О внесении изменений и дополнений в Альбом форм бухгалтерской документации для организаций, содержащихся за счет государственного бюджета Республики Казахстан
Приказ Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2000 года № 405. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12.10.2000 г. за № 1258. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 февраля 2011 года № 95
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 24.02.2011 № 95 (вводится в действие с 01.01.2013).
Приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Изменения и дополнения в Альбом форм бухгалтерской документации для организаций, содержащихся за счет государственного бюджета Республики Казахстан, утвержденный приказом Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 1 декабря 1998 года N 548   V980677_  .
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Председателя
СОГЛАСОВАНО                                   УТВЕРЖДЕНО
Первый вице-Министр
финансов                           приказом Комитета казначейства
Республики Казахстан                        Министерства финансов
16.09.2000 г.                            Республики Казахстан
от 18 сентября 2000 года
N 405
Изменения и дополнения в Альбом форм бухгалтерской
документации для организаций, содержащихся за счет
государственного бюджета Республики Казахстан
Внести в Альбом форм бухгалтерской документации для организаций, содержащихся за счет государственного бюджета Республики Казахстан, утвержденный приказом Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 1 декабря 1998 года N 548  V980677_  , следующие изменения и дополнения:
в заголовке слова "организаций, содержащихся за счет государственного бюджета" заменить словами "государственных учреждений";
в тексте и в Формах слова "бюджетные организации", "организации" заменить словами "государственные учреждения" в соответствующих падежах, кроме заголовка подраздела "Мемориальный ордер N 6, 7 Накопительная ведомость по расчетам с разными организациями Форма N 408" и Формы N 408 раздела 6 "Расчеты";
в разделе 2 "Материальные запасы":
в заголовке подраздела "Типовой договор о полной индивидуальной материальной ответственности Форма N 321" и в абзаце первом слово "индивидуальной" исключить;
в Форме N 321:
в заголовке слово "индивидуальной" исключить;
в пункте 1 слово "индивидуальную" исключить;
в разделе 4 "Заработная плата":
в подразделе "Мемориальный ордер N 5 Форма N 405" слова "начисление взносов в Фонд государственного социального страхования, в Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд содействия занятости, обязательные взносы в Государственный центр по выплате пенсий, обязательные взносы в Накопительные пенсионные фонды" заменить словами "исчисление социального налога";
в подразделе "Наряд Форма N 424" слова "специальные средства" заменить словами "средства от реализации платных услуг";
в подразделе "Карточка учета обязательных пенсионных взносов в Накопительные пенсионные фонды Форма N 451" слова "о начисленных" заменить словами "об удержанных";
в подразделе "Ведомость по учету обязательных пенсионных взносов в Накопительные пенсионные фонды Форма N 452" слово "начисленных" заменить словом "удержанных";

Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын, ұйымдарға арналған бухгалтерлік нысандардың альбомына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасының Қаржы Министрлігі Қазынашылық комитеті 2000 жылғы 18 қыркүйек N 405 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 12.10.2000 жылы тіркелді. Тіркеу N 1258. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 24 ақпандағы № 95 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.02.24 № 95 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бұйырамын:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 1 желтоқсандағы N 548 V980677_бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттiк бюджет есебінен ұсталып ұйымдарға арналған бухгалтерлік нысандардың Альбомына өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тiркеуден өткен күнінен бастап күшiне енеді.
Төрайымының міндетін
атқарушы
Келісілген                             Қазақстан Республикасының
Қазақстан Республикасының              Қаржы министрлігінің
Қаржы бірінші вице-министрі            Қазынашылық комитетінің
16.09.2000 жыл                         2000 жылғы 18 қыркүйек
N  405 бұйрығымен
Бекітілген
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджет
есебінен ұсталатын ұйымдарға арналған бухгалтерлік
нысандардың альбомына өзгерістер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 1 желтоқсандағы N 548 бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын ұйымдарға бухгалтерлік нысандардың альбомына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауындағы "мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын ұйымдарға" деген сөздер "мемлекеттік мекемелерге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"N 6, 7 Мемориалдық ордер Әртүрлі ұйымдармен есептесу жөніндегі жинақтаушы ведомость N 408 нысан" және 6 бөлімнің N 408 нысан "Есеп айырысулар" бөлімшесінің атауынан басқа, мәтіні мен нысандарындағы "бюджеттік ұйымдар," "ұйымдар" деген сөздер тиісті септіктерде "мемлекеттік мекемелер" деген сөздермен ауыстырылсын.
2 "Материалдық қорлар" бөлімінде:
"Толық жеке материалдық жауапкершілік туралы шарт N 321-нысан" бөлімшесінің атауындағы және бірінші абзацтағы "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
N 321 нысанда:
атауындағы "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
1-тармақтағы "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
4 "Жалақы" бөлімінде:
"N 5-мемориалдық ордер N 405-нысан" бөлімшесіндегі "мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, міндетті медициналық сақтандыру қорына, жұмыспен қамту қорына жарналарды, зейнетақылар төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа міндетті жарналарды, жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті жарналарды есептеу" деген сөздер "әлеуметтік салықты есептеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Ісқұжат N 424-нысан" бөлімшесіндегі "арнаулы қаражаттар" деген сөздер "ақылы қызмет көрсетулерді іске асырудан алынатын қаражаттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Жинақтаушы зейнеткерлік қорларына төленетін міндетті зейнеткерлік жарналарды есепке алу карточкасы N 451-нысан" бөлімшесіндегі "есептелген" деген сөз "ұсталған" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Жинақтаушы зейнеткерлік қорларына төленетін міндетті зейнеткерлік жарналарды есепке алу карочкасы N 452-нысан" бөлімшесіндегі "есептелген" деген сөз "ұсталған" деген сөзбен ауыстырылсын;

Форму N 405 изложить в новой редакции согласно приложению 1;
в графе "Код направления расходов" на оборотной стороне Формы N 424 слова "вид спец. средств" заменить словами "вид средств от платных услуг";
на оборотной стороне Формы N 425:
в графах "Начислено", "Удержано" и "направления расходов" слова "вид спец. средств" заменить словами "вид средств от платных услуг";
графу "Прочие удержания" дополнить графой 8 следующего содержания:
"Обязательные пенсионные взносы";
в графах 1 и 4 Формы N 451 слово "Начислено" заменить словом "Удержано";
в графах 1 и 2 Формы N 452 слово "Начислено" заменить словом "Удержано";
в разделе 5 "Денежные средства, ассигнования, кассовые и фактические расходы":
во втором абзаце подраздела "Книга учета лимитов (ассигнований) и расходов Форма N 294" слова "по графе 7 "Зачет" - суммы, проведенные в порядке взаимозачета," исключить;
третье предложение подраздела "Карточка аналитического учета открытых лимитов Форма 294а" изложить в следующей редакции:
"В графе "Отозвано лимитов" - записываются суммы отозванных лимитов в разрезе по спецификам.";
в подразделе "Мемориальный ордер N___ Накопительная ведомость по субсчету N____ Форма N 381":
в абзаце втором слова "лицевым бюджетному и внебюджетным" заменить словами "лицевому бюджетному счету, по специальным и валютным";
в абзаце четвертом слова "внебюджетным", "внебюджетных" заменить соответственно словами "специальным и валютным", "специальных и валютных";
в абзаце первом подраздела "Кассовая книга Форма N 440":
слова "бюджетным и внебюджетным счетам" заменить словами "бюджетному счету, текущему счету "Средства от платных услуг", текущему счету для спонсорской и благотворительной помощи, депозитному счету и текущему счету акима города Алматы и его районов";
слова "внебюджетным средствам" заменить словами "средствам от реализации платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи, по депозитным суммам, по внебюджетному фонду акима города Алматы";
в подразделе "Книга контроля использования наличных денег по целевому назначению Формы N 453, N 454":
слова "внебюджетным средствам" заменить словами "средствам от реализации платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи, по депозитным суммам и по средствам внебюджетного фонда акима города Алматы";
слова "имеющими внебюджетные" заменить словами "имеющими указанные";

N 405-нысан 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"Шығындарды бағыттау коды" бағанындағы N 424-нысанның арғы бетіндегі "арнаулы қаражаттардың түрлері" деген сөздер "ақылы қызмет көрсетулерден алынатын қаражаттардың түрлері" деген сөздермен ауыстырылсын;
N 425-нысанның арғы бетінде:
"Есептелген", "Ұсталынған" және "шығыстардың бағытталуы" бағандарындағы "арнаулы қаражаттардың түрлері" деген сөздер "ақылы қызмет көрсетулерден алынатын қаражаттардың түрлері" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Өзге ұсталымдар" бағаны мынадай мазмұндағы 8-бағанмен толықтырылсын:
"Міндетті зейнетақы жарналары";
N 451-нысанның 1 мен 4-бағандарындағы "есептелгені" деген сөз "ұсталғаны" деген сөзбен ауыстырылсын;
N 452-нысанның 1 мен 2-бағандарындағы "есептелгені" деген сөз "ұсталғаны" деген сөзбен ауыстырылсын;
5 "Ақша қаражаты, қаржыландыру, кассалық және нақты шығыстар" бөлімінде:
"Лимиттерді (қаржыландыруды) және шығыстарды есептеу кітабы N 294 нысан" бөлімшесінің екінші абзацындағы "Есептеу" 7 бағаны бойынша-өзара есептеме ретінде өткен сома," деген сөздер алынып тасталсын;
"Ашық лимиттердің талдамалы есеп карточкасы 294 а-нысан" бөлімшесінің үшінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайтарылған лимиттер" бағанында - ерекшеліктер бойынша бөлігінде қайтарылған лимиттердің сомасы жазылады.";
"N____ мемориалдық ордер N____ қосалқы шоты бойынша жинақтау ведомосы N 381-нысан" бөлімшесінде:
екінші абзацтағы "бюджеттік және бюджеттен тыс жеке шоттар мен" деген сөздер "арнайы және валюта бойынша жеке бюджеттік шотпен" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы "бюджеттен тыс" деген сөздер "арнаулы және валюталық" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Кассалық кітап N 440-нысан" бөлімшесінің бірінші абзацында:
"бюджеттік және бюджеттен тыс шоттар" деген сөздер "бюджеттік шот, "Ақылы қызмет көрсетулерден алынатын қаражаттар", ағымдағы шоты демеушілік және қайырымдылық көмек үшін ағымдағы шот, Алматы қаласы мен оның аудандары әкімдерінің депозиттік шоты және ағымдағы шоты" деген сөздермен ауыстырылсын;
"бюджеттен тыс қаражат" деген сөздер "ақылы қызмет көрсетулерді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмектен алынатын қаражат бойынша депозиттік сомалар бойынша Алматы қаласы әкімнің бюджеттен тыс қорының қаражаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Мақсатты түрдегі қолма-қол ақшаны пайдаланудың ақылау кітабы N 453, N 454-нысандар" бөлімшесінде:
"бюджеттен тыс қаражат" деген сөздер "ақылы қызмет көрсетулерді іске асырудан, алынатын қаражаттар депозиттік сомалар бойынша Алматы қаласы әкімінің бюджеттен тыс" деген сөздермен ауыстырылсын;
"бюджеттен тыс қаражаттары бар" деген сөздер "көрсетілген қаражаттары бар" деген сөздермен ауыстырылсын;

в Форме N 294 графу 7 "зачет" исключить;
графу "Зачет всего" оборотной стороны Формы 294а исключить;
в заголовке Формы N 381 "Мемориальный ордер N 3 за_____ ___ г. Накопительная ведомость по движению средств на внебюджетных счетах" слово "внебюджетных" заменить словами "специальных и валютных";
в Форме N 440 графу "По внебюджетным средствам" изложить в следующей редакции:
"По средствам от реализации платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи, по депозитным суммам, по внебюджетному фонду акима города Алматы";
Формы N 453 и N 454 изложить в новой редакции согласно приложениям 2 и 3;
