Об утверждении Правил о порядке внесения изменений и дополнений в учредительные документы страховых и перестраховочных организаций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 мая 2000 года № 243. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июля 2000 года № 1180. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 апреля 2012 года № 173
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 173 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого дня его официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 21.05.2003 N 129.
В целях совершенствования страхового законодательства Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила о порядке внесения изменений и дополнений в учредительные документы страховых и перестраховочных организаций и ввести их в действие по истечении 10 дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 21.05.2003 N 129.
2. Департаменту страхового надзора (Курманов Ж.Б.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и Правил о порядке внесения изменений и дополнений в учредительные документы страховых и перестраховочных организаций и выдачи разрешения на их добровольную реорганизацию и ликвидацию;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и Правила о порядке внесения изменений и дополнений в учредительные документы страховых и перестраховочных организаций и выдачи разрешения на их добровольную реорганизацию и ликвидацию до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и страховых (перестраховочных) организаций.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 мая 2000 года N 243
Правила о порядке внесения изменений и дополнений в
учредительные документы страховых и перестраховочных организаций
Сноска. Название Правил с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 21.05.2003 N 129.
Настоящие Правила разработаны в соответствии с нормативными правовыми актами, регулирующими страховую деятельность в Республике Казахстан, определяют порядок внесения изменений и дополнений в учредительные документы страховых и перестраховочных организаций (далее - страховые организации).
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 21.05.2003 N 129.

Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарының құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ережені бекіту жөнінде
Қаулы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасы 2000 жылғы 24 мамыр N 243 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2000 жылғы 7 шілде N 1180 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 173 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 173 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту: Қаулының атауы өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі  Басқармасының 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 129   қаулысымен .
Сақтандыру заңнамасын жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарының құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу тәртiбi туралы ереже бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап 10 күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
Ескерту: 1-тармақ өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі  Басқармасының 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 129   қаулысымен
2. Сақтандыруды қадағалау департаментi (Құрманов Ж.Б.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарының құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және олардың ерiктi түрде қайта құрылуына және таратылуына рұқсат беру тәртiбi туралы ереженi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны және Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарының құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және олардың ерiкті түрде қайта құрылуына және таратылуына рұқсат беру тәртiбi туралы ереженi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, облыстық филиалдарына және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Төрағасы Г.А. Марченкоға жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2000 жылғы 24 мамырдағы
N 243 қаулысымен
бекітілген
Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарының
құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу
тәртiбi туралы ереже
Ескерту: Тәртіптің атауы және кіріспесі өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі  Басқармасының 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 129   қаулысымен .
Осы Ереже Қазақстан Республикасында сақтандыру қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық кесiмдерге сәйкес әзiрлендi және сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарының (бұдан әрi - сақтандыру ұйымдары) құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу тәртiбiн белгiлейдi.

Глава 1. Общие положения
1. Изменения и дополнения в учредительные документы страховой организации подлежат обязательному предварительному согласованию с уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору за страховой деятельностью (далее - уполномоченный государственный орган) до их регистрации в органах юстиции.
2. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 21.05.2003 N 129.
Глава 2. Порядок выдачи согласия на внесение изменений и
дополнений в учредительные документы страховых организаций
3. Для выдачи согласия на внесение изменений и дополнений в учредительные документы страховая организация представляет в уполномоченный государственный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) решение уполномоченного (в соответствии с Уставом или законодательством Республики Казахстан) органа страховой организации о внесении изменений и дополнений в ее учредительные документы;
3) три нотариально засвидетельствованных экземпляра изменений и дополнений в учредительные документы страховой организации, оформленные в виде приложения к прежним учредительным документам или как учредительные документы в новой редакции (на государственном и русском языках). Титульные листы изменений и дополнений в учредительные документы либо учредительные документы в новой редакции должны содержать в левом верхнем углу следующую формулировку: "Согласовано с Агентством Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций. Председатель (заместитель Председателя) Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций ___________ от_______".
Не принимаются для рассмотрения изменения и дополнения в учредительные документы, имеющие подчистки либо приписки, зачеркнутые слова и иные неоговоренные исправления.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.10.2004 N 304.
4. Вопрос о выдаче согласия на внесение изменений и дополнений в учредительные документы страховой организации рассматривается уполномоченным государственным органом в течение одного месяца с даты представления полного пакета документов.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15.07.2010 № 111 (порядок введения в действие см. п. 2).
5. Один экземпляр изменений и дополнений в учредительные документы страховой организации подшивается в дело страховой организации и хранится в уполномоченном государственном органе. Остальные экземпляры возвращаются заявителю для их государственной регистрации.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Сақтандыру ұйымының құрылтай құжаттарына енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар оларды әдiлет органдарында тiркеуден өткiзгенге дейiн сақтандыру қызметiн реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен (бұдан әрi - уәкiлеттi мемлекеттiк орган) алдын ала мiндеттi түрде келiсiлуi тиiс.
2. Тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі  Басқармасының 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 129   қаулысымен .
2-тарау. Сақтандыру ұйымының құрылтай құжаттарына
өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге келiсiм беру тәртiбi
3. Сақтандыру ұйымы құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге келiсiм беру үшiн уәкiлеттi мемлекеттiк органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркiн нысанда жазылған өтiнiш;
2) сақтандыру ұйымының уәкiлеттi органының құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы (Жарғыға немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес) шешiмi;
3) сақтандыру ұйымының құрылтай құжаттарына енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың бұрынғы құрылтай құжатына қосымша түрiндегi немесе жаңа редакциядағы құрылтай құжаты ретiнде (мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде) ресiмделген, нотариат куәландырған үш данасы. Құрылтай құжатқа өзгерiстер мен толықтырулардың не жаңа редакциядағы құрылтай құжатының бiрiншi парағының жоғарғы сол жағында мынадай жазу болуы тиiс: "Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігімен келiсiлдi. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі төрағасы (Төрағаның орынбасары) "___"_____________".
Түзетiп не қосып жазылғаны, сызылған сөздер мен өзге де расталмаған түзетулерi бар құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар қарауға қабылданбайды.
Ескерту: 3-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 304   қаулысымен
4. Сақтандыру ұйымының құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге келiсiм беру туралы мәселенi уәкiлеттi мемлекеттiк орган құжаттар толық ұсынылған күннен бастап бiр айдың iшiнде қарайды.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.07.15 № 111 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
5. Сақтандыру ұйымының құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулардың бiр данасы сақтандыру ұйымының iсiне тiгiледi және уәкiлеттi мемлекеттiк органда сақталады. Қалған даналары мемлекеттiк тiркеуден өткiзу үшiн өтiнiш берушiге қайтарылады.

6. Титульные листы изменений и дополнений в учредительные документы подписываются Председателем (заместителем Председателя) уполномоченного государственного органа и скрепляются печатью уполномоченного государственного органа.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.10.2004 N 304.
7. Основаниями отказа в выдаче согласия на внесение изменений и дополнений в учредительные документы страховой организации являются:
1) нарушение прав кредиторов в результате вносимых изменений и дополнений;
2) несоответствие представленных документов законодательству Республики Казахстан;
3) непредставление всех документов, предусмотренных пунктом 3 настоящих Правил.
Уполномоченный государственный орган письменно уведомляет страховую организацию об отказе в выдаче согласия на внесение изменений и дополнений в ее учредительные документы с мотивированным обоснованием причин отказа.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15.07.2010 № 111 (порядок введения в действие см. п. 2).
7-1. С даты государственной регистрации изменений и/или дополнений, вносимых в учредительные документы, в том числе требующих перерегистрации в органах юстиции, страховая (перестраховочная) организация в течение четырнадцати рабочих дней представляет в уполномоченный орган нотариально засвидетельствованную копию изменений и/или дополнений в учредительные документы с отметкой и печатью зарегистрировавшего органа юстиции, а также копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации).
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 7-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.03.2007 N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.03.2010 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012).
Глава 3. Порядок выдачи разрешения на
добровольную реорганизацию страховых организаций
Сноска. Глава 3 исключена постановлением Правления Национального Банка РК от 21.05.2003 N 129.
Глава 4. Порядок выдачи разрешения на
добровольную ликвидацию страховых организаций
Сноска. Глава 4 исключена постановлением Правления Национального Банка РК от 21.05.2003 N 129.
Глава 5. Заключительные положения

6. Құрылтай құжаттарына енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың бiрiншi парағына уәкілетті мемлекеттік орган Төрағасы (Төрағаның орынбасары) қол қояды және уәкілетті мемлекеттік органның мөрiмен бекiтiледi.
Ескерту: 6-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 304   қаулысымен
7. Мыналар сақтандыру ұйымының құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуге келiсiм беруден бас тарту негiздемелерi болып табылады:
1) енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың нәтижесiнде кредиторлардың құқығы бұзылса;
2) ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келмесе;
3) осы Ереженiң 3-тармағында көзделген барлық құжаттар ұсынылмаса.
Уәкiлеттi мемлекеттiк орган сақтандыру ұйымына бастарту себебiнiң негiздемелерiн көрсете отырып, құрылтай құжатына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге келiсiм беруден бастарту жөнiнде жазбаша хабарлайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.07.15 № 111 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
7-1. Құрылтай құжаттарына енгізілетін өзгерістер және/немесе толықтырулар, оның ішінде әділет органдарында қайта тіркеуден өткізуді талап етілетін өзгерістер және/немесе толықтырулар мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары он төрт жұмыс күні ішінде уәкілетті органға әділет органында тіркелген белгісімен және мөрімен құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістердің және/немесе толықтырулардың нотариатта куәландырылған көшірмелерін, сондай-ақ мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесін ұсынады.
Ескерту. 7-1-тармақпен толықтырылды, өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы N 76 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2010.03.29 № 50 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Өаулыларымен.
3-тарау. Сақтандыру ұйымына ерiктi түрде қайта құрылуға
рұқсат беру тәртiбi туралы
Ескерту: 3-тарау (8-13 тармақтар) алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 129   қаулысымен .
4-тарау. Сақтандыру ұйымына ерiктi түрде таратылуға
рұқсат беру тәртiбi
Ескерту: 4-тарау (14-23 тармақтар) алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 129   қаулысымен .
5-тарау. Қорытынды ережелер

24. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, решаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Председатель
Приложение N 1
к Правилам о порядке внесения
изменений и дополнений в
учредительные документы и выдачи
разрешения на их добровольную
реорганизацию и ликвидацию,
утвержденным постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 мая 2000 г. N 243
Председателю
Национального Банка
Республики Казахстан
г-ну ____________
ХОДАТАЙСТВО
на получение разрешения на проведение добровольной
реорганизации страховой (перестраховочной) организации
______________________________________________________________________
(наименование заявителя)
просит в соответствии с решением учредительного собрания N ___________
"___" _____________ _______ года, ____________________________________
(место проведения)
дать разрешение на проведение добровольной реорганизации _____________
______________________________________________________________________
(фирменное наименование страховой (перестраховочной) организации,
______________________________________________________________________
c указанием ее места нахождения)
Уполномоченным лицом, которому предоставили право на оформление настоящего ходатайства на получение разрешения на добровольную реорганизацию страховой (перестраховочной) организации является ______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество и
______________________________________________________________________
ссылка на основание получения названных полномочий)
______________________________________________________________________
(занимаемая должность этого лица и место жительства)
Учредители полностью отвечают за достоверность прилагаемых к ходатайству документов и информации, а также своевременное представление уполномоченному государственному органу по регулированию и надзору за страховой деятельностью дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением настоящего ходатайства.
Приложения (указать поименный перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них):
________________________________________
(подпись лица, уполномоченного на подачу
ходатайства от имени страховой
(перестраховочной) организации, дата
для организации - номер регистрации документа)
Приложение N 2
к Правилам о порядке внесения
изменений и дополнений в
учредительные документы страховых
и перестраховочных организаций и
выдачи разрешения на их
добровольную реорганизацию и
ликвидацию, утвержденным
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 мая 2000 г. N 243
Председателю
Национального Банка
Республики Казахстан
г-ну ____________
ХОДАТАЙСТВО
на получение разрешения на
проведение добровольной ликвидации
страховой (перестраховочной) организации
______________________________________________________________________
(наименование заявителя)
просит в соответствии с решением учредительного собрания N ___________
"___" _______ _______ года, __________________________________________
(место проведения)
дать разрешение на проведение добровольной ликвидации
______________________________________________________________________
(фирменное наименование страховой (перестраховочной) организации,
______________________________________________________________________
c указанием ее места нахождения)
Уполномоченным лицом, которому предоставили право на оформление настоящего ходатайства на получение разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации является ______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество и
______________________________________________________________________
ссылка на основание получения названных полномочий)
______________________________________________________________________
(занимаемая должность этого лица и место жительства)
Учредители полностью отвечают за достоверность прилагаемых к ходатайству документов и информации, а также своевременное представление уполномоченному государственному органу по регулированию и надзору за страховой деятельностью дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением настоящего ходатайства.
Приложения (указать поименный перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них):___________________
______________________________________________________________________
(подпись  лица,  уполномоченного на подачу ходатайства
от имени страховой (перестраховочной) организации,
дата, для организации - номер регистрации документа)

24. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамаларына сәйкес шешiледi.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2000 жылғы 24 мамырдағы
N 243 қаулысымен бекітілген
Сақтандыру және қайта
сақтандыру ұйымдарының
құрылтай құжаттарына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу және олардың ерікті
түрде қайта құрылуына және
таратылуына рұқсат беру
тәртібі туралы ережеге
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
___________ мырзаға
Сақтандыру қайта сақтандыру ұйымын ерікті түрде қайта
құруды жүргізуге рұқсат алуға
Өтініш
____________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
_____________________________"_____"___________ жылғы N_____
(өткізілген жері)
құрылтай жиналысының шешіміне сәйкес _______________________
____________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының фирмалық атауы,
____________________________________________________ ерікті
оның мекен-жайы көрсетіледі)
түрде қайта құрылу жүргізуге рұқсат беруді сұрайды.
Сақтандыру қайта сақтандыру ұйымын ерікті түрде қайта
құруды жүргізуге рұқсат алуға берілген осы өтінішті ресімдеуге
құқық берілген уәкілетті тұлға болып табылатын ____________
(аты-жөні және
____________________________________________________________
аталған өкілеттіктер алу негізіне сілтеме)
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(осы тұлғаның атқаратын қызметі және үйінің мекен-жайы)
Құрылтайшылар өтінішке қоса берілген құжаттардың және
ақпараттардың дұрыстығына, сондай-ақ сақтандыру қызметін реттеу
және қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға қосымша
ақпараттар мен осы өтінішті қарауға байланысты сұратылатын
құжаттардың уақытылы тапсырылуына жауап береді.
Қосымшалар (жіберіліп отырған құжаттардың атап көрсетілген
тізімі, олардың әрқайсысы бойынша данасының және парағының саны):
_________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
атынан өтініш беруге уәкілетті тұлғаның қолы,
күні, ұйым үшін - құжатты тіркеу күні)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2000 жылғы 24 мамырдағы
N 243 қаулысымен бекітілген
Сақтандыру және қайта
сақтандыру ұйымдарының
құрылтай құжаттарына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу және олардың ерікті
түрде қайта құрылуына және
таратылуына рұқсат беру
тәртібі туралы ережеге
N 2 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
___________ мырзаға
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті түрде
тарату жүргізуге рұқсат алуға
Өтініш
___________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
_____________________________"_____"___________ жылғы N_____
(өткізілген жері)
құрылтай жиналысының шешіміне сәйкес _______________________
____________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының фирмалық атауы,
____________________________________________________ ерікті
оның мекен-жайы көрсетіледі)
түрде тарату жүргізуге рұқсат беруді сұрайды.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті түрде тарату
жүргізуге рұқсат алуға берілген осы өтінішті ресімдеуге
құқық берілген уәкілетті тұлға болып табылатын ____________
(аты-жөні және
____________________________________________________________
аталған өкілеттіктер алу негізіне сілтеме)
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(осы тұлғаның атқаратын қызметі және үйінің мекен-жайы)
Құрылтайшылар өтінішке қоса берілген құжаттардың және
ақпараттардың дұрыстығына, сондай-ақ сақтандыру қызметін реттеу
және қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға қосымша
ақпараттар мен осы өтінішті қарауға байланысты сұратылатын
құжаттардың уақытылы тапсырылуына жауап береді.
Қосымшалар (жіберіліп отырған құжаттардың атап көрсетілген
тізімі, олардың әрқайсысы бойынша данасының және парағының саны):
_________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
атынан өтініш беруге уәкілетті тұлғаның қолы,
күні, ұйым үшін - құжатты тіркеу күні)