О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 "О предоставлении особого статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям" и от 21 апреля 2008 года № 573 "О вопросах государственных высших учебных заведений, первые руководители которых назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 26 августа 2015 года № 75.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 “О предоставлении особого статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям” (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 27, ст. 331):
подпункт 4) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"4) Казахскому национальному исследовательскому техническому университету имени К.И. Сатпаева;";
2) утратил силу Указом Президента РК от 17.08.2019 № 120.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 17.08.2019 № 120.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ

Қазақстан Республикасы Президентінің "Жекелеген мемлекеттік жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5 шілдедегі № 648 және "Бірінші басшыларын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының мәселелері туралы" 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 573 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 26 тамыздағы № 75 Жарлығы.
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мына жарлықтарына өзгерістер енгізілсін:
1) "Жекелеген мемлекеттік жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 5 шілдедегі № 648 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 27, 331-құжат):
1-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университетіне;";
2) Күші жойылды – ҚР Президентінің 17.08.2019 № 120 Жарлығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 17.08.2019 № 120 Жарлығымен.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев