О Правилах составления и представления отчетов о кредиторской задолженности государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 марта 2000г. N 92. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5.05.2000г. N 1127. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 24 декабря 2004 года N 460 (V043367)(вводится в действие с 1 января 2005 года)
В целях обеспечения администраторов бюджетных программ, местных исполнительных органов и других государственных органов, получающих сведения о государственных финансах, оперативной информацией о состоянии кредиторской задолженности государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов, а также осуществления анализа эффективности расходования бюджетных средств и принятия государственными учреждениями обязательств за счет средств государственного бюджета приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления и представления отчетов о кредиторской задолженности государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов.
2. Комитету Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, местным исполнительным органам обеспечить своевременное представление отчетов о кредиторской задолженности в Бюджетный департамент Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Правила составления и представления отчетов о кредиторской
задолженности государственных учреждений, содержащихся за счет
республиканского и местных бюджетов
Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 29 Закона  Республики Казахстан "О бюджетной системе" и определяют порядок, формы и сроки представления ежемесячных оперативных отчетов о кредиторской задолженности государственных учреждений, содержащихся за счет средств республиканского и местных бюджетов.
1. Форма отчета
о кредиторской задолженности
1. Настоящими Правилами устанавливаются две формы отчета о кредиторской задолженности - 1КЗ-М и 1КЗ-свод.
Форма 1КЗ-М (приложение 1) представляет собой форму отчета о кредиторской задолженности отдельного государственного учреждения, а также каждого администратора бюджетных программ. Форма 1КЗ-свод (приложение 2) представляет собой форму сводного отчета о кредиторской задолженности всех администраторов бюджетных программ.
2. В отчетах отражается кредиторская задолженность государственных учреждений, образовавшаяся по обязательствам, выполняемым за счет средств республиканского или местных бюджетов, и за счет средств, получаемых от реализации платных услуг.

Республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің кредиторлық берешегі туралы есепті жасау және беру ережесі туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі 2000 жылғы 6 наурыз N 92 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 5 мамырда N 1127 тіркелді. Күші жоййылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 460 (V043367) бұйрығымен.
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiн, жергiлiктi атқарушы органдарды және мемлекеттiк қаржы туралы мәлiметтер алатын басқа да мемлекеттiк органдарды республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердiң кредиторлық берешегiнiң жағдайы туралы жедел ақпаратпен қамтамасыз ету, сондай-ақ бюджеттiк қаражатты жұмсаудың тиiмділiгiне талдауды жүзеге асыру және мемлекеттiк бюджеттiң қаражаты есебiнен мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелер қабылдауы мақсатында БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса берiлiп отырған республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердiң кредиторлық берешегi туралы есептi жасау және беру ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi, жергiлiктi атқарушы органдар Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджет департаментiне кредиторлық берешек туралы есептердi уақытылы берудi қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық оның Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 6 наурыз
N 92 бұйрығымен
бекітілген
Республикалык және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен
ұсталатын мемлекеттiк мекемелердiң кредиторлық
берешегi туралы есептi жасау және беру
ЕРЕЖЕСI
Осы Ереже "Бюджет жүйесi туралы" Z990357_ Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына сәйкес әзiрлендi және республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердiң кредиторлық берешегi туралы есептердi берудiң тәртiбiн, нысанын және мерзiмiн айқындайды.
1. Кредиторлық берешек туралы есеп берудiң нысаны
1. Осы Ережемен кредиторлық берешек туралы есеп берудiң екi - 1 КБ-М және 1 КБ-жиынтық нысаны белгiленедi.
1 КБ-М нысаны (1-қосымша) жеке мемлекеттiк мекеменiң, сондай-ақ бюджеттiк бағдарламалардың әрбiр әкiмшiсiнiң кредиторлық берешегi туралы есеп берудiң нысанын бiлдiредi. 1 КБ, жиынтық нысаны (2-қосымша) бюджеттiк бағдарламалардың барлық әкiмшiлерiнiң кредиторлық берешегi туралы есеп жиынтық есеп берудiң нысанын бiлдiредi.
2. Есептерде мемлекеттiк мекемелердiң республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен және ақылы қызмет көрсетулердi сатудан алынатын қаражаттың есебiнен орындалатын мiндеттемелерi бойынша пайда болған кредиторлық берешегi көрсетiледi.

3. В отчетах выделяется кредиторская задолженность, образовавшаяся по зарегистрированным договорным обязательствам, выполняемым за счет средств республиканского или местных бюджетов. К кредиторской задолженности по зарегистрированным договорным обязательствам относится задолженность государственного учреждения, образовавшаяся с 1 января 1999 года по гражданско-правовым сделкам, зарегистрированным в установленном порядке в территориальных органах Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - территориальные органы казначейства).
4. Кредиторская задолженность в отчетах разделяется на кредиторскую задолженность прошлых лет и кредиторскую задолженность текущего года.
Кредиторская задолженность прошлых лет - задолженность государственных учреждений, образовавшаяся в годы, предшествующие текущему году. В указанных отчетах фиксируется состояние кредиторской задолженности прошлых лет на начало текущего года и остатка этой задолженности на отчетную дату в случае погашения ее части в текущем году.
Кредиторская задолженность текущего года - задолженность государственных учреждений, возникшая в текущем году и сложившаяся к отчетной дате.
5. Отчеты о кредиторской задолженности основываются на аналитическом бухгалтерском учете государственного учреждения на отчетную дату.
6. Данные по кредиторской задолженности представляются в разрезе функциональных групп, администраторов бюджетных программ, программ, подпрограмм и специфик бюджетной классификации расходов.
Отчеты должны содержать промежуточные итоги по подпрограмме, по программе, по функциональной группе, а также в целом по администраторам бюджетных программ.
Все стоимостные показатели в отчетах представляются в тысячах тенге, с точностью до одного знака после запятой.
2. Порядок заполнения отчета
о кредиторской задолженности
7. Отчет о кредиторской задолженности по форме 1КЗ-М составляется следующим образом:
По строке "Наименование бюджета" указывается вид бюджета, из которого финансируется государственное учреждение. В случае, если государственное учреждение финансируется из местного бюджета, необходимо указать наименование области (города) по строке "Область (город)" и наименование города (района) по строке "Район, город".
По строке "Наименование государственного учреждения" указывается наименование государственного учреждения или администратора бюджетных программ в соответствии с названием, приведенным в Единой бюджетной классификации и/или в Справочнике государственных учреждений, финансирующихся из республиканского и местных бюджетов, а также соответствующее ему кодовое обозначение по строке "Код".

3. Есептерде республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен орындалатын тiркелген шарттық мiндеттемелер бойынша пайда болған кредиторлық берешек бөлiп көрсетiледi. Тiркелген шарттық мiндеттемелер бойынша кредиторлық берешекке мемлекеттiк мекеменің белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органдарында (бұдан әрi - қазынашылықтың аумақтық органдары) тiркелген азаматтық-құқықтық мәмiлелер бойынша 1999 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған берешегi жатады.
4. Кредиторлық берешек есептерде: өткен жылдардың кредиторлық берешегi және ағымдағы жылдың кредиторлық берешегi болып бөлiнедi.
Өткен жылдардың кредиторлық берешегi - мемлекеттiк мекемелердiң ағымдағы жылдың алдындағы жылдары пайда болған берешегi. Көрсетiлген есептерде ағымдағы жылдың басындағы өткен жылдардың кредиторлық берешегiнiң және оның бiр бөлiгi ағымдағы жылы өтелген жағдайда, осы берешектiң есептi күнгi қалдығының жай-күйi тiркеледi.
Ағымдағы жылдың кредиторлық берешегi - мемлекеттiк мекемелердiң ағымдағы жылы туындаған және есептi кезеңде калыптасқан берешегi.
5. Кредиторлық берешек туралы есептер мемлекеттiк мекеменiң есептi күнгi талдамалық бухгалтерлiк есебiне негiзделедi.
6. Кредиторлық берешек жөнiндегi деректер функционалдық топтар, бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi, бағдарламалар, кiшi бағдарламалар және шығыстардың бюджеттiк жiктемесiнiң ерекшелiгi бойынша берiледi.
Есептер кiшi бағдарлама бойынша, бағдарлама бойынша, функционалдық топ бойынша, тұтастай алғанда бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бойынша аралық қорытындыларды қамтуы тиiс.
Барлық құндық көрсеткiштер есептерде мың теңгемен, үтiрден кейiнгi бiр белгiге дейiн дәлдiкпен берiледi.
2. Кредиторлық берешек туралы есептi
толтыру тәртiбi
7. 1 КБ-М нысаны бойынша кредиторлық берешек туралы есеп былайша жасалады:
"Бюджеттiң атауы" жолы бойынша мемлекеттiк мекеме қаржыландырылатын бюджеттiң түрi көрсетiледi. Мемлекеттiк мекеме жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылған жағдайда, "Облыс (қала)" жолы бойынша облыстың (қаланың) атауын және "Аудан, қала" жолы бойынша қаланың (ауданның) атауын көрсету қажет.
"Мемлекеттiк мекеменiң атауы" жолы бойынша Бiрыңғай бюджеттiк жiктемеде және/немесе Республикалық және жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелердiң анықтамалығында келтiрiлген атына сәйкес мемлекеттiк мекеменiң немесе бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң атауы, сондай-ақ "Коды" жолы бойынша оған сәйкес кодтық белгiсi көрсетiледi.

В графах 1-4 заполняются коды бюджетной классификации расходов.
В графе 5 указывается наименование показателя по бюджетной классификации расходов, соответствующее кодам в графах 1-4.
В графах 6-11 показывается вся сумма кредиторской задолженности государственного учреждения, образовавшаяся по обязательствам, выполняемым за счет средств республиканского или местных бюджетов и по обязательствам, выполняемым за счет средств, получаемых от реализации платных услуг, по состоянию на отчетную дату.
В графе 6 показывается кредиторская задолженность прошлых лет по состоянию на 1 января текущего финансового года. Сумма кредиторской задолженности государственного учреждения, отражаемая в графе 6, не должна изменяться в течение текущего финансового года, за исключением случаев уточнения данных бухгалтерского учета.
В графе 7 показывается остаток кредиторской задолженности прошлых лет после погашения ее части в текущем финансовом году.
В графе 8 показывается кредиторская задолженность, образовавшаяся в текущем финансовом году.
В графе 9 отражается общая кредиторская задолженность государственного учреждения, сложившаяся на отчетную дату, то есть сумма граф 7 и 8.
В графе 10 показывается кредиторская задолженность текущего года по обязательствам, срок оплаты которых на отчетную дату еще не наступил (например, начисленная заработная плата, срок выплаты которой наступит в следующем за отчетным месяце). Сумма кредиторской задолженности, отражаемая по графе 10, входит в сумму кредиторской задолженности, отражаемой по графе 8 и 9.
В графе 11 показываются суммы кредиторской задолженности государственного учреждения с истекшим сроком исковой давности. Указанная задолженность включается в отчет после проведения инвентаризации активов, материальных запасов, денег, расчетов и других статей баланса государственного учреждения и составления акта инвентаризации расчетов в порядке, установленном Министерством финансов Республики Казахстан. Сумма кредиторской задолженности, отражаемая по графе 11, входит в сумму кредиторской задолженности, отражаемой по графам 6, 7 и 9.
В графах 12-16 показывается кредиторская задолженность государственного учреждения, образовавшаяся с 1 января 1999 года по гражданско-правовым сделкам, зарегистрированным в установленном порядке в территориальных органах казначейства, по состоянию на отчетную дату. По обязательствам, выполняемым за счет средств, полученных от реализации платных услуг, графы 12-16 не заполняются.
В графе 12 отражается кредиторская задолженность прошлых лет по состоянию на 1 января текущего финансового года. Сумма кредиторской задолженности, государственного учреждения, отражаемая в графе 12, не должна изменяться в течение текущего финансового года, за исключением случаев уточнения данных бухгалтерского учета.
В графе 13 показывается остаток кредиторской задолженности прошлых лет после погашения ее части в текущем финансовом году.
В графе 14 показывается кредиторская задолженность, образовавшаяся в текущем финансовом году.

1-4-бағандарда шығыстардың бюджеттiк жiктемесiнiң кодтары толтырылады.
5-бағанда 1-4-бағандардағы кодтарға сәйкес келетiн шығыстардың бюджеттiк жiктемесi бойынша көрсеткiштiң атауы көрсетiледi.
6-11-бағандарда мемлекеттiк мекеменiң республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен орындалатын мiндеттемелер бойынша және ақылы қызмет көрсетулердi сатудан алынатын қаражаттың есебiнен орындалатын мiндеттемелер бойынша есептi күнгi жағдай бойынша пайда болған кредиторлық берешегiнiң бүкiл сомасы көрсетiледi.
6-бағанда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегi көрсетiледi. Мемлекеттiк мекеменiң 6-бағанда көрсетiлетiн кредиторлық берешегiнiң сомасы, бухгалтерлiк есептiң деректерiн нақтылау жағдайларын қоспағанда, ағымдағы қаржы жылы iшiнде өзгеруге тиiс емес.
7-бағанда өткен жылдардың кредиторлық берешегiнiң, ағымдағы қаржы жылы оның бiр бөлiгi өтелгеннен кейiн, қалдығы көрсетiледi.
8-бағанда ағымдағы қаржы жылында пайда болған кредиторлық берешек көрсетiледi.
9-бағанда мемлекеттiк мекеменiң есептi күнi қалыптасқан жалпы кредиторлық берешегi, яғни 7 және 8-бағандардың сомасы көрсетiледi.
