Об утверждении Инструкции "Требования к бизнес-планам организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами"
Постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 октября 2000 года N 702. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 1 декабря 2000 года N 1312. Утратил силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2003 года N 177 (V032397)
В целях обеспечения защиты прав и интересов вкладчиков накопительных пенсионных фондов/получателей пенсионных выплат из накопительных пенсионных фондов, во исполнение подпункта 4) пункта 2 постановления  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия") "О требованиях, предъявляемых к юридическим лицам при получении лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами" от 3 октября 1997 года N 156а, на основании подпунктов 13) и 22) пункта 5 Положения  о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 1997 года N 3755, Директорат Национальной комиссии постановляет:
1. Утвердить Инструкцию "Требования к бизнес-планам организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами" (прилагается).
2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции либо с даты получения письма о том, что настоящее Постановление регистрации не подлежит.
3. Отделу пенсионной реформы Управления лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после введения его в действие) и вышеназванную Инструкцию до сведения ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд" и Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
2) доводить настоящее Постановление и вышеназванную Инструкцию до сведения организаций, намеренных получить лицензию на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами;
3) установить контроль за исполнением настоящего Постановления и вышеназванной Инструкции.
Председатель
Национальной комиссии
Утверждена
постановлением Директората
Национальной комиссии
Республики Казахстан
по ценным бумагам
от 30 октября 2000 года N 702
Требования к бизнес-планам организаций,
осуществляющих деятельность по инвестиционному
управлению пенсионными активами
(Инструкция)
Настоящая Инструкция разработана во исполнение подпункта 4) пункта 2 постановления  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "О требованиях, предъявляемых к юридическим лицам при получении лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами" от 3 октября 1997 года N 156а и устанавливает для организации, осуществляющей деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами или намеренной получить лицензию на осуществление указанной деятельности:

"3ейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегі қызметтi жүзеге асыратын ұйымдардың бизнес-жоспарларына қойылатын талаптар" нұсқаулығын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы директоратының 2000 жылғы 30 қазандағы N 702 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 1 желтоқсанда N 1312 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 мамырдағы N 177 қаулысымен.
Жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының/жинақтаушы зейнетақы қорлары төлемдерiн алушыларының құқықтары мен мүдделерiнiң қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында, " Зейнетақы  активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия алу кезiнде заңды тұлғаларға қойылатын талаптар туралы" Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) 1997 жылғы 03 қазандағы N 156а қаулысының 2-тармағы 4) тармақшасын орындау үшiн, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755 жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы туралы ереженiң 5-тармағы 13) және 22) тармақшаларының негiзiнде Ұлттық комиссияның (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) Директораты Қаулы етеді:
1. "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың бизнес-жоспарларына қойылатын талаптар" нұсқаулығы бекiтiлсiн (қоса берiлдi).
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінде тiркелген күнiнен бастап не Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінiң осы Қаулының тiркеуге жатпайтындығы туралы хаты алынған күнiнен бастап күшiне енетiндiгi белгiленсiн.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасының Зейнетақыны реформалау бөлiмi:
1) осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ-ның және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінiң Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегi комитетiнiң назарына жеткiзсiн;
2) осы Қаулыны және жоғарыда аталған Нұсқаулықты зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия алуға ниет бiлдiрген ұйымдардың назарына жеткiзсiн;
3) осы Қаулының және жоғарыда аталған Нұсқаулықтың орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Қазақстан Республикасы Бағалы
қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясы
Директоратының 2000 жылғы 30
қазандағы N 702 қаулысымен
бекiтiлдi
Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегі қызметтi жүзеге асыратын ұйымдардың бизнес-жоспарларына қойылатын
ТАЛАПТАР
(Нұсқаулық)
Осы Нұсқаулық "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия алу кезiнде заңды тұлғаларға қойылатын талаптар туралы" Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1997 жылғы 03 қазандағы N 156а қаулысының  2-тармағы 4) тармақшасын орындау үшiн әзiрлендi және зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегі қызметтi жүзеге асыратын немесе аталған қызметтi жүзеге асыруға лицензия алуға ниет білдiрген ұйым үшiн:

