Об утверждении и введении в действие Правил единого порядка ведения учета лиц, признанных в установленном порядке недееспособными либо ограниченно дееспособными, а также лиц, лишенных судом права занимать государственные должности
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 декабря 2002 года N 67. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 января 2003 года N 2115. Утратило силу - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 7 июня 2007 года N 22 (вводится в действие со дня официального опубликования)
Сноска. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 декабря 2002 года N 67 утратил силу - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 7 июня 2007 года  N 22  (вводится в действие со дня официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменениями - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 апреля 2004 года  N 21 .
В целях информационного и статистического обеспечения  Закона  Республики Казахстан "О государственной службе", руководствуясь пунктом 4-1 статьи 11  Закона  Республики Казахстан "О Прокуратуре",   приказываю:
1 .  Утвердить и ввести в действие  с 1 января 2003 года прилагаемые Правила единого порядка ведения учета лиц, признанных в установленном порядке недееспособными либо ограниченно дееспособными, а также лиц, лишенных судом права занимать государственные должности.
2. Судам и органам правовой статистики и информации Республики Казахстан обеспечить исполнение настоящих Правил.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Ваисова М.К.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан -
государственный советник
юстиции 2-го класса
"Согласовано"
Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан
12 декабря 2002 года
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 13 декабря 2002 года N 67
Правила
единого порядка ведения учета лиц, признанных в установленном порядке недееспособными либо ограниченно дееспособными, а также лиц, лишенных судом права занимать государственные должности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила вводятся в целях информационного обеспечения  Закона  Республики Казахстан "О государственной службе" и  устанавливают единый порядок ведения учета лиц:
1) признанных в установленном порядке недееспособными или ограниченно дееспособными;
2) лишенных судом права занимать государственные должности в течение определенного срока;
3)  (подпункт исключен - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 апреля 2004 года  N 21 ).

Белгіленген реттерде әрекетке қабілетсіз деп танылған немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген, сондай-ақ мемлекеттік лауазымды атқару құқығынан сот айырған тұлғалардың бірыңғай есебiн жүргiзудiң реті жөнiндегi Ереженi бекітіп, қолданысқа енгізу
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2002 жылғы 13 желтоқсандағы N 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 10 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 2115. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2007.06.07. N 22 (бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2007.06.07.  N 22  (бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың тақырыбы мен әрі қарайғы мәтіні бойынша "Істері соттар ведомствосына қарасты қасақана әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған;" сөздері алынып тасталынды - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 13 сәуірдегі N 21   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы"  Заңын  ақпараттық және статистикалық қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасының "Прокуратура туралы"  Заңының  11 бабының 4-1 тармағын басшылыққа ала отырып БҰЙЫРАМЫН:
1. 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап қоса берiлген "Белгіленген реттерде әрекетке қабілетсіз деп танылған немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген, сондай-ақ мемлекеттік лауазымды атқару құқығынан сот айырған тұлғалардың бірыңғай есебiн жүргiзудiң реті жөнiндегi Ереже" бекітілiп, қолданысқа енгізiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының соттары және құқықтық статистика мен ақпарат органдары осы Ереженiң орындалуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының орынбасары М.Қ.Ваисовқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
2 сыныпты мемлекеттiк
заң кеңесшiсi
"Келiсiлген"
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Сот Төрағасы
12 желтоқсан 2002 ж.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының
2002 жылғы 13 желтоқсандағы
N 67 бұйрығымен бекiтiлген
Белгіленген реттердегі әрекетке қабілетсіз деп танылған немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген, сондай-ақ мемлекеттік лауазымды атқару құқығынан сот айырған тұлғалардың бірыңғай есебін жүргізудің реті туралы
ЕРЕЖЕ
Ескерту: Ереженің атауына өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 13 сәуірдегі N 21   бұйрығымен .
Тарау 1. Жалпы ережелер
1. Осы  Ереже "Мемлекеттік қызмет туралы"  Заңды  ақпаратпен қамтамасыз ету мақсатында және төменде көрсетілген тұлғалардың бірыңғай есебін жүргізу ретін анықтау үшін енгізіледі:
-  белгіленген реттердегі әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген деп танылған;
- мемлекеттік лауазымды атқару құқығынан сот айырған.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 13 сәуірдегі N 21   бұйрығымен .

2.   Централизованный учет указанных лиц осуществляется Центром (Департаментом) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан путем ведения централизованного банка данных.
Корректировка сведений учетов производится на основании письменных сообщений субъектов правовой статистики.
В центрах правовой статистики и информации областей и приравненных к ним ведутся местные учеты.