в разделе 6 "Расчеты":
в подразделе "Книга внебюджетных счетов и расчетов Форма N 292":
в заголовке слово "внебюджетных" заменить словами "специальных, валютных";
в абзаце втором после цифры "114," дополнить цифрой "115,";
в абзаце пятом цифры "154, 155, 156," исключить;
в абзаце седьмом после цифры "174," дополнить цифрой "175,";
абзац девятый исключить;
в абзаце десятом после цифры "232," дополнить цифрой "233,";
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"расчетов по взносам социального налога (по субсчету 159)";
в заголовке подраздела "Мемориальный ордер N 14 Свод ведомостей по расчетам с родителями за содержание детей Форма N 406" цифру "14" заменить цифрой "15";
в заголовке подраздела "Мемориальный ордер N 6, 7 Накопительная ведомость по расчетам с разными организациями Форма N 408" после слова "организациями" дополнить словами "и в порядке авансовых платежей";
в разделе 7 "Внебюджетные средства":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Средства от реализации платных услуг";
в подразделах "Книга учета специальных средств Форма N 297", "Книга учета специальных средств Форма N 297-б" и "Квитанция Форма N 10" в заголовках и по всему тексту слова "специальные средства", "специальных средств", "специальным средствам" заменить соответственно словами "средства от реализации платных услуг", "средств от реализации платных услуг", "средствам от реализации платных услуг";
в заголовке и в тексте Формы N 297 слова "специальных средств" заменить словами "средств от реализации платных услуг";
в Форме N 297-б:
в заголовке и в тексте слова "специальных средств", "специальным средствам" заменить соответственно словами "средств от реализации платных услуг", "средствам от реализации платных услуг";
графу "Внебюджетный счет по спецсредствам (субсчет 111)" изложить в следующей редакции:
"Текущий счет для средств от платных услуг (субсчет 111)";
в заголовке Формы N 409 слова "по специальным средствам" заменить словами "от реализации платных услуг";
в разделе 8 "Общебухгалтерские формы":
в подразделе "Многографная карточка Форма N 283":
в абзаце пятом слова "с Фондом социального страхования" заменить словами "по обязательному социальному обеспечению";
в абзаце шестом слова "полученных в учреждениях банка" исключить;
в абзаце девятом:
слова "по специальным средствам и доходов от производственной деятельности профессионально-технических школ" заменить словами "за счет средств, полученных от реализации платных услуг";
цифру ", 402" исключить;
абзац десятый исключить;
в абзаце одиннадцатом:

N 294 нысанда 7 "есептеу" бағаны алынып тасталсын;
294 а-нысанының артқы бетінің "Барлық есептеу" бағаны алынып тасталсын;
N 381 нысан "N 3 мемориалдық ордер _____ ___ ж. үшін Бюджеттен тыс шоттағы қаржылардың қозғалысы бойынша жинақтау ведомосы" атауындағы "бюджеттен тыс" деген сөздер "арнаулы және валюталық" деген сөздермен ауыстырылсын;
N 440 нысанның "Бюджеттен тыс қаражаттар бойынша" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақылы қызмет көрсетулерді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмектен алынатын қаражаттар бойынша, депозиттік сомалар бойынша, Алматы қаласы әкімінің бюджеттен тыс қоры бойынша";
N 453 және N 454 нысандар 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа
редакцияда жазылсын;
6 "Есеп айырысу" бөлімінде:
"Бюджеттен тыс шоттар және есеп айырысу кітабы N 292-нысан"
бөлімшесінде:
атауындағы "бюджеттен тыс"  деген сөздер "арнайы, валюталық" деген
сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "114," деген саннан кейін "115," деген санмен
