Об утверждении Правил о порядке присуждения премии имени Кюль-тегина за выдающиеся достижения в области тюркологии
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 25 сентября 2002 года № 698/1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 ноября 2002 года № 2031. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 536
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 21.12.2011 № 536 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2002 года N 383 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 685" приказываю:
1. Утвердить Правила о порядке присуждения премии имени Кюль-тегина за выдающиеся достижения в области тюркологии (приложение 1).
2. Департаменту науки (Могильный В.В.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на директора Департамента науки Могильного В.В.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 25 сентября 2002 г. N 698/1
Правила
о порядке присуждения премии имени Кюль-тегина
за выдающиеся достижения в области тюркологии
1. Общие положения
1. Настоящие Правила о порядке присуждения премии имени Кюль-тегина за выдающиеся достижения в области тюркологии разработаны во исполнение  постановления  Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2002 года N 383 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 685".
2. Премия имени Кюль-тегина за выдающиеся достижения в области тюркологии (далее - премия) присуждается ежегодно на конкурсной основе за выдающиеся достижения в области тюркологии, открытия, имеющие большое теоретическое и практическое значение, получившие признание научной общественности.
3. На соискание премии выдвигаются опубликованные работы, выполненные в течение последних пяти лет, включая год, предшествующий объявлению конкурса, прошедшие всестороннее обсуждение на ученых (научных, научно-технических, технических) советах организаций.
4. Работы, ранее удостоенные Государственной премии Республики Казахстан в области науки, техники и образования, других премий, выплачиваемых из средств республиканского бюджета, а также премий зарубежных стран, к участию в конкурсе на соискание настоящей премии не допускаются.
Одна и та же работа на соискание премии представляется не более двух раз.
При наличии у лауреата настоящей премии новых достижений, премия может быть присуждена ему повторно не раньше, чем через пять лет после предыдущего присуждения.

Түркология саласындағы үздік жетістіктері үшін Күлтегін атындағы сыйлықты берудің тәртібі туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым Министрлігінің 2002 жылғы 25 қыркүйектегі N 698/1 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 4 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2031. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым Министрлігінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 536 бұйрығы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР-ның Білім және ғылым министрінің 2011.12.21 N 536 (алғаш ресми жарияланғанынан кейін он күнтізбелік күн еткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 мамырдағы N 685  қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 30 наурыздағы N 383  қаулысына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. Түркология саласындағы үздік жетістіктері үшін Күлтегін атындағы сыйлықты берудің тәртібі туралы ереже бекітілсін (1-қосымша).
2. Ғылым департаменті (В.В.Могильный) осы бұйрықты заңда белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
4. Бұйрықтың орындалуын бақылау Ғылым департаментінің директоры В.В.Могильныйға жүктелсін.
Министрдің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Бiлiм және ғылым министрiнiң
2002 жылғы 25 қыркүйектегі
N 698/1 бұйрығына
1-қосымша
Түркология саласындағы үздік жетістіктері үшін Күлтегін атындағы сыйлықты берудің тәртібі туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. Түркология саласындағы үздік жетістіктері үшін Күлтегін атындағы сыйлықты беру туралы ереже "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 мамырдағы N 685  қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 30 наурыздағы N 383  қаулысын орындау үшін әзірленді.
2. Түркология саласындағы үздік жетістіктері үшін Күлтегін атындағы сыйлық (бұдан әрi - сыйлық), ғылыми қоғамда қабылданып алынған түркология саласындағы үздік жетістіктері, үлкен теориялық және  практикалық маңызы бар ашылымдары үшін жыл сайын конкурстық негізде беріледі.
3. Сыйлыққа ұйымдардың ғылыми (ғылыми, ғылыми-техникалық, техникалық) кеңестерінде жан-жақты талқылаудан өткен, конкурс жарияланғанға дейінгі жылды қоса соңғы 5 жылда орындалып, жарияланған жұмыстар ұсынылады.
