О внесении изменений в Инструкцию Министерства государственных доходов Республики Казахстан о порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость, утвержденную приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 2 февраля 2001 года N 117
Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 1734. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2002 года за N 1735. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению: ...Приказ Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 1734 "О внесении изменений в Инструкцию Министерства государственных доходов Республики Казахстан "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость", утвержденную приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 2 февраля 2001 года N 117... Министр --------------------------------------------------------------------------- Согласовано Министр финансов Республики Казахстан 19 декабря 2001 года
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" приказываю:
1. Внести в приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 2 февраля 2001 года N 117 V011434_ "Об утверждении Инструкции о порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость" следующие изменения:
в Инструкции о порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость, утвержденной названным приказом:
в подпункте 8) пункта 52:
1) абзац второй изложить в следующей редакции:
"Данная льгота распространяется на геологоразведочные и геолого-поисковые работы, осуществляемые юридическими и физическими лицами на основании заключенного в соответствии с законодательством Республики Казахстан контракта:
на проведение работ по разведке на участках недр (геологических отводах);
на проведение работ по совмещенной разведке и добыче на участках недр (геологических отводах);
на осуществление государственного геологического изучения недр.";
2) абзац третий изложить в следующей редакции:
"Данная льгота распространяется также на геологоразведочные и геолого-поисковые работы, осуществляемые подрядчиками и субподрядчиками указанных юридических и физических лиц."; 3) в абзаце четвертом слова "работы, осуществляемые до начала коммерческой добычи" заменить словами "виды работ". 2. Департаменту методологии: согласовать настоящий приказ с Министерством финансов Республики Казахстан; направить согласованный приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан на государственную регистрацию. 3. Настоящий приказ вводится в действие с 6 апреля 2001 года. Министр (Специалисты: Пучкова О.Я., Петрова Г.В.)

Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс Министрiнiң 2001 жылғы 2 ақпандағы N 117 бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрілiгiнiң қосылған құн салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы нұсқаулығына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Кіріс министрлігінің 2001 жылғы15 желтоқсандағы N 1734 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 24 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 1735. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді---------------- Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Z010210_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
77. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 2001 жылғы 10 ақпандағы N 117 бұйрығымен бекiтiлген "Қосылған құн салығын есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 1734 V011735_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
Келісілді
Қазақстан Республикасының Қаржы Министрі 2001 жылғы 19 желтоқсан
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Z952235_ Қазақстан Республикасы 1995 жылғы 22 сәуiрдегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қосылған құн салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы нұсқаулығын бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс Министрiнiң 2001 жылғы 2 ақпандағы N 117 V011434_ бұйрығына келесi өзгерiстер енгiзiлсiн:
аталған бұйрығымен бекiтiлген қосылған құн салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы Нұсқаулығына:
52 тармақтың 8 тармақшасында:
1) екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы жеңiлдiк Қазақстан Республикасының заңына сәйкес тұжырымдалған шарт бойынша заңды және жеке тұлғалармен атқарылатын геологиялық барлау және геологтық-iздестiру жұмыстарына да тарайды:
жер қойнауы учаскiлерiн (геологиялық үлесiн) барлау бойынша жұмыстар жүргiзуге;
қазба жұмыстарын қоса атқару және жер қойнауы учаскiлерiн (геологиялық үлесiн) барлау бойынша жұмыстар жүргiзуге;
жер қойнауын мемлекеттiк геологиялық зерттеудi жүзеге асыру.";
2) үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы жеңiлдiк көрсетiлген заңды және жеке тұлғалар мердiгерлерiмен және қоса мердiгерлерiмен атқарылатын геологиялық барлау және геологтық-iздестiру жұмыстарына да тарайды"; 3) төртiншi абзацта мынадай редакцияда жазылсын: "Геологиялық барлау және геологтық-iздестiру жұмыстарына жүзеге асырылатын мынадай жұмыстар түрлерi жатады:". 2. Әдiстеме департаментiне: осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiссiн; келiсiлген бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберiлсiн. 3. Осы бұйрық 2001 жылғы 6 сәуiрiнен бастап күшiне енгiзiледi. Министр Мамандар: Омарбекова А.Т. Икебаева Ә.Ж.