О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 октября 2000 года N 78. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 09.11.2000 г. за N 1280. Утратил силу - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 20 августа 2003 года № 169 (V032468)
Внести изменения и дополнения в следующие приказы Министра юстиции Республики Казахстан:
1. В Положение о стажерах нотариусов, утвержденное Министром юстиции Республики Казахстан 8 января 1998 года N 3 :
1) в пункте 3 слово "до" заменить словом "после";
2) в пункте 6 слово "трех" заменить словом "шести";
3) в пункте 10 слова "регистрируется в управлении юстиции (если стажер проходил стажировку у государственного нотариуса), либо в нотариальной палате (если стажер проходил стажировку у частного нотариуса)" заменить словами "визируется начальником управления юстиции, (если стажер проходил стажировку у государственного нотариуса) либо председателем нотариальной палаты (если стажер проходил стажировку у частного нотариуса) и регистрируется в соответствующем журнале.";
4) пункт 11 исключить;
5) пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Требования настоящего Положения не распространяются на государственных нотариусов и лиц, работавших нотариусами, в случае если они проработали в этой должности не менее шести месяцев.".
2. В приказ Министра юстиции от 13 марта 1998 года N 177 :
в Положении о порядке выдачи лицензий на право занятия нотариальной деятельностью, утвержденном указанным приказом:
1) пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Лицензиар рассматривает вопрос о выдаче лицензии на основании следующих документов:
1) заявление о выдаче лицензии;
2) решение Квалификационной коллегии юстиции о результатах сдачи квалификационного экзамена и даче рекомендации;
3) квитанция или копия платежного поручения об уплате лицензионного сбора.
Лицом, ранее не работавшим нотариусом, дополнительно представляются копия договора о прохождении стажировки, копия приказа или выписки из него о назначении руководителя стажировки и заключение о результатах ее прохождения.";
2) в пункте 8 слова "после получения рекомендации ККЮ" заменить словами "со дня подачи заявления со всеми необходимыми документами";
3) пункт 9 дополнить абзацами следующего содержания:
"- освобожденные от должности судьи, работника органов юстиции, прокуратуры, национальной безопасности, таможенной службы, налоговой полиции, дознания, следствия за порочащие проступки и нарушения законности при исполнении служебных обязанностей;
- не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 6 настоящего Положения;
- не внесен лицензионный сбор за право занятия нотариальной деятельностью.";

Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2000 жылғы 4 қазан N 78 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 9 қараша N 1280 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Әдiлет министрiнің 2003 жылғы 20 тамыздағы N 169 бұйрығымен (V032468).
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мынадай бұйрықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 1998 жылғы 8 қаңтардағы N 3 бұйрығына :
аталған бұйрықпен бекiтiлген Нотариустардың сынақтан өтушiлерi туралы ережеде:
1) 3-тармақтағы "дейiн" деген сөз "кейiн" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 6-тармақтағы "үш" деген сөз "алты" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) 10-тармақтағы "(егер сынақтан өтушi мемлекеттiк нотариуста сынақтан өткен болса) әдiлет басқармасында, не (егер сынақтан өтушi жекеше нотариуста сынақтан өткен болса) нотариалдық палатада тiркеледi" деген сөздер "(егер сынақтан өтушi мемлекеттiк нотариуста сынақтан өткен болса) әдiлет басқармасының бастығымен, не (егер сынақтан өтушi жекеше нотариуста сынақтан өткен болса) нотариалдық палата төрағасымен бұрыштама қойылады және тиiстi журналда тiркеледi." деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 11-тармақ алынып тасталсын;
5) 14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Осы Ереженiң талаптары мемлекеттiк нотариустарға және нотариус болып iстеген адамдарға, егер олар бұл қызметте кемiнде алты ай жұмыс iстесе, қолданылмайды.".
2. Әдiлет министрiнiң 1998 жылғы 13 наурыздағы N 177 бұйрығына :
аталған бұйрықпен бекiтiлген нотариаттық қызмет құқығына лицензиялар беру тәртiбi туралы Ережеде:
1) 6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Лицензиар лицензияны беру туралы мәселенi мынадай құжаттардың негiзiнде қарайды:
1) лицензия беру туралы өтiнiш;
2) Әдiлет бiлiктiлiк алқасының бiлiктiлiк емтиханын тапсырған нәтижелерi және ұсынымды тапсырғаны туралы шешiмi;
3) Лицензиялық алымды төлеу туралы түбiртек немесе төлем тапсырмасының көшiрмесi.
Бұрын нотариус болып жұмыс iстемеген адам сынақтан өту туралы шарттың көшiрмесiн, бұйрықтың немесе одан сынақтың жетекшiсiн тағайындау туралы үзiндiсiнiң көшiрмесiн және одан өту нәтижелерi туралы қорытындыны қосымша ұсынады.";
2) 8-тармақтағы "ӘБА-ның ұсынымын алғаннан кейiн" деген сөздер "барлық қажеттi құжаттарымен бiрге өтiнiш берген күннен бастап" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 9-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"- қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде терiс қылықтары және заңдылықтарды бұзғаны үшiн әдiлет, прокуратура, ұлттық қауiпсiздiк, кеден қызметi, салық полициясы, анықтау, тергеу органдарының судьясы, қызметкерi қызметiнен босатылса;
- осы Ереженiң 6-тармағына сәйкес талап етiлетiн барлық құжаттарды тапсырмаса;
- нотариаттық қызмет құқығымен айналысу құқығына лицензиялық алым бермесе.";

4) пункт 10 изложить в следующей редакции:
"При отказе в выдаче лицензии заявителю дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи лицензии.
Решение об отказе может быть обжаловано в судебном порядке.";
5) пункт 11 исключить;
6) в пункте 13 слово "семи" заменить словом "десяти";
7) дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. В случае изменения фамилии, имени, отчества, паспортных данных и места нахождения нотариус обязан сообщить лицензиару письменно, в месячный срок, с приложением соответствующих документов, подтверждающих указанные сведения.";
8) в пункте 15 исключить слова "При этом действие лицензии нотариуса приостанавливается на весь период работы в должности государственного нотариуса.".
3. В приказ Министра юстиции от 21 января 1998 года N 19 :
в Положении о порядке выдачи лицензий на занятие адвокатской деятельностью, утвержденном указанным приказом:
1) в названии Положения и в пункте 1 слово "занятие" заменить словами "право занятия";
2) абзац второй в пункте 6 изложить в следующей редакции:
"К заявлению прилагаются:
1) решение Квалификационной коллегии юстиции о результатах сдачи квалификационного экзамена и даче рекомендации;
2) квитанция или копия платежного поручения об уплате лицензионного сбора.";
3) пункт 9 изложить в следующей редакции:
"В выдаче лицензии может быть отказано в случае, если не внесен лицензионный сбор за право занятия адвокатской деятельностью.";
4) пункт 10 исключить;
5) пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. При отказе в выдаче лицензии заявителю дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи лицензии.
Решение об отказе может быть обжаловано в судебном порядке.";
6) пункты 12 и 13 исключить;
7) в пункте 15 цифру "7" заменить цифрой "10".
4. В приказ Министра юстиции от 13 марта 1998 года N 178 :
в Положении о порядке учетной регистрации частных нотариусов, утвержденном указанным приказом:
1) пункт 4 дополнить подпунктом 6 следующего содержания:
"6) трудовой книжки.";
2) дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. После определения частному нотариусу территории его деятельности территориальный орган юстиции направляет в Министерство юстиции личную анкету прошедшего регистрацию нотариуса и представляет дополнительные сведения, в случае изменения паспортных данных нотариуса, его местонахождения, места жительства в течение 40 дней.";
3) дополнить пунктом 13 следующего содержания:
"13. В случае исключения из членов территориальной нотариальной палаты частный нотариус должен быть снят с учета в соответствующем управлении юстиции, о чем делается отметка в книге учетной регистрации.".

4) 10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Лицензия беруден бас тарту кезiнде өтiнiш иесiне лицензия беру үшiн белгiленген мерзiмде дәлелденген жазбаша түрде жауап берiледi.
Бас тарту туралы шешiм сот тәртiбiмен шағымдана алады.";
5) 11-тармақ алынып тасталсын;
6) 13-тармақтағы "жетi" деген сөз "он" деген сөзбен ауыстырылсын;
7) мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Тегiн, атын, әкесiнiң атын, төлқұжаттық деректерiн және тұратын жерiн өзгерткен жағдайда нотариус лицензиарға бiр айлық мерзiмде көрсетiлген мәліметтерді растайтын қосымшалармен тиiстi құжаттарды жазбаша хабарлауға мiндеттi."
8) 15-тармақтағы "Бұл жағдайда жекеше нотариус лицензиясының күшi оның мемлекеттiк нотариус қызметiмен шұғылдану мерзiмiне тоқтатылады." деген сөздер алынып тасталсын.
3. Әдiлет министрiнiң 1998 жылғы 21 қаңтардағы N19 бұйрығына :
Аталған бұйрықпен бекiтiлген Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензиялар беру тәртiбi туралы ережеде:
1) ереженiң атауындағы және 1-тармақтағы "айналысуға" деген сөз "айналысу құқығына" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 6-тармақтың екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтiнiшке:
1) бiлiктiлiк емтиханын тапсыру нәтижелерi және ұсыным беру туралы Әдiлет бiлiктiлiк алқасының шешiмi;
2) лицензиялық алым төлеу туралы түбiртек немесе төлем тапсырмасының көшiрмесi қоса берiледi.";
3) 9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Лицензия беруден, егер адвокаттық қызметпен айналысу құқығына лицензиялық алым берiлмеген жағдайда, бас тартылады.";
4) 10-тармақ алынып тасталсын;
5) 11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Лицензия беруден бас тарту кезiнде өтiнiш иесiне лицензия беру үшiн белгiленген мерзiмде дәлелденген жазбаша түрде жауап берiледi.
Бас тарту туралы шешiм сот тәртiбiмен шағымдана алады.";
6) 12 және 13-тармақтар алынып тасталсын;
7) 15-тармақтағы "7" саны "10" санымен ауыстырылсын.
4. Әдiлет министрiнiң 1998 жылғы 13 наурыздағы N 178 бұйрығына :
аталған бұйрықпен бекiтiлген Жекеше нотариустарды есептiк тiркеу тәртiбi туралы ережеде:
1) 4-тармақ мынадай мазмұндағы 1-тармақшамен толықтырылсын:
"6) еңбек кiтапшасы.";
2) мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Жекеше нотариусқа оның қызмет аумағын анықтағаннан кейiн аумақтық орган Әдiлет министрлiгiне тiркеуден өткен нотариустың жеке сауал-сұрағын және нотариустың төлқұжаттық деректерi, оның тұрған жерi, тұратын жерi өзгерген жағдайда 40 күн iшiнде қосымша мәліметтерді жiбередi.";
3) мынадай мазмұндағы 13-тармақпен толықтырылсын:
"13. Аумақтық нотариалды палата мүшесiнен шығарған жағдайда жекеше нотариус тиiстi әдiлет басқармасының есебiнен шығарылуы тиiс, бұл туралы есептiк тiркеу кiтабында белгi қойылады.".

5. В приложении N 1 к Положению  о порядке учетной регистрации частных нотариусов, утвержденному указанным приказом, дополнить пунктом 8 следующего содержания:
"8. Копию трудовой книжки.".
6. В приложении N 2 к Положению о порядке учетной регистрации частных нотариусов, утвержденному указанным приказом, пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Страхование гражданско-правовой ответственности нотариуса____________________________________".
(когда и с кем заключен договор)
Министр юстиции
Республики Казахстан

5. Аталған бұйрықпен бекiтiлген Жекеше нотариустарды есептiк тiркеу тәртiбi туралы Ереженiң N 1 қосымшасы мынадай мазмұндағы 8-тармақпен толықтырылсын:
"8. Еңбек кiтапшасының көшiрмесiн".
6. Аталған бұйрықпен бекiтiлген Жекеше нотариустарды есептік тiркеу тәртiбi туралы Ереженiң N 2 қосымшасы мынадай мазмұндағы 8-тармақпен толықтырылсын:
"8. Нотариустың азаматтық-құқықтық жауаптылықты сақтандыруы
________________________________________".
шарт қашан және кiммен жасалды
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі