О представлении аудиторских отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг
Постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 14 мая 2001 года N 825. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2001 года за N 1560. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.12.2004г. N 392
Извлечение из постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.12.2004г. N 392
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 27.12.2004г. N 392
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
...
10. постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 14 мая 2001 года N 825 "О представлении аудиторских отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг"...".
--------------------------------------------------------------------
Во исполнение пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан Z980304_ "Об аудиторской деятельности" от 20 ноября 1998 года и на основании подпункта 37) пункта 4 U973755_ Положения о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 1997 года N 3755, Директорат Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия") постановляет:
1. Установить, что организации, осуществляющие деятельность на рынке ценных бумаг на основании выданных Национальной комиссией лицензий, ежегодно должны представлять в Национальную комиссию аудиторские отчеты к своей годовой финансовой отчетности за последний завершенный финансовый год в следующие сроки:

Бағалы қағаздар рыногындағы қызметiн жүзеге асыруға лицензиялар иеленген ұйымдардың аудиторлық есептер ұсынулары туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы Директоратының қаулысы 2001 жылғы 14 мамырдағы N 825. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 29 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1560. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 392 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 392 қаулысымен.
--------------Қаулыдан үзінді-------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күнінен бастап қолданысқа енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігі басқармасының
2004 жылғы 27 желтоқсандағы
N 392 қаулысына Қосымша
Күшi жойылды деп танылатын нормативтiк
құқықтық актiлердiң тiзбесi
...
10. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "Бағалы қағаздар рыногындағы қызметiн жүзеге асыруға лицензиялар иеленген ұйымдардың аудиторлық есептер ұсынулары туралы" 2001 жылғы 14 мамырдағы N 825 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тізілімінде N 1560 тіркелген, "Қазақстан бағалы қағаздар рыногы" журналының қосымшасында жарияланған, 2001 жыл, N 5 (12) ).
------------------------------------
"Аудиторлық қызмет туралы"  Z980304_  Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 20 қарашадағы заңының 4-бабы 2-тармағын орындау үшiн және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755  U973755_  жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы туралы ереженiң 4-тармағы 37) тармақшасының негізiнде Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) Директораты  ҚАУЛЫ ЕТЕДI
1. Ұлттық комиссия берген лицензияның негiзiнде бағалы қағаздар рыногында қызметiн жүзеге асыратын ұйым соңғы аяқталған қаржы жылындағы өзiнiң жылдық қаржылық есебiне аудиторлық есептердi жыл сайын Ұлттық комиссияға мынадай мерзiмдерде ұсынатындығы белгiленсiн:

1) небанковские организации - не позднее 10 июля года, следующего за отчетным;
2) банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, - в сроки, установленные Национальным Банком Республики Казахстан для представления аудиторских отчетов к годовой финансовой отчетности указанных организаций за последний завершенный финансовый год.
2. Установить, что срок представления аудиторского отчета к годовой финансовой отчетности небанковской организации может быть по ее ходатайству продлен Национальной комиссией до 10 сентября года, следующего за отчетным, в случае невозможности завершения аудита указанной отчетности в срок, установленный подпунктом 1) пункта 1 настоящего Постановления, и при условии, что такой аудит был начат в первом квартале года, следующего за отчетным.
3. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с 1 января 2002 года после его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту лицензирования и надзора центрального аппарата ациональной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения организаций, осуществляющих деятельность на рынке ценных бумаг на основании выданных Национальной комиссией лицензий и не являющихся членами саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг;
2) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель
Национальной комиссии
Согласовано
с Национальным Банком
Республики Казахстан
Председатель Национального Банка
11 мая 2001 г.

1) банктiк емес ұйымдар - есептi жылдан кейiнгi жылдың 10 шiлдесiнен кешiктiрмей;
2) екiншi деңгейдегi банктер және банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар - аталған ұйымдардың соңғы аяқталған қаржы жылындағы жылдық қаржылық есебiне аудиторлық есептер ұсыну үшiн Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi    белгiлеген мерзiмдерде.
2. Банктiк емес ұйымның жылдық қаржы есебiне аудиторлық есеп ұсыну мерзiмiн оның өтiнiшi бойынша аталған есептiң аудитiн осы Қаулының 1-тармағының 1) тармақшасында белгiленген мерзiмде аяқтауға мүмкiндiк болмаған жағдайда және осындай аудиттiң есептi жылдан кейiнгi жылдың бiрiншi тоқсанында басталу шартымен Ұлттық комиссия жылдың 10 қыркүйегіне дейiн ұзартатындығы белгіленсiн.
3. Осы Қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелгеннен кейiн 2002 жылғы 01 қаңтардан бастап қолданысқа енгізiлетiндiгі белгіленсiн.
4. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау департаментi:
1) осы Қаулыны (ол қолданысқа енгізiлгеннен кейiн) Ұлттық комиссия берген лицензиялардың негізiнде бағалы қағаздар рыногында қызметiн жүзеге асыратын және бағалы қағаздар рыногы кәсiпқой қатысушыларының өзін-өзі реттейтін ұйымдарының мүшелері болып    табылмайтын ұйымдардың назарына жеткізсін;
2) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкімен
келісілген
Ұлттық Банктің Төрағасы
2001 жылғы 11 мамыр