О проведении приписки граждан 1984 года рождения к призывным участкам на территории области
Решение акима Кызылординской области от 20 декабря 2000 года № 373. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылординской области 25 декабря 2000 года № 504. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" РЕШИЛ:
1. Военным комиссариатам области в январе-марте 2001 года провести приписку к призывнам участкам граждан 1984 года рождения, а также старших возрастов, не прошедших приписку, согласно приложению № 1.
2. Акимам районов и города Кызылорды:
- обеспечить совместно с военными комиссариатами приписку граждан к призывным участкам;
- образовать в районах и городе Кызылорде комиссии по приписке с предоставлением им оборудованных помещений для работы;
- выделить для комиссии по приписке необходимое количество врачей-специалистов, медицинских сестер, технических работников, лиц обслуживающего персонала и транспорт;
- принять все меры по обеспечению организованной явки юношей в военные комиссариаты для прохождения приписки к призывным участкам.

Облыс көлемінде 1984 жылы туылған азаматтарды шақыру учаскелерінде тіркеуді жүргізу туралы
Қызылорда облысы әкімінің 2000 жылғы 20 желтоқсандағы № 373 шешімі. Қызылорда облысының Әділет басқармасында 2000 жылғы 25 желтоқсанда № 504 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының "Жалпыға бірдей әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 12 бабына сәйкес ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Облыстың әскери комиссариаттары 2001 жылдың қаңтар-наурыз айларында 1984 жылы туылған және бұрын тіркеуден өтпеген әскер жасындағы азаматтарды тіркеуге алуды № 1 қосымшаға сәйкес жүргізетін болсын.
2. Аудандар мен Қызылорда қаласының әкімдері:
- әскери комиссариаттармен бірлесіп, азаматтардың шақыру учаскелеріндегі тіркелуін қамтамасыз етсін;
- аудандар мен Қызылорда қаласында тіркеуді жүргізетін комиссияларды құрып, олардың жүмыс жүргізулеріне қатысты жабдықталған бөлмелер бөлсін;
- тіркеуді жүргізу комиссияларына қажетті мөлшерде маман-дәрігерлер, медициналық аяжандар, техникалық қызметшілер және көліктер бөлсін;
- жастардың ұйымдасқан түрде әскери комисариаттарға келіп, шақыру учаскелерінде тіркеуден өтулерін қамтамасыз ететін барлық мүмкіндіктерді қолдансын.

3. Областному управлению внутренних дел (Рахимов Т.С.):
- организовать в период приписки взаимодействие районных и городских отделов внутренних дел с райгорвоенкоматами, обеспечить порядок и дисциплину на призывных участках;
- осуществлять контроль за явкой граждан к призывным участкам, пресекать попытки уклонения граждан от приписки.
4. Областному управлению здравоохранения (Даулетбаев Д.А.):
- выделить по заявкам райгорвоенкоматов врачей-специалистов из областных лечебных учреждений для медицинского освидетельствования приписываемых юношей;
- укомплектовать призывные участки необходимыми медикаментами и медицинским имуществом.

3. Облыстық ішкі істер басқармасы (Т.Рахимов):
- тіркеуді жүргізу кезінде аудандық және қалалық ішкі істер бөлімдері аудан, қала әскери комиссариаттарымен тығыз байланыс ұйымдастырылып шақыру учаскелеріндегі қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етсін;
- азаматтардың шақыру учаскелеріне келуіне бақылау жасап, тіркеуден бас тарту әрекеттерін болдырмау жөнінде шаралар қабылдасын.
4. Облыстық денсаулық сақтау басқармасы (Д.Дәулетбаев):
- аудандық және қалалық әскери комиссариаттардың сұрауы бойынша, тіркеуді жүргізуге байланысты жастарға дәрігерлік анықтама беру үшін облыстық емханалардан маман-дәрігерлер бөлсін;
- шақыру учаскелерін қажетті дәрі-дәрмектермен, дәрігерлік құрал-жабдықтармен қамтамасыз етсін.

5. В соответствии с пунктом 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" оплату труда технических работников, лиц обслуживающего персонала и транспортные расходы на период проведения приписки проводить за счет средств местного бюджета.
6. Контроль за выполнением данного решения возложить на заместителя акима области Еримбетова Н.К.
И.о.акима области Б. Куандыков
Приложение № 1
к решению акима области
от "30" декабря 2000 года № 373
Количество граждан, подлежащих приписке к призывным участкам и сроки проведения в 2001 году
№№ п/п
Наименования райгорвоенкоматов
Количество подлежащих приписке
Дни проведения приписки к призывным участкам
1.
2.
3.
4.
1.
Аральский РВК

5. Қазақстан Республикасының "Жалпыға бірдей әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 35-бабының 1-тармағына сай тіркеу кезіндегі техникалық және басқа да қызмет көрсету мен көлік шығындары жергілікті бюджет есебінен жүргізілсін.
6. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің орынбасары Н.Ерімбетовке жүктелсін.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы Б. Қуандықов
Облыс әкімінің
2000 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 373 шешіміне № 1 қосымша
2001 жылы шақыру учаскелерінде есепке алынатын азаматтардың саны және тіркеуді өткізудің мерзімдері
Рет. саны
Аудандық, қалалық әскери комиссариаттардың аталуы
Есепке алынатындардың саны
Шақыру учаскелерінде есепке алуды жүргізу күндері
1.
2.
3.
4.
1.
Арал АӘК