О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 1 ноября 2000 года № 470 "Об утверждении Инструкции о порядке списания имущества, закрепленного за государственными предприятиями и государственными учреждениями"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 июня 2002 года № 290. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2002 года № 1929. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 июля 2011 года № 382
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 28.07.2011 № 382.
Приказываю:
1. Внести в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 1 ноября 2000 года N 470 "Об утверждении Инструкции о порядке списания имущества, закрепленного за государственными предприятиями и государственными учреждениями" следующие изменения и дополнения:
в Инструкции о порядке списания имущества, закрепленного за государственными предприятиями и государственными учреждениями, утвержденной указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Списание имущества государственных предприятий осуществляется:
при износе 100 процентов - по решению государственного предприятия;
при износе более 50 процентов и/или балансовой стоимости не более 1000-кратного минимального расчетного показателя - по согласованию с органом государственного управления и после письменного разрешения территориальных органов Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет);
при износе менее 50 процентов и/или балансовой стоимости более 1000-кратного минимального расчетного показателя - по согласованию с органом государственного управления и после письменного разрешения Комитета.";
в пункте 7:
в абзаце первом слова "государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет)" исключить;
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Списание имущества загранучреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан осуществляется:
при износе 100 процентов и/или балансовой стоимости не более 100-кратного минимального расчетного показателя - по решению Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
при балансовой стоимости более 100-кратного минимального расчетного показателя - по решению Министерства иностранных дел Республики Казахстан, согласованному с Комитетом.";
в пункте 8 слова "уполномоченными органами" заменить словами "органами государственного управления";
в пункте 12:
после слов "на согласование" дополнить словами "в орган государственного управления";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Согласованные органом государственного управления документы на списание направляются соответственно в Комитет или его территориальные органы для получения письменного разрешения.";
в пункте 13 слова "уполномоченного органа" заменить словами "органа государственного управления".

"Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк мекемелерге бекiтiлген мүлiктi есептен шығарудың тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 2000 жылғы 1 қарашадағы N 470 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2002 жылғы 26 маусымдағы N 290 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 25 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 1929. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 28 шілдедегі N 382 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.28 N 382 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк мекемелерге бекiтiлген мүлiктi есептен шығарудың тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 2000 жылғы 1 қарашадағы N 470 бұйрығына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк мекемелерге бекiтiлген мүлiктi есептен шығарудың тәртiбi туралы нұсқаулықта:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттiк кәсiпорындардың мүлкiн есептен шығару:
100 пайыз тозғанда - мемлекеттiк кәсiпорынның шешiмi бойынша;
50 пайыздан артық тозғанда және/немесе баланстық құны 1000 еселенген ең төмен есепті көрсеткiштен артық емес болғанда - мемлекеттiк басқару органымен келiсiм бойынша және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң (бұдан әрi - Комитет) аумақтық органдарынан жазбаша рұқсатынан кейiн жүзеге асырылады;
кемiнде 50 пайыз тозғанда және/немесе баланстық құны 1000 еселенген ең төмен есептi көрсеткiштен артық болғанда - мемлекеттiк басқару органымен келiсiм бойынша және Комитеттiң жазбаша рұқсатынан кейiн жүзеге асырылады.";
7-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру (бұдан әрi - Комитет)" деген сөздер алынып тасталсын;
екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шетелдегi мекемелерiнiң мүлкiн есептен шығару;
100 пайыз тозғанда және/немесе баланстық құны 100 еселенген ең төмен есептi көрсеткiштен артық емес жағдайда - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлiгiнiң шешiмi бойынша;
баланстық құны 100 еселенген ең төмен есептi көрсеткiштен артық жағдайында - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң Комитетпен келiсiлген шешiмi бойынша жүзеге асырылады.".
8-тармақтағы "уәкiлеттi органдармен" деген сөздер "мемлекеттiк басқару органдарымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта:
"келiсуге" деген сөздiң алдынан "мемлекеттiк басқару
органдарына" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екiншi бөлiммен толықтырылсын:
"Мемлекеттiк басқару органдарымен келiсiлген есептен шығару құжаттары тиiсiнше Комитетке немесе оның аумақтық органдарына жазбаша рұқсат алу үшiн жiберiледi.";
13-тармақтағы "уәкiлеттi органның" деген сөздер "мемлекеттiк
басқару органының" деген сөздермен ауыстырылсын.

2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр финансов

2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде
мемлекеттiк тiркелген сәтiнен бастап iске қосылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қаржы министрi