Об утверждении Правил заполнения и учета таможенного приходного ордера и его формы
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 23 мая 2003 года N 236. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2003 года N 2336. Утратил силу - приказом Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 16 января 2006 года N 24 (V064033)
В соответствии со  статьей 270  Таможенного кодекса Республики Казахстан приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила заполнения и учета таможенного приходного ордера и его формы.
2. Управлению правового обеспечения Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-службе Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Конлыбаева А.А.) обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Председателя
Утверждена
приказом Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 23 мая 2003 года N 236
"Об утверждении Правил заполнения
и учета таможенного приходного
ордера и его формы"
Правила
заполнения и учета таможенного
приходного ордера и его форма
1. Общие положения
1. Настоящие Правила заполнения и учета таможенного приходного ордера и его формы разработаны в соответствии со статьей 270 Таможенного кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс) и определяет порядок заполнения таможенного приходного ордера (далее- ТПО), их учета, а также устанавливает форму ТПО.
2. ТПО состоит из трех сброшюрованных листов с типографским порядковым номером (приложение 1), является бланком строгой отчетности и заполняется должностным лицом таможенного органа (инспектором - исполнителем*).
В случае необходимости заполняется дополнительный лист к таможенному приходному ордеру (далее - ДТПО), который состоит из трех сброшюрованных листов (приложение 2), и заполняется должностным лицом таможенного органа (инспектором-исполнителем). Листы ДТПО прилагаются к соответствующим листам ТПО и являются неотъемлемой частью ТПО.
Должностное лицо таможенного органа формирует посредством использования специального программного обеспечения ТПО и ДТПО и распечатывает основной лист ТПО на оборотной стороне бланка строгой отчетности.
В случае форс-мажорных обстоятельств (отсутствие электроэнергии и т.д.) ТПО и ДТПО заполняются на бланках строгой отчетности на печатной машине с обязательным последующим формированием и занесением их в базу данных.

Кедендік кіріс ордерін толтыру мен есебін жүргізудің ережесін және оның нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігінің 2003 жылғы 23 мамырда N 236 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 2 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2336. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 16 қаңтардағы N 24 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 16 қаңтардағы N 24  бұйрығымен  (қолданысқа енгізілу тәртібін 7-тармақтан қараңыз).
____________________________
Қазақстан Республикасы Кеден  кодексінің  270-бабына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған Кедендік кіріс ордерін толтыру мен есебін жүргізудің ережесі және оның нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің баспасөз қызметі (А.А.Қоңлыбаева) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төрағаның
міндетін атқарушы
"Кедендік кіріс ордерін толтыру
мен есебін жүргізудің ережесін
және оның нысанын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 23 мамырдағы
N 236 бұйрығымен
бекітілген
Кедендік кiрiс ордерiн толтыру мен есебiн жүргiзудiң
ережесi және оның нысаны
1. Жалпы ережелер
1. Осы Кедендік кiрiс ордерiн толтыру мен есебін жүргiзудің ережесі және оның нысаны Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнің (бұдан әрi - Кодекс)  270-бабына  сәйкес әзiрлендi және кедендiк кiрiс ордерін (бұдан әрi - ККО) толтырудың тәртібiн айқындайды, сондай-ақ ККО-нiң нысанын белгілейді.
2. ККО баспаханалық реттік нөмiрi бар түптелген үш парақтардан тұратын, қатаң есептiлiк бланкісі болып табылады және оны кеден органының лауазымды адамы (орындаушы инспектор * ) толтырады.
Қажет болған жағдайда, түптелген үш парақтардан (2-қосымша) тұратын кедендiк кiрiс ордерiне қосымша парақ (бұдан әрi - ҚККO) толтырылады және оны кеден органының лауазымды адамы (инспектор-орындаушы) толтырады ҚККО-нің парақтары тиiсiнше ККО-нiң парақтарына қоса тiгiледi және ККО-нің ажырамас бөлiгi болып табылады.
Кеден органының лауазымды адамы арнайы бағдарламалық қамтамасыз етудi пайдалану арқылы ККО мен ҚККО қалыптастырады және ККО негізгі парағын қатаң есептілiктегі бланкiнiң келесі жағына басады.
Форс-мажорлық жағдаят (электр энергиясы және т.б. болмаған) жағдайында, кейiн оларды мiндеттi түрде жасай және деректер базасына енгізе отырып ККO және ҚККО-iн баспа машинасында жазып қатаң есептiлiктегі бланкiде толтырады.
__________________________________________
*  орындаушы инспектор ұғымы - кеден органының өзінің қызметтік қызметтеріне сәйкес кедендік ресімдеуді, кеден төлемдерiн есептеуді және алуды жүзеге асыратын уәкілетті лауазымды адамы.

3. Учет оформленных бланков ТПО ведется в специальных журналах отделами бухгалтерского учета и контроля и выдается  ответственным должностным лицам таможенного органа. Заполнение и хранение журнала, выдача бланков осуществляются в соответствии с действующими правилами работы с документами строгой отчетности.
4. Журналы учета оформленных бланков ведутся по календарным годам. Журналы должны быть предварительно пронумерованы, прошиты, опечатаны печатью и скреплены подписью начальника таможенного органа либо лица, его замещающего, а также подписью главного бухгалтера таможенного органа.
5. Первые экземпляры ТПО и ДТПО формируются и хранятся в соответствии с "Порядком приема, хранения и формирования в дела первых экземпляров ГТД и документов к ним".
Вторые экземпляры ТПО и ДТПО хранятся в бухгалтерии (кассе) таможенного органа в соответствии с правилами работы с документами строгой отчетности.
Третий экземпляр ТПО и ДТПО выдаются на руки плательщику.
6. На основании представленных документов должностное лицо таможенного органа формирует ТПО. Сформированная база данных оформленных ТПО за день передается в отделы таможенных доходов (таможенных платежей) вышестоящих таможенных органов.
7. Сроки хранения ТПО и ДТПО с прилагаемыми документами аналогичны срокам хранения первых экземпляров ГТД, оформленных в соответствии с заявленным таможенным режимом.
2. Общие принципы заполнения ТПО и ДТПО
8. ТПО и ДТПО заполняются на государственном или русском языках на печатающем устройстве, либо формируется и распечатывается с использованием специального программного обеспечения инспектором-исполнителем, на основании предоставленных лицом заявления произвольной формы и документов, необходимых для таможенного оформления.
9. Каждый экземпляр ТПО и ДТПО заверяется личной номерной печатью и подписью инспектора-исполнителя с обязательным указанием его фамилии, имени, отчества (далее - Ф.И.О.).
10. В ТПО и ДТПО не должно быть подчисток и помарок. В случае внесения ошибочных сведений, последние аккуратно зачеркиваются, и сверху печатаются либо вписываются правильные данные. Каждое такое исправление на бланках ТПО и ДТПО заверяется личной номерной печатью и подписью инспектора-исполнителя.
11. Ответственность за заполнение ТПО и ДТПО несет инспектор-исполнитель.
12. Ответственность за достоверность представляемой информации несет лицо, осуществляющее декларирование товара.
13. Если какая-либо графа не заполняется, то в ней ставится прочерк.
3. Правила заполнения граф ТПО
14. Графы ТПО заполняются по следующим правилам:
Графа 1. "Тип ордера".
Указывается тип ордера ТПО, сформированный по следующей схеме:

3. ККО-ның ресiмделген бланкiлерін кеден органының жауапты лауазымды адамы бередi және бухгалтерлiк есеп және бақылау бөлiмдерi арнайы журналдарда жүргiзедi. Журналды толтыру және сақтау, бланкiлерді беру қатаң есептiлiктегі құжаттармен жұмыс iстеудiң қолданылып жүрген ережелерiне сәйкес жүзеге асырылады.
4. Ресiмделген бланктердiң есебiн жүргізу журналдары күнтiзбелiк жылдар бойынша жүргiзiледi. Журналдар алдын ала нөмiрленген, тiгiлген, мөр басылған және кеден органы бастығының,
не оның орнындағы адамның қолы қойылған, сондай-ақ кеден органы бас бухгалтерiнiң қолы қойылған болуы тиiс.
5. ККО мен ККОП-ның бiрiншi даналары "ЖКД мен оның құжаттарының бiрiншi даналарын қабылдаудың, сақтаудың және iс қағаздарына қосудың тәртiбiне" сәйкес жасалады және сақталады.
ККО мен ККОП-тың екiншi даналары қатаң есептiлiк құжаттарымен жұмыс iстеу ережесiне сәйкес кеден органының бухгалтериясында (кассасында) сақталады.
ККO мен ККОП-тың үшiншi даналары төлеушiнiң қолына берiледi.
6. Ұсынылған құжаттардың негiзiнде кеден органының лауазымды адамы ККO жасайды. Бiр күнгi ресiмделген ККО-ның жасалған деректер базасы жоғары тұрған кеден органының кедендiк кiрiстер (кеден төлемдерi) бөлiмдерiне берiледi.
7. ККО мен ҚККО-мен қоса тiгiлген құжаттарымен бiрге сақтау мерзiмдерi мәлiмделген кеден режимiне сәйкес ресiмделетiн ЖКД-ның бiрiншi даналарын сақтау мерзiмдерiне ұқсас болады.
2. ККO мен ҚККО толтырудың жалпы принциптерi
8. ККО мен ҚККО-i орындаушы инспектор тұлға ұсынған еркiн нысандағы өтiнiштен және кедендiк ресiмде үшiн қажетті құжаттардың негiзiнде баспа құрылғыларында толтырады не арнайы бағдарламалық қамтамасыз етудi пайдалана отырып жасайды және жазады.
9. ККО мен ҚККО-нiң әрбiр данасы орындаушы-инспектордың тегi, аты, әкесiнiң аты (бұдан әрi - Т.А.Ә.) мiндеттi түрде көрсетiле отырып, оның жеке нөмiрлiк мөрiмен және қолымен куәландырылады.
10. ККО мен ҚККО-де тазартулар мен түзетулер болмауы тиiс. Қате мәлiметтер енгiзiлген жағдайда, олар ұқыпты сызылады және үстiңгi жағынан дұрыс деректер басылады не жазылады. ККО мен ҚККО-нiң бланктерiндегi әрбiр мұндай түзету орындаушы инспектордың жеке нөмiрлiк мөрiмен және қолымен куәландырылады.
11. ККО мен ҚККО-iн дұрыс толтыру үшін орындаушы инспектор жауаптылықта болады.
12. Берiлетiн ақпараттың дұрыстығы үшiн тауарларды декларациялауды жүзеге асыратын тұлға жауаптылықта болады.
13. Егер қандай да бiр баған толтырылмаса, онда оған сызықша қойылады.
3. ККО бағандарын толтырудың тәртiбi
14. ККО-ның бағандары мынадай тәртiп бойынша толтырылады:
1-баған. "Ордердiң түрi".
Мынадай сызба бойынша жасалатын ККО ордерiнiң түрi көрсетiледi;

00/00
1  2
под номером 1 понимается:
"ИМ" - при заявлении режима применительно к выпуску товаров для свободного обращения;
"ЭК" - при заявлении режима применительно к экспорту товаров;
под номером "2" понимается:
"СБ" - ТПО заполняется в отношении товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан в сопровождаемом багаже;
"НБ" - ТПО заполняется в отношении товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан в несопровождаемом багаже;
"МП" - ТПО заполняется в отношении товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан в международных почтовых отправлениях.
Графа 2. "Добавочных листов".
В графе указывается количество ДТПО. Если ДТПО не заполняется, в данной графе ТПО ставится прочерк.
Графа 3. "Справочный номер".
В графе указывается номер и дата оформления ТПО по следующей схеме:
99999/99999/999999/9
1     2     3    4
где:
1 - цифровой код таможенного органа, оформившего ТПО, в соответствии с Классификатором таможенных органов Республики Казахстан, производящих таможенное оформление;
2 - дата (число, месяц и последняя цифра текущего года) оформления таможенного приходного ордера.
3 - порядковый номер ТПО.
4 - заполняется только для международных почтовых отправлений. Для международных почтовых отправлений
(далее - МПО) указывается шестизначный номер почтового отправления (валовый или подавательский), присвоенный предприятием связи. В остальных случаях на месте "4" ставится прочерк.
Например:
20400/11050/123455/-
Графа 4. "Плательщик".
Указываются сведения о плательщике таможенных платежей и налогов. В графе указывается его почтовый адрес, фамилия и инициалы, а также паспортные данные, номер и серия паспорта, кем и когда выдан либо номер другого документа, удостоверяющего личность и заменяющего паспорт. Под заголовком "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика (для резидентов Республики Казахстан).
Графа 5. "Курс валюты":
указывают величину, обратную курсу доллара США к национальной валюте, по рыночному курсу обмена валют, определенный в соответствии с законодательством Республики Казахстан на дату заполнения ТПО.
Графа 6. "Дополнительная информация/представляемые документы".
В графе указываются: информация о товаре (наименование и др.), представляемых документах, справочная информация, необходимая для расчета платежей, номера сертификатов, страна происхождения, курс ЕВРО (в случае расчета платежей и налогов по ставкам, установленным в ЕВРО).
В подграфе 6.1 "Код товара по ТН ВЭД" указывается код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности (далее - ТН ВЭД), применяемой в Республике Казахстан для расчета таможенных платежей. Если расчет платежей и налогов за перемещаемые товары производится в ДТПО, подграфа не заполняется.

