О внесении изменений и дополнения в указы Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета" и от 11 января 2016 года № 169 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 4 июля 2018 года № 714. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 26 ноября 2022 года № 5.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 26.11.2022 № 5.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнение в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 26, ст. 273):
в Положении о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 15:
абзац пятнадцатый подпункта 6) исключить;
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) согласование правил проведения внутреннего государственного аудита и финансового контроля, разрабатываемых и утверждаемых уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту;";
дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) согласование правовых актов для координации работы уполномоченных органов по внутреннему государственному аудиту и финансовому контролю, в том числе по взаимодействию с другими государственными органами или организациями, принимаемых уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту;";
подпункт 18) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"18) предъявляет иски в суд в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе в целях обеспечения возмещения в бюджет, восстановления путем выполнения работ, оказания услуг, поставки товаров и (или) отражения по учету выявленных сумм нарушений и исполнения предписания;";
подпункт 11) пункта 19 исключить;
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 11 января 2016 года № 169 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 1-2 ст. 7):
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) подпункта 3) пункта 15 Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета, излагаемого в новой редакции согласно приложению к изменениям и дополнениям (далее - Положение), который вводится в действие с 1 января 2020 года;".

Қазақстан Республикасы Президентінің "Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi туралы ереженi бекiту туралы" 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 және "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 169 жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 4 шiлдедегi № 714 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 26 қарашадағы № 5 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 26.11.2022 № 5 Жарлығымен.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 26, 273-құжат);
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережеде:
15-тармақта:
6) тармақшаның он бесінші абзацы алып тасталсын;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын келісу;";
мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
"7-1) ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жөніндегі уәкілетті органдардың жұмысын үйлестіру үшін, оның ішінде басқа мемлекеттік органдармен немесе ұйымдармен өзара іс-қимыл бойынша ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті орган қабылдайтын құқықтық актілерді келісу;";
16-тармақтың 18) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, оның ішінде бюджетке өтеуді, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету, тауарлар беру және (немесе) анықталған бұзушылықтар сомасын есепке алу бойынша көрсету жолымен қалпына келтіруді және нұсқамаларды орындауды қамтамасыз ету мақсатында сотқа талап қоюды береді;";
19-тармақтың 11) тармақшасы алып тасталсын;
2) "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 169 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 1-2, 7-құжат);
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін, өзгерістер мен толықтыруларға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылатын Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ереженің (бұдан әрі – Ереже) 15-тармағының 3) тармақшасын;".

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев