Об утверждении отчета формы № 1-М "О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 31 октября 2003 года № 62. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 ноября 2003 года № 2576. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Ресублики Казахстан от 8 октября 2014 года № 111
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 08.10.2014 № 111 (вводится в действие с 01.01.2015).
Сноска. Наименование приказа в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 146 (вводится в действие с 01.01.2012).
Согласовано:
Председатель Верховного Суда         Председатель Комитета
Республики Казахстан                 национальной безопасности
"30" октября 2003 г.                 Республики Казахстан
"21" октября 2003 г.
Министр юстиции                      Министр обороны
Республики Казахстан                 Республики Казахстан
"24" ноября 2003 г.                  "20" октября 2003 г.
Министр внутренних дел               Председатель Агентства
Республики Казахстан                 таможенного контроля
"28" октября 2003 г.                 Республики Казахстан
"14" октября 2003 г.
Председатель Агентства               Председатель Агентства
Республики Казахстан                 финансовой полиции
по чрезвычайным ситуациям            Республики Казахстан
"15" октября 2003 г.                 "13" ноября 2003 г.
В целях совершенствования отчетности о преступности, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", приказываю:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 146 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Утвердить:
1) отчет формы № 1-M "О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования" согласно приложению 1;
2) Инструкцию по составлению и формированию отчета формы № 1-M "О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования" согласно приложению 2.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 146 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам (Хайруллин Р.С.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции республики Казахстан настоящего приказа.
3. Приказ направить субъектам правовой статистики, Главному военному прокурору, Комитету по правовой статистике и специальным учетам и его территориальным подразделениям, прокурорам областей и приравненным к ним.

"Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы" № 1-М нысанды есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2003 жылғы 31 қазандағы N 62 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 25 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2576. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 қазандағы № 111 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.08 № 111 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 146 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
"Келісілген":
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
2003 жылғы 30 қыркүйек
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы
2003 жылғы 21 қазан
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрі
2003 жылғы 24 қараша
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс Министрі
2003 жылғы 20 қазан
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2003 жылғы 28 қазан
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігінің
Төрағасы
2003 жылғы 14 қазан
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар бойынша
агенттігінің Төрағасы
2003 жылғы 15 қазан
Қазақстан Республикасының
Қаржы полициясы агенттігінің
Төрағасы
2003 жылғы 13 қараша
Қылмыстылық туралы есептілікті жетілдіру мақсатында «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 146 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
1. Бекітілсін:
1) «Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы» № 1-М нысанды есеп 1-қосымшаға сәйкес;
2) «Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы» № 1-М нысанды есепті құрастыру және қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулық 2-қосымшаға сәйкес.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 146 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
2. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет (Р.С.Хайруллин) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуге алу үшін шаралар қолдансын.
3. Бұйрық құқықтық статистика субъектілеріне, Бас әскери прокурорға, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетке және оның аумақтық бөлімшелеріне, облыс және оларға теңестірілген прокурорларға жолдансын.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и распространяется на правоотношения с 1 января 2004 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 октября 2003 года № 62
Отчет № 1-М "О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 146 (вводится в действие с 01.01.2012).
форма
Раздел 1 Сведения о зарегистрированных преступлениях
Наименование
показателей
Шифр
строки
количество
преступлений,
уголовные дела
о которых
находились в
производстве в
отчетном
периоде
количество
преступлений,
зарегистри-
рованных в
отчетном
периоде
из них
в отношении
женщин
в отношении
несовершен-
нолетних
А
Б
1
2
3
4
Всего преступлений
1
из
них
из
них
небольшой
тяжести
2
средней тяжести
3
тяжкие
4
особо тяжкие
5
По делам УДП
6
Преступления против личности (гл.1 УК РК)
7
из
них
Убийство (ст.96)
8
в т.ч. по найму
либо сопряженные
с разбоем,
вымогательством
или бандитизмом
(ст.96 п."з")
9
Убийство матерью
новорожденного
ребенка (ст.97)
10
Убийство,
совершенное в
состоянии аффекта
(ст.98)
11
Убийство,
совершенное при
превышении
пределов
необходимой
обороны (ст.99)
12
Убийство,
совершенное при
превышении мер,
необходимых для
адержания лица,
совершившего
преступление
(ст.100)
13
Причинение смерти
по неосторожности
(ст.101)
14
Доведение до
самоубийства
(ст.102)
15
Умышленное
причинение
тяжкого вреда
здоровью (ст.103)
16
в т.ч. повлекшие
по неосторожности
смерть
потерпевшего
(ч.3 ст.103)
17
Умышленное
причинение
средней тяжести
вреда здоровью
(ст.104)
18
Истязание
(ст.107)
19
Причинение вреда
здоровью в
состоянии аффекта
(ст.108)
20
Причинение
тяжкого вреда
здоровью при
превышении
пределов
необходимой
обороны (ст.109)
21
Причинение
тяжкого вреда
здоровью при
задержании лица,
совершившего
преступление
(ст.110)
22
Неосторожное
причинение вреда
здоровью (ст.111)
23
Угроза (ст.112)
24
Принуждение к
изъятию или
незаконное
изъятие органов и
тканей человека
(ст.113)
25
Ненадлежащее
выполнение
профессиональных
обязанностей
медицинским и
фармацевтическим
работниками
(ст.114)
26
Нарушение порядка
проведения
клинических
иссследований и
применения новых
методов и средств
профилактики,
диагностики,
лечения и
медицинской
реабилитации

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік етуші орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап өз күшіне енеді және 2004 жылдың 1 қаңтарынан құқықтық қатынас жасау үшін таратылады.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2003 жылғы 31 қазандағы
N 62 бұйрығына N 1 Қосымша
"Тіркелген қылмыстар мен
қылмыстық қудалау органдары
қызметінің нәтижелері туралы"
1-М нысанды статистикалық
есепті бекіту туралы"
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 146 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
"Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы" № 1-М есеп
1 бөлім "Тіркелген қылмыстар туралы мәліметтер"
Көрсеткіштер атауы
Жолдың
шифры
есептік кезеңде қылмыстық істері іс жүргізуде болған қылмыстардың саны
Есептік кезеңде тіркелген қылмыстардың саны
олардың ішінде
Есептік кезеңде істері аяқталған қылмыстардың саны
қылмыстық істері есептен шығарумен қысқартылған қылмыстардың саны
соның ішінде қылмыстың құрамы мен оқиғасының болмауы (ҚР ҚІЖК 37-б,1б.1,2-т)
қозғау туралы қаулыларды прокурор жойғаны бойынша
әйелдерге қатысты
кәмелетке толмағандарға қатысты
Есептік кезеңде қылмыстық істері сотқа жіберілген қылмыстардың саны
Ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық істері қысқартылған қылмыстардың саны
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Қылмыстардың барлығы
1
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
ауыр емес
2
ауырлығы орташа
3
ауыр
4
өте ауыр
5
СДЖІ істері жөніндегі
6
Жеке адамға қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 1 тарауы)
7
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Кісі өлтiру (96-бабы)
8
соның ішінде қарақшылықпен, қорқытып алумен немесе бандитизммен ілестірілген жалдау бойынша (96-баптың "з" тармағы)
9
Жаңа туған сәбидi анасының өлтiруi  (97-бабы)
10
Жан күйзелiсi жағдайында жасалған кісі өлтiру (98-бабы)
11
Қажеттi қорғаныс шегiнен шығу кезiнде жасалған кiсi өлтіру (99-бабы)
12
Қылмыс жасаған адамды ұстау үшiн қажеттi шаралардың шегiнен шығу кезiнде жасалған кiсi өлтiру (100-б.)
13
Абайсызда кiсi өлтiру (101-б.)
14
Өзiн-өзi өлтiруге дейiн жеткiзу (102-б.)
15
Денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтiру (103-б.)
16
соның ішінде абайсызда жәбірленушінің өліміне әкеліп соққаны (103-б., 3-бөлімі)
17
Денсаулыққа қасақана орташа ауырлықтағы зиян келтiру (104-б.)
18
Азаптау (107-б.)
19
Денсаулыққа жан күйзелiсi жағдайында зиян келтiру  (108-б.)
20
Қажеттi қорғаныс шегiнен шығу кезiнде денсаулыққа ауыр зиян келтiру (109-б.)
21
Қылмыс жасаған адамды ұстау кезiнде денсаулыққа ауыр зиян келтiру (110-б.)
22
Денсаулыққа абайсызда зиян келтiру (111-б.)
23
Қорқыту (112-б.)
24
Адамның органдары мен тінін алуға мәжбүр ету немесе заңсыз алу (113-б)
25
Медицина және фармацевтика қызметкерлерінің кәсіптік міндеттерін тиісінше орындамауы (114-б.)
26

(ст.114-1)
27
Заражение
венерической
болезнью (ст.115)
28
Заражение
вирусом
иммунодефицита
человека
(ВИЧ/СПИД) (ст. 116)
29
Незаконное
прозводство
аборта (ст.117)
30
Неоказание помощи
больному (ст.118)
31
Оставление в
опасности
(ст.119)
32
Изнасилование
(ст.120)
33
Насильственные
действия
сексуального
характера
(ст.121)
34
Половое сношение
и иные действия
сексуального
характера с
лицом,
недостигшего
16-го возраста
(ст.122)
35
Понуждение к
половому
сношению,
мужеловству,
лесбиянству или
иным действиям
сексуального
характера
(ст.123)
36
Развращение
малолетних
(ст.124)
37
Похищение
человека (ст.125)
38
Незаконное
лишение свободы
(ст.126)
39
Незаконное
помещение в
психиатрический
стационар
(ст.127)
40
Торговля людьми
(ст.128)
41
Клевета (ст.129)
42
Оскорбление
(ст.130)
43
Преступления
против семьи и несовершеннолетних (гл.2 УК РК)
44
из них
Вовлечение
несовершенно-
летнего в
преступную
деятельность
(ст.131)
45
Вовлечение
несовершенно-
летнего в
совершение
антиобщественных
действий (ст.132)
46
Вовлечение
несовершенно-
летнего в занятие
проституцией
(ст.132-1)
47
Торговля
несовершенно-
летними (ст.133)
48
Подмена ребенка
(ст.134)
49
Разглашение тайны
усыновления
(удочерения)
(ст.135)
50
Злостное
уклонение от
уплаты средств на
содержание детей
и не
трудоспособных
родителей
(ст.136)
51
Неисполнение
обязанностей по
воспитанию
несовершенно-
летнего (ст.137)
52
Ненадлежащее
исполнение
обязанностей по
обеспечению
безопасности
жизни и здоровья
детей (ст.138)
53
Злоупотребление
правами опекуна
или попечителя
(ст.139)
54
Злостное
уклонение от
содержания
нетрудоспособного
супруга (супруги)
(ст.140)
55
Преступления
против
конституционных и
иных прав и
свобод человека и
гражданина
(гл. 3 УК РК)
56
из
них
Нарушение
равноправия
граждан (ст.141)
57
Пытки (ст.141-1)
58
Нарушение
неприкосновен-
ности частной
жизни (ст.142)
59
Незаконное
нарушение тайны
переписки,
телефонных
переговоров,
почтовых,
телеграфных или
иных сообщений
(ст.143)
60
Разглашение
врачебной тайны
(ст.144)
61
Нарушение
неприкосновен-
ности жилища
(ст.145)
62
Воспрепятствование
осуществлению
избирательных
прав или работе
избирательных
комиссий (ст.146)
63
Фальсификация
избирательных
документов,
документов
референдума или
неправильный
посчет голосов
(ст.147)
64
Нарушение
трудового
законодательства
Республики
Казахстан
(ст.148)
65
Воспрепятство-
вание законной
деятельности
представителей
работников
(ст. 150-1)
66
Воспрепятство-
вание проведению
собрания,
митинга,
демонстрации,
шествия,
пикитирования или
участию в них
(ст.151)
67
Нарушение правил
охраны труда
(ст.152)
68
Принуждение к
участию в
забастовке или к
отказу от участия
в забастовке
(ст.153)
69
Воспрепятство-
вание законной
профессиональной
деятельности
журналиста
(ст.155)
70
Преступления
против мира и
безопасности
человечества
(гл.4 УК РК)
71
из
них
Планирование,
подготовка,
развязывание или
ведение
агрессивной
войны (ст.156)
72
Пропаганда и
публичные призывы
к развязыванию
агрессивной войны
(ст.157)
73
Производство или
распространение
оружия массового
поражения
(ст.158)
74
Применение
запрещенных
средств и
методов ведения
войны (ст.159)
75
Геноцид (ст.160)
76
Экоцид (ст.161)
77
Наемничество
(ст.162)
78
Нападение на лиц
или организации,
пользующиеся
международной
защитой (ст.163)
79
Возбуждение
социальной,
национальной,
родовой, рассовой
или религиозной
вражды (ст.164)
80
Преступления
против основ
конституционного
строя и
безопасности
государства
(гл.5 УК РК)
81
из
них
Государственная
измена (ст.165)
82
Шпионаж (ст.166)
83
Посягательство на
жизнь Первого
Президента
Республики
Казахстан -
Лидера Нации
(ст.166-1)
84
Посягательство
на жизнь
Президента
Республики
Казахстан
(ст.167)
85
Насильственный
захват власти или
насильственное
удержание власти
либо
осуществление
представителями
иностранного
государства или
иностранной
организации
полномочий,
входящих в
компетенцию
уполномоченных
органов и
должностных лиц
Республики
Казахстан
(ст.168)
86
Вооруженный мятеж (ст.169)
87
Призывы к
насильственному
свержению или
изменению
конституционного
строя либо
насильственному
нарушению
единства
территории
Республики
Казахстан
(ст.170)
88
Диверсия (ст.171)
89
Незаконное
получение,
разглашение
государственных
секретов (ст.172)
90
Утрата
документов,
предметов,
содержащих
государственные
секреты (ст.173)
91
Уклонение от
призыва по
мобилизации
(ст.174)
92
Преступления
против
собственности
(гл.6 УК РК)
93
из
них
Кража (ст.175)
94
Присвоение или
растрата
вверенного чужого
имущества
(ст.176)
95
Мошенничество
(ст.177)
96
Грабеж (ст.178)
97
Разбой (ст.179)
98
Хищение
предметов,
имеющих особую
ценность (ст.180)
99
Вымогательство
(ст.181)

Клиникалық зерттеулер жүргізу және профилактиканың, диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдістері мен құралдарын қолдану тәртібін бұзу (114-1-б.)
27
Соз ауруын жұқтыру (115-б.)
28
Адамның иммун тапшылығы вирусын (АИТВ/ЖИТС) жұқтыруы (116-б.)
29
Заңсыз аборт жасау (117-б.)
30
Науқасқа көмек көрсетпеу (118-б.)
31
Қауiптi жағдайда қалдыру (119-б.)
32
Зорлау (120-б.)
33
Нәпсіқұмарлық сипаттағы күш қолдану іс-әрекеттері (121-б.)
34
Он алты жасқа толмаған адаммен жыныстық қатынаста болу және нәпсіқұмарлық сипаттағы өзге де іс-әрекеттер (122-б.)
35
Жыныстық қатынас жасауға, еркек пен еркектiң жыныстық қатынас жасауына, әйел мен әйелдiң жыныстық қатынас жасауына немесе нәпсіқұмарлық сипаттағы өзге де iс-әрекеттерге мәжбүр ету (123-б.)
36
Жас балаларды азғындату (124-б.)
37
Адамды ұрлау (125-б.)
38
Бас бостандығынан заңсыз айыру (126-б.)
39
Психиатриялық стационарға заңсыз орналастыру (127-б.)
40
Адамды саудаға салу (128-б.)
41
Жала жабу  (129-б.)
42
Қорлау (130-б.)
43
Отбасына және кәмелетке толмағандарға қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 2-тарау)
44
Кәмелетке толмағанды қылмыстық iске тарту (131-б.)
45
Кәмелетке толмағанды қоғамға қарсы iс-әрекеттер жасауға тарту (132-б.)
46
Кәмелетке толмағанды жезөкшелікпен айналысуға тарту (132-1-б)
47
Кәмелетке толмағандарды саудаға салу (133-б.)
48
Баланы ауыстыру (134-б.)
49
Бала асырап алу құпиясын жария ету (135-б.)
50
Балаларын немесе еңбекке жарамсыз ата-аналарын асырауға арналған қаражатты төлеуден әдейi жалтару (136-б.)
51
Кәмелетке толмаған баланы тәрбиелеу жөніндегі міндеттерді орындамау (137-б.)
52
Балалардың өмірі мен денсаулығының қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі міндеттерді тиісінше орындамау (138-б.)
53
Қамқоршы немесе қорғаншы құқықтарын теріс пайдалану (139-б.)
54
Еңбекке жарамсыз жұбайын (зайыбын) асыраудан әдейі жалтару (140-б.)
55
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарына қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 3-тарауы)
56
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Азаматтардың тең құқылығын бұзу( 141-б)
57
қинау (141-1б.)
58
Жеке өмірге қол сұғылмаушылықты бұзу (142-б.)
59
Хат жазысу, телефонмен сөйлесу, почта, телеграф хабарларының немесе өзге хабарлар құпиясын заңсыз бұзу (143-б.)
60
Дәрігерлік құпияны жария ету (144-б.)
61
Тұрғын үйге қол сұғылмаушылықты бұзу (145-б.)
62
Сайлау құқығын жүзеге асыруға немесе сайлау комиссияларының жұмысына кедергі жасау (146-б.)
63
Сайлау құжаттарын, референдум құжаттарын бұрмалау немесе дауыстарды қате есептеу (147-б.)
64
Еңбек туралы заңдарды бұзу (148-б.)
65
Қызметкерлер өкілдерінің заңды қызметіне кедергі жасау (150-1-б)
66
Жиналыс, митинг, бой көрсету, шеру өткізуге, пикет жасауға немесе оларға қатысуға кедергі жасау (151-б.)
67
Еңбекті қорғау ережелерін бұзу (152-б.)
68
Ереуілге қатысуға немесе ереуілге қатысудан бас тартуға мәжбүрлеу (153-б.)
69
Журналистің заңды кәсіптік қызметіне кедергі келтіру (155-б.)
70
Бейбітшілік пен адамзат қауіпсіздігіне қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 4-тарауы)
71
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Басқыншылық соғысты жоспарлау, әзірлеу, тұтандыру немесе жүргізу (156-б)
72
Басқыншылық соғысты тұтандыруға насихат жүргізу және жария түрде шақыру (157-б.)
73
Жаппай қырып-жою қаруын өндіру немесе тарату (158-б.)
74
Соғыс жүргізудің тыйым салынған құралдары мен әдістерін қолдану (159-б.)
75
Геноцид (160-б.)
76
Экоцид (161-б.)
77
Жалдамалылық (162-б.)
78
Халықаралық қорғау аясындағы адамдарға немесе ұйымдарға шабуыл жасау (163-б.)
79
Әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру (164-б.)
80
Конституциялық құрылыстың негіздеріне және мемлекеттің қауіпсіздігіне қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 5-тарауы)
81
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Мемлекеттік опасыздық (165-б.)
82
Шпионаж (166-б.)
83
Қазақстан Республикасының 1-Президентінің-Халықтың Көшбасшысы өміріне қастандық жасау (166-1 б.)
84
Қазақстан Республикасы Президентінің өміріне қастандық жасау (167-б.)
85
Билікті күшпен басып алу немесе билікті күшпен ұстап тұру немесе шет мемлекет өкілдерінің немесе шетелдік ұйымдардың Қазақстан Республикасы лауазымды тұлғаларының құзыретіне кіретін өкілеттілікті жүзеге асыруы (168-б.)
86
Қарулы бүлік (169-б.)
87
Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күшпен құлатуға немесе өзгертуге не оның аумақтық тұтастығын күшпен бұзуға шақыру (170-б.)
88
Диверсия (171-б.)
89
Мемлекеттік құпияны заңсыз қолға түсіру, жария ету (172-б.)
90
Мемлекеттік құпиясы бар құжаттарды, заттарды жоғалту (173-б.)
91
Жұмылдыруға шақырудан жалтару (174-б.)
92
Меншікке қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 6-тарауы)
93
Ұрлық (175-б.)
94
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иеленіп алу немесе ысырап ету (176-б.)
95
Алаяқтық (177-б.)
96
Тонау (178-б.)
97
Қарақшылық (179-б.)
98
Ерекше құнды заттарды ұрлау (180-б.)
99
Қорқытып алушылық (181-б.)

100
Причинение
имущественного
ущерба путем
обмана или
злоупотребления
доверием
(ст. 182)
101
Приобретение или
сбыт имущества,
заведомо добытого
преступным путем
(ст. 183)
102
Транспортировка,
приобретение,
реализация,
хранение нефти и
нефтепродуктов, а
также переработка
нефти без
документов,
подтверждающих
законность их
происхождения
(ст.183-1)
103
Нарушение
авторских и
смежных прав
(ст.184 )
104
Нарушение прав на
изобретения,
полезные модели,
промышленные
образцы,
селекционные
достижения или
топологии
интегральных
микросхем
(ст.184-1 )
105
Неправомерное
завладение
автомобилем или
иным транспортным
средством без
цели хищения (ст.
185)
106
Нарушение вещных
прав на землю
(ст.186)
107
Умышленное
уничтожение или
повреждение
чужого имущества
(ст.187)
108
Неосторожное
уничтожение или
повреждение
чужого имущества
(ст.188)
109
Преступления в
сфере
экономической
деятельности
(гл. 7 УК РК)
110
Незаконное
предприни-
мательство
(ст.190)
111
Незаконная
банковская
деятельность
(ст.191)
112
Лжепредприни-
мательство
(ст.192)
113
Совершение
субъектом
частного
предприни_
мательства
сделки (сделок)
без намерения
осуществлять
предприни-
мательскую
деятельность
(ст.192-1)
114
Легализация
денежных средств
или иного
имущества,
приобретенного
незаконным путем
(ст.193)
115
Незаконное
получение и
нецелевое
использование
кредита (ст.194)
116
Монополисти-
ческая
деятельность
(ст.196)
117
Заведомо ложная
реклама (ст.198)
118
Незаконное
использование
товарного знака
(ст.199)
119
Незаконное
получение и
разглашение
сведений,
составляющих
коммерческую или
банковскую тайну
(ст.200)
120
Нарушение
порядка выпуска
(эмиссии) ценных
бумаг (ст.202)
121
Непредоставление
информации либо
представление
заведомо ложных
сведений
должностным лицом
эмитента ценных
бумаг (ст. 202-1)
122
Внесение в реестр
держателей ценных
бумаг заведомо
ложных сведений
(ст.203)
123
Представление
заведомо ложных
сведений
професиональными
участниками рынка
ценных бумаг
(ст.204)
124
Нарушение правил
проведения
операций с
ценными бумагами
(ст.205)
125
Изготовление и
сбыт поддельных
денег или ценных
бумаг (ст.206)
126
Изготовление и
сбыт поддельных
платежных
карточек и иных
платежных и
расчетных
документов
(ст.207)
127
Нарушение
порядка и правил
маркировки
подакцизных
товаров акцизными
марками и (или)
учетно-
контрольными
марками, подделка
и использование
акцизных марок и
(или)
учетно-
контрольных
марок
(ст.208)
128
Экономическая
контрабанда
(ст. 209)
129
Невозвращение
из-за границы
средств в
национальной и
иностранной
валюте (ст.213)
130
Уклонение от
уплаты таможенных
платежей и сборов
(ст.214)
131
Неправомерные
действия при
банкротстве
(ст.215)
132
Преднамеренное
банкротство
(ст.216)
133
Доведение до
неплатежеспо-
собности
(ст. 216-1)
134
Ложное
банкротство
(ст.217)

100
Алдау немесе сенімге қиянат жасау жолымен мүліктік залал келтіру (182-б.)
101
Көрінеу қылмыстық жолмен табылған мүлікті сатып алу немесе сату (183-б.)
102
Мұнай және мұнай өнімдерін тасымалдау, сатып алу, іске асыру, сақтау, сондай-ақ оның шығу заңдылығын растайтын құжаттарсыз өңдеу (183-1 б.)
103
Авторлық және сабақтастық құқықтарын бұзу (184-б.)
104
Өнертабыстарға, пайдалы модельдерге,
өнеркәсiптiк үлгiлерге, селекциялық
жетiстiктерге немесе интегралдық
микросхемалар топологияларына құқықтарды бұзу (184-1 бап)
105
Автомобильді немесе өзге де көлік құралдарын ұрлау мақсатынсыз заңсыз иелену (185-б.)
106
Жерге заттай құқықтарды бұзу (186-б.)
107
Бөтен адамның мүлкін қасақана жою немесе бүлдіру (187-б.)
108
Бөтен адамның мүлкін абайсызда жою немесе бүлдіру (188-б.)
109
Экономикалық қызмет саласындағы қылмыстар (ҚР ҚК 7-тарауы)
110
Заңсыз кәсіпкерлік (190-б.)
111
Заңсыз банктік қызмет (191-б.)
112
Жалған кәсіпкерлік (192-б.)
113
Жеке кәсіпкерлік субъектісінің кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру ниетінсіз келісім (келісімдер) жасауы (192-1)
114
Заңсыз жолмен алынған ақша қаражатын немесе өзге де мүлікті заңдастыру (193-б.)
115
Несиені заңсыз алу және мақсатсыз пайдалану (194-б.)
116
Монополистік іс-әрекеттер (196-б.)
117
Көрінеу жалған жарнама беру (198-б.)
118
Тауарлық белгіні заңсыз пайдалану (199-б.)
119
Коммерциялық немесе банктік құпияны құрайтын мәліметтерді заңсыз алу мен жария ету (200-б.)
120
Бағалы қағаздарды шығару (эмиссия) тәртібін бұзу (202-б.)
121
Бағалы қағаздар эмитентi лауазымды адамының ақпарат бермеуi не көрiнеу жалған мәлiметтер беруi (202-1 бабы)
122
Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізіліміне көрінеу жалған мәліметтер енгізу (203-б.)
123
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Бағалы қағаздар рыногы кәсiби қатысушыларының көрiнеу жалған мәлiметтер беруi (204-б.)
124
Бағалы қағаздармен операциялар жүргізу ережелерін бұзу (205-б.)
125
Жалған ақша немесе бағалы қағаздар жасау немесе сату (206-б.)
126
Жалған төлем карточкалары мен өзге төлем және есеп айырысу құжаттарын жасау немесе сату (207-б.)
127
Акцизделетін тауарларды акциздік маркалармен және (немесе) есепке алу-бақылау маркаларымен таңбалаудың тәртібі мен ережелерін бұзу, акциздік маркаларды және (немесе) есепке алу-бақылау маркаларын қолдан жасау және пайдалану (208-б.)
128
Экономикалық контрабанда (209-б.)
129
Шетел валютасындағы қаражатты шетелден қайтармау (213-б.)
130
Кеден төлемдері мен алымдарын төлеуден жалтару (214-б.)
131
Банкроттық жағдайындағы заңсыз іс-әрекеттер (215-б.)
132
Әдейі банкроттық (216-б.)
133
Төлем қабілетсіздігіне дейін жеткізу (216-1-б)
134
Жалған банкроттық (217-б.)

135
Нарушение
законодательства
Республики
Казахстан о
бухгалтерском
учете и
финансовой
отчетности
(ст.218)
136
Представление
заведомо ложных
сведений о
банковских
операциях
(ст.219)
137
Незаконное
использование
денежных средств
банка (ст.220)
138
Уклонение
гражданина от
уплаты налога и
(или) других
обязательных
платежей в бюджет
(ст.221)
139
Уклонение от
уплаты налога и
(или) других
обязательных
платежей в бюджет
с организаций
(ст.222)
140
Незаконные
действия в
отношении
имущества,
ограниченного в
распоряжении в
счет налоговой
задолженности
налогоплательщика
(ст. 222-1)
141
Получение
незаконного
вознаграждения
(ст.224)
142
Принуждение к
совершению
сделки или к
отказу от ее
совершения
(ст.226)
143
Рейдерство
(ст.226-1)
144
Неправомерный
доступ к
компьютерной
информации,
создание,
использование и
распространение
вредоносных
программ для ЭВМ
(ст.227)
145
Неправомерное
изменение
идентифика-
ционного кода
абонентского
устройства
сотовой связи,
устройства
идентификации
абонента, а также
создание,
использование,
распространение
программ для
изменения
идентифика-
ционного кода
абонентского
устройства
(ст. 227-1)
146
Преступления
против интересов
службы в
коммерческих и
иных организациях
(гл.8 УК РК)
147
из
них
Злоупотребление
полномочиями
(ст.228)
148
Злоупотребление
полномочиями
частными
нотариусами,
частными
судебными
исполнителями и
аудиторами,
работающими в
составе
аудиторской
организации
(ст.229)
149
Превышение
полномоций
служащими частных
охранных служб
(ст.230)
150
Коммерческий
подкуп (ст.231)
151
Недобросовестное
отношение к
обязанностям
(ст.232)
152
Преступления
против
общественной
безопасности и
общественного
порядка
(гл.9 УК РК)
153
из
них
Терроризм
(ст.233)
154
Пропаганда
терроризма или
публичные призывы
к совершению акта
терроризма
(ст.233-1)
155
Создание,
руководство
террористической
группой и участие
в ее деятельности
(ст.233-2)
156
Финансирование
экстремизма или
террористической
деятельности
(ст. 233-3)
157
Вербовка или
подготовка либо
вооружение лиц в
целях организации
террористической
либо
экстремистской
деятельности
(ст.233-4)
158
Захват заложника
(ст.234)
159
Создание и
руководство
организованной
группой в целях
совершения одного
или нескольких
преступлений, а
равно участие в
ней (ст.235)
160
Создание и
руководство
преступным
сообществом
(преступной
организацией), а
равно участие в
нем (ст.235-1)
161
Создание и
руководство
транснациональной
организованной
группой в целях
совершения одного
или нескольких
преступлений, а
равно участие в
ней (ст.235-2)
162
Создание и
руководство
транснациональным
преступным
сообществом
(транснациональной
преступной
организацией), а
равно участие в
нем (ст.235-3)
163
Финансирование
деятельности
организованной
группы,
преступного
сообщества
(преступной
организации) либо
транснаци-
ональной
организованной
группы,
транснаци-
онального
преступного
сообщества
(транснаци-
ональной
преступной
организации) или
устойчивой
вооруженной
группы (банды), а
равно сбор,
хранение,
распределение
имущества,
разработка
каналов
финансирования

135
Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу (218-б.)
136
Банк операциялары туралы көрінеу жалған мәліметтер беру (219-б.)
137
Банктің ақша қаражатын заңсыз пайдалану (220-б.)
138
Азаматтың салық төлеуден және (немесе) басқа да бюджетке міндетті төлемдерді төлеуден жалтаруы (221-б.)
139
Ұйымдарға салынатын салықты төлеуден және (немесе) басқа да бюджетке міндетті төлемдерді төлеуден жалтару (222-б.)
140
Салық төлеушінің салық берешегі шотына өкілеттілік етуден шектелген мүлікке қатысты заңсыз іс-әрекеттері (222-1-б)
141
Заңсыз сыйақы алу (224-б.)
142
Мәміле жасауға немесе оны жасаудан бас тартуға мәжбүр ету (226-б.)
143
Рейдерлік (226-1 б.)
144
Компьютерлік ақпаратқа заңсыз кіру, ЭЕМ үшін зиянды бағдарламаларды жасау, пайдалану және тарату (227-б.)
145
Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысының бірегей кодын, абоненттік бірегей құрылғыны заңсыз өзгерту, сондай-ақ абоненттік құрылғының бірегей кодын өзгерту үшін бағдарламалар құру, қолдану, тарату (227-1-б.)
146
Коммерциялық және өзге ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 8-тарауы)
147
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Өкілеттіктерді теріс пайдалану (228-б.)
148
Жекеше нотариустардың және аудиторлық ұйымның құрамында жұмыс істейтін аудиторлардың өкілеттіктерді теріс пайдалануы (229-б.)
149
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Жекеше күзет қызметі қызметшілерінің өкілеттіктерін асыра пайдалануы (230-б.)
150
Коммерциялық сатып алу (231-б.)
151
Міндеттеріне адал қарамау (232-б.)
152
Қоғамдық қауіпсіздікке және қоғамдық тәртіпке қарсы қылмыстар (ҚР ҚК  9-тарауы)
153
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Терроризм (233-б.)
154
Терроризмді насихаттау немесе терроризм актілерін жасауға халықты үгіттеу (233-1-б.)
155
Террористік топ құру, оны басқару және оның әрекеттеріне қатысу (233-2-б.)
156
Экстремизмдi немесе террористiк қызметті қаржыландыру 233-3 бабы
157
Террористік не экстремистік қызметті ұйымдастыру мақсатында адамдарды азғырып көндіру немесе дайындау не қаруландыру (233-4-б)
158
Адамды кепілге алу (234-б.)
159
Бір немесе бірнеше қылмыс жасау мақсатында ұйымдасқан топ құру және оны басқару, сол сияқты оған қатысу (235-б)
160
Қылмыстық қоғамдастық (қылмыстық ұйым) құру және оны басқару, сол сияқты оған қатысу (235-1-б)
161
Бір немесе бірнеше қылмыс жасау мақсатында трансұлттық ұйымдасқан топ құру және оны басқару, сол сияқты оған қатысу (235-2-б)
162
Трансұлттық қылмыстық қоғамдастық (трансұлттық қылмыстық ұйым) құру және оны басқару, сол сияқты оған қатысу (235-3-б)
163

(ст.235-4)
164
Организация
незаконного
военизированного
формирования
(ст.236)
165
Бандитизм
(ст.237)
166
Нападение на
здания,
сооружения,
средства
сообщения и
связи
(ст.238)
167
Угон, а равно
захват воздушного
или водного судна
либо
железнодорожного
подвижного
состава (ст.239)
168
Пиратство
(ст.240)
169
Массовые
беспорядки
(ст.241)
170
Заведомо ложное
сообщение об акте
терроризма
(ст.242)
171
Незаконный
экспорт
технологий,
научно-
технической
информации и
услуг,
используемых при
создании оружия
массового
поражения,
вооружения и
военной техники
(ст.243)
172
Нарушение правил
безопасности на
объектах атомной
энергетики
(ст.244)
173
Нарушение правил
безопасности при
ведении горных и
строительных
работ (ст.245)
174
Недоброка-
чественное
строительство
(ст. 245-1)
175
Нарушение правил
безопасности на
взрывоопасных
объектах (ст.246)
176
Незаконное
обращение с
радиоактивными
материалами
(ст.247)
177
Хищение либо
вымогательство
радиоактивных
материалов
(ст.248)
178
Нарушение правил
обращения с
радиоактивными
материалами
(ст.249)
179
Контрабанда
изъятых из
обращения
предметов или
предметов,
обращение которых
ограничено
(ст. 250)
180
Незаконные
приобретение,
передача, сбыт,
хранение,
перевозка или
ношение оружия,
боеприпасов,
взрывчатых
веществ и
взрывных
устройств
(ст.251)
181
Незаконное
изготовление
оружия (ст.252)
182
Небрежное
хранение
огнестрельного
оружия (ст.253)
183
Ненадлежащее
исполнение
обязанностей по
охране оружия,
боеприпасов,
взрывчатых
вешеств или
взрывных
устройств
(ст.254)
184
Хищение либо
вымогательство
оружия,
боеприпасов,
взрывчатых
веществ и
взрывных
устройств
(ст.255)
185
Нарушение правил
пожарной
безопасности
(ст.256)
186
Хулиганство
(ст. 257)
187
Вандализм
(ст.258)
188
Преступления
против здоровья
населения и
нравственности
(гл. 10 УК РК)
189
из
них
Незаконные
изготовление,
переработка,
приобретение,
хранение,
перевозка,
пересылка либо
сбыт
наркотических
средств или
психотропных
веществ (ст.259)
190
Хищение либо
вымогательство
наркотических
средств или
психотропных
веществ (ст.260)
191
Склонение к
потреблению
наркотических
средств или
психотропных
веществ (ст.261)
192
Незаконное
культивирование
запрещенных к
возделыванию
растений,
содержащих
наркотические
вещества (ст.262)
193
Незаконный оборот
ядовитых веществ,
а также веществ,
инструментов или
оборудования,
используемых для
изготовления или
переработки
наркотических
средств,
психотропных или
ядовитых веществ
(ст.263)

Ұйымдасқан топтың, қылмыстық қоғамдастықтың (қылмыстық ұйымның) не трансұлттық ұйымдасқан топтың, трансұлттық қылмыстық қоғамдастықтың (трансұлттық қылмыстық ұйымның) немесе тұрақты қарулы топтың (банданың) қызметін қаржыландыру, сол сияқты мүлікті жинау, сақтау, бөлу, қаржыландыру арналарын әзірлеу (235-4-б)
164
Заңсыз әскерилендірілген құраманы ұйымдастыру (236-б.)
165
Бандитизм (237-б.)
166
Үйлерді, құрылыстарды, қатынас және байланыс құралдарын басып алу (238-б.)
167
Әуе немесе су көлігін не жылжымалы темір жол составын айдап әкету, сол сияқты қолға түсіру (239-б.)
168
Теңіз қарақшылығы (240-б.)
169
Жаппай тәртіпсіздіктер (241-б.)
170
Терроризм актісі туралы көрінеу жалған хабарлау (242-б.)
171
Жаппай зақымдау қаруын, қару-жарақ және әскери техника жасау кезінде пайдаланылатын технологияларды, ғылыми-техникалық ақпаратты және қызметтерді заңсыз экспорттау (243-б.)
172
Атом энергетикасы объектілерінде қауіпсіздік ережелерін бұзу (244-б.)
173
Тау-кен немесе құрылыс жұмыстарын жүргізу кезінде қауіпсіздік ережелерін бұзу (245-б.)
174
Сапасыз құрылыс (245-1-б)
175
Жарылыс қаупі бар объектілерде қауіпсіздік ережелерін бұзу (246-б.)
176
Радиоактивті материалдармен заңсыз жұмыс істеу (247-б.)
177
Радиоактивті материалдарды ұрлау немесе қорқытып алу (248-б.)
178
Радиоактивті материалдармен жұмыс істеу ережелерін бұзу (249-б.)
179
Айналыстан алынған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандысы (250-б.)
180
Қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды және жару құрылғыларын заңсыз сатып алу, беру, өткізу, сақтау, тасымалдау немесе алып жүру (251-б.)
181
Қаруды заңсыз жасау (252-б.)
182
Атыс қаруын ұқыпсыз сақтау (253-б.)
183
Қаруды, оқ-дәріні, жарылғыш заттарды немесе жару құрылғыларын күзету жөніндегі міндеттерді тиісінше атқармау (254-б.)
184
Қаруды, оқ-дәріні, жарылғыш заттар мен жару құрылғыларын ұрлау не қорқытып алу (255-б.)
185
Өрт қауіпсіздігі ережелерін бұзу (256-б.)
186
Бұзақылық (257-б.)
187
Тағылық (258-б.)
188
Халықтың денсаулығына және адамгершілікке қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 10-тарауы)
189
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды заңсыз дайындау, сатып алу, сақтау, тасымалдау, жөнелту немесе сату (259-б.)
190
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды ұрлау не қорқытып алу (260-б.)
191
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды тұтынуға көндіру (261-б.)
192
Құрамында есірткі заттар бар, өсіруге тыйым салынған өсімдіктерді заңсыз өсіру (262-б.)
193
Есірткі, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттарды дайындау немесе өңдеу үшін пайдаланылатын шикізаттың, аспаптардың, жабдықтардың немесе улы заттардың заңсыз айналымы (263-б.)

194
Организация или
содержание
притонов для
потребления
наркотических
средств или
психотропных
веществ, или
предоставление
помещений для тех
же целей
(ст. 264)
195
Нарушение правил
обращения с
наркотическими
средствами,
психотропными или
ядовитыми
веществами
(ст.265)
196
Незаконная
медицинская и
фармацевтическая
деятельность и
незаконная выдача
либо подделка
рецептов или иных
документов,
дающих право на
получение
наркотических
средств или
психотропных
веществ (ст.266)
197
Нарушение
санитарно-
эпидемиоло=
гических правил
(ст.267)
198
Сокрытие
информации об
обстоятельствах,
создающих
опасность для
жизни или
здоровья людей
(ст.268)
199
Выпуск или
продажа товаров,
выполнение работ
либо оказание
услуг, не
отвечающих
требованиям
безопасности
(ст.269)
200
Организация
незаконного
игорного бизнеса
(ст.269-1)
201
Вовлечение в
занятие
проституцией
(ст.270)
202
Организация и
содержание
притонов для
занятия
проституцией и
сводничество
(ст.271)
203
Организация и
содержание
притонов для
одурманивания с
использованием
лекарственных или
других средств
(ст.272)
204
Незаконное
распространение
порнографических
материалов или
предметов
(ст.273)
205
Изготовление и
оборот материалов
или предметов с
порнографическими
изображениями
несовершенно-
летних либо их
привлечение для
участия в
зрелищных
мероприятиях
порнографического
характера
(ст.273-1)
206
Незаконное
распространение
произведений,
пропагандирующих
культ жестокости
и насилия
(ст.274)
207
Надругательство
над телами
умерших и местами
их захоронения
(ст.275)
208
Незаконное
изъятие органов и
тканей трупа
человека
(ст.275-1)
209
Жестокое
обращение с
животными
(ст.276)
210
Экологические
преступления
(гл.11 УК РК)
211
из
них
Нарушение
экологических
требований к
хозяйственной и
иной деятельности
(ст.277)
212
Нарушение
экологических
требований при
прозиводстве и
использовании
экологически
потенциально
опасных
химических,
радиоактивных и
биологических
веществ (ст.278)
213
Нарушение правил
безопасности при
обращении с
микробиологи-
ческими или
другими
биологическими
агентами или
токсинами
(ст.279)
214
Нарушение
ветеринарных
правил и правил,
установленных для
борьбы с
болезнями и
вредителями
растений (ст.280)
215
Загрязнение,
засорение и
истощение вод
(ст.281)
216
Загрязнение
атмосферы
(ст.282)
217
Загрязнение
морской среды
(ст.283)
218
Нарушение
законодательства
о континентальном
шельфе Республики
Казахстан и об
исключительной
экономической
зоне Республики
Казахстан
(ст.284)
219
Порча земли
(ст.285)
220
Нарушение правил
охраны и
использования
недр (ст.286)
221
Незаконная добыча
рыбных ресурсов и
других водных
животных и
растений (ст.287)

194
Есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды тұтыну үшін притондар ұйымдастыру немесе ұстау немесе сол мақсаттарға орындар ұсыну (264-б.)
195
Есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін, күшті әсер ететін немесе улы заттарды ұстау ережелерін бұзу (265-б.)
196
Жекеше медициналық практикамен немесе жекеше фармацевтикалық қызметпен заңсыз айналысу,есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды алуға құқық беретін рецептерді немесе өзге құжаттарды заңсыз беру не қолдан жасау (266-б.)
197
Санитарлық-эпидемиологиялық ережелерді бұзу (267-б.)
198
Адамдардың өміріне немесе денсаулығына қауіп төндіретін мән-жайлар туралы ақпаратты жасыру(268-б)
199
Қауіпсіздік талаптарына сай келмейтін тауарлар шығару немесе сату, жұмыс орындау не қызмет көрсету (269-б.)
200
Заңсыз ойын бизнесін ұйымдастыру (269-1-б.)
201
Жезөкшелікпен айналысуға тарту (270-б.)
202
Жезөкшелікпен айналысуға арналған притондар ұйымдастыру немесе ұстау және жеңгетайлық (271-б.)
203
Дәрілік немесе басқа құралдарды пайдаланып есеңгірету үшін притондар ұйымдастыру немесе ұстау (272-б.)
204
Порнографиялық материалдарды немесе заттарды заңсыз тарату (273-б.)
205
Кәмелетке толмағандардың порнографиялық бейнелері бар материалдарды немесе заттарды дайындау және олардың айналымы немесе оларды порнографиялық сипаттағы ойын-сауық іс-шараларына қатысуға тарту (273-1-б.)
206
Қатыгездік пен күш қолдануға бас ұруды насихаттайтын туындыларды заңсыз тарату (274-б.)
207
Өлгендердің мәйіттерін және олар жерленген жерлерді қорлау (275-б.)
208
Адам мәйiтiнiң органдары мен тiнiн заңсыз алу (275-1 бабы)
209
Жануарларға қатігездік жасау (276-б.)
210
Экологиялық қылмыстар (ҚР ҚК 11-тарауы)
211
Шаруашылық және өзге де қызметке қойылатын экологиялық талаптардың бұзылуы (277-б.)
212
Ықтимал экологиялық қауіпті химиялық, радиоактивті және биологиялық заттарды өндіру мен пайдалану кезінде экологиялық талаптардың бұзылуы (278-б)
213
Микробиологиялық немесе басқа биологиялық агенттермен немесе улы заттармен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік ережелерінің бұзылуы (279-б.)
214
Ветеринарлық ережелердің және өсімдіктердің аурулары мен зиянкестеріне қарсы күресу үшін белгіленген ережелердің бұзылуы (280-б)
215
Суларды ластау, бітеу және сарқу (281-б.)
216
Атмосфераны ластау (282-б.)
217
Теңіз аясын ластау (283-б.)
218
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Қазақстан Республикасының құрлықтық шельфі туралы және Қазақстан Республикасының айрықша экономикалық аймағы туралы заңдардың бұзылуы (284-б.)
219
Жерді бүлдіру (285-б.)
220
Жер қойнауын қорғау және пайдалану ережелерін бұзу (286-б.)
221
Су жануарлары мен өсімдіктерін заңсыз алу (287-б.)

222
Незаконная охота
(ст. 288)
223
Нарушение правил
охраны животного
мира (ст.289)
224
Незаконное
обращение с
редкими и
находящимися под
угрозой
исчезновения
видами животных и
растений (ст.290)
225
Незаконная
порубка деревьев
и кустарников
(ст.291)
226
Уничтожение или
повреждение лесов
(ст.292)
227
Нарушение режима
особо охраняемых
природных
территорий
(ст.293)
228
Непринятие мер
по ликвидации
последствий
экологического
загрязнения
(ст.294)
229
Транспортные
преступления
(гл.12 УК РК)
230
из
них
Нарушение правил
безопасности
движения и
эксплуатации
железнодорожного,
воздушного или
водного
транспорта
(ст. 295)
231
Нарушение правил
дорожного
движения и
эксплуатации
транспортных
средств лицами,
управляющими
транспортными
средствами
(ст.296)
232
из них ч.2
ст.296 УК
233
Оставление места
дорожно-
транспортного
происшествия
(ст.297)
234
Недоброка-
чественный ремонт
транспортных
средств и выпуск
их в эксплуатацию
с техническими
неисправностями,
допуск к
управлению
транспортным
средством лица,
находящегося в
состоянии
опьянения
(ст.298)
235
Умышленное
приведение в
негодность
транспортных
средств или путей
сообщения
(ст.299)
236
Нарушение правил,
обеспечивающих
безопасную работу
транспорта
(ст.300)
237
Самовольная без
надобности
остановка поезда
(ст.301)
238
Нарушение
действующих на
транспорте правил
(ст.302)
239
Нарушение правил
безопасности при
строительстве,
эксплуатации или
ремонте,
магистральных
трубопроводов
(ст.303)
240
Умышленное
повреждение или
разрушение
трубопроводов
(ст.304)
241
Неосторожное
повреждение или
разрушение
трубопроводов
(ст.304-1)
242
Неоказание
капитаном судна
помощи терпящим
бедствие (ст.305)
243
Нарушение правил
международных
полетов (ст.306)
244
Корруупционные
и иные
преступления
против интересов
государственной
службы и
государственного
управления
(гл.13 УК РК)
245
из
них
Злоупотребление
должностными
полномочиями
(ст.307)
246
Превышение
власти
и должностных
полномочий
(ст.308)
247
Присвоение
полномочий
должностного лица
(ст.309)
248
Незаконное
участие в
предприни-
мательской
деятельности
(ст.310)
249
Воспрепятство-
вание законной
предприни-
мательской
деятельности
(ст.310-1)
250
Получение взятки
(ст.311)
251
Дача взятки
(ст.312)
252
Посредничество
во взяточничестве
(ст.313)
253
Служебный подлог
(ст.314)
254
Бездействие по
службе (ст.315)
255
Халатность
(ст.316)
256
Преступления
против порядка
управления
(гл.14 УК РК)
257
из
них
Надругательство
над
Государственным
флагом,
Государственным
гербом и
Государственным
гимном Республики
Казахстан
(ст.317)
258
Публичное
оскорбление и
иное
посягательство на
честь и
достоинство
Первого
Президента
Республики
Казахстан —
Лидера Нации,
осквернение
изображений
Первого
Президента
Республики
Казахстан —
Лидера Нации,
воспрепятство-
вание законной
деятельности
Первого
Президента
Республики
Казахстан —
Лидера Нации

222
Заңсыз аңшылық (288-б.)
223
Жануарлар дүниесін қорғау ережелерін бұзу (289-б.)
224
Жануарлар мен өсімдіктердің сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерімен заңсыз іс-әрекеттер (290-б.)
225
Ағаштар мен бұталарды заңсыз кесу (291-б.)
226
Ормандарды жою немесе зақымдау (292-б.)
227
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимінің бұзылуы (293-б.)
228
Экологиялық ластау зардаптарын жою жөнінде шара қолданбау (294-б.)
229
Көліктегі қылмыстар (ҚР ҚК 12-тарауы)
230
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Темір жол, әуе немесе су көлігі қозғалысы мен оларды пайдалану қауіпсіздігінің ережелерін бұзу (295-б.)
231
Көлік құралдарын жүргізуші адамдардың жол қозғалысы және көлік құралдарын пайдалану ережелерін бұзуы (296-б.)
232
солардың ішінде ҚК 296-бб, 2б
233
Жол-көлік оқиғасы болған орыннан кетіп қалу (297-б.)
234
Көлік құралдарын сапасыз жөндеу және оларды техникалық ақауларымен пайдалануға шығару, мас күйіндегі адамды көлік құралын жүргізуге жіберу (298-б.)
235
Көлік құралдарын немесе қатынас жолдарын қасақана жарамсыздыққа келтіру (299-б.)
236
Көліктің қауіпсіз жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ережелерді бұзу      (300-б.)
237
Поезды қажет болмаған жағдайда өз бетінше тоқтату (301-б.)
238
Көлікте қолданылатын ережелерді бұзу (302-б.)
239
Магистралдық труба құбырларын салу, пайдалану немесе жөндеу кезінде қауіпсіздік ережелерін бұзу (303-б.)
240
Труба құбырларын қасақана зақымдау немесе қирату (304-б.)
241
Труба құбырларын абайсызда зақымдау немесе қирату (304-1б.)
242
Кеме капитанының апатқа ұшырағандарға көмек көрсетпеуі (305-б.)
243
Ұшудың халықаралық ережелерін бұзу (306-б.)
244
Мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне қарсы сыбайлас жемқорлық және басқа да қылмыстар (ҚР ҚК 13-тарауы)
245
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Қызмет өкілеттігін теріс пайдалану (307-б.)
246
Билікті немесе қызметтік өкілеттікті асыра пайдалану (308-б.)
247
Лауазымды адамның өкілеттігін иемдену (309-б.)
248
Кәсіпкерлік қызметке заңсыз қатысу (310-б.)
249
Заңды кәсіпкерлік қызметке кедергі келтіру (310-1-б.)
250
Пара алу (311-б.)
251
Пара беру (312-б.)
252
Парақорлыққа делдал болу (313-б.)
253
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Қызметтік жалғандық жасау (314-б.)
254
Қызметтегі әрекетсіздік (315-б.)
255
Салақтық (316-б.)
256
Басқару тәртібіне қарсы қылмыс (ҚР ҚК 14-тарауы)
257
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын, Мемлекеттік елтаңбасын немесе Мемлекеттік гимнін қорлау (317-б.)
258

(ст.317-1)
259
Нарушение
гарантий
неприкосно-
венности Первого
Президента
Республики
Казахстан —
Лидера Нации
(ст.317-2)
260
Посягательство
на честь и
достоинство
Президента
Республики
Казахстан и
воспрепятство-
вание его
деятельности
(ст.318)
261
Посягательство
на честь и
достоинство
депутата и
воспрепятство-
вание его
деятельности
(ст.319)
262
Воспрепятство-
вание
деятельности
Конституционного
Совета Республики
Казахстан
(ст.319-1)
263
Оскорбление
представителя
власти (ст.320)
264
Применение
насилия в
отношении
представителя
власти (ст.321)
265
Воспрепятство-
вание
деятельности
прокурора и
неисполнение его
законных
требований
(ст.321-1)
266
Разглашение
сведений о мерах
безопасности,
применяемых в
отношении
должностного
лица, занимающего
ответственную
государственную
должность
(ст.322)
267
Приобретение или
сбыт официальных
документов и
государственных
наград (ст. 323)
268
Похищение или
повреждение
документов,
штампов, печатей
(ст.324)
269
Подделка,
изготовление или
сбыт поддельных
документов,
штампов, печатей,
бланков,
государственных
наград (ст.325)
270
Уклонение от
военной службы
(ст.326)
271
Самоуправство
(ст.327)
272
Самовольное
присвоение звания
представителя
власти или
должностного
лица, занимающего
ответственную
государственную
должность (ст328)
273
Незаконный
подъем
Государственного
флага (ст.329)
274
Умышленное
незаконное
пересечение
охраняемой
Государственной
границы
Республики
Казахстан
(ст.330)
275
Невыполнение
решения о
выдворении
(ст.330-1)
276
Организация
незаконной
миграции
(ст.330-2)
277
Неоднократное
нарушение правил
привлечения и
использования в
Республике
Казахстан иностранной
рабочей силы
(ст.330-3)
278
Противоправное
изменение
Государственной
границы
Республики
Казахстан(ст.331)
279
Незаконное
пользование
эмблемами и
знаками Красного
Полумесяца и
Красного Креста
(ст.332)
280
Нарушение и
неисполнение
правил охраны
линий связи, а
также объектов,
подлежащих
государственной
охране (ст.333)
281
Нарушение порядка
организации и
проведения
собраний,
митингов,
пикетов, уличных
шествий и
демонстраций
(ст.334)
282
Руководство
запрещенной
забастовкой,
воспрепятство-
вание работе
предприятия,
организации в
условиях
чрезвычайного
положения
(ст.335)
283
Незаконное
вмешательство
членов
общественных
объединений в
деятельность
государственных
органов (ст.336)
284
Создание или
участие в
деятельности
незаконных
общественных и
других
объединений
(ст.337)
285
Организация
деятельности
общественного или
религиозного
объединения либо
иной организации
после решения
суда о запрете их
деятельности или
ликвидации в
связи с
осуществлением
ими экстремизма
(ст. 337-1)

Қазақстан Республикасы Бірінші Президентінің - Халық Көшбасшысының ар-ұжданы мен қадір-қасиетіне тіл тигізу және басқа да қол сұғушылық, Қазақстан Республикасы Бірінші Президентінің - Халық Көшбасшысының суреттерін қорлау, Қазақстан Республикасы Бірінші Президентінің - Халық Көшбасшысының заңды қызметіне кедергі жасау (317-1 б.)
259
Қазақстан Республикасы Бірінші Президентінің - Халық Көшбасшысының қол сұқпаушылық кепілін бұзу (317-2 б.)
260
Қазақстан Республикасы Президентінің ар-ұжданы мен қадір-қасиетіне қол сұғу және оның қызметіне кедергі жасау (318-б.)
261
Депутаттың ар-ұжданы мен қадір-қасиетіне қол сұғу және оның қызметіне кедергі жасау (319-б.)
262
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қызметіне қол сұғушылық (319-1 б.)
263
Өкімет өкілін қорлау (320-б.)
264
Өкімет өкіліне қатысты күш қолдау (321-б)
265
Прокурордың қызметіне кедергі жасау және оның заңды талаптарын орындамау (321-1-б.)
266
Жауапты мемлекеттік лауазымды иеленуші лауазымды адамға қатысты қолданылатын қауіпсіздік шаралары туралы мәліметтерді жария ету (322-б.)
267
Ресми құжаттарды және мемлекеттік наградаларды сатып алу немесе өткізу (323-б.)
268
Құжаттарды, мөртаңбаларды, мөрлерді ұрлау немесе бүлдіру (324-б.)
269
Жалған құжаттарды, мөртаңбаларды, мөрлерді, мөрқағаздарды, мемлекеттік наградаларды қолдан жасау, дайындау немесе өткізу (325-б.)
270
Әскери қызметтен жалтару (326-б.)
271
Өзінше билік ету (327-б.)
272
Жауапты мемлекеттік лауазымды атқаратын өкімет өкілінің немесе лауазымды адамның атағын өз бетінше иелену (328-б.)
273
Мемлекеттік туды заңсыз көтеру (329-б.)
274
Қазақстан Республикасының күзетілетін Мемлекеттік шекарасынан әдейі заңсыз өту (330-б.)
275
Қуып шығу туралы шешімді орындамау (330-1-б.)
276
Заңсыз көші-қонды ұйымдастыру  (330-2-б.)
277
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын заңсыз бұзу (330-3-б.)
278
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын құқыққа қарсы өзгерту (331-б.)
279
Қызыл Жарты ай және Қызыл Крест эмблемалары мен белгілерін заңсыз пайдалану (332-б.)
280
Байланыс желілерін күзету ережелерін бұзу (333-б.)
281
Жиналыстарды, митингілерді, пикеттерді, көше шерулерін және демонстрацияларды ұйымдастыру мен өткізу тәртібін бұзу (334-б.)
282
Төтенше жағдайлар кезінде тыйым салынған ереуілге басшылық жасау, кәсіпорынның, ұйымның жұмысына кедергі келтіру (335-б.)
283
Қоғамдық бірлестік мүшелерінің мемлекеттік органдардың қызметіне заңсыз араласуы (336-б.)
284
Заңсыз қоғамдық бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысу(337-б)
285
Қоғамдық немесе дiни бiрлестiктiң не өзге де ұйымның экстремизмдi жүзеге асыруына байланысты олардың қызметiне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешiмiнен кейiн олардың қызметiн ұйымдастыру (337-1 бабы)

286
Оказывание
содействия
политическим
партиям и
профессиональным
союзам
иностранных
государств
(ст.338)
287
Преступления
против правосудия
и порядка
исполнения
наказаний
(гл.15 УК РК)
288
из
них
Восприпятство-
вание
осуществлению
правосудия и
производству
предварительного
расследования
(ст.339)
289
Посягательство
на жизнь лица,
осуществляющего
правосудие или
предварительное
расследование
(ст.340)
290
Угроза или
насильственные
действия в связи
с осуществлением
правосудия или
производством
предварительного
расследования
(ст.341)
291
Неуважение к суду
(ст.342)
292
Клевета в
отношении судьи,
присяжного
заседателя,
прокурора,
следователя,
лица,
производящего
дознание,
эксперта,
судебного
пристава,
судебного
исполнителя
(ст.343)
293
Привлечение
заведомо
невиновного к
уголовной
ответственности
(ст.344)
294
Заведомо
незаконное
освобождение от
уголовной
ответственности
(ст.345)
295
Заведомо
незаконное
задержание,
заключение под
стражу или
содержание под
стражей (ст.346)
296
Принуждение к
даче показаний
(ст.347)
297
Фальсификация
доказательств и
оперативно-
розыскных
материалов
(ст.348)
298
Провокация
коммерческого
подкупа либо
коррупционного
преступления
(ст.349)
299
Вынесение
заведомо
неправосудного
приговора,
решения или иного
судебного акта
(ст.350)
300
Заведомо ложный
донос (ст.351)
301
Заведомо ложные
показание,
заключение
эксперта или
неправильный
перевод (ст.352)
302
Отказ свидетеля
или потерпевшего
от дачи показаний
(ст.353)
303
Подкуп или
принуждение к
даче ложных
показаний или
уклонению от дачи
показаний,
ложному
заключению либо
неправильному
переводу (ст.354)
304
Разглашение
данных дознания
или
предварительного
следствия
(ст.355)
305
Разглашение
сведений о мерах
безопасности,
применяемых в
отношении лиц,
подлежащих
государственной
защите (ст.356)
306
Незаконные
действия в
отношении
имущества,
подвергнутого
описи или аресту
либо подлежащего
конфискации
(ст.357)
307
Побег из мест
лишения свободы,
из-под ареста или
из-под стражи
(ст. 358)
308
Уклонение от
отбывания
наказания в виде
лишения свободы
(ст.359)
309
Неповиновение
законным
требованиям
администрации
уголовно-
исполнительного
учреждения
(ст.360)
310
Угроза
применения
насилия в
отношении
сотрудника
учреждения,
обеспечивающего
изоляцию от
общества, либо
его близких, а
также осужденного
или
посягательство на
их здоровье или
жизнь (ст.361)
311
Неисполнение
приговора суда,
решения суда или
иного судебного
акта (ст.362)
312
из них ч.3
ст.362 УК
313
Укрывательство
преступления
(ст.363)
314
Укрытие
преступления
(ст.363-1)
315
Недонесение о
преступлении
(ст.364)
316
Воспрепятство-
вание законной
деятельности
адвокатов и иных
лиц по защите
прав, свобод и
законных
интересов
человека и
гражданина, а
также оказанию
юридической
помощи физическим
и юридическим
лицам (ст.365)

286
Шет мемлекеттердің саяси партиялары ен кәсіптік одақтарына жәрдем көрсету (338-б.)
287
Сот төрелігіне және жазалардың орындалу тәртібіне қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 15-тарауы)
288
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Сот төрелігін жүзеге асыруға және алдын ала тергеу жүргізуге кедергі жасау (339-б.)
289
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Сот төрелігін немесе алдын ала тергеуді жүзеге асырушы адамдардың өміріне қол сұғу (340-б.)
290
Сот төрелігін жүзеге асыруға немесе алдын ала тергеу жүргізуге байланысты қорқыту немесе күш көрсету әрекеттері (341-б.)
291
Сотты құрметтемеу (342-б.)
292
Судьяға, алқабиге прокурорға, тергеушiге, алдын ала анықтауды жүргiзушi адамға, сарапшыға, сот приставына, соттың атқарушысына қатысты жала жабу  (343-б.)
293
Көрінеу кінәсіз адамды қылмыстық жауаптылыққа тарту (344-б.)
294
Қылмыстық жауаптылықтан көрінеу заңсыз босату (345-б.)
295
Көрінеу заңсыз ұстау, қамауға алу немесе қамауда ұстау (346-б.)
296
Жауап беруге мәжбүр ету (347-б.)
297
Айғақтарды және жедел-іздестіру материалдарын бұрмалау (348-б.)
298
Параға немесе коммерциялық сатып алуға арандату (349-б.)
299
Көрінеу әділетсіз сот үкімін, шешімін немесе өзгедей сот актісін шығару (350-б)
300
Көрінеу жалған сөз жеткізу (351-б.)
301
Көрінеу жалған жауап беру, сарапшының жалған қорытындысы немесе қате аудару (352-б.)
302
Куәгердің немесе жәбірленушінің жауап беруден бас тартуы немесе жалтаруы (353-б.)
303
Жалған жауап беруге немесе жауап беруден жалтаруға, жалған қорытынды беруге не қате аударуға сатып алу не мәжбүр ету (354-б.)
304
Алдын ала анықтаудың немесе алдын ала тергеудің деректерін жария ету (355-б.)
305
Судьяға және қылмыстық процеске қатысушыларға қатысты қолданылатын қауіпсіздік шаралары туралы мәліметтерді жария ету (356-б.)
306
Хатталған немесе иелік етуге тыйым салынған не тәркілеуге жататын мүлікке қатысты заңсыз әрекеттер (357-б.)
307
Бас бостандығынан айыру орнынан, тұтқындаудан немесе қамаудан қашу (358-б.)
308
Бас бостандығынан айыру түріндегі жазасын өтеуден жалтару (359-б.)
309
Қылмыстық-атқару мекемесі әкімшілігінің талаптарына қасақана бағынбау (360-б.)
310
Қоғамнан оқшаулауды қамтамасыз ететін мекемелердің қалыпты қызметінің тәртібін бұзу (361-б.)
311
Сот үкімін, сот шешімін немесе өзге де сот актісін орындамау (362-б.)
312
солардың ішінде ҚР ҚК 362-бб. 3-б.
313
Қылмысты жасырушылық (363-б.)
314
Қылмысты жасыру (363-1 б.)
315
Қылмыс туралы хабарламау (364-б.)
316
Адвокаттар мен өзге де адамдардың азаматтарды қорғау және оларға заңгерлік көмек көрсету жөніндегі заңды қызметіне кедергі жасау (365-б.)

317
Воинские
преступления
(гл.16 УК РК)
318
Неповиновение
или иное
неисполнение
приказа (ст.367)
319
Сопротивление
начальнику или
принуждение его
к нарушению
служ.обязанностей
(ст.368)
320
Насильственные
действия в
отношении
начальника
(ст. 369)
321
Нарушение
уставных правил
взаимоотношений
между
военнослужащими
при отсутствии
между ними
отношений
подчиненности
(ст.370)
322
Оскорбление
военнослужащего
(ст.371)
323
Самовольное
оставление части
или места службы
(ст.372)
324
Дезертирство
(ст.373)
325
Уклонение от
военной службы
путем
членовреди-
тельства или
иным способом
(ст.374)
326
Нарушение правил
несения боевого
дежурства
(ст.375)
327
Нарушение правил
несения
пограничной
службы (ст.376)
328
Нарушение
уставных правил
несения
караульной
(вахтенной)
службы (ст.377)
329
Нарушение
уставных правил
несения
внутренней службы
и патрулирования
в гарнизоне
(ст.378)
330
Нарушение правил
несения службы по
охране
общественного
порядка и
обеспечению
общественной
безопасности
(ст.379)
331
Злоупотребление
властью (ст.380)
332
Превышение
власти или
служебных
полномочий
(ст.380-1)
333
Бездействие
власти (ст.380-2)
334
Халатное
отношение к
службе (ст.381)
335
Оставление
погибающего
военного корабля
(ст.382)
336
Сдача или
оставление
противнику
средств ведения
войны (ст.383)
337
Добровольная
сдача в плен
(ст.384)
338
Мародерство
(ст.385)
339
Разглашение
секретных
сведений военного
характера или
утрата
документов,
содержащих
секретные
сведения военного
характера
(ст.386)
340
Умышленное
уничтожение или
повреждение
военного
имущества
(ст.387)
341
Неосторожное
уничтожение или
повреждение
военного
имущества
(ст.388)
342
Утрата военного
имущества
(ст.389)
343
Нарушение правил
обращения с
оружием, а также
веществами и
предметами,
представляющими
опасность для
окружающих
(ст. 390)
344
Нарушение правил
вождения или
эксплуатации
машин (ст.391)
345
Нарушение правил
полетов или
подготовки к ним
(ст.392)
346
Нарушение правил
кораблевождения
(ст.393)
347
продолжение таблицы
количество
преступлений,
дела о
которых
окончены в
отчетном
периоде
Количество
преступлений,
уголовные
дела о
которых
направлены в
суд в
отчетном
периоде
Количество
преступлений,
уголовные дела
о которых
прекращены по
нереабилити-
рующим
основаниям
Количество
преступлений,
уголовные дела
о которых
прекращены со
снятием с
учета
в т.ч. за
отсутствием
состава и
события
преступления
(п.1,2
ч.1ст.37 УПК
РК)
по которым
постановления
о возбуждении
отменены
прокурором
5
6
7
8
9
10
продолжение таблица
по делам,
возбужденным
в отчетном
периоде
количество преступлений, дела о которых приостановлены в
отчетном периоде
всего
по п.4
ч.1 ст.50
УПК
(в связи
с болезнью)

317
Әскери қылмыстар (ҚР ҚК 16-тарауы)
318
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Бұйрыққа бағынбау немесе оны өзгедей орындамау (367-б.)
319
Бастыққа қарсылық көрсету немесе оны қызметтік міндеттерін бұзуға мәжбүр ету (368-б.)
320
Бастыққа қатысты күш қолдану іс-әрекеттері (369-б.)
321
Бір-бірінің арасында бағыныштылық қатынастары болмаған кезде әскери қызметшілердің арасындағы өзара қарым-қатынастардың жарғылық ережелерін бұзу (370-б.)
322
Әскери қызметшіге тіл тигізу (371-б.)
323
Бөлімді немесе қызмет орнын өз бетімен тастап кету (372-б.)
324
Қашқындық (373-б.)
325
Дене мүшесіне зақым келтіру жолымен немесе өзге тәсілмен әскери қызметтен жалтару (374-б.)
326
Жауынгерлік кезекшілікті атқарудың ережелерін бұзу (375-б.)
327
Шекаралық қызмет атқарудың ережелерін бұзу (376-б.)
328
Қарауыл (вахта) қызметін атқарудың жарғылық ережелерін бұзу (377-б.)
329
Ішкі қызмет атқарудың немесе гарнизонда патруль болудың ережелерін бұзу (378-б.)
330
Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша қызмет атқарудың ережелерін бұзу (379-б.)
331
Билікті теріс пайдалану, биліктің асыра қолданылуы немесе әрекетсіздігі (380-б.)
332
Билікті немесе қызметтік өкілеттікті асыра пайдалану (308-1 б.)
333
Биліктің әрекетсіздігі (380-2 б.)
334
Қызметке селқос қарау (381-б.)
335
Құрып бара жатқан әскери кемені тастап кету (382-б.)
336
Жауға соғыс жүргізу құралдарын беру немесе тастап кету (383-б.)
337
Тұтқынға өз еркімен берілу (384-б.)
338
Тонаушылық (385-б.)
339
Әскери сипаттағы құпия мәліметтерді жария ету немесе әскери сипаттағы құпия мәліметтері бар құжаттарды жоғалту (386-б.)
340
Әскери мүлікті қасақана жою немесе бүлдіру (387-б.)
341
Әскери мүлікті абайсызда құрту немесе бүлдіру (388-б.)
342
Әскери мүлікті жоғалту (389-б.)
343
Қару-жарақты ұстау ережелерін бұзу (390-б.)
344
Машиналарды жүргізу немесе пайдалану ережелерін бұзу (391-б.)
345
Ұшу немесе оған даярлану ережелерін бұзу (392-б.)
346
Кеме жүргізу ережелерін бұзу (393-б.)
347
кестенің жалғасы
Жолдың шифры
есептік кезеңде қозғалған істер бойынша
есептік кезеңде істері тоқтатылған қылмыстардың саны
Тергеу мерзімі өтіп кеткен ал мерзімін ұзарту туралы ақпарат ұсынылмаған қылмыстардың саны
Өткен жылдардағы қылмыстық істері ҚР ҚІЖК 50-бабының 1-бөлігі 4-тармағы бойынша тоқтатылған (ауруына байланысты)
Есептен алынумен тергеуде болуына байланысты істері берілген қылмыстар саны
Ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған қылмыстар саны
Құқық қорғау органдарының бірлескен жұмысының нәтижесінде анықталған қылмыстардың саны
барлығы
ҚІЖК 50-бб.1-б. 4-т. бойынша (ауыруына байланысты)

Раздел 4. Сведения о зарегистрированных преступлениях по
оконченным делам, совершенных несовершеннолетними, ранее
совершившими преступления, группой лиц, в состоянии
алкогольного опьянения и лицах, их совершивших
Наименование
показателей
Шифр
строки
Количество
преступлений,
уголовные
дела о
которых
закончены
расследованием
либо разрешены
в отч тном
периоде,
всего
из них совершено
несовер-
шенно-
летними,
или при
их соучастии
ранее
совершавшими
преступления
в т.ч.
из гр.3
совершено
несовершенно-
летними
в состоянии
алкогольного
опьянения
в сотоянии
наркотического
возбуждения
А
Б
1
2
3
4
5
6
Всего
преступлений
1
из
них
из
них
небольшой
тяжести
2
средней
тяжести
3
тяжкие
4
особо
тяжкие
5
По делам
УДП
6
Преступления
против
личности
(гл.1 УК РК)
7
из
них
Убийство
(ст.96)
8
в т.ч.
по найму
либо сопряженные
с разбоем,
вымогательством
или бандитизмом
(ст.96 п."з")
9
Убийство
матерью
новорожденного
ребенка
(ст.97)
10
Убийство,
совершенное
в состоянии
аффекта
(ст.98)
11
Убийство,
совершенное
при превышении
пределов
необходимой
обороны
(ст.99)
12
Убийство,
совершенное
при превышении
мер,
необходимых
для задержания
лица,
совершившего
преступление
(ст.100)
13
Причинение
смерти
по неосторожности
(ст.101)
14
Доведение
до самоубийства
(ст.102)
15
Умышленное
причинение
тяжкого
вреда
здоровью
(ст.103)
16
в т.ч.
повлекшие
по неосторожности
смерть
потерпевшего
(ч.3 ст.103)
17
Умышленное
причинение
средней
тяжести
вреда здоровью
(ст.104)
18
Истязание
(ст.107)
19
Причинение
вреда
здоровью
в состоянии
аффекта
(ст.108)
20
Причинение
тяжкого
вреда
здоровью
при превышении
пределов
необходимой
обороны
(ст.109)
21
Причинение
тяжкого
вреда
здоровью
при задержании
лица,
совершившего
преступление
(ст.110)
22
Неосторожное
причинение
вреда
здоровью
(ст.111)
23
Угроза
(ст.112)
24
Принуждение
к изъятию
или незаконное
изъятие
органов
и тканей
человека
(ст.113)
25
Ненадлежащее
выполнение
профессиональных
обязанностей
медицинским
и фармацевтическим
работниками
(ст.114)
26
Нарушение
порядка
проведения
клинических
иссследований
и применения
новых
методов
и средств
профилактики,
диагностики,
лечения
и медицинской реабилитации (ст.114-1)
27
Заражение
венерической
болезнью
(ст.115)
28
Заражение
вирусом
иммунодефицита
человека
(ст. 116)
29
Незаконное
прозводство
аборта
(ст.117)
30
Неоказание
помощи
больному
(ст.118)
31
Оставление
в опасности
(ст.119)
32
Изнасилование
(ст.120)
33
Насильственные
действия
сексуального
характера
(ст.121)
34
Половое
сношение
и иные
действия
сексуального
характера
с лицом,
недостигшего
16-го возраста
(ст.122)
35
Понуждение
к половому
сношению,
мужеловству,
лесбиянству
или иным
действиям
сексуального
характера
(ст.123)
36
Развращение
малолетних
(ст.124)
37
Похищение
человека
(ст.125)
38
Незаконное
лишение
свободы
(ст.126)
39
Незаконное
помещение
в психиатрический
стационар
(ст.127)
40
Торговля
людьми
(ст.128)
41
Клевета
(ст.129)
42
Оскорбление
(ст.130)
43
Преступления
против
семьи
и несовершеннолетних
(гл.2 УК РК)
44
из
них
Вовлечение
несовершеннолетнего
в преступную
деятельность
(ст.131)
45
Вовлечение
несовершеннолетнего
в совершение
антиобщественных
действий
(ст.132)
46
Вовлечение
несовершеннолетнего
в занятие
проституцией