1) порядок составления и изменения ее бизнес-плана (экономического обоснования ее деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами);
2) требования к содержанию ее бизнес-плана.
Глава 1. Общие положения.
Составление и изменение бизнес-плана
1. Использованные в настоящей Инструкции понятия означают следующее:
1) "Компания" - компания по управлению пенсионными активами; или
ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд", в случае если оно самостоятельно осуществляет деятельность по инвестиционному управлению своими пенсионными активами на основаниях, установленных законодательством Республики Казахстан; или
организация, намеренная получить лицензию на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами;
2) "Национальная комиссия" - Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам;
3) "Фонд" - накопительный пенсионный фонд.
2. Бизнес-план Компании:
1) составляется ее исполнительным органом на основании анализа текущего и перспективного состояний экономики, рынков и Компании;
2) утверждается общим собранием акционеров Компании;
3) подлежит согласованию с Национальной комиссией.
3. Утвержденный общим собранием акционеров Компании ее бизнес-план представляется Национальной комиссии для согласования в двух экземплярах, каждый из которых состоит из следующих тетрадей (прошитых, подписанных членами коллегиального исполнительного органа Компании (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа Компании) и заверенных ее печатью):
1) тетрадь, включающую в себя данные разделов 1 и 2 бизнес-плана согласно пунктам 8 и 9 настоящей Инструкции;
2) тетрадь, включающую в себя данные раздела 3 бизнес-плана согласно пункту 11 настоящей Инструкции, отдельно по каждому Фонду, обслуживаемому Компанией или намеренному заключить с ней договор на инвестиционное управление пенсионными активами (в случае, если данные раздела 3 содержат информацию об отдельных Фондах);
3) тетрадь, включающую в себя данные раздела 4 бизнес-плана согласно пункту 13 настоящей Инструкции.
4. Один экземпляр согласованного с Национальной комиссией бизнес-плана Компании передается ей, второй экземпляр остается в Национальной комиссии. Подтверждением согласования бизнес-плана Компании с Национальной комиссией является наличие:
1) на титульном листе каждой отдельной тетради бизнес-плана: записи "Согласовано с Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам", подписи Председателя Национальной комиссии или исполнительного директора Национальной комиссии, его замещающего, оттиска печати Национальной комиссии и даты согласования бизнес-плана;

1) оның бизнес-жоспарын (оның зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметiн экономикалық негiздеу) жасаудың және өзгертудiң тәртiбiн;
2) оның бизнес-жоспарына қойылатын талаптарды белгiлейдi.
1-тарау. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
БИЗНЕС-ЖОСПАРДЫ ЖАСАУ ЖӘНЕ ӨЗГЕРТУ
1. Осы Нұсқаулықта қолданылған ұғымдар мыналарды бiлдiредi:
1) "Компания" - зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компания; немесе
"Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ-ы, егер ол өзiнiң зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегі қызметтi Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген тәртiпте дербес жүзеге асырған жағдайда; немесе
зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия алуға ниет бiлдiрген ұйым;
2) "Ұлттық комиссия" - Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы;
3) "Қор" - жинақтаушы зейнетақы қоры.
2. Компанияның бизнес-жоспарын:
1) оның атқарушы органы экономиканың, рыноктардың және Компанияның ағымдағы және перспективалық жай-күйiне талдау жасаудың негізiнде жасайды;
2) Компания акционерлерiнiң жалпы жиналысында бекiтiледi;
3) Ұлттық комиссиямен келiсуге жатады.
3. Компания акционерлерiнiң жалпы жиналысында бекiтiлген оның бизнес - жоспары келiсу үшiн әрқайсысы мынадай екi дәптерден тұратын (тiгiлген, Компанияның алқалы атқарушы органы мүшелерi (Компанияның атқарушы органының функциясын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) қол қойған және оның мөрiмен расталған) екi данада Ұлттық комиссияға ұсынылады:
1) осы Нұсқаулықтың 8 және 9 тармақтарына сәйкес бизнес-жоспардың 1 және 2 бөлiмдерiнiң мәлiметтерi енгiзiлген дәптер;
2) Компания қызмет көрсететiн немесе онымен зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруға шарт жасасуға ниет бiлдiрген әрбiр жеке Қор бойынша осы Нұсқаулықтың 11-тармағына сәйкес бизнес-жоспардың 3-бөлiмiнiң мәлiметтерi енгiзiлген дәптер (егер 3-бөлiмнiң мәлiметтерiнде жекелеген Қорлар туралы ақпарат бар болған жағдайда);
3) осы Нұсқаулықтың 13-тармағына сәйкес бизнес-жоспардың 4-бөлiмiнiң мәлiметтерi енгiзiлген дәптер.
4. Бизнес-жоспардың Ұлттық комиссиямен келiсiлген бiр данасы оған берiледi, екiншi данасы Ұлттық комиссияда қалады. Компанияның бизнес-жоспарының Ұлттық комиссиямен келiсiлгендігінiң растамасы мыналардың бар болуы болып табылады:
1) бизнес-жоспардың әрбiр жеке дәптерiнiң сыртқы парағында: "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясымен келiсiлдi" жазбалар, Ұлттық комиссия Төрағасының немесе оның мiндетiн атқаратын Ұлттық комиссияның атқарушы директорының қолдары және бизнес-жоспар келiсiлген күндер;

2) на обороте последнего листа каждой отдельной тетради бизнес-плана: оттиска печати Национальной комиссии (частично поверх ярлыка, наклеенного на узел прошивки, частично на листе).
5. Компания вправе осуществлять свою деятельность исключительно в соответствии со своим бизнес-планом, утвержденным общим собранием ее акционеров и согласованным с Национальной комиссией (далее именуемым "утвержденный и согласованный бизнес-план").
6. Компания обязана предъявлять по первому требованию оригинал или нотариально удостоверенную копию утвержденного и согласованного бизнес-плана государственным органам, осуществляющим контроль за деятельностью Компании в рамках предоставленных им полномочий.
Компания обязана предъявлять по первому требованию Фонда, обслуживаемого ею или намеренного заключить с ней договор на инвестиционное управление пенсионными активами, оригиналы или нотариально удостоверенные копии тетрадей утвержденного и согласованного бизнес-плана, включающие в себя данные разделов 1 и 2 бизнес-плана, а также раздела 3 бизнес-плана в части, относящейся к данному Фонду.
Компания обязана предъявлять по первому требованию банка-кастодиана, заключившего или намеренного заключить с ней кастодиальный договор, оригиналы или нотариально удостоверенные копии тетрадей утвержденного и согласованного бизнес-плана, включающие в себя данные разделов 1 и 2 бизнес-плана.
7. Изменение бизнес-плана Компании производится в соответствии с процедурами, установленными пунктами 2-4 настоящей Инструкции.
Компания обязана незамедлительно вносить изменения в своей бизнес-план в случае изменения данных его раздела 1.
Глава 2. Содержание бизнес-плана
8. Раздел 1 бизнес-плана Компании "Общие сведения о компании" должен включать в себя следующие данные:
1) полное наименование Компании (в соответствии со Свидетельством о ее государственной (пере)регистрации как юридического лица);
2) сокращенное наименование Компании (в соответствии со Свидетельством о ее государственной (пере)регистрации как юридического лица или, при отсутствии сокращенного наименования Компании в указанном Свидетельстве, в соответствии с учредительными документами Компании, заверенными органом государственной регистрации);
3) коды Компании, присвоенные ей Национальной комиссией (при наличии таковых);
4) данные о государственной (пере)регистрации Компании как юридического лица (в соответствии со Свидетельством о ее государственной (пере)регистрации как юридического лица):
дата и номер последней государственной (пере)регистрации;
наименование органа государственной регистрации;
код ОКПО;
дата первичной государственной регистрации;

2) бизнес-жоспардың әрбiр жеке дәптерiнiң соңғы парағының сыртында:
Ұлттық комиссия мөрiнiң таңбасы (жартылай тiгістiң түйiнiне жапсырылған жапсырма қағазға жартылай параққа қойылған).
5. Компания өзiнiң қызметiн тек қана оның акционерлерiнiң жалпы жиналысында бекiтiлген және Ұлттық комиссиямен келiсiлген өзiнiң бизнес-жоспарына (бұдан әрi "бекiтiлген және келiсiлген бизнес-жоспар" деп аталады) сәйкес жүзеге асыруға құқылы.
6. Компания Компанияның қызметiне өзiне берiлген өкiлеттiктiң шеңберiнде бақылау жасауды жүзеге асыратын мемлекеттiк органның бiрiншi талап етуi бойынша бекiтiлген және келiсiлген бизнес-жоспарды ұсынуға мiндеттi.
Компания ол қызмет көрсететiн немесе онымен зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруға шарт жасасуға ниет бiлдiрген Қордың бiрiншi талап етуi бойынша мазмұнына бизнес-жоспардың 1 және 2 бөлiмдерiнiң, сондай-ақ бизнес-жоспардың 3-бөлiмiнiң осы Қорға қатысты бөлігінiң мәлiметтерi енгiзiлген бекiтiлген және келiсiлген бизнес-жоспардың түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесiн ұсынуға мiндеттi.
Компания онымен кастодиандық шарт жасасқан немесе жасасуға ниет бiлдiрген кастодиан-банктiң бiрiншi талап етуi бойынша мазмұнына бизнес-жоспардың 1 және 2 бөлiмдерiнiң мәлiметтерi енгiзiлген бекiтiлген және келiсiлген бизнес-жоспардың дәптерлерiнiң түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесiн ұсынуға мiндеттi.
7. Компанияның бизнес-жоспарын өзгерту осы Нұсқаулықтың 2-4 тармақтарында белгiленген рәсiмдерге сәйкес жүргiзiледi.
Компания бизнес-жоспарының 1-бөлiмiнiң мәлiметтерi өзгерген жағдайда шұғыл түрде өзiнiң бизнес-жоспарына өзгерiс енгізуге мiндеттi.
2-тарау. БИЗНЕС-ЖОСПАРДЫҢ МАЗМҰНЫ
8. Компанияның бизнес-жоспарының "Компания туралы жалпы мәлiметтер" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер болу керек:
1) Компанияның толық атауы (оны заңды тұлға ретiнде Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiкке сәйкес);
2) Компанияның қысқаша атауы (оны заңды тұлға ретiнде Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiкке сәйкес немесе аталған Куәлiкте Компанияның қысқаша атауы болмаған кезде Компанияның мемлекеттiк тiркеу органы растаған құрылтай құжаттарына сәйкес);
3) Компанияның оған Ұлттық комиссия берген кодтары (осындайлар бар болған кезде);
4) Компанияны заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы мәлiметтер (оны заңды тұлға ретiнде Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiкке сәйкес):
соңғы мемлекеттiк тiркеу( қайта тiркеу) күнi және нөмiрi;
мемлекеттiк тiркеу органының атауы;
ОКПО коды;
бастапқы мемлекеттiк тiркеу күнi;

5) зарегистрированное место нахождения Компании (в соответствии со Свидетельством о ее государственной (пере)регистрации как юридического лица);
фактическое место нахождения Компании (если оно отличается от зарегистрированного);
почтовый адрес Компании (если он отличается от фактического места нахождения Компании);
6) коммуникационные реквизиты Компании (номера телефонов, факсов, телексов, телетайпов, адреса электронной почты и другие возможные коммуникационные реквизиты);
7) банковские реквизиты Компании (наименование, адрес и платежные реквизиты обслуживающего банка (филиала банка), номер банковского счета);
8) объявленный уставный капитал Компании (в соответствии с учредительными документами, заверенными органом государственной регистрации) и форма выпуска ее акций;
9) структура объявленного уставного капитала Компании (в соответствии со Свидетельством о государственной регистрации эмиссии акций Компании или, при его отсутствии, в соответствии с учредительными документами, заверенными органом государственной регистрации, и иными возможными документами):
виды, категории и номинальная стоимость объявленных к выпуску акций Компании;
количество объявленных к выпуску акций Компании по их видам и категориям;
суммарная номинальная стоимость объявленных к выпуску акций Компании каждых отдельных вида и категории;
10) сведения о государственной регистрации эмиссии акций Компании (при наличии таковой):
дата и номер Свидетельства о государственной регистрации эмиссии акций Компании или дата и номер письма Национальной комиссии об отказе в государственной регистрации эмиссии акций Компании;
национальный идентификационный номер (национальные идентификационные номера), присвоенные Национальной комиссией эмиссии (эмиссиям) акций Компании;
номер регистрации проспекта эмиссии (номера регистрации проспектов эмиссий) акций Компании Национальной комиссией;
номер эмиссии (номера эмиссий) акций Компании в Государственном реестре ценных бумаг;
11) выпущенный (оплаченный) уставный капитал Компании (в соответствии с данными бухгалтерского учета) и его структура:
количество выпущенных акций Компании по их видам и категориям;
суммарная номинальная стоимость выпущенных акций Компании каждых отдельных вида и категории;
дата начала и окончания размещения выпущенных акций Компании;
12) сведения об утверждении отчета Компании об итогах выпуска и размещения акций (при наличии такового):
дата и номер письма Национальной комиссии об утверждении отчета Компании об итогах выпуска и размещения акций, либо об отказе в его утверждении;
суммарная номинальная стоимость выпущенных акций Компании (согласно отчету об итогах выпуска и размещения акций Компании);

5) Компанияның тiркелiп орналасқан жерi (оны заңды тұлға ретiнде Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiкке сәйкес);
Компанияның нақты орналасқан жерi (егер ол тiркелгеннен басқаша болса);
Компанияның пошталық мекен-жайы (егер ол Компанияның нақты орналасқан жерiнен басқаша болса);
6) Компанияның коммуникациялық реквизиттерi (телефондарының, факстерiнiң, телекстерiнiң, телетайптарының нөмiрлерi, электрондық поштаның мекен-жайы және басқа да ықтимал коммуникациялық реквизиттерi);
7) Компанияның банктiк реквизиттерi (қызмет көрсететiн банктiң (банктiң филиалының) атауы, мекен-жайы және төлем реквизиттерi, банктiк шоттың нөмiрi);
8) Компанияның жарияланған жарғылық капиталы (мемлекеттiк тiркеу органы растаған құрылтай құжаттарына сәйкес) және оның акцияларын шығарудың нысаны;
9) Компанияның жарияланған жарғылық капиталының құрылымы (Компания акцияларының эмиссиясын Мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiкке сәйкес немесе ол болмаған кезде мемлекеттiк тiркеу органы растаған құрылтай құжаттарына және өзге де ықтимал құжаттарға сәйкес):
Компанияның шығаруға жарияланған акцияларының түрлерi, санаттары және атаулы құны;
Компанияның шығаруға жарияланған акцияларының түрлерi және санаттары бойынша саны;
Компанияның шығаруға жарияланған акцияларының әрбiр жекелеген түрлерiнiң және санаттарының жиынтық атаулы құны;
10) Компания акцияларының эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу туралы мәлiметтер (осындай бар болған кезде):
Компания Акцияларының эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң күнi және нөмiрi немесе Ұлттық комиссияның Компания акцияларының эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуден бас тарту туралы хатының күнi және нөмiрi;
Компания акцияларының эмиссиясына (эмиссияларына) Ұлттық комиссия берген ұлттық бiрiздендiру нөмiрi (ұлттық бiрiздендiру нөмiрлерi);
Компанияның акциялары эмиссиясының проспектiсiн Ұлттық комиссия тiркеген нөмiр (эмиссияларының проспектiлерiн тiркеу нөмiрлерi);
Компания акциялары эмиссиясының Бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлімдегi нөмiрi (эмиссияларының нөмiрлерi);
11) Компанияның шығарылған (төленген) жарғылық капиталы (бухгалтерлiк есеп жүргiзу мәлiметтерiне сәйкес) және оның құрылымы:
Компанияның шығарылған акцияларының түрлерi және санаттары бойынша саны;
Компанияның шығарылған акцияларының әрбiр жекелеген түрлерiнiң және санаттарының жиынтық атаулы құны;
Компанияның шығарылған акцияларын орналастырудың басталған және аяқталған күнi;
12) Компанияның акцияларды шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есебiн бекiту туралы мәлiметтер (осындай бар болған кезде):
Ұлттық комиссияның Компания акцияларын шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есебiн бекiту туралы не оны бекiтуден бас тарту туралы хатының күнi және нөмiрi;
Компанияның шығарылған акцияларының жиынтық атаулы құны (Компания акцияларын шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есебiне сәйкес);

13) сведения об акционерах Компании:
в отношении акционеров Компании - юридических лиц:
полные наименования (в соответствии со Свидетельствами о их государственной (пере)регистрации в качестве юридического лица; для нерезидентов Республики Казахстан - в соответствии с документами, удостоверяющими их государственную регистрацию как юридических лиц);
зарегистрированные места нахождения (в соответствии со Свидетельствами о их государственной (пере)регистрации как юридического лица; для нерезидентов Республики Казахстан - в соответствии с документами, удостоверяющими их государственную регистрацию как юридических лиц);
фактические места нахождения (если они отличаются от зарегистрированных);
данные о государственной (пере)регистрации как юридических лиц: даты и номера последней государственной (пере)регистрации, наименования органов государственной регистрации, для организаций Республики Казахстан - коды ОКПО;
в отношении акционеров - физических лиц:
имена (в соответствии с документами, удостоверяющими личность; для граждан других, кроме стран-членов СНГ, государств и лиц без гражданства - на английском языке);
места жительства;
данные документов, удостоверяющих личность;
в отношении всех акционеров (как юридических, так и физических лиц):
коммуникационные реквизиты (номера телефонов, факсов, телефаксов, телетайпов, адреса электронной почты и другие возможные коммуникационные реквизиты);
14) сведения о распределении выпущенных акций между акционерами с указанием видов и категорий акций;
15) количественный и персональный составы органов Компании с указанием занимаемых должностей: совета директоров, правления (при его наличии), ревизионной комиссии (ревизора);
16) полное наименование аудитора Компании (в соответствии со Свидетельством о его государственной (пере)регистрации как юридического лица), дата выдачи и номер лицензии на осуществление аудиторской деятельности, дата и номер договора с аудитором Компании;
17) организационная структура и штатное расписание Компании: наименования и основные функций структурных подразделений Компании (включая ее филиалы) с указанием должностей и имен руководителей структурных подразделений и их заместителей, наименования должностей и количество работников структурных подразделений;
18) информация о принадлежности Компании к другим лицам или группам лиц (простым товариществам, консорциумам и другим) и о наличии статуса дочернего хозяйственного товарищества или зависимого акционерного общества. Степень раскрытия такой информации определяется Национальной комиссией;

13) Компанияның акционерлерi туралы мәлiметтер:
заңды тұлғалар - Компанияның акционерлерiне қатысты:
толық атаулары (оларды заңды тұлға ретiнде Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiкке сәйкес; Қазақстан Республикасының резидент еместерi үшiн - олардың заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркелгендігін растайтын құжаттарға сәйкес);
тiркелiп орналасқан жерi (оларды заңды тұлға ретiнде Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiкке сәйкес; Қазақстан Республикасының резидент еместерi үшiн - олардың заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркелгендiгiн растайтын құжаттарға сәйкес);
нақты орналасқан жерлерi (егер олар тiркелгеннен басқаша болса);
заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы мәлiметтер:
соңғы мемлекеттiк тiркелген (қайта тiркелген) күндерi және нөмiрлерi, мемлекеттiк тiркеу органдарының атаулары, Қазақстан Республикасының ұйымдары үшiн - ОКПО кодтары;
жеке тұлға - акционерлерге қатысты:
аты-жөндерi (жеке басын куәландыратын құжаттарға сәйкес; ТМД мүшелерi - елдерден басқа мемлекеттердiң азаматтары және азаматтығы жоқ тұлғалар үшiн - ағылшын тiлiнде);
тұрғылықты жерлерi;
жеке басын куәландыратын құжаттарының мәлiметтерi;
барлық акционерлерге қатысты (заңды да жеке де тұлғалар):
коммуникациялық реквизиттерi (телефондарының, факстерiнiң, телефакстерiнiң, телекстерiнiң, телетайптарының нөмiрлерi, электрондық поштаның мекен-жайы және басқа да ықтимал коммуникациялық реквизиттерi);
14) акциялардың түрлерiн және санаттарын көрсете отырып шығарылған акцияларды акционерлердiң арасында бөлу туралы мәлiметтер;
15) атқарып отырған қызметтерiн көрсете отырып Компания органдарының: директорлар кеңесiнiң, басқарманың (ол бар болған кезде), тексеру комиссиясының (тексерушiнiң) сандық және жеке құрамдары;
16) Компания аудиторының толық атауы (оны заңды тұлға ретiнде Мемлекеттік тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiкке сәйкес), аудиторлық қызметтi жүзеге асыруға мемлекеттiк лицензияның берiлген күнi және нөмiрi, Компанияның аудиторымен жасасқан шарттың күнi және нөмiрi;
17) Компанияның ұйымдық құрылымы және штаттық кестесi: құрылымдық бөлiмшелер басшыларының және олардың орынбасарларының лауазымдарын және аты-жөндерiн, лауазымдардың атауларын және құрылымдық бөлiмшелер қызметкерлерiнiң санын көрсете отырып Компанияның (оның филиалдарын қоса отырып) құрылымдық бөлiмшелерiнiң атауы және негізгi функциялары;
18) Компанияның басқа тұлғаларға немесе тұлғалар тобына (қарапайым серiктестiктерге, консорциумдарға және басқаларға) қатыстылығы туралы және еншiлес серiктестiк немесе тәуелдi акционерлiк қоғам мәртебесiнiң бар екендiгi туралы ақпарат. Осындай ақпаратты ашудың дәрежесiн Ұлттық комиссия айқындайды;

19) сведения о членстве Компании в объединениях юридических лиц в форме ассоциации (союза) и в организациях, использующих принцип членства (фондовых биржах и других);
20) информация об участии Компании в других юридических лицах (владении акциями акционерных обществ и о наличии долей в уставных капиталах хозяйственных товариществ): наименования и места нахождения таких юридических лиц; количество, виды и категории акций, принадлежащих Компании, или размеры долей Компании в уставных капиталах хозяйственных товариществ; наличие ограничений права голоса по принадлежащим Компании акциям или долям в уставных капиталах хозяйственных товариществ. Степень достаточности раскрытия такой информации определяется Национальной комиссией в ходе рассмотрения представленного на согласование бизнес-плана Компании;
21) сведения о занимаемых Компанией помещениях: этажность, площадь, краткая характеристика состояния ("ремонт не требуется", "требуется частичный ремонт (отделка)", "требуется капитальный ремонт"), условия занятия помещений (на правах собственности или аренды);
22) основные сведения о технологической обеспеченности Компании, включая характеристики линий связи, компьютерных сетей и источники приобретения программных продуктов; сведения о степени взаимодействия (совместимости) программно-технических и коммуникационных средств Компании с программно-техническими и коммуникационными средствами институтов инфраструктуры финансового рынка (фондовой биржи, центрального депозитария и других); сведения об условиях пользования программно-техническими и коммуникационными средствами (на правах собственности или аренды). Степень достаточности таких сведений определяется Национальной комиссией в ходе рассмотрения представленного на согласование бизнес-плана Компании;
23) основные сведения о системах регулируемого доступа к программно-техническим средствам (в том числе к электронным массивам данных), документам и архивам документов Компании;
24) основные сведения о системах безопасности Компании, обеспечивающих сохранность программно-технических средств (в том числе электронных массивов данных), документов и архивов документов Компании, включая сведения о системах резервного копирования, резервных технологических мощностях и способах хранения резервных копий. Степень достаточности таких сведений определяется Национальной комиссией в ходе рассмотрения представленного на согласование бизнес-плана Компании;

19) Компанияның қауымдастық (одақ) нысанындағы заңды тұлғалар бiрлестiктерiне және мүшелiк принципiн пайдаланатын ұйымдарға (қор биржаларына және басқаларға) мүшелiгі туралы мәлiметтер;
20) Компанияның басқа заңды тұлғаларға қатысуы туралы ақпарат (акционерлік қоғамдардың акцияларын иелену және шаруашылық серiктестiктерiнің жарғылық капиталдарындағы үлестерiнiң бар екендігі туралы): осындай заңды тұлғалардың атауы және орналасқан жерi; Компанияға тиесiлі акциялардың түрлерi және санаттары немесе Компанияның шаруашылық серiктестiктерiндегi үлестерiнiң мөлшерi; Компанияға тиесiлi акциялар немесе шаруашылық серiктестiктерiнiң жарғылық капиталдарындағы үлестерi бойынша дауыс беру құқықтарын шектеулердiң бар екендігі. Осындай ақпаратты ашудың жеткiлiктiлiк дәрежесiн Ұлттық комиссия Компанияның келiсуге ұсынған бизнес-жоспарын қарау барысында айқындайды;
21) Компания алып отырған үй-жайлар туралы мәлiметтер: қабаттылығы, ауданы, жай-күйiне қысқаша сипаттама ("жөндеуші қажет етпейдi", "iшiнара жөндеудi (өңдеудi) талап етедi", "күрделi жөндеудi талап етедi"), үй-жайды алудың шарттары (меншiктеу немесе жалға алу құқығында);
22) байланыс жолдарының, компьютерлiк желiлердiң сипаттамаларын және бағдарламалық өнiмдердiң көздерiн қоса отырып Компанияның технологиялық қамтамасыз етiлуi туралы негiзгi мәлiметтер; Компанияның бағдарламалық-техникалық және коммуникациялық құралдарының қаржы рыногының инфрақұрылымы институттарының (қор биржасының, орталық депозитарийдiң және басқармаларының) бағдарламалық-техникалық және коммуникациялық құралдарымен өзара әрекет жасау (қоса атқарушылық) дәрежесi туралы мәлiметтер; бағдарламалық-техникалық және коммуникациялық құралдарды пайдалану (меншiктеу немесе жалға алу құқығында) шарттары туралы мәлiметтер. Осындай мәлiметтердiң жеткiлiктiлiк дәрежесiн Ұлттық комиссия Компанияның келiсуге ұсынған бизнес-жоспарын қарау барысында айқындайды;
23) Компанияның бағдарламалық-техникалық құралдарына (оның iшiнде мәлiметтердiң электрондық жиынтығына), құжаттарына және мұрағаттық құжаттарына қол жеткiзудi реттейтiн жүйелер туралы негiзгi мәлiметтер;
24) резервтiк көшiру, резервтiк технологиялық күштер және резервтiк көшiрмелердi сақтау тәсiлдерi туралы мәлiметтердi қоса отырып, Компанияның бағдарламалық-техникалық құралдарының (оның iшiнде мәлiметтердiң электрондық жиынтығының), құжаттарының және мұрағаттық құжаттарының сақталысын қамтамасыз ететiн Компанияның қауiпсiздiк жүйесi туралы негiзi мәлiметтер. Осындай мәлiметтердiң жеткiлiктiлiк дәрежесiн Ұлттық комиссия Компанияның келiсуге ұсынған бизнес-жоспарын қарау барысында айқындайды;

25) сведения о страховании пенсионных активов, принятых Компанией в инвестиционное управление (при наличии такового): наименования страховых организаций в соответствии с договорами страхования; виды, условия, сроки и стоимость страхования; иные существенные сведения, характеризующие страхование пенсионных активов.
9. Раздел 2 бизнес-плана Компании "Анализ экономики и рынков" должен включать в себя следующие данные:
1) общий анализ экономики и финансовых рынков и тенденций их развития;
2) анализ рынка государственных ценных бумаг и тенденций его развития;
3) анализ рынка негосударственных ценных бумаг и тенденций его развития;
4) анализ рынка банковских депозитов (депозитных сертификатов) и тенденций его развития;
5) анализ рынков прочих финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет пенсионных активов, и тенденций их развития;
6) анализ рынка труда и тенденций его развития;
7) анализ состояния конкуренции между компаниями по управлению пенсионными активами и характеристика текущей доли Компании на рынке услуг по инвестиционному управлению пенсионными активами с описанием существующих и предполагаемых сильных и слабых сторон Компании.
10. Анализ экономики и рынков, приведенный в разделе 2 бизнес-плана Компании, должен быть при необходимости подтвержден документами или ссылками на источники информации.
11. Раздел 3 бизнес-плана Компании "Инвестиционная, маркетинговая и технологическая политика компании" должен включать в себя следующие данные:
1) подробное описание инвестиционной политики Компании, разработанной на основании анализа экономики и рынков и тенденций их развития;
2) подробное описание маркетинговой политики Компании (включая описание приемов маркетинга и рекламы), разработанной на основании анализа состояния конкуренции между компаниями по управлению пенсионными активами;
3) краткосрочный бюджет Компании на маркетинг и рекламу, а также проект среднесрочного бюджета Компании на маркетинг и рекламу, составленные на основании маркетинговой политики Компании;
4) описание технологической политики Компании;
5) краткосрочный бюджет Компании на приобретение и совершенствование ("апгрейд") программно-технических и коммуникационных средств, а также проект среднесрочного бюджета Компании на приобретение и совершенствование ("апгрейд") программно-технических и коммуникационных средств, составленные на основании маркетинговой политики Компании.

25) Компания инвестициялық басқаруға қабылдаған зейнетақы активтерiн сақтандыру туралы мәлiметтер (осындай бар болған кезде): сақтандыру шартына сәйкес сақтандыру ұйымдарының атаулары; сақтандырудың түрлерi, шарттары, мерзiмдерi және құны; зейнетақы активтерiн сақтандыруды сипаттайтын өзге де мүлiктiк мәлiметтер.
9. Компания бизнес-жоспарының "Экономикаға және рыноктарға талдау жасау" 2-бөлiмiне мынадай мәлiметтер енгiзiлу керек:
1) экономикаға және қаржы рыноктарына және олардың даму үрдiсiне жалпы талдау жасау;
2) мемлекеттiк бағалы қағаздар рыногына және оның даму үрдiсiне талдау жасау;
3) мемлекеттiк емес бағалы қағаздар рыногына және оның даму үрдiсiне талдау жасау;
4) банктiк депозиттер (депозиттiк сертификаттар) рыногына және оның даму үрдiсiне талдау жасау;
5) зейнетақы активтерi есебiнен сатып алуға рұқсат етiлген өзге де қаржы құралдарының рыноктарына және олардың даму үрдiсiне талдау жасау;
6) еңбек рыногына және оның даму үрдісіне талдау жасау;
7) зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компаниялар арасындағы бәсекелестiктiң жай-күйiне талдау жасау және Компанияның нақты және жобаланған күштi және әлсiз жақтарын көрсете отырып Компанияның зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтер рыногындағы ағымдағы үлесiнiң сипаттамасы.
10. Компания бизнес-жоспарының 2-бөлiмiнде келтiрiлген экономикаға және рыноктарға талдау жасау қажет болған кезде құжаттармен немесе ақпарат көздерiне жасалған сiлтемелермен растауы керек.
11. Компания бизнес-жоспарының "Компанияның инвестициялық, маркетингтiк және технологиялық саясаты" 3-бөлiмiне мынадай мәлiметтер енгiзiлу керек:
1) Компанияның экономикаға және қаржы рыноктарына және олардың даму үрдiсiне талдау жасаудың негiзiнде әзiрленген инвестициялық саясатының нақты сипаттамасы;
2) Компанияның зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компаниялар арасындағы бәсекелестiктiң жай-күйiне талдау жасаудың негiзiнде әзiрленген маркетингтiк саясатының нақты сипаттамасы (маркетингтiң тәсiлдерiн және жарнаманы қоса отырып);
3) Компанияның маркетингтiк саясатының негiзiнде жасалған, Компанияның маркетингке және жарнамаға арналған қысқа мерзiмдi бюджетi, сондай-ақ Компанияның маркетингке және жарнамаға арналған орта мерзiмдi бюджетiнiң жобасы;
4) компанияның технологиялық саясатының сипаттамасы;
5) Компанияның маркетингтiк саясатының негiзiнде жасалған, Компанияның бағдарламалық-техникалық және коммуникациялық құралдарды сатып алуға және жетiлдiруге ("апгрейд") арналған қысқа мерзiмдi бюджетi, сондай-ақ Компанияның бағдарламалық-техникалық және коммуникациялық құралдарды сатып алуға және жетiлдiруге ("апгрейд") арналған орта мерзiмдi бюджетiнiң жобасы.

12. Степень достаточности раскрытия данных, приведенных Компанией в разделах 2 и 3 представленного на согласование бизнес-плана, определяется Национальной комиссией в ходе его рассмотрения.
13. Раздел 4 бизнес-плана Компании "Финансовый план (прогноз) на текущий календарный год (с разбивкой по месяцам и кварталам) и на последующие три года (с разбивкой по годам)" должен включать в себя следующие данные:
1) документы, характеризующие текущее финансовое состояние Компании и состояние пенсионных активов, принятых ею в инвестиционное управление;
2) план (прогноз) объемов пенсионных активов, которые будут приняты Компанией в инвестиционное управление;
3) планируемые (прогнозируемые) денежные потоки Компании (оптимистичный, пессимистичный и иные возможные варианты с учетом налогов и отчислений в резервный капитал);
4) план (прогноз) доходов Компании (с указанием источников доходов);
5) план (прогноз) расходов Компании (с указанием направлений расходов);
6) анализ точки безубыточности;
7) оценка рисков, в том числе рисков снижения доходности по финансовым инструментам, ценовых рисков при реализации финансовых инструментов, ценовых рисков при оплате услуг третьих лиц, рисков неплатежеспособности эмитентов финансовых инструментов, инфляционных рисков, валютных рисков, конкурентных рисков, рисков технических и операционных ошибок Компании и других возможных рисков;
8) описание предположений, исходя из которых были составлены документы, указанные в подпунктах 2)-7) настоящего пункта.
14. При рассмотрении представленного на согласование бизнес-плана Компании Национальная комиссия вправе потребовать подтверждения документов, указанных в подпункте 1) пункта 13 настоящей Инструкции, аудиторскими заключениями.
15. Финансовый план (прогноз), приведенный в разделе 4 бизнес-плана Компании, должен быть при необходимости подтвержден расшифровками, документами и ссылками на источники информации.
Председатель
Национальной комиссии

12. Келiсуге ұсынылған бизнес-жоспардың 2 және 3 бөлiмдерiнде Компания келтiрген мәлiметтердi ашудың жеткiлiктiлiк дәрежесiн Ұлттық комиссия оны қарау барысында айқындайды.
13. Компания бизнес-жоспарының "Ағымдағы күнтiзбелiк жылға (айларға және тоқсандарға бөле отырып) және келесi үш жылға (жылдарға бөле отырып) қаржылық жоспар (болжам)" 4-бөлiмiне мынадай мәлiметтер енгiзiлу керек:
1) Компанияның ағымдағы қаржылық жай-күйiн және ол инвестициялық басқаруға қабылдаған зейнетақы активтерiнiң жай-күйiн сипаттайтын құжаттар;
2) Компания инвестициялық басқаруға қабылдайтын зейнетақы активтерi көлемiнiң жоспары (болжам);
3) Компанияның жоспарланған (болжалған) ақша ағымдары (оптимистiк, пессимистiк және салықтарды және резервтiк капиталға аударымдарды ескерумен өзге де ықтимал варианттар);
4) Компания табыстарының жоспары (болжамы) (табыс көздерiн көрсетумен);
5) Компания шығыстарының жоспары (болжамы) (шығыс мақсаттарын көрсетумен);
6) залалсыздық нүктелеріне талдау жасау;
7) тәуекелдерді бағалау, оның ішінде қаржы құралдары бойынша табыстылықтың төмендеу тәуекелдерін, қаржы құралдарын сату кезіндегі баға тәуекелдерін, үшінші тұлғалардың қызметін төлеу кезіндегі баға тәуекелдерін, инфляциялық тәуекелдерді, валюталық тәуекелдерді, бәсекелестік тәуекелдерін, Компанияның техникалық және операциялық қателерінің тәуекелдерін және басқа да ықтимал тәуекелдерді;
8) негізінде осы тармақтың 2)-7) тармақшаларында көрсетілген құжаттар жасалған жорамалдарға сипаттама.
14. Компанияның келісуге ұсынылған бизнес-жоспарын қарау кезінде Ұлттық комиссия осы Нұсқаулықтың 13-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжаттарды аудиторлық қорытындылармен растауды талап етуге құқылы.
15. Компанияның бизнес-жоспарының 4-бөлімінде келтірілген қаржылық жоспар (болжам) қажет болған кезде түсіндірмелермен, құжаттармен және ақпарат көздеріне сілтемелермен растау керек.
Ұлттық комиссияның Төрағасы