Об утверждении Инструкции "О взаимодействии и обмене информацией между Министерством внутренних дел, Министерством индустрии и торговли, Агентством таможенного контроля Республики Казахстан о ввозимом, вывозимом гражданском, служебном оружии и патронов к нему, охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 марта 2003 года N 131, Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 31 марта 2003 года N 97 и Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 17 марта 2003 года N 98. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2003 года N 2258. Утратил силу совместным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 7 ноября 2014 года № 483, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 ноября 2014 года № 795 и Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 170
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра финансов РК от 07.11.2014 № 483, Министра внутренних дел РК от 11.11.2014 № 795 и Приказ Министра по инвестициям и развитию РК от 24.11.2014 № 170.
В целях эффективного взаимодействия Министерства внутренних дел, Министерства индустрии и торговли и Агентства таможенного контроля Республики Казахстан по вопросам контроля за порядком ввоза и вывоза гражданского, служебного оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения приказываем:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию "О взаимодействии и обмене информацией между Министерством внутренних дел, Министерством индустрии и торговли, Агентством таможенного контроля Республики Казахстан о ввозимом, вывозимом гражданском, служебном оружии и патронов к нему, охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения" (далее - Инструкция).
2. Начальнику Департамента общественной безопасности Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Алпысбаев Г.А.), начальнику Управления экспортного контроля Департамента сводного анализа Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (Жакатаев Е.И.), начальнику Департамента организации таможенного контроля Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Малгаждаров А.Б.):
1) довести требования настоящего приказа до сотрудников нижестоящих подразделений и обеспечить его исполнение;
2) ежемесячно производить взаимный обмен информацией между Министерством внутренних дел, Министерством индустрии и торговли, Агентством таможенного контроля Республики Казахстан о выданных лицензиях на импорт (экспорт), разрешениях на ввоз (вывоз) и фактически ввезенном (вывезенном) гражданском, служебном оружии и патронов к нему, охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения.

"Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Индустрия және сауда министрлігі, Кедендік бақылау агенттігі арасындағы өзара іс-қимыл жасасудың және әкелінетін, әкетілетін азаматтық, қызметтік қару мен оның патрондары, аңшылық оқ-дәрі, жарылғыш, улы заттар, түрлі-түсті бейнелеуде көбейту-көшіру техникасы туралы ақпарат алмасу туралы" нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2003 жылғы 11 наурыздағы N 131, Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрінің 2003 жылғы 31 наурыздағы N 97, Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 17 наурыздағы N 98 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 29 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2258. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 11 қарашадағы № 795, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 170 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 7 қарашадағы № 483 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 11.11.2014 № 795, ҚР Инвестициялар және даму министрінің 24.11.2014 № 170 және ҚР Қаржы министрінің 07.11.2014 № 483 бірлескен бұйрығымен.
Азаматтық, қызметтік қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні, жарылғыш, улы заттарды, түрлі-түсті бейнелеуде көбейту-көшіру техникасын әкелу және әкету тәртібін бақылау мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Индустрия және сауда министрлігінің және Кедендік бақылау агенттігінің өзара тиімді іс-қимыл жасасуы мақсатында бұйырамыз:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Индустрия және сауда министрлігі, Кедендік бақылау агенттігі арасындағы өзара іс-қимыл жасасудың және әкелінетін, әкетілетін азаматтық, қызметтік қару мен оның патрондары, аңшылық оқ-дәрі, жарылғыш, улы заттар, түрлі-түсті бейнелеуде көбейту-көшіру техникасы туралы ақпарат алмасу туралы" нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Қоғамдық қауіпсіздік департаментінің бастығы (Ғ.А.Алпысбаев), Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі Жиынтық талдау департаменті экспортты бақылау басқармасының бастығы (Е.И.Жақатаев), Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі Кедендік бақылауды ұйымдастыру департаментінің бастығы (А.Б.Малғаждаров):
1) осы бұйрықтың талаптарын төмен тұрған бөлімшелерге жеткізсін және оның орындалуын қамтамасыз етсін;
2) импортқа (экспортқа) берілген лицензиялар, әкелуге (әкетуге) берілген рұқсаттар және нақты әкелінген (әкетілген) азаматтық, қызметтік қару мен оның патрондары, аңшылық оқ-дәрі, жарылғыш, улы заттар, түрлі-түсті бейнелеуде көбейту-көшіру техникасы туралы Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Индустрия және сауда министрлігі, Кедендік бақылау агенттігі арасында ақпарат алмасуды ай сайын жүргізсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Отто И.И., вице-Министра индустрии и торговли Республики Казахстан Аймакова Б.Ж., Первого заместителя Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Ержанова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр                 Министр            Председатель Агентства
внутренних дел        индустрии и торговли     таможенного контроля
Республики Казахстан     Республики Казахстан     Республики Казахстан
Утверждены
совместным приказом
Министра внутренних дел,
Министра индустрии и торговли,
Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 11 марта 2003 года N 131
от 31 марта 2003 года N 97
от 17 марта 2003 года N 98
Инструкция
о взаимодействии и обмене информацией между Министерством
внутренних дел, Министерством индустрии и торговли, Агентством
таможенного контроля Республики Казахстан о ввозимом, вывозимом гражданском, служебном оружии и патронов к нему, охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" и Законами Республики Казахстан " О таможенном деле в Республике Казахстан " и "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" и устанавливает порядок взаимодействия и обмена информацией между Министерством внутренних дел, Министерством индустрии и торговли, Агентством таможенного контроля Республики Казахстан по вопросам ввоза, вывоза гражданского, служебного оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения физическими и юридическими лицами. см.K100296
2. Таможенное оформление и контроль при ввозе (вывозе)
гражданского, служебного оружия и патронов к нему,
охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ,
множительно-копировальной техники цветного изображения
физическими и (или) юридическими лицами
2. Департамент общественной безопасности Министерства внутренних дел направляет в Агентство таможенного контроля Республики Казахстан:
1) образцы разрешений, печати и подписей уполномоченных лиц, имеющих право подписи;
2) реестр выданных разрешений на ввоз (вывоз) оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения (приложение 1), ежемесячно, не позднее 5 числа, следующего за отчетным.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер вице-министрі полиция генерал-майоры И.И.Оттоға, Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда вице-министрі Б.Ж.Аймақовқа, Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының бірінші орынбасары А.К.Ержановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
генерал-полковник
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда министрі
Қазақстан Республикасы
Кедендік бақылау агенттігінің
төрағасы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің, Индустрия және сауда
министрінің, Кедендік бақылау
агенттігі төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы N 131
2003 жылғы 31 наурыздағы N 97
2003 жылғы 17 наурыздағы N 98
бірлескен бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі,
Индустрия және сауда министрлігі, Кедендік бақылау
агенттігі арасындағы өзара іс-қимыл жасасудың және
әкелінетін, әкетілетін азаматтық, қызметтік қару мен
оның патрондары, аңшылық оқ-дәрі, жарылғыш, улы заттар,
түрлі-түсті бейнелеуде көбейту-көшіру техникасы
туралы ақпарат алмасу туралы
Нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Президентінің "Ішкі істер органдары туралы" заң күші бар Жарлығына және "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" және "Қарудың жекелеген түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленген және барлық меншік нысанындағы жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні, жарылғыш, улы заттарды, түрлі-түсті бейнелеуде көбейту-көшіру техникасын әкелу, әкету мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Индустрия және сауда министрлігі, Кедендік бақылау агенттігі арасындағы өзара іс-қимыл жасасудың және ақпарат алмасудың тәртібі реттейді. Қараңыз.K100296
2. Жеке және (немесе) заңды тұлғалардың азаматтық,
қызметтік қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні,
жарылғыш, улы заттарды, түрлі-түсті бейнелеуде
көбейту-көшіру техникасын әкелуі (әкетуі) кезіндегі
кедендік ресімдеу және бақылау
2. Ішкі істер министрлігінің Қоғамдық қауіпсіздік департаменті Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігіне:
1) қол қоюға құқығы бар уәкілетті адамдардың қолы қойылған және мөр басылған рұқсаттар үлгілерін;
2) қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні, жарылғыш, улы заттарды, түрлі-түсті бейнелеуде көбейту-көшіру техникасын әкелуге (әкетуге) берілген рұқсаттардың реестрін (1-қосымша) ай сайын есеп бергеннен кейінгі 5-і күнінен кешіктірмей жібереді.

3. Агентство таможенного контроля Республики Казахстан направляет в таможенные органы Республики Казахстан реестры выданных разрешений на ввоз (вывоз) оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения для проведения таможенного оформления и контроля.
4. Ввозимое (вывозимое) оружие, указанное в разрешении, проверяется в пунктах пропуска через таможенную границу Республики Казахстан поштучно. Данные сверяются с реестром выданных разрешений и лицензий и вносятся в журнал учета ввозимого (вывозимого) оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения (приложение 2): снаряженные патроны по количеству, а порох по весу.
5. При ввозе (вывозе) на таможенную территорию Республики Казахстан оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения, подлежащих таможенному оформлению, применяется процедура внутреннего таможенного транзита с таможенным сопровождением в соответствии с Таможенным кодексом  Республики Казахстан.
6. Таможенное оформление и контроль оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения физических и (или) юридических лиц, производится в порядке, установленном таможенным законодательством Республики Казахстан.
3. Порядок обмена информацией между Министерством
внутренних дел, Министерством индустрии и торговли и
Агентством таможенного контроля Республики Казахстан
по вопросам контроля за порядком ввоза и вывоза
гражданского, служебного оружия и патронов к нему,
охотничьего пороха, взрывчатых, ядовитых веществ,
множительно-копировальной техники цветного изображения
7. Главные управления внутренних дел городов Астаны и Алматы, Главные управления и управления внутренних дел областей, Управление специальной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан ежемесячно, не позднее 30 числа, следующего за отчетным периодом месяца, направляют в Департамент общественной безопасности Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведения о выданных разрешениях: на ввоз единичных экземпляров огнестрельного охотничьего и газового оружия и патронов к нему гражданам Республики Казахстан; на вывоз единичных экземпляров охотничьего и газового оружия и патронов к нему гражданам Республики Казахстан, выезжающим за границу на постоянное место жительства, в соответствии с формой отчетности (приложение 3); на вывоз за границу и ввоз в Республику Казахстан огнестрельного оружия и патронов к нему, предназначенных для проведения международных спортивных соревнований, в соответствии с формой отчетности (приложение 4).

3. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі Қазақстан Республикасының кеден органдарына кедендік ресімдеу мен бақылау жүргізу үшін қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні, жарылғыш, улы заттарды, түрлі-түсті бейнелеуде көбейту-көшіру техникасын әкелуге (әкетуге) берілген рұқсаттардың реестрін жібереді.
4. Рұқсаттарда көрсетілген әкелінетін (әкетілетін) қару Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізу пункттерінде бір-бірлеп тексеріледі. Деректер берілген рұқсаттар мен лицензиялар реестрімен салыстырылады және әкелінген (әкетілген) қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәрілерін, жарылғыш, улы заттарын, түрлі-түсті бейнелеуде көбейту-көшіру техникасын есепке алу журналына енгізіледі (2-қосымша): оқталған патрондар саны бойынша, аңшылық оқ-дәрі салмағы бойынша есептеледі.
5. Кедендік ресімдеуге тиісті қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні, жарылғыш, улы заттарды, түрлі-түсті бейнелеуде көбейту-көшіру техникасын Қазақстан Республикасының кедендік аумағына әкелу (әкету) кезінде Қазақстан Республикасының Кедендік кодексіне сәйкес, кедендік қоса еріп жүру арқылы ішкі кедендік транзит рәсімі қолданылады.
6. Жеке және (немесе) заңды тұлғалардың қаруы мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні, жарылғыш, улы заттарды, түрлі-түсті бейнелеуде көбейту-көшіру техникасын кедендік ресімдеу мен бақылау Қазақстан Республикасының кедендік заңнамасында белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
3. Қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні, жарылғыш,
улы заттарды, түрлі-түсті бейнеде көбейту-көшіру техникасын
әкелу (әкету) тәртібін бақылау мәселелері бойынша Қазақстан
Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Индустрия және сауда
министрлігінің және Кедендік бақылау агенттігінің
арасындағы ақпарат алмасу тәртібі
7. Астана және Алматы қалаларының Ішкі істер бас басқармалары, облыстардағы Ішкі істер бас басқармалары мен басқармалары, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Арнайы полиция басқармасы ай сайын, есептік кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күнінен кешіктірмей, есеп беру нысанына сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қоғамдық қауіпсіздік департаментіне Қазақстан Республикасының азаматтарына аңшылық және газды атыс қару мен оның патрондарының жекелеген даналарын әкелуге; шетелге тұрақты тұруға кетіп бара жатқан Қазақстан Республикасының азаматтарына аңшылық және газды қару мен оның патрондарының жекелеген даналарын әкетуге (3-қосымша); халықаралық спорттық жарыстар өткізуге арналған атыс қаруы мен оның патрондарын шетелге әкетуге және Қазақстан Республикасына әкелуге берілген рұқсаттар (4-қосымша) туралы мәліметтер жібереді.