Об оказании гуманитарной помощи
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 ноября 1996 г. N 499-р
1. В целях оказания гуманитарной помощи беженцам, находящимся в лагере беженцев в г. Баку, в десятидневный срок обеспечить отправку груза в Азербайджанскую Республику в г. Баку.
2. Министерству здравоохранения Республики Казахстан обеспечить сопровождающего, комплектацию и погрузку в самолеты медикаментов на общую сумму 500 (пятьсот) тыс.тенге.
Государственной продовольственной контрактной корпорации отпустить из государственных ресурсов и обеспечить сопровождающего и погрузку в самолет:
муки 1 сорта - 10 тонн,
муки 2 сорта - 10 тонн,
риса - 10 тонн.
Национальной акционерной авиакомпании "Казахстан aye жолы" выделить самолет ИЛ-76 и обеспечить доставку груза гуманитарной помощи в аэропорт г. Баку.
3. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан обеспечить выдачу лицензии на груз гуманитарной помощи в пределах установленных объемов.
4. Таможенному комитету Республики Казахстан не взимать таможенных пошлин с грузов гуманитарной помощи.
5. Министерству иностранных дел Республики Казахстан организовать встречу и передачу грузов гуманитарной помощи по назначению.
6. Все затраты, включая транспортные и командировочные расходы по оказанию гуманитарной помощи и восполнению государственного резерва, произвести за счет резервного фонда Правительства Республики Казахстан для финансирования чрезвычайных ситуаций.
Для финансирования указанных расходов по оказанию гуманитарной
помощи выделить Государственному комитету Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям из резервного фонда Правительства Республики
Казахстан для финансирования чрезвычайных ситуаций 5500 тыс. (пять
миллионов пятьсот тысяч) тенге.
7. (Пункт 7 утратил силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 8
ноября 1996 г. N 508
R960508_
)
Первый заместитель
Премьер-Министра

Баку қаласындағы босқындар лагерiндегi босқындарға iзгiлiк көмегiн көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1996 жылғы 1 қараша N 499-ө
1. Баку қаласындағы босқындар лагерiндегi босқындарға iзгiлiк көмегiн көрсету, он күн мерзiм iшiнде Әзiрбайжан Республикасының Баку қаласына жүк жөнелтудi қамтамасыз ету мақсатында.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi жалпы сомасы 500 (бес жүз) мың теңгеге дәрi-дәрмектi алып жүрушiнi, оны жинақтау мен ұшаққа тиеудi қамтамасыз етсiн.
Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясы:
10 тонна 1 сорт ұнды,
10 тонна 2 сорт ұнды
10 тонна күрiштi мемлекеттiк ресурстардан босатсын және алып барушы мен оларды ұшаққа тиеудi қамтамасыз етсiн.
"Қазақстан әуе жолы" ұлттық акционерлiк авиакомпаниясы ИЛ-76 ұшағын бөлсiн және iзгiлiк көмегi жүгiн Баку қаласының әуежайына жеткiзудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi iзгiлiк көмегi жүгiне белгiленген көлем шегiнде лицензия берудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi iзгiлiк көмегi жүктерi үшiн кеден бажын алмасын.
5. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi iзгiлiк көмегi жүктерiн күтiп алу мен арналған жерiне табыс етудi ұйымдастырсын.
6. Iзгiлiк көмегiн көрсету мен мемлекеттiк резервтiң орнын толтыру жөнiндегi көлiк және iссапар шығыстарын қоса алғандағы барлық шығыстар Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң төтенше жағдайларды қаржыландыруға арналған резерв қорының есебiнен жасалсын.
Iзгiлiк көмегiн көрсету жөнiндегi аталған шығыстарды
қаржыландыру үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң төтенше
жағдайларды қаржыландыруға арналған резерв қорынан Қазақстан
Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне
5500 мың (бес миллион бес жүз мың) теңге бөлiнсiн.
7.
<*>
Ескерту. 7-тармақ күшiн жойды - ҚР Премьер-Министрiнiң 1996.
11.08. N 508 өкiмiмен.
R960508_
Премьер-Министрдiң
бiрiншi орынбасары