О сроках представления ежедневного и ежемесячного балансов банками второго уровня в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 532. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2003 года N 2166. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 388 (V043413)
<*>
Сноска. Наименование с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 304 .
В целях совершенствования банковского законодательства Республики Казахстан, а также процедур банковского надзора, направленных на обеспечение финансовой устойчивости банков, защиты интересов их депозиторов, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Установить следующие сроки представления балансов банками второго уровня в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган):
1) ежедневные балансы представляются не позднее двух рабочих дней, следующих за отчетным днем, ежемесячные балансы - не позднее трех рабочих дней, следующих за последним днем отчетного месяца;
2) банки, имеющие десять и более филиалов, представляют ежедневные балансы не позднее трех рабочих дней, следующих за отчетным днем, ежемесячные балансы - не позднее пяти рабочих дней, следующих за последним днем отчетного месяца. <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 304 .
2. Формы ежедневных и ежемесячных балансов устанавливаются уполномоченным органом. <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 304 .
3. Ежедневные балансы представляются посредством электронной связи, ежемесячные балансы - посредством электронной связи и на бумажном носителе, заверенные печатью, подписанные первым руководителем и главным бухгалтером или их заместителями, имеющими право подписи.
4. Сведения, отраженные в балансах на бумажном и электронном носителях, должны быть идентичны.
В случае необходимости внесения изменений и/или дополнений в баланс банк в трехдневный срок со дня представления баланса представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и/или дополнений в ранее представленный баланс. <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 304 .

Екінші деңгейдегі банктердің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органына күн сайынғы және ай сайынғы баланстарды беру мерзімдері туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқарамасының қаулысы. 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 532. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 12 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 2166. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 388 (V043413) қаулысымен.
Ескерту: Қаулының атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 304 қаулысымен .
Қазақстан Республикасының банк заңдарын, сондай-ақ банктердің қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз етуге, олардың депозиторларының мүдделерін қорғауға бағытталған банктерді қадағалау рәсімдерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Екінші деңгейдегі банктердің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) баланстарды берудің мынадай мерзімдері белгіленсін:
1) күн сайынғы баланстар - есеп берілетін күннен кейінгі екі жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайынғы баланстар - есеп берілетін айдың соңғы күнінен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей беріледі;
2) он және одан да көп филиалдары бар банктер күн сайынғы баланстарды есеп берілетін күннен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайынғы баланстарды - есеп берілетін айдың соңғы күнінен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей береді.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 304 қаулысымен .
2. Күн сайынғы және ай сайынғы баланстардың нысандары уәкілетті органмен белгіленеді.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 304 қаулысымен .
3. Күн сайынғы баланстар электрондық байланыс арқылы, ай сайынғы баланстар - электрондық байланыс арқылы және қағаз тасымалдаушыда мөрмен куәландырылып, бірінші басшы мен бас бухгалтердің немесе олардың қол қоюға құқығы бар орынбасарларының қолдары қойылып беріледі.
4. Қағаздағы және электрондық тасымалдаушыдағы баланстарда көрсетілген мәліметтер бірдей болуға тиіс.
Балансқа өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу қажет болған жағдайда, банк баланс берілген күннен бастап үш күндік мерзімде уәкілетті орган бұрын берілген балансқа өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу қажеттігінің себептерін түсіндіре отырып, жазбаша өтініш береді.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 304 қаулысымен .

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июля 1999 года N 156 "Об утверждении Инструкции о порядке представления банками второго уровня в Национальный Банк Республики Казахстан ежедневного баланса и дополнительных данных для расчета пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 895, опубликованное 13-26 сентября 1999 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана").
7. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка

5. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
6. Осы қаулы күшіне енген күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне күн сайынғы баланс нысаны мен пруденциалдық нормативтерді және басқа сақталуға міндетті нормалар мен лимиттерді есептеу үшін қосымша мәліметтер беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 1999 жылғы 3 шілдедегі N 156 қаулысының (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 895 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 1999 жылғы 13-26 қыркүйекте жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
7. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күн ішінде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк Төрағасының
міндетін атқарушы