Об утверждении Инструкции по составлению и представлению оперативной отчетности об освоении средств республиканского бюджета
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 мая 2003 года N 192. Зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 мая 2003 года N 2308. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 июля 2007 года N 263
Сноска. Приказ Министра финансов РК от 12 мая 2003 г. N 192 утратил силу приказом Министра финансов РК от 24 июля 2007 г. N  263 .
В соответствии с подпунктом 1) пункта 3-1  статьи 29  Закона Республики Казахстан "О бюджетной системе" приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по составлению и представлению оперативной отчетности об освоении средств республиканского бюджета (далее - Инструкция).
2. Департаменту информационных технологий (А. Евсюков) в срок до 30 мая 2003 года обеспечить разработку программного продукта для составления оперативной отчетности об освоении средств республиканского бюджета в соответствии с Инструкцией.
3. Администратором республиканских бюджетных программ представлять оперативную отчетность об освоении средств республиканского бюджета в Министерство финансов Республики Казахстан ежемесячно не позднее 7 числа месяца, следующего за отчетным, по форме согласно приложению.
4. Департаменту финансирования государственных органов (А. Шаихова) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра финансов Республики Казахстан Токсеитова Р.К.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждена
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
"Об утверждении Инструкции по
составлению и представлению
оперативной отчетности об освоении
средств республиканского бюджета"
от 12 мая 2003 года N 192
Инструкция
по составлению и представлению оперативной
отчетности об освоении средств республиканского бюджета
1. Настоящая Инструкция разработана в целях осуществления ежемесячного мониторинга освоения бюджетных средств  администраторами республиканских бюджетных программ в соответствии с утвержденными паспортами бюджетных программ и определяет основные требования к составлению оперативной отчетности администраторами республиканских бюджетных программ, содержащимися за счет республиканского бюджета.
2. Оперативная отчетность об освоении средств республиканского бюджета составляется согласно форме, прилагаемой к настоящей Инструкцией, с использованием программного продукта "Система формирования сводного плана финансирования республиканского бюджета" (далее - Система), направляемого Министерством финансов Республики Казахстан.

Республикалық бюджеттiң қаражатын игеру туралы жедел есептiлiктi жасау және беру жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 12 мамырдағы N 192 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 24 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2308. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2007 жылғы 24 шілдедегі N 263 Бұйрығымен.
Ескерту. ҚР Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 12 мамырдағы N 192 бұйрығының күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2007 жылғы 24 шілдедегі  N 263  Бұйрығымен.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  29-бабының 3-1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес бұйырамын:
1. Қоса берiлiп отырған Республикалық бюджеттiң қаражатын игеру туралы жедел есептiлiктi жасау және беру жөнiндегi нұсқаулық (бұдан әрi - Нұсқаулық) бекiтiлсiн.
2. Ақпараттық технологиялар департаментi (А.Евсюков) 2003 жылғы 30 мамырға дейiнгi мерзiмде Нұсқаулыққа сәйкес республикалық бюджеттiң қаражатын игеру туралы жедел есептiлiктi жасау үшiн бағдарламалық өнiмдi әзiрлеудi қамтамасыз етсiн.
3. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi ай сайын есептiден кейiнгi айдың 7-i күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджеттiң қаражатын игеру жөнiндегi жедел есептiлiктi берсiн.
4. Мемлекеттiк органдарды қаржыландыру департаментi (Ә.Шаихова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрi Р.Қ.Тоқсейiтовке жүктелсiн.
6. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2003 жылғы 12 мамырда
N 192 бұйрығымен бекiтiлген
"Республикалық бюджеттiң
қаражатын игеру туралы
жедел есептiлiктi жасау
және беру жөнiндегi
нұсқаулықты бекiту туралы"
Республикалық бюджеттiң қаражатын игеру туралы жедел
есептiлiктi жасау және беру жөнiндегi нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық бекiтiлген бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарына сәйкес республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджет қаражатын игерудiң ай сайынғы мониторингiн жүзеге асыру мақсатында әзiрлендi және республикалық бюджет есебiнен ұсталатын республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң жедел есептiлiктi жасауына қойылатын негiзгi талаптарды анықтайды.
2. Республикалық бюджеттiң қаражатын игеру туралы жедел есептiлiк осы Нұсқаулыққа қоса берiлген нысанға сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жiберетiн "Республикалық бюджеттi қаржыландырудың жиынтық жоспарын қалыптастыру жүйесi" (бұдан әрi - Жүйе) бағдарламалық өнiмiн пайдалана отырып жасалады.

3. Заполнение оперативной отчетности об освоении средств республиканского бюджета:
1) графы 1-11 не заполняются (содержание данных граф будет автоматически подаваться из Системы) и будут использоваться в режиме чтения без права на корректировку;
2) в графе 12 администраторами республиканских бюджетных программ указывается ожидаемое исполнение по расходам республиканского бюджета за год по каждой бюджетной программе (подпрограмме), начиная с оперативной отчетности по состоянию на 1 октября и до конца года;
3) в графе 13 администраторами республиканских бюджетных программ указывается отклонение суммы, предусмотренной сводным планом финансирования на год, от суммы ожидаемого исполнения за год, начиная с оперативной отчетности по состоянию на 1 октября и до конца года;
4) в графе 14 администраторами республиканских бюджетных программ ежемесячно указываются причины неисполнения республиканских бюджетных программ (подпрограмм) за отчетный период.
4. Форма должна выполняться в программном обеспечении, предоставляемом Министерством финансов Республики Казахстан и передаваемом в установленном формате ХМL, формируемом данным программным обеспечением.
5. Оперативная отчетность об освоении средств республиканского бюджета подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, и представляется администраторами республиканских бюджетных программ на бумажном носителе и в электронном виде.
6. Все стоимостные показатели в оперативной отчетности об освоении средств республиканского бюджета должны быть представлены в тысячах тенге.
Приложение
к Инструкции по составлению и
представлению оперативной
отчетности об освоении средств
республиканского бюджета
Оперативная отчетность об освоении средств республиканского
бюджета по состоянию на 01_____________ 200_ г.
тыс. тенге
____________________________________________________________________
Код          |     Наименование   |Сводный|Сводный план
_______________________|                    |план   |финансирования
Функ-|Адми-|Прог-|Под- |                    |финан- |на отчетный
цио- |нист-|рамма|прог-|                    |сирова-|период
наль-|ратор|     |рамма|                    |ния на |_______________
ная  |     |     |     |                    |год    |по обяза-|по
груп-|     |     |     |                    |       |тельствам|пла-
па   |     |     |     |                    |       |         |тежам
_____|_____|_____|_____|____________________|_______|_________|_____
1  |  2  |  3  |  4  |          5         |   6   |     7   |  8
_____|_____|_____|_____|____________________|_______|_________|_____
Всего
Всего по текущим
бюджетным программам
Всего по бюджетным
программам развития

3. Республикалық бюджеттiң қаражатын игеру туралы жедел ақпаратты толтыру:
1) 1-11-бағандар толтырылмайды (осы бағандардың мазмұны Жүйеден автоматты түрде берiлетiн болады) және түзету құқығынсыз оқу режимiнде пайдаланылатын болады;
2) 12-бағанда республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi 1 қазандағы және жылдың аяғына дейiнгi жағдай бойынша жедел есептiлiктен бастап әрбiр бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша бiр жылдағы республикалық бюджеттiң шығыстары бойынша күтiлетiн атқаруды көрсетедi;
3) 13-бағанда республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бiр жылға арналған қаржыландырудың жиынтық жоспарында көзделген соманың 1 қазандағы және жылдың аяғына дейiнгi жағдай бойынша жедел есептiлiктен бастап бiр жылдағы күтiлетiн атқару сомасынан ауытқуын көрсетедi;
4) 14-бағанда республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi ай сайын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың (кiшi бағдарламалардың) есептi кезеңде атқарылмау себептерiн көрсетедi.
4. Нысан Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi беретiн және осы бағдарламалық қамтамасыз ету қалыптастыратын ХМL белгiленген форматында берiлетiн бағдарламалық қамтамасыз етуде толтырылуы тиiс.
5. Республикалық бюджеттiң қаражатын игеру туралы жедел есептiлiкке бiрiншi басшы немесе оны ауыстыратын тұлға қол қояды және республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi қағаз түрiнде және электрондық түрде бередi.
6. Республикалық бюджеттiң қаражатын игеру туралы жедел есептiлiктегi барлық құн көрсеткiштерi мың теңгемен берiлуi тиiс.
Қосымша
"Республикалық бюджеттің қаражатын
игеру туралы жедел есептілікті
жасау және беру жөніндегі
Нұсқаулықты бекіту туралы"
200_ ж. 01_______________  жағдай бойынша республикалық бюджеттің қаражатын игеру туралы жедел есептілік
мың теңге
------------------------------------------------------------------
Коды              !        Атауы       !Жиынтық
-------------------------------!                    !қаржыландыру
функцио.!Әкімші!Бағдар.!Кіші   !                    !жоспары
налдық  !      !лама   !бағдар.!                    !
топ     !      !       !лама   !                    !
------------------------------------------------------------------
1   !   2  !   3   !   4   !          5         !       6
------------------------------------------------------------------
Барлығы
Барлығы ағымдағы
бюджеттік бағдарламалар
бойынша
Барлығы бюджеттік даму
бағдарламалары бойынша

00     000   000   000  Министерство, всего
в том числе:
Текущие бюджетные
программы
в т.ч. по конкретным
бюджетным программам
(подпрограммам)
Бюджетные программы
развития
в т.ч. по конкретным
программам
(подпрограммам)
____________________________________________________________________
продолжение таблицы
____________________________________________________________________
Кассовое|Отклонение|% (гр.9/гр.8* 100)|Ожидаемое|Отклонение  |Обос-
исполне-|__________|                  |исполне- |(гр.6-гр.12)|нова-
ние по  |в сумме   |                  |ние за   |            |ние
состоя- |(гр.8-гр.9)                  |год      |            |причин
нию на  |          |                  |         |            |неис-
1_200_г.|          |                  |         |            |пол-
|          |                  |         |            |нения
________|__________|__________________|_________|____________|______
9   |    10    |         11       |    12   |      13    |   14
________|__________|__________________|_________|____________|______
________|__________|__________________|_________|____________|______
________|__________|__________________|_________|____________|______
Подпись первого руководителя _________________________

00     000     000     000   Министрлік, барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бюджеттік
бағдарламалар
оның ішінде нақты
бюджеттік бағдарламалар
бойынша
Бюджеттік даму
бағдарламалары
оның ішінде нақты
бағдарламалар (кіші
бағдарламалар) бойынша
------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
------------------------------------------------------------------
Есепті кезеңге !200_ ж. !Ауытқу  !   %   !Бір      !Ауытқу !Жете
арналған жиынтық!1_____  !______  !(9 бағ.!жылдағы  !(6-бағ.!атқар.
қаржыландыру  !жағдай  !сомамен !/8 бағ*!күтілетін!- 12-  !мау
жоспары     !бойынша !(8 бағ. !100)   !атқару   !бағ.)  !себеп.
----------------!кассалық!-9 бағ.)!       !         !       !терінің
міндет.!төлемдер!атқару  !        !       !         !       !негіз.
темелер!бойынша !        !        !       !         !       !демесі
бойынша!        !        !        !       !         !       !
------------------------------------------------------------------
7   !    8   !    9   !   10   !   11  !    12   !   13  !  14
------------------------------------------------------------------
Бірінші басшының қолы ________________________