
С.К. Есімханов
196.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
197.
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
198.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбейіл
199.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
200.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің мемлекеттік мекемелері - обаға қарсы күрес станцияларына қызмет көрсетуге арналған автомобиль және механикалық көлік құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 5 наурыздағы № 187 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Т.С. Сұлтанғазиев
201.
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомстволық бағыныстағы ұйымдары үшін тиісті көлік құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 9 қыркүйектегі № 485 және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарын телефон байланысымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 612 бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
Л.Қ. Мерсалимова

202.
О признании утратившим силу совместного приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 309 и первого вице-министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 1449 "Об утверждении Перечня субъектов крупного предпринимательства – плательщиков корпоративного подоходного налога в республиканский бюджет, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора"
совместный
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан и Министра финансов Республики Казахстан
МНЭ, МФ
май 2025 года
Амрин А.К., Биржанов Е.Е.
203.
О признании утратившим силу приказа Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 марта 2021 года № 141 "Об утверждении натуральных норм положенности специальных транспортных средств подразделений Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС, МФ
май 2025 года
Туленбергенов С.Т.
204.
О признании утратившим силу приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 18 мая 2021 года № 177/НҚ "Об утверждении Правил определения экономического эффекта от бюджетных субсидий"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
май 2025 года
Оразбек А.
205.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 марта 2022 года № 62 "Об утверждении Правил определения экономического эффекта от бюджетных субсидий"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
май 2025 года
Сыдыков А.Ж.
206.
О признании утратившим силу приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 26 сентября 2022 года № 632 "Об утверждении Правил определения экономического эффекта от бюджетных субсидий"
приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2025 года
Беков К.А.
207.
О признании утратившим силу приказа Министра просвещения Республики Казахстан от 17 февраля 2023 года № 41 "Об утверждении Правил планирования и реализации бюджетных инвестиций в рамках пилотного национального проекта в области образования и Процедур исполнения бюджета при реализации пилотного национального проекта в области образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2025 года
Оспан Е.С.
208
О признании утратившим силу совместного приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2023 года № 173 и Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 1 ноября 2023 года № 1142 "Об утверждении Правил согласования объемов внешних займов квазигосударственного сектора"
совместный приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан и Министра финансов Республики Казахстан
МНЭ, МФ
май 2025 года
Амрин А.К., Кенбеил Д.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
АЗРК – Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан;
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка;
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы;
АСПиР – Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
ВАП – Высшая аудиторская палата Республики Казахстан;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МИО – местные исполнительные органы;
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
СГО – Служба государственной охраны Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
ЦГО – центральные государственные органы;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МВРИ – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан;
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
__________________________________

202.
"Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, ірі кәсіпкерлік субъектілері - республикалық бюджетке корпоративтік табыс салығын төлеушілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 309 және Қазақстан Республикасының Қаржы бірінші вице-министрінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 1449 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің және
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бірлескен бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
А.К. Әмрин, Е.Е. Біржанов
203.
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті бөлімшелері арнайы көлік құралдары тиесілілігінің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 141 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
С.Т. Төленбергенов
204.
"Бюджеттік субсидиялардың экономикалық әсерін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 18 мамырдағы № 177/НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2025 жылғы мамыр
А. Е. Оразбек
205.
"Бюджеттік субсидиялардың экономикалық әсерін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 1 наурыздағы № 62 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
206.
"Бюджеттік субсидиялардың экономикалық әсерін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 26 қыркүйектегі № 632 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2025 жылғы мамыр
К.Ә. Беков
207.
"Білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жоба шеңберінде бюджеттік инвестицияларды жоспарлау және іске асыру қағидаларын және Білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жобаны іске асыру кезінде бюджеттің атқарылуы рәсімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 17 ақпандағы № 41 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы мамыр
Е.С. Оспан
208.
"Квазимемлекеттік сектордың сыртқы қарыздарының көлемін келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 31 қазандағы № 173 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 1 қарашадағы № 1142 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бірлескен бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы мамыр
А.К. Әмрин, Д.М. Кеңбейіл
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
БҚДА – Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі;
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
ҚНРДА– Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі;
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі;
СЖРА – Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі;
ЖАП – Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар;
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
МКҚ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ОМО – орталық мемлекеттік органдар;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министірлігі;
СРИМ – Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
ТСМ – Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
ҰҚК– Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі.