Об утверждении Правил взаимодействия медицинских организаций
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 678. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 октября 2003 года N 2513. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года N 785
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 26.11.2009 N 785 (порядок введения в действие см. п. 7).
В соответствии с подпунктом 10 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О системе здравоохранения", приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила взаимодействия медицинских организаций.
2. Руководителям управлений (департаментов) здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы обеспечить преемственность в работе медицинских организаций, независимо от форм собственности, согласно Правилам, утвержденным настоящим приказом.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Диканбаеву С.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Министра
Утверждены
приказом Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 сентября 2003 года N 678
"Об утверждении Правил
взаимодействия медицинских
организаций"
Правила
взаимодействия медицинских организаций
1. Общие положения
1. Настоящие Правила взаимодействия медицинских организаций (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О системе здравоохранения". K090193
2. Настоящие Правила распространяются на юридические лица медицинского профиля независимо от форм собственности и действительны на всей территории Республики Казахстан.
3. Настоящие Правила определяют преемственность этапов в оказании медицинской помощи населению на всех уровнях медицинских организаций, с целью обеспечения:
1) эффективного использования ресурсов здравоохранения;
2) доступности медицинской помощи;
3) удовлетворения потребностей граждан в медицинской помощи;
4) гарантий гражданам получения гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия;
5) приоритетности в оказании медицинской помощи детям, матерям и другим категориям граждан (участники, инвалиды Отечественной войны и лица, приравненные к ним; проживающие в зоне экологического бедствия);
5-1) организации работы по переводу подростков, достигших 15-ти летнего возраста, из детских городских поликлиник (детского отделения поликлиники), детских консультаций районных, центральных районных больниц, городской поликлиники (далее - детские консультации) на медицинское обеспечение в городские поликлиники, поликлинические отделения, обслуживающих взрослое население, районных, центральных районных, городских больниц (далее - поликлиники);

Медицина ұйымдарының өзара іс-қимылдары Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің 2003 жылғы 12 қыркүйектегі N 678 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 3 қазанда тіркелді. Тіркеу N 2513. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009 жылғы 26 қарашадағы N 785 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009.11.26 N 785 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Заңының 7-бабының 10-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған медицина ұйымдарының өзара іс-қимылдары Ережесі бекітілсін.
2. Облыстық, Астана және Алматы қалалары денсаулық сақтау басқармаларының (департаменттерінің) басшылары осы бұйрықпен бекітілген Ережеге сәйкес, меншік нысанына қарамастан медицина ұйымдарының жұмысындағы сабақтастықты қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі С.Ә.Диқанбаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
"Медицина ұйымдарының өзара
іс-қимылдары Ережесін
бекіту туралы"
2003 жылғы 12 қыркүйектегі
N 678 бұйрығымен
бекітілген
Медицина ұйымдарының өзара іс-қимылдары
Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы медицина ұйымдарының өзара іс-қимылдары Ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Заңына сәйкес әзірленді. K090193
2. Осы Ереже меншік нысанына қарамастан медициналық бейіндегі Заңды тұлғаларға таралады және Қазақстан Республикасының барлық аумақтарында жарамды.
3. Осы Ереже:
1) денсаулық сақтау ресурстарын тиімді пайдалануды;
2) медициналық көмекке қолжетімділікті;
3) азаматтардың медициналық көмекке мұқтаждығын қанағаттандыруды;
4) азаматтарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуға кепілдік беруді және санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыздығын;
5) балалар мен аналарға және басқа да санаттағы адамдарға (Отан соғысына қатысқандар, мүгедектер және соларға теңестірілген адамдар; экологиялық апат аймағында тұратындар) медициналық көмек көрсетудегі басымдықты;
5-1) ересектерге қызмет көрсететін қалалық емханаларда, емханалық бөлімшелерде, аудандық, орталық аудандық, қалалық ауруханаларда (бұдан әрі - емханалар) медициналық қамтамасыз етуге 15 жасқа жеткен жасөспірімдерді қалалық балалар емханаларынан (емхананың балалар бөлімшесінен), аудандық, аудандық орталық ауруханалардың, қалалық емхананың балалар консультацияларынан (бұдан әрі - балалар консультациясы) емханаға медициналық қамтамасыз етуге аудару жұмысын ұйымдастыру;

6) соответствия качества медицинской помощи установленным стандартам;
7) соответствия уровня оказания медицинской помощи новейшим достижениям науки и техники;
8) соблюдения конституционных прав пациента;
9) проведения мониторинга качества оказания медицинской помощи. <*>
Сноска. Пункт 3 с дополнениями - приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 121 .
2. Уровни оказания медицинской помощи
4. Медицинская помощь оказывается на следующих уровнях:
1) семейная и сельская врачебная амбулатория, территориальная поликлиника, сельская участковая больница, оказывающие врачебную помощь;
2) центральная районная больница, районная больница, консультативно-диагностическая поликлиника, районная поликлиника, диспансеры, женская консультация, детская поликлиника, станция скорой медицинской помощи, оказывающие квалифицированную врачебную помощь;
3) областная больница, городская больница, областные диспансеры; областной (городской) консультативно-диагностический центр, родильный дом, перинатальный центр; больницы скорой медицинской помощи, детская больница, санитарная авиация, ведомственные больницы и поликлиники, а также стоматологические клиники, оказывающие специализированную врачебную помощь;
4) республиканские лечебно-профилактические организации и центры, клиники научных центров и научно-исследовательских институтов, медицинских академий, оказывающие высококвалифицированную специализированную врачебную помощь.
3. Основные задачи взаимодействия
5. Основными задачами взаимодействия медицинских организаций являются:
1) своевременный и полный обмен информацией по вопросам медицинской помощи и санитарно-эпидемиологического благополучия;
2) совместное планирование и проведение мероприятий, направленных на улучшение медицинской помощи населению и санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
3) проведение совместных совещаний для решения проблемных вопросов и разработки программ;
4) соблюдение необходимой преемственности в ведении больных между врачами всех специальностей, а также между всеми уровнями оказания медицинской помощи.
4. Преемственность
6. Преемственность в деятельности медицинских организаций предусматривает принципы прямой и обратной связи и осуществляется путем:
1) оказания скорой и неотложной медицинской помощи по экстренным показаниям на всех уровнях;
2) передачи активных вызовов поликлиникам на больных, обслуженных службой скорой медицинской помощи;

6) медициналық көмек сапасының белгіленген стандартқа сәйкестігін;
7) медициналық көмек көрсету деңгейінің ғылым мен техниканың жаңа жетістіктеріне сәйкестігін;
8) емделушінің конституциялық құқығын сақтауды;
9) медициналық көмек көрсету сапасының мониторингін жүргізуді қамтамасыз ету мақсатында медицина ұйымдарының барлық деңгейлерінде халыққа медициналық көмек көрсетуде кезеңдердің сабақтастығын белгілейді.
Ескерту: 3-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 4 ақпандағы N 121 бұйрығымен .
2. Медициналық көмек көрсету деңгейлері
4. Медициналық көмек мынадай деңгейлерде көрсетіледі:
1) дәрігерлік көмек көрсететін отбасылық және ауылдық дәрігерлік амбулатория, аумақтық емхана, ауылдық учаскелік аурухана;
2) білікті дәрігерлік көмек көрсететін орталық аудандық аурухана, аудандық аурухана, консультативтік-диагностикалық емхана, аудандық емхана, диспансерлер, әйелдер консультациясы, балалар емханасы, жедел медициналық көмек станциясы;
3) мамандандырылған дәрігерлік көмек көрсететін облыстық аурухана, қалалық аурухана, облыстық диспансерлер, облыстық (қалалық) консультативтік-диагностикалық орталық, перзентхана, перинаталдық орталық; жедел медициналық көмек ауруханалары, балалар ауруханасы, санитарлық авиация, ведомстволық ауруханалар мен емханалар, сондай-ақ стоматологиялық клиникалар;
4) жоғары мамандандырылған дәрігерлік көмек көрсететін республикалық емдеу-алдын алу ұйымдары мен орталықтары, ғылыми орталықтар мен ғылыми-зерттеу институттарының клиникалары, медицина академиялары.
3. Өзара іс-қимылдардың негізгі міндеттері
5. Медицина ұйымдарының өзара іс-қимылдарының негізгі міндеттері:
1) медициналық көмек және санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылық мәселелері бойынша ақпараттарды уақытында және толық алмастыру;
2) халыққа медициналық көмекті жақсартуға және халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығына бағытталған іс-шараларды бірлесіп жоспарлау және өткізу;
3) проблемалық мәселелерді шешу және бағдарламаларды әзірлеу үшін бірлескен мәжілістерді өткізу;
4) барлық мамандық дәрігерлерінің арасында, сондай-ақ медициналық көмек көрсетудің барлық деңгейлері арасында науқастарды қараудағы қажетті сабақтастықты сақтау болып табылады.
4. Сабақтастық
6. Медицина ұйымдарының қызметіндегі сабақтастықты тікелей және кері байланыс қағидаттары қарастырады және мынадай жолмен жүзеге асырылады:
1) барлық деңгейлердегі шұғыл айғақтар бойынша жедел және кезек күттірмейтін медициналық көмек көрсету;
2) жедел медициналық көмек қызметі қызмет көрсеткен науқастарға арналған емханаға шұғыл шақыруларды беру;

3) направления больных на консультацию или госпитализацию в вышестоящие по уровню лечебно-профилактические организации соответственно уровню оказания медицинской помощи и в соответствии со стандартами объема диагностики и лечения с указанием полного диагноза, проведенного лечения, результатов диагностических и лабораторных исследований;
4) обеспечения выполнения объема медицинской помощи на уровне ее оказания в соответствии с протоколами стандартов диагностики и лечения заболеваний;
5) передачи сведений о выписанных больных, в т.ч. детей, из больницы в поликлиники, для осуществления активного посещения врачами на дому;
6) взаимодействия организаций первичной медико-санитарной помощи с женскими консультациями и организациями родовспоможения по вопросам планирования семьи;
7) передачи сведений о выписанных новорожденных из родильных домов в поликлиники, для дальнейшего активного наблюдения на дому;
8) взаимодействия организаций первичной медико-санитарной помощи с организациями узкоспециализированных служб (онкодиспансеры, тубдиспансеры, наркодиспансеры, центры психического здоровья, кожвендиспансеры, центр СПИД) для раннего выявления и предотвращения запущенности заболевания;
9) взаимодействия со службой санитарной авиации для оказания экстренной медицинской помощи больным в труднодоступных и дальних районах;
10) подачи экстренного извещения в государственные органы санитарно-эпидемиологической службы при подозрении и установлении инфекционных заболеваний, представляющих опасность для окружающих;
11) проведения совместных санитарно-противоэпидемических мероприятий по локализации, купированию групповых заболеваний, недопущения дальнейшего распространения инфекций, создания запаса вакцины и организации контроля проведения иммунопрофилактики;
12) взаимодействия со службой формирования здорового образа жизни с целью обеспечения пропаганды и формирования здорового образа жизни;
13) взаимодействия всех лечебно-профилактических организаций с бюро судебной медицинской экспертизы в виде предоставления информации, входящей в компетенцию последних;
14) обязательного проведения патологоанатомического вскрытия при всех случаях стационарной летальности, с последующим проведением патологоанатомической конференции;
15) взаимодействия со службой крови для обеспечения и создания запаса крови и ее компонентов;
16) взаимодействия между организациями, оказывающими медицинскую помощь и аптечными организациями, в целях обеспечения населения безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и медицинской техники;

3) медициналық көмек көрсету деңгейіне сәйкес және толық диагнозы, жүргізілген емі, диагностикалық және зертханалық зерттеу нәтижелері көрсетіле отырып, диагностика мен емдеу көлемінің стандарттарына сәйкес деңгейі бойынша жоғарғы емдеу-алдын алу ұйымдарына науқастарды консультацияға немесе емдеуге жіберу;
4) ауруларды диагностикалау мен емдеу стандарттарының хаттамаларына сәйкес оны көрсету деңгейінде медициналық көмектің көлемінің орындалуын қамтамасыз ету;
5) дәрігерлердің науқастың үйіне белсенді түрде баруын жүзеге асыру үшін ауруханадан емханаға шығарылған науқастар, оның ішінде балалар туралы мәліметтерді беру;
6) отбасын жоспарлау мәселесі бойынша әйелдер консультациясы бар бастапқы медициналық-санитарлық көмек ұйымдары мен босандыру ұйымдарының өзара іс-қимылдары;
7) үйде одан әрі белсенді түрде бақылау үшін жаңа туған нәрестелерді ауруханадан емханаға шығару туралы мәліметтерді беру;
8) ауруды ерте анықтау және асқынуын болдырмау үшін таңдаулы мамандандырылған қызмет ұйымдары бар (онкодиспансерлер, тубдиспансерлер, наркодиспансерлер, психикалық денсаулық орталықтары, тері-венерология диспансерлері, ЖҚТБ орталығы) бастапқы медициналық-санитарлық көмек ұйымдарының өзара іс-қимылдары;
9) жетуге жолы қиын және шалғай аудандардағы науқастарға шұғыл медициналық көмек көрсету үшін санитарлық авиация қызметімен өзара іс-қимылдар;
10) айнала үшін қауіп төндіретін жұқпалы ауруларға күдіктенген және анықталған жағдайларда мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызметке шұғыл хабарлау;
11) топтық ауруларды таратпау, жою бойынша бірлескен санитарлық-эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу;
12) салауатты өмір салтын қалыптастыруды насихаттау мен қалыптастыруды қамтамасыз ету мақсатында салауатты өмір салтын қалыптастыру қызметімен өзара іс-қимылдар;
13) барлық емдеу-алдын алу ұйымдарының сот медицинасы сараптамасы бюросымен соңғыларының құзыретіне енетін ақпарат ұсыну түріндегі өзара іс-қимылдары;
14) кейіннен патологоанатомиялық конференциялар өткізе отырып, стационарлық өлімнің барлық жағдайларында міндетті түрде патологоанатомиялық союлар жүргізу;
15) қан және оның құрамдас бөліктерінің қорын қамтамасыз ету және құру үшін қан қызметімен өзара іс-қимылдар;
16) халықты қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және медициналық техникалармен қамтамасыз ету мақсатында медициналық көмек көрсететін ұйымдар мен дәріханалық ұйымдардың арасындағы өзара іс-қимылдар;

17) предоставления информации о состоянии здоровья больного в медико-социальные экспертные комиссии для установления группы инвалидности;
18) взаимодействия научно-исследовательских институтов и научных центров в области здравоохранения с практической системой здравоохранения для внедрения собственных программных разработок и новейших достижений медицинской науки и техники, с целью оказания высокоспециализированной медицинской помощи;
19) взаимодействия организаций образования в области здравоохранения с региональными органами практического здравоохранения для подготовки высококвалифицированных медицинских и фармацевтических кадров, а также повышения их квалификации;
20) взаимодействия между лечебно-профилактическими организациями и военно-врачебными комиссиями, в виде предоставления сведений о состоянии здоровья подростков, призывников;
21) взаимодействия с иными медицинскими организациями (медицинскими службами других ведомств, центрами нетрадиционной медицины), для оказания специализированной и высокоспециализированной медицинской помощи в сложных случаях и осуществляемое на основе действующего законодательства.
6-1. Преемственность в деятельности амбулаторно-поликлинических организаций, обслуживающих детское население (в том числе подростковое) включает:
1) перевод подростков, достигших 15-ти летнего возраста, из детских городских поликлиник (детского отделения поликлиники), детских консультаций на медицинское обеспечение в поликлиники, проводимый комиссией (перевод осуществляется по графику и в сроки, утвержденные главным врачом поликлиники и согласованные с главным врачом детской городской поликлиники, заведующей детской консультацией);
2) утверждение состава медицинской комиссии приказом главного врача поликлиники и включение в нее заместителя главного врача по медицинской части, подросткового врача или врача, ответственного за работу с подростками, врачей-специалистов (хирург, окулист, невропатолог, отоларинголог, психиатр), заведующего педиатрическим отделением детской городской поликлиники (детского отделения поликлиники), детской консультации;
3) ежемесячный комиссионный перевод из детских городских поликлиник, детских консультаций на медицинское обеспечение в поликлиники подростков, состоящих на диспансерном наблюдении по поводу заболеваний или имеющих какие-либо заболевания к моменту перевода. Комиссия осматривает диспансерную группу больных подростков, оценивает полноту и качество оформления представленной медицинской документации;
4) передачу здоровых подростков подростковому врачу (или врачу, ответственному за работу с подростками) ежеквартально, который оформляется отдельным списком с приложением переводных эпикризов, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;

17) мүгедектік тобын белгілеу үшін медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясына науқастың денсаулық жағдайы туралы ақпаратты ұсыну;
18) жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету мақсатында жеке бағдарламалық әзірлемелер мен медициналық ғылым мен техниканың жаңа жетістіктерін енгізу үшін денсаулық сақтау саласындағы ғылыми-зерттеу институттары мен ғылыми орталықтардың денсаулық сақтаудың практикалық жүйесімен өзара іс-қимылдары;
19) жоғары білікті медициналық және фармацевтикалық кадрларды даярлау, сондай-ақ олардың біліктілігін көтеру үшін денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарының өңірлік практикалық денсаулық сақтау органдарымен өзара іс-қимылдары;
20) емдеу-алдын алу ұйымдары мен әскери-дәрігерлік комиссияның арасындағы жасөспірімдер мен әскерге шақырылғандардың денсаулық жағдайлары туралы мәліметтерді ұсыну түріндегі өзара іс-қимылдар;
21) қиын жағдайларда және қолданыстағы заңнама негізінде жүзеге асырылатын мамандандырылған және жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету үшін өзге де медицина ұйымдарымен (басқа ведомстволардың медициналық қызметтерімен, дәстүрлі емес медицина орталықтарымен) өзара іс-қимылдар.
6-1. Балаларға (оның ішінде жасөспірімдерге) қызмет көрсететін амбулаториялық-емханалық ұйымдардың қызметіндегі сабақтастық мыналардан тұрады:
1) комиссия жүргізген 15 жасқа жеткен жасөспірімдерді емханада медициналық қамтамасыз етуге қалалық балалар емханасынан, балалар консультациясынан аудару (аудару емхананың бас дәрігері бекіткен және қалалық балалар емханасының бас дәрігерімен, балалар консультациясының меңгерушісімен келісілген кесте мен мерзімдер бойынша жүзеге асырылады);
2) медицина комиссиясының құрамын емхананың (бөлімшесі бар аурухананың, АОА) бас дәрігерінің бекітуі мен оған бас дәрігердің медицина бөлігі бойынша орынбасарын, жасөспірімдер дәрігерін немесе жасөспірімдермен жұмыс істеуге жауапты дәрігерді, маман-дәрігерлерді (хирург, окулист, невропатолог, отоларинголог, психиатр), қалалық балалар емханасы педиатриялық бөлімшесінің (емхананың балалар бөлімшесінің), балалар консультациясының меңгерушісін енгізу;
3) ауруы бойынша диспансерлік есепте тұратын немесе ауыстыру кезінде қандай да бір ауруы бар жасөспірімдерді қалалық балалар емханасынан, балалар консультациясынан жасөспірімдер емханасындағы медициналық қамтамасыз етуге ай сайын комиссия арқылы аударады. Комиссия науқас жасөспірімдердің диспансерлік тобын тексереді және ұсынылған медициналық құжаттардың толықтығы мен сапасын бағалайды;
4) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес аудару эприкиздердің қосымшалары бар жеке тізіммен ресімделетін дені сау жасөспірімдерді жасөспірімдер дәрігеріне (немесе жасөспірімдермен жұмыс істеуге жауапты дәрігерге) тоқсан сайын табыстау;

5) оформление Акта перевода подростков, достигших 15-ти летнего возраста из детской городской поликлиники (детского отделения поликлиники), детской консультации в поликлинику и составление именного списка, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
6) передачу врачу-специалисту поликлиники в соответствии с именным списком переводных эпикризов, согласно приложению 2 к настоящим Правилам. <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 6-1 - приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 121 .
7. Медицинские организации всех уровней должны предоставлять статистические и иные виды медицинской информации по обоснованному запросу других организаций здравоохранения, местных органов государственного управления здравоохранения и уполномоченного органа в области здравоохранения.
8. Иные вопросы, возникающие при взаимодействии, и находящиеся вне компетенции субъекта здравоохранения, решаются путем принятия решений на совместных совещаниях, либо путем внесения предложений в вышестоящие органы управления здравоохранением.
Приложение 1
к Правилам взаимодействия
медицинских организаций,
утвержденным приказом
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 сентября 2003 года N 678 <*>
Сноска. Правила дополнены приложением 1 - приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 121 .
Акт
перевода подростков, достигших 15-ти летнего
возраста из детской городской поликлиники
(детского отделения поликлиники),
детской консультации в поликлинику
(примерная схема)
Комиссия, созданная согласно приказу главного врача поликлиники
за N ________                                 от "_____"____________
число, месяц, год
в составе:
председателя________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество заместителя главного врача
(по медицинской части) поликлиники
членов: 1.__________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество подросткового врача, или врача,
выполняющего его обязанности
2.__________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество заведующего педиатрическим
отделением детской городской поликлиники (детским
отделением поликлиники), детской консультацией
и так далее
3.__________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество участкового врача-педиатра
или врача, ответственного за работу с детьми
4.__________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество врачей-специалистов
__________________________________________________________
соответствующего профиля (невропатолог, хирург,
__________________________________________________________
окулист, отоларинголог, психиатр)
рассмотрела переводные эпикризы, вкладные листы к медицинской карте
амбулаторного больного, выборочно истории развития ребенка, списки
на передаваемых подростков и установила, что из общего числа
передаваемых подростков представлено:
подростков всего: _________, здоровых _________, больных __________,
из них юношей всего ________, здоровых_________, больных___________.
Принято подростков всего:________, здоровых______, больных_________,
из них юношей всего__________, здоровых__________, больных_________.
Ввиду несоответствия содержания эпикриза, истории развития
ребенка, неполного обследования, отсутствия сведений о прививках
(прочих сведений) ____________ не принято эпикризов:
Всего ___________,             из них  юношей______________.
Примечание: указать дефекты, по каким причинам не приняты эпикризы.
Подростки, состоящие под диспансерным наблюдением по поводу заболеваний, комиссией осмотрены. Список осмотренных и заключение о результатах осмотра подростков прилагаются.
Замечания по отдельным больным внесены в переводной эпикриз.
Комиссия предлагает детской городской поликлинике (детскому отделению поликлиники, детской консультации) устранить отмеченные дефекты и повторно представить документацию в поликлинику к _______________________(указывается срок).