4-бөлім
Кәмелетке толмағандармен жасалған, бұрын қылмыс жасағандармен, бір топ тұлғалармен, алкогольдік мас күйдегі және оларды жасаған тұлғалардың аяқталған істері бойынша тіркелген қылмыстар туралы мәліметтер
Көрсеткіштердің атаулары
ж
о
л
д
ы
ң
ш
и
ф
р
ы
Есептік кезеңде қылмыстық істері тергеумен аяқталған немесе шешілген барлық қылмыстардың саны, барлығы
олардың ішінде жасалғандары
кәмелетке толмағандар немесе олардың қатысуымен жасалған
бұрын қылмыс жасағандар жасаған
соның ішінде 3-бағаннан кәмелетке толмағандар жасаған
алкогольдік мас күйде
есірткілік қозу күйінде
А
Б
1
2
3
4
5
6
Қылмыстардың барлығы
1
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
ауыр емес
2
ауырлығы орташа
3
ауыр
4
өте ауыр
5
СДЖІ істері жөніндегі
6
Жеке адамға қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 1 тарауы)
7
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Кісі өлтiру (96-бабы)
8
соның ішінде қарақшылықпен, қорқытып алумен немесе бандитизммен ілестірілген жалдау бойынша (96-баптың "з" тармағы)
9
Жаңа туған сәбидi анасының өлтiруi  (97-бабы)
10
Жан күйзелiсi жағдайында жасалған кісі өлтiру (98-бабы)
11
Қажеттi қорғаныс шегiнен шығу кезiнде жасалған кiсi өлтіру (99-бабы)
12
Қылмыс жасаған адамды ұстау үшiн қажеттi шаралардың шегiнен шығу кезiнде жасалған кiсi өлтiру (100-б.)
13
Абайсызда кiсi өлтiру (101-б.)
14
Өзiн-өзi өлтiруге дейiн жеткiзу (102-б)
15
Денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтiру (103-б)
16
соның ішінде абайсызда жәбірленушінің өліміне әкеліп соққаны (103-б., 3-бөлімі)
17
Денсаулыққа қасақана орташа ауырлықтағы зиян келтiру (104-б.)
18
Азаптау (107-б.)
19
Денсаулыққа жан күйзелiсi жағдайында зиян келтiру (108-б.)
20
Қажеттi қорғаныс шегiнен шығу кезiнде денсаулыққа ауыр зиян келтiру (109-б.)
21
Қылмыс жасаған адамды ұстау кезiнде денсаулыққа ауыр зиян келтiру (110-б.)
22
Денсаулыққа абайсызда зиян келтiру (111-б.)
23
Қорқыту (112-б.)
24
Адамның органдары мен тінін алуға мәжбүр ету немесе заңсыз алу (113-б)
25
Медицина және фармацевтика қызметкерлерінің кәсіптік міндеттерін тиісінше орындамауы (114-б.)
26
Клиникалық зерттеулер жүргізу және профилактиканың, диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдістері мен құралдарын қолдану тәртібін бұзу (114-1-б)
27
Соз ауруын жұқтыру (115-б.)
28
Адамның иммун тапшылығы вирусын (АИТВ/ЖИТС) жұқтыруы (116-б.)
29
Заңсыз аборт жасау (117-б.)
30
Науқасқа көмек көрсетпеу (118-б.)
31
Қауiптi жағдайда қалдыру (119-б.)
32
Зорлау (120-б.)
33
Нәпсіқұмарлық сипаттағы күш қолдану іс-әрекеттері (121-б.)
34
Он алты жасқа толмаған адаммен жыныстық қатынаста болу және нәпсіқұмарлық сипаттағы өзге де іс-әрекеттер (122-б.)
35
Жыныстық қатынас жасауға, еркек пен еркектiң жыныстық қатынас жасауына, әйел мен әйелдiң жыныстық қатынас жасауына немесе нәпсіқұмарлық сипаттағы өзге де iс-әрекеттерге мәжбүр ету (123-б.)
36
Жас балаларды азғындату (124-б.)
37
Адамды ұрлау (125-б.)
38
Бас бостандығынан заңсыз айыру (126-б.)
39
Психиатриялық стационарға заңсыз орналастыру (127-б.)
40
Адамды саудаға салу (128-б.)
41
Жала жабу (129-б.)
42
Қорлау (130-б.)
43
Отбасына және кәмелетке толмағандарға қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 2-тарау)
44
Кәмелетке толмағанды қылмыстық iске тарту (131-б.)
45
Кәмелетке толмағанды қоғамға қарсы iс-әрекеттер жасауға тарту (132-б.)
46

194
Организация
или содержание
притонов
для потребления
наркотических
средств
или психотропных
веществ,
или
предоставление
помещений
для тех
же целей
(ст. 264)
195
Нарушение
правил
обращения
с наркотическими
средствами,
психотропными
или ядовитыми
веществами
(ст.265)
196
Незаконная
медицинская
и фармацевтическая
деятельность
и незаконная
выдача
либо
подделка
рецептов
или иных
документов,
дающих
право
на получение
наркотических
средств
или психотропных
веществ
(ст.266)
197
Нарушение
санитарно-
эпидемиологических
правил
(ст.267)
198
Сокрытие
информации
об обстоятельствах,
создающих
опасность
для жизни
или
здоровья
людей
(ст.268)
199
Выпуск
или
продажа
товаров,
выполнение
работ
либо
оказание
услуг,
не отвечающих
требованиям
безопасности
(ст.269)
200
Организация
незаконного
игорного
бизнеса
(ст.269-1)
201
Вовлечение
в занятие
проституцией
(ст.270)
202
Организация
и содержание
притонов
для занятия
проституцией
и сводничество
(ст.271)
203
Организация
и содержание
притонов
для одурманивания
с использованием
лекарственных
или других
средств
(ст.272)
204
Незаконное
распространение
порнографических
материалов
или
предметов
(ст.273)
205
Изготовление
и оборот
материалов
или предметов
с порногра-
фическими
изображениями
несовершеннолетних
либо их
привлечение
для участия
в зрелищных
мероприятиях
порногра-
фического
характера
(ст.273-1)
206
Незаконное
распростра-
нение
произве-
дений,
пропаган-
дирующих
культ
жестокости
и насилия
(ст.274)
207
Надругательство
над
телами
умерших
и местами
их захоронения
(ст.275)
208
Незаконное
изъятие
органов
и тканей
трупа
человека
(ст.275-1)
209
Жестокое
обращение
с животными
(ст.276)
210
Экологические
преступления
(гл.11 УК РК)
211
из
них
Нарушение
экологических
требований
к хозяйственной
и иной
деятельности
(ст.277)
212
Нарушение
экологических
требований
при прозиводстве
и использовании
эко логически
потенциально
опасных
хими ческих,
радиоактивных
и биологических
веществ
(ст.278)
213
Нарушение
правил
безопасности
при обращении
с микробиологическими
или другими
биологическими
агентами
или токсинами
(ст.279)
214
Нарушение
ветеринарных
правил
и правил
установленных
для борьбы
с болезнями
и вредителями
растений
(ст.280)
215
Загрязнение,
засорение
и истощение
вод
(ст.281)
216
Загрязнение
атмосферы
(ст.282)
217
Загрязнение
морской
среды
(ст.283)
218
Нарушение
законодательства
о континентальном
шельфе
Республики
Казахстан
и об исключительной
экономической
зоне
Республики
Казахстан
(ст.284)
219
Порча
земли
(ст.285)
220
Нарушение
правил
охраны
и использования
недр
(ст.286)
221
Незаконная
добыча
рыбных
ресурсов
и других
водных
животных
и растений
(ст.287)

194
Есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды тұтыну үшін притондар ұйымдастыру немесе ұстау (264-б.)
195
Есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін, күшті әсер ететін немесе улы заттарды ұстау ережелерін бұзу (265-б.)
196
Жекеше медициналық практикамен немесе жекеше фармацевтикалық қызметпен заңсыз айналысу,есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды алуға құқық беретін рецепттерді немесе өзге құжаттарды заңсыз беру не қолдан жасау (266-б.)
197
Санитарлық-эпидемиологиялық ережелерді бұзу (267-б.)
198
Адамдардың өміріне немесе денсаулығына қауіп төндіретін мән-жайлар туралы ақпаратты жасыру (268-б)
199
Қауіпсіздік талаптарына сай келмейтін тауарлар шығару немесе сату, жұмыс орындау не қызмет көрсету (269-б.)
200
Заңсыз ойын бизнесін ұйымдастыру (269-1-б.)
201
Жезөкшелікпен айналысуға тарту (270-б.)
202
Жезөкшелікпен айналысуға арналған притондар ұйымдастыру немесе ұстау және жеңгетайлық (271-б.)
203
Дәрілік немесе басқа құралдарды пайдаланып есеңгірету үшін притондар ұйымдастыру немесе ұстау (272-б.)
204
Порнографиялық материалдарды немесе заттарды заңсыз тарату (273-б.)
205
Кәмелетке толмағандардың порнографиялық бейнелері бар материалдарды немесе заттарды дайындау және олардың айналымы немесе оларды порнографиялық сипаттағы ойын-сауық іс-шараларына қатысуға тарту (273-1-б.)
206
Қатыгездік пен күш қолдануға бас ұруды насихаттайтын туындыларды заңсыз тарату (274-б.)
207
Өлгендердің мәйіттерін және олар жерленген жерлерді қорлау (275-б.)
208
Адам мәйiтiнiң органдары мен тiнiн заңсыз алу (275-1 бабы)
209
Жануарларға қатігездік жасау (276-б.)
210
Экологиялық қылмыстар (ҚР ҚК 11-тарауы)
211
Шаруашылық және өзге де қызметке қойылатын экологиялық талаптардың бұзылуы (277-б.)
212
Ықтимал экологиялық қауіпті химиялық, радиоактивті және биологиялық заттарды өндіру мен пайдалану кезінде экологиялық талаптардың бұзылуы (278-б)
213
Микробиологиялық немесе басқа биологиялық агенттермен немесе улы заттармен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік ережелерінің бұзылуы (279-б.)
214
Ветеринарлық ережелердің және өсімдіктердің аурулары мен зиянкестеріне қарсы күресу үшін белгіленген ережелердің бұзылуы (280-б)
215
Суларды ластау, бітеу және сарқу (281-б.)
216
Атмосфераны ластау (282-б.)
217
Теңіз аясын ластау (283-б.)
218
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Қазақстан Республикасының құрлықтық шельфі туралы және Қазақстан Республикасының айрықша экономикалық аймағы туралы заңдардың бұзылуы (284-б.)
219
Жерді бүлдіру (285-б.)
220
Жер қойнауын қорғау және пайдалану ережелерін бұзу (286-б.)
221
Су жануарлары мен өсімдіктерін заңсыз алу (287-б.)

РАЗДЕЛ 8. Cведения о розыске граждан
и других лиц, скрывшихся от
органов власти и без
вести пропавших
Сноска. Раздел 8 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 01.04.2014 № 30.
Шифр
строки
Количество
лиц,
оставшихся
в розыске
на начало
отчетного
периода
Объявлено
в розыск
в отчетном
периоде
Количество
лиц,
объявленных
в розыск
в текущем
периоде,
розыскные
дела которых
прекращены
по следующим
основаниям:
на лиц,
скрывшихся
от органов
власти -
в связи
с прекращением
уголовного
преследования
или
прекращения
дела по сроку
давности;
в отношении
без вести
пропавших -
по сроку
давности
ведения
розыскного
дела
Количество
лиц,
объявленных
в розыск
в прошлых
годах,
розыскные
дела которых
прекращены
по следующим
основаниям:
на лиц,
скрывшихся
от органов
власти -
в связи
с прекращением
уголовного
преследования
или
прекращения
дела по сроку
давности;
в отношении
без вести
пропавших -
по сроку
давности
ведения
розыскного
дела
Количество
розыскных
дел,
в отношении
которых
розыск
поручен
другим
органам
уголовного
преследования
Количество
лиц,
объявленных
в розыск
в отчетном
периоде,
в том числе
лиц, в
отношении
которых
розыскные
дела
поступили
из других
органов
из них
с мерой
пресечения
подписка
о невыезде
арест
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Количество лиц, скрывшихся от органов внутренних дел
1
Из
них
Количество объявленных в розыск должников и ответчиков по делам о злостном уклонении от уплаты средств на содержание детей или нетрудоспособных родителей разыскиваемых службами миграционной полиции
2
Количество объявленных в розыск лиц, признанных по определению суда в качестве ответчиков по искам, предъявленным в интересах государства
3
Количество объявленных в розыск лиц, скрывшихся от следствия, дознания, суда и отбытия наказания
4
Из
них
Лица, скрывшиеся от следствия и дознания
5
Лица, скрывшиеся от суда
6
Количество разыскиваемых лиц, совершивших тяжкие преступления
7
Количество разыскиваемых лиц, совершивших особо тяжкие преступления
8
убийство (ст.96)
9
в т.ч. по найму либо сопряженные с разбоем, вымогательством или бандитизмом (ст.96 п."з")
10
Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью (ст.103)
11

8-БӨЛІМ. Билік органдарынан жасырынған және хабар-ошарсыз жоғалған азаматтарды және өзге тұлғаларды іздестіру туралы мәліметтер
Ескерту. 8-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 01.04.2014 № 30 бұйрығымен.
Жолдардың шифрі
есептік кезеңнің басында іздеуде қалған адамдар саны
Есептік кезеңде іздеу жарияланғаны
Ағымдағы кезеңде іздестіру жарияланғандардың тұлғалар саны, келесі негіздері бойынша іздестіру істері қысқартылды: билік органдардан жасырынған тұлғаларға - қылмыстық қудалауын тоқтатуына немесе істің ескеру мерзіміне  байланысты қысқартуына байланысты; хабар - ошарсыз жоғалғандарына қатысты - іздестіру ісін жүргізу ескерудің мерзімі бойынша
Есептік кезеңде іздеу жарияланған тұлғалар саны, соның ішінде іздестіру істері басқа органдардан келіп түскен тұлғаларға қатысты
олардың ішінен бұлтартпау шарасымен
ешқайда кетпеу туралы қол қойдыру
тұтқындау
А
Б
1
2
3
4
5
Ішкі істер органдарынан жасырынған тұлғалардың саны
1
Олардың ішінде
Көші-қон полиция қызметімен іздестірілген еңбекке жарамсыз ата-аналарды немесе балаларды асырауға қаражат төлеуден қасқана жалтару туралы істер бойынша борышкерлерді және жауапкерлерді іздестіруге жарияланғандардың саны
2
Мемлекет мүддесіне ұсынылған, талабы бойынша жауап берушілер ретінде сот ұйғарымы бойынша танылған, іздеу жарияланғандардың тұлғалар саны
3
Тергеуден, анықтаудан, соттан және жаза өтеуден жасырынған іздестіру жарияланған тұлғалар саны
4
олардыңң ішінен
тергеуден және анықтаудан жасырынғандар
5
соттан жасырынғандар
6
ауыр қылмыстар жасағандардың іздестірілген тұлғалар саны
7
ерекше ауыр қылмыстар жасағандардың іздестірілген тұлғалар саны
8
Адам өлтiру (96-бап)
9
с.і. жалданып не қарақшылықпен, қорқытып алушылықпен, бандитизм ұштасқан (96-б"з".т)
10
Денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтіру (103-бап)
11

по ст.ст.96, 125, 126 УК РК
Количество
уголовных дел,
возбужденных
по факту
безвестного
исчезновения
лиц
в порядке
п.2 ч.2 ст.177 УПК РК
Количество
лиц,
оставшихся
в розыске
на конец
отчетного
пеиода,
из
объявленных
в розыск
в прошлых
годах
из них с мерой пресечения
подписка
о невыезде
арест
16
17
18
19
20
Сведения о результатах установления личности
неизвестных граждан, в том числе по
неопознанным трупам, из них женщин
таблица Б
Всего
Из них
женщин
А
Б
1
2
Количество лиц, находящихся в розыске на конец отчетного периода, личность которых неизвестна, в том числе психических больных и несовершеннолетних, а также по неопознанным трупам граждан, личность которых не установлена
1
Количество дел об установлении личности неизвестных граждан по неопознанным трупам, находившихся в производстве на начало отчетного периода
2
Количество вновь заведенных дел об установлении личности неизвестных граждан по неопознанным трупам
3
из строк
2 и 3
Количество прекращенных дел в связи с установлением личности
4
Количество прекращенных дел за истечением срока давности
5
Количество прекращенных дел в связи с возбуждением уголовного дела по факту установления насильственных действий, повлекших смерть потерпевшего и заведением уголовно-розыскного дела
6
Количество прекращенных дел об установлении личности, из заведенных в предыдущие годы в связи с установлением лиц
7
РАЗДЕЛ 8. Cведения о розыске граждан
и других лиц, скрывшихся
от органов власти(по АФП)
Таблица В
Шифр
строки
Количество
лиц,
оставшихся
в розыске
на начало
отчетного
период
Объявлено в розыск
в отчетном периоде
Количество
лиц,
объявленных в
розыск
в текущем
периоде,
розыскные
дела
которых
прекращены
по следующим
основаниям:
на лиц,
скрывшихся
от органов
власти -
в связи
с прекращением
уголовного
преследования
или
прекращения
дела
по сроку
давности;
в отношении
без вести пропавших
- по сроку
давности
ведения
розыскного
дела
Количество
лиц,
объявленных
в розыск
в прошлых
годах,
розыскные
дела
которых
прекращены
по следующим
основаниям:
на лиц,
скрывшихся
от органов
власти
- в связи
с прекращением
уголовного
преследования
или
прекращения
дела
по сроку
давности;
в отношении
без вести
пропавших -
по сроку
давности
ведения розыскного
дела
Количество
розыскных
дел,
в отношении
которых
розыск
поручен другим
органам
уголовного
преследования
Количество
лиц,
объявленных
в розыск
в отчетном
периоде,
в том числе
лиц,
в отношении
которых
розыскные
дела
поступили
из других
органов
из них
с мерой
пресечения
подписка
о
невыезде
арест
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Количество лиц, объявленных в розыск
1
Количество объявленных в розыск лиц, признанных по определению суда в качестве ответчиков по искам, предъявленным в интересах государства
2
из
них
Количество лиц, скрывшихся от органов следствия, дознания и суда
3
Количество скрывшихся от следствия и дознания
4
Количество лиц, скрывшихся от суда
5
Преступления против собственности (гл.6 УК РК)
6
Присвоение или растрата вверенного чужого имущества (ст.176)
7
Мошенничество (ст.177)
8
Причинение имущественного ущерба путем обмана и злоупотребление доверием (ст.182)
9
Преступления в сфере эконом. деятельности (гл.7 УК РК)
10
Незаконное предпринимательство (ст.190)
11
Лжепредпринимательство (ст. 192)
12
Легализация денеж.средств или иного имущества, приобретенного незаконным путем (ст.193)
13
Незаконное получение и нецелевое использование кредита (ст.194)
14
Изготовление и сбыт поддельных денег или ценных бумаг (ст.206)
15
Подделка и использование марок акцизного сбора (ст.208)
16
Экономическая контрабанда (ст.209)
17
Уклонение от уплаты таможенных платежей (ст.214)
18
Неправомерные действие при банкротстве (ст.215)
19
Преднамеренное банкротство (ст.216)
20
Нарушение законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности (ст.218)
21
Уклонение граждан от уплаты налога (ст.221)
22
Уклонение от уплаты налогов с организаций (ст.222)
23
Обман потребителей (ст.223)
24
Преступления против интересов службы в коммерческих и иных организациях (гл.8 УК РК)
25
Злоупотребление полномочиями (ст.228)
26
Коррупционные и иные преступления против интересов государственной службы и государственного управления (гл.13 УК РК)
27
Злоупотребление должностными полномочиями (ст.307)
28
Превышение власти или должностных полномочий (ст.308)
29
Получение взятки (ст.311)
30
Служебный подлог (ст.314)
31
Халатность (ст.316)
32
Преступления против порядка управления (гл.14)
33
Приобретение или сбыт официальных документов и государственных наград (ст.323)
34
Подделка, изготовление или сбыт поддельных документов, штампов, печатей, бланков, государственных наград (ст.325)
35
продолжение таблицы
Количество
лиц,
разыскиваемых
в отчетном
периоде
Из них
розыск
прекращен
в связи
с установлением
разыскиваемых
из
объявленных
в текущем
периоде
Из них розыск
прекращен в
связи с
установлением разыскиваемых из
объявленных
в прошлые годы
Остаток на конец
отчетного периода из
объявленных в текущем
периоде
Остаток на конец
отчетного периода из
остатка прошлых лет
Количество
лиц,
оставшихся
в розыске
на конец
отчетного
периода,
из объявленных
в розыск
в текущем
периоде
из них
с мерой
пресечения
Количество
лиц,
оставшихся
в розыске
на конец
отчетного
пеиода,
из объявленных
в розыск
в прошлых
годах
из них
с мерой
пресечения
подписка
о невыезде
арест
подписка о
невыезде
арест
8
9
10
11
12
13
14
15
16

ҚР ҚК 96, 125, 126-баптарына сәйкес адамдардың хабар-ошарсыз жоғалуы дерегі бойынша қозғалған қылмыстық істердің саны
ҚР ҚІЖК 177-б. 2-б. 2-т. тәртібінде адамдардың хабар-ошарсыз жоғалуы дерегі бойынша қозғалған қылмыстық істердің саны
Өткен жылдардағы іздеу жарияланғандардың ішінен, есептік кезеңнің соңында іздеуде қалған тұлғалар саны
олардың ішінен бұлтартпау шарасымен
ешқайда кетпеу туралы қол қойдыру
тұтқындау
16
17
18
19
20
Белгісіз азаматтардың жеке басын анықтау нәтижелері туралы мәліметтер, соның ішінде анықталмаған мәйіттер, олардың ішінде әйелдер
Б кестесі
Барлығы
Олардың ішінен әйелдер
А
Б
1
2
Есептік кезеңнің соңына іздеуде болған анықталмаған адамдардың с.і. психикалық аурулар мен кәмелетке толмағандардың саны, сонымен қатар жеке басы анықталмаған белгісіз азаматтардың мәйіті бойынша
1
Есептік кезеңнің басында іс жүргізуде тұрған танылмаған мәйіттер бойынша белгіссіз азаматтардың жеке басын анықтау туралы іздердің саны
2
Танылмаған мәйіттер бойынша белгіссіз азаматтардың жеке басын анықтау туралы қайта басталған істердің саны
3
2 және 3 жолдарынан
жеке басын анықтауға байланысты қысқартылған істердің саны
4
мерзімнің ескіруіне байланысты қысқартылған істердің саны
5
жәбірленушінің өліміне әкеп соққан зорлық-зомбылық іс-әрекеттерін анықтау дерегі бойынша қылмыстық іс қозғауға және қылмыстық-іздестіру ісін бастауға байланысты қысқартылған істердің саны
6
Адамдардың анықталуына байланысты өткен жылдары қозғалғандардың ішінен жеке басын анықтау туралы қысқартылған істердің саны
7
8-БӨЛІМ. Билік органдарынан жасырынған және хабар-ошарсыз жоғалған азаматтарды және өзге тұлғаларды іздестіру туралы мәліметтер (ҚПА бойынша)
В кестесі
жолдың шифрі
есептік кезеңнің басында іздеуде қалған адамдар саны
Есептік кезеңде іздеу жарияланғаны
Ағымдағы кезеңде іздестіру жарияланғандардың тұлғалар саны, келесі негіздері бойынша іздестіру істері қысқартылды: билік органдардан жасырынған тұлғаларға - қылмыстық қудалауын тоқтатуына немесе істің ескеру мерзіміне байланысты қысқартуына байланысты; хабар-ошарсыз жоғалғандарына қатысты - іздестіру ісін жүргізу ескерудің мерзімі бойынша
Өткен жылдарда іздестіру жарияланғандардың тұлғалар саны, келесі негіздері бойынша іздестіру істері қысқартылды: билік органдардан жасырынған тұлғаларға - қылмыстық қудалауын тоқтатуына немесе істің ескеру мерзіміне байланысты қысқартуына байланысты; хабар-ошарсыз жоғалғандарына қатысты - іздестіру ісін жүргізу ескерудің мерзімі бойынша
Өзге қылмыстық қудалау органдарға тапсырылған іздестіру істердің саны
Есептік кезеңде іздеу жарияланған тұлғалар саны, соның ішінде іздестіру істері басқа органдардан келіп түскен тұлғаларға қатысты
олардың ішінен бұлтартпау шарасымен
ешқайда кетпеу туралы қол қойдыру
тұтқындау
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Іздеу жарияланған тұлғалар саны
1
Мемлекет мүддесіне ұсынылған, талабы бойынша жауапберушілер ретінде сот ұйғарымы бойынша танылған, іздеу жарияланғандардың тұлғалар саны
2
олардың ішінен
Тергеуден, анықтаудан және сот органдарынан жасырынған тұлғалар саны
3
тергеуден және анықтаудан жасырынғандар тұлғалар саны
4
соттан жасырынғандар тұлғалар саны
5
Меншікке қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 6-тарауы)
6
Сенiп тапсырылған бөтен мүлiктi иеленiп алу немесе ысырап ету (176-бап)
7
Алаяқтық (177-бап)
8
Алдау немесе сенiмге қиянат жасау жолымен мүлiктiк залал келтiру (182-бап)
9
Экономикалық қызмет саласындағы қылмыстар (ҚР ҚК 7-тарауы)
10
Заңсыз кәсiпкерлiк (190-бап)
11
Жалған кәсiпкерлiк (192-бап)
12
Қылмыстық жолмен алынған ақша қаражатын немесе өзге мүлiктi заңдастыру (193-бап)
13
Несиенi заңсыз алу және мақсатсыз пайдалану (194-бап)
14
Жалған ақша немесе бағалы қағаздар жасау немесе сату (206-бап)
15
акциздiк маркаларды қолдан жасау және пайдалану (208-бап)
16
Экономикалық контрабанда (209-бап)
17
Кеден төлемдерi мен алымдарын төлеуден жалтару (214-бап)
18
Банкроттық жағдайындағы заңсыз iс-әрекеттер (215-бап)
19
Әдейi банкроттық (216-бап)
20
Қазақстан Республикасының бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы заңнамасын бұзу (218-бап)
21
Азаматтың салықты төлеуден жалтаруы (221-бап)
22
Ұйымдарға салынатын салықты төлеуден жалтару (222-бап)
23
Тұтынушыларды алдау (223-бап)
24
Коммерциялық және өзге ұйымдардағы қызмет мүдделерiне қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 8-тарауы)
25
Өкiлеттiктердi теріс пайдалану (228-бап)
26
Мемлекеттiк қызмет пен мемлекеттiк басқару мүдделерiне қарсы сыбайлас жемқорлық және өзге де қылмыстар (ҚР ҚК 13-тарауы)
27
Қызмет өкiлеттiгiн теріс пайдалану (307-бап)
28
Билiктi не қызметтiк өкiлеттiктi асыра пайдалану (308-бап)
29
Пара алу (311-бап)
30
Қызметтiк жалғандық жасау (314-бап)
31
Салақтық (316-бап)
32
Басқару тәртiбiне қарсы қылмыс (14-тарау)
33
Ресми құжаттарды және мемлекеттiк наградаларды сатып алу немесе өткiзу (323-бап)
34
Жалған құжаттарды, мөртаңбаларды, мөрлердi, мөрқағаздарды, мемлекеттiк наградаларды қолдан жасау, дайындау немесе өткiзу (325-бап)
35
кестенің жалғасы:
есептік кезеңінде іздестірілгендердің БАРЛЫҒЫ
олардың ішінен іздестірілуі ағымдағы кезеңінде іздеу жарияланғандардың анықталуына байланысты қысқартылғаны
олардың ішінен іздестірілуі өткен жылдарда іздеу жарияланғандардың анықталуына байланысты қысқартылғаны
Ағымдағы кезеңде іздеу жарияланғандардан есептік кезеңнің соңында қалғаны
Өткен жылдардағы қалдықтан есептік кезеңнің соңында қалғаны
Ағымдағы кезеңде іздеу жарияланғандардан, есептік кезеңнің соңында іздестіруде қалғандардың саны
олардың ішінен бұлтартпау шарасымен
Өткен жылдардағы іздеу жарияланғандардың ішінен, есептік кезеңнің соңында іздеуде қалған тұлғалар саны
олардың ішінен бұлтартпау шарасымен
ешқайда кетпеу туралы қол қойдыру
тұтқындау
ешқайда кетпеу туралы қол қойдыру
тұтқындау
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Пытки (141-1)
10
Преступления против
собственности
(гл.6 УК РК)
11
Преступления в сфере экономической деятельности (гл.7 УК РК)
12
из
них
Принуждение к
совершению сделки
или к отказу от ее
совершения(ст.226)
13
Преступления против
общественной
безопасности и
общественного
порядка (гл.9 УК РК)
14
Преступления против
здоровья населения и
нравственности
(гл. 10 УК РК)
15
Транспортные
преступления
(гл.12 УК РК)
16
Коррупционные и иные
преступления против
интересов
государственной
службы и
государственного
управления
(гл.13 УК РК)
17
Преступления против
правосудия и порядка
исполнения наказаний
(гл.15 УК РК)
18
из
них
Привлечение заведомо
невиновного к
уголовной
ответственности
(ст.344)
19
Заведомо незаконное
задержание,
заключение под
стражу или
содержание под
стражей (ст.346)
20
Принуждение к даче
показаний (ст.347)
21
Фальсификация
доказательств
(ст.348)
22
Вынесение заведомо неправосудных приговора, решения или иного судебного акта (ст.350)
23
Воинские
преступления
(гл.16 УК РК)
24
из
них
Нарушение уставных
правил
взаимоотношений
между
военнослужащими при
отсутствии между
ними отношений
подчиненности
(ст.370)
25
Злоупотребление
властью (ст.380)
26
Превышение власти
или служебных
полномочий

қинау (141-1б.)
10
жекеменшікке қарсы қылмыстар( ҚР ҚК 6 тарауы)
11
экономикалық қызметтер саласындағы қылмыстар (ҚР ҚК 7 тарауы)
12
олардың ішінде
келісімге келуге мәжбүрлеу немесе келісмнен бас тартуға мәжбүрлеу (226 бап)
13
қоғамдық қауіпсіздікке қарсы және қоғамдық тәртіпке қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 9 тарау)
14
халықтың денсаулығына қарсы және адамгершілікке қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 10 бап)
15
Көліктік қылмыстар (ҚР ҚК 12 тарау)
16
мемлекеттің мүддесіне және басқа да мемлекеттік қызметтердің және мемлекеттік басқарудың  мүдделеріне қарсы сыбайластық және басқа да  қылмыстар (ҚР ҚК 13 тарауы)
17
әділет сотына және тәртібіне қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 15 б)
18
олардың ішінде
көрнеу жалған айпысыз адамды қылмыстық жауапкершілікке тарту (344-бап)
19
көрнеу жалған заңсыз ұстау немесе қамауға алу және қамауда ұстау (346 б)
20
жауап беруге мәжбүрлеу (347 бап)
21
жалған  дәлелдер келтіру (348 б)
22
көрнеу жалған әділ емес үкім немесе басқа сот актісін шығару (350-б.)
23
әскери қылмыстар (КК.16 УК РК)
24
олардың ішінде
Әскери қызметкерлердің арасындағы бағынышты қатынастың жоқ  болуына қарамастан жарғылық қарым қатынас ережелерін бұзу (370-бап)
25
Билігін асыра пайдалану,билікті асыру немесе әрекетсіздік (380 бап)
26

п.1 ч.1 ст.50
(за
неустановле-
нием лица,
подлежащего
привлечению в
качестве
обвиняемого)
5
6
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
количество преступлений, дела о которых
приостановлены в отчетном периоде
количество
преступ-
лений, по
делам о
которых
истек
срок
расследо-
вания, а
информа-
ция о
продлении
срока не
поступила
Количество
преступле-
ний, дела
прошлых
лет о
которых
приоста-
новлены по
п.4 ч.1
ст.50 УПК
(в связи с
болезнью)
Количес-
тво
преступ-
лений,
дела о
которых
переданы
по
подслед-
ствен-
ности со
снятием
с учета
Количество
преступ-
лений, по
которым
отказано
в
возбужде-
нии
уголовно-
го дела
по
нереаби--
литирую-
щим
основаниям
Выявлен-
ная сумма
ущерба по
зарегист-
рированным
преступ-
лениям
п.2 ч.1
ст.50
(когда
обвиня-
емый
скрылся
от
следст-
вия или
суда
либо
место
его
пребы-
вания
не
уста-
новле-
но)
п.5
ч.1
ст.50
(на-
хожде-
ние
обви-
наемо-
го вне
преде-
лов
Рес-
публи-
ки
Казах-
стан)
п.7
ч.1
ст.50
дейст-
вие
непре-
одоли-
мой
силы
п.8 ч.1
ст.50 (в
связи с
проведе-
нием
соответ-
ствующей
экспер-
тизы)
п.9 ч.1
ст.50
(выполне-
ния
процес-
суальных
действий,
связанных
с
получе-
нием
правовой
помощи)
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Приложение 3 к отчету 1-М. Сведения о раскрытых преступлениях из числа нераскрытых в прошлые годы
Наименование показателей
Шифр
стро-
ки
коли-
чество
прес-
тупле-
ний,
дела о
которых
окон-
чены в
отчет-
ном
перио-
де из
числа
нерас-
крытых
в
прош-
лые
годы
в том числе
из графы 1
количес-
тво
преступ-
лений,
дела о
которых
направ-
лены в
суд в
отчетном
периоде
из числа
нераск-
рытых в
прошлые
годы
коли-
чество
прес-
тупле-
ний,
дела о
которых
прекра-
щены по
нереа-
билити-
рующим
основа-
ниям в
отчет-
ном
периоде
из
числа
нерас-
крытых
в
прошлые
годы
опе-
ра-
тив-
ным
путем
след-
ствен-
ным
путем
сов-
мест-
ными
дейст-
виями,
явка
с
по-
вин-
ной
про-
куро-
ром
иные
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего преступлений
1
из них
из них
небольшой тяжести
2
средней тяжести
3
тяжкие
4
особо тяжкие
5
По делам УДП
6
Преступления против
личности (гл.1 УК
РК)
7
из них
из них
из них
Убийство (ст.96)
8
в т.ч. по найму
либо сопряженные с
разбоем,
вымогательством или
бандитизмом (ст.96
п."з")
9
Убийство матерью
новорожденного
ребенка (ст.97)
10
Убийство,
совершенное в
состоянии аффекта
(ст.98)
11
Убийство,
совершенное при
превышении пределов
необходимой обороны
(ст.99)
12
Убийство,
совершенное при
превышении мер,
необходимых для
задержания лица,
совершившего
преступление
(ст.100)
13
Причинение смерти
по неосторожности
(ст.101)
14
Доведение до
самоубийства
(ст.102)
15
Умышленное
причинение тяжкого
вреда здоровью
(ст.103)
16
в т.ч. повлекшие по
неосторожности
смерть потерпевшего
(ч.3 ст.103)
17
Умышленное
причинение средней
тяжести вреда
здоровью (ст.104)
18
Истязание (ст.107)
19
Причинение вреда
здоровью в
состоянии аффекта
(ст.108)
20
Причинение тяжкого
вреда здоровью при
превышении пределов
необходимой обороны
(ст.109)
21
Причинение тяжкого
вреда здоровью при
задержании лица,
совершившего
преступление (ст.110)
22
Неосторожное
причинение вреда
здоровью (ст.111)
23
Угроза (ст.112)
24
Принуждение к
изъятию или
незаконное изъятие
органов и тканей
человека (ст.113)
25
Ненадлежащее
выполнение
профессиональных
обязанностей
медицинским и
фармацевтическим
работниками
(ст.114)
26
Нарушение порядка
проведения
клинических
иссследований и
применения новых
методов и средств
профилактики,
диагностики,
лечения и
медицинской
реабилитации

