О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 сентября 2000 года N 82. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10.10.2000 г. N 1254. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 373 (порядок введения в действие см. п.2 V043400)
В целях приведения нормативных правовых актов Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия") в соответствие с Законом Республики Казахстан Z980213_  "О нормативных правовых актах" от 24 марта 1998 года Национальная комиссия постановляет:
1. Внести следующие изменения в постановление Национальной комиссии "Об утверждении Временных Правил лицензирования деятельности инвестиционных фондов, лицензирования деятельности по управлению портфелем ценных бумаг и Временной Инструкции о порядке расчета и применения пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению портфелем ценных бумаг" от 12 июня 1998 года N 7 V980528_  (Сборник нормативных правовых актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. II, 1998 г., с. 199; "Рынок и право", приложение к ж. "Рынок ценных бумаг Казахстана", 2000 г., N 2(3), с. 12-13):
1) заголовок постановления изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил лицензирования деятельности инвестиционных фондов в качестве субъектов инвестиционной деятельности на рынке ценных бумаг, Правил лицензирования деятельности по управлению портфелем ценных бумаг, Инструкции о порядке расчета и применения пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению портфелем ценных бумаг";
2) преамбулу постановления дополнить словами "(далее именуемая "Национальная комиссия")";
3) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Правила лицензирования деятельности инвестиционных фондов в качестве субъектов инвестиционной деятельности на рынке ценных бумаг, Правила лицензирования деятельности по управлению портфелем ценных бумаг, Инструкцию о порядке расчета и применения пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению портфелем ценных бумаг (прилагаются).";
4) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить, что вышеуказанные Правила и Инструкция вводятся в действие с даты их регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.";

Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясының кейбiр нормативтiк құқықтық кесiмдерiне өзгерiстер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 82 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2000 жылғы 10 қазан N 1254 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 373 (V043400) қаулысымен (Қолданысқа ену тәртібін қаулының 2-тармағынан қараңыз).
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) нормативтiк құқықтық кесiмдерiн "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы заңына сәйкес келтiру мақсатында Ұлттық комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Инвестициялық қорлардың қызметiн лицензиялаудың, бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi қызметтi лицензиялаудың уақытша ережелерiн және Бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегі қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциялық нормативтердi есептеудiң және қолданудың тәртiбi туралы уақытша нұсқаулығын бекiту туралы" Ұлттық комиссияның 1998 жылғы 12 маусымдағы N 7 қаулысына мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1998 ж., II том, 199-бет; "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналына қосымша, 2000 ж., 2(3), 12-13-беттер):
1) қаулының аты мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағалы қағаздар рыногындағы инвестициялық қызметтiң субъектiсi ретiнде инвестициялық қорлардың қызметiн лицензиялау қағидаларын, Бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi қызметтi лицензиялау қағидаларын, Бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциялық нормативтердi есептеудiң және қолданудың тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы";
2) қаулының кiрiспесi "(бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады)" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Бағалы қағаздар рыногындағы инвестициялық қызметтiң субъектiсi ретiнде инвестициялық қорлардың қызметiн лицензиялау қағидалары, Бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегі қызметтi лицензиялау қағидалары, Бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциялық нормативтердi есептеудiң және қолданудың тәртiбi туралы нұсқаулық бекiтiлсiн (қоса берiлдi).";
4) 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Жоғарыда аталған Қағидалардың және Нұсқаулықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігінде тiркелген күнiнен бастап күшiне енетiндiгi белгіленсiн.";

5) пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии установить контроль за исполнением вышеуказанных Правил и Инструкции.";
6) во Временных Правилах лицензирования деятельности инвестиционных фондов, утвержденных указанным постановлением и зарегистрированных Министерством юстиции Республики Казахстан 29 июня 1998 года за N 529 V980529_  (Сборник нормативных правовых актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. II, 1998 г., с. 200-204; "Рынок и право", приложение к ж. "Рынок ценных бумаг Казахстана", 2000 г., N 2(3), с. 12-13):
заголовок производного нормативного правового акта изложить в следующей редакции:
"Правила лицензирования деятельности инвестиционных фондов в качестве субъектов инвестиционной деятельности на рынке ценных бумаг";
в преамбуле:
после слов "инвестиционных фондов" дополнить словами "в качестве субъектов инвестиционной деятельности на рынке ценных бумаг";
слова "в Республике" заменить словом "Республики";
пункт 1 после слов "инвестиционных фондов" дополнить словами "в качестве субъектов инвестиционной деятельности на рынке ценных бумаг";
7) во Временных Правилах лицензирования деятельности по управлению портфелем ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением и зарегистрированных Министерством юстиции Республики Казахстан 29 июня 1998 года за N 528 V980528_  (Сборник нормативных правовых актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. II, 1998 г., с. 142-146; "Рынок и право", приложение к ж. "Рынок ценных бумаг Казахстана", 2000 г., N 2(3), с. 12):
в заголовке производного нормативного правового акта слово "Временные" исключить;
8) во Временной Инструкции о порядке расчета и применения пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению портфелем ценных бумаг, утвержденной указанным Постановлением и зарегистрированной Министерством юстиции Республики Казахстан 29 июня 1998 года за N 530 V980530_  (Сборник нормативных правовых актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. II, 1998 г., с. 147-148):
в заголовке производного нормативного правового акта слово "Временная" исключить.
2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности довести настоящее Постановление до сведения своих членов) и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".

5) 4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасы жоғарыда аталған Қағидалардың және Нұсқаулықтың орындалысына бақылау жасасын.";
6) аталған қаулымен бекiтiлген және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1998 жылғы 29 маусымда 529-нөмiрмен тiркелген Инвестициялық қорлардың қызметiн лицензиялаудың уақытша қағидаларында (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1998 ж., II том, 200-204-беттер; "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналына қосымша, 2000 ж., 2(3) 12-13-беттер):
туынды нормативтiк құқықтық кесiмнiң аты мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағалы қағаздар рыногындағы инвестициялық қызметтiң субъектiсi ретiнде инвестициялық қорлардың қызметiн лицензиялау қағидалары";
кiрiспеде:
"инвестициялық қорлардың" деген сөздердiң алдында "бағалы қағаздар рыногындағы инвестициялық қызметтiң субъектiсi ретiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
"Республикасында" деген сөз "Республикасының" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақ "инвестициялық қорлардың" деген сөздердiң алдында "бағалы қағаздар рыногындағы инвестициялық қызметтiң субъектiсi ретiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
7) аталған қаулымен бекiтiлген және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1998 жылғы 29 маусымда 528-нөмiрмен тiркелген Бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi қызметтi лицензиялаудың уақытша қағидаларында (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегі нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1998 ж., II том, 142-146-беттер; "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналына қосымша, 2000 ж., 2(3), 12-бет):
туынды нормативтiк құқықтық кесiмнiң атындағы "Уақытша" сөзi алып тасталсын;
8) аталған қаулымен бекiтiлген және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде 1998 жылғы 29 маусымда 530-нөмiрмен тiркелген Бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциялық нормативтердi есептеудiң және қолданудың тәртiбi туралы уақытша нұсқаулығында (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегі нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1998 ж., II том, 147-148-беттер;):
туынды нормативтiк құқықтық кесiмнiң атындағы "Уақытша" сөзi алып тасталсын.
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген күнiнен бастап күшiне енетiндiгі белгiленсiн.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметi - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшiне енгізiлгеннен кейiн) бағалы қағаздар рыногы кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттейтiн ұйымдарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерiнiң назарына жеткiзу жөнiндегі мiндеттi жүктей отырып) және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгінiң назарына жеткiзсiн.

4. Отделу пенсионной реформы Управления лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения организаций, осуществляющих деятельность инвестиционного фонда в качестве субъекта инвестиционной деятельности на рынке ценных бумаг, деятельность по управлению портфелем ценных бумаг, деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами.
5. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель Национальной комиссии
Члены Национальной комиссии

4. Ұлттық комиссия орталық аппараты Лицензиялау және қадағалау басқармасының Зейнетақыны реформалау бөлiмi осы Қаулыны бағалы қағаздар рыногындағы инвестициялық қызметтiң субъектiсi ретiнде инвестициялық қорлардың қызметтi, бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi қызметтi, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдардың назарына жеткiзсiн.
5. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасы осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Комиссияның мүшелері