О внесении изменений и дополнения в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 9 ноября 2022 года № 1068
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Переименовать республиканские государственные учреждения согласно приложению к настоящему Указу.
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
3. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 9 ноября 2022 года
№ 1068
ПЕРЕЧЕНЬ
переименовываемых республиканских государственных учреждений
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Нур-Султану" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Астане".
2. Республиканское государственное учреждение "Управление пограничного контроля "Нұр-Сұлтан" Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Управление пограничного контроля "Астана" Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан".
3. Республиканское государственное учреждение "Центральный военный госпиталь с поликлиникой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в городе Нур-Султане" в республиканское государственное учреждение "Центральный военный госпиталь с поликлиникой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан".
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 9 ноября 2022 года
№ 1068
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЕ,
которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан":
в Положении о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Местонахождение Комитета национальной безопасности: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район "Есиль", улица Сығанақ, 66.";
в пункте 15:
подпункт 171) изложить в следующей редакции:
"171) разработка и утверждение инструкции по защите государственных секретов в органах национальной безопасности;";
подпункт 177) изложить в следующей редакции:
"177) согласование цен на товары (работы, услуги), производимые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Алмас" Комитета национальной безопасности в рамках объемов работ (услуг), финансируемых из республиканского бюджета;";
подпункт 188) изложить в следующей редакции:
"188) для служебного пользования;";

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 9 қарашадағы № 1068 Жарлығы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес республикалық мемлекеттік мекемелер қайта аталсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтыру бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2022 жылғы 9 қарашадағы
№ 1068 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қайта аталатын республикалық мемлекеттік мекемелердің ТІЗБЕСІ
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі деп қайта атау.
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің "Нұр-Сұлтан" шекаралық бақылау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесін "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің "Астана" шекаралық бақылау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі деп қайта атау.
3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Нұр-Сұлтан қаласындағы емханасы бар орталық әскери госпиталі" республикалық мемлекеттік мекемесін "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің емханасы бар орталық әскери госпиталі" республикалық мемлекеттік мекемесі деп қайта атау.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2022 жылғы 9 қарашадағы
№ 1068 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУ
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережеде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Сығанақ көшесі, 66.";
15-тармақта:
171) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"171) ұлттық қауіпсіздік органдарында мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу және бекіту;";
177) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"177) республикалық бюджеттен қаржыландырылатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) көлемдері шеңберінде Ұлттық қауіпсіздік комитетінің "Алмас" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны өндіретін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын келісу;";
188) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"188) қызмет бабында пайдалану үшін;";

дополнить подпунктом 313-1) следующего содержания:
"313-1) анализ, мониторинг и выявление системных проблем, поднимаемых физическими и юридическими лицами в обращениях (заявлениях, жалобах), запросах, предложениях, откликах и сообщениях, в пределах своей компетенции;";
подпункт 326) изложить в следующей редакции:
"326) для служебного пользования;";
подпункт 351) исключить;
в разделе "Перечень республиканских государственных учреждений – территориальных органов, находящихся в ведении Комитета национальной безопасности и его ведомств":
в подразделе "Комитет национальной безопасности" строку, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
"15. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Астане.";
в подразделе "Пограничная служба Комитета национальной безопасности" строку, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
"15. Управление пограничного контроля "Астана" Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.";
в разделе "Перечень республиканских государственных учреждений, находящихся в ведении Комитета национальной безопасности и его ведомств":
в подразделе "Комитет национальной безопасности" строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"3. Центральный военный госпиталь с поликлиникой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года № 282 "Вопросы Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан":
в Положении о Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район "Сарыарка", улица Желтоксан, 48.";
в разделе "Перечень территориальных подразделений, находящихся в ведении Пограничной службы" строку, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
"15. Управление пограничного контроля "Астана" Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.".
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 954 "О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности органов национальной безопасности Республики Казахстан":
в Положении о Службе правительственной связи Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район "Есиль", улица Сығанақ, 49.".

мынадай мазмұндағы 313-1) тармақшамен толықтырылсын:
"313-1) өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерінде, (арыздарында, шағымдарында), сұрау салуларында, ұсыныстарында, үнқатуларында және хабарламаларында көтерілген жүйелі проблемаларды талдау, мониторингілеу және айқындау;";
326) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"326) қызмет бабында пайдалану үшін;";
351) тармақша алып тасталсын;
"Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және оның ведомстволарының қарамағындағы республикалық мемлекеттік мекемелердің – аумақтық органдардың тізбесі" деген бөлімде:
"Ұлттық қауіпсіздік комитеті" деген кіші бөлімде реттік нөмірі 15-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті.";
"Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі" деген кіші бөлімде реттік нөмірі 15-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің "Астана" шекаралық бақылау басқармасы.";
"Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және оның ведомстволарының қарамағындағы республикалық мемлекеттік мекемелердің тізбесі" деген бөлімде:
"Ұлттық қауіпсіздік комитеті" кіші бөлімде реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің емханасы бар орталық әскери госпиталі.".
2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы № 282 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Заңды тұлғаның орналасқан орны: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Сарыарқа ауданы, Желтоқсан көшесі, 48.";
"Шекара қызметінің қарамағындағы аумақтық бөлiмшелердің тізбесі" деген бөлімінің реттік нөмірі 15-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің "Астана" шекаралық бақылау басқармасы.".
3. "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 14 қарашадағы № 954 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Үкіметтік байланыс қызметі туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Сығанақ көшесі, 49.".

4. Секретно.
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 18 сентября 2019 года № 163 "О некоторых вопросах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан":
в Положении о Службе внешней разведки Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район "Есиль", проспект Мәңгілік Ел, 8.".
6. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 марта 2020 года № 282 "О некоторых вопросах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан":
в Положении об Авиационной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район "Алматы", улица Жанайдара Жирентаева, 1/1.".

4. Құпия.
5. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 18 қыркүйектегі № 163 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнің Сыртқы барлау қызметі туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Заңды тұлғаның орналасқан орны: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8.".
6. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 13 наурыздағы № 282 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Авиация қызметі туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Алматы ауданы, Жанайдар Жирентаев көшесі, 1/1.".