Об утверждении Правил, Программ тестирования и Пороговых значений результатов тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 30 апреля 2003 года N 02-01-02/60. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2003 года N 2291. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 января 2008 года N 02-01-02/11.
Сноска. Приказ Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 30 апреля 2003 года N 02-01-02/60 утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 21 января 2008 года  N 02-01-02/11  (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесены изменения - приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 19 мая 2005 года N  02-01-02/65  (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 9) пункта 9 Положения об Агентстве Республики Казахстан по делам государственной службы, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 280" и  приказом  Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 17 марта 2003 года N 02-01-02/27 "Об утверждении типовых квалификационных требований к категориям административных государственных должностей", зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2003 года за N 2219, приказываю:  <*>
Сноска. В преамбулу внесены изменения - приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 19 мая 2005 года N  02-01-02/65  (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила проведения тестирования кандидатов на занятие вакантной административной государственной должности (Приложение 1);
2) Программу тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей категорий А-1, А-2, А-3, А-4, А-5 (Приложение 2);
3) Программу тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей категорий В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, В-6, В-7, С-1, С-2, С-3, С-4, С-5, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, E-1, E-2, E-R-1 (Приложение 3);
4) Программу тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей категорий А-6, А-7, В-8, В-9, С-6, С-7, С-8, С-9, С-10, С-11, С-О-4, С-О-5, C-R-2, C-R-3, D-4, D-5, D-6, D-О-4, D-О-5, E-3, E-4, E-R-2, E-R-3, E-G-1, E-G-2 (Приложение 4);

Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді тестілеуді өткізу ереже, тестілеу программалары және тестілеу нәтижесінің шекаралық мәнін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 02-01-02/60 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 21 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2291. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2008 жылғы 21 қаңтардағы N 02-01-02/11 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2008.01.21.  N 02-01-02/11  Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбына, кіріспесіне өзгертулер енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2005.05.19. N 02-01-02/65   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 3 желтоқсандағы N 280 Жарлығымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi туралы  ереженiң  9-тармағының 9) тармақшасына және 2003 жылғы 27 наурызда N 2219 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет істері жөніндегі Агенттік төрағасының "Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарының бекітілуі туралы" 2003 жылғы 17 наурыздағы N 02-01-02/27  бұйрығына  сәйкес бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырғандар бекітілсін:
1) Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді тестiлеуден өткiзу ережесi (1 Қосымша);
2) А-1, А-2, А-3, А-4, А-5 санаттарының бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді тестілеу программасы (2 Қосымша);
3) В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, В-6, В-7, С-1, С-2, С-3, С-4, С-5, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-O-1, D-O-2, D-O-3, E-1, E-2, E-R-1 санаттарының бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді тестілеу программасы (3 Қосымша);
4) А-6, А-7, В-8, В-9, С-6, С-7, С-8, С-9, С-10, С-11, C-O-4, С-O-5, С-R-2, C-R-3, D-4, D-5, D-O-4, D-O-5, E-3, E-4, E-R-3, E-G-1, E-G-2 санаттарының бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға үміткерлерге тестілеу бағдарламасы (4 Қосымша);

5)  (подпункт исключен - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 апреля 2004 года N  02-01-02/42 ) ;
6) Программу тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей категорий С-О-6, С-О-7, C-R-4, C-R-5, C-R-6, D-О-6, D-О-7, E-5, E-6, E-R-4, E-R-5, E-R-6, E-G-3, E-G-4, E-G-5 (Приложение 6);
7) Пороговых значений результатов тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей (Приложение 7).  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 февраля 2004 года  N 02-01-02/17 ; приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 апреля 2004 года N  02-01-02/42 ; от 19 мая 2005 года N  02-01-02/65  (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Председателя Агентства согласно Приложению 8.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Председателя Агентства Комекбаева А.А.  <*>
Сноска. Пункт 3 в новой редакции - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 февраля 2004 года  N 02-01-02/17 .
4. Настоящий Приказ вступает в силу со дня регистрации в Министерстве юстиции РК.
Председатель
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 30 апреля 2003 года N 02-01-02/60  <*>
Сноска. Приложение 1 в редакции - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от от 19 мая 2005 года N  02-01-02/65  (вводится в действие со дня официального опубликования); с изменением, внесенным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 декабря 2007 года  N 02-01-02/157  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Правила проведения тестирования кандидатов на занятие
вакантной административной государственной должности
1. Общие положения
1. Цель проведения тестирования - объективная оценка знаний законодательства Республики Казахстан, государственного языка и способности к логическому мышлению кандидатов на занятие вакантной административной государственной должности (далее - кандидат).
Сноска. Пункт   с изменением, внесенным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 декабря 2007 года  N 02-01-02/157  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
2. К тестированию допускаются кандидаты, документы которых соответствуют установленным квалификационным требованиям, на основании решения конкурсной комиссии, о чем уведомляются кадровой службой государственного органа. При уведомлении указывается место, дата и время проведения тестирования.
3. Кандидат, получивший при прохождении тестирования оценку ниже пороговых значений, имеет право пройти повторное тестирование по одной и той же программе не ранее чем через три месяца с момента предыдущего тестирования.
4. Тестирование проводится администраторами тестирования Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и его территориальных подразделений (далее - администратор).
Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее - Агентство) для обеспечения процесса проведения тестирования могут быть привлечены другие специалисты.
5. В ходе тестирования используются тесты на знание законодательства Республики Казахстан, государственного языка и логический тест.
Сноска. Пункт   с изменением, внесенным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 декабря 2007 года  N 02-01-02/157  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
6. Тестирование проводится на компьютере.
7. Объективность проведения тестирования обеспечивается стандартностью условий, времени, подсчета результатов, содержания тестов, а также принятием администраторами письменных ограничений о недопустимости коррупционных действий.

5)  алынып тасталды ;
6) C-O-6, С-O-7, C-R-4, С-R-5, С-R-6, D-O-6, D-O-7, E-5, E-6,  E-R-4, E-R-5, E-R-6, E-G-3, E-G-4, E-G-5 санаттарының бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға үміткерлерге тестілеу бағдарламасы (6 Қосымша);
7) Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді тестілеу нәтижелерінің шекаралық мәні (7 Қосымша).
Ескерту. 1-тармаққа өзгертулер мен толықтырулар енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 13 ақпандағы N 02-01-02/17   бұйрығымен 2004 жылғы 19 сәуірдегі N 02-01-02/42   бұйрығымен 2005 жылғы 19 мамырдағы N 02-01-02/65   бұйрығымен .
2. 8 Қосымшаға сәйкес Агенттік төрағасының кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрықтың" орындалуының бақылануы Агенттік Төрағасының орынбасары Ә.А.Көмекбаевқа жүктелсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 13 ақпандағы N 02-01-02/17   бұйрығымен .
4. Осы бұйрық ҚР Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік агенттігі төрағасының
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 02-01-02/60 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2005.05.19.  N 02-01-02/65  Бұйрығымен.
Бос мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдарға орналасуға
үмiткерлердi тестiлеуден өткiзу ережесi
1. Жалпы ереже
1. Тестiлеудi өткiзудің мақсаты - бос мемлекеттiк әкімшілік лауазымдарға орналасуда үмiткерлердiң (бұдан әрi - үмiткер) Қазақстан Республикасының заңнамаларын, мемлекеттік тілді бiлуге және логикалық ойлау қабілетiне әдiл баға беру.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2007.12.10.  N 02-01-02/157  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
2. Тестiлеуге конкурстық комиссияның шешiмi негiзiнде құжаттары қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келген үмiткерлер жiберіледi, ол жөнiнде мемлекеттiк органның кадр қызметi хабардар етедi.
3. Тестiлеуден өту кезiнде шектi мәннен төмен баға алған үмiткер, алдыңғы тестiлеу күнiнен соң үш айдан кем емес мерзiмнен кейiн, бiр және сол бағдарлама бойынша қайтадан тестiлеуден өтуге құқығы бар.
4. Тестiлеудi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөніндегi агенттiгінің және аумақтық бөлiмшелерiнің тестiлеу администраторлары (бұдан әрi - администратор) өткiзедi.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөніндегi агенттiгімен (бұдан әрi - Агенттік) тестілеу өткiзу процесiн қамтамасыз ету үшiн басқа да мамандар тартылуы мүмкiн.
5. Тестiлеу барысында Қазақстан Республикасының заңнамаларын, мемлекеттік тілді бiлуге арналған тесттер және логикалық тест қолданылады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2007.12.10.  N 02-01-02/157  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
6. Тестiлеу компьютерде өткiзiледi.
7. Тестілеудi өткiзудің әділдiгi жағдайлардың, уақыттың, нәтижелердi есептеудің, тесттердің мазмұнының стандарттылығымен, сондай-ақ администраторлардың сыбайлас жемқорлықты жiбермеу әрекеттерi туралы жазбаша шектеулердi қабылдауымен қамтамасыз етiледi.

8. Тестирование состоит из 4-х этапов:
1) подготовка к тестированию помещения и материалов тестирования;
2) инструктаж кандидатов по прохождению тестирования;
3) прохождение тестов кандидатами;
4) выдача результатов тестирования кандидатам.
2. Подготовка к тестированию
помещения и материалов тестирования
9. При проведении тестирования администратор должен ознакомить кандидатов с инструкциями и ответить на их вопросы.
10. Помещение для проведения тестирования должно соответствовать условиям удобного расположения кандидатов. Во время тестирования кандидаты не могут разговаривать и покидать помещение, в котором проводится тестирование. Принимающе-передающие электронные устройства (в том числе карманные персональные компьютеры и иное электронное оборудование) должны быть отключены на время тестирования.
11. До начала тестирования администратор должен подготовить и проверить все необходимые материалы.
3. Инструктаж кандидатов по
прохождению тестирования
12. Перед началом тестирования администратор проводит подробный инструктаж кандидатов по прохождению тестирования. Вступительное слово администратора включает в себя информацию о предстоящей процедуре, о месте тестирования в процедуре отбора в целом.
13. Кандидатам, имеющим неудовлетворительное самочувствие на момент тестирования, необходимо об этом до начала тестирования сообщить администратору.
14. Администратор отвечает на все вопросы кандидатов, касающиеся использования компьютера. После этого администратор зачитывает инструкции по тесту вслух, обратив особое внимание на время, отведенное на прохождение тестов в целом и каждого теста в отдельности.
15. В конце инструктажа кандидатам дается возможность задать имеющиеся вопросы.
16. Администратор должен убедиться, что все кандидаты усвоили задание и находятся в удовлетворительном самочувствии.
4. Прохождение тестов кандидатами
17. Время, отпущенное на выполнение логического теста - 20 минут, теста на знание законодательства - 115 минут (150 вопросов), 70 минут (90 вопросов), теста на знание государственного языка - 20 минут.
Сноска. Пункт   в редакции   приказа первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 декабря 2007 года  N 02-01-02/157  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
18. Кандидаты проходят тесты в следующем порядке: логический тест, тест на знание законодательства Республики Казахстан, тест на знание государственного языка.
Сноска. Пункт   в редакции   приказа первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 декабря 2007 года  N 02-01-02/157  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).

8. Тестiлеу 4 кезеңнен тұрады:
1) жайда тестiлеуге және тестiлеу материалдарына дайындық;
2) тестiлеудi өткiзу бойынша қызметшiлерге нұсқаулық;
3) үмiткерлердің тесттерден өтуi;
4) үмiткерлерге тестiлеу нәтижелерiн беру.
2. Жайда тестiлеуге және тестілеу
материалдарына дайындық
9. Тестiлеудi өткiзу кезiнде администратор үмiткерлердi нұсқаумен таныстыруға және олардың сұрақтарына жауап беруге тиiс.
10. Тестiлеу өткiзiлетiн жай үмiткерлердің орналасуына ыңғайлы жағдайға сәйкес болуы керек. Тестiлеу уақытында үмiткерлердің сөйлесуiне және тестiлеу өткiзiліп отырған жайдан шығып кетуiне болмайды. Қабылдаушы-тапсырушы электрондық құрылғылар (оның iшiнде жеке қалта компьютерлерi және өзге де электрондық құрал-жабдықтар) тестiлеу кезiнде өшiрiлуi тиiс.
11. Тестiлеу басталғанға дейiн администратор барлық қажеттi материалдарды дайындауы және тексеруi қажет.
3. Тестiлеудi өткiзу бойынша үмiткерлерге нұсқаулық
12. Тестiлеу басталар алдында, администратор үмiткерлердің тестiлеудi өткiзу жөнiндегi егжей-тегжейлi нұсқаулығын өткiзедi. Администратордың кiрiспе сөзiне тестiлеудің алдағы жөн-жосығы iрiктеу рәсiмiндегi тестiлеудің орны жөніндегі тұтастай ақпараттар кiредi.
13. Тестiлеу сәтiнде өзiн нашар сезiнген үмiткерлер бұл туралы тестiлеу басталғанға дейiн администраторға хабарлауы тиiс.
14. Администратор үмiткерлердiң компьютердi пайдалануға қатысты барлық сұрақтарына жауап бередi. Содан кейiн администратор тұтастай тесттердi өтуге және жеке әр тестке бөлiнген уақытқа баса назар аудара отырып, тест жөнiндегi нұсқауды дауыстап оқиды.
15. Нұсқаулықтың соңында үмiткерлердің сұрақ қоюларына мүмкiндiк берiледi.
16. Администратордың барлық үмiткерлердiң тапсырманы меңгергендiгiне және өздерiн қалыпты күйде сезiніп отырғандарына көзi жетуi тиiс.
4. Yмiткерлердің тесттерден өтуi
17. Логикалық тестiң орындалуына жiберiлген уақыт - 20 минөт, заңнамаларды бiлуге тестке - 115 минөт (150 сұрақ), 70 минөт (90 сұрақ), мемлекеттік тілді бiлуге тестке - 20 минөт.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2007.12.10.  N 02-01-02/157  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
18. Үміткерлер тестерді мынадай тәртіппен өткізеді: логикалық тест, заңнамаларды бiлуге арналған тест, мемлекеттік тілді білуге арналған тест.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2007.12.10.  N 02-01-02/157  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.