50-бб.1-б.1-т.(айыпталушы ретінде жауапқа тартылған белгісіз тұлғалар үшін)
50-бб.1-б.2-т.(айыпталушы тергеуден не соттан жасырынған немесе оның қай жерде екендігі анықталмаған)
Б
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Ж
о
л
д
ы
ң
ш
и
ф
р
ы
есептік кезеңде істері тоқтатылған қылмыстардың саны
Тергеу мерзімі өтіп кеткен ал мерзімін ұзарту туралы ақпарат ұсынылмаған қылмыстардың саны
Өткен жылдардағы қылмыстық істері ҚР ҚІЖК 50-бабының 1-бөлігі 4-тармағы бойынша тоқтатылған (ауруына байланысты)
Есептен алынумен тергеуде болуына байланысты істері берілген қылмыстар саны
Ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған қылмыстар саны
Тіркелген қылмыстар бойынша анықталған нұқсан сомасы
50-бб.1-б.5-т.(Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде айыпталушыны табу)
50-бб.1-б.7-т.дүлей күштің әсері
50-баптың 1-бөлігі 8-тармағы (тиісті сараптама өткізуге байланысты)
50-баптың 1-бөлігі 9-тармағы (құқықтық көмекті алуға байланысты іс-жүргізу әрекеттерін орындау)
Б
14
15
16
17
18
19
20
21
22
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1-М есебіне 3-қосымша. Өткен жылдарда ашылмаған қылмыстардың ішінен ашылған қылмыстар туралы мәліметтер
Көрсеткіштердің атауы
Ж
о
л
д
ы
ң
ш
и
ф
р
ы
өткен жылдарда ашылмағандардың ішінен істері есептік кезеңде аяқталған қылмыстардың саны
өткен жылдарда ашылмағандардың ішінен есептік кезеңде істері сотқа жіберілген қылмыстардың саны
өткен жылдарда ашылмағандардың ішінен ақталмайтын негіздер бойынша істері қысқартылған қылмыстардың саны
жедел жолмен
тергеу жолымен
бірлескен әрекеттермен
міндеттілікпен келу
прокурор
басқалары
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қылмыстардың барлығы
1
о
л
а
р
д
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
о
н
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
ауыр емес
2
ауырлығы орташа
3
ауыр
4
өте ауыр
5
СДЖІ істері жөніндегі
6
Жеке адамға қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 1 тарауы)
7
олардың ішінде
Кісі өлтiру (96-бабы)
8
соның ішінде қарақшылықпен, қорқытып алумен немесе бандитизммен ілестірілген жалдау бойынша (96-баптың "з" тармағы)
9
Жаңа туған сәбидi анасының өлтiруi (97-бабы)
10
Жан күйзелiсi жағдайында жасалған кісі өлтiру (98-бабы)
11
Қажеттi қорғаныс шегiнен шығу кезiнде жасалған кiсi өлтіру (99-бабы)
12
Қылмыс жасаған адамды ұстау үшiн қажеттi шаралардың шегiнен шығу кезiнде жасалған кiсi өлтiру (100-б.)
13
Абайсызда кiсi өлтiру (101-б.)
14
Өзiн-өзi өлтiруге дейiн жеткiзу (102-б)
15
Денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтiру (103-б)
16
соның ішінде абайсызда жәбірленушінің өліміне әкеліп соққаны (103-б., 3-бөлімі)
17
Денсаулыққа қасақана орташа ауырлықтағы зиян келтiру (104-б.)
18
Азаптау (107-б.)
19
Денсаулыққа жан күйзелiсi жағдайында зиян келтiру  (108-б.)
20
Қажеттi қорғаныс шегiнен шығу кезiнде денсаулыққа ауыр зиян келтiру (109-б.)
21
Қылмыс жасаған адамды ұстау кезiнде денсаулыққа ауыр зиян келтiру (110-б.)
22
Денсаулыққа абайсызда зиян келтiру (111-б.)
23
Қорқыту (112-б.)
24
Адамның органдары мен тінін алуға мәжбүр ету немесе заңсыз алу (113-б)
25
Медицина және фармацевтика қызметкерлерінің кәсіптік міндеттерін тиісінше орындамауы (114-б.)
26

317
Воинские
преступления
(гл.16 УК РК)
318
Неповиновение или
иное неисполнение
приказа (ст.367)
319
Сопротивление
начальнику или
принуждение его к
нарушению
служ.обязанностей
(ст.368)
320
Насильственные
действия в
отношении
начальника (ст.
369)
321
Нарушение уставных
правил
взаимоотношений
между
военнослужащими при
отсутствии между
ними отношений
подчиненности
(ст.370)
322
Оскорбление
военнослужащего
(ст.371)
323
Самовольное
оставление части
или места службы
(ст.372)
324
Дезертирство
(ст.373)
325
Уклонение от
военной службы
путем
членовредительства
или иным способом
(ст.374)
326
Нарушение правил
несения боевого
дежурства (ст.375)
327
из них
Нарушение правил
несения пограничной
службы (ст.376)
328
Нарушение уставных
правил несения
караульной
(вахтенной) службы
(ст.377)
329
Нарушение уставных
правил несения
внутренней службы
или патрулирования
в гарнизоне
(ст.378)
330
Нарушение правил
несения службы по
охране
общественного
порядка и
обеспечению
общественной
безопасности
(ст.379)
331
Злоупотребление
властью (ст.380)
332
Превышение власти
или служебных
полномочий
(ст.380-1)
333
Бездействие власти
(ст. 380-2)
334
Халатное отношение
к службе (ст.381)
335
Оставление
погибающего
военного корабля
(ст.382)
336
Сдача или
оставление
противнику средств
ведения войны
(ст.383)
337
Добровольная сдача
в плен (ст.384)
338
Мародерство
(ст.385)
339
Разглашение
секретных сведений
военного характера
или утрата
документов,
содержащих
секретные сведения
военного характера
(ст.386)
340
Умышленное
уничтожение или
повреждение
военного имущества
(ст.387)
341
Неосторожное
уничтожение или
повреждение
военного имущества
(ст.388)
342
Утрата военного
имущества (ст.389)
343
Нарушение правил
обращения с
оружием, а также
веществами и
предметами,
представляющими
опасность для
окружающих (ст.
390)
344
Нарушение правил
вождения или
эксплуатации машин
(ст.391)
345
Нарушение правил
полетов или
подготовки к ним
(ст.392)
346
Нарушение правил
кораблевождения
(ст.393)
347
Приложение № 2
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан "Об утверждении
Инструкции по составлению и формированию
статистического отчета формы № 1-М
"О зарегистрированных преступлениях и
результатах деятельности органов
уголовного преследования"
от 31 октября 2003 года № 62
Инструкция по составлению и формированию отчета формы № 1-М
«О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности
органов уголовного преследования»
Сноска. Наименование в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 146 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Общие положения

317
Әскери қылмыстар (ҚР ҚК 16-тарауы)
318
Бұйрыққа бағынбау немесе оны өзгедей орындамау (367-б.)
319
Бастыққа қарсылық көрсету немесе оны қызметтік міндеттерін бұзуға мәжбүр ету (368-б.)
320
Бастыққа қатысты күш қолдану іс-әрекеттері (369-б.)
321
Бір-бірінің арасында бағыныштылық қатынастары болмаған кезде әскери қызметшілердің арасындағы өзара қарым-қатынастардың жарғылық ережелерін бұзу (370-б.)
322
Әскери қызметшіге тіл тигізу (371-б.)
323
Бөлімді немесе қызмет орнын өз бетімен тастап кету (372-б.)
324
Қашқындық (373-б.)
325
Дене мүшесіне зақым келтіру жолымен немесе өзге тәсілмен әскери қызметтен жалтару (374-б.)
326
Жауынгерлік кезекшілікті атқарудың ережелерін бұзу (375-б.)
327
о
л
а
р
д
ы
ң
і
ш
і
н
д
е
Шекаралық қызмет атқарудың ережелерін бұзу (376-б.)
328
Қарауыл (вахта) қызметін атқарудың жарғылық ережелерін бұзу (377-б.)
329
Ішкі қызмет атқарудың немесе гарнизонда патруль болудың ережелерін бұзу (378-б.)
330
Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша қызмет атқарудың ережелерін бұзу (379-б.)
331
Билікті теріс пайдалану, биліктің асыра қолданылуы немесе әрекетсіздігі (380-б.)
332
Билікті немесе қызметтік өкілеттікті асыра пайдалану (308-1 б.)
333
Биліктің әрекетсіздігі (380-2 б.)
334
Қызметке селқос қарау (381-б.)
335
Құрып бара жатқан әскери кемені тастап кету (382-б.)
336
Жауға соғыс жүргізу құралдарын беру немесе тастап кету (383-б.)
337
Тұтқынға өз еркімен берілу (384-б.)
338
Тонаушылық (385-б.)
339
Әскери сипаттағы құпия мәліметтерді жария ету немесе әскери сипаттағы құпия мәліметтері бар құжаттарды жоғалту (386-б.)
340
Әскери мүлікті қасақана жою немесе бүлдіру (387-б.)
341
Әскери мүлікті абайсызда құрту немесе бүлдіру (388-б.)
342
Әскери мүлікті жоғалту (389-б.)
343
Қару-жарақты, сондай-ақ қоршаған ортаға қауіп төндіретін заттар мен құралдарды ұстау ережелерін бұзу (390-б.)
344
Машиналарды жүргізу немесе пайдалану ережелерін бұзу (391-б.)
345
Ұшу немесе оған даярлану ережелерін бұзу (392-б.)
346
Кеме жүргізу ережелерін бұзу (393-б.)
347
"Тіркелген қылмыстар мен
қылмыстық қудалау органдары
қызметінің нәтижелері туралы"
N 1-М нысанды статистикалық
есепті құру мен қалыптастыру
бойынша Нұсқауды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Бас прокурорының
2003 жылғы 31 қазандағы
N 62 бұйрығына
N 2 Қосымша
«Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы» № 1-М нысанды есепті құрастыру және қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулық
Ескерту. Нұсқаулықтың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 146 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер

1. Настоящая Инструкция предназначена для составления и формирования отчета по форме № 1-М «О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования» (далее - отчет формы № 1-М).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 146 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Основаниями для формирования разделов 1, 2, 3, 4, 5, 6, 6-1, 6-2, 7, 7А, 9, 10, 10А, 11, 12, 13, 13А, 13Б, 15, 16, 17, 19 отчета формы № 1-М, являются документы первичного учета, заполненные и представленные сотрудниками органов уголовного преследования (следователями, дознавателями, прокурорами (в том числе специальными прокурорами, наделенными функциями по расследованию уголовных дел (далее – специальный прокурор)) в соответствии с требованиями Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатов их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система), утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7330.
Раздел 14 составляется на основании сведений, содержащих в карточках формы 1.0, 2.0 и справки N 6, представленных судами по делам частного обвинения в соответствии с Инструкцией "О едином порядке заполнения и представления документов первичного учета преступлений, и лиц, их совершивших, результатов судебного рассмотрения по делам частного обвинения", утвержденной совместным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 мая 1998 года N477ца и Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 1998 года N 64.
Раздел 8 формируется на основании записей учетно-регистрационных журналов: Журнал учета розыскных дел на лиц, скрывшихся от следствия, дознания, суда и отбытия наказания; Журнала учета розыскных дел на лиц, пропавших без вести, неизвестных больных или детей, которые по состоянию здоровья или возрасту не могут сообщить о себе сведений; Журнала учета дел по установлению личности неопознанных трупов, утвержденных  приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года N 23 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 2843).
При условии автоматизации этих учетов - на основании соответствующего автоматизированного банка данных.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 25.12.2006 N 76 (вводится в действие с 01.01.2007); от 30.12.2011 № 146 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.04.2013 № 38 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

1. Бұл Нұсқаулық «Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы» № 1-М нысаны бойынша есепті (бұдан әрі - № 1-М нысанды есеп) құрастыру мен қалыптастыруға арналған.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 146 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
2. № 1-М нысанды есептің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 6-1, 6-2, 7, 7А, 9, 10, 10А, 11, 12, 13, 13А, 13Б, 15, 16, 17, 19 бөлімдерін қалыптастыру үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7330 санымен тіркелген, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 122 бұйрығымен бекітілген, Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулықтың (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) талаптарына сәйкес қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері (тергеушілер, анықтаушылар, прокурорлар (соның ішінде, қылмыстық істерді тергеу бойынша міндеттер жүктелген арнайы прокурорлар (бұдан әрі - арнайы прокурор) толтырған және ұсынған алғашқы есепке алу құжаттары негіз болып табылады.
14-бөлім Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 1998 жылғы 28 мамырдағы N 477оа және Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 1998 жылғы 28 мамырдағы N 64 бірлескен бұйрығымен бекітілген "Қылмыстарды және оларды жасаған тұлғаларды алғашқы есепке алу құжаттарын, жеке айыптау істері бойынша соттардың қарастыру нәтижелерін толтыру мен ұсынудың бірыңғай тәртібі туралы" Нұсқауына сәйкес жеке айыптау істері бойынша соттармен ұсынылған 1.0, 2.0 нысанды карточкаларда және N 6 анықтамада қамтылатын мәліметтердің негізінде құрылады.
8-бөлім Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 29 сәуіріндегі N 23  бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестірінде N 2843 тіркелген) есепке алу-тіркеу журналдары: Тергеуден, анықтаудан, соттан және жазасын өтеуден жасырынған тұлғаларға арналған іздеу істерін есепке алу журналы; хабар-ошарсыз кеткендер, денсаулығы немесе жасына байланысты өзі туралы мәлімет бере алмайтын белгісіз аурулар немесе балалардың істерін есепке алу журналы; танылмаған мәйіттердің жеке басын анықтау істерін есепке алу журналы жазуларының негізінде қалыптастырылады.
Осы есепті автоматтандырған жағдайда, автоматтандырылған деректер банкіне сәйкес негізде қалыптастырылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 76(қолданысқа енгізілу тәртібін   4-тармақтан қараңыз), 2011.12.30 № 146 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді), 10.04.2013 № 38 (бірінші рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

3. Отчет формы №1-М состоит из сводного отчета о преступности по региону и отчетов по каждому органу уголовного преследования и прокуратуры данного региона. Показатели сводного отчета по графам 1 и 2 должны быть равны сумме соответствующих показателей отчетов по органам уголовного преследования и прокуратуры и раздела 14 по делам частного обвинения. Остальные показатели сводного отчета должны быть равны сумме соответствующих показателей отчетов по органам уголовного преследования и прокуратуры.
Все отчеты составляются на бланках форм, утвержденных приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан.
Сводный отчет формы № 1-М по республике, а также по региону и каждому субъекту правовой статистики составляется в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) на основании сведений ЦБД ЕУСС, за достоверность которых являются ответственными начальники территориальных управлений Комитета.
Начальники территориальных управлений Комитета обязаны обеспечить достоверность сведений автоматизированной базы данных ЕУСС на местах. Корректировка отчета формы № 1-М допускается в соответствии с приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
2. Сроки представления отчета
4. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
5. Отчет формы № 1-М формируется Комитетом ежемесячно с нарастающим итогом. Начальники территориальных управлений Комитета обязаны обеспечить ввод и обработку сведений информационных учетных документов в централизованную базу данных ЕУСС до 24 часов последнего дня отчетного месяца.
Повторное перенаправление выгрузки сведений автоматизированной базы данных ввиду допущенных искажений, осуществляется через обоснованный рапорт начальника территориального управления Комитета на имя Председателя Комитета.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 146 (вводится в действие с 01.01.2012).

3. N 1-М нысанды есеп аймақ бойынша қылмыс туралы жинақтық есептен және осы аймақтың әрбір қылмыстық қудалау органдары бойынша есептерінен тұрады. 1 және 2 бағандар бойынша жинақтық есептің көрсеткіштері қылмыстық қудалау органдары бойынша есептердің және жеке айыптау істері бойынша 14-бағанның тиісті көрсеткіштерінің сомасына тең болуы қажет. Жинақтық есептің қалған көрсеткіштері қылмыстық қудалау және прокуратура органдары бойынша есептердің тиісті көрсеткіштерінің сомасына тең болуы керек.
Аймақ бойынша және құқықтық статистиканың әрбір субъектісі бойынша N 1-М нысанының жинақтық есебі Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің (әрі қарай - аймақтық басқармалар) аймақтық және оған теңестірілген басқармаларымен құрастырылады, көрсетілген органдардың бастықтарымен қол қойылып, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетіне (әрі қарай - Комитет) жолданады.
Республика бойынша № 1-М есептер жиынтығы түрі, сондай-ақ аймақтар бойынша және құқықтық статистиканың әрбір субъектісі Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу Комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орталық аппаратында ББСЖ ОДБ мәліметтер негізінде, олардың дәйектілігіне Комитеттің аумақтық басқармаларының басшылары жауапты болып табылады.
Комитеттің аумақтық басқармасының басшылары жергілікті жерлерде ББСЖ автоматтандырылған мәліметтер базасының дәйектілігін қамтамасыз етуге міндетті. № 1-М есеп беру түріне түзетулерге, Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының тиісті бұйрығына сәйкес жол беріледі.
Барлық есептер Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығымен бекітілген нысандардың бланкілерінде құрылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2010.01.20 N 3 Бұйрығымен.
2. Есепті тапсыру мерзімдері
4. Алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2010.01.20 N 3 Бұйрығымен.
5. № 1-М нысанды есебін Комитет ай сайын үдемелі қорытындымен құрады. Комитеттің аумақтық басқармаларының басшылары есептік айдың соңғы күнінің 24-сағатына дейін ББСЖ орталықтандырылған деректер базасына ақпараттық есепке алу құжаттарының мәліметтерін енгізуді және өңдеуді қамтамасыз етуге міндетті.
Автоматтандырылған мәліметтер базасына бұрмалануға жол берілген мәліметтерді қайталап жіберу, Комитеттің аумақтық басқармасының Комитет төрағасының атына негізделген баянаты арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2010.01.20 N 3, өзгеріс енгізілді - 2011.12.30  № 146(2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрықтарымен.