В целях обеспечения полноты учетов и контроля своевременности их представления учетных документов центры правовой статистики и информации не реже одного раза в квартал проводят взаимосверки учетных данных с судами.
Правила обязательны для исполнения субъектами правовой статистики, Центром (Департаментом) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и его  региональными подразделениями.
Председатели судов обязаны обеспечить полноту и своевременность представления учетно-регистрационных форм органам правовой статистики и информации.
Глава 2. Порядок ведения учета лиц, признанных
недееспособными либо ограниченно дееспособными
3.   Учету подлежат лица, признанные недееспособными, либо ограниченно дееспособными, не достигшие 75 лет.
4. Учет лиц, признанных в установленном законом порядке недееспособными либо ограниченно дееспособными, осуществляется на основании талона-приложения (далее - талон) к учетно-статистическим карточкам форм NN 6, 8, 34 на гражданское дело, рассмотренное  судами первой, апелляционной и надзорной инстанций (приложение N 5).
5.   Талон составляется судом, рассмотревшим дело, и содержит сведения о дате поступления заявления, номере гражданского дела, судебном органе, вынесшем решение, истце, ответчике, виде дееспособности и дате вынесения решения. В случае отмены судебного постановления или прекращения дела талон не заполняется.
Талон подписывается председателем суда и в течение 5 рабочих дней после вступления судебного решения в законную силу направляется в центры правовой статистики и информации по территориальности, а талоны, составленные военными судами, в - центр правовой статистики и информации Главной военной прокуратуры.
6. Центр правовой статистики и информации при получении талона проверяет полноту реквизитов, правильность их заполнения и регистрирует его в Журнале учета актов первичного учета о лицах, признанных в установленном порядке недееспособными либо ограниченно дееспособными (приложение N 2), либо в компьютерном варианте ведения журнала. Талон, заполненный с нарушениями требований настоящих Правил, учету не подлежит и возвращается представившему его органу для надлежащего оформления и повторного направления на учет не позднее 15 дней после его получения. Талоны подлежат хранению в центрах правовой статистики и информации.

2. Аталған тұлғалардың орталықтандырылған есебін Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы құқықтық статистика және ақпарат (Департамент) орталығы (бұдан әрі - ҚСжА(Д)О) орталығы мәліметтер банкісін жүргізу арқылы жүзеге асырады.
Есепке алу мәліметтерін түзету құқықтық статистика субъектілерінің жазбаша хабарламалары негізінде жүргізіледі.
Облыстардағы құқықтық статистика және ақпарат орталықтары және оларға теңестірілгендер (бұдан әрі - ҚСжА(Д)О) жергілікті есепке алуды жүргізеді.
Есепке алудың толықтығы мен есептік құжаттардың уақытында ұсынылуын бақылау мақсатында ҚСжАО тоқсан сайын 1 реттен кем емес, соттардың есептік мәліметтерімен өзара салыстыру тексерісін жүргізеді. Ережелер жүзеге асырылуы, құқықтық статистика субъектілері, ҚСжА(Д)О мен оның аумақтық бөлімшелері үшін міндетті.
Соттардың төрағалары құқықтық статистика органдарына ұсынылатын есептік-тіркеу нысандарының толықтылығы мен уақытында жіберілуін қамтамасыз етуге міндетті.
Тарау 2.ҒӘрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген деп танылған тұлғалардың есебін жүргізудің реті
3. Әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген деп танылған, 75 жасқа толмаған тұлғалар есепке алынуы қажет.
4. Заңда анықталған ретте әрекетке қабілетсіз немесе қабілеттілігі шектелген деп танылған тұлғаларды есепке алу бірінші аппеляциалық және қадағалау сатысында бағыныштылық соттардың азаматтық істерді қараудың есептік статистикалық кәртішкелердің 6, 8, 34 нысандарына қосымша талон негізінде (бұдан әрі - талон) жүргізіледі.
5. Талонды істі қарастырған сот құрастырады және оған шешім қабылданған сот органына арыздың түскен күні мен айы, азаматтық істің нөмірі, жауапкер мен талапкердің әрекетке қабілеттілігінің түрі және шешімнің қабылданған уақыты көрсетіледі. Егер сот қаулысы жойылса немесе тоқтатылса талон толтырылмайды.
Сот шешімінің заңды күшіне енгеннен кейінгі 5 жұмыс күні ішінде сот төрағасы талонға қол қояды да аумақтық ҚСжАО жанындағы, ал әскери соттармен құрастырылған талондар Бас әскери прокуратурасының ҚСжАО жіберіледі.
6. ҚСжАО талонды алған соң оның дәйектемелерінің толықтығын, толтыруының дұрыстығын тексеріп, белгіленген реттегі әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген деп танылған тұлғаларды есепке алудың алғашқы кесімдер есебінің журналына (2-қосымша) немесе компьютерлік түрде жүргізілетін журналға тіркейді. Осы ереженiң талаптарына қайта толтырылған талондар тіркелмейді және оны жолдаған органға қайта ресімдеу үшін қайтарылады, ал ол талон қайтадан келіп түскенінен кейінгі 15 күн ішінде түзетілген нұсқасын қайтадан жібереді. Талондар ҚСжАО сақталуы қажет.

На основании поступившего талона центром правовой статистики и информации оформляется один экземпляр "Карточки на лицо, признанное недееспособным либо ограниченно дееспособным" (приложение N 7), который в течение 10 рабочих дней со дня регистрации направляется в Центр (Департамент) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан для формирования централизованного банка данных .
7. Сведения о лице, признанном недееспособным либо ограниченно дееспособным, хранятся до полного восстановления дееспособности в установленном законом порядке.
8. В случае полного восстановления лицу дееспособности талон изымается на основании копии процессуального акта, представленного территориальному центру правовой статистики и информации заинтересованными лицами. Указанный процессуальный акт с отметкой о произведенной центром правовой статистики и информации корректировке подлежит направлению в течение 5 рабочих дней со дня его регистрации в Центр (Департамент) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан для внесения соответствующих изменений в централизованный учет.
9.   Центром (Департаментом) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан ведется картотека лиц, признанных недееспособными либо ограниченно дееспособными. Карточки и талоны-приложения по истечении установленных данными Правилами сроков хранения подлежат уничтожению по акту с указанием общего количества учетных документов, подвергнутых уничтожению.
Глава 3. Порядок ведения учета лиц, лишенных права
занимать государственные должности
10.   Учету подлежат лица, лишенные судом права занимать государственные должности, не достигшие 75-летнего возраста.
11. Сведения о лице, лишенном права   занимать государственные  должности на определенный срок, формируются центрами правовой статистики и информации на основании сведений пунктов 17, 18.1 и 19 карточки на подсудимого (осужденного) формы N 6.0.
12.   При назначении данного вида наказания в статистическую карточку на подсудимого (осужденного) формы N 6.0. проставляется дата окончания срока лишения права занимать государственную должность с учетом требований части 4 статьи 41 Уголовного  кодекса  Республики Казахстан.
13. На основании статистической карточки на подсудимого (осужденного) формы N 6.0. центром правовой статистики и информации оформляется один экземпляр "Карточки на лицо, лишенное права занимать государственные должности" (приложение 6), который в течение 10 рабочих дней со дня регистрации в журнале учета актов первичного учета о лицах, лишенных права занимать государственные должности на определенный срок (приложение 3) либо в компьютерном варианте направляется в Центр (Департамент) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан для формирования централизованного банка данных. Карточка формы N 6.0., имеющая отметки о лишении права занимать определенную должность  (пункты 17, 19), но не имеющая при этом отметки в пункте 18.1., регистрации не подлежит и направляется в суд для исполнения требований настоящих Правил.

Келіп түскен талон негізінде ҚСжАО бір дана "Әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген тұлғаның кәртішкесін 7-қосымшасы ресімдейді де тіркелгенінен кейінгі 10 жұмыс күні ішінде ҚСжАО-на орталықтырылған банк мәліметтерін қалыптастыру үшін жіберіледі.
7. Әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген тұлға туралы мәліметтер заңда белгіленген ретте олардың әрекетке қабілеттілігі толықтай қалпына келгенше сақталады.
8. Егер тұлғаның әрекетке қабілеттілігі толықтай қалпына келсе, мүдделі тұлғалардың аумақтың ҚСжАО-ына ұсынған процессуалдық кесімінің көшірмесі негізінде ғана талон алынады. Көрсетілген процессуалдық акт ҚСжАО жасаған түзетуі туралы белгісімен тіркелгенінен кейінгі 5 күні ішінде, ҚСжА(Д)О орталықтырылған есепке сәйкестендірілген түзету енгізу үшін жолданады.
9. Әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген деп танылған тұлғалардың кәртішкесін ҚСжА(Д)О жүргізеді. Кәртішкелер және қосымша талондар осы Ереже белгілеген сақтау мерзімі біткеннен кейін жойылған есептік құжаттардың жалпы саны
көрсетілген кесімі бойынша жойылады.
Тарау 3. Мемлекеттік лауазымды атқару құқығынан айырылған тұлғаларды есепке алудың реті
10. Мемлекеттік лауазымды атқару құқығынан сот айырған 75 жасқа дейінгі тұлғалар есепке алынуы қажет.
11. Мемлекеттік лауазымды атқару құқығы белгілі мерзімге шектелген тұлғалар жөніндегі мәліметтерді ҚСжАО, 6.0 нысанды айыпталушының (сотталғанның) кәртішкесінің 17, 18.1 және 19 тармақтарының мәліметтері негізінде қалыптастырады.
12. Жазаның осы түрі тағайындалғанда, 6.0 нысанды айыпталушының (сотталғанның) статистикалық кәртішкесіне мемлекеттік лауазымды атқару құқығын белгілі мерзімге шектеуде  ҚРҚК  4 бөлімінің 4-бабының талабын ескеріп, шектеу мерзімінің аяқталу уақыты көрсетіледі.
13. №6.0 нысанды айыпталушының (сотталғанның) статистикалық кәртішкесі негізінде ҚСжАО бір дана "Мемлекеттік лауазымды атқару құқығынан айрылған тұлғаның кәртішкесін" (6-қосымша) ресімдейді, мемлекеттік лауазымды атқару құқығы белгілі мерзімде шектелген (3 қосымша) тұлғаларды алғашқы тіркеу кесімдері журналына немесе компьютерлік вариантында тіркегеннен кейінгі 10 жұмыс күні ішінде ҚСжО(Д)А орталықтандырылған мәліметтер банкісін қалыптастыру үшін жолдайды. 6.0 нысанды, белгіленген лауазымды атқару құқығынан айыру туралы (17, 19 тармақтар) белгісі бар, ал бірақта 18.1 тармағы бойынша белгісі жоқ кәртішкелер тіркеуге жатпайды және осы Ереженiң талаптарын орындау үшін сотқа жолданады.

14.   Сведения о лице хранятся до истечения срока лишения права занимать определенные государственные должности.
В случае досрочного восстановления права занимать государственную должность сведения изымаются на основании копии процессуального акта, представленного территориальному центру правовой статистики и информации заинтересованными лицами.   Указанный акт с отметкой о корректировке в течение 5 дней направляется в Центр (Департамент) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан.
15. Центром (Департаментом) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан ведется картотека лиц, лишенных права занимать государственные должности. Карточки по истечении установленных данными Правилами сроков хранения подлежат уничтожению по акту с указанием общего количества учетных документов, подвергнутых уничтожению.
Глава 4. Порядок ведения учета лиц, совершивших умышленные
административные правонарушения, дела о которых
подведомственны судам  <*>
Сноска. Глава 4 исключена - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 апреля 2004 года  N 21 .
Глава 5. Основания и порядок обращения к учету
20.   Проверке по учетам подлежат государственные служащие и лица, претендующие на поступление на государственную службу.
21.   Истребование государственным органом информации о лицах производится путем направления в Центр (Департамент) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан запроса (приложение 4), оформленного на каждое проверяемое лицо отдельно.
22. При оформлении запроса фамилия, имя и отчество указываются в именительном падеже. Все установочные данные вносятся без помарок и исправлений, печатными буквами с первой заглавной.
Если проверяемым лицом изменялись фамилия, имя, отчество, дата рождения в запросе следует указать и прежние данные. При смене фамилии 3 и более раз составляется отдельный запрос.
В пункте 7 бланка запроса обязательному указанию подлежит должность проверяемого лица или должность, на которую претендует кандидат на поступление на государственную службу.
Запрос заверяется печатью государственного органа.
23. Запрос направляется почтой или сдается нарочным в канцелярию Центра (Департамента) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан.
24.   Запрос, оформленный с нарушением требований настоящих Правил, возвращается без исполнения, о чем в нем производится соответствующая отметка.
25.   Запрос исполняется в течение 5 рабочих дней с момента его поступления в органы правовой статистики и направляется инициатору почтой или выдается непосредственно в Центре (Департаменте) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан. Запрос по форме идентичен приложению 3 к  Инструкции  "О едином порядке ведения и использования учета субъектов коррупционных правонарушений, статистической карточки учета коррупционных правонарушений и лиц, их совершивших, формы
N 1-К".

14. Тұлғалар жөніндегі мәліметтер белгіленген мемлекеттік лауазымды атқару құқығынан айыру мерзімі біткенше сақталады. Егерде мемлекеттік лауазымды орындау құқығы шектелген мерзімі таусылмай қайтадан берілсе, мүдделі тұлғалардың аумақтық ҚСжАО ұсынған процессуалдық кесімдерінің көшірмесі негізінде алынып тасталады. Көрсетілген кесім түзету белгісімен 5 жұмыс күні ішінде ҚСжОАО(Д) жіберіледі.
15. ҚСжА(Д)О мемлекеттік лауазымды атқару құқығынан айырылған тұлғаларды есепке алу кәртішкелерін жүргізеді. Кәртішкелер осы Ереже белгілеген сақтау мерзімі аяқталысымен, кесім бойынша есептік құжаттардың жалпы саны көрсетіліп жойылады.
Тарау 4. Қасақана әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғалардың ведомствалық соттарға қарасты істерін есепке алудың реті
Ескерту: 4-тарау алынып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 13 сәуірдегі N 21   бұйрығымен .
Тарау 5. Есепке өтінішпен барудың негізі мен реті
20. Есеп бойынша тексеруге жататындар мемлекеттік қызметтегі қызметкерлермен мемлекеттік қызметке талаптанушылар.
21. Мемлекеттік орган тұлғалар жөніндегі ақпаратты талап етуі ҚСжАО әрбір тексеруші тұлға бойынша жеке ресімделген сұрау салуды (4 қосымша) жолдау арқылы жүзеге асырылады.
22. Сұрау салуды ресімдеуде ата-тегі, есімі, әкесінің аты, атау септігінде көрсетіледі. Барлық бағыт сілтеуші мәліметтер түзетулерсіз, басқа түрдегі әріптермен жазылады.
Егер тексерілуші тұлға ататегін, есімін, әкесінің атын, туған уақытын өзгертсе сұрау сұрауда бұрынғы мәліметтер де көрсетілу қажет.
Егер ататегі үш реттен көп ауыстырылса бөлек сұрау салу құрастырылады.
Сұрау салу бланкісінің 7 тармағында міндетті түрде, тексеруші тұлғаның лауазымы немесе мемлекеттік қызметке түсетін талапкердің үміттенген лауазымы көрсетіледі.
Сұрау салу мемлекеттік органның мөрімен куәландырылады.
23. Сұрау салу почтамен немесе арнайы атқарушымен ҚСжАО канцеляриясына жолданады.
24. Осы ереженiң талаптарына сәйкестендірілмей ресімделген сұрау салу орындалмай кері қайтарылады және ол туралы арнайы белгі соғылады.
25. Сұрау салу келіп түскеннен кейінгі 5 жұмыс күні ішінде орындалады да құқықтық статистика органына және бастамашысына почтамен жіберіледі немесе ҚСжАО тікелей беріледі.
Сұрау салу өз нысаны бойынша сыбайлас жемқорлық құқық бұзу субъектілерін есепке алудың бірыңғай реті туралы нұсқаудың 3 қосымшасына ұқсас.

26.   При отсутствии в банке данных сведений на проверяемое лицо на обратной стороне запроса ставится штамп с текстом: "Сведениями не располагаем", "Справку наводил сотрудник ЦПСиИ" и указывается дата проверки.
При установлении в учетах сведений в отношении проверяемого лица они указываются на обратной стороне запроса и удостоверяются штампом с текстом: "Справку наводил сотрудник ЦПСиИ" с отметкой о дате проведения проверки.
Глава 6. Порядок обеспечения бланками
учетно-регистрационных материалов
27. Бланки учетно-регистрационных документов установленных форм и качества материала, предусмотренных настоящими Правилами, изготавливаются субъектами правовой статистики и специальных учетов.  <*>
Сноска. Пункт 27 в новой редакции - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 апреля 2004 года  N 21 .
28. Талоны-приложения изготавливаются на писчей бумаге.
29. Карточки на лиц, лишенных права занимать государственные должности, признанных недееспособными либо ограниченно дееспособными, изготавливаются на плотном картоне.
Центр (Департамент) правовой
статистики и информации
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Приложение 1
Утверждено приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 13 декабря 2002 года N 67
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Центр (Департамент) правовой статистики и информации
Журнал
учета актов первичного учета о лицах, совершивших
умышленные административные правонарушения
N________
Начат _________________ 20____г. с N_________
Окончен _______________ 20____г. с N_________
Астана - 2002
-------------------------------------------------------------------
N |Наименование|Наименование|Квалификация|Сведения|Результаты|Меры
п/п|суда,       |государствен|правонаруше-|о лицах,|рассмотре-|взыс
|выставившего|ного органа,|ния по      |совершив|ния дел   |кания
|карточку,   |направившего|нормам КоАП |ших пра-|          |
|дата ее     |в суд       |РК          |вонару- |          |
|поступления |материал    |            |шения   |          |
|в ЦПСиИ     |(протокол)  |            |(Ф.И.О.,|          |
|            |            |            |число,  |          |
|            |            |            |год,    |          |
|            |            |            |месяц   |          |
|            |            |            |рожде-  |          |
|            |            |            |ния,долж|          |
|            |            |            |ность,  |          |
|            |            |            |место   |          |
|            |            |            |работы) |          |
--------------------------------------------------------------------
1 |      2     |     3      |      4     |    5   |     6    |  7
--------------------------------------------------------------------
Приложение 2
Утверждено приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 13 декабря 2002 года N 67
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Центр (Департамент) правовой статистики и информации
Журнал
учета актов первичного учета о лицах, признанных
в установленном порядке недееспособными либо
ограниченно дееспособными
N________
Начат _________________ 20____г. с N_________
Окончен _______________ 20____г. с N_________
Астана - 2002
--------------------------------------------------------------------
N |Наименование суда,|Данные заявителя|Данные ответчика|Результаты
п/п|рассмотревшего    |                |(Ф.И.О., дата и |рассмотре-
|гражданское дело, |                |место рождения) |ния дела
|дата поступления в|                |                |
|ЦПСиИ карточки    |                |                |
|формы N 6         |                |                |
--------------------------------------------------------------------
1 |         2        |        3       |        4       |      5
--------------------------------------------------------------------
Приложение 3
Утверждено приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 13 декабря 2002 года N 67
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Центр (Департамент) правовой статистики и информации
Журнал
учета актов первичного учета о лицах, лишенных
права занимать государственные должности
на определенный срок
N________
Начат _________________ 20____г. с N_________
Окончен _______________ 20____г. с N_________
Астана - 2002
-------------------------------------------------------------------
N |N уголовного|N дела|Наиме-|Фабула|Результат|Сведения| Вид|Сроки
п/п|дела по     |по ре-|нова- |дела  |рассмотре|о лице, |меры|лише-
|регистрации |гистра|ние   |      |ния дела |лишенном|нака|ния
|органа      |ции   |суда, |      |         |права   |за- |права
|уголовного  |суда  |Ф.И.О.|      |         |занимать|ния |зани-
|преследова- |      |судьи |      |         |государс|    |мать
|ния         |      |      |      |         |твенные |    |опре-
|            |      |      |      |         |должнос-|    |делен
|            |      |      |      |         |ти на оп|    |ную
|            |      |      |      |         |ределен-|    |долж-
|            |      |      |      |         |ный срок|    |ность
-------------------------------------------------------------------
1 |     2      |   3  |  4   |   5  |    6    |    7   |  8 |  9
-------------------------------------------------------------------
Приложение 4
Утверждено приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 13 декабря 2002 года N 67
Для служебного пользования
Примечания РЦПИ: Приложения с грифом "Для служебного пользования"
не вносятся в базу данных "Законодательство".
Приложение 5
Утверждено приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 13 декабря 2002 года N 67
Талон-приложение

26. Мәліметтер банкісінде, тексерілуші тұлға жайында мәліметтер болмаған жағдайда сыртқы жағынан келесі мәтінді мөртабан "Мәліметтер жоқ", "Анықтаманы ҚСжАО қызметкері жүргізді" басылып тексерудің уақыты көрсетіледі.
Есептік мәліметтерде тексеруші тұлға жайында олар сұрау салудың сыртқы жағында көрсетіледі және келесі мазмұнды мөртабанмен куәландырылады: "Анықтаманы жүргізген ҚСжАО қызметкері" тексерудің жүргізілген уақыты туралы белгі қойылады.
Тарау 6. Есептік-тіркеу материалдарын бланкілерімен қамтамасыз ету реті
27. Осы Қағидамен алдын ала қаралған, нысандары белгіленген және материалы сапалы есепке алу-тіркеу құжаттарының бланкілері құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерімен дайындалады.
Ескерту: 27-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 13 сәуірдегі N 21   бұйрығымен .
28. Қосымша талондар жазу қағаздарына басылып шығарылады.
29. Мемлекеттік лауазымды атқару құқығынан айырылған әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген деп танылған тұлғалардың кәртішкелері қалың картонда әзірленеді.
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратура жанындағы
Құқықтық статистика және
Ақпарат (Департаменті) Орталығы
1-Қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының N 67
13 желтоқсан 2002 ж.
бұйрығымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
Құқықтық статистика және ақпарат
(Департамент) орталығы
Қасақана әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғаларды
алғашқы есепке алудың есептік кесімдер
ЖУРНАЛЫ
Ескерту: 1-қосымша алынып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 13 сәуірдегі N 21   бұйрығымен .
2-Қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының N 67
13 желтоқсан 2002 ж.
бұйрығымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
Құқықтық статистика және ақпарат
(Департамент) орталығы
Белгілеген ретте әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке
қабілеттілігі шектелген деп танылған тұлғаларды алғашқы
есепке алудың есептік кесімдер
ЖУРНАЛЫ
N№________________
Бастау __________________ 20 ж N ___________________
Аяқталуы ________________ 20 ж N ___________________
Астана 2002 жыл
___________________________________________________________________
N№|   Азаматтық iстi   | Мәлiмдеме | Жауапкердiң    |Істің қаралу
р/р|   қараған соттың   | берушiнiң | мәлiметтерi    |  нәтижесі
|атауы, 6-нысанды    |мәлiметтерi|(тегi, аты-жөнi,|
|карточканың ҚСжАО-не|           |туған күнi мен  |
|   түскен күнi      |           |     орны)      |
___________________________________________________________________
1          2                3              4              5
___________________________________________________________________
3-Қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының N 67
13 желтоқсан 2002 ж.
бұйрығымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
Құқықтық статистика және ақпарат
(Департамент) орталығы
Мемлекеттік лауазымды атқару құқығы белгілі мерзімге шектелген тұлғаларды алғашқы есепке алудың есептік кесімдер
ЖУРНАЛЫ
N№________________
Бастау __________________ 20 ж N ___________________
Аяқталуы ________________ 20 ж N ___________________
Астана 2002 жыл
___________________________________________________________________
N |Қылмыстық|Соттың |Соттың|Iстiң  |Істің |Белгілен. | Жаза |Белгі.
р/| қудалау |тіркеуі|атауы,|арқауы |қаралу|ген мер.  | шара.|ленген
Р |органының|бойынша|судья.|(мазмұ.|нәти. |зімге     |сының |лауа.
| тiркеуi |істің  | ның  |  ны)  |жесі  |мемлекет. | түрі |зымды
| бойынша | N-рі  | тегі,|       |      |тік лауа. |      |атқару
|қылмыстық|       | аты- |       |      |зым қыз.  |      |құқы.
|  iстiң  |       | жөні |       |      |метiн     |      |ғынан
|   N-рi  |       |      |       |      |атқару    |      |айырыл.
|         |       |      |       |      |құқығынан |      | ған
|         |       |      |       |      |айырылған |      |мерзімі
|         |       |      |       |      | тұлға    |      |
|         |       |      |       |      | жөнiнде  |      |
|         |       |      |       |      |мәлiметтер|      |
___________________________________________________________________
1     2         3      4       5      6        7        8      9
___________________________________________________________________
4-Қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының N 67
13 желтоқсан 2002 ж.
бұйрығымен бекiтiлген
Қызметте пайдалану үшін
РҚАО-ның ескертуі: Қызмет бабында пайдалануға арналған
нормативтік акт Деректер базасына енгізілмейді.
5-Қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының N 67
13 желтоқсан 2002 ж.
бұйрығымен бекiтiлген

к учетно-статистическим карточкам форм NN 6,8,34
на гражданское дело, рассмотренное судами первой,
апелляционной и надзорной инстанций
(заполняется в отношении лиц, признанных в установленном
порядке недееспособными или ограниченно дееспособными,
и выставляется по вступлению решения в законную силу)
Заявление поступило "____"_____________20__ г.
N дела__________________________________________________
Наименование суда ______________________________________
Заявление подано  /___/
1. Членами семьи
2. Близкими родственниками
3. Прокурором
4. Органами опеки и попечительства
5. Психиатрическим (психоневрологическим) лечебным учреждением
Данные ответчика
1. Ф.И.О._____________________________________________________
2. дата рождения "____" __________________19______г.
3. место рождения_____________________________________________
Иск удовлетворен и ответчик признан   /___/
1. Недееспособным
2. Ограниченно дееспособным
Решение суда первой (апелляционной, надзорной) инстанции
(нужное подчеркнуть)
от ___________20___ г.
Председатель суда  ____________________________________
(Ф.И.О., подпись)
"____" _________ 20___ г.
(Размер: формат А4-210 Х 297)
Приложение 6
Утверждено приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 13 декабря 2002 года N 67
Карточка на лицо, лишенное права занимать
государственные должности
Фамилия ______________________  Карточка составлена в ЦПСиИ по
Имя __________________________  ______________________________
Отчество _____________________  ________________________области
Дата рождения"__"______ 19__г.  ______________________________
Место рождения________________  ______________________________
______________________________    (Ф.И.О. сотрудника, подпись)
На основании приговора _______  Регистр.N в журнале учета талонов:
(наименование суда) _________________________________
__________________________суда, от "__"_________ 20___г.
от "___" _______ 20_____ г.
в качестве основной/дополнительной
(ненужное зачеркнуть)
меры, лишен права занимать
государственные должности
на срок до _________/_______лет.
(размер 140х95)
-------------------------------------------------------------------
Приложение 7
Утверждено приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 13 декабря 2002 года N 67
Карточка на лицо, признанное недееспособным
либо ограниченно дееспособным
Фамилия ______________________  Карточка составлена в ЦПСиИ по
Имя __________________________  ______________________________
Отчество _____________________  ________________________области
Дата рождения"__"______ 19__г.  ______________________________
Место рождения________________  ______________________________
______________________________    (Ф.И.О. сотрудника, подпись)
На основании решения _________  Регистр.N в журнале учета талонов:
(наименование суда) _________________________________
__________________________суда, от "__"_________ 20___г.
от "___" _______ 20_____ г.
признан недееспособным/ограничено
(ненужное зачеркнуть)
дееспособным
по заявлению:
членов семьи (1), родственников
(2), прокурора (3), органа опеки
и попечительства (4), лечебным
учреждением (5)  -     /__/
(размер 140х95)

Апелляциалық және қадағалау соттарының бірінші бағыныштылығы қараған азаматтық істердің №6, 8, 34 нысанды есептік-статистикалық кәртішкелеріне
қосымша-талон
(белгіленген реттерде әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген тұлғаларға толтырылып, шешімнің заңды күшіне енгеннен кейін ұсынылады)
Арыз    _________________________________ 20 ж. келіп түсті
Істің N _________________________________
Соттың атауы ____________________________
Арызды берушілер /____/
1. Отбасы мүшелері
2. Жақын туыстары
3. Прокурор
4. Қамқорлық органдары
5. Психиаторлық (психоневрологиялық) емдеу мекемесі
Жауапкер туралы мәліметтер
1. А.Е.Ә.А _______________________________________
2. Туған жылы, айы, күні "__"_________________20 ж
3. Туған жері ____________________________________
Қуыным қанағаттандырылған және жауапкер
1. Әрекетке қабілетсіз
2. Әрекетке қабілеттілігі шектелген деп танылған
(Апелляциалық, қадағалау) бірінші бағыныштылық саты сотының шешімі
(керектісі сызылсын)
________________20  ж
Сот төрағасы _________________________
(А.Е.Ә.А. қолы)
"____" ______________ 20 ж
(Көлемі: А4-210Х297)
6-Қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының N 67
13 желтоқсан 2002 ж.
бұйрығымен бекiтiлген
Мемлекеттік лауазымды атқару құқығынан айырылған
тұлғаның кәртішкесі
Ататегі _______________________  Кәртішкені ________________________
Облыс бойынша ҚСжАО құрастырған
Есімі _________________________  ___________________________________
Әкесінің аты __________________  ___________________________________
Туған жылы, айы, күні _________        (Қызметкердің А.Е.Ә.А)
Туған жері_____________________  Талондарды есепке алу журналдағы
Мемлекеттік лауазымды атқару     тіркеу N __________________________
құқығы ________________________  __________________________ 20 ж
(Соттың атауы)
Соттың __________ "__"_____20 ж
Үкімі негізінде _______________
Негізі, қосымша шара ретінде
_______________________________
(керексізі сызылып тасталсын)
жылға шектелген ________/______
(көлемі 140х95мм)
7 қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының N 67
13 желтоқсан 2002 ж.
бұйрығымен бекiтiлген
Әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі
шектелген деп танылған кәртішкесі
Ататегі _______________________   Кәртішкені ______________________
Облыс бойынша ҚСжАО құрастырған
Есімі _________________________   _________________________________
Әкесінің аты __________________   _________________________________
Туған жылы, айы, күні _________       (Қызметкердің А.Е.Ә.А)
Туған жері ____________________
Шешімі негізінде____"__"___20 ж   Талондарды есепке алу журналдағы
(Соттың атауы)          тіркеу N ________________________
Соттың                            ________________________ 20 ж
Үкімі негізінде ________________
әрекетке қабілетсіз/әрекетке
қабілеттілігі
(керексізі сызылып тасталсын)
Отбасы мүшелерінің (1),
туысқандарының (2),
прокурордың (3), қамқоршылық
органдарының (4), емдеу
мекемесінің (5) арызы бойынша
деп табылған /__/
(көлемі 140х95мм)