19. По истечении времени, отведенного на прохождение тестов, программа автоматически закрывается.
20. По окончании тестирования администратор благодарит кандидатов за сотрудничество и напоминает о следующем этапе проведения конкурсного отбора.
5. Выдача результатов
тестирования кандидатам
21. Подсчет правильных ответов компьютерного тестирования проводится автоматически, при помощи заложенной компьютерной программы. Результаты распечатываются на принтере и предоставляются кандидату для ознакомления. После ознакомления кандидат расписывается на листе с результатами.
22. Результаты тестирования хранятся в Агентстве и его территориальных подразделениях в течение одного года. Информация о результатах тестирования оформляется в виде сводной справки.
Сноска. Пункт   с изменением, внесенным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 декабря 2007 года  N 02-01-02/157  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
23. Сводная справка о результатах тестирования носит конфиденциальный характер и передается в конкурсную комиссию соответствующего государственного органа.
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 30 апреля 2003 г. N 02-01-02/60  <*>
Сноска. В Приложение 2 внесены изменения - приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 5 мая 2005 года N  02-01-02/59 ; от 19 мая 2005 года N  02-01-02/65  (вводится в действие со дня официального опубликования); с изменением, внесенным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 декабря 2007 года  N 02-01-02/157  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Программа тестирования кандидатов на занятие вакантных
административных государственных должностей
категории А-1, А-2, А-3, А-4, А-5
Настоящая программа устанавливает тесты на знание законодательства Республики Казахстан, государственного языка и логического теста.
1. Тест на знание законодательства Республики Казахстан включает 150 вопросов на знание  Конституции  Республики Казахстан, Конституционного  закона  Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан",  Закона  Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией",  Закона  Республики Казахстан "О государственной службе", Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан",  Закона  Республики Казахстан "Об административных процедурах",  Закона  Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденного  Указом  Президента Республики Казахстан от 3 мая 2005 года N 1567 (далее - Кодекс чести).

19. Тесттердi орындауға берiлген уақыт бiткенде, бағдарлама автоматты түрде жабылады.
20. Администратор тестілеу бiткеннен кейiн үмiткерлерге тестке қатысқаны үшiн рақмет айтады және конкурстық iрiктеудi өткiзудің келесi кезеңiн еске салады.
5. Үмiткерлерге тестiлеу нәтижелерiн беру
21. Компьютерде тестiлеудің дұрыс жауаптарын есептеу енгiзiлген компьютерлiк бағдарлама көмегiмен автоматты түрде есептеледi. Нәтиже принтерде басып шығарылады және танысу үшiн үмiткерге берiледi. Үмiткер танысқаннан кейiн нәтижесi көрсетiлген қағазға қол қояды.
22. Тестілеудің нәтижелерi Агенттiкте және оның аумақтық бөлiмшелерiнде бiр жыл аралығында сақталады. Тестiлеудің нәтижесi туралы ақпарат жиынтық анықтама түрiнде рәсiмделедi.
Ескерту. 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2007.12.10.  N 02-01-02/157  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
23. Тестiлеудің нәтижесi туралы жиынтық анықтама құпия сипатта болады және тиiстi мемлекеттiк органның конкурстық комиссиясына берiледi.
ҚР Мемлекеттік қызмет
істері жөніндегі
агенттігі төрағасының
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 02-01-02/60 бұйрығына
2 қосымша
А-1, А-2, А-3, А-4, А-5 санаттарына бос әкімшілік
мемлекеттік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді
тестілеу программасы
Ескерту: 2 қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2003.07.15.  N 02-01-04/25 , 2005.05.05.  N 02-01-02/59 ,   2005.05.19.  N 02-01-02/65 , 2007.12.10.  N 02-01-02/157  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз) Бұйрықтарымен.
Осы программа Қазақстан Республикасы заңдарын, мемлекеттік тілді білуге тестерді және логикалық тесті белгілейді.
1. Қазақстан Республикасының заңдарын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының  Президенті туралы " Конституциялық заңын, Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы"  заңын , Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы"  заңын , "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы"  Заңды , Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы"  заңын , Қазақстан Республикасының "Нормативтік құқықтық актілер туралы"  заңын , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 3 мамырдағы N 1567  Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексiн (Мемлекеттiк қызметшiлердiң қызмет этикасы ережелерi) (бұдан әрi - Ар-намыс кодексi) білуге арналған 150 сұрақ енгізілген.