00/00
1  2
1 нөмiрi арқылы мына жай түсiндiрiледi;
"ИМ" - еркiн айналым үшiн тауарлар шығаруға қолданылатын режимдi мәлiмдеу кезiнде;
"ЭК" - тауарлардың экспортына қолданылатын режимдi мәлiмдеу кезiнде;
"2" нөмiрi арқылы мына жай түсiндiрiледi;
"СБ" - ККО Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы алып жүретiн қол жүгiнде өткiзiлетiн тауарларға қатысты толтырылады;
"HБ" - ККО Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы алып жүрмейтiн қол жүгiнде өткiзiлетiн тауарларға қатысты толтырылады;
"MП" - ККО Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы халықаралық почта жөнелтiлiмдерiндегi өткiзiлетiн тауарларға қатысты толтырылады;
2-баған. "Қосымша парақтар".
Бағанда ҚККО-нiң саны көрсетiледi. Егер ҚККО толтырылмаса, ККО-ның бұл бағанына сызықша қойылады.
3-баған. "Анықтамалық нөмiр".
Бағанда ККО-ның нөмiрi мен ресiмделген күнi мынадай сызба бойынша көрсетiледi:
99999/99999 / 999999/9
1     2       3    4
мұнда:
1 - кедендiк ресiмдеудi жүргiзушi "Қазақстан Республикасы кеден органдарының жiктеушiсiне" сәйкес ККО-iн ресiмдеген кеден органының сандық коды;
2 - кедендiк кiрiс ордерi ресiмделген күнi (күнi, айы және ағымдық жылдың соңғы саны);
3 - ККО-нiң реттiк нөмiрi;
4 - тек халықаралық почта жөнелтiмдерi үшiн ғана толтырылады. Халықаралық почта жөнелтiмдерi (бұдан әрi - ХПЖ) үшiн почта жөнелтiмiнiң (жалпы немесе берушi) байланыс кәсiпорны берген алты орынды нөмiрi көрсетiледi. Қалған жағдайларда "4" санының орнына сызықша қойылады.
Мысалы:
20400/11050/123445/-
4-баған. "Төлеушi".
Кеден төлемдерi мен салықтарын төлеушi туралы мәлiметтер көрсетiледi. Бағанда оның почталық мекен-жайы, тегi және аты-жөнi, сондай-ақ төлқұжаттық деректерi, төлқұжатының нөмiрi мен сериясы, қашан және кiмнiң бергенi, жеке басын куәландыратын және төлқұжаттың орнындағы басқа да құжаттың нөмiрi көрсетiледi. "CTH" тақырыбының астына салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (Қазақстан Республикасының резиденттерi үшiн) көрсетiледi.
5-баған. "Төлем валютасы".
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ККО толтырылған күнi белгiлеген валютаны айырбастаудың рыноктiк бағамы бойынша АҚШ долларының теңгеге шаққандағы бағамының шамасын көрсетедi.
6-баған. "Қосымша ақпарат/ұсынылатын құжаттар".
Бағанда ұсынылған құжаттардағы тауар туралы ақпарат (атауы және т.б.), төлемдер мен есеп айырысу үшiн қажеттi анықтамалық ақпарат, сертификаттардың нөмiрлерi, шыққан елi, ЕУРО бағамы (ЕУРО-да белгiленген ставкалар бойынша төлемдермен және салықтармен есеп айырысқан жағдайда).
"Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды" 6.1-қосымша бағанда кеден төлемдерiмен есеп айырысу үшiн Қазақстан Республикасында қолданылып жүрген Сыртқы экономикалық қызметтiң тауар номенклатурасы (бұдан әрi - СЭҚ ТН) тауардың коды көрсетiледi. Егер өткiзiлетiн тауарлар үшiн төлемдермен және салықтармен есеп айырысу ҚККО-де жүргiзiлсе, қосымша баған толтырылмайды.

