Об утверждении Правил представления отчетности накопительными пенсионными фондами
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 года № 213. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 августа 2003 года № 2447. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 15 декабря 2004 года № 175 (V043384)(вводится в действие с 1 февраля 2005 года)
В соответствии со статьями 6 и 49 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и подпунктом 22) пункта 24 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 188, в целях повышения степени прозрачности и эффективности функционирования накопительных пенсионных фондов Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности накопительными пенсионными фондами (приложение 1 к настоящему постановлению).
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу нормативные правовые акты, указанные в приложении 2 к настоящему постановлению.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан и накопительных пенсионных фондов.
4. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 4 июля 2003 года N 213
"Об утверждении Правил
представления отчетности
накопительными пенсионными
фондами"
Правила
представления отчетности накопительными
пенсионными фондами
Правила представления отчетности накопительными пенсионными фондами (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и устанавливают формы и сроки представления отчетности накопительными пенсионными фондами.
Глава 1. Понятия, используемые в настоящих Правилах

Жинақтаушы зейнетақы қорларының есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 4 шілдедегі N 213 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 14 тамызда тіркелді. Тіркеу N 2447. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 175 (V043384) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 және 49-баптарына және Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 11 тамыздағы N 188 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 24-тармағының 22) тармақшасына сәйкес, жинақтаушы зейнетақы қорлары жұмыс істеуінің айқындылық дәрежесін және тиімділігін арттыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Жинақтаушы зейнетақы қорларының есеп беру ережесі бекітілсін (осы қаулыға 1-қосымша).
2. Осы қаулы күшіне енген күннен бастап осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының барлық мүдделі бөлімшелеріне және жинақтаушы зейнетақы қорларына жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
5. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Жинақтаушы зейнетақы
қорларының есеп беру
ережесін бекіту туралы"
2003 жылғы 4 шілдедегі
N 213 қаулысына
1-қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорларының есеп беру ережесі
Жинақтаушы зейнетақы қорларының есеп беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және жинақтаушы зейнетақы қорларының есеп беру нысандары мен мерзімдерін белгілейді.
1-тарау. Осы Ережеде пайдаланылатын ұғымдар

1. Уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий функции и полномочия по регулированию и надзору за деятельностью накопительных пенсионных фондов, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, банков-кастодианов, страховых организаций.
2. Чистые пенсионные активы - пенсионные активы накопительного пенсионного фонда за вычетом его обязательств, относящихся к пенсионным активам.
3. Условная единица пенсионных активов - удельная величина пенсионных активов накопительного пенсионного фонда, характеризующая эффективность инвестиционного управления пенсионными активами.
Глава 2. Порядок представления отчетности
4. Накопительный пенсионный фонд представляет в уполномоченный орган:
1) еженедельно, не позднее 16.00 алматинского времени четверга текущей недели за период с понедельника по пятницу истекшей недели включительно, следующую отчетность:
бухгалтерский баланс, в соответствии с Приложением 1 к настоящим Правилам;
отчет о доходах и расходах, в соответствии с Приложением 2 к настоящим Правилам;
отчет о чистых пенсионных активах, в соответствии с Приложением 3 к настоящим Правилам.
2) ежемесячно, не позднее 16.00 алматинского времени пятого рабочего дня текущего месяца, отчетность за истекший месяц:
бухгалтерский баланс, в соответствии с Приложением 1 к настоящим Правилам;
отчет о доходах и расходах, в соответствии с Приложением 2 к настоящим Правилам;
отчет о чистых пенсионных активах, в соответствии с Приложением 3 к настоящим Правилам;
отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, в соответствии с Приложением 4 к настоящим Правилам;
сведения о текущей стоимости условной единицы пенсионных активов, в соответствии с Приложением 5 к настоящим Правилам;
сведения о пенсионных выплатах, в соответствии с Приложением 6 к настоящим Правилам;
сведения об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов, в соответствии с Приложением 7 к настоящим Правилам;
сведения об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов, в соответствии с Приложением 8 к настоящим Правилам;
сведения об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных профессиональных пенсионных взносов, в соответствии с Приложением 9 к настоящим Правилам;
сведения о финансовых инвестициях, размещенных за счет собственных активов, в соответствии с Приложением 10 к настоящим Правилам;
сведения об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан в соответствии с Приложением 11 к настоящим Правилам.

1. Уәкілетті орган - жинақтаушы зейнетақы қорларының, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың, кастодиан-банктердің, сақтандыру ұйымдарының қызметін реттеу және қадағалау жөніндегі функциялар мен өкілеттіктерді жүзеге асыратын мемлекеттік ұйым.
2. Таза зейнетақы активтері - жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтеріне жататын міндеттемелерін шегергеннен кейінгі оның зейнетақы активтері.
3. Зейнетақы активтерінің шартты бірлігі - зейнетақы активтерін инвестициялық басқарудың тиімділігін сипаттайтын жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері үлесінің көлемі.
2-тарау. Есеп беру тәртібі
4. Жинақтаушы зейнетақы қоры уәкілетті органға мынадай  есепті береді:
1) апта сайын, өткен аптадағы дүйсенбі мен жұма аралығындағы кезеңге ағымдағы аптадағы бейсенбіде Алматы уақыты бойынша 16-00-ден кешіктірмей мынадай есепті береді:
осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік баланс;
осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес кірістер мен шығыстар туралы есеп;
осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес таза зейнетақы активтері туралы есеп.
2) ай сайын, өткен айға есеп ағымдағы айдың бесінші жұмыс күні Алматы уақыты бойынша 16-00-ден кешіктірмей:
осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік баланс;
осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес кірістер мен шығыстар туралы есеп;
осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес таза зейнетақы активтері туралы есеп;
осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп;
осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес зейнетақы активтерінің шартты бірлігінің ағымдағы құны туралы есеп;
осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес зейнетақы төлемдері туралы мәліметтер;
осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы мәліметтер;
осы Ереженің 8-қосымшасына сәйкес жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы мәліметтер;
осы Ереженің 9-қосымшасына сәйкес жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және ерікті кәсіби зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы мәліметтер;
осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес меншікті активтер есебінен орналастырылған қаржылай инвестициялар туралы мәліметтер;
осы Ереженің 11-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының облыстары бойынша жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы мәліметтер.

3) ежегодно, за период с 01 января по 31 декабря отчетного года, в срок до 01 апреля года, следующего за отчетным:
бухгалтерский баланс, в соответствии с Приложением 1 к настоящим Правилам;
отчет о доходах и расходах, в соответствии с Приложением 2 к настоящим Правилам;
отчет о чистых пенсионных активах, в соответствии с Приложением 3 к настоящим Правилам;
отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, в соответствии с Приложением 4 к настоящим Правилам;
сведения о текущей стоимости условной единицы пенсионных активов, в соответствии с Приложением 5 к настоящим Правилам;
сведения о пенсионных выплатах, в соответствии с Приложением 6 к настоящим Правилам;
сведения об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов, в соответствии с Приложением 7 к настоящим Правилам;
сведения об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов, в соответствии с Приложением 8 к настоящим Правилам;
сведения об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных профессиональных пенсионных взносов, в соответствии с Приложением 9 к настоящим Правилам;
сведения о финансовых инвестициях, размещенных за счет собственных активов, в соответствии с Приложением 10 к настоящим Правилам;
сведения об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан в соответствии с Приложением 11 к настоящим Правилам отчет о движении денег в соответствии с Приложением 12 к настоящим Правилам;
отчет о движении денег в соответствии с Приложением 12 к настоящим Правилам;
отчет об изменениях в собственном капитале, в соответствии с Приложением 13 к настоящим Правилам;
пояснительную записку к отчетности;
аудиторский отчет, по результатам проведенного аудита финансовой отчетности за отчетный год.
5. Накопительный пенсионный фонд представляет отчетность на электронном и бумажном носителях. Отчетность на бумажном носителе должна соответствовать отчетности, представленной на электронном носителе.
6. Отчетность на бумажном носителе подписывается первым руководителем, главным бухгалтером или их заместителями, имеющими право подписи, и заверяется печатью накопительного пенсионного фонда.
7. Все листы отчетности нумеруются, и их общее количество указывается в сопроводительном письме.
8. Данные отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
9. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге в отчете округляется до нуля, а сумма равная пятьсот и выше, округляется до тысячи тенге.

3) жыл сайын, есепті жылдың 1 қаңтары мен 31 желтоқсаны аралығындағы кезеңге, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 сәуіріне дейінгі мерзімде:
осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік баланс;
осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес кірістер мен шығыстар туралы есеп;
осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес таза зейнетақы активтері туралы есеп;
осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп;
осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес зейнетақы активтерінің шартты бірлігінің ағымдағы құны туралы есеп;
осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес зейнетақы төлемдері туралы мәліметтер;
осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы мәліметтер;
осы Ереженің 8-қосымшасына сәйкес жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы мәліметтер;
осы Ереженің 9-қосымшасына сәйкес жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және ерікті кәсіби зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы мәліметтер;
осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес меншікті активтер есебінен орналастырылған қаржылай инвестициялар туралы мәліметтер;
осы Ереженің 11-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының облыстары бойынша жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы мәліметтер;
осы Ереженің 12-қосымшасына сәйкес ақша қозғалысы туралы есеп;
осы Ереженің 12-қосымшасына сәйкес меншік капиталындағы өзгерістер туралы есеп;
есепке түсіндірме жазба;
есептік жылда жүргізілген қаржылық есеп аудитінің нәтижелері туралы аудиторлық есеп.
5. Жинақтаушы зейнетақы қоры есепті электрондық тасымалдағышта және қағаз жазбада береді. Қағаз жазбадағы есеп электрондық тасымалдағышпен берілген есеппен сәйкес келуге тиіс.
6. Қағаз жазбадағы есепке бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олардың қол қоюға құқығы бар орынбасарлары қол қойып, жинақтаушы зейнетақы қорының мөрімен куәландырады.
7. Есептің барлық парақтарына нөмір қойылады және олардың жалпы саны ілеспе хатта көрсетіледі.
8. Есептегі мәліметтер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен - теңгемен көрсетіледі.
9. Есеп жасаған кезде пайдаланылатын өлшем бірліктері мың теңгемен белгіленеді. Есепте бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүзге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.

(мужчины - 63 года, женщины - 58 лет)      702
количество (человек)                   703
сумма                                  704
при достижении пятидесятипятилетнего
возраста и достаточности пенсионных
накоплений для обеспечения выплат не ниже
размера минимальной пенсии                 705
количество (человек)                   706
сумма                                  707
инвалидам I и II группы (инвалидность
бессрочно)                                 708
количество (человек)                   709
сумма                                  710
добровольных пенсионных взносов            800
количество (человек)                   801
сумма                                  802
добровольных профессиональных взносов:     900
при достижении пятидесятилетнего возраста  901
количество (человек)                   902
сумма                                  903
при достижении пенсионного возраста
(мужчины - 63 года, женщины - 58 лет)      904
количество (человек)                   905
сумма                                  906
Всего пенсионные выплаты                   1000
-------------------------------------------------------------------
Первый руководитель _________________
Главный бухгалтер ___________________      Место для печати
Исполнитель __________
телефон _________
Приложение 7
к Правилам представления
отчетности накопительными
пенсионными фондами
Сведения
об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков
(получателей) обязательных пенсионных взносов
______________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на "___" "___________" _____года
(в тысячах тенге)
-------------------------------------------------------------------
Возраст вкладчиков| Символ |      Мужчины       |     Женщины
(получателей)   |        |---------------------------------------
|        |Количество |  Сумма |Количество |Сумма
|        |(человек)  |        |(человек)  |
-------------------------------------------------------------------
до 20 лет         101
с 21-30 лет        102
с 31-40 лет        103
с 41-50 лет        104
51 год           105
52 года          106
...            ...
84 года и более      138
Итого           100
-------------------------------------------------------------------
Первый руководитель _________________
Главный бухгалтер ___________________      Место для печати
Исполнитель __________
телефон _________
Приложение 8
к Правилам представления
отчетности накопительными
пенсионными фондами
Сведения
об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков
(получателей) добровольных пенсионных взносов
______________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на "___" "___________" _____года
(в тысячах тенге)
-------------------------------------------------------------------
Возраст вкладчиков| Символ |      Мужчины       |     Женщины
(получателей)   |        |---------------------------------------
|        |Количество |  Сумма |Количество |Сумма
|        |(человек)  |        |(человек)  |
-------------------------------------------------------------------
до 20 лет         101
с 21-30 лет        102
с 31-40 лет        103
с 41-50 лет        104
51 год           105
52 года          106
...            ...
84 года и более      138
Итого           100
-------------------------------------------------------------------
Первый руководитель _________________
Главный бухгалтер ___________________      Место для печати
Исполнитель __________
телефон _________
Приложение 9
к Правилам представления
отчетности накопительными
пенсионными фондами
Сведения
об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков
(получателей) добровольных профессиональных пенсионных взносов
______________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на "___" "___________" _____года
(в тысячах тенге)
-------------------------------------------------------------------
Возраст вкладчиков| Символ |      Мужчины       |     Женщины
(получателей)   |        |---------------------------------------
|        |Количество |  Сумма |Количество |Сумма
|        |(человек)  |        |(человек)  |
-------------------------------------------------------------------
до 20 лет         101
с 21-30 лет        102
с 31-40 лет        103
с 41-50 лет        104
51 год           105
52 года          106
...            ...
84 года и более      138
Итого           100
-------------------------------------------------------------------
Первый руководитель _________________
Главный бухгалтер ___________________      Место для печати
Исполнитель __________
телефон _________
Приложение 10
к Правилам представления
отчетности накопительными
пенсионными фондами
Сведения о финансовых инвестициях,
размещенных за счет собственных активов
______________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на "____" _____________ года
Форма 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет
собственных активов
-------------------------------------------------------------------
N |Наименование|Нацио- |Коли- |Дата|Дата|Валюта но-|Номиналь- |Ва-
п/| эмитента и |нальный|чество|пос-|по- |минальной |ная стои- |люта
п | вид ценной |иденти-|(штук |та- |га- |стоимости |мость (це-|пла-
|   бумаги   |фика-  |ценных|нов-|ше- |(цены раз-|на разме- |тежа
|            |ционный|бумаг)|ки  |ния |мещения)  |щения) од-|
|            |номер  |      |на  |    |          |ной ценной|
|            |       |      |учет|    |          |бумаги    |
-------------------------------------------------------------------

63 жас, әйелдер - 58 жас)                   702
саны (адам)                           703
сомасы                                704
елу бес жасқа жеткенде және зейнетақының
ең аз мөлшерінен кем емес                   705
саны (адам)                           706
сомасы                                707
I және ІІ топтағы (мүгедектігі
мерзімсіз) мүгедектерге                     708
саны (адам)                           709
сомасы                                710
ерікті зейнетақы жарналары                  800
саны (адам)                           801
сомасы                                802
ерікті кәсіби жарналар:                     900
елу жасқа жеткенде                          901
саны (адам)                           902
сомасы                                903
зейнет жасына келген кезде (ерлер -
63 жас, әйелдер - 58 жас)                   904
саны (адам)                           905
сомасы                                906
Барлық зейнетақы төлемдері                 1000
__________________________________________________________________
Бірінші басшы _____________________
Бас бухгалтер _____________________           Мөрдің орны
Орындаушы _____________________
телефон ___________________
Жинақтаушы зейнетақы
қорларының есеп беру
ережесіне 7-қосымша
Зейнетақы қаражатының көлемі және міндетті
зейнетақы жарналарын салушылардың (алушылардың)
саны туралы мәліметтер
__________________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорларының толық атауы)
_____ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
(мың теңге)
__________________________________________________________________
Салымшылардың |Символы|         Ерлер        |        Әйелдер
(алушылардың) |       |______________________|____________________
жасы      |       | Саны (адам) |  Сома  | Саны (адам) | Сома
__________________________________________________________________
20 жасқа дейін   101
21-30 жас        102
31-40 жас        103
41-50 жас        104
51 жас           105
52 жас           106
...            ...
84 жас және
одан астам       138
Жиынтығы         100
__________________________________________________________________
Басшы __________________
Бас бухгалтер _______________                Мөрдің орны
Орындаушы ______________
телефон ______________
Жинақтаушы зейнетақы
қорларының есеп беру
ережесіне 8-қосымша
Зейнетақы қаражатының көлемі және ерікті зейнетақы
жарналарын салушылардың (алушылардың)
саны туралы мәліметтер
__________________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорларының толық атауы)
_____ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
(мың теңге)
__________________________________________________________________
Салымшылардың |Символы|         Ерлер        |        Әйелдер
(алушылардың) |       |______________________|____________________
жасы      |       | Саны (адам) |  Сома  | Саны (адам) | Сома
__________________________________________________________________
20 жасқа дейін   101
21-30 жас        102
31-40 жас        103
41-50 жас        104
51 жас           105
52 жас           106
...            ...
84 жас және
одан астам       138
Жиынтығы         100
__________________________________________________________________
Басшы __________________
Бас бухгалтер _______________                Мөрдің орны
Орындаушы ______________
телефон ______________
Жинақтаушы зейнетақы
қорларының есеп беру
ережесіне 9-қосымша
Зейнетақы қаражатының көлемі және ерікті кәсіби
зейнетақы жарналарын салушылардың (алушылардың)
саны туралы мәліметтер
__________________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорларының толық атауы)
_____ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
(мың теңге)
__________________________________________________________________
Салымшылардың |Символы|         Ерлер        |        Әйелдер
(алушылардың) |       |______________________|____________________
жасы      |       | Саны (адам) |  Сома  | Саны (адам) | Сома
__________________________________________________________________
20 жасқа дейін   101
21-30 жас        102
31-40 жас        103
41-50 жас        104
51 жас           105
52 жас           106
...            ...
84 жас және
одан астам       138
Жиынтығы         100
__________________________________________________________________
Басшы __________________
Бас бухгалтер _______________                Мөрдің орны
Орындаушы ______________
телефон ______________
Жинақтаушы зейнетақы
қорларының есеп беру
ережесіне 10-қосымша
Меншікті активтер есебінен орналастырылған қаржылық инвестициялар туралы мәліметтер
_______________________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
"_____" _________________ жылғы жағдай бойынша
1-нысан. Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
__________________________________________________________________
N |Бағалы қағаз|Ұлттық|  Саны  |Есепке|Өтеу| Номи.|Бір ба  |Төлем
р/с| түрі және  |біре. |(бағалы | қою  |күні|налдық|ғалы    |валю.
|   оның     |гей.  |қағаздар| күні |    | құн  |қағаздың|тасы
| эмитентінің|ленді.| данасы)|      |    |валю. |номинал |
|   атауы    |ру но.|        |      |    |тасы  |дық құны|
|            |мері  |        |      |    |(орна.|(орна.  |
|            |      |        |      |    |ласты.|ластыру |
|            |      |        |      |    |ру ба.|бағасы) |
|            |      |        |      |    |ғасы) |        |
__________________________________________________________________

А |      1     |   2   |   3  |  4 | 5  |     6    |     7    | 8
-------------------------------------------------------------------
Итого:          х             х   х        х          х      х
Всего акций:    х             х   х        х          х      х
Всего долго-
срочных цен-
ных бумаг:      х             х   х        х          х      х
Всего крат-
косрочных
ценных бумаг:   х             х   х        х          х      х
Всего по
Форме 1:        х             х   х        х          х      х
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
-------------------------------------------------------------------
N |Наименование|Цена покупки| Суммарная  | Суммарная текущая |При-
п/| эмитента и |   за одну  |начисленное |стоимость (в тенге)|рост
п | вид ценной |   ценную   |вознагражде-|                   |(+),
|   бумаги   |   бумагу   |ние         |                   |сни-
|            |            |            |                   |жение
|            |            |            |                   |((14)
|            |            |            |                   |-
|            |            |            |                   |(13))
|            |---------------------------------------------------
|            |в ино- |в   |в валю-|в   |на конец |на конец |
|            |стран- |тен-|те но- |тен-|(дата в  |(дата в  |
|            |ной    |ге  |миналь-|ге  |формате  |формате  |
|            |валюте |    |ной    |    |дата, ме-|дата, ме-|
|            |       |    |стои-  |    |сяц, год)|сяц, год)|
|            |       |    |мости  |    |         |         |
-------------------------------------------------------------------
А |      1     |   9   | 10 |   11  | 12 |    13   |    14   | 15
-------------------------------------------------------------------
Итого:          х     х
Всего акций:    х     х       х     х
Всего долго-
срочных цен-
ных бумаг:      х     х       х
Всего крат-
косрочных
ценных бумаг:   х     х       х
Всего по
Форме 1:        х     х       х
-------------------------------------------------------------------
Форма 2. Ценные бумаги, приобретенные по операциям
"обратного репо"
-------------------------------------------------------------------
N |Наименование|Нацио- |Коли- |Дата|Дата |Валюта|Ва-  |Цена откры-
п/| эмитента и |нальный|чество|от- |зак- |номи- |люта |тия операции
п | вид ценной |иденти-|(штук |кры-|рытия|наль- |сдел-|за одну цен-
|   бумаги   |фика-  |ценных|тия |опе- |ной   |ки   |ную бумагу
|            |ционный|бумаг)|опе-|рации|стои- |     |------------
|            |номер  |      |ра- |     |мости |     |в ино- |в
|            |       |      |ции |     |      |     |стран- |тен-
|            |       |      |    |     |      |     |ной    |ге
|            |       |      |    |     |      |     |валюте |
-------------------------------------------------------------------
А |      1     |   2   |  3   | 4  |  5  |   6  |  7  |   8   | 9
-------------------------------------------------------------------
Итого:          х            х     х      х     х      х     х
Всего по
Форме 2:        х            х     х      х     х      х     х
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
-------------------------------------------------------------------
N |Наименование|Цена закрытия| Прирост (+), |Став-|Суммар- |
п/| эмитента и | операции за | снижение (-) |ка   |ная те- |
п | вид ценной | одну ценную |              |до-  |кущая   |
|   бумаги   |    бумагу   |              |ход- |стои-   |
|            |             |              |ности|мость (в|
|            |             |              |по   |тенге)  |
|            |             |              |опе- |        |
|            |             |              |рации|        |
|            |---------------------------------------------------
|            |в иност-|в   |в иност-|в    |     |на конец|на ко-
|            |ранной  |тен-|ранной  |тенге|     |(дата в |нец
|            |валюте  |ге  |валюте  |[(11)|     |формате |(дата в
|            |        |    |[(10)-  |-    |     |дата,   |формате
|            |        |    |(8)]    |(9)] |     |месяц,  |дата,
|            |        |    |        |     |     |год)    |месяц
|            |        |    |        |     |     |        |год)
-------------------------------------------------------------------
А |      1     |   10   | 11 |    12  | 13  |  14 |   15   |  16
-------------------------------------------------------------------
Итого:          х      х                     х
Всего по
Форме 2:        х      х       х             х
-------------------------------------------------------------------
Форма 3. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан
и банках второго уровня
--------------------------------------------------------------------
N |Наименование|Валюта|Валюта |Сумма вклада | Начисленное  |Текущая
п/|    банка   |вклада|вознаг-|             |вознаграждение|стои-
п |            |      |ражде- |             |              |мость (в
|            |      |ния по |             |              |тенге)

А |      1     |   2  |   3    |   4  | 5  |  6   |   7    |  8
__________________________________________________________________
Жиынтығы:       х               х     х     х      х       х
Барлық
акциялар:       х               х     х     х      х       х
Барлығы ұзақ
мерзімді
бағалы
қағаздар:       х               х     х     х      х       х
Барлығы қысқа
мерзімді
бағалы
қағаздар:       х               х     х     х      х       х
Барлығы
1-нысан
бойынша:        х               х     х     х      х       х
__________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N |Бағалы қағаз| Бір бағалы  |Жиынтық есеп. |Жиынтық ағым.|Өсу (+),
р/с| түрі және  |  қағаздың   |телген сыйақы |  дағы құн   |азаю (-)
|оның эмитен.|  сатып алу  |              | (теңгемен)  |[(14) -
|тінің атауы |_____________|______________|_____________|(13)]
|            |шетел  |тең. |номинал.|тең. |аяқтал.|аяқ. |
|            |валюта.|гемен|дық құн |гемен|ғанда  |тал. |
|            |сымен  |     |валюта. |     |[күні, |ғанда|
|            |       |     |сымен   |     | айы,  |[күні,
|            |       |     |        |     | жылы  |айы, |
|            |       |     |        |     |форма. |жылы |
|            |       |     |        |     |тымен  |форма|
|            |       |     |        |     |       |тымен|
___________________________________________________________________
А |     1      |   9   |  10 |   11   |  12 |   13  | 14  |  15
___________________________________________________________________
Жиынтығы:       х      х
Барлық
акциялар:       х      х       х      х
Барлығы ұзақ
мерзімді
бағалы
қағаздар:       х      х       х
Барлығы қысқа
мерзімді
бағалы
қағаздар:       х      х       х
Барлығы
1-нысан
бойынша:        х      х       х
__________________________________________________________________
2-нысан. "Кері репо" операциялары бойынша сатып
алынған бағалы қағаздар
__________________________________________________________________
N | Бағалы қағаз | Ұлттық | Саны   |Операцияны|Операцияны|Номинал.
р/с|түрі және оның|бірегей.|(бағалы | ашу күні | жабу күні|дық құн
| эмитентінің  |лендіру |қағаздар|          |          |валютасы
|    атауы     | номері | данасы)|          |          |
___________________________________________________________________
А |       1      |    2   |    3   |    4     |     5    |   6
___________________________________________________________________
Жиынтығы:         х                 х           х        х
Барлығы
2-нысан
бойынша:          х                 х           х        х
___________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
___________________________________________________________________
Мәміле |   Бір бағалы     |   Бір бағалы     | Өсу (+), азаю (-)
валютасы|   қағаз үшін     |   қағаз үшін     |
|  операция ашу    | операция жабу    |
|     бағасы       |     бағасы       |
________|__________________|__________________|____________________
|шетел      |теңге.|шетел      |теңге.|шетел      |теңгемен
|валютасымен| мен  |валютасымен| мен  |валютасымен| [(11)-
|           |      |           |      |[(10)-(8)] |  (9)]
___________________________________________________________________
7   |     8     |   9  |     10    |  11  |     12    |   13
___________________________________________________________________
х         х         х        х        х
х         х         х        х        х         х
___________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
_____________________________________________
Операция бойынша |  Жиынтық   |
кірістілік    |ағымдағы құн|
ставкасы     | (теңгемен) |
|____________|_____________
|аяқталғанда |аяқталғанда
|[күні, айы, |[күні, айы,
|   жылы     |    жылы
| форматымен | форматымен
_____________________________________________
14        |     15     |     16
_____________________________________________
х
х
_____________________________________________
3-нысан. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және
екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
__________________________________________________________________
N |Банктің атауы|Салым|Салым бойынша| Салым сомасы | Есептелген
р/с|             |валю.|   сыйақы    |              |  сыйақы
|             |тасы |  валютасы   |______________|_____________
|             |     |             |шетел  |теңге.|шетел  |теңге.
|             |     |             |валюта.| мен  |валю.  | мен
|             |     |             |сымен  |      |тасымен|
__________________________________________________________________
А |      1      |  2  |      3      |   4   |  5   |   6   |  7
__________________________________________________________________
Жиынтығы:
Барлығы
3-нысан
бойынша:      х         х          х              х
__________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
Ағымдағы |  Банктік салым | Салым  |Сыйақы ставкасы| Жинақталған
құн    | шартын жасаған |мерзімі |   (жылдық     |  сыйақыны
(теңгемен)|күні және номері|(күнмен)|  процентпен)  |  төлеу күні

|            |      |вкладу |             |              |[(5)+(7)]
|            |----------------------------------------------------
|            |      |       |в иност-|в   |в иност-|в    |
|            |      |       |ранной  |тен-|ранной  |тен- |
|            |      |       |валюте  |ге  |валюте  |ге   |
--------------------------------------------------------------------
А |      1     |   2  |   3   |    4   |  5 |   6    |  7  |    8
--------------------------------------------------------------------
Итого:
Всего по
Форме 3:        х      х        х            х
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
--------------------------------------------------------------------
N |Наименование|Дата заключения| Срок |Ставка вознаг-|Дата (перио-
п/|    банка   |и номер догово-|вклада|раждения (в   |дичность) вып-
п |            |ра банковского |(в    |процентах го- |латы накоплен-
|            |вклада         |днях) |довых)        |ного вознаг-
|            |               |      |              |раждения
|            |----------------------------------------------------
|            |               |      |              |
|            |               |      |              |
|            |               |      |              |
--------------------------------------------------------------------
А |      1     |       9       |  10  |       11     |      12
--------------------------------------------------------------------
Итого:              х           х          х              х
Всего по
Форме 3:            х           х          х              х
--------------------------------------------------------------------
Первый руководитель _________________
Главный бухгалтер ___________________      Место для печати
Исполнитель __________
телефон _________
Приложение 11
к Правилам представления
отчетности накопительными
пенсионными фондами
Сведения
об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков
(получателей) обязательных пенсионных взносов
по областям Республики Казахстан
______________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на "___"______________года
-------------------------------------------------------------------
Наименование области |Символ|       Вкладчики (получатели)
|      |-------------------------------------
|      |Количество (человек)|Сумма (в тысячах
|      |                    |     тенге)
-------------------------------------------------------------------
1           |   2  |          3         |       4
-------------------------------------------------------------------
Акмолинская              101
Актюбинская              102
Алматинская              103
Атырауская               104
Восточно-Казахстанская   105
Жамбылская               106
Западно-Казахстанская    107
Карагандинская           108
Кызылординская           109
Костанайская             110
Мангистауская            111
Павлодарская             112
Северо-Казахстанская     113
Южно-Казахстанская       114
город Астана             115
город Алматы             116
Итого                    100
-------------------------------------------------------------------
Первый руководитель _________________
Главный бухгалтер ___________________      Место для печати
Исполнитель __________
телефон _________
Приложение 12
к Правилам представления
отчетности накопительными
пенсионными фондами
Отчет о движении денег (косвенный метод)
______________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
за ___________ год
(в тысячах тенге)
-------------------------------------------------------------------
Наименование статей          |Приме-|За предыду-|За от-
|чание |щий отчет- |четный
|      |ный период |период
-------------------------------------------------------------------
1                  |   2  |     3     |   4
-------------------------------------------------------------------
Операционная деятельность
Доход (убыток) до налогообложения
Корректировки на неденежные
операционные статьи:
в том числе:
амортизационные отчисления
расходы по резервам (провизиям) по
сомнительным долгам
нереализованные доходы и расходы от
изменения стоимости финансовых
активов
начисленные, но неполученные доходы
начисленные, но непонесенные расходы
прочие корректировки на неденежные
статьи
(Увеличение) уменьшение в операционных
активах
Вклады в Национальном Банке Республики
Казахстан и банках второго уровня
Ценные бумаги, предназначенные для
торговли и имеющиеся в наличии для
продажи
Полученные вознаграждения
Счета к получению
Прочие активы
Увеличение (уменьшение) в операционных
обязательствах
Выплаченные вознаграждения
Счета к оплате
Прочие обязательства
Увеличение (уменьшение) в резервном
капитале
Увеличение (уменьшение) денег от
операционной деятельности
Уплаченный корпоративный подоходный
налог
Итого увеличение (уменьшение) денег
от операционной деятельности
после налогообложения
Инвестиционная деятельность
Покупка ценных бумаг, удерживаемых
до погашения
Продажа ценных бумаг, удерживаемых до
погашения
Покупка основных средств и
нематериальных активов
Продажа основных средств и
нематериальных активов
Прочие поступления и платежи
Итого увеличение (уменьшение) денег
от инвестиционной деятельности
Финансовая деятельность
Эмиссия акций
Изъятие акций