По каждому из вышеназванных нормативных правовых актов тестируемый должен ответить на 20 вопросов и по Кодексу чести на 10 вопросов, отобранных из Перечня вопросов, используемых при проведении тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Пункт 1 с дополнениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 15 июля 2003 года  N 02-01-04/25 .
2. Логический тест выявляет способность к оперативному логическому мышлению, характеризующую умение человека выполнить сложную работу и его интеллектуальный потенциал.
3. Тест на знание государственного языка включает 20 заданий.
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 30 апреля 2003 г. N 02-01-02/60  <*>
Сноска. Приложение 3 с изменениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 февраля 2004 года  N 02-01-02/17 ; приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 апреля 2004 года N  02-01-02/42 ; от 5 мая 2005 года N  02-01-02/59 ; от 19 мая 2005 года N  02-01-02/65  (вводится в действие со дня официального опубликования); с изменением, внесенным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 декабря 2007 года  N 02-01-02/157  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Программа тестирования
кандидатов на занятие вакантных административных
государственных должностей
категорий В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, В-6, В-7,   С-1, С-2, С-3, С-4 С-5, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, E-1, E-2, E-R-1
Настоящая программа устанавливает тесты на знание законодательства Республики Казахстан, государственного языка и логического теста.
1. Тест на знание законодательства Республики Казахстан включает 150 вопросов на знание  Конституции  Республики Казахстан,  Закона  Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией",  Закона  Республики Казахстан "О государственной службе",  Закона  Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан",  Закона  Республики Казахстан "Об административных процедурах",  Закона  Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденного  Указом  Президента Республики Казахстан от 3 мая 2005 года N 1567 (далее - Кодекс чести).
По Конституции Республики Казахстан тестируемый должен ответить на 40 вопросов, по остальным нормативным правовым актам - на 20 вопросов и по Кодексу чести на 10 вопросов, отобранных из Перечня вопросов, используемых при проведении тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 15 июля 2003 года  N 02-01-04/25 .

Қазақстан Республикасының заңдарын білуге арналған тестілеуді өткізуді пайдалану кезінде сұрақтар тізбесінен іріктелген жоғарыда аталған нормативтік құқықтық актілердің әрбірі бойынша тестіленуші 20 сұраққа және Ар-намысы кодексi бойынша 10 сұраққа жауап беруі қажет.
2. Логикалық тест адамның күрделі жұмыстарды орындаудағы ептілігін және оның интеллектуалдық мүмкіндігін сипаттайтын логикалық ойлау оперативтілік қабілеттілігін айқындайды.
3. Мемлекеттік тілді білуге арналған тест 20 тапсырмадан тұрады.
ҚР Мемлекеттік қызмет
істері жөніндегі
агенттігі төрағасының
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 02-01-02/60 бұйрығына
3 қосымша
В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, В-6, В-7,   С-1, С-2, С-3,
С-4 С-5, С-О-1, С-О-2, С-О-3 C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-O-1, D-O-2, D-O-3, E-1, E-2, E-R-1 санаттарына бос
әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға
үміткерлерді тестілеу программасы
Ескерту: 3 қосымшаның атауына толықтырулар енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 13 ақпандағы N 02-01-02/17   бұйрығымен 2004 жылғы 19 сәуірдегі N 02-01-02/42   бұйрығымен .
Ескерту: 3 қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 15 шілдедегі N 02-01-04/25   бұйрығымен 2005 жылғы 5 мамырдағы N 02-01-02/59  бұйрығымен 2005 жылғы 19 мамырдағы N 02-01-02/65   бұйрығымен , 2007.12.10.  N 02-01-02/157  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз) Бұйрықтарымен.
Осы программа Қазақстан Республикасы заңдарын, мемлекеттік тілді білуге тестерді және логикалық тесті белгілейді.
1. Қазақстан Республикасының заңдарын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы"  заңын , Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы"  заңын , "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы"  Заңды , Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы"  заңын , Қазақстан Республикасының "Нормативтік құқықтық актілер туралы"  заңын , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 3 мамырдағы N 1567  Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексiн (Мемлекеттiк қызметшiлердiң қызмет этикасы ережелерi) (бұдан әрi - Ар-намыс кодексi) білуге арналған 150 сұрақ енгізілген.
Қазақстан Республикасының заңдарын білуге арналған тестілеуді өткізуді пайдалану кезінде сұрақтар тізбесінен іріктелген жоғарыда аталған нормативтік құқықтық актілердің әрбірі бойынша тестіленуші Қазақстан Республикасының Конституциясы бойынша 40 сұраққа, қалған сұрақтар тізбесінен іріктелген нормативтік құқықтық актілердің әрбірі бойынша тестіленуші 20 сұраққа және Ар-намысы кодексi бойынша 10 сұраққа жауап беруі қажет.

2. Логический тест выявляет способность к оперативному логическому мышлению, характеризующую умение человека выполнять сложную работу и его интеллектуальный потенциал.
3. Тест на знание государственного языка включает 20 заданий.
Приложение 4
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 30 апреля 2003 г. N 02-01-02/60  <*>
Сноска. Приложение 4 с изменениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 февраля 2004 года  N 02-01-02/17 ; приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 апреля 2004 года N  02-01-02/42 ; от 5 мая 2005 года N  02-01-02/59 ; от 19 мая 2005 года N  02-01-02/65  (вводится в действие со дня официального опубликования); с изменением, внесенным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 декабря 2007 года  N 02-01-02/157  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Программа тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей категорий А-6, А-7, В-8, В-9, С-6, С-7, С-8, С-9, С-10, С-11, С-О-4, С-О-5, C-R-2, C-R-3, D-4, D-5, D-6, D-О-4, D-О-5, E-3, E-4, E-R-2, E-R-3, E-G-1, E-G-2
Настоящая программа устанавливает тесты на знание законодательства Республики Казахстан, государственного языка и логического теста.
1. Тест на знание законодательства Республики Казахстан включает 90 вопросов на знание  Конституции  Республики Казахстан,  Закона  Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией",  Закона  Республики Казахстан "О государственной службе",  Закона  Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан".
По каждому из вышеназванных нормативных правовых актов тестируемый должен ответить на 20 вопросов и по Кодексу чести на 10 вопросов, отобранных из Перечня вопросов, используемых при проведении тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 15 июля 2003 года  N 02-01-04/25 .
2. Логический тест выявляет способность к оперативному логическому мышлению, характеризующую умение человека выполнять сложную работу и его интеллектуальный потенциал.
3. Тест на знание государственного языка включает 20 заданий.
Приложение 5
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 30 апреля 2003 г. N 02-01-02/60  <*>
Сноска. Приложение 5 с изменениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 15 июля 2003 года  N 02-01-04/25 ; приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 февраля 2004 года  N 02-01-02/17 .
Программа тестирования
кандидатов на занятие вакантных административных
государственных должностей и административных
государственных служащих, подлежащих аттестации
категорий D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3,
D-О-4, Е-1, Е-2, E-R-1
Настоящая программа устанавливает тест на знание законодательства Республики Казахстан.

2. Логикалық тест адамның күрделі жұмыстарды орындаудағы ептілігін және оның интеллектуалдық мүмкіндігін сипаттайтын логикалық ойлау оперативтілік қабілеттілігін айқындайды.
3. Мемлекеттік тілді білуге арналған тест 20 тапсырмадан тұрады.
ҚР Мемлекеттік қызмет
істері жөніндегі
агенттігі төрағасының
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 02-01-02/60 бұйрығына
4 қосымша
А-6, А-7, В-8, В-9, С-6, С-7, С-8, С-9, С-10, С-11 C-O-4, С-O-5, С-R-2, C-R-3, D-4, D-5, D-O-4, D-O-5, E-3, E-4, E-R-3, E-G-1, E-G-2 санаттарының бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарына орналасуға үміткерлерге тестілеу
бағдарламасы
Ескерту: 4 қосымшаның атауы жаңа редакцияда жазылды, толықтыру енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 13 ақпандағы N 02-01-02/17   бұйрығымен 2004 жылғы 19 сәуірдегі N 02-01-02/42   бұйрығымен .
Ескерту: 4 қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 15 шілдедегі N 02-01-04/25   бұйрығымен ,  2005 жылғы 5 мамырдағы N 02-01-02/59  бұйрығымен 2005 жылғы 19 мамырдағы N 02-01-02/65   бұйрығымен , 2007.12.10.  N 02-01-02/157  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз) Бұйрықтарымен.
Осы программа Қазақстан Республикасы заңдарын, мемлекеттік тілді білуге тестерді және логикалық тесті белгілейді.
1. Қазақстан Республикасының заңдарын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы"  заңын , Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы"  заңын , "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы"  Заңды  білуге арналған 90 сұрақ енгізілген.
Қазақстан Республикасының заңдарын білуге арналған тестілеуді өткізуді пайдалану кезінде сұрақтар тізбесінен іріктелген жоғарыда аталған нормативтік құқықтық актілердің әрбірі бойынша тестіленуші 20 сұраққа және Ар-намысы кодексi бойынша 10 сұраққа жауап беруі қажет.
2. Логикалық тест адамның күрделі жұмыстарды орындаудағы ептілігін және оның интеллектуалдық мүмкіндігін сипаттайтын логикалық ойлау оперативтілік қабілеттілігін айқындайды.
3. Мемлекеттік тілді білуге арналған тест 20 тапсырмадан тұрады.
ҚР Мемлекеттік қызмет
істері жөніндегі
агенттігі төрағасының
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 02-01-02/60 бұйрығына
5 қосымша
D-1, D-2, D-3, D-O-1, D-O-2, D-O-3, D-O-4, Е-1, Е-2,
E-R-1 санаттарына бос әкімшілік мемлекеттік
лауазымдарға орналасуға үміткерлерді және аттестациядан
өтуге тиіс әкімшілік мемлекеттік қызметшілерді
тестілеу программасы
Ескерту: 5 қосымшаға толықтырулар енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2003 жылғы 15 шілдедегі N 02-01-04/25   бұйрығымен 2004 жылғы 13 ақпандағы N 02-01-02/17   бұйрығымен .
Осы программа Қазақстан Республикасы заңдарын білуге арналған тестіден тұрады.

Тест на знание законодательства Республики Казахстан включает 130 вопросов на знание  Конституции  Республики Казахстан,  Закона  Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией",  Закона  Республики Казахстан "О государственной службе",  Закона  Республики Казахстан  "О языках в Республике Казахстан",  Закона  Республики Казахстан "Об административных процедурах",  Закона  Республики Казахстан "О нормативных правовых актах",  Правил  служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328.
По каждому из вышеназванных нормативных правовых актов тестируемый должен ответить на 20 вопросов и по Правилам служебной этики государственных служащих Республики Казахстан на 10 вопросов, отобранных из Перечня вопросов, используемых при проведении тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
Приложение 6
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 30 апреля 2003 г. N 02-01-02/60  <*>
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 декабря 2007 года  N 02-01-02/157  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Программа тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей категорий С-О-6, С-О-7, C-R-4, C-R-5, C-R-6, D-О-6, D-О-7, E-5, E-6, E-R-4, E-R-5, E-R-6, E-G-3, E-G-4, E-G-5
Настоящая программа устанавливает тесты на знание законодательства Республики Казахстан и государственного языка.
1. Тест на знание законодательства Республики Казахстан включает 90 вопросов на знание  Конституции  Республики Казахстан,  Закона  Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией",  Закона  Республики Казахстан "О государственной службе",  Закона  Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан",  Кодекса чести .
По каждому из вышеназванных нормативных правовых актов тестируемый должен ответить на 20 вопросов и по  Кодексу чести  на 10 вопросов, отобранных из Перечня вопросов, используемых при проведении тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Тест на знание государственного языка включает 20 заданий.
Приложение 7
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 30 апреля 2003 г. N 02-01-02/60  <*>
Сноска. Приложение с изменениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 февраля 2004 года  N 02-01-02/17 ; от 5 мая 2005 года N  02-01-02/59 ; от 19 мая 2005 года N  02-01-02/65  (вводится в действие со дня официального опубликования); приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 декабря 2007 года  N 02-01-02/157  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Пороговые значения результатов тестирования кандидатов
на занятие вакантных административных государственных
должностей

Қазақстан Республикасының заңдарын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы"  заңын , Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы"  заңын , "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы"  Заңды , Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы"  заңын , Қазақстан Республикасының "Нормативтік құқықтық актілер туралы"  заңын , 2000 жылдың 21 қаңтардағы N 328 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызметшілерінің қызмет этикасы  ережелерін  білуге арналған 130 сұрақ енгізілген.
Қазақстан Республикасының заңдарын білуге арналған тестілеуді өткізуді пайдалану кезінде сұрақтар тізбесінен іріктелген жоғарыда аталған нормативтік құқықтық актілердің әрбірі бойынша тестіленуші 20 сұраққа және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызметшілерінің қызмет этикасы ережелері бойынша 10 сұраққа жауап беруі қажет.
ҚР Мемлекеттік қызмет
істері жөніндегі
агенттігі төрағасының
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 02-01-02/60 бұйрығына
6 қосымша
C-O-6, С-O-7, C-R-4, С-R-5, С-R-6, D-O-6, D-O-7, E-5, E-6, E-R-4, E-R-5, E-R-6, E-G-3, E-G-4, E-G-5 санаттарының бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға
үміткерлерге тестілеу бағдарламасы
Ескерту: 6 қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2007.12.10.  N 02-01-02/157  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
Осы программа Қазақстан Республикасы заңдарын және мемлекеттік тілді білуге арналған тестерді белгілейді.
1. Қазақстан Республикасының заңдарын білуге арналған тест Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы"  заңын , Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы"  заңын , Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы"  заңын , Ар-намыс кодексін білуге арналған 90 сұрақтан тұрады.
Қазақстан Республикасының заңдарын білуге арналған тестілеуді өткізу кезінде пайдаланылатын сұрақтар тізбесінен іріктелген жоғарыда аталған нормативтік құқықтық актілердің әрбірі бойынша тестіленуші 20 сұраққа және Ар-намыс кодексi бойынша 10 сұраққа жауап беруі тиіс.
2. Мемлекеттік тілді білуге арналған тест 20 тапсырмадан тұрады.
ҚР Мемлекеттік қызмет
істері жөніндегі
агенттігі төрағасының
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 02-01-02/60 бұйрығына
7 қосымша
Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға
үміткерлерді тестілеу нәтижелерінің
шекаралық мәні
Ескерту: Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2004 жылғы 13 ақпандағы N 02-01-02/17   бұйрығымен 2004 жылғы 19 сәуірдегі N 02-01-02/42   бұйрығымен 2005 жылғы 5 мамырдағы N 02-01-02/59  бұйрығымен 2005 жылғы 19 мамырдағы N 02-01-02/65   бұйрығымен , 2007.12.10.  N 02-01-02/157  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.

1. Пороговые значения по тесту на знание законодательства Республики Казахстан для категорий А-1, А-2, А-3, А-4, А-5, В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, В-6, В-7, С-1, С-2, С-3, С-4, С-5, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2, E-R-1 составляют не менее 70%, для других категорий не менее 50% правильных ответов по каждому нормативному правовому акту и по Кодексу чести государственных служащих Республики Казахстан (Правилам служебной этики государственных служащих), утвержденному  Указом  Президента Республики Казахстан от 3 мая 2005 года N 1567, не менее 80 % для всех категорий.  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 апреля 2004 года N  02-01-02/42 .
2. Пороговое значение по логическому тесту и тесту на знание государственного языка не устанавливается.
Приложение 8
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 30 апреля 2003 г. N 02-01-02/60
Перечень утративших силу некоторых приказов
Председателя Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
1.  Приказ  от 17 апреля 2001 года N 02-2-4/67 "Об утверждении Инструкции, Программ тестирования и пороговых значений результатов тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 апреля 2001 года за N 1470.
2.  Приказ  от 19 ноября 2001 года N 02-2-4/167 "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 17 апреля 2001 года N 02-2-4/67 "Об утверждении Инструкции, Программ тестирования и пороговых значений результатов тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2001 года за N 1686.
3.  Приказ  от 16 сентября 2002 года N 02-2-4/128 "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 17 апреля 2001 года N 02-2-4/67 "Об утверждении Инструкции, Программ тестирования и пороговых значений результатов тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 октября 2002 года за N 2027.

1. А-1, А-2, А-3, А-4, А-5, В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, В-6, В-7, С-1, С-2, С-3, С-4, С-5, С-О-1, С-О-2, С-О-3, С-R-1, D-1, D-2, D-3, D-O-1, D-O-2, D-O-3, Е-1, Е-2, E-R-1 санаттары үшін Қазақстан Республикасының заңдарын білуге арналған тесті бойынша шекаралық мәні әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша кем дегенде 70%, басқа санаттар үшін әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша кем дегенде 50% дұрыс жауаптардан құрылады және Қазақстан Республикасы Президентiнің 2005 жылғы 3 мамырдағы N 1567  Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексi (Мемлекеттiк қызметшiлердiң қызмет этикасы ережелерi) бойынша кем дегенде 80 % барлық санаттары үшін.
2. Логикалық тест және мемлекеттік тілді білуге арналған тест бойынша шекаралық мән белгіленбейді.
ҚР Мемлекеттік қызмет
істері жөніндегі
агенттігі төрағасының
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 02-01-02/60 бұйрығына
8 қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері
жөніндегі агенттігі төрағасының күші жойылған кейбір
бұйрықтардың тізімі
1. 2001 жылғы 18 сәуірде N 1470 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының "Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді тесттеуді өткізу нұсқау, тесттеу программалары және тесттеу нәтижесінің шекаралық мәнін бекіту туралы" 2001 жылғы 17 сәуірдегі N 02-2-4/67  бұйрығы .
2. 2001 жылғы 30 қарашада N 1686 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының "Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді тесттеуді өткізу нұсқау, тесттеу программалары және тесттеу нәтижесінің шекаралық мәнін бекіту туралы" 2001 жылғы 17 сәуірдегі N 02-2-4/67 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 19 қарашадағы N 02-2-4/167  бұйрығы .
3. 2002 жылғы 28 қазанда N 2027 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының "Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді тесттеуді өткізу нұсқау, тесттеу программалары және тесттеу нәтижесінің шекаралық мәнін бекіту туралы" 2001 жылғы 17 сәуірдегі N 02-2-4/67 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2002 жылғы 16 қыркүйектегі N 02-2-4/128  бұйрығы .