В подграфе 6.2 "Вес товара (кг)" указывается вес товара в килограммах для расчета таможенных платежей и налогов. Если расчет платежей и налогов за перемещаемые товары производится в ДТПО, то в подграфе указывается суммарный вес товаров, перечисленных в ДТПО.
В подграфе 6.3 "Количество" указывается количество товара с единицей измерения для расчета таможенных платежей и налогов. Если расчет таможенных платежей и налогов за перемещаемые товары производится в ДТПО, подграфа не заполняется.
В подграфе 6.4 "Страна происхождения" указывается страна происхождения товара для расчета таможенных платежей и налогов. Если расчет платежей и налогов за перемещаемые товары производится в ДТПО, подграфа не заполняется.
Графа 7. "Наименование взимаемых таможенных платежей".
В графе указывается наименование всех таможенных платежей и налогов (согласно классификатору платежей), начисляемых по данному ТПО, в том числе по таможенным платежам и налогам, начисляемым по ДТПО.
В подграфе 7.1 указывается общая таможенная стоимость товаров (в том числе приведенных в ДТПО), в отношении которых взимаются таможенные платежи и налоги, причем под заголовком "в валюте платежа" - только в национальной валюте, а под заголовком "в долларах США" - стоимость указывается в долларах США.
Графа 8. "Исчисление таможенных платежей и налогов".
Указывается информация о начислении таможенных платежей и налогов по ТПО (код платежа, основа начисления, ставка, сумма платежа), а также информация о фактически уплаченных денежных средствах - каким способом, по каким платежным документам.
Данная графа заполняется в два этапа:
Первый этап. Непосредственно рассчитывают подлежащие уплате платежи в национальной валюте, построчно и последовательно заполняется следующие колонки: "Вид", "Основа начисления", "Ставка" и "Сумма".
В колонке "Вид" указывается код платежа в соответствии с Классификатором таможенных платежей.
В колонке "Основа начисления" указывается таможенная стоимость (в национальной валюте) товара, являющегося объектом налогообложения, сумму платежей и таможенной стоимости, являющейся основой для начисления налогов, весовые либо количественные показатели товара, используемые в качестве основы для начисления платежей. Исчисление таможенных платежей в данной графе производится в национальной валюте.
В колонке "Ставка" указывается ставка таможенных платежей и налогов. В колонке графы "Сумма" указывается подлежащая уплате сумма таможенных платежей и налогов, полученная путем умножения величины, указанной в колонке "Основа начисления" на ставку, указанную в колонке "Ставка". При отсутствии основы начисления в эту колонку вносятся данные, указанные в колонке "Ставка".
Если при расчете используется ставка в ЕВРО, то сумма таможенных платежей и налогов указывается в ЕВРО и через косую (/)- сумма платежа в национальной валюте.
При расчете нескольких платежей в конце колонки проставляют слово "Итого" и соответственно итоговую сумму платежей в национальной валюте.
При начислении платежей с использованием бланка ДТПО колонки "Вид", "Основа начисления", "Ставка" и "Сумма" заполняются следующим образом:
В колонке "Вид" указывается код платежа в соответствии с Классификатором таможенных платежей.
В колонках "Основа начисления", "Ставка":
при заполнении строки для расчета таможенных сборов за таможенное оформление указываются ставки таможенных сборов, установленные постановлением Правительства Республики Казахстан;
при заполнении строки для расчета таможенных пошлин и налогов записывают соответственно величину, являющуюся основой начисления, и ставку;
в остальных случаях ставят прочерк.
В колонке "Сумма" указывается в национальной валюте подлежащая уплате итоговая сумма платежей данного вида, рассчитанных в ДТПО. При расчете нескольких видов платежей, в конце колонки проставляют слово "Итого" и соответственно итоговую сумму платежей в национальной валюте.

"Тауардың салмағы (кг)" 6.2-қосымша бағанындағы кеден төлемдерiмен және салықтарымен есеп айырысу үшiн тауардың килограммен есептегендегi салмағы көрсетiледi. Егер төлемдермен және салықтармен есеп айырысу ҚККО-де жүргiзiлсе, онда қосымша бағанда ҚККО-де аударылған тауарлардың жалпы салмағы көрсетiледi.
"Мөлшерi" 6.3-қосымша бағанында кеден төлемдерiмен және салықтарымен есеп айырысуға арналған өлшем бiрлiгiмен бiрге тауардың саны көрсетiледi. Егер өткiзiлетiн тауарлар үшiн төлемдермен және салықтармен есеп айырысу ҚККО-де жүргiзiлсе, қосымша баған толтырылмайды.
"Шыққан елi" 6.4-қосымша бағанында кеден төлемдерiмен және салықтарымен есеп айырысуға арналған тауарлардың шыққан елi көрсетiледi. Егер өткiзiлетiн тауарлар үшiн төлемдермен және салықтармен есеп айырысу ҚККО-де жүргiзiлсе қосымша баған толтырылмайды.
7-баған. "Алынатын кеден төлемдерiнiң атауы".
Бағанда аталған ККO бойынша есептелетiн барлық кеден төлемдерi мен салықтарының атауы (төлемдер жiктеушiсiне сәйкес), оның iшiнде ҚККО бойынша есептелген кеден төлемдерi мен салықтары бойынша атаулар көрсетiледi.
7.1-қосымша бағанында оларға қатысты кеден төлемдерi мен салықтары алынатын тауарлардың (оның iшiнде ҚККО-де келтiрiлген) жалпы кедендiк құны көрсетiледi, әрi "төлем валютасы" тақырыбының астында - тек ұлттық валютада, ал "АҚШ долларында" тақырыбының астындағы құн АҚШ долларында көрсетiледi.
8-баған. "Кеден төлемдерi мен салықтарын eceптеу".
КO бойынша кеден төлемдерi мен салықтарын есептеу туралы ақпарат (төлемнiң коды, есептеу негiзi, ставка, төлемнiң сомасы), сондай-ақ iс жүзiнде төленген ақша қаражаты туралы ақпарат - қандай тәсiлмен, қандай кеден құжаттары бойынша төленгендiгi туралы көрсетiледi.
Аталған баған екi сатыда толтырылады.
Бiрiншi саты. Төлеуге жататын ұлттық валютаны тiкелей есептейдi, жол бойынша және жүйелi түрде мынадай бағаналар толтырылады: "Түpi", "Есептеу негiзi", "Ставка" және "Сомасы".
"Түрi" бағанасында төлемнiң Кеден төлемдерiнiң жiктеушiсiне сәйкес коды көрсетiледi.
"Есептеу негiзi" бағанасында салық салу объектiсi болып табылатын тауардың кедендiк құны (ұлттық валютада), салықтар есептеу үшiн негiз болып табылатын төлемдер мен кеден құнының сомасы, тауардың төлемдерiн есептеу үшiн негiз ретiнде пайдаланылатын салмақтық не сандық көрсеткiштерi көрсетiледi. Аталған бағанда кеден төлемдерiн есептеу ұлттық валютада жүргізiледi.
"Cтaвкa" бағанасында кеден төлемдерi мен салықтарының ставкасы көрсетiледi. "Сомасы" бағанының бағанасында "Есептеу негiзi" бағанасында көрсетiлген шаманы "Ставка" бағанасында көрсетiлген ставкаға көбейту жолымен алынған кеден төлемдерi мен салықтарының төлеуге жататын сомасы көрсетiледi. Есептеу негiздерi болмаған жағдайда бұл бағанаға "Ставка" бағанасында көрсетiлген деректер енгiзiледi.
Егер есептеу кезiнде ЕУРО-дағы ставка пайдаланылса, онда төлемнiң сомасы ЕУРО-да және бөлшек (/) арқылы - төлемнiң ұлттық валютадағы сомасы көрсетiледi.
Бiрнеше төлемдер есептелген жағдайда, бағананың соңында "Жиынтығы" деген сөз бен тиiсiнше төлемнiң ұлттық валютадағы жиынтық сомасы қойылады.
Төлемдер ҚККО бланкiсi пайдаланыла отырып есептелген жағдайда "Түрi", "Есептеу негiзi", "Ставка" және "Сомасы" бағаналары мынадай түрде толтырылады.
"Түрi" бағанасында төлемнiң Кеден төлемдерiнiң жiктеушiсiне сәйкес коды көрсетiледi.
"Есептеу негiзi", "Ставка" бағаналарында:
жолды кедендiк ресiмдегендiк үшiн кеден алымдарын есептеу үшiн толтырған жағдайда, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысымен белгiленген кедендiк алымдар ставкасы көрсетiледi;
жолды кеден баждары мен салықтарын есептеу үшiн толтырған жағдайда, есептеудiң негiзi және ставка болып табылатын тиiстi шаманы жазады;
қалған жағдайларда сызықша қойылады.
"Сомасы" бағанасында ҚККО-де есептелген аталған түр төлемдерiнiң төлеуге жататын жиынтық сомасы ұлттық валютада көрсетiледi. Төлемдердiң бiрнеше түрлерi есептелген жағдайда, бағананың соңында "Жиынтық" сөзi және төлемдердiң тиiсiнше ұлттық валютадағы жиынтық сомасы қойылады.

Второй этап. После непосредственного расчета подлежащих уплате таможенных платежей и налогов указывают информацию о фактически уплачиваемых суммах: каким способом и по каким платежным документам. При этом построчно заполняют по каждой сумме колонки "СП" и "Подробности подсчета", а также подграфу 8.1. "Всего подлежит оплате".
В колонке "СП" указывается способ уплаты сумм:
"БН" - безналичный расчет через банк;
"КБ" - наличный расчет через банк (квитанция банка);
"ПК" - оплата суммы таможенных платежей с использованием платежной карточки.
В колонке "Подробности подсчета" напротив каждого способа платежа указываются следующие платежные реквизиты:
1) если уплата производится по безналичному расчету - номер и дата платежного документа, а также номер расчетного счета в национальной валюте таможни, РНН и наименование банка, в котором он открыт;
2) если уплата производится наличными через учреждение банка - номер и дата платежного документа, по которому был принят платеж;
3) если уплата производится через кассу предприятия связи - дата оплаты в кассу предприятия связи и номер кассового приходного ордера, по которому платеж производится в кассу предприятия связи.
Строки, заполненные на втором этапе (последние три колонки графы 8), не являются продолжением строк, заполненных на первом этапе (первые четыре колонки графы 8).
В подграфе 8.1 "Всего подлежит уплате" указывается цифрами и прописью сумма таможенных платежей и налогов, полученная суммированием всех сумм в колонке "Сумма".
Указанные в данной подграфе суммы должны также соответствовать общей сумме денежных средств, проставленных
в платежных документах, перечисленных в колонке "Подробности подсчета" графы 8 ТПО.
Графа 9. "Подпись должностного лица таможенного органа".
В графе ставится подпись должностного лица таможенного органа (инспектора-исполнителя), оформившего данный ТПО. Подпись заверяется личной номерной печатью инспектора-исполнителя.
Графа 10. "N и дата документа, подтверждающего оплату таможенных платежей и налогов".
В графе указываются реквизиты платежного документа, по которому были уплачены таможенные платежи и налоги.
Графа 11. "Подпись плательщика".
В графе ставит подпись лицо, указанное в графе 4 ТПО, или лицо, являющееся его представителем, либо иное лицо, которое фактически осуществляет платежи с использованием ТПО с указанием его фамилии, имени, отчества.
4. Правила заполнения граф ДТПО
15. Графы ДТПО заполняются по следующим правилам:
Графа 1. "Способ перемещения".
Записываются сведения о способе перемещения товаров из второй части графы 1 ТПО.
Графа 2. "Добавочный лист N".
В графе ставится двухзначный порядковый номер ДТПО, например "02".
Графа 3. "Справочный номер".

Екiншi саты. Төлеуге жататын кеден төлемдерi мен салықтарын тiкелей есептегеннен кейiн iс жүзiнде төленген сомалар туралы: қандай тәсiлмен және қандай кеден құжаттары бойынша төленгендiгi туралы ақпарат көрсетiледi. Бұл ретте әрбiр сома бойынша "СП" және "Есептеудiң егжей-тегжейi", сондай-ақ "Барлығы, төлеуге жатады" 8.1-қосымша бағанасын жолма-жол толтырады.
"СП" бағанасында сомаларды төлеудiң мынадай тәсiлдерi көрсетiледi:
"БН" - банк арқылы қолма-қол ақшасыз есеп айырысу;
"КБ" - банк арқылы (банк түбiртегi) қолма-қол есеп айырысу;
"ПК" - төлем кәртiшкелерiн пайдалана отырып кеден төлемдерiнiң сомасын төлеу.
"Есептеудiң егжей-тегжейi" бағанасында әрбiр төлем тәсiлiнiң қарсы жағына мынадай төлем деректемелерi көрсетiледi:
1) егер төлем қолма-қол ақшасыз есеп айырысу арқылы жүргiзiлсе - төлем құжатының нөмiрi және күнi, сондай-ақ кеденнiң ұлттық валютадағы есеп шотының нөмiрi, СТН және ол ашылған банктiң атауы;
2) егер төлем банк мекемесi арқылы қолма-қол ақша төлеу арқылы жүргiзiлсе - ол бойынша төлем қабылданған төлем құжатының нөмiрi және күні;
3) егер төлем байланыс кәсiпорынның кассасы арқылы жүргiзiлсе - байланыс кәсiпорынның кассасына төленген күнi мен ол бойынша байланыс төлеу кассасына төлеу жүргiзiлген кассалық кiрiс ордерiнiң нөмiрi.
Екiншi сатыда толтырылған жолдар (8-бағаннан соңғы үш бағанасы) бiрiншi сатыда (8-бағанның алғашқы төрт бағанасы) толтырылған жолдардың жалғасы болып табылмайды.
"Барлығы, төлеуге жатады" 8.1 қосымша бағанында "Сомасы" бағанасында барлық сомаларды қосу жолымен алынған кедендiк төлемдер мен салықтар сомасы цифрлармен және сөзбен көрсетiледi.
Аталған қосымша бағанда көрсетiлген сомалар ККО 8-бағанының "Есептеудiң егжей-тегжейi" бағанасында санамаланған төлем құжаттарында қойылған ақшалай қаражаттың жалпы сомасына да сәйкес келуi тиiс.
9-баған. "Кеден органы лауазымды адамының қолы".
Бағанда аталған ККO-ны ресiмдеген кеден органы лауазымды адамының (орындаушы инспектордың) қолы қойылады. Қолы орындаушы инспектордың жеке нөмiрлiк мөрiмен куәландырылады.
10-баған. "Кедендiк төлемдер мен салықтардың төленгендiгiн растайтын құжаттың N және күнi".
Бағанда сол бойынша кедендiк төлемдер мен салықтар төленген төлем құжатының деректемелерi көрсетiледi.
11-баған. "Төлеушiнiң қолы".
Бағанға ККО 4-бағанындағы көрсетiлген адам немесе оның өкiлi болып табылатын адам, не төлемдердi ККО-ны пайдалана отырып iс жүзiнде жүзеге асырған адам өзiнiң тегiн, атын, әкесiнiң атын көрсете отырып қол қояды.
4. ҚККО бағандарын толтырудың тәртiбi
15. ҚККО-нiң бағандары мынадай тәртiп бойынша толтырылады:
1-баған. "Өткiзу тәсiлi".
ККO 1-бағанының екiнші бөлiгiне тауарларды өткiзу тәсiлi туралы мәлiметтер жазылады.
2-баған. "N қосымша парақ".
Бағанда ҚККО-нiң екi мәндi реттiк нөмiрi қойылады, мысалы "02".
3-баған. "Анықтамалық нөмiр".

В графу 3 добавочного листа переносятся сведения о справочном номере, указанные в графе 3 ТПО.
Графа 4. "Наименование товаров/страна происхождения/взимаемых таможенных пошлин и сборов".
В графе указываются построчно сведения о товарах, их стране происхождения и взимаемых по ним платежах.
В первой (слева направо) колонке в верхних полях (ячейках без наименования) указывают наименование товара или транспортного средства, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан, ниже - код товара по ТН ВЭД, применяемой в Республике Казахстан для расчета таможенных платежей.
Под заголовком "Количество/Вес" указывается их количество с единицей измерения и вес товара в килограммах.
Во второй колонке под заголовком "Стоимость" указывается стоимость товара в национальной валюте.
В третьей колонке справа от заголовка "Пошлина" указывается ставка таможенной пошлины на данный товар,
а ниже - сумма таможенной пошлины в национальной валюте.
В четвертой колонке справа от заголовка "Акциз" указывается ставка акциза на данный товар, а ниже - сумма акциза в национальной валюте.
В пятой колонке справа от заголовка "НДС" указывается ставка налога на добавленную стоимость (далее - НДС)
на данный товар, а ниже - сумма НДС в национальной валюте.
В шестой колонке справа от заголовка "Другие налоги" указывается ставка других взимаемых платежей, предусмотренных таможенным и налоговым законодательствами на данный товар, а ниже - сумма платежа в национальной валюте.
В последней подграфе "Итого" даются суммарные данные по ДТПО в целом по соответствующим колонкам графы.
В случае, если данный товар не облагается каким-либо видом платежа из имеющихся в графе, то в правой верхней части и в нижней части данного вида платежа ставятся прочерки.
Расчет таможенных сборов за таможенное оформление всех перечисленных в ДТПО товаров производится в графе 8 ТПО на основании суммарной стоимости товаров, указанной в подграфе "Итого".
При недостатке места в случае превышения 10 наименований товаров или таможенных платежей заполняется очередной добавочный лист. В добавочном листе в графе 2 указывается порядковый номер листа и в графе 3 дублируется справочный номер ТПО. При этом остальные графы ДТПО заполняются в соответствии с указанным выше порядком.
Графа 5. "Дополнительная информация".
В графе указывается необходимая дополнительная информация, перечисляются документы, необходимые для начисления таможенных платежей, в том же порядке, что и при заполнении графы 6 ТПО.
Графа 6. "Подпись сотрудника таможни".
Заполняется аналогично графе 9 ТПО.
Графа 7. "Подпись плательщика".
Заполняется аналогично графе 11 ТПО.

Қосымша парақтың 3-бағанына ККО-ның 3-бағанында көрсетiлген анықтамалық нөмiр туралы мәлiметтер көшiрiледi.
4-баған. "Тауарлардың атауы/шыққан елi/алынатын кеден баждары мен алымдарының атауы".
Бағанда тауарлар, олардың шыкқан елi және олар бойынша алынатын төлемдер туралы мәліметтер жолма-жол көрсетiледi.
Бiріншi бағанада (солдан оңға қарай) жоғарғы бос жерлерде (атаусыз торларда) Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізілетін тауарлардың немесе көлік құралдарының атауы, төменде - кеден төлемдерiн есептеуге арналған Қазақстан Республикасында қолданылатын СЭҚ TН бойынша тауардың коды көрсетіледі.
"Саны, салмағы" тақырыптарының астында олардың өлшем бiрлігіндегi саны және тауардың килограмдағы салмағы көрсетіледi.
Екінші бағанада "Құны" тақырыбының астында тауардың ұлттық валютадағы құны көрсетiледі.
Үшiнші бағанада "Баж" тақырыбының оң жағында аталған тауарға арналған кеден бажының ставкасы, ал төменде - кеден бажының ұлттық валютадағы сомасы көрсетiледi.
Төртінші бағанада "Акциз" тақырыбының оң жағында аталған тауарға арналған акциздің ставкасы, ал төменде - акциздің ұлттық валютадағы сомасы көрсетіледi.
Бесiншi бағанада "ҚҚС" тақырыбының оң жағында аталған тауарға арналған қосымша құн салығының (бұдан әрi - ҚҚСC) ставкасы, ал төменде ҚҚС-тың ұлттық валютадағы сомасы көрсетiледi.
Алтыншы бағанадағы "Басқа салықтар" тақырыбының оң жағында аталған тауарға арналған кеден және салық заңнамаларында көзделген басқа да алынатын төлемдердiң ставкасы, ал төменде - төлемнiң ұлттық валютадағы сомасы көрсетiледi.
"Жиынтығы" соңғы қосымша бағанында тұтастай алғанда бағанның тиісті бағаналары бойынша ҚККО жөніндегі сомалық деректер берiледi.
Егер аталған тауарға бағандағы қандай да біp төлем түрлерi салынбаса, онда төлемнiң аталған түрiнiң оң жақ жоғарғы бөлігіне және төменгi бөлiгiне сызықшалар қойылады.
ҚККО-де санамаланған барлық тауарларды кедендiк ресiмдегендiк үшін кеден алымдарының есебi ККО-ның 8-бағанында "Жиынтық" қосымша бағанында көрсетiлген тауарлардың жалпы құнының негiзiнде жүргізіледі.
Тауарлар мен төлем төлемдерiнiң атаулары 10-нан асатын жағдайда орын жетiспеген кезде кезектi қосымша парақ толтырылады. Қосымша парақтың 2-бағанында парақтың реттік нөмiрi көрсетiледi және 3-бағанда ККО-ның анықтамалық нөмiрi қайталанады. Бұл ретте ҚККО-нiң қалған бағандары жоғарыда көрсетiлген тәртіпке сәйкес толтырылады.
5-баған. "Қосымша ақпарат".
Бағанда қажеттi қосымша ақпарат көрсетiледi, кеден төлемдерiн есептеу үшiн қажеттi құжаттар ККО-ның 6-бағанын толтыру кезiндегiдей тәртiппен санамаланады.
6-баған. "Кеден қызметкерiнiң қолы.
ККO-ның 9-бағанына ұқсас толтырылады.
7-баған. "Төлеушiнiң қолы".
ККО-ның 11-бағанына ұқсас толтырылады.

17. При уплате плательщиком таможенных платежей и налогов через учреждения банка ТПО служит для расчета сумм таможенных платежей и налогов. Инспектор-исполнитель вносит сведения о платежном документе в колонку "Подробности подсчета" графы 8 ТПО после получения форм, предоставляемых управлениями казначейства ежедневно таможенному органу, чеков, выдаваемых электронными терминалами и приходных квитанций касс банков второго уровня, подтверждающих уплату плательщиком таможенных платежей, налогов и пени в государственный бюджет. После чего третий экземпляр выдается на руки плательщику. Первый экземпляр инспектор-исполнитель сдает на хранение вместе с другими документами в соответствии с установленным порядком, а второй экземпляр передает в бухгалтерию таможенного органа.
5. Заключительные положения
18. В случае отсутствия в графах ТПО достаточного места для указания требуемых сведений, допускается их указание в соответствующих графах ДТПО. ДТПО может использоваться также как расчетная таблица при расчете и иных таможенных платежей. Каждый экземпляр ДТПО заверяется подписью и личной номерной печатью инспектора-исполнителя, а во второй графе ТПО ставится их количество.
19. После фактической уплаты денежных средств по ТПО внесение каких-либо изменений в ТПО не допускается. При обнаружении фактов неправомерного начисления, необходимо оформить новый ТПО с аннулированием прежнего варианта. В новом ТПО необходимо сделать соответствующую отметку об оформлении данного ТПО взамен аннулированного, с указанием справочного номера последнею (аннулированного).
20. Любая ссылка на ТПО осуществляется по справочному номеру, указанному в графе 3 ТПО.
--------------------------------------------------------------------
* понятие инспектор-исполнитель - уполномоченное должностное лицо таможенного органа согласно своих функциональных обязанностей, осуществляющее таможенное оформление, начисление и контроль за уплатой таможенных платежей и налогов.
Приложение N 1
к Правилам заполнения и учета
таможенного приходного ордера
и его формы, утвержденной
приказом Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 23 мая 2003 года N 236
Таможенный приходный ордер      N ХХ - 000000        Форма ТПО
_____________________________________
! 1. Тип ордера   ! 2. Добавочных
!                 !    листов
------------------------------!                 !
3.  Справочный номер  /  /  /!                 !
--------------------------------------------------------------------
4.  Плательщик                                 ! 5. Курс валюты
------------------!
!РНН              !
--------------------------------------------------------------------

17. Төлеушi кеден төлемдерi мен салықтарын банк мекемелерi арқылы төлеген жағдайда ККО кеден төлемдерi мен салықтарының сомаларын есептеу үшiн қызмет етедi. Орындаушы инспектор төлем құжаты туралы мәлiметтердi оған төлеушi ақша қаражатының түсуi фактiсi бойынша кеден төлемдерi бөлiмiнде тiркелген банктiк төлем құжатын көрсеткеннен кейiн ККО-ның 8-бағаны "Есептеудiң егжей-тегжейi" бағанасына енгiзедi. Одан кейiн үшiншi дана төлеушiнiң қолына берiледi. Орындаушы инспектор бiрiншi дананы белгiленген тәртiпке сәйкес басқа құжаттарымен бiрге сақтауға тапсырады, ал екiншi дананы кеден органының бухгалтериясына бередi.
5. Қорытынды ережелер
18. ККО-ның бағандарында талап етiлетiн мәлiметтердi көрсету үшiн жеткiлiктi орындар болмаған жағдайда, оларды ҚККО-нiң тиiстi бағандарында көрсетуге рұқсат етiледi. ҚККО өзге де кеден төлемдерiн есептеу кезiнде есеп кестесi ретiнде де пайдалануы мүмкiн. ҚККO-нiң әрбiр данасы орындаушы инспектордың қолымен және жeкe нөмiрлiк мөрiмен куәландырылады, ал ККО-ның екiншi бағанына олардың саны қойылады.
19. Ақшалай қаражат ККО бойынша iс жүзiнде төленгеннен кейiн ККО-ға қандай да бiр өзгерiстер енгiзуге рұқсат етiлмейдi. Заңсыз есептеу фактiлерi анықталған жағдайда, бұрынғы нұсқасының күшiн жоя отырып жаңа ККО ресiмдеу қажет. Жаңа ККO-да аталған ККО-ны күшi жойылғанның орнына ресiмдеу туралы тиiстi белгiнi соңғының (күшi жойылғанның) анықтамалық нөмiрiн көрсете отырып жасау қажет.
20. ККО-ға кез келген сiлтеме ККO-ның 3-бағанында көрсетiлген анықтамалық нөмiр бойынша жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 23 мамырда
N 236 бұйрығымен
бекітілген
Кедендік кіріс ордерін
толтыру мен есебін жүргізудің
тәртібі туралы ережесіне
1-қосымша
Кедендік кіріс ордері   N ХХ - 000000                   ККО нысаны
_____________________________________
| 1. Ордер түрі   |2. Қосымша парақтар
------------------------------|                 |
3.  Анықтама нөмір   /  /  / |                 |
--------------------------------------------------------------------
4.  Төлеуші                                    | 5. Валюта бағамы
------------------|
|СТН              |
--------------------------------------------------------------------