толықтырылсын;"
бесінші абзацтағы "154, 155, 156," деген сандар алынып тасталсын;
жетінші абзацтағы "174," деген саннан кейін "175," деген санмен
толықтырылсын;
тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
оныншы абзацтағы "232," деген саннан кейін "233," деген санмен
толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
"әлеуметтік салық жарналары бойынша есеп айырысулар (159-қосалқы шот
бойынша)";
"N 14-Мемориалдық ордер Балаларды ұстау үшін ата-аналармен есептесу жөніндегі ведомостар жиынтығы N 406-нысан" бөлімшесінің атауындағы "14" деген сан "15" деген санмен ауыстырылсын;
"N 6, 7 Мемориалдық ордер Әртүрлі ұйымдармен есептесу жөніндегі жинақтаушы ведомость N 408-нысан" бөлімшесінің атауындағы "ұйымдармен" деген сөзден кейін "және аванстық төлемдер тәртібімен" деген сөздермен толықтырылсын;
7 "Бюджеттен тыс қаражаттар" бөлімінде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақылы қызмет көрсетулерді іске асырудан алынатын қаражат";
"Арнайы қаражат есебінің кітабы N 297 нысан", "Арнайы қаражаттар есебінің кітабы N 297-б нысаны" және "Квитанция N 10-нысан" бөлімшелерінде атауындағы және барлық мәтін бойынша "арнайы қаражат" деген сөздер "ақылы қызмет көрсетулерді іске асырудан алынатын қаражат" деген сөздермен ауыстырылсын;
N 297-нысанның атауындағы және мәтіндегі "арнайы қаражат" деген
сөздер "ақылы қызмет көрсетулерді іске асырудан алынатын қаражаттар" деген
сөздермен ауыстырылсын;
N 297б-нысанда:
атауындағы және мәтіндегі "арнайы қаражат" деген сөздер "ақылы қызмет
көрсетулерді іске асырудан алынатын қаражаттар" деген сөздермен
ауыстырылсын;
"Арнайы қаражат бойынша (111 қосалқы шот) бюджеттен тыс шот" бағаны
мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақылы қызмет көрсетулерден алынатын қаражат үшін ағымдағы шот (111
қосалқы шот)";
N 409-нысанның атауындағы "Арнайы қаражат бойынша" деген сөздер
"Ақылы қызмет көрсетулерді іске асырудан алынатын" деген сөздермен
ауыстырылсын;
8 "Жалпы бухгалтерлік нысандар" бөлімінде:
"Көп бағанды карточка N 283-нысан" бөлімшесінде:
бесінші абзацтағы "әлеуметтік сақтандыру қорымен" деген сөздер
"міндетті әлеуметтік қамсыздандыру бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "банкі мекемесінен алынған" деген сөздер алынып
тасталсын;
тоғызыншы абзацта:
"кәсіби-техникалық мектептердің өндірістік қызметінен алынатын
арнаулы қаражат пен кірістер бойынша" деген сөздер "ақылы қызмет
көрсетулерді іске асырудан алынатын қаражаттың есебінен" деген сөздермен
ауыстырылсын;
", 402" деген сан алынып тасталсын;
оныншы абзац алынып тасталсын;
он бірінші абзацта:

после цифры "140," дополнить цифрой "141,";
цифру ",145" исключить;
в абзаце тринадцатом слова "по внебюджетным средствам" исключить;
в абзаце четырнадцатом цифру ",217" исключить;
дополнить абзацами пятнадцатым и шестнадцатым следующего содержания:
"для учета расчетов по выплате пенсий и государственных социальных пособий (по субсчету 191);
для учета внешних займов (по субсчету 249);";
в абзаце пятнадцатом слова "специальных средств" заменить словами "средств от реализации платных услуг".
Приложение N 1
к приказу Комитета казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан
от 18 сентября 2000 года N 405
_________________________
Наименование государственного
учреждения (централизованной
бухгалтерии)
Мемориальный ордер 5
за __________200___г.
Свод расчетных ведомостей по заработной плате и стипендиям
Форма N 405
-------------------------------------------------------------------------
!Дебет   !Кредит  !Сумма
!субсчета!субсчета!
-------------------------------------------------------------------------
Начислено заработной платы                        200     180
211     180
Начислено стипендий                               200     181
Начислено пособий по временной нетрудоспо-
собности по беременности и родам                  171     180
Удержано с дохода каждого физического лица
начисленные обязательные пенсионные взносы        180     198
Удержано налогов                                  180     173
Суммы: депонированной заработной платы,           180     177
.......................................
.......................................
Удержано за товары, проданные в кредит            180     182
Удержано по безналичным перечислениям
на счета по вкладам                               180     183
Удержано по договорам добровольного
страхования                                       180     184
Удержано по безналичным перечислениям
суммы членских профсоюзных взносов                180     185

"140," деген саннан кейін "141," деген санмен толықтырылсын;
", 145" деген сан алынып тасталсын;
он үшінші абзацтағы "бюджеттен тыс қаражаттар" деген сөздер алынып
тасталсын;
он төртінші абзацтағы ", 217" деген сан алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы он бесінші және он алтыншы абзацтармен
толықтырылсын:
"зейнетақылар мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы төлеу жөніндегі
есеп айырысуларды есепке алу үшін (191-қосалқы шот бойынша);
сыртқы заемдарды есепке алу үшін (249-қосалқы шот бойынша);";
он бесінші абзацтағы "Арнаулы қаражаттарды" деген сөздер "Ақылы
қызмет көрсетулерді іске асырудан алынатын қаражатты" деген сөздермен
ауыстырылсын.
Бюджеттік ұйымның атауы            Қазақстан Республикасының
(орталықтандырылған              Қаржы министрлігі Қазынашылық
бухгалтерияның)                 комитетінің 18.09.2000 ж. N 405
бұйрығына N 1 қосымша
5 Мемориалдық ордер
200__ жылғы ___________
Жалақылар және стипендиялар бойынша есеп айырысу
ведомостарының жиынтығы
N 405-нысан
-----------------------------------------------
!                      !Қосалқы !Қосалқы!Сомасы
!                      !шоттың  !шоттың !
!                      !дебеті  !кредиті!
-----------------------------------------------
!Жалақы есептелді           200     180
!   -//-                    211     180
!Стипендия есептелді        200     181
!Уақытша жұмысқа
!жарамсыздығы, жүктілігі
!және босануы жөнінде       171     180
!жәрдемақы есептелді
!Жинақтаушы зейнетақы
!қорына міндетті
!зейнетақы жарналары
!есептелді                  180     198
Бас бухгалтер ___________  !Салық ұсталынды            180     173
(қолы)      !Депозитке салынатын
_________________________  !жалақының                  180     177
(қолының толық жазылуы)   !сомасы,
!.......................
!.......................
--------------------------
Орындаушы _______________  !Несиеге сатылған тауарлар
(қызметі)(қолы)  !үшін ұсталды               180     182
_________________________  !Шоттарға салымдар жөнінде
(қолының толық жазылуы)   !қолма-қол ақшасыз аудару
!бойынша ұсталды            180     183
!Ерікті сақтандыру келісімі
!бойынша ұсталды            180     184
!Мүшелік кәсіподақ
!жарналарының сомасы        180     185
!қолма-қол ақшасыз аудару
!бойынша ұсталды
!Банктің ссудалары бойынша

Удержано по ссудам банка                          180     186
Удержано по исполнительным документам
и прочим удержаниям                               180     187
....................................
....................................
....................................
Исчислено социального налога                      200     159
"       "        "                             211     159
....................................
....................................
Всего
Главный бухгалтер _________________    _______________________
(подпись)            (расшифровка подписи)
Исполнитель _____________  ___________  _____________________
(должность)    (подпись)    (расшифровка подписи)
Оборотная сторона формы N 405
--------------------------------------------------------------------
Учреждение, программа !N    !          Начислено
подпрограмма бюджетной!ведо-!---------------------------------------
классификации         !мости!штатным работникам (по отдельным видам)
Виды средств от реал. !     !---------------------------------------
пл.услуг              !     !     !     !     !     !     !       !
Наименование обслу-   !     !     !     !     !     !     ! Всего !
живаемых государствен-!     !     !     !     !     !     !       !
ных учреждений        !     !     !     !     !     !     !       !
-------------------------------------------------------------------
1             !  2  !  3  ! 4   ! 5   !  6  ! 7   !  8    !
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
---------------------------------------------------
Начислено                        ! Удержано
---------------------------------------------------
нештатным    !пособия по !Итого     !
работникам   !временной  !начислено !аванс за
!нетрудо-   !          !1-ю
!способности!          !половину
-------------------------!          !месяца
по  ! по   ! дни !сумма!          !
специ-!специ-!     !     !          !
фике  !фике  !     !     !          !
---------------------------------------------------
9   !  10  !  11 ! 12  !    13    !    14
---------------------------------------------------
Продолжение формы N 405
--------------------------------------------------------------------------
Удержано
--------------------------------------------------------------------------
обязательные !подоход. !  !по испол- !за товары!по без-    !    !    !
пенсионные   !налог с  !  !нительным !купленные!наличным   !    !    !
взносы в     !физ.лиц. !  !документам!в кредит !перечисле- !    !    !
накопитель-  !удерж. у !  !          !         !ниям сумм  !    !    !
ные пенсион- !источника!  !          !         !членских   !    !    !
ные фонды    !выплаты  !  !          !         !профсоюз-  !    !    !
!         !  !          !         !ных взносов!    !    !
---------------------------------------------------------------------------
15       !   16    !17!   18     !   19    !   20      ! 21 ! 22 ! 23
---------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
---------------------------------------------------------
Удержано         !Сумма к !Исчислено  !        !
-------------------!выдаче  !социального!        !
выплаты   !всего   !--------!налога     !        !
в меж-    !удержано! кредит !           !        !
расчетный !        !        !           !        !
период    !        !        !           !        !
----------------------------------------------------------
24     !   25   !  26    !   27      !   28   !  29
----------------------------------------------------------
Приложение N 2
к приказу Комитета казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан
от 18 сентября 2000 года N 405
Книга
контроля использования наличных
денег по целевому назначению
Наименование государственного учреждения______________________________
____________ месяц 200____г.
Форма N 453
(тенге)
---------------------------------------------------------------------------
N!Содержание !Дата!Номер    !Поступило (израсходовано) наличных денег по
!операции   !    !документа!          спецификам
!           !    !         !---------------------------------------------

!ұсталды                    180     186
!Атқарушы құжаттар және
!басқа ұсталымдар бойынша
!ұсталды                    180     187
!........................
!........................
!........................
!Әлеуметтік салықтан
!есептелді                  200     159
!   -//-                    211     159
!........................
!........................
!Барлығы
------------------------------------------------
N 405-нысанның арғы беті
---------------------------------------------------------------------------
Бюджеттік жіктеменің!Ведо.!            Есептелгені                  !Ұстал.
мекемесі, бағдарла. !мос. !-----------------------------------------!ғаны
масы, кіші бағдарла.!тың N!Штат қызмет.  !Штаттан тыс!Уақытша!Барлық!------
масы Ақылы қызмет   !     !керлеріне     !қызметкер. !жұмысқа!есеп. !1-ші
көрсетуден алынатын !     !(жеке түрле.  !лерге      !жарам. !телге.!жарты
қаражаттың түрлері  !     !ріне)         !           !сыздығы!ні    !жыл.
Қызмет көрсетілетін !     !              !           !жөнін. !      !дыққа
мемлекеттік мекеме. !     !              !           !дегі   !      !аванс
лердің атауы        !     !              !           !жәрдем.!      !
!     !              !           !ақы    !      !
!     !--------------!-----------!-------!      !
!     ! ! ! ! ! !Бар.!ерек.!ерек.!күн!со.!      !
!     ! ! ! ! ! !лығы!шелік!шелік!де.!ма.!      !
!     ! ! ! ! ! !    !бой. !бой. !рі !сы !      !
!     ! ! ! ! ! !    !ынша !ынша !   !   !      !
---------------------------------------------------------------------------
1          !  2  !3!4!5!6!7!  8 !  9  ! 10  ! 11! 12!  13  !  14
---------------------------------------------------------------------------
N 405-нысанның жалғасы
---------------------------------------------------------------------------
Ұсталғаны                          !Бер.!Әлеумет.!
----------------------------------------------------------!іле.!тік са. !
жинақ.!төлем   !  !атқа.!несие.!кәсіпо.!  !  !  !ара.!бар.!тін !лықтан  !
таушы !көздері.!  !рушы !ге са.!дақ    !  !  !  !лық !лық !со. !есептел.!
зейне.!нен ұс. !  !құ.  !тылған!жарна. !  !  !  !есеп!ұс. !масы!ді      !
тақы  !талған  !  !жат. !тауар.!ларының!  !  !  !айы.!тал.!----!        !
қорла.!жеке    !  !тар  !лар   !сомасын!  !  !  !рысу!ғаны!    !        !
рына  !тұлға.  !  !бой. !үшін  !қолма- !  !  !  !ке. !    !    !        !
мінде.!лардан  !  !ынша !      !қол ақ.!  !  !  !зең.!    !не. !        !
тті   !алынатын!  !     !      !шасыз  !  !  !  !ін. !    !сие !        !
зейне.!таб. са.!  !     !      !аудару !  !  !  !дегі!    !    !        !
тақы  !лығы    !  !     !      !бойынша!  !  !  !тө. !    !    !        !
жарна.!        !  !     !      !       !  !  !  !лем !    !    !        !
лары  !        !  !     !      !       !  !  !  !    !    !    !        !
---------------------------------------------------------------------------
15  !   16   !17! 18  !  19  !   20  !21!22!23! 24 ! 25 ! 26 !   27   !28
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитетінің
18.09.2000 ж. N 405 бұйрығына
N 2 қосымша
Қолма-қол ақшаның мақсатты пайдаланылуын бақылау
Кітабы
Мемлекеттік мекеменің атауы _______________________         N 453-нысан
200__ ж. _________ айы
---------------------------------------------------------------------------
! Операцияның ! Күні !құжат !       Ерекшеліктер бойынша қолма-қол
!   мазмұны   !      !нөмірі!--------------------------------------------
!             !      !      ! 111 ! 112 ! 113 ! 121 ! 131 ! 132 ! 133 !
---------------------------------------------------------------------------
1 !      2      !   3  !   4  !  5  !  6  !  7  !  8  !  9  ! 10  !  11 !
---------------------------------------------------------------------------
Айдың
басындағы
қалғаны
Кіріс
Кіріс
бойынша
жиыны
Шығыс
бойынша
жиыны
Айдың
аяғындағы
қалғаны
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
(теңге)
----------------------------------------------------------------------
ақшаның түскені (жұмсалғаны)        ! Ерекшеліктер бойынша
-----------------------------------------------!         жиыны
134 ! 136 ! 137 ! 139 ! 147 ! 151 ! және т.б. !
----------------------------------------------------------------------
12 !  13 !  14 !  15 !  16 !  17 !    18     !          19
----------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитетінің
18.09.2000 ж. N 405 бұйрығына
N 3 қосымша
Ақылы қызмет көрсетулерді сатудан, демеушілік және
қайырымдылық көмек, депозиттік сома түрінде түскен
Қолма-қол ақшаның мақсатты пайдаланылуын бақылау
Кітабы
Мемлекеттік мекеменің атауы _______________________         N 454-нысан
200__ ж. _________ айы
---------------------------------------------------------------------------
! Операцияның ! Күні !құжат ! Ерекшеліктер бойынша қолма-қол ақшаның чегі
!   мазмұны   !      !нөмірі!--------------------------------------------