О мерах по упорядочению социальных государственных гарантий
Указ Президента Республики Казахстан от 23 января 1996 г. N 2788, имеющий силу Закона.
В соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" постановляю:
I. Признать утратившими силу:
статью 17 Закона Казахской ССР от 17 июня 1991 г. "О пенсионном обеспечении граждан Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 25, ст. 328);
постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 17 января 1992 г. "Об утверждении Положения о пенсиях за особые заслуги перед Республикой Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 5, ст. 109; N 8, ст. 159; 1994 г., N 16-17, ст. 214).
II. Лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, выплачивается специальное государственное пособие для оплаты расходов на содержание жилища, за коммунальные услуги (централизованное отопление, холодное и горячее водоснабжения, канализация, электроснабжение, газоснабжение, мусороудаление, обслуживание лифтов), топливо, а также за проезд один раз в год железнодорожным, воздушным, междугородным автомобильным транспортом.
Сноска. Раздел II - в редакции Закона РК от 7 апреля 1999 г. N 374 Z990374_ .
III. Многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений), для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальных услуг (централизованное отопление, холодное и горячее водоснабжение, канализация, электроснабжение, газоснабжение, мусороудаление, обслуживание лифтов) выплачивается специальное государственное пособие.
Сноска. Указ дополнен главой 3, в соответствии с Законом РК от 02.04.1997 г. N 88-1; в редакции Закона РК от 7 апреля 1999 г. N 374 Z990374_ .
IV. Правительству Республики Казахстан:
привести решения Правительства Республики Казахстан в
соответствие с настоящим Указом;
обеспечить пересмотр и отмену министерствами, государственными
комитетами, иными центральными исполнительными органами Республики
Казахстан их нормативных актов и инструкций, противоречащих
настоящему Указу.

Әлеуметтiк мемлекеттiк кепiлдiктердi реттеу жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 23 қаңтардағы N 2788 заң күші бар жарлығы
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабына сәйкес қаулы етемiн:
I. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Қазақ ССР-iнде азаматтарды пенсиямен қамсыздандыру туралы" 1991 жылғы 17 маусымдағы Қазақ ССР Заңының 17-бабы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1991 ж., N 25, 328-құжат);
"Қазақстан Республикасына сiңiрген ерекше еңбегi үшiн берiлетiн зейнетақылар туралы ереженi бекiту туралы" 1992 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң қаулысы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 5, 109-құжат; 1993 ж., N 8, 159-құжат; 1994 ж., N 16-17, 217-құжат).
ІІ. Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызмет көрсетулерге (орталықтандырылған жылу, суық және ыстық сумен жабдықтау, канализация, электрмен жабдықтау, газбен жабдықтау, қоқыс шығару, лифтілерге қызмет көрсету), отынға жұмсалатын шығындарды төлеу үшін, сондай-ақ жылына бір рет темір жолмен, әуе жолымен, қалааралық автомобиль көлігімен жол жүруге арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төленеді.
ЕСКЕРТУ. II-бөлiм 2-бөлiкпен толықтырылды - Қазақстан Республикасының 1996.12.20. N 51-I Заңымен.
ЕСКЕРТУ. II бөлiмi бiрiншi бөлiгiнiң 2)-тармақшасы жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының 1997.04.02. N 88-I Заңымен.
ЕСКЕРТУ. II бөлiк өзгертiлдi - Қазақстан Республикасының 1997.06.19. N 134-I Заңымен.
ЕСКЕРТУ. II бөлiм жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының 1999.04.07. N 374 Заңымен.
ІІI. Төрт және одан да көп бірге тұрып жатқан, кәмелетке толмаған балалары (соның ішінде, оқу орындарын бітірген кезге дейін, кәмелеттік жасқа толғаннан кейін жоғары және арнаулы оқу орындарында оқитын балалары) бар көп балалы отбасыларына тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызмет көрсетулер (орталықтандырылған жылу, суық және ыстық сумен жабдықтау, канализация, электрмен жабдықтау, газбен жабдықтау, қоқыс шығару, лифтілерге қызмет көрсету) шығындарын төлеу үшін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төленеді.
ЕСКЕРТУ. Жарлық III-бөлiммен толықтырылды, III және IY бөлiмдер тиiсiнше IY және Y бөлiмдер болып саналды - Қазақстан Республикасының 1997.04.02. N 88-I Заңымен.
ЕСКЕРТУ. III бөлiм жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының 1999.04.07. N 374 Заңымен.
IY. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiн осы Жарлыққа
сәйкес келтiрсiн;
Қазақстан Республикасы министрлiктерiнiң, мемлекеттiк комитеттерiнiң, өзге де орталық атқарушы органдарының өздерiнiң осы Жарлыққа қайшы келетiн нормативтiк актiлерi мен нұсқаулықтарын қайта қарап, күшiн жоюын қамтамасыз етсiн.

V. Настоящий Указ вступает в силу с 1 января 1996 года.
Президент
Республики Казахстан

V. Осы Жарлық 1996 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi