О внесении изменений и дополнений в "Инструкцию о порядке возврата ошибочно зачисленных пенсионных взносов", утвержденную приказом Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 августа 1998 года N 100-П (государственная регистрация 27 августа 1998 года N 585)
Приказ Председателя Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 июня 2000 года N 66-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21.07.2000 г. за N 1201. Утратил силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 305
Извлечение из постановления Правления
Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 25 октября 2004 года N 305
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
...
12. Приказ Председателя Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 июня 2000 года N 66-п "О внесении изменений и дополнений в "Инструкцию о порядке возврата ошибочно зачисленных пенсионных взносов", утвержденную приказом Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 августа 1998 года N 100-П (государственная регистрация 27 августа 1998 года N 585)" ...".
------------------------------------------------------------------
В целях приведения нормативных документов Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов в соответствие с действующим законодательством приказываю:
1. Внести в "Инструкцию о порядке возврата ошибочно зачисленных пенсионных взносов", утвержденную приказом Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 августа 1998 года N 100-П V980585_  , следующие изменения и дополнения:
Раздел 1 "Общие положения" пункт 1.1. дополнить подпунктом 7 следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998 жылғы 3 тамыздағы N 100-Ө бұйрығымен бекітілген (1998 жылғы 27 тамыздағы мемлекеттік тіркелім N 585) "Қате есептелген зейнетақы жарналарын қайтару тәртібі туралы нұсқаулыққа "өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитеті төрағасының 2000 жылғы 20 маусымдағы N 66-Ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2000 жылғы 21 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 1201. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 305 қаулысымен.
---------------Қаулыдан үзінді-------------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгінiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын...
Төраға
Күшi жойылды деп танылған
нормативтiк құқықтык актiлердiң тiзбесi
12. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегi комитеттiң "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Ұлттық зейнетақы агенттiгiнiң  1998 жылғы 3 тамыздағы N 100-П бұйрығымен бекiтiлген (1998 жылғы 27 тамыздағы мемлекеттiк тiркелiм N 585) "Қате есептелген зейнетақы жарналарын қайтару тәртiбi туралы  нұсқаулыққа" өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2000 жылғы 20 маусымдағы N 66-п бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1201 тiркелген, "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегi комитеттiң нормативтiк құқықтық актілер" жинағында жарияланған, Алматы, 2001 жыл)...
___________________________________
Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің нормативтік құжаттарын қолданылып жүрген заңдарға сәйкестікке келтіру мақсатында Бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998 жылғы 3 тамыздағы N 100-Ө  V980585_  бұйрығымен бекітілген "Қате есептелген зейнетақы жарналарын қайтару тәртібі туралы нұсқаулыққа" мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тарау. "Жалпы ережелер" 1.1-тармақ мынадай мазмұндағы 7-тармақшамен толықтырылсын:

"7. Ошибочно перечисленные обязательные пенсионные взносы за лиц, достигших пенсионного возраста в соответствии со статьями 9 и 60 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Z970136_  ;
дополнить пункт 1.1. абзацем следующего содержания:
"Возврат ошибочно зачисленных сумм, не относящихся к пенсионным активам, на счет плательщика осуществляется банком-кастодианом в течение двух банковских дней с момента их зачисления на инвестиционный счет Фонда в банке-кастодиане.";
пункт 1.2. изложить в следующей редакции:
"Если суммы пенсионных взносов ошибочно перечислены по вине плательщика, то возврат производится на основании заявления плательщика. Если же суммы ошибочно перечислены по вине банка плательщика (дважды и более раз сняты с корреспондентского счета), то возврат производится на основании заявления банка плательщика.";
с пункта 1.4. и далее по тексту нормативно-правового документа словосочетание "лицевой счет" заменить на "индивидуальный пенсионный счет";
в пункте 1.8. после слов "доходов Фонда" дополнить словами "с вновь поступивших пенсионных взносов";
пункт 1.8. дополнить абзацем следующего содержания:
"Если ошибка по перечислению пенсионных взносов обнаружена до зачисления суммы на индивидуальные пенсионные счета вкладчиков, то Фонд в течение пяти дней возвращает ошибочно зачисленную сумму плательщику или банку плательщика.
Если ошибка обнаружена по истечении длительного времени, то Фонд в установленном порядке осуществляет проверку факта зачисления пенсионных взносов на основании пенсионного договора и должен произвести возврат в течение пяти дней. Сумма возврата должна состоять из ошибочно зачисленных пенсионных взносов с учетом ранее удержанного Фондом комиссионного вознаграждения.".
2. Юридическому отделу (Тлеушев А.Ш.) направить приказ N 66-п от 20.06.2000 года "О внесении изменений и дополнений в "Инструкцию о порядке возврата ошибочно зачисленных пенсионных взносов", утвержденную приказом Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 августа 1998 года N 100-П  V980585_  (государственная регистрация 27 августа 1998 года N 585)" в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации и ввести его в действие после государственной регистрации.
Председатель

"7. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы"  Z970136_  Қазақстан Республикасы Заңының 9 және 60 баптарына сәйкес зейнеткер жасына жеткен тұлғалар үшін қате аударылған міндетті зейнетақы жарналары";
1.1-тармақ мынадай мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын: "Зейнетақы активтеріне жатпайтын төлемшінің шотына қате есептелген сомаларды қайтаруды олар банк-кастодиандағы Қордың инвестициялық шотына есептелген сәттен бастап екі банктік күн ішінде банк-кастодиан жүзеге асырады".
1.2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер зейнетақы жарналарының сомалары төлемшінің кінәсынан қате аударылса, онда қайтару төлемшінің өтініші негізінде жасалады. Егер де сомалар төлемші банкінің кінәсынан қате аударылса (екі және одан көп рет корреспонденттік шоттан алынды), онда қайтару төлемші банкінің өтініші негізінде жасалады".
1.4-тармақтан бастап және әрі қарай нормативтік-құқықтық құжаттың мәтіні бойынша "жеке шот" деген сөз тіркесі "дербес зейнетақы шоты" дегенге ауыстырылсын.
1.8-тармақта "Қордың кірістерінен" деген сөздерден кейін "жаңадан түскен зейнетақы жарналарынан" деген сөздермен толықтырылсын.
1.8-тармақ мынадай мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын:
"Егер зейнетақы жарналарын аудару бойынша қате салымшылардың дербес зейнетақы шоттарына сомаларды есептегенге дейін айқындалса, онда Қор бес күннің ішінде төлемшіге немесе төлемші банкіне қате есептелген соманы қайтарады.
Егер қателік ұзақ уақыт өткеннен кейін анықталса, онда Қор белгіленген тәртіппен зейнетақы шартының негізінде зейнетақы жарналарының есептелу фактісін тексеруді жүзеге асырады және қайтаруды бес күн ішінде жасайды. Қайтару сомасы бұдан бұрын Қор ұстап қалған комиссиялық сыйақыны есептегенде, қате есептелген зейнетақы жарналарынан тұруға тиіс.
2. Заң бөлімі (Тлеушев А.Ш.) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998 жылғы 3 тамыздағы N 100-Ө бұйрығымен бекітілген (1998 жылғы 27 тамыздағы мемлекеттік тіркелім N 585) "Қате есептелген зейнетақы жарналарын қайтару тәртібі туралы нұсқаулыққа" өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2000 жылғы 20.06. N 66-Ө бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін жіберсін және мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енгізсін.
Төраға