10-бағанда есептi күнi өзiнiң төлеу мерзiмi басталмаған мiндеттемелер бойынша (мәселен, төлеу мерзiмi есептi айдан кейiнгi айда болатын есептелген жалақы) ағымдағы жылдың кредиторлық берешегi көрсетiледi. 10-баған бойынша көрсетiлетiн кредиторлық берешектiң сомасы 8 және 9-бағандарда көрсетiлетiн кредиторлық берешектiң сомасына енедi.
11-бағанда мемлекеттiк мекеменiң қуыну мерзiмi аяқталған кредиторлық берешегiнiң сомасы көрсетiледi. Көрсетiлген берешек активтерге, материалдық қорларға, ақшаға, есептемелерге және мемлекеттiк мекеме балансының басқа да баптарына түгендеу жүргiзгеннен және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен есептемелердiң түгендеу актiсiн жасағаннан кейiн есепке енгiзiледi. 11-баған бойынша көрсетiлетiн кредиторлық берешектiң сомасы 6, 7 және 9-бағандарда көрсетiлетiн кредиторлық берешектiң сомасына енгiзiледi.
12-16-бағандарда мемлекеттiк мекеменiң белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органдарында тiркелген азаматтық-құқықтық мәмiлелер бойынша 1999 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған кредиторлық берешегi көрсетiледi. Ақылы қызмет көрсетулердi сатудан алынған қаражаттың есебiнен орындалатын мiндеттемелер бойынша 12-16-бағандар толтырылмайды.
12-бағанда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегi көрiнiс табады. Мемлекеттiк мекеменiң 12-бағанда көрсетiлетiн кредиторлық берешегiнiң сомасы, бухгалтерлiк есептiң деректерiн нақтылау жағдайларын қоспағанда, ағымдағы қаржы жылы iшiнде өзгеруге тиiс емес.
13-бағанда өткен жылдардың кредиторлық берешегiнiң, ағымдағы қаржы жылы оның бiр бөлiгi өтелгеннен кейiн, қалдығы көрсетiледi.
14-бағанда ағымдағы қаржы жылында пайда болған кредиторлық берешек көрсетiледi.

В случае перерегистрации в текущем финансовом году не завершенных в прошлых финансовых годах гражданско-правовых сделок, кредиторская задолженность, образовавшаяся по ним в прошлых финансовых годах, в отчете отражается как задолженность прошлых лет (графы 12 и 13).
В графе 15 отражается общая кредиторская задолженность государственного учреждения по зарегистрированным договорным обязательствам, сложившаяся на отчетную дату, то есть сумма граф 13 и 14.
В графе 16 показывается кредиторская задолженность текущего года по зарегистрированным договорным обязательствам, срок оплаты которых на отчетную дату еще не наступил. Сумма кредиторской задолженности, отражаемая по графе 16, входит в сумму кредиторской задолженности, отражаемой по графе 14 и 15.
Сумма кредиторской задолженности граф 12, 13, 14, 15 и 16 входит в сумму кредиторской задолженности соответственно граф 6, 7, 8, 9 и 10.
Отчет по форме 1КЗ-свод составляется на основании данных отчетов формы 1КЗ-М и заполняется по аналогии с заполнением формы 1КЗ-М.
8. При ликвидации, реорганизации государственного учреждения, имеющаяся у него кредиторская задолженность показывается в отчете о кредиторской задолженности правопреемника.
В случае изменения кодов функциональной или экономической классификаций расходов Единой бюджетной классификации кредиторская задолженность в отчете показывается по новым кодам.
В случае исключения отдельных бюджетных программ из Единой бюджетной классификации, кредиторская задолженность по ним в отчете отражается у соответствующих администраторов по бюджетным программам, предусмотренным на погашение кредиторской задолженности по заработной плате, социальным выплатам и другим обязательствам.
3. Представление отчета о кредиторской задолженности
9. Отчет о кредиторской задолженности представляется ежемесячно:
администраторами республиканских бюджетных программ - в Комитет Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет Казначейства) не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным, с одновременным представлением его (отчета) в электронной форме;
местными исполнительными органами - в Бюджетный департамент Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Бюджетный департамент) не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным;
Комитетом Казначейства - в Бюджетный департамент не позднее 22 числа месяца, следующего за отчетным;
государственными учреждениями - администраторам бюджетных программ в сроки, устанавливаемые администратором бюджетных программ.
10. Государственные учреждения и администраторы бюджетных программ представляют отчеты по форме 1КЗ-М, Комитет Казначейства, местные исполнительные органы - по форме 1КЗ-свод.
Отчеты о кредиторской задолженности, представляемые администраторами бюджетных программ, государственными учреждениями по форме 1КЗ-М, подписываются руководителем администратора бюджетных программ или государственного учреждения и руководителем финансовой службы.
Отчеты о кредиторской задолженности, представляемые местными исполнительными органами по форме 1КЗ-свод, подписываются акимом области, городов Астаны и Алматы и руководителем финансового органа.
Отчет о кредиторской задолженности, представляемый Комитетом Казначейства по форме 1КЗ-свод, подписывается председателем и начальником Управления исполнения республиканского бюджета Комитета Казначейства.

өткен қаржы жылдарында аяқталмаған азаматтық-құқықтық мәмiлелердi ағымдағы қаржы жылы қайта тiркеген жағдайда, олар бойынша өткен қаржы жылдарында пайда болған кредиторлық берешек есепте өткен жылдардың берешегi ретiнде көрсетiледi (12 және 13-бағандар).
15-бағанда мемлекеттiк мекеменiң тiркелген шарттық мiндеттемелерi бойынша есептi күнi қалыптасқан жалпы кредиторлық берешегi, яғни 13 және 14-бағандардың сомасы көрсетiледi.
16-бағанда есептi күнi өзiнiң төлеу мерзiмi жетпеген тiркелген шарттық мiндеттемелер бойынша ағымдағы жылдың кредиторлық берешегi көрсетіледi. 16-баған бойынша көрсетiлетiн кредиторлық берешектiң сомасы 14 және 15-бағандарда көрсетiлетiн кредиторлық берешектiң сомасына енедi.
12, 13, 14, 15 және 16-бағандардың кредиторлық берешегiнiң сомасы тиiсiнше 6, 7, 8, 9 және 10-бағандардың кредиторлық берешегiнiң сомасына енедi.
1 КБ-жиынтық нысаны бойынша есеп 1 КБ-М нысаны есептерiнiң деректерi негiзiнде жасалады және 1 КБ-М нысанын толтыра отырып, дәл сондай түрде толтырылады.
8. Мемлекеттiк мекеме таратылған, қайта ұйымдастырылған кезде оның кредиторлық берешегi құқықтық мирасқорының кредиторлық берешегi туралы есепте көрсетiледi.
Бiрыңғай бюджеттiк жiктеме шығыстарының функционалдық және экономикалық жiктемелерiнiң кодтары өзгертiлген жағдайда, кредиторлық берешек есепте жаңа кодтар бойынша көрсетіледi.
Бiрыңғай бюджеттiк жiктеме мен жекелеген бюджеттiк бағдарламалар алынып тасталған жағдайда, олар бойынша кредиторлық берешек есепте жалақы, әлеуметтiк төлемдер және басқа да мiндеттемелер бойынша кредиторлық берешектi өтеуге көзделген бюджеттiк бағдарламалар бойынша тиiстi әкiмшiлерде көрiнiс табады.
3. Кредиторлық берешек туралы есеп беру
9. Кредиторлық берешек туралы есептi ай сайын:
республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiне (бұдан әрi - Қазынашылық комитетi) оны электрондық нысанда бере отырып, есептi айдан кейiнгi айдың 15-күнiнен кешiктiрмей;
жергiлiктi атқарушы органдар - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджет департаментiне (бұдан әрi - Бюджет департаментi) есептi айдан кейiнгi айдың 20-күнiнен кешiктiрмей;
Қазынашылық комитетi - Бюджет департаментiне есептi айдан кейiнгi айдың 22-күнiнен кешiктiрмей;
мемлекеттiк мекемелер - бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi белгiлейтiн мерзiмде бередi.
10. Мемлекеттiк мекемелер мен бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi - 1 КБ-М нысаны бойынша, Қазынашылық комитетi, жергiлiктi атқарушы органдар - 1 КБ-жиынтық нысаны бойынша есептер бередi.
1 КБ-М нысаны бойынша бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi, мемлекеттiк мекемелер беретiн кредиторлық берешек туралы есептерге бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң немесе мемлекеттiк мекеменiң басшысы және қаржы қызметiнiң басшысы қол қояды.
1 КБ-жиынтық нысаны бойынша жергiлiктi атқарушы органдар беретiн кредиторлық берешек туралы есептерге облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi және қаржы органының басшысы қол қояды.
1 КБ-жиынтық нысаны бойынша Қазынашылық комитетi беретiн кредиторлық берешек туралы есептерге Қазынашылық комитетiнiң төрағасы және Республикалық бюджеттiң атқарылуы басқармасының бастығы қол қояды.

11. Отчеты о кредиторской задолженности направляются письмом, составленным на официальном бланке за подписью руководителя, с указанием сведений об исполнителе. К отчету о кредиторской задолженности прилагается пояснительная записка, в которой оговариваются моменты, не соответствующие каким-либо пунктам настоящих Правил, с указанием причин их возникновения. В пояснительной записке приводится объяснение кредиторской задолженности, сложившейся на отчетную дату, по которой:
срок оплаты в текущем отчетном месяце еще не наступил;
истек срок исковой давности;
из Единой бюджетной классификации была исключена бюджетная программа, по которой отражалась данная задолженность.
12. Комитет Казначейства и местные исполнительные органы отчет о кредиторской задолженности представляют в Бюджетный департамент также в виде базы данных на магнитном носителе (дискете) или по модемной связи. Отчет о кредиторской задолженности считается принятым Бюджетным департаментом только при соответствии данных о кредиторской задолженности на бумажном носителе с данными о кредиторской задолженности, представленными в электронной форме.
13. Руководители администраторов бюджетных программ и государственных учреждений несут ответственность за представление недостоверных данных в отчетах о кредиторской задолженности.
Приложение 1
к Правилам составления и представления
отчетов о кредиторской задолженности
государственных учреждений, содержащихся
за счет республиканского и местных бюджетов
Форма 1КЗ-М
Отчет о кредиторской задолженности
государственных учреждений по состоянию
на 01.____________ ______ года
Наименование бюджета          __________________________________
(республиканский, местный)
Область (город)               __________________________________
Район, город                  __________________________________
Наименование государственного
учреждения                    __________________________________ Код ______
Периодичность                 месячная
Единицы измерения             тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Коды бюджетной    |Наименование|            Всего задолженность       |
классификации     |            |______________________________________|
______________________|            |Задолженность|Задол|Итого|В том числе |
Функц.|Прог|Под- |Спе-|            |прошлых лет  |жен- |(7+8)|____________|
группа|рам-|прог-|цифи|            |_____________|ность|     |задол|задол-|
|ма  |рамма|ка  |            |на на|остаток|теку-|     |жен- |жен-  |
|    |     |    |            |чало |с уче- |щего |     |ность|ность |
|    |     |    |            |года |том по-|года |     |по   |с ис- |
|    |     |    |            |     |гашения|     |     |обяза|текшим|
|    |     |    |            |     |       |     |     |тель-|сроком|
|    |     |    |            |     |       |     |     |ствам|иско- |
|    |     |    |            |     |       |     |     |срок |вой   |
|    |     |    |            |     |       |     |     |опла-|давнос|
|    |     |    |            |     |       |     |     |ты ко|сти   |
|    |     |    |            |     |       |     |     |торых|      |
|    |     |    |            |     |       |     |     |не   |      |
|    |     |    |            |     |       |     |     |насту|      |
|    |     |    |            |     |       |     |     |пил  |      |
--------------------------------------------------------------------------|

11. Кредиторлық берешек туралы есептер атқарушы туралы мәлiметтер көрсетiле отырып, ресми бланкiге жазылған, басшының қолы қойылған хатпен жiберiледi. Кредиторлық берешек туралы есепке туындау себептерi көрсетiле отырып, осы Ереженiң қандай да бiр тармақтарына сәйкес келмейтiн сәттер айтылатын түсiндiрме жазба қоса берiледi. Түсiндерме жазбада мыналар өзi бойынша:
ағымдағы есептi айда төлеу мерзiмi жетпеген;
қуыну мерзiмi бiткен;
осы берешек көрсетiлген бюджеттiк бағдарлама Бiрыңғай бюджеттiк жiктемеден алынып тасталған есептi күнi қалыптасқан кредиторлық берешектiң түсiнiктемесi келтiрiледi.
12. Қазынашылық комитетi мен жергiлiктi атқарушы органдар Бюджет департаментiне кредиторлық берешек туралы есептi сонымен қатар магниттiк тасушыдағы (дискеттегi) немесе модемдiк байланыс бойынша деректер базасы түрiнде бередi. Кредиторлық берешек туралы есеп қағаз тасушыдағы кредиторлық берешек туралы деректер электрондық нысанда берiлген кредиторлық берешек туралы деректермен сәйкес болған кезде ғана Бюджет департаментi қабылдаған болып саналады.
13. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және мемлекеттiк мекемелердiң басшылары кредиторлық берешек туралы есептерде жалған деректер бергенi үшiн жауаптылықта болады.
Республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен
ұсталатын мемлекеттік мекемелердің кредиторлық
берешегі туралы есепті жасау және беру ережесіне
1-қосымша
1 КБ-М нысаны
______ жылғы _____________________________
жағдай бойынша мемлекеттік мекемелердің
кредиторлық берешегі туралы есеп
Бюджеттің атауы       _________________________________
(республикалық, жергілікті)
Облыс (қала)          _________________________________
Аудан, қала           _________________________________
Мемлекеттік мекеменің _________________________________  Коды
атауы
Мерзімі               айлық
Өлшем бірліктері      мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
Бюджеттік       !Атауы!                Берешектің барлығы
жіктеменің кодтары  !     !----------------------------------------------
----------------------!     ! Өткен жылдардың !Ағымдағы!Жиыны! Оның ішінде
функц.!бағ.!кіші!ерек.!     !    берешегі     ! жылдың !(7+8)!-------------
топ  !дар.!бағ.!шелік!     !-----------------!берешегі!     ! төлеу !куыну
!лама!дар.!     !     !  жыл   ! өтеуді !        !     !мерзімі! мер.
!    !лама!     !     !басында.!ескер.  !        !     !жетпе. !зімі
!    !    !     !     !ғы      !гендегі !        !     !ген    !біт.
!    !    !     !     !        !қалдық  !        !     !міндет.!кен
!    !    !     !     !        !        !        !     !темелер!бере.
!    !    !     !     !        !        !        !     !бойынша!шек
!    !    !     !     !        !        !        !     !берешек!
---------------------------------------------------------------------------

1  |  2 |  3  |  4 |     5      |  6  |   7   |  8  |  9  | 10  |  11  |
---------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы:
__________________________________________
В т.ч. задолженность по зарегистрированным|
договорным обязательствам          |
__________________________________________|
Задолженность|Задол|Итого  | В том числе  |
прошлых лет  |жен- |(13+14)|задолженность |
_____________|ность|       |по обязатель- |
на на|остаток|теку-|       |ствам, срок   |
чало |с уче- |щего |       |оплаты которых|
года |том по-|года |       |не наступил   |
|гашения|     |       |              |
------------------------------------------|
12  |  13   | 14  |   15  |      16      |
------------------------------------------|
Руководитель администратора бюджетных
программ (государственного учреждения)_________    _______________________
(подпись)     (расшифровка подписи)
МП
Руководитель финансовой службы        _________    _______________________
(подпись)     (расшифровка подписи)
Приложение 2
к Правилам составления и представления
отчетов о кредиторской задолженности
государственных учреждений, содержащихся
за счет республиканского и местных бюджетов
Форма 1КЗ-свод
Отчет о кредиторской задолженности
государственных учреждений по состоянию
на 01.____________ ______ года
Наименование бюджета          __________________________________
(республиканский, местный)
Область (город)               __________________________________
Район, город                  __________________________________
Периодичность                 месячная
Единицы измерения             тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Коды бюджетной       |Наиме- |            Всего задолженность       |
классификации        |нование|______________________________________|
___________________________|       |Задолженность|Задол|Итого|В том числе |
Функц.|Адми|Прог|Под- |Спе-|       |прошлых лет  |жен- |(8+9)|____________|
группа|нист|рам-|прог-|цифи|       |_____________|ность|     |задол|задол-|
|ра- |ма  |рамма|ка  |       |на на|остаток|теку-|     |жен- |жен-  |
|тор |    |     |    |       |чало |с уче- |щего |     |ность|ность |
|бюд-|    |     |    |       |года |том по-|года |     |по   |с ис- |
|жет-|    |     |    |       |     |гашения|     |     |обяза|текшим|
|ных |    |     |    |       |     |       |     |     |тель-|сроком|
|прог|    |     |    |       |     |       |     |     |ствам|иско- |
|рамм|    |     |    |       |     |       |     |     |срок |вой   |
|    |    |     |    |       |     |       |     |     |опла-|давнос|
|    |    |     |    |       |     |       |     |     |ты ко|сти   |
|    |    |     |    |       |     |       |     |     |торых|      |
|    |    |     |    |       |     |       |     |     |не   |      |
|    |    |     |    |       |     |       |     |     |насту|      |
|    |    |     |    |       |     |       |     |     |пил  |      |
--------------------------------------------------------------------------|

1   ! 2  ! 3  !  4  !  5  !   6    !    7   !    8   !  9  !   10  !  11
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
---------------------------------------------------------
о.і. тіркелген шарттық міндеттемелер бойынша берешек
---------------------------------------------------------
Өткен жылдардың  !Ағымдағы! Жиыны !     Оның ішінде
берешегі     ! жылдың !(13+14)!    төлеу мерзімі
-----------------!берешегі!       !жетпеген міндеттемелер
жыл  ! өтеуді !        !       !   бойынша берешек
басында.!ескер.  !        !       !
ғы      !гендегі !        !       !
!қалдық  !        !       !
----------------------------------------------------------
12    !   13   !   14   !   15  !          16
----------------------------------------------------------
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
(мемлекеттік мекеменің) басшысы  ____________       ______________
(қолы)      (қолының түсіндірмесі)
М.О.
Қаржылық қызметтің басшысы       ____________    ____________________
(қолы)      (қолының түсіндірмесі)
Республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен
ұсталатын мемлекеттік мекемелердің кредиторлық
берешегі туралы есепті жасау және беру ережесіне
2-қосымша
1 КБ-М нысаны
______ жылғы _____________________________
жағдай бойынша мемлекеттік мекемелердің
кредиторлық берешегі туралы есеп
Бюджеттің атауы       _________________________________
(республикалық, жергілікті)
Облыс (қала)          _________________________________
Аудан, қала           _________________________________
Мемлекеттік мекеменің _________________________________  Коды
атауы
Мерзімі               айлық
Өлшем бірліктері      мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
Бюджеттік          !Атауы!                Берешектің барлығы
жіктеменің кодтары     !     !-------------------------------------------
-------------------------!     ! Өткен жылдардың!Ағым.!Жиыны! Оның ішінде
фун.!бюд.!бағ.!кіші!ерек.!     !    берешегі    !дағы !(8+9)!-------------
топ !жет.!дар.!бағ.!шелік!     !----------------!жыл. !     ! төлеу !куыну
!тік !лама!дар.!     !     !  жыл   ! өтеуді!дың  !     !мерзімі! мер.
!бағ.!    !лама!     !     !басында.!ескер. !бере.!     !жетпе. !зімі
!дар.!    !    !     !     !ғы      !гендегі!шегі !     !ген    !біт.
!лама!    !    !     !     !        !қалдық !     !     !міндет.!кен
!лар.!    !    !     !     !        !       !     !     !темелер!бере.
!дың !    !    !     !     !        !       !     !     !бойынша!шек
!әкі.!    !    !     !     !        !       !     !     !берешек!
!мші.!    !    !     !     !        !       !     !     !       !
!сі  !    !    !     !     !        !       !     !     !       !
---------------------------------------------------------------------------

1  |  2 |  3 |  4  |  5 |    6  |  7  |    8  |  9  | 10  |  11 |  12  |
---------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы:
__________________________________________
В т.ч. задолженность по зарегистрированным|
договорным обязательствам          |
__________________________________________|
Задолженность|Задол|Итого  | В том числе  |
прошлых лет  |жен- |(14+15)|задолженность |
_____________|ность|       |по обязатель- |
на на|остаток|теку-|       |ствам, срок   |
чало |с уче- |щего |       |оплаты которых|
года |том по-|года |       |не наступил   |
|гашения|     |       |              |
------------------------------------------|
13  |  14   | 15  |   16  |      17      |
------------------------------------------|
Председатель Комитета Казначейства    _________    _______________________
(подпись)     (расшифровка подписи)
Начальник Управления исполнения       _________    _______________________
республиканского бюджета              (подпись)     (расшифровка подписи)
или
Аким области (городов Астаны,         _________    _______________________
Алматы)                               (подпись)     (расшифровка подписи)
Руководитель финансового
органа                                _________    _______________________
(подпись)     (расшифровка подписи)
Предложения
к правилам составления и предоставления отчетов о кредиторской
задолженности государственных учреждений, содержащихся за счет
республиканского и местных бюджетов
Согласно пункту 8 главы 2 предлагаем после окончания предложения через запятую добавить следующую фразу, "Которая подтверждается актами сверок".

1  ! 2  ! 3  !  4 !  5  !  6  !    7   !   8   !  9  ! 10  !  11   !  12
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
---------------------------------------------------------
о.і. тіркелген шарттық міндеттемелер бойынша берешек
---------------------------------------------------------
Өткен жылдардың  !Ағымдағы! Жиыны !     Оның ішінде
берешегі     ! жылдың !(14-15)!    төлеу мерзімі
-----------------!берешегі!       !жетпеген міндеттемелер
жыл   ! өтеуді !        !       !   бойынша берешек
басында.!ескер.  !        !       !
ғы      !гендегі !        !       !
!қалдық  !        !       !
----------------------------------------------------------
13    !   14   !   15   !   16  !          17
----------------------------------------------------------
Қазынашылық комитетінің төрағасы ____________   ______________________
(қолы)      (қолының түсіндірмесі)
Облыстың (Астана, Алматы         ____________   ______________________
қалаларының әкімі)                  (қолы)      (қолының түсіндірмесі)
Республикалық бюджеттің атқарылуы
басқармасының бастығы            ____________   ______________________
(қолы)      (қолының түсіндірмесі)
немесе
Қаржы органының басшысы          _____________  ______________________
(қолы)      (қолының түсіндірмесі)