4. Бұрын ғылым, техника және білім беру саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығына, республикалық бюджет қаражатынан төленетін өзге сыйлықтарға, сондай-ақ шетел сыйлықтарына ие болған жұмыстарды, осы сыйлықтарды алу конкурсына қатысуға жіберілмейді.
Бір жұмыс сыйлық алуға екі реттен артық ұсынылмайды.
Осы сыйлық лауреатының жаңа жетістіктері болған жағдайда, сыйлық оған бұрын тағайындалғаннан кейін бес жыл өткен соң қайталанып берілуі мүмкін.

5. Размер денежной части премии составляет 200 месячных расчетных показателей.
Авторам коллективной работы денежная часть премии выплачивается в равных долях.
6. Расходы на выплату премии, изготовление дипломов и нагрудных знаков производятся в пределах бюджетных средств, предусматриваемых Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее - Министерство) на выплату государственных премий и стипендий в области науки, техники и образования.
2. Порядок выдвижения работ
7. Выдвижение работ на соискание премии осуществляется учеными (научными, научно-техническими, техническими) советами и другими коллегиальными органами научных, учебных и других организаций, независимо от форм собственности (далее - организации) как Республики Казахстан, так и стран Содружества Независимых Государств.
Работа может быть выдвинута совместно коллективами нескольких организаций, при этом одна из них определяется как головная.
8. На соискание премии могут быть представлены работы, как отдельных авторов, так и коллектива авторов. Авторский коллектив не может превышать пяти человек и должен включать лишь лиц, внесших наиболее весомый творческий вклад в выполнение работы. Применительно к учебникам коллектив соискателей должен включать всех его авторов, независимо от их количества.
Не допускается включение в авторский коллектив лиц, осуществлявших в процессе выполнения работы исключительно административные или организационные функции.  <*>
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - приказом Министра образования и науки РК от 19 августа 2005 года N  552 .
9. Допускается включение в состав авторского коллектива лиц, не являющихся гражданами Республики Казахстан, выполнявших работу по совместным с организациями Республики Казахстан планам, программам или контрактам.
10. Отбор кандидатов в коллектив соискателей из общего числа исполнителей работы производится исходя из оценки творческого вклада каждого из них, в порядке, установленном в организациях, где выполнена работа, выдвигаемая на соискание премии.
Каждый автор и творческий коллектив вправе представить на конкурс только одну работу.
3. Порядок оформления и представления работ
11. На конкурс представляются следующие документы (в двух идентичных экземплярах, в отпечатанном виде):
1) научная работа, выдвинутая на соискание премии, в виде книг, монографий, учебников, сброшюрованных оттисков статей;
2) описание работы (не более 20 листов, в сброшюрованном виде), в котором излагается ее содержание, актуальность и новизна исследований, основные научные результаты, их научная значимость.
На титульном листе описания (оформляется на государственном и русском языках) указываются наименование организации, представляющей работу, название работы, фамилии и инициалы ее автора (авторов) с их подписями;

5. Сыйлықтың ақшалай бөлігінің мөлшері 200 айлық есеп көрсеткіштерін құрайды.
Ұжымдық жұмыстардың авторларына сыйлықтың ақшалай бөлігі тең үлеспен төленеді.
6. Сыйлықтарды төлеу, дипломдарды және омырау белгілерін дайындау шығыстары Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) ғылым, техника және білім беру саласындағы мемлекеттік сыйлықтар мен стипендияларды төлеу үшін көзделген бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.
2. Жұмыстарды ұсыну тәртібі
7. Сыйлық алуға жұмыстарды ұсынуды Қазақстан Республикасының, сондай-ақ Тәуелсіз Мемлекеттер Достығы елдерінің меншік нысанына тәуелсіз оқу (ғылыми, ғылыми техникалық, техникалық) кеңестерімен басқа да ғылыми, оқу  алқалы органдарымен және басқа да ұйымдармен (бұдан әрі - ұйымдар) жүзеге асырылады.
Жұмысты бірнеше ұйымдардың ұжымдары бірлесіп ұсынуы мүмкін, онда біреуі бас ұйым ретінде белгіленеді.
8. Сыйлық алуға жеке авторлар, сондай-ақ авторлар ұжымының жұмыстары ұсынылуы мүмкін. Авторлар ұжымы бес адамнан аспауға тиіс және оған жұмыстарды орындауда неғұрлым зор шығармашылық үлесін қосқан адамдар ғана кіреді. Оқулықтарға қатысты авторлардың бәрі, олардың  санына қарамастан ізденушілер ұжымына кіруі тиіс.
Жұмыстарды орындау процессінде тек қана әкімшілік немесе ұйымдастыру функцияларын жүзеге асырған адамдардың авторлар ұжымының құрамына қосылуы рұқсат етілмейді.
Ескерту: 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрлігінің 2005 жылғы 19 тамыздағы N 552   бұйрығымен ( бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін   3-тармақтан   қараңыз ).
9. Қазақстан Республикасының ұйымдарымен бірлескен жоспарлар, бағдарламалар немесе келісім-шарттар бойынша жұмыс орындаған, Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын адамдар авторлар ұжымының құрамына жіберіледі.
10.  Ізденушілер ұжымына іріктеу сыйлық алу үшін ұсынылатын жұмыстар орындалған ұйымдарда белгіленген тәртіппен, жұмыс орындаушылардың жалпы санынан олардың әрбір шығармашылық үлесін бағалау негізінде жүргізіледі.
Әр автор және шығармашылық ұжым конкурсқа тек бір жұмыс ұсынуға құқылы.
3. Жұмыстарды ресімдеу және ұсыну тәртібі
11.  Конкурсқа мынадай құжаттар ұсынылады (басылған түрде, екеуі де бірдей данада):
1) кітаптар, монографиялар, оқулықтар, кітапшаланған мақалалар түріндегі сыйлыққа ұсынылған ғылыми жұмыс;
2) онда оның мазмұны, маңыздылығы және ғылыми жаңалығы, негізгі ғылыми нәтижелері, олардың ғылыми маңызы баяндалатын жұмыстың сипаттамасы (кітапшаланған түрде 20 беттен аспауы тиіс).
Сипаттама бетінде (мемлекеттік және орыс тілдерінде ресімделеді) жұмысты ұсынған мекеменің атауы, жұмыстың аты, оның (олардың қойылған) қолы, оның (олардың) тегі, аты-жөні көрсетіледі;

3) краткая аннотация работы (на 1 листе), содержащая следующие сведения: на лицевой стороне - название работы, полное наименование организации, представляющей работу; фамилии, имена, отчества авторов, места их работы, должности, ученые степени и звания; на оборотной стороне - краткое содержание работы и  значение для науки полученных результатов, подписи авторов работы;
4) письмо-выдвижение работы на официальном бланке, подписанное руководителем представляющей организации, отражающее краткое содержание и общую оценку работы, ее актуальность и значение;
5) выписка из протокола заседания коллегиального органа, заверенная печатью организации, представляющей работу (либо головной организации) с указанием полного названия работы, всего состава авторского коллектива.
Если в состав авторского коллектива включаются лица, не являющиеся работниками головной организации, то по месту их основной работы оформляются выписки из протоколов заседаний советов, содержащие рекомендации по включению этих лиц в состав авторского коллектива;
6) справка о творческом вкладе каждого автора с указанием его фамилии, имени, отчества, занимаемой должности, ученой степени и звания, описанием его творческого вклада в работу, подписанная руководителем выдвигающей организации (либо организации по месту работы автора в период выполнения выдвигаемой работы);
7) сведения об авторе (авторах) с указанием фамилии, имени, отчества, даты рождения, данных паспорта или удостоверения личности, ученой степени и звания, специальности, места работы и занимаемой должности, служебного и домашнего адресов и телефонов автора.
Сведения подписываются автором и заверяются работником отдела кадров с указанием даты заполнения. Если автор выдвигается посмертно, то в сведениях указывается дата смерти;
8) список основных печатных работ по тематике представляемой на премию работы (не более 10), заверенный печатью организации по месту основной работы автора;
9) справка из организации, представившей работу, за подписью ее руководителя, заверенная печатью, удостоверяющая, что поданная на конкурс работа (серия работ) не удостаивалась ранее премий, перечисленных в пункте 4 настоящих Правил.
Документы, указанные в подпунктах 6), 7), 8) и 9) допускается представлять с места последней работы соискателя в случае его выхода на пенсию, увольнения и др.;
10)  последовательность расположения документов, касающихся выдвигаемой работы, должна соответствовать последовательности их перечисления в письме-выдвижении.
Не допускается сокращение названий организаций. Использование аббревиатур допускается только при наличии в том же документе их расшифровок.

3) мынадай мәліметтері бар жұмыстың қысқаша мазмұндамасы (бір бетте): алдыңғы бетінде - жұмыстың атауы, оны ұсынатын ұйымның толық атауы; авторлардың тегі, аты-жөні, олардың қызмет орындары, лауазымдары, ғылыми атақтары мен дәрежелері; екінші жағында - жұмыстың қысқаша мазмұны мен алынған нәтижелерінің маңызы, жұмыс авторларының қолы;
4) ресми бланкіде ұсынатын ұйымның басшысы қол қойған, жұмыстың қысқаша мазмұнын және жалпы бағасын, оның көкейтестілігі мен мәнін бейнелейтін жұмыстың ұсыным-хаты;
5) мөрмен куәландырылған авторлар ұжымының барлық құрамы, жұмыстың толық атауы көрсетілген жұмысты ұсынушы (немесе бас ұйым) алқалы орган мәжілісінің хаттамасынан үзінді;
Егер авторлар ұжымының құрамына бас ұйымның қызметкері емес адамдар кіретін болса, олардың жұмыс орнынан бұл адамдарға авторлар ұжымының құрамына енгізу жөнінде кепілдемесі бар кеңес мәжілісі хаттамасының көшірмесімен ресімделеді.
6) ұсынушы ұйымның (немесе ұсынылған жұмысты орындау кезінде автордың жұмыс орны) басшысымен  қол қойылған, жұмысқа қосқан шығармашылық үлесінің сипаттамасымен, тегі, аты-жөні, атқаратын лауазымы, ғылыми дәрежесі мен атағы көрсетілген әрбір автордың шығармашылық үлесі туралы анықтама;
7) автор (авторлар) туралы тегі, аты жөні, туған жылы, төлқұжат немесе жеке куәлік мәліметтері, ғылыми дәрежесі мен атағы, мамандығы, қызмет орны мен лауазымы, қызмет және үй мекен-жайы, телефондары көрсетілген мәліметтері;
Анықтама автордың өзі қол қойған және толтырылған күні көрсетілген кадр бөлімінің қызметкерімен куәландырылады. Егер автор өлгеннен кейін ұсынылса, онда өлген күні көрсетілген мәліметтер;
8) автордың негізгі қызмет орнының мөрімен расталған сыйлыққа ұсынылған жұмыстың тақырыптары бойынша баспа бетінде негізгі жарық көрген жұмыстарының тізімі (10-нан артық болмауы тиіс);
9) жұмысты ұсынушы ұйымның басшысы қолын қойған мөрмен куәландырылған, конкурсқа тапсырылған жұмыстың (жұмыстар сериясы) бұрын осы Ереженің 4-тармағында аталған сыйлықтарға ие болмағанын растайтын анықтама.