Списки на передаваемых подростков больных и здоровых прилагаются.
Подписи:                             Председатель комиссии:
Члены комиссии:
Место печати
Приложение 2
к Правилам взаимодействия
медицинских организаций,
утвержденным приказом
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 сентября 2003 года N 678 <*>
Сноска. Правила дополнены приложением 2 - приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 121 .
Переводной эпикриз
(примерная схема)
Составляется детской лечебно-профилактической организацией
при передаче подростка в поликлинику
1.______________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество
2.______________________________________________________________
(год, число, место рождения)
3.______________________________________________________________
(с какого возраста наблюдается детской поликлиникой
(детским отделением поликлиники, детской консультацией)
4.______________________________________________________________
(перенесенные заболевания, травмы, операции)
Обратить особое внимание на заболевания внутренних органов,
психических расстройств, верхних дыхательных путей, органов слуха,
осязания, снижение остроты зрения (указать какие и в каком возрасте)

5) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес 15 жасқа жеткен жасөспірімдерді қалалық балалар емханасынан (емхананың балалар бөлімшесінен), балалар консультациясынан емханаға аудару актісін ресімдеу мен атаулы тізімді әзірлеу;
6) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес атаулы ауыстыру эпикриздеріне сәйкес емхананың маман-дәрігеріне беру.
Ескерту: 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 4 ақпандағы N 121 бұйрығымен .
7. Барлық деңгейдегі медицина ұйымдары басқа денсаулық сақтау ұйымдарының, мемлекеттік денсаулық сақтау басқармасының жергілікті органдары мен денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның негіздемеленген сұранымы бойынша медициналық ақпараттың статистикалық және өзге де түрлерін ұсынады.
8. Өзара іс-қимыл кезіндегі туындаған және денсаулық сақтау субъектісінің құзыретінен тыс өзге мәселелер бірлескен мәжілістерде шешім қабылдау арқылы немесе денсаулық сақтау басқармасының жоғарғы органына ұсыныс енгізу арқылы шешіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2003 жылғы 12 қыркүйектегі
N 678 бұйрығымен бекітілген
Медицина ұйымдарының өзара
іс-қимылдары ережесіне
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 4 ақпандағы N 121 бұйрығымен .
15 жасқа жеткен жасөспірімдерді қалалық балалар
емханасынан (емхананың балалар бөлімшесінен),
балалар консультациясынан емханаға аудару
актісі
(үлгі сызба)
Емхананың (бөлімшесі бар ауруханалардың, АОА) бас дәрігерінің
"_____"__________                              N ________
күні, айы, жылы
бұйрығына сәйкес құрылған комиссияның құрамы:
төрағасы____________________________________________________
емхананың бас дәрігерінің (медицина жөніндегі)
орынбасарының аты, тегі, әкесінің аты
мүшелері:
1. __________________________________________________
жасөспірімдер дәрігерінің немесе оның міндеттерін
орындаушы дәрігердің аты, тегі, әкесінің аты
2. __________________________________________________
қалалық балалар емханасының педиатрия бөлімшесінің
(емхананың балалар емханалық бөлімшесінің), балалар
консультациясы меңгерушісінің және басқаларының
аты, тегі, әкесінің аты
3. __________________________________________________
учаскелік дәрігер-педиатрдың немесе балалармен
жұмысқа жауапты дәрігердің аты, тегі, әкесінің аты
4. __________________________________________________
сәйкес бағдардағы дәрігер-мамандардың (невропотолог,
хирург, көз дәрігері, ЛОР, психиатр) аты, тегі,
әкесінің аты
_____________________________________________________
амбулаториялық науқастың ауыстыру эпикриздерін, емханалық науқастың медициналық картасына қосымша парақтарын, ішінара баланың даму тарихынан, табысталған жасөспірімдердің тізімін қарап, тапсырылатын жасөспірімдердің жалпы санынан ұсынылғанынан анықтағаны:
барлық жасөспірім: _________, саулары_________, аурулары_________, олардың ішінде _________, барлық бозбала_________, саулары_________, аурулары_________.
