О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 февраля 2008 года "Повышение благосостояния граждан Казахстана - главная цель государственной политики"
Указ Президента Республики Казахстан от 14 февраля 2008 года N 535
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Утвердить прилагаемый Общенациональный план мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 февраля 2008 года "Повышение благосостояния граждан Казахстана - главная цель государственной политики" (далее - Общенациональный план).
2. Правительству Республики Казахстан:
1) в месячный срок разработать и утвердить план мероприятий по исполнению Общенационального плана;
2) обеспечить проведение на системной основе информационно-разъяснительной работы по положениям Послания Главы государства народу Казахстана от 6 февраля 2008 года;
3) ежегодно, к 25 января и 25 июля, по итогам полугодия и года предоставлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Общенационального плана.
3. Первым руководителям государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных и местных исполнительных органов, других государственных органов:
1) обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана;
2) ежегодно, к 10 января и 10 июля, по итогам полугодия и года предоставлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Общенационального плана.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 14 февраля 2008 года N 535
Общенациональный план мероприятий
по реализации Послания Главы государства народу Казахстана
от 6 февраля 2008 года "Повышение благосостояния граждан
Казахстана - главная цель государственной политики"
Сноска. План с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 19.05.2009 № 805 .
N
п/п
Наименование
мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Срок
испол-
нения
1 2 3 4 5
I. Последовательная модернизация и обеспечение устойчивых
темпов экономического роста
Краткосрочные и среднесрочные задачи
Развитие добывающего сектора
1.
Усиление позиций
государства в качестве
влиятельного и
ответственного
участника международных
нефтяных и
энергетических рынков
отчет в
Администрацию
Президента
МЭМР,
АО "Самрук"
ежегодно,
до
20 января
2.
Принятие конкретных мер
по эффективному
развитию и повышению
конкурентоспособности
горнометаллургической
отрасли (управление
государственными
пакетами акций
существующих
горно-металлургических
компаний, правами
недропользования
разведанных
месторождений черных,
цветных металлов,
включая редкоземельные)
доклад Главе
государства
Правительство,
АО "Самрук",
СПК
ежегодно,
декабрь

Мемлекет басшысының 2008 жылғы 6 ақпандағы "Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру - мемлекеттік саясаттың басты мақсаты" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 14 ақпандағы N 535 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет басшысының 2008 жылғы 6 ақпандағы "Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру - мемлекеттік саясаттың басты мақсаты" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық жоспар (бұдан әрі - Жалпыұлттық жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) бір ай мерзімде Жалпыұлттық жоспарды орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлесін және бекітсін;
2) Мемлекет басшысының 2008 жылғы 6 ақпандағы Қазақстан халқына Жолдауының қағидалары бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүйелі негізде жүргізуді қамтамасыз етсін;
3) жыл сайын жарты жылдың және жылдың қорытындылары бойынша 25 қаңтарға және 25 шілдеге Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жалпыұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да мемлекеттік органдардың бірінші басшылары:
1) Жалпыұлттық жоспардың іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жыл сайын жарты жылдың және жылдың қорытындылары бойынша 10 қаңтарға және 10 шілдеге Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жалпыұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2008 жылғы 14 ақпандағы
N 535 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Мемлекет басшысының 2008 жылғы 6 ақпандағы
"Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру - мемлекеттік
саясаттың басты мақсаты" атты Қазақстан халқына Жолдауын
іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық
жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2009.05.19. N 805 Жарлығымен.
Р/с
N
Іс-шаралардың атауы
Аяқтау
нысаны
Жауапты
орындаушылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
I. Дәйекті жаңғырту және экономикалық өсудің
орнықты қарқынын қамтамасыз ету
Қысқа мерзімді және орта мерзімді міндеттер
Өндіруші секторды дамыту
1.
Халықаралық мұнай және энергетика нарықтарына ықпалды және жауапты қатысушы ретіндегі мемлекеттің ұстанымын күшейту
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ЭМРМ,
"Самұрық" АҚ
жыл
сайын
20
қаңтарға
дейін
2.
Тау-кен-металлургия саласын тиімді дамыту және бәсекеге қабілеттілігін арттыру жөнінде нақты шаралар қабылдау (жұмыс істеп тұрған тау-кен-металлургия компаниялары акцияларының мемлекеттік пакетін, сирек кездесетін металдарды қоса алғанда, қара, түсті металдардың барланған кен орындарының жер қойнауын пайдалану құқықтарын басқару)
Мемлекет
басшысына
баяндама
Үкімет,
"Самұрық" АҚ
жыл
сайын,

2008-2010
гг.
3.
Проведение работ по
разведке новых
месторождений
отчет в
Администрацию
Президента
МЭМР,
АО "Самрук",
СПК
20 июля
2008 г.,
20 января
2009 г.
Опережающее инфраструктурное обеспечение
4.
Принятие мер по
строительству
Балхашской ТЭС,
третьего энергоблока
Экибастузской ГРЭС-2,
Мойнакской ГЭС
отчет в
Администрацию
Президента
МЭМР,
АО "Самрук",
акимы
Павлодарской,
Алматинской
областей
ежегодно,
20 января
года,
следующе-
го за
отчетным
годом,
2009-2013
гг.
5.
Завершение
строительства второй
линии электропередач
"Север - Юг Казахстана"
и линии электропередач
"Северный Казахстан -
Актюбинская область"
акты ввода в
эксплуатацию
МЭМР,
АО "Самрук"
декабрь
2009 г.
6.
Проработка вопроса и
начало строительства
магистрального
газопровода
"Бейнеу - Шымкент"
отчет в
Администрацию
Президента
МЭМР, МЭБП,
АРЕМ, АУЗР,
АО "Самрук",
акимы Южно-
Казахстанской,
Мангистауской,
Кызылординской
областей
ноябрь
2008-2009
гг.
7.
Внесение конкретных
предложений по
строительству атомной
электростанции в
г. Актау
предложения в
Администрацию
Президента
МЭМР, МООС, МЮ,
МИД, АО "НАК
"Казатомпром",
аким
Мангистауской
области
октябрь
2008 г.
8.
Принятие комплекса мер
по внедрению
энергосберегающих
технологий
отчет в
Администрацию
Президента
МЭМР, МООС,
АРЕМ, МИТ,
МСХ, МТК,
АО "Самрук",
АО "КазАгро",
акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей
декабрь
2008-2013
гг.
9.
Принятие мер по
внедрению экологически
чистых технологий
(возобновляемых
источников энергии)
отчет в
Администрацию
Президента
МООС, МЭМР,
МИТ, акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей
декабрь
2008-2013
гг.
10.
Практическая реализация
автотранспортного
коридора "Западная
Европа - Западный
Китай"
информация в
Администрацию
Президента
МТК, МФ, МЭБП,
акимы
Алматинской,
Жамбылской,
Южно-
Казахстанской,
Кызылординской,
Актюбинской
областей
декабрь
2008-2012
гг.
11.
Завершение
строительства железной
дороги "Шар -
Усть-Каменогорск"
отчет в
Администрацию
Президента
МТК
декабрь
2008 г.
12.
Строительство
железнодорожных линий
"Мангышлак - Баутино",
"Ералиево - Курык" и
участка
"Хоргос - Жетиген"
отчет в
Администрацию
Президента
МТК, МЭБП, МФ
ноябрь
2008-2011
гг.
13.
Электрификация
железнодорожного
участка
"Макат - Кандыагаш"
отчет в
Администрацию
Президента
МТК, МЭБП, МФ
ноябрь
2008-2011
гг.
14.
Строительство и
реконструкция
автомобильных дорог
Астана - Боровое,
Астана - Караганда,
Алматы - Капшагай,
Алматы - Хоргос, а
также Большой Алматин-
ской кольцевой дороги
отчет в
Администрацию
Президента
МТК, МЭБП, МФ,
акимы
г. Алматы,
Алматинской,
Акмолинской,
Карагандинской
областей
ноябрь
2009-2012
гг.
15.
Совершенствование
законодательной базы
для привлекательности и
активизации
концессионных проектов
проект Закона
МЭБП, МФ, МТК,
заинтересован-
ные государ-
ственные органы
сентябрь
2008 г.
16.
Обеспечение местными
исполнительными
органами активного
развития инфраструкту-
ры, особенно дорог
местного значения, в
рамках реализации
стратегий развития
регионов до 2015 года
информация в
Администрацию
Президента
МЭБП, МТК, МИТ,
МСХ, МЭМР,
акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей, СПК
февраль

2008-2010
жж.
желтоқсан
3.
Жаңа кен орындарын барлау жөнінде жұмыстар жүргізу
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ЭМРМ,
"Самұрық"
АҚ,
ӘКК
2008
жылғы
20 шілде,
2009
жылғы
20 қаңтар
Озық инфрақұрылымдық қамтамасыз ету
4.
Балқаш ЖЭС-ін, Екібастұз ГРЭС-2-нің үшінші энергоблогын, Мойнақ ГЭС салу жөнінде шаралар қабылдау
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ЭМРМ,
"Самұрық" АҚ,
Павлодар,
Алматы
облыста-
рының
әкімдері
жыл
сайын,
есепті
жылдан
кейінгі
жылғы
20
қаңтар,
2009-2013
жж.
5.
"Қазақстанның Солтүстігі - Оңтүстігі" электр берудің екінші желісін және "Солтүстік Қазақстан - Ақтөбе облысы" электр беру желісін салуды аяқтау
пайдалануға
беру
актілері
ЭМРМ,
"Самұрық"
АҚ
2009
жылғы
желтоқсан
6.
"Бейнеу - Шымкент" магистральды газ құбырын салу мәселесін пысықтау және салуды бастау
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ЭМРМ,
ЭБЖМ,
ТМРА, ЖРА,
"Самұрық"
АҚ,
Оңтүстік
Қазақстан,
Маңғыстау,
Қызылорда
облыс-
тарының
әкімдері
2008-2009
жж.
қараша
7.
Ақтау қаласында атом электр станциясын салу жөнінде нақты ұсыныстар енгізу
Президент
Әкімшілігіне
ұсыныстар
ЭМРМ,
Қоршаған-
ортамині,
Әділетмині,
СІМ,
"Қазатом-
өнеркәсіп"
ҰАК" АҚ,
Маңғыстау
облысының
әкімі
2008 жылғы қазан
8.
Энергия үнемдейтін технологиялар енгізу жөнінде шаралар кешенін қабылдау
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ЭМРМ,
Қоршаған-
ортамині,
ТМРА, ИСМ,
АШМ, ККМ,
"Самұрық" АҚ,
"ҚазАгро" АҚ,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері
2008-2013
жж.
желтоқсан
9.
Экологиялық таза технологиялар (қайта жаңартылатын энергия көздерін) енгізу жөнінде шаралар қабылдау
Президент
Әкімшілігіне
есеп
Қоршаған-
ортамині,
ЭМРМ, ИСМ,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері
2008-2013
жж.
желтоқсан
10.
"Батыс Еуропа - Батыс Қытай" автокөлік дәлізін іс жүзіне асыру
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
ККМ,
Қаржымині,
ЭБЖМ,
Алматы,
Жамбыл,
Оңтүстік
Қазақстан,
Қызылорда,
Ақтөбе об-
лыстарының
әкімдері
2008-2012
жж.
желтоқсан
11.
"Шар - Өскемен" темір жолын салуды аяқтау
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ККМ
2008
жылғы
желтоқсан
12.
"Маңғышлақ - Баутино", "Ералиев - Құрық" темір жол желілері мен "Қорғас - Жетіген" учаскесін салу
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ККМ, ЭБЖМ,
Қаржымині
2008-2011
жж.
қараша
13.
"Мақат - Қандыағаш" темір жол учаскесін электрлендіру
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ККМ, ЭБЖМ,
Қаржымині
2008-2011
жж.
қараша
14.
Астана - Бурабай, Астана - Қарағанды, Алматы - Қапшағай, Алматы - Қорғас автомобиль жолдарын, сондай-ақ Үлкен Алматы айналма жолын салу және қайта жаңарту
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ККМ, ЭБЖМ,
Қаржымині,
Алматы
қаласының,
Алматы,
Ақмола,
Қарағанды
облыста-
рының
әкімдері
2009-2012
жж.
қараша
15.
Концессиялық жобаларды тартымды ету мен жандандыру үшін заңнамалық базаны жетілдіру
Заң жобасы
ЭБЖМ,
Қаржымині,
ККМ,
мүдделі
мемлекеттік
органдар
2008
жылғы
қыркүйек
16.
Өңірлерді дамытудың 2015 жылға дейінгі стратегиясын іске асыру шеңберінде жергілікті атқарушы органдарды инфрақұрылымды, әсіресе жергілікті маңызы бар жолдарды белсенді дамытуды қамтамасыз етуі
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
ЭБЖМ, ККМ,
ИСМ, АШМ,
ЭМРМ,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері,
ӘКК

2009-2011
гг.
17.
Реализация программы
развития энергетическо-
го комплекса г. Астаны
на основе государствен-
но-частного партнер-
ства, включающую
строительство ТЭЦ-3
отчет в
Администрацию
Президента
аким
г. Астаны, МЭМР
ежегодно,
20 января
года,
следующе-
го за
отчетным
годом
Реализация программы "30 корпоративных лидеров"
18.
Обеспечение реализации
"прорывных" проектов в
рамках программы "30
корпоративных лидеров
Казахстана"
отчет в
Администрацию
Президента
МЭБП, МИТ, МСХ,
МЭМР, МТК,
акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей
ежегодно,
до
20 января
2009-2010
гг.
АО "Самрук",
АО "Қазына",
АО "КазАгро"
ежемесяч-
но, к
15 числу
19.
Подготовка и начало
реализации комплекса
мер по развитию
отечественного
машиностроения
постановление
Правительства
МИТ, МСХ, МТК,
МЭМР,
АО "Самрук",
АО "Қазына",
АО "КазАгро"
ноябрь
2008 г.
Развитие агропромышленного комплекса
Продовольственная безопасность
20.
Разработка проекта
Закона о внесении
изменений в
законодательство Республики Казахстан по вопросам государственного регулирования развития агропромышленного комплекса в части обеспечения продовольственной безопасности
проект Закона
МСХ, МЮ, МЭБП, МЧС, МТСЗН, МИТ
декабрь 2008 г.
21.
Принятие комплекса мер
по увеличению
инвестиций в сельское
хозяйство и пищевую
промышленность
отчет в
Администрацию
Президента
МСХ, МИТ, МЭБП
октябрь
2008-2011
гг.
22.
Разработка и принятие
комплекса мер по
стимулированию
производств важнейших
продуктов питания, по
которым не удовлет-
воряются внутренние
потребности страны
отчет в
Администрацию
Президента
МСХ, МИТ
октябрь
2008-2011
гг.
Экспорт продукции
23.
Разработка и реализация
комплекса мер по
развитию и поддержке
экспортоориентированных
производств в сельском
хозяйстве
отчет в
Администрацию
Президента
МСХ, МИТ, МЭБП,
АО "КазАгро"
октябрь
2008-2011
гг.
24.
Принятие мер по
расширению экспортных
поставок зерна через
порты Каспийского и
Черного морей и в
направлении Китая
отчет в
Администрацию
Президента
МСХ, МТК, МИД,
АО "КазАгро"
июль
2008-2011
гг.
Животноводческая отрасль
25.
Принятие мер по
переводу ветеринарии на
международные стандарты
отчет в
Администрацию
Президента
МСХ, МИТ
январь
2009-2012
гг.
26.
