Об определении уполномоченных органов, ответственных за выполнение Соглашения о взаимной правовой помощи по административным вопросам в сфере обмена персональными данными от 18 декабря 2020 года
Указ Президента Республики Казахстан от 31 октября 2022 года № 1062.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
В соответствии с пунктом 3 статьи 17 Соглашения о взаимной правовой помощи по административным вопросам в сфере обмена персональными данными, совершенного 18 декабря 2020 года (далее - Соглашение), ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Определить перечень центральных и иных государственных органов, уполномоченных на выполнение положений Соглашения:
Министерство юстиции Республики Казахстан - по вопросам недвижимого имущества, зарегистрированного на имя субъекта персональных данных, по обязательствам имущественного характера, имеющимся у субъекта персональных данных;
Министерство внутренних дел Республики Казахстан - по вопросам наличия (отсутствия) гражданства, документов, дающих право на постоянное (временное) пребывание (проживание), постановки на миграционный учет или регистрации по месту жительства (месту пребывания) граждан, граждан третьих государств и лиц без гражданства, выдачи виз, дающих право на въезд, документов, удостоверяющих личность;
Генеральная прокуратура Республики Казахстан - по вопросам, связанным с привлечением субъекта персональных данных к уголовной или административной ответственности.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить уведомление Исполнительного комитета Содружества Независимых Государств о перечне центральных и иных государственных органов, уполномоченных на выполнение положений Соглашения.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

2020 жылғы 18 желтоқсандағы Дербес деректер алмасу саласындағы әкімшілік мәселелер бойынша өзара құқықтық көмек туралы келісімді орындауға жауапты уәкілетті органдарды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 31 қазандағы № 1062 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
2020 жылғы 18 желтоқсанда жасалған Дербес деректер алмасу саласындағы әкімшілік мәселелер бойынша өзара құқықтық көмек туралы келісімнің (бұдан әрі - Келісім) 17-бабының 3-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Келісімнің ережелерін орындауға уәкілетті орталық және өзге де мемлекеттік органдардың тізбесі айқындалсын:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі - дербес деректер субъектісінің атына тіркелген жылжымайтын мүлік мәселелері бойынша, дербес деректер субъектісінде бар мүліктік сипаттағы міндеттемелер бойынша;
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі - азаматтықтың, тұрақты (уақытша) келуге (тұруға) құқық беретін құжаттардың болуы (болмауы), азаматтарды, үшінші мемлекеттердің азаматтарын және азаматтығы жоқ адамдарды көші-қон есебіне қою немесе тұрғылықты жері (болатын жері) бойынша тіркеу, келуге құқық беретін визалар, жеке басын куәландыратын құжаттар беру мәселелері бойынша;
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы - дербес деректер субъектісін қылмыстық немесе әкімшілік жауаптылыққа тартуға байланысты мәселелер бойынша.
2. Қазақстан Республикасының Сырқты істер министрлігі Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетін Келісімнің ережелерін орындауға уәкілетті орталық және өзге де мемлекеттік органдардың тізбесі туралы хабардар етуді қамтамасыз етсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев