Об утверждении Правил проведения проверок юридических и физических лиц, осуществляющих перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте
Приказ Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 29 мая 2001 года N 42-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2001 года N 1587. Утратил силу приказом Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 19 апреля 2006 года N 28-п
Извлечение из
приказа Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан от 19 апреля 2006 года N 28-п
В связи с принятием Закона Республики Казахстан "О частном предпринимательстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу следующие нормативные правовые акты:
1) приказ Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 29 мая 2001 года N 42-п "Об утверждении Правил проведения проверок юридических и физических лиц, осуществляющих перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте"   (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 1587, опубликованный в Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2001 г., N 31, ст. 493);
....
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
___________________________________________________________________
В целях обеспечения единой политики государственного контроля и надзора за деятельностью, осуществляемой на железнодорожном транспорте хозяйствующими субъектами, и в соответствие с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 1999 года N 1334 "Вопросы Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения проверок юридических и физических лиц, осуществляющих перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте.
2. Управлению контроля на железнодорожном транспорте (Мустафин К.С.) в установленном порядке представить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета транспортного контроля Есжанова К.Б.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель Комитета
транспортного контроля
Утверждены приказом Председателя
Комитета транспортного контроля
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 мая 2001 года N 42-п
Правила
проведения проверок юридических и физических лиц,
осуществляющих перевозочную и другую деятельность на
железнодорожном транспорте
Глава 1. Общие положения

Темiр жол көлiгiнде тасымалдаушылық және басқа да қызметтi жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға тексерулер жүргiзу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрі Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2001 жылғы 29 мамырдағы N 42-п бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 25 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 1587. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 19 сәуірдегі N 28-ө бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 19 сәуірдегі N 28-ө (2006 жылғы 11 тамыздағы N 147(953) "Заң газеті" газетінде жарияланған) бұйрығымен .
---------------Бұйрықтан үзінді-----------------
"Жеке кәсіпкерлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынадай нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын:
1) "Темір жол көлігінде тасымалдау және басқа да қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға тексеру жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2001 жылғы 29 мамырдағы N 42-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 1587-нөмірмен тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқару және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2001 жыл, N 31, 493-құжат)...
3. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
------------------------------------
Шаруашылық субъектiлерi темiр жол қызметiнде жүзеге асыратын қызметiне мемлекеттiк бақылаудың және қадағалаудың бiрыңғай саясатын қамтамасыз ету мақсатында және "Қазақстан Республикасының, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң  мәселелері  туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 8 қыркүйектегi N 1334  қаулысын  орындау мақсатында  БҰЙЫРАМЫН
1. Қоса берiлiп отырған темiр жол көлiгiнде тасымалдаушылық және басқа да қызметтi жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға тексерулер жүргiзу ережелерi бекiтiлсiн.
2. Темiр жол көлiгiндегi бақылау басқармасы (Қ.С.Мұстафин) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Көлiктiк бақылау комитетi төрағасының орынбасары Қ.Б.Есжановқа жүктелсiн.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникациялар министрi
Көлiктiк бақылау комитетi төрағасының
2001 жылғы 29 мамырдағы
N 42-П бұйрығымен бекiтiлген
Темiр жол көлiгiнде тасымалдаушылық және басқа
да қызметтi жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға
тексерулер жүргiзу ережелерi
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила проведения проверок юридических и физических лиц, осуществляющих перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте (далее - Правила), разработаны в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и устанавливают порядок осуществления проверок за обеспечением законодательных и иных нормативных правовых актов, стандартов и норм, регламентирующих деятельность на железнодорожном транспорте Республики Казахстан.
Проверки осуществляются работниками Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и его территориальных органов (далее - Комитет) как самостоятельно, так и совместно с другими уполномоченными на это компетентными государственными органами.
2. Настоящие Правила распространяются на проведение проверок юридических и физических лиц Республики Казахстан, а также иностранных юридических и физических лиц и лиц без гражданства, осуществляющих перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте Республики Казахстан.
3. При проведении проверок работники Комитета руководствуются Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, приказами и указаниями Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, а также настоящими Правилами.
Глава 2. Основные цели и задачи
4. Целью проведения проверок юридических и физических лиц, осуществляющих перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте, является:
1) контроль и надзор за выполнением законодательства Республики Казахстан, стандартов и норм, действующих на железнодорожном транспорте;
2) выявление и пресечение нарушений безопасности перевозок железнодорожным транспортом пассажиров и грузов.
5. Основными задачами проведения проверок деятельности юридических и физических лиц, осуществляющих подготовку к перевозке и перевозку пассажиров и грузов железнодорожным транспортом, являются:
1) контроль за соблюдением действующего законодательства Республики Казахстан, регламентирующих соблюдение безопасности перевозок пассажиров, грузов и багажа, организации движения поездов, производства маневровой работы, погрузочно-выгрузочных работ в/из подвижного состава, соблюдение технологии перевозок, в том числе опасных, тяжеловесных, негабаритных грузов;
2) надзор за соблюдением правил эксплуатации используемых на железнодорожном транспорте Республики Казахстан магистральных и маневровых локомотивов, пассажирских, грузовых и почтово-багажных вагонов и других машин и механизмов;

1. Темiр жол көлiгiнде тасымалдаушылық және басқа да қызметтi жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға тексерулер жүргiзудiң осы ережелерi (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасының нормативтiк-құқықтық кесiмдерiне сәйкес әзiрлендi және Қазақстан Республикасының Темiр жол көлiгiндегi қызметтi реттейтiн заңнамалық және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердiң, стандарттар мен нормалардың қамтамасыз етiлуi үшiн тексерулердi жүзеге асырудың тәртiбiн белгiлейдi.
Тексерулердi Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң және оның аумақтық органдарының (бұдан әрi - Комитет) қызметкерлерi дербес те, осыған құзыреттi басқа да мемлекеттiк құзырет органдарымен бiрлесiп те жүзеге асырады.
2. Осы Ереже Қазақстан Республикасының темiр жол көлiгінде тасымалдаушылық және басқа да қызметтi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының заңды және жеке тұлғаларына, сондай-ақ шетелдiң заңды және жеке тұлғаларына және азаматтығы жоқ тұлғаларға тексеру жүргiзуге таратылады.
3. Тексеру жүргiзу кезiнде Комитет қызметкерлерi Қазақстан Республикасының Конституциясын , Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң кесiмдерiн және Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң бұйрықтары мен жарлықтарын, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2-тарау. Негiзгi мақсаттары мен мiндеттерi
4. Темiр жол көлiктерiмен тасымалдау және басқа да қызметтердi жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға тексеру жүргiзудiң мақсаты:
1) Темiр жол көлiгiмен Қазақстан Республикасының күшiндегi заңнамаларын, стандарттар мен нормалардың орындалуын бақылау және қадағалау;
2) темiр жол көлiгiмен жолаушылар мен жүктердi тасымалдаудағы қауiпсiздiктi бұзушылықтарды анықтау және алдын алу болып табылады.
5. Темiр жол көлiгiмен тасымалдауға даярлықты және жолаушылар мен жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалардың қызметiне тексеру жүргiзудiң негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
1) жолаушыларды және жүктердi тасымалдаудағы қауiпсiздiктi, поездардың қозғалысын ұйымдастыруды, маневрлiк жұмыстардың жасалуын, жылжымалы құрамнан/ға тиеу-түсiру жұмыстарын, тасымалдаудың, оның iшiнде қауiптi, ауыр салмақты, габариттi емес жүктердi тасымалдаудың технологиясын сақтауды регламенттейтiн Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамалары мен нормативтiк құқықтық кесiмдерiнiң сақталуына бақылау;
2) Қазақстан Республикасының темiр жол көлiгiнде пайдаланылатын бас және маневрлiк локомотивтердi, жолаушылар, жүк және пошта-жүк вагондарын және басқа машиналар мен механизмдердi пайдалану ережелерiнiң сақталуын қадағалау;

3) выявление, пресечение и устранение нарушений в содержании верхнего строения пути и его элементов, искусственных сооружений, линий и устройств контактной сети, сигнализации, централизации, блокировки и связи;
4) взаимодействие с органами прокуратуры, правоохранительными и местными исполнительными органами Республики Казахстан по вопросам обеспечения безопасного функционирования железнодорожного транспорта.
Глава 3. Порядок организации и проведения проверок юридических
и физических лиц, осуществляющих перевозочную и другую
деятельность на железнодорожном транспорте
6. Проверки юридических и физических лиц, осуществляющих перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте, в том числе согласно действующей технологии перевозок пассажиров и грузов по железным дорогам и/или с применением собственных технологических процессов, проводятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан после регистрации акта о назначении проверки в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Хозяйствующие на железнодорожном транспорте субъекты предпринимательства должны проверяться не чаще одного раза в год, а субъекты малого предпринимательства численностью до 10 человек - не чаще одного раза в три года.
Сноска. Пункт 6 с изменениями - приказом Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций  Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года  N 101-П .
7. Проверки проводятся работниками Комитета на основании:
1) ежегодно утверждаемого внутриведомственного плана;
2) заявлений граждан, организаций, местных представительных и исполнительных органов;
3) поручений центральных государственных органов, представителей правоохранительных органов, а также в случаях неоднократных нарушений хозяйствующими субъектами лицензионного и транспортного законодательства.
8. Регистрация акта о назначении проверки юридических и физических лиц, осуществляющих перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте, осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.  (Прим.РЦПИ: см.   P991286_   ;   V001374_   ).
9. При выявлении нарушений законодательства Республики Казахстан, регламентирующего перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте, а также лицензионных условий по перевозкам пассажиров, грузов и опасных грузов, изготовлению и ремонту железнодорожного подвижного состава; изготовлению и ремонту специальных контейнеров, применяемых для перевозки опасных грузов, работники Комитета имеют право:

3) жолдардың жоғарғы құрылымының және оның элементтерiнiң, жасанды құрылғылардың, түйiспе торап дабыл беру, орталықтандыру блоктау және байланыс желiлерi мен құрылғыларының құрамдарындағы бұзушылықтарды анықтау, алдын алу және жою;
4) Қазақстан Республикасының прокуратура, құқық қорғау және жергiлiктi атқарушы органдарымен темiр жол көлiгiнiң қауiпсiз қызметiн қамтамасыз ету мәселелерi жөнiнде өзара iс-қимыл.
3 тарау. Темiр жол көлiгiнде тасымалдау және басқа да
қызметтердi жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларды
тексерудi ұйымдастырудың және жүргiзудiң тәртiбi
6. Темiр жол көлiгiнде тасымалдау және басқа да қызметтердi, соның iшiнде қолданылып жүрген жолаушыларды және жүктердi темiр жолмен және/немесе өзiндiк технологиялық процестердi қолданумен тасымалдау технологиясына сәйкес, жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларды тексеру жүргiзу Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес тексеру туралы актi Қазақстан Республика Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есептер жөніндегі комитетте тiркелгеннен соң.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Көлік және коммуникациялар министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 101-ө   бұйрығымен .
7. Тексерулердi Комитет қызметкерлерi:
1) жыл сайын бекiтiлетiн ішкi ведомстволық жоспардың;
2) азаматтардың, ұйымдардың, жергiлiктi өкiлеттi және атқарушы органдардың өтiніштерiнiң;
3) орталық мемлекеттiк органдардың, құқық қорғау органдары өкiлдерінің тапсырмалары, сондай-ақ шаруашылық субъектiлерi лицензиялық және көлiк заңнамаларын бiрнеше рет бұзылған жағдай бойынша жүргiзiледi.
8. Темiр жол көлiгiнде тасымалдау және басқа да қызметтi жүзеге асырушы заңды және жеке тұлғаларды тексерудiң тағайындалғаны туралы кесiмдi тiркеу Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.
9. Темiр жол көлiгiнде тасымалдау және басқа қызметтi Қазақстан Республикасының заңнамасын, сондай-ақ жолаушыларды, жүктердi және қауiптi жүктердi тасымалдау жөнiндегi, темір жол жылжымалы құрамын жасап шығару және жөндеу; қауiптi жүктердi тасымалдау үшін арнайы контейнерлердi жасап шығару және жөндеу жөнiндегi лицензиялық шарттарды жөндеу және регламенттейтiн бұзушылық анықталған кезде Комитет қызметкерлерiнiң:

1) выяснить причины и обстоятельства, способствующие нарушениям транспортного и лицензионного законодательства Республики Казахстан;
2) в пределах своей компетенции принимать меры к устранению выявленных нарушений транспортного и лицензионного законодательства Республики Казахстан;
3) в пределах своей компетенции, выдавать предписание об устранении выявленных нарушений;
4) в пределах своей компетенции, принимать меры по прекращению эксплуатации железнодорожных транспортных и технических средств, состояние которых не отвечает требованиям безопасности движения на железных дорогах, охраны окружающей среды;
5) в пределах своей компетенции и в соответствии с законодательством Республики Казахстан приостанавливать действие лицензии, выданной юридическому или физическому лицу на право осуществления деятельности по перевозкам пассажиров, грузов и опасных грузов, изготовлению и ремонту железнодорожного подвижного состава; изготовлению и ремонту специальных контейнеров, применяемых для перевозки опасных грузов;
6) в пределах своей компетенции, рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания;
7) запрашивать и получать необходимые сведения от юридических и физических лиц, по вопросам, отнесенным к компетенции Комитета.
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - приказом Председателя Комитета транспортного контроля МТК РК от 9 сентября 2005 года N  66-п .
10. Юридические и физические лица, осуществляющие перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте, имеют право:
1) требовать предъявления от осуществляющих проверку работников Комитета соответствующих документов (служебного удостоверения, задания на проведение проверки), подтверждающих их личность и полномочия;
2) на ознакомление с результатами проведенной проверки;
3) на иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
11. Юридические и физические лица, осуществляющие в соответствии с лицензионным законодательством Республики Казахстан перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте, по требованию осуществляющих проверку работников Комитета обязаны предъявить лицензию.
12. Проверка состоит из следующих этапов:
1) предварительное изучение состояния и уровня обеспечения юридическими и физическими лицами условий безопасности выполнения перевозочной и другой деятельности, осуществляемой ими на железнодорожном транспорте;
2) проведение проверки;
3) анализ и обобщение полученных при проведении проверки результатов, формирование выводов, оформление соответствующих документов;

1) Қазақстан Республикасының көлiк және лицензиялық заңнамасын бұзуға ықпал етушi себептер мен жағдаяттарды анықтауға;
2) анықталған Қазақстан Республикасының көлiк және лицензиялық заңнамасын бұзушылықтарды жоюға өз құзыретiнiң шектерiнде шара қолдануға;
3) өз құзыретiнiң анықталған бұзушылықтарды жоюға ұйғарым беруге;
4) өз құзыретiнiң шектерiнде темiр жол көлiктерiнiң және техникалық жабдықтарын пайдалануда қоршаған ортаны қорғауда қозғалыс қауiпсiздiгiнiң белгiленген талаптарына сай келмегенде тыйым салуға;
5) өз құзыретiнiң шектерiнде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жолаушыларды, жүктерді және қауiпті жүктердi тасымалдау, темір жол жылжымалы құрамын жасап шығару және жөндеу; қауiптi жүктердi тасымалдау үшін арнайы контейнерлердi жасап шығару және жөндеу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға берiлген заңды және жеке тұлғалар жасап шығаруға арналған лицензиялардың күшiн тоқтата тұруға;
6) өз құзыретiнiң шектерiнде әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстердi қарауға және әкiмшiлiк жаза салуға;
7) заңды және жеке тұлғалардан Комитеттiң құзыретiне жататын қажеттi мәлiметтер сұратуға және алуға құқығы бар.
Ескерту: 9-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Көлік және коммуникациялар министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 9 қыркүйектегі N 66-ө   бұйрығымен .
10. Темiр жол көлiгiнде тасымалдаушылық және басқа да қызметтi жүзеге асырушы заңды және жеке тұлғалардың:
1) Комитеттiң тексерiстi жүзеге асырушы қызметкерлерiнен олардың жеке басын және өкiлеттiлiгiн растайтын тиiстi құжаттарды (қызмет куәлiгiн, тексерiс жүргiзуге арналған тапсырысты) талап етуге;
2) жүргiзiлген тексерiстiң қорытындыларымен танысуға;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтарға арналған құқығы бар.
11. Қазақстан Республика лицензия заңына сәйкестiкте, темiр жол көлiгiнде тасымалдау және басқада қызметiн заңды және жеке тұлғалар, тексеру жүргiзетiн Комитет жұмыскерлерiнiң талабы бойынша, лицензиясын көрсетуге міндеттi.
12. Тексеру мынадай келесi кезеңдерден тұрады:
1) заңды және жеке тұлғалардың олар жүзеге асыратын тасымалдаушылық және басқа да қызметтi орындаудың қауiпсiздiк жағдайын және қамтамасыз ету деңгейiн алдын-ала зерделеу;
2) тексерiс жүргiзу;
3) тексеру жүргiзу кезiнде алынған нәтижелердi талдау және қорытындылау, тұжырымдарды қалыптастыру, тиiстi құжаттарды ресiмдеу;

4) подведение итогов работы;
5) информирование юридических и физических лиц о результатах проверки.
13. Срок проведения проверок устанавливается с учетом объема предстоящих работ, поставленных задач, но не должен превышать 40 дней. Датой завершения проверки считается дата подписания акта проверки.
При проведении проверок субъектов малого предпринимательства, срок проведения проверки, указываемый в акте на проведение проверки, не должен превышать 30 календарных дней.
Сноска. Пункт 13 с дополнениями - приказом Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций  Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года  N 101-П .
14. При наличии обоснованных причин, сроки проведения проверок могут быть продлены соответствующим приказом руководителя Комитета. Для этого проверяющий должен написать служебную записку на имя руководителя Комитета или его территориального органа, с указанием объективных причин для продления срока проверки. Отметка о продлении производится на этом же задании.
Проверяющие обязаны поставить в известность юридические и физические лица о сроке продления проверки.
При осуществлении проверки деятельности субъектов малого предпринимательства контролирующий орган оформляет дополнительный акт о продлении проверки и в обязательном порядке регистрируются в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан или его территориальных органах, в котором указывается номер и дата регистрации предыдущего акта о назначении проверки и причина продления.
Сноска. Пункт 14 с дополнениями - приказом Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций  Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года  N 101-П .
15. При проведении проверки учитываются следующие вопросы:
1) организация обеспечения юридическими и физическими лицами безопасности перевозок пассажиров, груза и багажа, организация движения поездов, производства маневровой работы, погрузочно-выгрузочных работ в/из подвижного состава, соблюдение технологии перевозок грузов;
2) обеспечение юридическими и физическими лицами безопасной эксплуатации и содержания железнодорожного тягового и подвижного состава, верхнего строения пути и его элементов, искусственных сооружений, линий и устройств контактной сети, сигнализации, централизации, блокировки и связи;
3) наличие и состояние технико-распорядительных актов станций и раздельных пунктов, регламентирующих порядок пропуска поездов и организацию маневровой работы с подвижным составом, в том числе занятым опасными, негабаритными и тяжеловесными грузами;

4) жұмыстың қорытындысын шығару;
5) заңды және жеке тұлғаларды тексерiстiң нәтижесi туралы хабардар ету.
13. Тексерiс жүргiзу мерзiмi алдағы жұмыстың көлемiн, қойылған мiндеттердi ескерумен белгiленедi, бiрақ 40 күннен аспауы тиiс. Тексерiс кесiмiне қол қойылған күн тексерiс бiткен күн болып есептеледi.
Шағын кәсіпкерлік объектілеріне тексеру жүргізу кезінде тексеру актісінде көрсетілген тексеру жүргізудің мерзімі 30 күнтізбелік күннен аспауы тиіс.
Ескерту: 13-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Көлік және коммуникациялар министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 101-ө   бұйрығымен
14. Негiзделген себеп болған кезде тексерiстердi өткiзу мерзiмдерi Комитет басшысының тиiстi бұйрығымен ұзартылуы мүмкiн. Ол үшiн тексерушi Комитет немесе оның аумақтық органы басшысының атына тексерiс мерзiмiн ұзарту үшiн объективтi себептердi көрсетумен қызметтiк жазба жазуы тиiс. Ұзарту туралы белгi сол тапсырмада.
Тексерушiлер заңды және жеке тұлғаларды тексеру мерзiмiнiң ұзартылғаны туралы хабардар етуге мiндеттi.
Шағын кәсіпкерлік субъектілерінің қызметін тексеруді жүзеге асыру кезінде бақылаушы орган тексеруді ұзарту туралы қосымша акт ресімдейді және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп жөніндегі комитетінде немесе оның аумақтық органдарында міндетті түрде тіркеледі, онда тексеруді белгілеу туралы алғашқы актіні тіркеу нөмірі мен күні және ұзарту себебі көрсетіледі.
Ескерту: 14-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Көлік және коммуникациялар министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 101-ө   бұйрығымен
15. Тексеру жүргiзу кезiнде мынадай мәселелер ескерiледi:
1) заңды және жеке тұлғалардың жолаушыларды, жүктi және багажды тасымалдау, поездардың қозғалысын ұйымдастыру, маневрлiк жұмыстарын өндiру, жылжымалы құрамнан/ға тиеу-түсiру жұмыстарын өндiру қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуiн ұйымдастыруы, жүктердi тасымалдаудың технологиясын сақтауы;
2) заңды және жеке тұлғалардың темiр жол тарту және жылжыма құрамды, жолдардың жоғарғы құрылым мен оның элементтерiн, жасанды құрылғыларды, түйiспе тораптың желiлерi мен құрылғыларын, дабыл берудi, орталықтандыруды, блоктауды және байланысты қауiпсiз пайдалануды қамтамасыз етуi;
3) поездарды өткiзу тәртiбiн және жылжымалы құраммен, оның iшiнде қауiптi, ауыр салмақты, габариттi емес жүктермен айналысатындармен маневрлiк жұмыстарын ұйымдастыруды регламенттейтiн станциялар мен бөлу бекеттерiнiң техникалық-нұсқаушылық кесiмдерiнiң бар-жоқтығы және жай-күйi;

4) выполнение юридическими и физическими лицами работ по обеспечению безопасности движения, в том числе по приведению технологии эксплуатируемых машин и механизмов в соответствие с требованиями законодательства Республики Казахстан, нормативного документа по технической эксплуатации железнодорожных дорог Республики Казахстан;
5) качество и сроки устранения ранее выявленных нарушений и недостатков в содержании верхнего строения пути и его элементов, искусственных сооружений, линий и устройств контактной сети, сигнализации, централизации, блокировки и связи;
6) наличие мероприятий, направленных на обеспечение безопасности движения, а также документальное подтверждение выполнения вышеуказанных мероприятий;
7) соблюдение установленного порядка учета, классификации и проведение разбора нарушений безопасности движения поездов и производства маневровой работы.
16. Задание на проведение проверки (Приложение 1) выдается на основании приказа Комитета или его территориальных органов о проведении соответствующей проверки:
1) в двух подлинных экземплярах, первый экземпляр которого находится в Комитете, а второй вручается подлежащему проверке юридическому или физическому лицу;
2) на осуществление проверки одного физического или юридического лица.
17. В задании на проведение проверки указываются фамилия, инициалы и занимаемые должности работников Комитета, направленных для проверки, перечень вопросов, подлежащих проверке, сроки ее проведения.
Задание на проведение проверки, не заверенное подписью и печатью руководителя Комитета или его территориального органа, а также выданное с нарушением установленных требований законодательства Республики Казахстан, является не действительным.
Бланк задания на проведение проверки является бланком установленного образца.
Сноска. В пункт 17 внесены изменения - приказом Председателя Комитета транспортного контроля МТК РК от 9 сентября 2005 года N  66-п .
18. Акт проверки (Приложение 2), при необходимости с приложениями, составляется работниками Комитета или его территориальных органов на основании фактически проведенной проверки в двух подлинных экземплярах, первый экземпляр которого вручается проверяемому юридическому или физическому лицу, а второй остается в Комитете.
Акт проверки регистрируется в специальном журнале Комитета или его территориального органа и по окончании проверки представляется руководителю Комитета или его территориального органа.
Акт о назначении проверки деятельности субъектов малого предпринимательства, составляется по форме утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2003 года N 572 "Об утверждении Правил проведения государственными органами проверок деятельности субъектов малого предпринимательства".
Сноска. Пункт 18 с дополнениями - приказом Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций  Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года  N 101-П .

4) заңды және жеке тұлғалардың қозғалыс қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi, соның iшiнде пайдаланылатын машиналар мен механизмдердi Қазақстан Республикасының заңнамаларының, Қазақстан Республикасының темiр жол жолдарының нормативтiк құжаттарының пайдалану технологиясына сәйкес тәртiбiне келтiру жөнiндегi жұмыстарды орындауы;
5) жолдардың жоғарғы құрылымын және оның элементтерiн, жасанды құрылғыларды, түйiспе торап, дабыл беру, орталықтандыру, блоктаудағы және байланыс желiлерi мен құрылғыларын ұстаудағы бұрын анықталған бұзушылықтарды және кемшiлiктердi жоюдың сапасы мен мерзiмдерi;
6) қозғалыстың қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге бағытталған iс-шаралардың болуы, сондай-ақ жоғарыда көрсетiлген iс-шаралардың орындалуының құжаттамалық расталуы;
7) поездардың қозғалысы мен маневрлiк жұмысты жүргiзудiң қауiпсiздiгiн есепке алудың, санаттаудың және байыптау жасаудың белгiленген тәртiбiнiң сақталуы.
16. Тексеру жүргiзу тапсырмасы (1-қосымша) Комитет немесе оның аумақтық органдарының бұйрық негiзiне сәйкес тексеру жүргiзуге берiледi:
1) бiрiншi данасы Комитетте болады, ал екiншiсi тексеруге жататын заңды немесе жеке тұлғаға табыс етiлетiн екi түпнұсқалық данада;
2) бiр жеке немесе заңды тұлғаға тексеру жүргiзуге арнап Комитет немесе оның аумақтық органы ресiмдейдi және бередi.
17. Тексерiс жүргiзуге арналған тапсырмада тексеруге жiберiлген Комитет қызметкерiнiң аты-жөнi мен лауазымы, тексеруге жататын мәселелердiң тiзбесi және оны жүргiзу мерзiмi көрсетiледi.
Комитет немесе оның аумақтық органы басшысының мөрiмен және қолымен расталмаған, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген талаптарды бұзумен берiлген тексерiс жүргiзуге арналған тапсырма жарамсыз болып табылады.
Тексерiс жүргiзуге арналған тапсырманың бланкiсi белгіленген үлгідегі бланкi болып табылады.
Ескерту: 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Көлік және коммуникациялар министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 9 қыркүйектегі N 66-ө   бұйрығымен
18. Тексерiс кесiмiн (2-қосымша), қажет кезiнде оның қосымшаларымен, Комитет немесе оның аумақтық органының қызметкерi нақты жүргiзiлген тексерiс негiзiнде екi түпнұсқалық данада жасалады бiрiншiсi тексеруге жататын заңды немесе жеке тұлғаға тапсырылады, ал екiншiсi Комитетте қалады.
Тексерiс кесiмi Комитеттiң немесе оның аумақтық органының арнайы журналында тiркеледi және тексерiс аяқталғаннан кейiн Комитет немесе оның аумақтық органының басшысына ұсынылады.
Шағын кәсіпкерлік субъектілерінің қызметіне тексеру жүргізу актісі "Мемлекеттік органдардың шағын кәсіпкерлік субъектілерінің қызметіне тексерулер жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 маусымдағы N 572  қаулысында  бекітілген нысан бойынша толтырылады.
Ескерту: 18-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Көлік және коммуникациялар министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 101-ө   бұйрығымен

19. При оформлении Акта проверки осуществляющие проверку работники Комитета обязаны соблюдать следующие требования:
1) последовательно, объективно, четко и подробно описывать выявленные факты нарушений со ссылкой на соответствующие законодательные и нормативные правовые акты (дата, номер и полное наименование);
2) текст Акта проверки не должен содержать справочные данные и второстепенные факты, а также перечисление (повторяющихся) однородных нарушений, которые должны найти отражение в приложении к акту;
3) не допускается включение в Акт различного рода выводов, предложений и данных, не подтвержденных соответствующими документами;
4) Акт проверки подписывается всеми проверяющими;
5) с содержанием Акта проверки необходимо ознакомить юридическое или физическое лицо, о чем должна быть сделана соответствующая запись под словом "ОЗНАКОМЛЕН";
6) при наличии возражений или замечаний по Акту со стороны юридического или физического лица лицо, подписывающее акт, делает об этом перед своей подписью письменное разъяснение;
7) в случае отказа, со стороны юридических и физических лиц, от ознакомления с Актом, работники Комитета делают соответствующую запись.
20. В тех случаях, когда по выявленным фактам необходимо принять срочные меры по устранению нарушений или привлечению к ответственности виновных лиц, в ходе проверки составляется отдельный (промежуточный) акт и виновные должностные лица представляют необходимые объяснения.
Факты, изложенные в промежуточных актах, включаются в общий акт проверки.
21. При установлении Актом проверки нарушений, допущенных владельцем ранее выданной лицензии (на право осуществления деятельности по перевозкам пассажиров, грузов и опасных грузов, а также изготовлению и ремонту железнодорожного подвижного состава; изготовлению и ремонту специальных контейнеров, применяемых для перевозки опасных грузов), участвующее в проверке должностное лицо Комитета обязано в трехдневный срок со дня регистрации Акта проверки принять одно из следующих решений:
1) выдать владельцу лицензии предписание с установлением сроков устранения нарушений условий, предусмотренных в лицензии;
2) информировать руководителя Комитета или его территориального органа о выявленных при проверке нарушениях лицензионных условий с внесением предложений о приостановлении действия лицензии на срок, установленный законодательством Республики Казахстан.  (Прим.РЦПИ: см Z952200_   (ст.22).
Сноска. В пункт 21 внесены изменения - приказом Председателя Комитета транспортного контроля МТК РК от 9 сентября 2005 года N  66-п .

19. Комитеттiң тексерудi жүзеге асырушы қызметкерлерi Тексерiс кесiмiн ресiмдеу кезiнде мынадай талаптарды сақтауға мiндеттi:
1) бұзушылық фактiсiн анықтауды тиiстi заңнамалық және нормативтiк құқықтық кесiмдерге сiлтеме жасай отырып рет-ретiмен, объективтi, анық және егжей-тегжейлi (күнi, нөмiрi және толық атауы) жазу;
2) Тексерiс кесiмi мәтiнiнде анықтамалық деректер және болмашы фактiлер, сондай-ақ кесiмге қосымшада жазылуы тиiс бiр тектес бұзушылықтарды санамалау (қайталау) фактiлерi болмауы тиiс;
3) Кесiмге тиiстi құжаттармен нақтыланған түрлi қорытындыларды, ұсыныстарды және деректердi қосуға жол берiлмейдi;
4) Тексерiс кесiмiне барлық тексерушiлер қол қояды;
5) Тексерiс кесiмiнiң мазмұнымен заңды және жеке тұлғаларды таныстыру қажет ол туралы "ТАНЫСТЫРЫЛДЫ" деген сөздiң астында тиiстi жазу болуы тиiс;
6) Кесiм бойынша заңды және жеке тұлға тарапынан келiспеушiлiктер немесе ескертулер болған кезде, кесiмге қол қоятын тұлға өзiнiң қолының алдында бұл туралы жазбаша түсiндiрме жазып қалдырады;
7) заңды және жеке тұлға тарапынан Кесiммен танысудан бас тарту жағдайында Комитет қызметкерлерi тиiстi жазу жазып қалдырады.
20. Анықталған фактiлер бойынша бұзушылықтарды жою немесе кiнәлi тұлғаларды жауапқа тарту жөнiнде шұғыл шаралар қолдану қажет болған жағдайларда тексеру барысында жеке (аралық) кесiм жасалады және кiнәлi лауазымды тұлғалар қажеттi түсiндiрулер бередi.
Аралық кесiмде баяндалған фактiлер тексерудiң жалпы кесiмiне қосылады.
21. Тексерiс кесiмiмен бұрын берiлген лицензия иесiнiң (жолаушыларды, жүктердi және қауiптi жүктердi тасымалдау жөнiндегi сондай-ақ, темір жол жылжымалы құрамын жасап шығару және жөндеу; қауiптi жүктердi тасымалдау үшін арнайы контейнерлердi жасап шығару және жөндеу қызметiн жүзеге асыру құқығына арналған) бұзушылықтары анықталған кезде Комитеттiң тексеруге қатысушы лауазымдық тұлғасы Кесiмдi тiркеген күннен бастап мына шешiмдердiң бiрiн үш күн мерзiм iшiнде қабылдауы тиiс:
1) лицензияның иесiне лицензияда көзделген шарттарды бұзушылықты жою мерзiмдерiн белгiлеумен ұйғарым беру;
2) Комитеттiң немесе оның аумақтық органының басшысын тексеру кезiнде анықталған лицензиялық шарттарды бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасының заңнамасындағы белгiленген мерзiмге лицензияны тоқтата тұру туралы ұсыныс енгiзумен хабардар ету.
Ескерту: 21-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Көлік және коммуникациялар министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 9 қыркүйектегі N 66-ө   бұйрығымен .

22. Предписание об устранении нарушений (Приложение 3) по результатам проверки перевозочной и другой деятельности, осуществляемой юридическими и физическими лицами на железнодорожном транспорте, составляется должностными лицами Комитета или его территориального органа в двух экземплярах.
Первый экземпляр Предписания об устранении нарушений, в течение трех дней с момента окончания проверки, выдается юридическому или физическому лицу, а второй остается в Комитете или его территориальных органах.  <*>
Сноска. В пункт 22 внесены изменения - приказом Председателя Комитета транспортного контроля МТК РК от 9 сентября 2005 года N  66-п .
23. Юридические и физические лица обязаны письменно сообщить об устранении нарушений указанных в Предписании Комитета или его территориального органа в срок, установленный законодательством Республики Казахстан.  (Прим.РЦПИ: см.   V011584_   (п.54).
24. В случае не предоставления в установленный срок письменного уведомления об устранении нарушений, выявленных проверкой юридического или физического лица, осуществляющего перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте, должностное лицо Комитета или его территориального органа составляет протокол об административном правонарушении, согласно законодательству Республики Казахстан об административных правонарушениях.  (Прим.РЦПИ: см.   K010155_   (ст.635);   V011584_   (гл.4).
Протокол об административном правонарушении с приложением необходимых документов (объяснительных, акта проверки, предписания и т.д.) направляется в органы, уполномоченные в соответствии с законодательством Республики Казахстан рассматривать дела об административных правонарушениях  V011584_  .
25. Работники Комитета и его территориальных органов при проведении проверок в соответствии с законодательством Республики Казахстан несут ответственность за некачественное и неполное выполнение возложенных обязанностей, недостоверность представляемых руководству Комитета и его территориальных органов данных и документов, а также за ненадлежащее хранение полученных в результате проверок документов, разглашение служебной и иной информации.  <*>
Сноска. В пункт 25 внесены изменения - приказом Председателя Комитета транспортного контроля МТК РК от 9 сентября 2005 года N  66-п .
26. При осуществлении проверок, работники Комитета и его территориальных органов должны строго соблюдать Кодекс чести государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденный  Указом  Президента Республики Казахстан от 3 мая 2005 года N 1567.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 26 - приказом Председателя Комитета транспортного контроля МТК РК от 9 сентября 2005 года N  66-п .
Приложение 1
К Правилам проведения проверок юридических
и физических лиц, осуществляющих
перевозочную и другую деятельность на
железнодорожном транспорте, утвержденным
приказом Председателя Комитета транспортного
контроля Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 мая 2001 года N 42-п
Задание на проведение проверки
N ______                                        "___" ____________ 20__г.
________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
направляет для проведения проверки
________________________________________________________________________
(наименование хозяйствующего на железнодорожном транспорте субъекта)
________________________________________________________________________
работники Комитета
________________________________________________________________________
(ф.и.о., должность, N служебных удостоверений работников государственного
органа, направляемых для инспектирования)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Задание на проведение проверки действительно при предъявлении
служебного удостоверения работником(-ами) государственного органа.
Задание на проведение проверки действительно до "___" _______ 20__г.
______________/______________
(подпись и ф.и.о. первого руководителя
Комитета транспортного контроля МТиК
РК или его территориального органа)
Примечание: составляется в двух подлинных экземплярах
Приложение 2
К Правилам проведения проверок юридических
и физических лиц, осуществляющих
перевозочную и другую деятельность на
железнодорожном транспорте, утвержденным
приказом Председателя Комитета транспортного
контроля Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 мая 2001 года N 42-п
Акт проверки
N ______                                        "___" ____________ 20__г.
________________________________________________________________________
(полное наименование предприятия, организации)
________________________________________________________________________
(ф.и.о. руководителя предприятия, организации)
________________________________________________________________________
настоящий акт составлен на основании задания на проведение проверки
от "___" ___________20__г. N_____
В результате проверки установлено:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
"Ознакомлен"
_______________________                  ________________/____________
(подпись проверяющего)                       (ф.и.о. руководителя)
Примечание: составляется в двух подлинных экземплярах
Приложение 3
К Правилам проведения проверок юридических
и физических лиц, осуществляющих
перевозочную и другую деятельность на
железнодорожном транспорте, утвержденным
приказом Председателя Комитета транспортного
контроля Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 мая 2001 года N 42-п
Предписание об устранении выявленных нарушений
N _____                                        "___" _________ 20__г.
настоящее Предписание выдано ___________________________________________
(кем выдано)
________________________________________________________________________
на основании проведенной проверки от "___" _____________ 20__г.
согласно заданию на проведение проверки от "___"_________20__г, N ______
выданного ______________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в результате которой выявлены нарушения:
________________________________________________________________________
Нарушения        ! меры по устранению   !   срок устранения
! выявленных нарушений !
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
В случае неустранения выявленных нарушений в указанные сроки, к
Вам будут приняты меры согласно действующему законодательству Республики
Казахстан.
Выдал                                   Получил
"___"_________200__г./____________
(дата вручения)       (должность)
________________________             ________________/_______________
(подпись проверяющего)                   (подпись)       (ф.и.о. )
Примечание: составляется в двух подлинных экземплярах

22. Темiр жол көлiгiнде заңды немесе жеке тұлғалар жүзеге асыратын тасымалдаушылық және басқа да қызметтi тексеру нәтижесi бойынша бұзушылықтарды жою туралы нұсқама (3-Қосымша) Комитетте немесе оның аумақтық органдарында лауазымдық тұлғаларымен екi данада жасалады.
Первый экземпляр Предписания об устранении нарушений, в течение трех дней с момента окончания проверки, выдается юридическому или физическому лицу, а второй остается в Комитете или его территориальных органах.
РҚАО-ның ескертуі: 22-тармақтың 2-абзацының мемлекеттік тілдегі аудармасы болмағандықтан мәтін орыс тілінде беріліп отыр.
Ескерту: 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Көлік және коммуникациялар министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 9 қыркүйектегі N 66-ө   бұйрығымен
23. Заңды немесе жеке тұлғалар Комитеттiң немесе оның аумақтық органдарының ұйғарымда көрсетiлген бұзушылықтарды жойғандығы туралы Қазақстан Республикасының заңнамасындағы белгiленген мерзiмде жазбаша хабарлауға мiндеттi.
24. Темiр жол көлiгiнде тасымалдаушылық және басқа да қызметтi жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғаларды тексеруде анықталған бұзушылықты жою туралы белгiленген мерзiмде жазбаша хабарлама берiлмеген жағдайда Комитеттiң немесе оның аумақтық органының лауазымдық тұлғасы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттама жасайды.
Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттама қажеттi құжаттарды (түсiндiрме, тексеру кесiмi, ұйғарым т.б.) қоса берумен Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкiлеттендiрiлген органға әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстi қарауға жiбередi.
25. Комитет қызметкерлері және оның аумақтық органдары тексеріс жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүктелген міндеттемесін жартылай сапасыз және орындағаны, Комитетке немесе оның аумақтық органдары басшылығына берілген деректермен құжаттардың дұрыс еместігі үшін, сондай-ақ тексеру нәтижесінде алынған құжаттардың тиісінше сақталмауы, қызметтік және өзге де құпияларды жария еткені үшін жауапкершілікте болады.
Ескерту: 25-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Көлік және коммуникациялар министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 9 қыркүйектегі N 66-ө   бұйрығымен .
26. Комитет қызметкерлері және оның аумақтық органдары тексеруді жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 3 мамырдағы N 1567 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс  кодексін  (Мемлекеттік қызметшілерінің қызмет этикасы ережелері) қатаң сақтаулары тиіс.
Ескерту: 26-тармақпен толықтырылды - ҚР Көлік және коммуникациялар министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 9 қыркүйектегі N 66-ө   бұйрығымен
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникациялар министрi
Көлiктiк бақылау комитетi төрағасының
Темір жол көлігінде тасымалдаушылық
және басқа да қызметтi жүзеге
асыратын заңды және жеке тұлғаларға
тексерулер жүргізу ережесіне
2001 жылғы 29 мамырдағы N 42-П бұйрығы
Тексеріс жүргізуге арналған тапсырма
N___                                      200 жылғы "___"_________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________________________________________________
(темір жол көлігіндегі шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы)
____________________________________________________________________
тексеріс жүргізу үшін Комитет қызметкерлері ________________________
____________________________________________________________________
(тексеруге жіберілген мемлекеттік орган қызметкерлерінің аты-жөні,
____________________________________________________________________
қызметтік куәлігінің N)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тексеріс жүргізуге арналған мемлекеттік органның қызметкері(лері)
қызметтік куәлік көрсеткен кезде тапсырма күшінде болады.
Тексеріс жүргізуге арналған тапсырма 200__ж."___"______ дейін
күшінде.
_____________________/_____________________
(ҚР ККМ-нің Көліктік бақылау комитеті бірінші
басшысының қолы және аты-жөні)
Ескерту:  Екі түпнұсқалық данада жасалады
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникациялар министрi
Көлiктiк бақылау комитетi төрағасының
Темір жол көлігінде тасымалдаушылық
және басқа да қызметтi жүзеге
асыратын заңды және жеке тұлғаларға
тексерулер жүргізу ережесіне
2001 жылғы 29 мамырдағы N 42-П бұйрығы
Тексеру кесiмi
N___                                      200 жылғы "___"_________
____________________________________________________________________
(кәсіпорынның, ұйымның толық атауы)
____________________________________________________________________
(кәсіпорын, ұйым басшысының т.а.ә.)
200 жылғы "___"_________  N___ осы кесім тексеріс жүргізуге арналған
тапсырманың негізінде жасалды
Тексерiс барысында мыналар анықталды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
"ТАНЫСТЫРЫЛДЫ"
_____________________   _____________________/ _____________________
(тексерушінің қолы)                             (басшының аты-жөні)
Ескерту: Екi түпнұсқалық данада жасалды
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникациялар министрi
Көлiктiк бақылау комитетi төрағасының
Темір жол көлігінде тасымалдаушылық
және басқа да қызметтi жүзеге
асыратын заңды және жеке тұлғаларға
тексерулер жүргізу ережесіне
2001 жылғы 29 мамырдағы N 42-П бұйрығы
Бұзушылықтарды жою туралы ұйғарым
N___                                       200 жылғы "___"_________
осы ұйғарым _______________________________________________ берілді
(кім берген)
____________________________________________________________________
200 жылғы "___"_________  N___
____________________________________________________________ берген
(мемлекеттік органның атауы)
тексеріс жүргізуге арналған тапсырмаға сәйкес
200 жылғы "___"_________  N___ жүргізілген тексерістің негізінде
берілді
оның нәтижесінде мынадай бұзушылықтар анықталды:
____________________________________________________________________
Бұзушылықтар       анықталған бұзушылықтарды           жою мерзімі
жою жөніндегі шаралар
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Анықталған бұзушылықтарды көрсетілген мерзімде жоймаған жағдайда
Сізге Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес шара қолданылатын
болады.
Бердім                                                    Алдым
200 жылғы "___"_______/____________
(тапсырылған күні)  (лауазымы)
____________________  ______________/ __________________
(тексерушінің қолы)        (қолы)         (аты-жөні)
Ескерту:  екі түпнұсқалық данада жасалады