6. Дополнительная информация/            !6.1. Код товара по ТН ВЭД
представляемые документы              !6.2. Вес товара (кг)
!6.3. Количество
!6.4. Страна происхождения
------------------------------------------!-------------------------
7. Наименование взимаемых                !7.1. !в долларах
таможенных платежей                   !Стои-!США
!мость!
!това-!-------------------
!ров  !в националь-
!     !ной валюте
--------------------------------------------------------------------
8. Исчисление ! Вид  !   Основа   !Ставка!Сумма! СП !Подробности
таможенных !      ! начисления !      !     !    !подсчета
пошлин и   !----------------------------------------------------
сборов     !      !            !      !     !    !
!      !            !      !     !    !
!----------------------------------------------------
!8.1.  !        !
!Всего !цифрами !
!под-  !--------!------------------------------------
!лежит !прописью!
!оплате!        !
--------------------------------------------------------------------
9. Подпись сотрудника         !10. N и дата документа,!11. Подпись
таможни                    !    подтверждающего    !плательщика
!    оплату таможенных  !
!    платежей и налогов !
М.П.     !                       !
--------------------------------------------------------------------
1  !  Экземпляр для таможни         ! 1  !
--------------------------------------------------------------------
Таможенный приходный ордер      N ХХ - 000000        Форма ТПО
_____________________________________
! 1. Тип ордера   ! 2. Добавочных
!                 !    листов
------------------------------!                 !
3.  Справочный номер  /  /  /!                 !
--------------------------------------------------------------------
4.  Плательщик                                 ! 5. Курс валюты
------------------!
!РНН              !
--------------------------------------------------------------------
6. Дополнительная информация/            !6.1. Код товара по ТН ВЭД
представляемые документы              !6.2. Вес товара (кг)
!6.3. Количество
!6.4. Страна происхождения
------------------------------------------!-------------------------
7. Наименование взимаемых                !7.1. !в долларах
таможенных платежей                   !Стои-!США
!мость!
!това-!-------------------
!ров  !в валюте платежа
!     !
--------------------------------------------------------------------
8. Исчисление ! Вид  !   Основа   !Ставка!Сумма! СП !Подробности
таможенных !      ! начисления !      !     !    !подсчета
пошлин и   !----------------------------------------------------
сборов     !      !        !   !      !     !    !
!      !        !   !      !     !    !
!---------------!------------------------------------

6. Қосымша ақпарат/                     |6.1. СЭҚ ТН бойынша
ұсынылатын құжаттар                  |     тауарлардың коды
|6.2. Тауардың салмағы
|     (кг)
|6.3. Саны
|6.4. Шығарған елі
-----------------------------------------|--------------------------
7. Алынған кедендік төлемдердің         |7.1.  |АҚШ долларында
атауы                                |Тауар.|
|лардың|
|құны  |-------------------
|      |ұлттық
|      |валютада
--------------------------------------------------------------------
8. Кеден      | Түрі | Есептеудің|Ставка|Сома.| СП | Есептеудің
баждары мен|      |   негізі  |      |сы   |    | дұрыстығы
салықтарын |----------------------------------------------------
есептеу    |      |           |      |     |    |
|      |           |      |     |    |
|----------------------------------------------------
|8.1.  |        |
|Барлық| санмен |
|төлеу.|--------|------------------------------------
|ге жа.| жазумен|
|татыны|        |
--------------------------------------------------------------------
9. Кеден қызметкерінің        |10. Кеден баждары мен  |11. Төлеу.
қолы                       |    салықтарының төлен.|    шінің
|    гендігін растайтын |    қолы
|    құжаттың N және    |
М.О.     |    күні               |
--------------------------------------------------------------------
1  | Кеденге арналған данасы   | 1  |
--------------------------------------------------------------------
Кедендік кіріс ордері        N ХХ - 000000        ККО нысаны
_____________________________________
| 1. Ордердің түрі|2. Қосымша парақтар
------------------------------|                 |
3.  Анықтама нөмір   /  /  / |                 |
--------------------------------------------------------------------
4.  Төлеуші                                    | 5. Валюта бағамы
------------------|
|СТН              |
--------------------------------------------------------------------
6. Қосымша ақпарат/                     |6.1. СЭҚ ТН бойынша
ұсынылатын құжаттар                  |     тауардың коды
|6.2. Тауардың салмағы
|     (кг)
|6.3. Саны
|6.4. Шыққан елі
-----------------------------------------|--------------------------
7. Алынатын кеден төлемдердің           |7.1.  |АҚШ долларында
атауы                                |Тауар.|
|лардың|
|құны  |-------------------
|      |төлем
|      |валютасында
--------------------------------------------------------------------
8. Кеден      | Түрі | Есептеудің|Ставка|Сома | СП | Есептеудің
баждары мен|      |   негізі  |      |     |    | дұрыстығы
салықтарын |----------------------------------------------------
есептеу    |      |           |      |     |    |
|      |           |      |     |    |
|----------------------------------------------------