Принятие дальнейших мер
для системной поддержки
сельского хозяйства на
всех уровнях
отчет в
Администрацию
Президента
МСХ, МЭБП,
акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей
январь
2009-2012
гг.
Переработка сельхозпродукции
27.
Принятие мер по
развитию и поддержке
сельскохозяйственных
перерабатывающих
производств
отчет в
Администрацию
Президента
МСХ, акимы
гг. Астаны
и Алматы,
областей,
АО "КазАгро"
июль
2008-2011
гг.
28.
Активизация работы по
созданию
продовольственного
пояса г. Астаны
информация в
Администрацию
Президента
МСХ,
АО "КазАгро",
акимы
г. Астаны,
Акмолинской
области
январь
2009-2012
гг.
Приоритеты макроэкономической политики
29.
Обеспечение внедрения
системы оперативного
мониторинга за
происходящими экономи-
ческими процессами в
стране и в мире в целях
выявления потенциальных
негативных тенденций и
управления рисками
нормативный
правовой акт
МЭБП, МФ, МИД,
АРДРФЦА, АФН,
НБ, АО
"Национальный
аналитический
центр при
Правительстве и
Национальном
Банке",
АО "Институт
экономических
исследований"
май
2008 г.
30.
Разработка системы мер
оперативного реагирова-
ния государства на
угрозы финансовой
нестабильности и на
возможные
непредвиденные ситуации
нормативный
правовой акт
АФН, НБ, МЭБП,
МФ, АРДРФЦА, АО
"Национальный
аналитический
центр при
Правительстве
и Национальном
Банке",
АО "Институт
экономических
исследований"
май
2008 г.
31.
Разработка нового
Закона "О конкуренции"
проект Закона
АЗК, АРЕМ, АФН,
АИС
ноябрь
2008 г.
32.
Системное укрепление
работы Агентства по
регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
проект Указа
Президента
АФН
март
2008 г.
33.
Разработка проекта
нового Налогового
кодекса
проект Кодекса
МЭБП, МФ, МЮ,
заинтересован-
ные государст-
венные органы
до 1
сентября
2008 г.
34.
Оптимизация расходов
республиканского и
местных  бюджетов, за
исключением социальных
расходов
информация в
Администрацию
Президента
МЭБП,
центральные и
местные
исполнительные
органы
январь
2009 г.
35.
Разработка комплекса
мер по сдерживанию
инфляционных процессов,
направленных на
удержание прогнози-
руемого уровня инфляции
распоряжение
Премьер-
Министра
МЭБП, НБ, МФ,
МИТ, АРЕМ, АЗК,
акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей
март
2008 г.
36.
Разработка оперативного
плана стабилизационных
действий в случае
замедления мировой
экономики и возможного
снижения цен на ряд
экспортных товаров
доклад Главе
государства
Правительство,
НБ, АФН
июль
2008 г.
II. Дальнейшее укрепление казахстанской государственности,
повышение эффективности государственного управления
Укрепление Ассамблеи народа Казахстана
37.
Внесение в Парламент
проекта Закона "Об
Ассамблее народа
Казахстана"
проект Закона
Администрация
Президента,
МЮ, МКИ
сентябрь
2008 г.
Развитие современной политической системы в Казахстане
38.
Внесение изменений и
дополнений в План
мероприятий по реализа-
ции Концепции развития
гражданского общества в
Республике Казахстан на

2009-2011
жж.
ақпан
17.
ЖЭО-3 салуды қоса алғанда, мемлекеттік-жеке меншік әріптестік негізінде Астана қаласының энергетикалық кешенін дамыту бағдарламасын іске асыру
Президент
Әкімшілігіне
есеп
Астана
қаласының
әкімі,
ЭМРМ
жыл
сайын,
есепті
жылдан
кейінгі
жылғы
20 қаңтар
"30 корпоративтік көшбасшы" бағдарламасын іске асыру
18.
"Қазақстанның 30 корпоративтік көшбасшысы" бағдарламасы шеңберінде "серпінді" жобаларды іске асыруды қамтамасыз ету
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ЭБЖМ, ИСМ,
АШМ, ЭМРМ,
ККМ,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері
жыл
сайын,
2009-2010
жж.
20
қаңтарға
дейін
"Самұрық" АҚ,
"Қазына" АҚ,
"ҚазАгро" АҚ
әр айдың
15-іне
қарай
19.
Отандық машина жасауды дамыту жөнінде шаралар кешенін дайындау және іске асыруды бастау
Үкімет
қаулысы
ИСМ, АШМ,
ККМ, ЭМРМ,
"Самұрық" АҚ,
"Қазына" АҚ,
"ҚазАгро" АҚ
2008
жылғы
қараша
Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту
Азық-түлік қауіпсіздігі
20.
Қазақстан Республикасының заңнамасына азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлігінде агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы Заң жобасын әзірлеу
Заң жобасы
АШМ,
Әділетмині,
ЭБЖМ, ТЖМ,
Еңбекмині,
ИСМ
2008
жылғы
желтоқсан
21.
Ауыл шаруашылығына және тамақ өнеркәсібіне инвестицияларды ұлғайту жөніндегі шаралар кешенін қабылдау
Президент
Әкімшілігіне
есеп
АШМ, ИСМ,
ЭБЖМ
2008-2011
жж.
қазан
22.
Елдің ішкі қажеттілігі қанағаттандырылмай отырған маңызды тамақ өнімдері өндірісін ынталандыру жөнінде шаралар кешенін әзірлеу және қабылдау
Президент
Әкімшілігіне
есеп
АШМ, ИСМ
2008-2011
жж.
қазан
Өнімді экспорттау
23.
Ауыл шаруашылығында экспортқа бағдарланған өндірістерді дамыту және қолдау жөнінде шаралар кешенін әзірлеу және іске асыру
Президент
Әкімшілігіне
есеп
АШМ, ИСМ,
ЭБЖМ,
"ҚазАгро" АҚ
2008-2011
жж.
қазан
24.
Каспий және Қара теңіз порттары арқылы және Қытай бағытындағы астықтың экспорттық жеткізілімін кеңейту жөнінде шаралар қабылдау
Президент
Әкімшілігіне
есеп
АШМ, ККМ,
СІМ,
"ҚазАгро" АҚ
2008-2011
жж.
шілде
Мал шаруашылығы саласы
25.
Ветеринарияны халықаралық стандарттарға көшіру жөнінде шаралар қабылдау
Президент
Әкімшілігіне
есеп
АШМ, ИСМ
2009-2012
жж.
қаңтар
26.
Ауыл шаруашылығын барлық деңгейлерде жүйелі қолдау үшін бұдан әрі шараларды қабылдау
Президент
Әкімшілігіне
есеп
АШМ, ЭБЖМ,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері
2009-2012
жж.
қаңтар
Ауыл шаруашылығы өнімін өңдеу
27.
Ауыл шаруашылық өңдеуші өндірістерді дамыту және қолдау жөнінде шаралар қабылдау
Президент
Әкімшілігіне
есеп
АШМ,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері,
"ҚазАгро" АҚ
2008-2011
жж.
шілде
28.
Астана қаласының азық-түлік белдеуін жасау жөніндегі жұмысты жандандыру
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
АШМ,
"ҚазАгро" АҚ,
Астана
қаласының,
Ақмола
облысының
әкімдері
2009-2012
жж.
қаңтар
Макроэкономикалық саясаттың басымдықтары
29.
Ықтимал кері үрдістерді анықтау және тәуекелдерді басқару мақсатында елде және әлемде болып жатқан экономикалық процестерге жедел мониторинг жүйесін енгізуді қамтамасыз ету
нормативтік
құқықтық акт
ЭБЖМ,
Қаржымині,
СІМ,
АҚӨҚОҚРА,
ҚНРА, ҰБ,
"Үкімет
және Ұлттық
Банк
жанындағы
ұлттық
талдамалық
орталық"
АҚ,
"Эконо-
микалық
зерттеулер
институты"
АҚ
2008 жылғы мамыр
30.
Қаржылық тұрақсыздық қауіп-қатерлеріне және ықтимал болжанбаған жағдайларға мемлекеттің жедел ден қоюы шараларының жүйесін әзірлеу
нормативтік
құқықтық акт
ҚНРА, ҰБ,
ЭБЖМ,
Қаржымині,
АҚӨҚОҚРА,
"Үкімет
пен Ұлттық
Банк
жанындағы
ұлттық
талдау
орталығы"
АҚ,
"Эконо-
микалық
зерттеулер
институты"
АҚ
2008 жылғы мамыр
31.
"Бәсеке туралы" жаңа Заң әзірлеу
Заң жобасы
БҚА, ТМРА,
ҚНРА, АБА
2008
жылғы
қараша
32.
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің жұмысын жүйелі түрде нығайту
Президент
Жарлығының
жобасы
ҚНРА
2008
жылғы
наурыз
33.
Жаңа Бюджет кодексінің жобасын әзірлеу
Кодекс
жобасы
ЭБЖМ,
Қаржымині,
Әділетмині,
мүдделі
мемлекеттік
органдар
2008
жылғы
1 қыр-
күйекке
дейін
34.
Әлеуметтік шығыстарды қоспағанда, республикалық және жергілікті бюджеттердің шығыстарын оңтайландыру
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
ЭБЖМ,
орталық
және
жергілікті
атқарушы
органдар
2009
жылғы
қаңтар
35.
Инфляцияның болжанып отырған деңгейін ұстап тұруға бағытталған инфляциялық процестерді тежеу жөнінде шаралар кешенін әзірлеу
Премьер-
Министр
өкімі
ЭБЖМ, ҰБ,
Қаржымині,
ИСМ,
ТМРА, БҚА,
Астана
және Алматы
қалаларының,
облыстардың
әкімдері
2008
жылғы
наурыз
36.
Әлемдік экономика бәсеңдеуі мен бірқатар экспорттық тауарларға бағаның төмендеу ықтималы жағдайында тұрақтандыру іс-қимылдарының жедел жоспарын әзірлеу
Мемлекет
басшысына
баяндама
Үкімет,
ҰБ, ҚНРА
2008
жылғы
шілде
II. Қазақстандық мемлекеттілікті одан әрі нығайту,
мемлекеттік басқару тиімділігін арттыру
Қазақстан халқы Ассамблеясын нығайту
37.
"Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы" Заң жобасын Парламентке енгізу
Заң жобасы
Президент
Әкімшілігі,
Әділетмині,
МАМ
2008
жылғы
қыркүйек
Қазақстандағы қазіргі заманғы саяси жүйені дамыту
38.

2006-2011 годы
постановление
Правительства
МКИ
октябрь
2008 г.
39.
Реализация мер по
дальнейшему развитию
партийно-политической
системы, внесение в
Парламент проекта
Закона "О внесении
изменений и дополнений
в Закон Республики
Казахстан "О
политических партиях"
проект Закона
МКИ, МЮ
октябрь
2008 г.
Борьба с преступностью и коррупцией
40.
Разработка и внедрение
новых форм и методов
работы по укреплению
законности и обеспече-
нию справедливой и
эффективной защиты прав
граждан и организаций,
а также повышению
уровня взаимодействия
правоохранительных и
специальных органов в
сфере борьбы с преступ-
ностью и коррупцией
информация в
Администрацию
Президента
ГП, ВС, КНБ,
АБЭКП, МВД, МЮ,
МФ, СК
ежегодно,
20 июля,
20 января
41.
Разработка предложений
по глубокой реформе
судебной системы в
целях ее дальнейшей
оптимизации, обеспече-
ния прозрачности и
упрощения судопроизвод-
ства, расширения
доступности правосудия
информация в
Администрацию
Президента
ВС, ГП, МЮ
II
квартал
2008 г.
42.
Разработка и внесение в
Парламент проекта
Закона "О профилактике
правонарушений"
проект Закона
МВД, ГП, ВС,
МОН, МЮ, МФ,
КНБ
ноябрь
2008 г.
Административная реформа и кадровая политика
43.
Проведение администра-
тивной реформы в
правоохранительных
органах и в органах,
подотчетных Президенту
Республики Казахстан
протокол
заседания
Совета
Безопасности
Администрация
Президента, ВС,
ГП, КНБ, МВД,
АБЭКП, МЮ, МФ
I квартал
2008 г.
доклад Главе
государства
Администрация
Президента
ежегодно,
январь
2009-2010
гг.
44.
Обеспечение реализации
концепции по внедрению
системы государственно-
го планирования,
ориентированного на
результаты, в том числе
в пилотных
государственных органах
отчет в
Администрацию
Президента
МЭБП, МЮ, МФ,
аким Южно-
Казахстанской
области,
государственные
органы
ежегодно,
февраль
45.
Формирование новой
кадровой политики с
учетом усиления
человеческого фактора
на современном этапе
развития. Разработка
современных подходов,
направленных на
формирование в системе
государственного
управления
профессионального ядра
управленцев новой
формации
нормативный
правовой акт
Администрация
Президента,
АГС, МЭБП, МЮ
сентябрь
2008 г.
46.
Внедрение новой модели
функционирования
системы кадрового
резерва государственной
службы
информация
на имя Главы
государства
Администрация
Президента,
АГС, МОН
май
2008 г.
47.
Создание механизмов
привлечения в
приоритетные отрасли
экономики и социальной
сферы выпускников
программы "Болашак",
организация стажировок
стипендиатов "Болашак"
в государственных
органах, национальных
компаниях, научно-
исследовательских
институтах
информация в
Администрацию
Президента
МОН, заинтере-
сованные
центральные и
местные
государственные
органы,
государственные
холдинги, СПК,
АО "Центр
международных
программ"
25 января
2009 г.
48.
Разработка комплекса
мер по повышению
качества и результатив-
ности предоставляемых
услуг населению и
становление новых
социальных объектов
(медицинских
организаций, школ,
дошкольных организаций,
спортивных сооружений)
центрами предоставления
качественных,
современных и массовых
услуг населению
отчет в
Администрацию
Президента
акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей,
МОН, МЗ, МТС,
МЮ, АГС
январь,
ежегодно
Бюджетное планирование
49.
Разработка проекта
нового Бюджетного
кодекса
проект Кодекса
МЭБП,
центральные и
местные
исполнительные
органы
до 1
сентября
2008 г.
Аудит государственных средств
50.
Проведение оценки
эффективности основных
государственных
социально-экономических
программ
отчет в
Администрацию
Президента
МЭБП, МФ,
соответствующие
государственные
органы
февраль
2009 г.
Стимулирование конкурентоспособности малого и среднего бизнеса
51.
Выработка мер по
повышению доступности
микрокредитования и
созданию новых рабочих
мест
отчет в
Администрацию
Президента
МИТ, МЭБП, МСХ,
МТСЗН,
АО "Қазына",
АО "КазАгро"
октябрь
2008 г.
52.
Разработка концепции
совершенствования
разрешительной системы,
предусматривающей
снижение административ-
ной нагрузки на бизнес
и упрощение разреши-
тельной системы, прежде
всего лицензирования,
сертификации,
аккредитации
постановление
Правительства
МЭБП, МИТ,
заинтересован-
ные
государственные
органы, акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей
ноябрь
2008 г.
53.
Разработка предложений
по оптимизации деятель-
ности контролирующих
органов в целях
сокращения и
упорядочения проверок
доклад Главе
государства
Правительство,
ГП, АБЭКП, СК,
акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей
сентябрь
2008 г.
III. Повышение благосостояния народа Казахстана
54.
Увеличение относительно
2007 года средних
размеров пенсий в 2,5
раза к 2012 году, в том
числе в 2009 году - на
25 %, в 2010 году -
25 %, в 2011 году
- на 30 %.
Повышение государствен-
ной базовой пенсионной
выплаты к 2011 году до
50 % от размера
прожиточного минимума.
Увеличение с 2009 года
размеров государствен-
ных социальных пособий
и специальных государ-
ственных пособий - в
среднем ежегодно на
9 %.
Закон,
постановление
Правительства
МЭБП, МТСЗН, МЮ
декабрь
2008-2010
гг.
55.
Увеличение ежемесячного
пособия по уходу за
ребенком до достижения
им одного года в 2011
году  до уровня,
превышающего размеры
пособий 2007 года в
среднем в 2,5 раза.
Увеличение с 2010 года
размера единовременного
пособия на рождение
4-го и более ребенка
более чем в 4 раза по
отношению к 2007 году
Закон
МТСЗН, МЭБП, МЮ
август
2009 г.
56.
Повышение заработной
платы работникам
бюджетной сферы с
поэтапным ее приближе-
нием к 2-х кратному
уровню к 2012 году, в
т.ч. в 2009 году -
на 25 %, 2010 году -
на 25 % и в 2011 году
- на 30%
постановления
Правительства
МТСЗН, МЭБП,
МЮ, заинтересо-
ванные
государственные
органы
декабрь
2008-2010
гг.
57.
Увеличение с 2009 года
ежегодной квоты
иммиграции оралманов до
20 тысяч семей в год
Указ
Президента
МТСЗН
декабрь
2008 г.
Инфраструктура образования
58.
Строительство объектов
дошкольного и среднего
образования с целью
ликвидации дефицита
мест в детских садах и
школах
отчет в
Администрацию
Президента
акимы гг.
Астаны и
Алматы,
областей, МОН
август
2008-2010
гг.
59.
Внесение изменений и
дополнений в Закон
Республики Казахстан
"Об образовании" и Указ
Президента Республики
Казахстан "О Государ-
ственной программе
развития образования в
Республике Казахстан на
2005-2010 годы", в том
числе в части переноса
сроков введения
12-летнего среднего
образования
проект Закона,
проект Указа
Президента
МОН
июнь
2008 г.
60.
Обеспечение дошкольного
образования эффективны-
ми программами,
учебниками и учебными
пособиями для развития
творческих и интеллек-
туальных способностей
детей
информация в
Администрацию
Президента
МОН
ежегодно,
25 июня,
25
декабря
Профессиональное образование
61.
Принятие Государствен-
ной программы развития
профессионального
технического образова-
ния на 2008-2010 годы,
предусматривающей
привлечение иностранных
ученых и преподавателей
в те сферы образования,
которые представляют
для экономики страны
наибольший интерес, и
активное участие бизнес
ассоциаций
Указ
Президента
МОН, МЭБП,
государственные
холдинги, акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей
июнь
2008 г.
Триединство языков
62.
Разработка Плана
мероприятий на

Қазақстан Республикасында азаматтық қоғамды дамытудың 2006-2011 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Үкімет қаулысы
МАМ
2008 жылғы қазан
39.
Партиялық-саяси жүйені одан әрі дамыту жөніндегі шараларды іске асыру, "Саяси партиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заң жобасын Парламентке енгізу
Заң жобасы
МАМ,
Әділетмині
2008 жылғы қазан
Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
40.
Заңдылықты нығайту және азаматтар мен ұйымдардың құқықтарын әділ және тиімді қорғауды қамтамасыз ету, сондай-ақ құқық қорғау және арнайы органдардың қылмыс пен сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес саласындағы өзара іс-қимыл жасау деңгейін арттыру жөніндегі жұмыстың жаңа нысандары мен әдістерін әзірлеу және енгізу
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
БП,
ЖС, ҰҚК,
ЭСЖКА, ІІМ,
Әділетмині,
Қаржымині,
СК
жыл
сайын,
20 шілде,
20 қаңтар
41.
Сот жүйесін одан әрі оңтайландыру, ашықтығын қамтамасыз ету және сот ісін жүргізуді оңайлату, сот әділдігінің қол жетімділігін кеңейту мақсатында оның терең реформасы жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
ЖС, БП,
Әділетмині
2008
жылғы
II тоқсан
42.
"Құқық бұзушылықтардың алдын алу туралы" Заң жобасын әзірлеу және Парламентке енгізу
Заң жобасы
ІІМ, БП,
ЖС, БҒМ,
Әділетмині,
Қаржымині,
ҰҚК
2008
жылғы
қараша
Әкімшілік реформа және кадр саясаты
43.
Құқық қорғау органдары мен Қазақстан Республикасының Президентіне есеп беретін органдарда әкімшілік реформа жүргізу
Қауіпсіздік
Кеңесі
отырысының
хаттамасы
Президент
Әкімшілігі,
ЖС, БП,
ҰҚК, ІІМ,
ЭСЖКА,
Әділетмині,
Қаржымині
2008
жылғы
I тоқсан
Мемлекет
басшысына
баяндама
Президент
Әкімшілігі
жыл
сайын,
2009-2010
жж.
қаңтар
44.
Нәтижелерге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесін, оның ішінде пилоттық мемлекеттік органдарда енгізу жөніндегі тұжырымдаманың іске асырылуын қамтамасыз ету
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ЭБЖМ,
Әділетмині,
Қаржымині,
Оңтүстік
Қазақстан
облысының
әкімі,
мемлекеттік
органдар
жыл
сайын,
ақпан
45.
Дамудың қазіргі заманғы кезеңінде адам факторын күшейтуді есепке ала отырып, жаңа кадр саясатын қалыптастыру. Мемлекеттік басқару жүйесінде жаңа формациядағы басқарушылардың кәсіби жетекші тобын қалыптастыруға бағытталған қазіргі заманғы қағидаттар әзірлеу
нормативтік
құқықтық акт
Президент
Әкімшілігі,
МҚА, ЭБЖМ,
Әділетмині
2008
жылғы
қыркүйек
46.
Мемлекеттік қызметтің кадр резерві жүйесі жұмыс істеуінің жаңа моделін енгізу
Мемлекет
басшысының
атына
ақпарат
Президент
Әкімшілігі,
МҚА, БҒМ
2008
жылғы
мамыр
47.
Экономиканың және әлеуметтік ортаның басымды салаларына "Болашақ" бағдарламасының түлектерін тарту тетіктерін жасау, "Болашақ" стипендиаттарының мемлекеттік органдарда, ұлттық компанияларда, ғылыми-зерттеу институттарында тағылымдамадан өтулерін ұйымдастыру
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
БҒМ,
мүдделі
орталық
және
жергілікті
мемлекеттік
органдар,
мемлекеттік
холдингтер,
ӘКК,
"Халықара-
лық бағ-
дарламалар
орталығы"
АҚ
2009
жылғы
25 қаңтар
48.
Халыққа көрсетілетін қызметтердің сапасы мен нәтижелілігін арттыру жөнінде шаралар кешенін әзірлеу және жаңа әлеуметтік объектілердің (медициналық ұйымдардың, мектептердің, мектепке дейінгі ұйымдардың, спорттық ғимараттардың) халыққа сапалы, қазіргі заманғы және бұқаралық қызмет көрсету орталықтарына айналуы
Президент
Әкімшілігіне
есеп
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері,
БҒМ, ДСМ,
ТСМ,
Әділетмині,
МҚА
жыл
сайын,
қаңтар
Бюджеттік жоспарлау
49.
Жаңа Бюджет кодексінің жобасын әзірлеу
Кодекстің
жобасы
ЭБЖМ,
орталық
және
жергілікті
атқарушы
органдар
2008
жылғы
1 қыр-
күйекке
дейін
Мемлекеттік қаражат аудиті
50.
Негізгі мемлекеттік әлеуметтік-экономикалық бағдарламалардың тиімділігіне бағалауды жүргізу
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ЭБЖМ,
Қаржымині,
тиісті
мемлекеттік
органдар
2009
жылғы
ақпан
Шағын және орта бизнестің бәсекеге
қабілеттілігін ынталандыру
51.
Шағын несиелендірудің қол жетімділігін арттыру және жаңа жұмыс орындарын жасау жөнінде шаралар әзірлеу
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ИСМ, ЭБЖМ,
АШМ,
Еңбекмині,
"Қазына"
АҚ,
"ҚазАгро"
АҚ
2008
жылғы
қазан
52.
Бизнеске әкімшілік ауыртпалықты төмендетуді көздейтін рұқсат беру жүйесін жетілдіру тұжырымдамасын әзірлеу және бәрінен бұрын лицензиялау, сертификаттау, аккредиттеу сияқты рұқсат беру жүйесін оңайлату
Үкімет
қаулысы
ЭБЖМ, ИСМ,
мүдделі
мемлекеттік
органдар,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері
2008
жылғы
қараша
53.
Тексерістерді қысқарту мен реттеу мақсатында бақылаушы органдардың қызметін оңтайландыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Мемлекет
басшысына
баяндама
Үкімет, БП,
ЭСЖКА, СК,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері
2008
жылғы
қыркүйек
III. Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру
54.
Зейнетақылардың орташа мөлшерін 2007 жылмен салыстырғанда 2012 жылға 2,5 есе өсіру, оның ішінде: 2009 жылы - 25 %-ке, 2010 жылы - 25 %-ке, 2011 жылы - 30 %-ке.
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін 2011 жылға ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінен 50 %-ке жоғарылату.
2009 жылдан бастап мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар және арнайы мемлекеттік жәрдемақылар мөлшерін - орта шамамен жыл сайын 9 %-ке жоғарылату
Заң,
Үкімет
қаулысы
ЭБЖМ,
Еңбекмині,
Әділетмині
2008-2010
жж.
желтоқсан
55.
Бір жасқа толғанға дейінгі бала күтімі бойынша ай сайынғы жәрдемақыны 2011 жылы 2007 жылғы жәрдемақылар мөлшерінен асып түсетін деңгейге дейін орташа 2,5 есе ұлғайту.
2010 жылдан бастап 4-ші және одан да көп баланың туылуына арналған бір реттік жәрдемақының мөлшерін 2007 жылмен салыстырғанда 4 еседен аса жоғарылату
Заң
Еңбекмині,
ЭБЖМ,
Әділетмині
2009
жылғы
тамыз
56.
Бюджет саласының қызметкерлеріне еңбек ақысын 2012 жылға 2 еселік деңгейге кезең-кезеңімен жақындатып жоғарылату, оның ішінде 2009 жылы - 25 %-ке, 2010 жылы - 25 %-ке және 2011 жылы - 30 %-ке
Үкімет
қаулылары
Еңбекмині,
ЭБЖМ,
Әділетмині,
мүдделі
мемлекеттік
органдар
2008-2010
жж.
желтоқсан
57.
2009 жылдан бастап оралмандардың қоныс аударуына арналған жыл сайынғы квотасын жылына 20 мың отбасына дейін жоғарылату
Президент
Жарлығы
Еңбекмині
2008
жылғы
желтоқсан
Білім инфрақұрылымы
58.
Балабақшалар мен мектептердегі орындардың тапшылығын жою мақсатында мектепке дейінгі және орта білім беру объектілерін салу
Президент
Әкімшілігіне
есеп
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері,
БҒМ
2008-2010 жж. тамыз
59.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және "Қазақстан Республикасындағы білімді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы", Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына, оның ішінде 12-жылдық орта білімді енгізу мерзімдерін ауыстыру бөлігінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Заң жобасы,
Президент
Жарлығының
жобасы
БҒМ
2008
жылғы
маусым
60.
Балалардың шығармашылық және зияткерлік қабілетін дамыту үшін мектепке дейінгі білім беруді тиімді бағдарламалармен, оқулықтармен және оқу құралдарымен қамтамасыз ету
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
БҒМ
жыл сайын
25
маусым,
25
желтоқсан
Кәсіптік білім беру
61.
Ел экономикасы аса мүдделілік білдіретін білім салаларына шетел ғалымдары мен оқытушыларын тартуды және бизнес-қауымдастықтардың белсенді қатысуын көздейтін Кәсіптік-техникалық білімді дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын қабылдау
Президент Жарлығы
БҒМ, ЭБЖМ,
мемлекеттік
холдингтер,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері
2008
жылғы
маусым
Тілдердің үштұғырлығы
62.

2009-2010 годы по
реализации Государст-
венной программы
функционирования и
развития языков, с
учетом реализации
культурного проекта
"Триединство языков"
постановление
Правительства
МКИ, МОН,
МЭБП, МЮ
IV
квартал
2008 г.
Развитие здравоохранения
63.
Проведение оценки
эффективности использо-
вания финансовых ресур-
сов в системе
здравоохранения и
реальной стоимости
медицинских услуг
информация в
Администрацию
Президента
МЗ, МЭБП, акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей
февраль
2009-2010
гг.
64.
Разработка и внедрение
программ повышения
квалификации и перепод-
готовки медицинских
кадров, основанных на
международных стандар-
тах непрерывного
профессионального
развития, внедрение
механизмов непрерывного
медицинского образова-
ния и сертификации на
основе международного
опыта
информация в
Администрацию
Президента
МЗ, МОН
ежегодно,
декабрь
2008-2010
гг.
65.
Поэтапное увеличение
приема в медицинские
вузы по медицинским и
фармацевтическим
специальностям по
государственному заказу
постановление
Правительства
МОН, МЗ
ежегодно,
II
квартал
2008-2010
гг.
66.
Внедрение новой модели
лекарственного
обеспечения и
государственных
стандартов в фармации
информация в
Администрацию
Президента
МЗ, МИТ, акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей
ежегодно,
январь
2009-2010
гг.
67.
Реализация комплекса
мер по популяризации
здорового образа жизни
для формирования
здоровой казахстанской
нации в рамках програм-
мы "Здоровый образ
жизни" на 2008-2016
годы, в  том  числе на
региональном уровне
отчет в
Администрацию
Президента
МЗ, акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей, МОН,
МКИ, МТС
ежегодно,
20 января
года,
следующе-
го за
отчетным
годом,
2009-2010
гг.
68.
Принятие мер по
привлечению инвестиций
в создание
казахстанских
фармацевтических фабрик
отчет в
Администрацию
Президента
МИТ, МЗ,
АО "Қазына",
заинтересован-
ные
государственные
органы
ноябрь
2008-2010
гг.
Обеспечение доступности и качества жилья
69.
Внесение изменений и
дополнений в Государст-
венную программу
жилищного строительства
на 2008-2010 годы
проект Указа
Президента
МИТ, заинтере-
сованные
государственные
органы
март
2008 г.
70.
Внесение изменений и
дополнений в Закон "О
долевом участии в
жилищном строительстве"
в части усиления прав
участников долевого
строительства жилья
проект Закона
МИТ, МЭБП, МФ,
акимы
гг. Астаны и
Алматы,
областей
ноябрь
2008 г.
71.
Проверка законности
приобретения земель
вокруг Астаны и
областных центров,
принятие мер по
возврату государству
незаконно приобретенных
земель
информация в
Администрацию
Президента
ГП, АБЭКП, МЮ,
АУЗР, акимы
Астаны,
областей
июль
2008 г.
72.
Принятие мер по
упрощению правил
предоставления и
оформления земельных
участков в целях
стимулирования
индивидуального
жилищного строительства
постановление
Правительства
АУЗР, МИТ
июль
2008 г.
IV. Укрепление международного авторитета Казахстана,
региональной стабильности и международной безопасности
Развитие сбалансированной внешней политики и участие
в обеспечении международной безопасности
73.
Дальнейшее продвижение
инициатив и непосред-
ственное участие
Казахстана в
межгосударственных
объединениях, заложив-
ших основу для построе-
ния эффективной системы
региональной безопасно-
сти - СВМДА, ШОС, ОДКБ
информация в
Администрацию
Президента
МИД, КНБ, СВР
«Сырбар», МВД,
МО, МИТ, МЭМР,
МСХ, МЧС
декабрь,
ежегодно
74.
Укрепление сотрудниче-
ства Казахстана с
Россией, Китаем и
государствами
Центральной Азии в
экономической и
политической сферах
информация в
Администрацию
Президента
МИД, МИТ, МЭМР,
МТК, МСХ, МОН,
МКИ, МООС,
МТСЗН, МЧС,
МВД, КНБ, СВР
«Сырбар», АО
"Қазына",
АО "Самрук"
декабрь,
ежегодно
75.
Конструктивное
взаимодействие с США,
ЕС и НАТО, в том числе
в целях укрепления
безопасности в
Центрально-Азиатском
регионе
информация в
Администрацию
Президента
МИД, МИТ, МО,
МВД, КНБ, СВР
«Сырбар», МТК,
МЭМР, МОН, МКИ,
МЧС
декабрь,
ежегодно
76.
Разработка специальной
программы "Путь в
Европу", способствующей
развитию экономического
сотрудничества,
привлечению технологий
и опыта управления,
совершенствованию
казахстанского
выборного, партийного и
медийного законодатель-
ства в соответствии с
принятыми международны-
ми обязательствами,
выработке повестки дня
и стратегического
видения председательст-
ва Казахстана в ОБСЕ
проект Указа
Президента
МИД, МЭБП, МФ,
МКИ, МЮ, МИТ,
МСХ, МООС, МТК,
МО, МВД, ВС,
ГП, ЦИК, АГС,
КНБ, СВР
«Сырбар»
июль
2008 г.
77.
Укрепление позиций
Казахстана в качестве
активного участника
международной коалиции
по борьбе с международ-
ным терроризмом и
религиозным
экстремизмом
информация в
Администрацию
Президента
МИД, МО, КНБ,
СВР «Сырбар»,
МВД
декабрь,
ежегодно
Модернизация и боевая подготовка Вооруженных Сил
Республики Казахстан
78.
Создание профессиональ-
ного, военного и
управленческого корпуса
Вооруженных Сил,
способного принимать
меры для адекватного
реагирования на
современные вызовы
безопасности Республики
Казахстан
доклад Главе
государства
МО
апрель
2008 г.
79.
Повышение боеготовности
и конкурентоспособности
Вооруженных Сил в
соответствии с новой
Военной доктриной
доклад Главе
государства
МО
апрель
2008 г.
Международные мероприятия
80.
Проведение крупнейших
международных
мероприятий, имеющих
глобальное значение:

Тілдерді дамыту мен қолданудың 2009-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын "Тілдердің үштұғырлығы" мәдени жобасын іске асыруды ескере отырып әзірлеу
Үкімет
қаулысы
МАМ, БҒМ,
ЭБЖМ,
Әділетмині
2008
жылғы
IV тоқсан
Денсаулық сақтауды дамыту
63.
Денсаулық сақтау жүйесінде қаржы ресурстарын пайдаланудың тиімділігі мен медициналық қызметтердің нақты құнына бағалау жүргізу
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
ДСМ, ЭБЖМ,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері
2009-2010
жж.
ақпан
64.
Үздіксіз кәсіптік дамудың халықаралық стандарттарына негізделген медициналық кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау бағдарламаларын әзірлеу мен енгізу, халықаралық тәжірибе негізінде үздіксіз медициналық білім беру мен сертификаттау тетіктерін енгізу
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
ДСМ, БҒМ
жыл
сайын,
2009-2010
жж.
желтоқсан
65.
Медициналық жоғары оқу орындарына мемлекеттік тапсырыс бойынша медицина және фармацевтика мамандықтары бойынша қабылдауды кезең-кезеңмен ұлғайту
Үкімет
қаулысы
БҒМ, ДСМ
жыл
сайын,
2008-2010
жж.
II тоқсан
66.
Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етудің жаңа моделін және фармацияға мемлекеттік стандарттарды енгізу
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
ДСМ, ИСМ,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері
жыл
сайын,
2009-2010
жж.
қаңтар
67.
2008-2016 жылдарға арналған "Салауатты өмір салты" бағдарламасы аясында салауатты қазақстандық ұлтты қалыптастыру үшін салауатты өмір салтының танымалдығы жөнінде, оның ішінде өңірлік деңгейде шаралар кешенін іске асыру
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ДСМ,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері,
БҒМ,
МАМ, ТСМ
жыл
сайын,
2009-2010
жж.
есепті
жылдан
кейінгі
жылдың
20
қаңтары
68.
Қазақстандық фармацевтикалық фабрикаларды құруға инвестициялар тарту жөнінде шаралар қабылдау
Президент
Әкімшілігіне
есеп
ИСМ, ДСМ,
"Қазына" АҚ,
мүдделі
мемлекеттік
органдар
2008-2010
жж.
қараша
Тұрғын үйге қолжетімділікті және оның сапасын
қамтамасыз ету
69.
Тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Президент
Жарлығының
жобасы
ИСМ,
мүдделі
мемлекеттік
органдар
2008
жылғы
наурыз
70.
"Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы" Заңға тұрғын үйді құрылысына үлестік қатысушылардың құқығын күшейту бөлігінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Заң жобасы
ИСМ, ЭБЖМ,
Қаржымині,
Астана және
Алматы қа-
лаларының,
облыстардың
әкімдері
2008
жылғы
қараша
71.
Астананың және облыс орталықтарының маңында жерлерді сатып алу заңдылығын тексеру, заңсыз сатып алынған жерлерді мемлекетке қайтару жөнінде шаралар қабылдау
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
БП, ЭЖКА,
Әділетмині,
ЖРА,
Астана,
облыс
әкімдері
2008
жылғы
шілде
72.
Жеке тұрғын үй құрылысын ынталандыру мақсатында жер учаскелерін беру және ресімдеу ережелерін оңайлату жөнінде шаралар қабылдау
Үкімет
қаулысы
ЖРА, ИСМ
2008
жылғы
шілде
IV. Қазақстанның халықаралық беделін, өңірлік
тұрақтылық пен халықаралық қауіпсіздікті нығайту
Теңгерімді сыртқы саясатты дамыту және
халықаралық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысу
73.
АӨСШК, ШЫО, ҰҚШҰ - өңірлік қауіпсіздіктің тиімді жүйесін құрудың негізін қалайтын халықаралық бірлестіктерде Қазақстанның бастамаларын одан әрі жылжыту және оған тікелей қатысуы
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
СІМ, ҰҚК, "Сырбар" СБҚ, ІІМ, Қор-
ғанысмині,
ИСМ, ЭМРМ,
АШМ,ТЖМ
жел-
тоқсан,
жыл сайын
74.
Қазақстанның Ресеймен, Қытаймен және Орталық Азия мемлекеттерімен экономикалық және саяси салалардағы ынтымақтастығын нығайту
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
СІМ, ИСМ,
ЭМРМ, ККМ,
АШМ, БҒМ,
МАМ,
Қоршаған-
ортамині,
Еңбекмині,
ТЖМ,
ІІМ, ҰҚК, "Сырбар" СБҚ,
"Қазына" АҚ,
"Самұрық" АҚ
жел-
тоқсан,
жыл сайын
75.
АҚШ-пен, ЕО-мен және НАТО-мен, оның ішінде Орталық Азия өңіріндегі қауіпсіздікті нығайту мақсатында сындарлы өзара іс-қимыл
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
СІМ, ИСМ,
Қорғаныс-
мині,
ІІМ, ҰҚК, "Сырбар" СБҚ, ККМ, ЭМРМ, БҒМ, МАМ, ТЖМ
жел-
тоқсан,
жыл сайын
76.
