О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы
Указ Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508
Подлежит опубликованию в
республиканской печати
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения", в целях организации переселения и  обустройства семей оралманов, а также создания необходимых условий  жизни на новом месте для оралманов  ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Установить представленную Правительством Республики Казахстан квоту иммиграции оралманов на 2005-2007 годы в количестве по 15000 семей на каждый календарный год согласно приложениям.
2. Правительству Республики Казахстан совместно с акимами  областей, городов Астаны и Алматы обеспечить прием, обустройство включенных в квоту иммиграции оралманов и условия для их адаптации в местах расселения, а также осуществить организованное переселение лиц казахской национальности, которые не могут вернуться на свою  историческую родину без финансовой поддержки государства.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 27 декабря 2004 года N 1508
Квота иммиграции оралманов
на 2005 год (семей)
___________________________________________________________________
Наименование !Исламская!Китайская!Монго-!Турецкая!Россий-!Туркме-
областей и   !Респуб-  !Народная !лия   !Респуб- !ская   !нистан
городов      !лика Иран!Респуб-  !      !лика    !Феде-  !
!         !лика     !      !        !рация  !
-------------------------------------------------------------------
Акмолинская                60       50              200      40
Актюбинская                 5        5               30      40
Алматинская               300       70      30       15      20
Атырауская                                           20
Восточно-
Казахстанская             550       85               50       5
Жамбылская                 15                                50
Западно-
Казахстанская               5                       300       5
Карагандинская             50      100               30      10
Кызылординская                                       10      20
Костанайская                        30              150
Мангистауская     20                                 10     395
Павлодарская                       150              250
Северо-
Казахстанская                      100              350
Южно-
Казахстанская                               10              100
г. Астана                 10         5               25       5
г. Алматы                 20        10      10       10       5
Итого             20    1015       605      50     1450     695
____________________________________________________________________
продолжение таблицы
___________________________________________________________________
Наименование !Узбекистан!Кыргызская!Др.страны! Всего
областей и   !          !Республика!СНГ      !
городов      !          !          !         !
-------------------------------------------------------------------
Акмолинская      600         10         5        965
Актюбинская      740                    5        825
Алматинская      805         20                 1260
Атырауская       425                    5        450
Восточно-
Казахстанская    165         10        10        875
Жамбылская       845         50        20        980
Западно-
Казахстанская    400          5         3        718
Карагандинская   800         15                 1005
Кызылординская   550         20                  600
Костанайская     675                   20        875
Мангистауская   1200                            1625
Павлодарская     550                             950
Северо-
Казахстанская    525                             975
Южно-
Казахстанская   2550                   50       2710
г. Астана         25          5         2         77
г. Алматы         30         10        15        110
Итого          10885        145       135      15000
____________________________________________________________________
Приложение 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 27 декабря 2004 года N 1508
Сноска. Приложение 2 в редакции Указом Президента Республики Казахстан от 4 ноября 2006 года  N 210.
КВОТА
иммиграции оралманов на 2006 год (семей)
__________________________________________________________
Наименование !Исламская!Китайская!Монго-!Турецкая!Россий-
областей и   !Респуб-  !Народная !лия   !Респуб- !ская
городов      !лика Иран!Респуб-  !      !лика    !Феде-
!         !лика     !      !        !рация
-----------------------------------------------------------
Акмолинская                  60      218               76
Актюбинская                   5        5               30
Алматинская                 300      100      30       10
Атырауская                                             16
Восточно-
Казахстанская               594       85               11
Жамбылская                   15                         8
Западно-
Казахстанская                                         149
Карагандинская               50      104               22
Кызылординская                                          3
Костанайская                          30               72
Мангистауская     19                                   10
Павлодарская                         150              250
Северо-
Казахстанская                        130               80
Южно-
Казахстанская                                  10
г. Астана                    11       10               30
г. Алматы                    30       19        5      15
Итого               19         1065       851         45       782
____________________________________________________________
продолжение таблицы
___________________________________________________________________
Наименование !Туркменистан!Узбекистан!Кыргызская!Др.страны!  Всего
областей и   !            !          !Республика!СНГ      !
городов      !            !          !          !         !
-------------------------------------------------------------------
Акмолинская        5          660          8                 1027
Актюбинская       45          777                             862
Алматинская       20          925         15                 1400
Атырауская                    482                    2        500
Восточно-
Казахстанская      5          165         10         5        875
Жамбылская        57          835         63         5        983
Западно-
Казахстанская      5          502                             656
Карагандинская     5          604         20                  805
Кызылординская     5          572         20                  600
Костанайская                  767                    6        875
Мангистауская    646         1503                            2178
Павлодарская                  300                             700
Северо-
Казахстанская                 360                             570
Южно-
Казахстанская    100         2580                   20       2710
г.Астана           5           46          5         2        109
г.Алматы           8           51         19         3        150
Итого             906          11129         160          43       15000
____________________________________________________________________
Приложение 3
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 27 декабря 2004 года N 1508
Квота иммиграции оралманов
на 2007 год (семей)
Сноска. Приложение исключено Указом Президента РК от 13 ноября 2007 г. N  435 .

Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1508 Жарлығы
Республикалық баспасөзде
жариялануға тиіс
"Халықтың көшi-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы  Заңына  сәйкес, оралмандар отбасыларының қоныс аударуы мен жайластырылуын ұйымдастыру, сондай-ақ оралмандар үшiн жаңа орында қажеттi өмiр сүру жағдайларын жасау мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi ұсынған оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы қосымшаларға сәйкес әрбiр күнтiзбелiк жылға 15000 отбасы мөлшерiнде белгіленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Yкiметi облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен бiрлесiп, көшiп келу квотасына енгiзiлген оралмандарды қабылдауды, жайластыруды және орналасқан жерлерiнде олардың бейiмделуi үшiн жағдай жасауды қамтамасыз етсiн, сондай-ақ өзiнiң тарихи отанына мемлекеттің қаржылай қолдауынсыз қайтып орала алмайтын ұлты қазақ адамдарды ұйымдасқан түрде көшiрiп алуды жүзеге асырсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2004 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1508 Жарлығына
1 қосымша
Оралмандардың 2005 жылға арналған
көшіп келу квотасы (отбасы)
____________________________________________________________________
Облыстардың  |Иран |Қытай|Моң-|Түрік|Ресей|Түр-|Өз- |Қыр-|ТМД-|Жиыны
және     |Ислам|Халық|ғо- |Рес- |Феде-|кі- |бек-|ғыз |ның |
қалалардың  |Рес- |Рес- |лия |пуб- |раци-|мен-|стан|Рес-|бас-|
атауы    |пуб- |пуб- |    |лика-|ясы  |стан|    |пуб-|қа  |
|лика-|лика-|    |сы   |     |    |    |ли- |ел- |
|сы   |сы   |    |     |     |    |    |касы|дері|
____________________________________________________________________
Ақмола               60    50         200   40   600  10    5    965
Ақтөбе                5     5          30   40   740        5    825
Алматы              300    70    30    15   20   805  20        1260
Атырау                                 20        425        5    450
Шығыс
Қазақстан           550    85          50    5   165  10   10    875
Жамбыл               15                     50   845  50   20    980
Батыс
Қазақстан             5               300    5   400   5    3    718
Қарағанды            50   100          30   10   800  15        1005
Қызылорда                              10   20   550  20         600
Қостанай                   30         150        675       20    875
Маңғыстау     20                       10  395  1200            1625
Павлодар                  150         250        550             950
Солтүстік
Қазақстан                 100         350        525             975
Оңтүстік
Қазақстан                        10        100  2550       50   2710
Астана қаласы        10     5          25    5    25   5    2     77
Алматы қаласы        20    10    10    10    5    30  10   15    110
____________________________________________________________________
Барлығы       20   1015   605    50  1450  695 10885 145  135  15000
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2004 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1508 Жарлығына
2 қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2006.11.04. N  210  жарлығымен.
Оралмандардың 2006 жылға арналған көшіп келу
КВОТАСЫ (отбасы)
Облыстар мен
қалалардың
атауы
Иран
Ислам
Респуб-
ликасы
Қытай
Халық
Респуб-
ликасы
Моң-
ғолия
Түрік
Респуб-
ликасы
Ресей
Феде-
рациясы
Ақмола
60
218
76
Ақтөбе
5
5
30
Алматы
300
100
30
10
Атырау
16
Шығыс Қазақстан
594
85
11
Жамбыл
15
8
Батыс Қазақстан
149
Қарағанды
50
104
22
Қызылорда
3
Қостанай
30
72
Маңғыстау
19
10
Павлодар
150
250
Солтүстік Қазақстан
130
80
Оңтүстік Қазақстан
10
Астана қаласы
11
10
30
Алматы қаласы
30
19
5
15
Жиыны
19
1065
851
45
782
таблицаның жалғасы
Облыстар мен
қалалардың
атауы
Түркі-
менстан
Өзбек-
стан
Қырғыз
Респуб-
ликасы
ТМД-ның
басқа
елдері
Барлығы
Ақмола
5
660
8
1027
Ақтөбе
45
777
862
Алматы
20
925
15
1400
Атырау
482
2
500
Шығыс Қазақстан
5
165
10
5
875
Жамбыл
57
835
63
5
983
Батыс Қазақстан
5
502
656
Қарағанды
5
604
20
805
Қызылорда
5
572
20
600
Қостанай
767
6
875
Маңғыстау
646
1503
2178
Павлодар
300
700
Солтүстік Қазақстан
360
570
Оңтүстік Қазақстан
100
2580
20
2710
Астана қаласы
5
46
5
2
109
Алматы қаласы
8
51
19
3
150
Жиыны
906
11129
160
43
15000
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2004 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1508 Жарлығына
3 қосымша
Оралмандардың 2007 жылға арналған
көшіп келу квотасы (отбасы)
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2007.11.13.  N 435  Жарлығымен.