Егер ізденуші зейнеткер болса, жұмыстан босатылған және т.б. жағдайда 6), 7), 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды соңғы жұмыс орнынан тапсыруға болады;
10) ұсынылған жұмыстарға қатысты құжаттардың орналасу дәйектілігі, ұсыныс хаттағы олардың тізбелеу дәйектілігіне сәйкес болу керек.
Ұйымдардың атауларын қысқартылған түрде көрсетуге рұқсат берілмейді. Сол құжатта оларды айырып берген жағдайда ғана қысқартылған түрде пайдалануға болады.

12. Материалы на конкурс на соискание премии представляются в Конкурсную комиссию. Каждый комплект перечисленных документов должен быть запечатан в отдельный конверт и вместе с научной работой помещен в папку с надписью "На соискание премии имени Кюль-тегина за выдающиеся достижения в области тюркологии". На конвертах и обложках папок указывается наименование организации, где выполнена работа, название работы, фамилии, имена, отчества авторов.
13. Документы, оформленные с нарушением указанных требований, не рассматриваются. Не допускается внесение изменений и дополнений к представленным на конкурс материалам.
14. Материалы по работам, не получившим премию, могут быть возвращены авторам по письменной просьбе в одном экземпляре не позднее следующего после приема работы года.
4. Порядок рассмотрения работ
15. Рассмотрение конкурсных материалов и подготовка рекомендательных решений по вопросу присуждения премии осуществляется Конкурсной комиссией, создаваемой приказом Министерства образования и науки из числа представителей министерств и ведомств, ведущих ученых и специалистов в области общественных наук. Конкурсную комиссию возглавляет председатель - Министр образования и науки Республики Казахстан.
16. Конкурсная комиссия правомочна принимать решения, если на ее заседаниях присутствует не менее 2/3 состава ее членов.
Конкурсная комиссия является консультативно-совещательным органом.
Все решения Конкурсной комиссии оформляются протоколами.
В случае выдвижения на соискание настоящих премий работ членов Конкурсной комиссии последние не принимают участия в работе комиссии.
Решения Конкурсной комиссии о присуждении премий принимаются тайным голосованием. Процедура проведения голосования определяется Конкурсной комиссией.
17. Конкурсная комиссия организует научно-техническую экспертизу конкурсных работ с привлечением научных и других организаций, ведущих ученых и специалистов соответствующего профиля с оплатой работы экспертов в установленном законодательством порядке.  <*>
Сноска. Пункт 17 в редакции - приказом Министра образования и науки РК от 19 августа 2005 года N  552 .
5. Порядок утверждения результатов конкурса
18. По результатам рассмотрения работ Конкурсная комиссия вносит на утверждение приказом Министра образования и науки Республики Казахстан проект соответствующего решения с приложением следующих материалов: протокола Конкурсной комиссии, конверта с бюллетенями голосования, запечатанного и подписанного членами Конкурсной комиссии, экспертных заключений по работе, рекомендуемой к присуждению премии, а также документы в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил.  <*>
Сноска. В пункт 18 внесены изменения - приказом Министра образования и науки РК от 19 августа 2005 года N  552 .

12. Сыйлық алу үшін конкурс материалдары Конкурстық комиссияға ұсынылады. Аталған құжаттардың әр жинағы жеке конвертке салынуы керек және "Түркология саласындағы үздік жетістіктері үшін Күлтегін атындағы сыйлық алуға" деген жазуы бар папкіге ғылыми жұмысымен бірге салынады. Конвертте папкі мұқабасында жұмысты орындаған ұйымның атауы, жұмыстың тақырыбы, авторлардың тегі, аты-жөні көрсетіледі.
13. Осы талаптарға сәйкес ресімделмеген құжаттар қаралмайды. Конкурсқа ұсынылған материалдарға өзгерістер мен толықтырулар енгізуге болмайды.
14. Сыйлыққа ие болмаған жұмыстар жөніндегі материалдар авторлардың жазбаша талаптары бойынша жұмыс қабылданғаннан кейін  бір жылдан кешіктірілмей бір данада қайтарылады.
4. Жұмыстарды қарау тәртібі
15. Конкурстық материалдарды қарау және сыйлықты беру мәселелері жөніндегі ұсыну шешімдерін дайындауды Білім және ғылым министрлігінің бұйрығымен құрылған, министрліктер мен ведомстволар өкілдерінен, қоғамдық ғылым салаларындағы жетекші ғылымдары мен мамандарынан тұратын Конкурстық комиссия іске асырады. Конкурстық комиссияны төрағасы - Қазақстан Республикасының білім және ғылым министрі басқарады.
16. Егер оның мәжілісіне комиссия мүшелерінің кемінде 2/3 тізімдік құрамы қатысса, конкурстық комиссия шешім қабылдауға құқылы.
Конкурстық комиссия консультативті-кеңесші орган болып табылады.
Конкурстық комиссияның барлық шешімдері хаттамалармен ресімделеді.
Егер осы сыйлыққа Конкурстық комиссияның мүшелері жұмыстар ұсынған жағдайда, олар комиссия жұмысына қатыспайды.
Сыйлықтар беру туралы Конкурстық комиссия шешімдері жасырын дауыспен қабылданады. Дауыс беру рәсімдерінің жүргізуін Конкурстық комиссия анықтайды.
17. Конкурстық комиссия заңнамада белгіленген тәртіппен сарапшылардың жұмысына ақы төлеу арқылы тиісті бейіндегі жетекші ғалымдар мен мамандарды, ғылыми және басқа да ұйымдарды тарта отырып, конкурстық жұмыстардың ғылыми-техникалық сараптамасын ұйымдастырады.
Ескерту: 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрлігінің 2005 жылғы 19 тамыздағы N 552   бұйрығымен ( бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін   3-тармақтан   қараңыз ).
5. Конкурс нәтижелерін бекіту тәртібі
18. Конкурстық комиссия жұмыстарды қарау нәтижесі бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығымен бекітуге тиісті шешімдердің жобасымен оған қоса мынадай материалдарды ұсынады: конкурстық комиссияның хаттамасын, Конкурстық комиссияның мүшелері қол қойған және дауыс берген бюллетендер салынған мөр қойылған конвертін, сыйлық беруге ұсынылған жұмыстар жөніндегі сараптама қорытындыларын, сондай-ақ осы Ереженің 11-тармағына сәйкес құжаттар.
Ескерту: 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрлігінің 2005 жылғы 19 тамыздағы N 552   бұйрығымен ( бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін   3-тармақтан   қараңыз ).

19. О присуждении премии сообщается в официальных изданиях.
Научная работа, удостоенная премии, передается на хранение в Центральную научную библиотеку Министерства.
6. Награждение лауреатов премии
20. Дипломы о присуждении премии, нагрудные знаки и денежные премии вручаются лауреатам Министром образования и науки Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 20 внесены изменения - приказом Министра образования и науки РК от 19 августа 2005 года N  552 .
21. Диплом, нагрудный знак и денежное вознаграждение умершего лауреата премии, награжденного посмертно, передаются наследникам в соответствии с законодательством.

19. Сыйлықтар беру туралы ресми басылымдарда жарияланады.
Сыйлық алған ғылыми жұмыс Министрліктің Орталық ғылыми кітапханасына сақтауға беріледі.
6. Сыйлықтың лауреаттарын марапаттау
20. Сыйлық беру туралы дипломдар, омырау белгілері мен ақшалай сыйлықтар лауреаттарға Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрімен тапсырылады.
Ескерту: 20-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрлігінің 2005 жылғы 19 тамыздағы N 552   бұйрығымен ( бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін   3-тармақтан   қараңыз ).
21. Қайтыс болғаннан кейін марапатталған, қайтыс болған сыйлықтар лауреаттарының дипломы, омырау белгісі және ақшалай сыйлықтары оның мұрагерлеріне заңдарға сәйкес беріледі.