Қазақстанның қабылдаған халықаралық міндеттемелеріне сәйкес, ЕҚЫҰ-ға төрағалық етуінің күн тәртібін және стратегиялық бағдарын әзірлеуіне, экономикалық ынтымақтастықтың дамытуға, басқару технологиялары мен тәжірибесін тартуға, қазақстандық сайлау, партия және медиа заңнамасын жетілдіруге ықпал ететін "Еуропаға жол" атты арнайы бағдарлама әзірлеу
Президент
Жарлығының
жобасы
СІМ, ЭБЖМ,
Қаржымині,
МАМ,
Әділетмині,
ИСМ, АШМ,
Қоршаған-
ортамині,
ККМ, Қор-
ғанысмині,
ІІМ, ЖС,
БП, ОСК,
МҚА, ҰҚК, "Сырбар" СБҚ
2008
жылғы
шілде
77.
Қазақстанның халықаралық терроризмге және діни экстремизмге қарсы күрес жөніндегі халықаралық коалицияның белсенді қатысушысы ретіндегі ұстанымын нығайту
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
СІМ, Қор-
ғанысмині,
ҰҚК, "Сырбар" СБҚ, ІІМ
жел-
тоқсан,
жыл сайын
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін
жаңғырту және оның жауынгерлік дайындығы
78.
Қазақстан Республикасы қауіпсіздігінің қазіргі әрекеттерге барабар ден қою үшін шаралар қабылдауға қабілетті Қарулы Күштердің кәсіби, әскери және басқару корпусын құру
Мемлекет
басшысына
баяндама
Қорғаныс-
мині
2008
жылғы
сәуір
79.
Жаңа Әскери доктринаға сәйкес Қарулы Күштердің жауынгерлік дайындығы мен бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мемлекет
басшысына
баяндама
Қорғаныс-
мині
2008
жылғы
сәуір
Халықаралық іс-шаралар
80.
Ғаламдық маңызы бар мынадай ірі халықаралық іс-шаралар:

1) третьего съезда
лидеров мировых и
традиционных религий в
2009 году
информация в
Администрацию
Президента
МИД, МКИ, МЮ,
СВР «Сырбар»
ноябрь,
ежегодно
2) совещания по
взаимодействию и мерам
доверия в Азии в
2010 году
информация в
Администрацию
Президента
МИД, МЭБП,
КНБ, МВД,
АБЭКП, СВР
«Сырбар»
ноябрь,
ежегодно
3) работа в руководящей
тройке ОБСЕ в период
2009-2011 годов и
председательство в
ОБСЕ в 2010 году
постановление
Правительства
МИД, МКИ, МЮ,
МИТ, МСХ, МЭБП,
МООС, МТК, МО,
МВД, ВС, ГП,
ЦИК, АГС, КНБ,
СВР «Сырбар»
апрель
2008 г.
информация в
Администрацию
Президента
МИД, МКИ, МЮ,
МИТ, МСХ, МЭБП,
МООС, МТК, МО,
МВД, ВС, ГП,
ЦИК, АГС, КНБ
ноябрь,
ежегодно
Примечания :
1. Руководители государственных органов, указанные первыми в графе "Ответственные исполнители", отвечают по соответствующим основным направлениям (мероприятиям) Общенационального плана в целом.
2. По законопроектам и проектам кодексов: в определенные Общенациональным планом сроки форма завершения "Закон" означает принятие Парламентом Закона; формы завершения "проект Закона" и "проект Кодекса" - внесение законопроекта и проекта Кодекса на рассмотрение в Парламент.
3. По проектам Указов Президента: в определенные Общенациональным планом сроки форма завершения "проект Указа" означает принятие Указа Президента; форма завершения "проект Указа Президента" - внесение проекта Указа Президента на рассмотрение в Администрацию Президента.
4. Расшифровка аббревиатур:
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
АУЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
АИС - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
АФН - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций
АЗК - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
АРДРФЦА - Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра г. Алматы
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
АБЭКП - Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
ЦИК - Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
СК - Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
СПК - Социально-предпринимательские корпорации
АО "Самрук" - акционерное общество "Казахстанский холдинг по управлению государственными активами "Самрук"
АО "ФУР "Қазына" - акционерное общество "Фонд устойчивого развития "Қазына"
АО "КазАгро" - акционерное общество "Национальный холдинг "КазАгро"
АО "НАК "Казатомпром" - акционерное общество "Национальная Атомная Компания "Казатомпром"
АО "Национальный аналитический центр при Правительстве и Национальном Банке" - акционерное общество "Национальный аналитический центр при Правительстве и Национальном Банке Республики Казахстан"
АО "Институт экономических исследований" - акционерное общество "Институт экономических исследований"
СВР «Сырбар» - Служба внешней разведки Республики Казахстан «Сырбар»

1) 2009 жылы әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының үшінші съезін өткізу
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
СІМ, МАМ,
Әділетмині, "Сырбар" СБҚ
қараша,
жыл сайын
2) 2010 жылы Азиядағы өзара іс-қимыл және сенім шаралары жөніндегі кеңесті өткізу
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
СІМ,
ЭБЖМ, ҰҚК,
ІІМ, ЭСЖКА, "Сырбар" СБҚ
қараша,
жыл сайын
3) 2009-2011 жылдар кезеңінде ЕҚЫҰ-ның басшылық үштігіндегі жұмыс және 2010 жылы ЕҚЫҰ-ға төрағалық ету
Үкімет
қаулысы
СІМ, МАМ,
Әділетмині,
ИСМ, АШМ,
ЭБЖМ,
Қоршаған-
ортамині,
ККМ, Қор-
ғанысмині,
ІІМ, ЖС,
БП, ОСК,
МҚА, ҰҚК, "Сырбар" СБҚ
2008
жылғы
сәуір
Президент
Әкімшілігіне
ақпарат
СІМ, МАМ,
Әділетмині,
ИСМ, АШМ,
ЭБЖМ,
Қоршаған-
ортамині,
ККМ, Қор-
ғанысмині,
ІІМ, ЖС,
БП, ОСК,
МҚА, ҰҚК
қараша,
жыл сайын
Ескертпелер:
1. "Жауапты орындаушылар" деген бағанда бірінші көрсетілген мемлекеттік органдардың басшылары тұтас алғанда Жалпыұлттық жоспардың тиісті негізгі бағыттары (іс-шаралары) бойынша жауап береді.
2. Заң жобалары мен кодекстер жобалары бойынша: Жалпыұлттық жоспарда белгіленген "Заң" аяқталу нысанының мерзімдері Парламенттің заңды қабылдауын білдіреді; "Заң жобасы" мен "Кодекс жобасы" аяқталу нысаны - заң жобасы мен Кодекс жобасын Парламенттің қарауына енгізу дегенді білдіреді.
3. Президент жарлықтарының жобасы бойынша: Жалпыұлттық жоспарда белгіленген "Жарлық жобасы" аяқталу нысанының мерзімдері Президент Жарлығын қабылдау; "Президент Жарлығының жобасы" аяқталу нысаны - Президент Жарлығының жобасын Президент Әкімшілігінің қарауына енгізу дегенді білдіреді.
4. Аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
МАМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ТСМ - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
ЖРА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
МҚА - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
ҚНРА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі
БҚА - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі
АҚӨҚОҚРА - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі
ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ЖС - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
ЭСЖКА - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
БП - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ОСК - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
ЕК - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті
ӘКК - әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар
"Самұрық" АҚ - "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік қоғамы
"Қазына" АҚ - "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамы
"ҚазАгро" АҚ - "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы
"Қазатомөнеркәсіп" ҰАК" АҚ - "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамы
"Үкімет пен Ұлттық Банк жанындағы ұлттық талдамалық орталық" АҚ - "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ұлттық Банкінің жанындағы Ұлттық талдамалық орталық" акционерлік қоғамы
"Экономикалық зерттеулер орталығы" АҚ - "Экономикалық зерттеулер орталығы" акционерлік қоғамы
"Сырбар" СБҚ - Қазақстан Республикасының "Сырбар" Сыртқы барлау қызметі