Займы полученные
Выплата дивидендов по акциям
Прочие поступления и платежи
Итого движение денег от финансовой
деятельности
Итого чистое увеличение (уменьшение)
денег
Остаток денег на начало периода
Остаток денег на конец отчетного
периода
-------------------------------------------------------------------
Первый руководитель _________________
Главный бухгалтер ___________________      Место для печати
Исполнитель __________
телефон _________
Приложение 13
к Правилам представления
отчетности накопительными
пенсионными фондами
Отчет об изменениях в собственном капитале
______________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на "____" "__________" _____ года
(в тысячах тенге)
-------------------------------------------------------------------
Наименование статей|Уставный|Изъятый|Неопла-|Дополнительный|Резерв-
|капитал |капитал|ченный |  оплаченный  |ный ка-
|        |       |капитал|    капитал   |питал
-------------------------------------------------------------------

[(5)+(7)] |                |        |               |(мерзімділігі)
__________________________________________________________________
8    |        9       |   10   |       11      |     12
__________________________________________________________________
х           х            х             х
х           х            х             х
__________________________________________________________________
Бірінші басшы __________________
Бас бухгалтер __________________          Мөрдің орны
Орындаушы ______________________
Телефон ________________________
Жинақтаушы зейнетақы
қорларының есеп беру
ережесіне 11-қосымша
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша зейнетақы қаражатының көлемі және міндетті зейнетақы жарналарын салымшылардың (алушылардың) саны туралы мәліметтер
________________________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорларының толық атауы)
_____ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
__________________________________________________________________
Облыстардың атауы   |Символы|        Салымшылар (алушылар)
|       |___________________________________
|       |  Саны (адам)  |  Сома (мың теңге)
__________________________________________________________________
1          |   2   |       3       |         4
__________________________________________________________________
Ақмола                   101
Ақтөбе                   102
Алматы                   103
Атырау                   104
Шығыс Қазақстан          105
Жамбыл                   106
Батыс Қазақстан          107
Қарағанды                108
Қызылорда                109
Қостанай                 110
Маңғыстау                111
Павлодар                 112
Солтүстік Қазақстан      113
Оңтүстік Қазақстан       114
Астана қаласы            115
Алматы қаласы            116
Жиынтығы                 100
__________________________________________________________________
Бірінші басшы __________________
Бас бухгалтер _______________                Мөрдің орны
Орындаушы ______________
телефон ______________
Жинақтаушы зейнетақы
қорларының есеп беру
ережесіне 12-қосымша
Ақша қозғалысы туралы есеп (жанама әдіс)
__________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
____ жылғы "___"_________
(мың теңгемен)
__________________________________________________________________
Баптардың атауы            |Ескерту| Өткен |Есептік
|       |есептік|кезеңде
|       |кезеңде|
__________________________________________________________________
1                     |   2   |   3   |   4
__________________________________________________________________
Операциялық қызмет
Салық салынғанға дейінгі кіріс (шығын)
Ақшалай емес операциялық баптарға түзету:
оның ішінде:
амортизациялық есептеулер
күмәнды борыштар жөніндегі резервтер
(провизиялар) бойынша кірістер
жұмсалмаған кірістер және қаржы
активтері құнының өзгеруінен шығыстар
есептелген, бірақ алынбаған кірістер
есептелген, бірақ жұмсалмаған
шығыстар
ақшалай емес баптарға өзге де
түзетулер
Операциялық активтердегі азаю (көбею)
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі
және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
Саудаға арналған және қолда бар бағалы
қағаздар
Алынған сыйақылар
Алуға шоттар
Өзге активтер
Операциялық міндеттемелердегі көбеюі (азаю)
Төленген сыйақылар
Төлеуге шоттар
Өзге міндеттемелер
Резервтік капиталдағы көбею (азаю)
Операциялық қызметтен түскен ақшаның
көбеюі (азаюы)
Төленген корпоративтік табыс салығы
Салық салынғаннан кейін операциялық
қызметтен түскен ақшаның көбею (азаю)
жиынтығы
Инвестициялық қызмет
Өтелегенге дейін ұсталатын бағалы
қағаздарды сатып алу
Өтелегенге дейін ұсталатын бағалы
қағаздарды сату
Негізгі құрал-жабдықты материалдық активтерді
сатып алу
Негізгі құрал-жабдықты материалдық активтерді
сату
Өзге түсімдер мен төлемдер
Инвестициялық қызметтен түскен ақшаның көбею
(азаю) жиынтығы
Қаржылық қызмет
Акциялар эмиссиясы
Акцияларды алу
Алынған заемдар
Акциялар бойынша дивидендтер төлеу
Өзге түсімдер мен төлемдер
Қаржы қызметінен түскен ақша қозғалысының жиынтығы
Ақшаның таза көбею (азаю) жиынтығы
Кезеңнің басындағы ақша қалдығы
Есептік кезеңнің аяғындағы ақша қалдығы
__________________________________________________________________
Бірінші басшы ______________________
Бас бухгалтер _____________________             Мөрдің орны
Орындаушы __________________
телефон ________________
Жинақтаушы зейнетақы
қорларының есеп беру
ережесіне 13-қосымша
Меншік капиталындағы өзгерістер туралы есеп __________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
____жылғы " "_____________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
__________________________________________________________________
Баптардың атауы |Жарғылық|Алынған|Төленбеген|Қосымша |Резервтік
|капитал |капитал| капитал  |төленген| капитал
|        |       |          |капитал |
__________________________________________________________________