Барлық қабылданған жасөспірімдер:_________, саулары_________, аурулары_________, олардың ішінде _________, барлық бозбала_________, саулары_________, аурулары_________.
Эпикриздің, баланың даму тарихының мазмұнына сәйкес болмағандықтан, егулер туралы мәліметтердің жоқтығынан т.с.с. қабылданбаған эпикриздер:
Барлығы: _________, олардың ішінде бозбалалар_________.
Ескерту: эпикриздер қандай себептермен қабылданбағандығын, кемшіліктерін көрсету қажет.
Комиссия ауру себебімен диспансерлік бақылауда тұрған жасөспірімдерді қарады. Қаралғандардың тізімі мен жасөспірімдерді қарау қорытындылары қоса тіркелді.
Жеке аурулар бойынша пікірлер ауыстыру эпикризіне жазылды.
Комиссия қалалық балалар емханасына (емхананың балалар бөлімшесіне, балалар консультациясына) аталған кемшіліктерді жойып, құжаттарды емханаға (бөлімшесіне) ____________________________ға дейін қайта хаттап беруді ұсынады (мерзімі көрсетіледі).
Науқас және сау жасөспірімдерді табыстау тізімдері қоса беріледі.
Қолдар:                    Комиссияның төрағасы:
Комиссияның мүшелері:
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2003 жылғы 12 қыркүйектегі
N 678 бұйрығымен бекітілген
Медицина ұйымдарының өзара
іс-қимылдары ережесіне
2-қосымша
Ескерту: 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 4 ақпандағы N 121 бұйрығымен .
Аудару эпикризі
(үлгі сызба)
Жасөспірімді емханаға (бөлімшесіне) беру кезінде балаларға арналған алдын алу-емдеу ұйымдарымен қарастырылады
1. _____________________________________________________
аты, тегі, әкесінің аты
2. _____________________________________________________
(туған жылы, айы, күні, жері)
3. _____________________________________________________
(балалар емханасында (емхананың балалар бөлімшесінде,
балалар консультациясында) қай жасынан бастап бақылауда)
4. _____________________________________________________
(даму кезінде болған аурулар, жарақаттар, операциялар)
Іш құрылысының, психикалық ауытқу, үстіңгі тыныс алу органдарының ауруларына, есту, сезу, көздің көру қабілетінің төмендеуіне (қандай, қай жаста болғанын көрсету) аса назар аудару.

5. Состоял ли ранее на диспансерном учете ______________________
6. Состоит ли на диспансерном учете на момент передачи__________
7. Оценка состояния здоровья на день перевода: "здоров", имеет
ли функциональные отклонения (указать какие)____________________
8. Заключение участкового педиатра______________________________
________________________________________________________________
(общее состояние, физическое и половое развитие, состояние
отдельных органов и систем)
9. Рекомендации по дальнейшему диспансерному наблюдению и лечению_________________________________________________________
________________________________________________________________
"_______" ____________                     Подпись врача ______
(число, месяц, год)
место печати

5. Бұрын диспансерлік тіркеуде тұрды ма ___________
6. Аудару кезінде диспансерлік тіркеуде тұра ма ___________
7. Аудару сәтіндегі жағдайын бағалау: "сау", функциялық ауытқулары бар ма (қандай екенін көрсету) ___________
8. Учаскелік педиатрдың қорытындысы
__________________________________________________________________
(жалпы жағдайы, дене және жыныстық дамуы, жеке ағзалары мен
жүйелерінің жағдайы)
9. Әрі қарай диспансерлік бақылау мен емдеу бойынша ұсыныстар
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"___"____________                 Дәрігердің қолы _________
(күні, айы, жылы)
Мөрдің орны