6. На основании сведений АБД ЕУСС, выгруженных территориальными управлениями в центральный аппарат, Комитет составляет сводный отчет в целом по республике и отчеты по органам уголовного преследования в целом по республике, а также по регионам.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
7. Комитет предоставляет сводный отчет и отчеты по каждому органу уголовного преследования субъектам правовой статистики, заинтересованным департаментам Генеральной прокуратуры, Агентству по статистике к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в электронном формате на их официальные электронные адреса.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 146 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Исключен приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 146 (вводится в действие с 01.01.2012).
3. Раздел 1 отчета формы N1-М
9. Раздел 1 содержит сведения о преступлениях, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде (были возбуждены, окончены с направлением в суд, прекращены, приостановлены производством), а также о преступлениях, по делам о которых на конец отчетного периода истек срок предварительного следствия или дознания, а информация о продлении срока в управление не поступала.
В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса, указанными в графе "А" раздела.
При формировании показателей по графам следует придерживаться безусловного правила о том, что решение по уголовному делу отражается в отчете, если данное преступление впервые в отчетном периоде относится к разряду оконченных расследованием (направленным в суд или прекращенным по нереабилитирующим основаниям), прекращенных со снятием с учета или приостановленных.
Если по уголовному делу прошлых лет, которое в предшествующие годы уже было отнесено к числу оконченных расследованием, прекращенных со снятием с учета или приостановленных, в текущем отчетном периоде в результате возвращения на дополнительное расследование или возобновления производства вновь принимается аналогичное решение, то в отчете данное решение не учитывается. Если в описанной ситуации впервые принимается другое решение, то оно в отчете учитывается в соответствующей графе, а также в числе находившихся в производстве. По делам о преступлениях, зарегистрированных в текущем году, при изменении прежнего процессуального решения учитывается последнее, принятое в данном отчетном периоде, а прежнее снимается с учета. В случае возобновления производства по делам, ранее приостановленных в связи с нераскрытием, они из числа нераскрытых исключаются.
Примеры:

6. ББСЖ АДБ орталық аппаратқа аумақтық басқармалармен берілген мәліметтер негізінде, Комитет республика бойынша тұтастай есептер жиынтығын және республика бойынша тұтастай қылмыстық қудалау бойынша тұтастай, сондай-ақ аймақтар бойынша есептер құрады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2010.01.20 N 3 Бұйрығымен.
7. Комитет жиынтық есеп пен қылмыстық қудалаудың әрбір органдары бойынша есептерді құқықтық статистика субъектілеріне, Бас прокуратураның мүдделі департаменттеріне, Статистика жөніндегі агенттікке есептік кезеңнен кейінгі айдың 4-күнінде электрондық форматта олардың ресми электрондық мекенжайларына ұсынады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 146 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
8. Алынып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 146 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
3. N 1-М нысанды есептің 1-бөлімі
9. 1-бөлім қылмыстық істері есептік кезеңде іс жүргізуде болған қылмыстар туралы мәліметтерден (қозғалған, сотқа жіберумен аяқталған, қысқартылған, іс жүргізумен тоқтатылған), сондай-ақ есептік кезеңнің аяғына алдын-ала тергеу немесе анықтау мерзімі өтіп кеткен, ал мерзімін ұзарту жөніндегі ақпарат басқармаға келіп түспеген істер бойынша қылмыстар туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қылмыстық кодекстің баптары мен тарауларына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Бағандар бойынша көрсеткіштерді қалыптастыру кезінде, егер берілген қылмыс есептік кезеңде бірінші рет тергеумен аяқталғандардың (сотқа жіберілген немесе ақталынбаған негіздер бойынша қысқартылған), есептен шығарумен қысқартылғандардың немесе тоқтатылғандардың тобына жататын болса, есепте бейнеленетін қылмыстық іс бойынша шешім туралы сөзсіз ережелерді ұстану қажет.
Егер бұрынғы кездегі қылмыстық істер өткен жылдарда тергеумен аяқталғандардың, есептен шығарумен қысқартылғандардың немесе тоқтатылғандардың есебіне жатқызылып, биылғы есептік кезеңде қосымша тергеуге қайтарылған немесе іс жүргізуі жаңартылғанның нәтижесінде қайтадан ұқсас шешім қабылданған болса, онда есепте бұл шешім ескерілмейді. Егер баяндалған оқиғада бірінші рет басқа шешім қабылданған болса, онда ол есептің сәйкес бағанында, сондай-ақ іс жүргізудегі есебінде ескеріледі. Биылғы жылы тіркелген қылмыстар туралы істер бойынша бұрынғы іс жүргізу шешімі өзгерген жағдайда, осы есептік кезеңде қабылданған соңғысы ескеріледі, ал бұрынғысы есептен шығарылады. Істің шешілмеуімен байланысты бұрын тоқтатылған істер бойынша өндірісті жаңартқан жағдайда, олар шешілмегендердің есебінен шығарылады.
Мысалдар:

1) по итогу 2002 года уголовное дело значится направленным в суд, в январе 2003 года возвращается на дополнительное расследование и в марте этого же года повторно направляется в суд. В этом случае в учетно-регистрационный журнал вносится отметка о повторном направлении дела в суд, но в отчете дело не показывается как находившееся в производстве и направленное в суд в данном отчетном периоде (графы 1, 5, 6 раздела 1 и аналогичные графы других разделов);
2) по итогу 2002 года уголовное дело значится направленным в суд, в январе 2003 года направляется на доследование и в феврале этого же года приостанавливается по основаниям пункта 1 части 1  статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса. В этом случае в учетно-регистрационный журнал вносится отметка о приостановлении, и дело учитывается как находившееся в производстве и приостановленное в связи с нераскрытием в данном отчетном периоде;
3) по итогу 2002 года уголовное дело значится приостановленным по основаниям пункта 1 части 1  статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса, в феврале 2003 года производство по нему возобновляется и в апреле этого же года направляется в суд. В этом случае в учетно-регистрационный журнал вносится отметка о направлении в суд, и дело учитывается как находившееся в производстве и направленное в суд в данном отчетном периоде;
4) по итогу 2002 года уголовное дело значится направленным в суд, в апреле 2003 года возвращается на дополнительное расследование, после чего прекращается по основаниям пункта 11 части 1  статьи 37 Уголовно-процессуального кодекса (в отношении умершего). В этом случае в учетно-регистрационный журнал вносится отметка о прекращении дела, но в отчете оно не отражается как находившееся в производстве и прекращенное по нереабилитирующим основаниям в данном отчетном периоде.
При расчете граф 1, 2 и 5 не учитываются преступления, уголовные дела о которых прекращены в отчетном периоде со снятием с учета.
В графе 1 указывается количество преступлений, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде. В указанной графе также отражается количество зарегистрированных в отчетном периоде преступлений, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям. К ним относятся преступления, зарегистрированные в отчетном периоде, включая дела частного обвинения, рассмотренные судом с вынесением обвинительного приговора, а также преступления прошлых лет, по которым в отчетном периоде впервые принято процессуальное решение о направлении уголовного дела в суд, приостановлении или прекращении производства (кроме прекращенных со снятием с учета) или по которым не принято ни одно из вышеперечисленных решений. Преступления в графе 1 учитываются по отчету органа уголовного преследования, в производстве которого они находятся на конец отчетного периода, а по делам, по которым принято процессуальное решение о направлении в суд, приостановлении или прекращении дела и нет сведений о дальнейшем движении дела - по отчету органа, принявшего последнее процессуальное решение. При передаче по подследственности преступление из графы 1 исключается и отражается в отчете органа, принявшего уголовное дело об этом преступлении.

1) 2002 жылдың қорытындысы бойынша қылмыстық іс сотқа жіберілген болып саналады, 2003 жылдың қаңтарында қосымша тергеуге қайтарылады және осы жылдың наурызында қайта сотқа жіберіледі. Бұл жағдайда есепке алу-тіркеу журналында істің сотқа қайта жіберілгені туралы белгі қойылады, бірақ есепте істің осы есептік кезеңде іс жүргізуде болғандығы немесе сотқа жіберілгендігі көрінбейді (1-бөлімнің 1, 5, 6-бағандары және басқа бөлімдердің ұқсас бағандары);
2) 2002 жылдың қорытындысы бойынша қылмыстық іс сотқа жіберілген болып саналады, 2003 жылдың қаңтарында тергеуін аяқтауға жіберіледі және осы жылдың ақпанында Қылмыстық іс жүргізу кодексінің   50-бабы 1-бөлімі 1-тармағының негіздері бойынша тоқтатылады. Бұл жағдайда есепке алу-тіркеу журналында істің тоқтатылғаны туралы белгі қойылады және ол осы есептік кезеңде шешілмегендіктен, іс жүргізуде болған және тоқтатылған ретінде ескеріледі;
3) 2002 жылдың қорытындысы бойынша қылмыстық іс Қылмыстық іс жүргізу кодексінің  50-бабы 1-бөлімі 1-тармағының негіздері бойынша тоқтатылған болып саналады, 2003 жылдың ақпанында қылмыстық іс жөніндегі іс жүргізуі жаңартылып, осы жылдың сәуірінде сотқа жіберіледі. Бұл жағдайда есепке алу-тіркеу журналында сотқа жіберілгені туралы белгі қойылады және іс осы есептік кезеңде іс жүргізуде жатқан және сотқа жіберілген ретінде ескеріледі;
4) 2002 жылдың қорытындысы бойынша қылмыстық іс сотқа жіберілген болып саналады, 2003 жылдың сәуірінде қосымша тергеуге қайтарылады, содан кейін Қылмыстық іс жүргізу кодексінің  37-бабы 1-бөлімі 11-тармағының негіздері бойынша (қаза болған адамға қатысты) қысқартылады. Бұл жағдайда есепке алу-тіркеу журналында істің қысқартылғаны туралы белгі қойылады, бірақ ол осы есептік кезеңде іс жүргізуде болған және ақталынбаған негіздер бойынша қысқартылған ретінде есепте бейнеленбейді.
1, 2 және 5-бағандарды есептеу кезінде, есептік кезеңде қылмыстық істері есептен шығарумен қысқартылған қылмыстар ескерілмейді.
1-бағанда есептік кезеңде қылмыстық істері іс жүргізуде болған қылмыстардың саны көрсетіледі. Көрсетілген есептік кезеңде тіркелгендердің, сонымен қатар ақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартылғандардың саны бейнеленеді. Оларға, айыптау үкімін шығарумен соттың қараған жеке айыптау істерін қосқандағы есептік кезеңде тіркелген қылмыстар жатады, сондай-ақ сотқа жіберілген, өндірісі тоқтатылған немесе қысқартылған (есептен шығарумен қысқартылғаннан басқа) қылмыстық іс туралы іс жүргізу шешімі есептік кезеңде бірінші рет қабылданған немесе жоғарыда аталған шешімдердің біреуі де қабылданбаған өткен жылдардағы қылмыстар жатады. 1-бағандағы қылмыстар есептік кезеңнің аяғында іс жүргізуде болған қылмыстық қудалау органдарының есебімен ескеріледі, ал сотқа жіберілген, қысқартылған немесе тоқтатылған және әрі қарайғы қозғалысы туралы мәліметтері жоқ істер туралы іс жүргізу шешімі қабылданған істер бойынша, соңғы іс жүргізу шешімін қабылдаған органның есебімен ескеріледі. Тергеуге алынғаны бойынша істі жолдау кезінде, 1-бағандағы қылмыс алынып, осы қылмыс туралы қылмыстық істі қабылдаған органның есебінде бейнеленеді.

В графе 2 указывается количество преступлений, зарегистрированных в отчетном периоде независимо от того, кем возбуждено уголовное дело: органом следствия, дознания, прокурором (специальным прокурором) или судом по делам частного обвинения. При этом по делам частного обвинения учитываются только те преступления, по которым вынесены обвинительные приговора. В случае возбуждения дела одним органом уголовного преследования (например, финансовой полицией) и последующей передачей по подследственности в другой орган (например, в органы внутренних дел) в данной графе преступление указывается в отчете органа, возбудившее уголовное дело (в данном случае в отчете по финансовой полиции). В этом случае допустимо превышение показателей графы 2 над показателями графы 1. Преступления, зарегистрированные прокурором (специальным прокурором) отражаются в графе 2 отчета по органу уголовного преследования, которому оно передано в производство.
Преступления по делам частного обвинения в графе 2 отражаются только в сводном отчете по региону.
В графе 3 из графы 2 выделяется количество преступлений, совершенных в отношении лиц женского пола, достигших совершеннолетия, т.е по достижении восемнадцатилетнего возраста.
В графе 4 из графы 2 выделяется количество преступлений, совершенных в отношении несовершеннолетних.
В графе 5 отражается количество преступлений, уголовные дела о которых впервые окончены (направлены в суд в порядке  статьей 284,  289 Уголовно -процессуального кодекса и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 514 Уголовно- процессуального кодекса либо прекращены по нереабилитирующим основаниям) независимо от времени регистрации. В данную графу не включаются преступления по делам частного обвинения, возбужденные и завершенные судом с вынесением обвинительного приговора.
В графе 6 отражается количество преступлений, уголовные дела о которых впервые направлены в суд в порядке статей 284,  289Уголовно-процессуального кодекса и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 514 Уголовно-процессуального кодекса, независимо от времени регистрации преступления. В эту графу не включаются преступления по делам частного обвинения, возбужденных и завершенных судом с вынесением обвинительного приговора.
В графе 7 указываются преступления, уголовные дела о которых впервые прекращены по нереабилитирующим основаниям (без снятия с учета).
В графе 8 показывается количество преступлений, дела о которых прекращены по реабилитирующим основаниям (со снятием преступления с учета).

2-бағанда қылмыстық істі кім: жеке айыптау істері бойынша тергеу, анықтау органы, прокурор (арнайы прокурорлар) немесе сот қозғағанына қарамастан есептік кезеңде тіркелген қылмыстардың саны көрсетіледі. Оның ішінде жеке айыптау істері бойынша тек айыптау үкімдері шығарылған қылмыстар ескеріледі. Бір қылмыстық қудалау органы іс қозғаған жағдайда (мысалы, қаржы полициясы) және кейіннен басқа органға тергеуде болуы бойынша бергенде (мысалы, ішкі істер органдарына), бұл бағанда қылмыс қылмыстық іс қозғаған органның есебінде көрсетіледі (бұл жағдайда қаржы полициясы бойынша есепте). Бұл жағдайда 2-баған көрсеткіштерінің 1-баған көрсеткіштерінен артық болуына жол беріледі. Прокурор (арнайы прокурорлар) тіркеген қылмыстар ол іс жүргізуге берілген қылмыстық қудалау органы бойынша есептің 2-бағанында бейнеленеді.
3-бағанда 2-бағаннан алынған кәмелетке толған, яғни он сегіз жасқа жеткен әйел жынысты тұлғаларға қатысты жасалынған қылмыстардың саны ерекшеленеді.
4-бағанда 2-бағаннан алынған кәмелетке толмағандарға қатысты жасалынған қылмыстардың көлемі ерекшеленеді.
5-бағанда тіркеу уақытына тәуелсіз қылмыстық істері бірінші рет аяқталған қылмыстар саны көрінеді (Қылмыстық іс жүргізу кодексінің  284 ,  289-баптарының тәртібімен сотқа жіберілген және Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 514-бабының тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін немесе ақталынбаған негіздер бойынша қысқартылған). Айыптау үкімін шығарумен соттың қозғаған және аяқтаған жеке айыптау істері бойынша қылмыстары бұл бағанға енгізілмейді.
6-бағанда қылмысты тіркеу уақытына тәуелсіз Қылмыстық іс жүргізу кодексінің  284 ,  289-баптарының тәртібімен қылмыстық істері бірінші рет сотқа жіберілген және Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 514-бабының тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін қылмыстардың саны көрсетіледі. Айыптау үкімін шығарумен соттың қозғаған және аяқтаған жеке айыптау істері туралы қылмыстар бұл бағанға қосылмайды.
7-бағанда қылмыстық істері ақталынбайтын негіздер бойынша (есептен шығармай) бірінші рет қысқартылған қылмыстар көрсетіледі.
8-бағанда істері ақталынатын негіздер бойынша (қылмысты есептен шығарумен) бірінші рет қысқартылған қылмыстар көрінеді.

В графе 9 из графы 8 отражается количество преступлений, дела о которых прекращены по пунктам 1 и 2 части 1  статьи 37 Уголовно-процессуального кодекса.
В графе 10 указывается количество преступлений, постановления о возбуждении уголовных дел по которым отменены прокурором и в возбуждении уголовного дела отказано, направлено на дополнительную проверку независимо от времени регистрации преступления либо прекращено. В графе 11 из графы 10 указывается количество преступлений, по делам возбужденным в отчетном периоде.
В графе 12 отражается общее количество преступлений, дела о которых впервые приостановлены в отчетном периоде.
В графе 13 из графы 12 выделяется количество преступлений, уголовные дела о которых впервые в текущем отчетном периоде приостановлены по основаниям пункта 4 части 1  статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса (вследствие временного психического расстройства или иного тяжелого заболевания обвиняемого).
В графах 14, 15, 16, 17, 18, 19 из графы 12 указывается число преступлений, уголовные дела о которых впервые в текущем отчетном периоде приостановлены как нераскрытые (по пунктам 1, 2, 5, 7, 8, 9 части 1  статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса).
В графе 20 указывается количество преступлений по делам, о которых истек установленный уголовно-процессуальным законодательством срок предварительного следствия или дознания, а информация о его продлении в региональные управления не поступала.
В графе 21 отражается количество преступлений, уголовные дела о которых приостановлены по основаниям пункта 4 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса (вследствие временного психического расстройства или тяжелого заболевания обвиняемого) за прошедшие годы. В графе 22 учитываются преступления, уголовные дела о которых переданы по подследственности со снятием с учета. В графе 23 отражается количество преступлений, из числа зарегистрированных в отчетном периоде (графа 2), по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.
В графе 24 отражаются количество преступлений, выявленных в результате совместной работы правоохранительных органов.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 01.10.2004 N 48; от 25.12.2006 N 76 (вводится в действие с 01.01.2007); от 20.01.2010 № 3; от 30.12.2011 № 146 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Раздел 2 отчета формы N1-М
10. В разделе 2 отчета формы № 1-М отражаются сведения о зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов предварительного следствия, специальных прокуроров.

9-бағанда 8-бағаннан алынған Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 37-бабы 1-бөлімінің 1 және 2-тармақтары бойынша істері қысқартылған қылмыстардың саны бейнеленеді.
10-бағанда қылмыстық істерді қозғау туралы қаулылары прокурормен жойылған және қылмыстық істі қозғауда бас тартылған, қылмысты тіркеу мерзіміне тәуелсіз қосымша тексеруге жіберілген немесе қысқартылған қылмыстардың саны көрсетіледі.
11-бағанда 10-бағаннан есептік кезеңде қозғалған істер бойынша қылмыстардың саны көрінеді.
12-бағанда есептік кезеңде істері бірінші рет тоқтатылған қылмыстардың жалпы саны бейнеленеді.
13-бағанда 12-бағаннан Қылмыстық іс жүргізу кодексінің  50-бабы 1-бөлімінің 4-тармағының негіздері бойынша биылғы есептік кезеңде қылмыстық істері бірінші рет тоқтатылған (айыпкердің уақытша психикасының бұзылуы немесе ауыр сырқатының салдарынан) қылмыстардың саны ерекшеленеді.
14, 15, 16, 17, 18, 19-бағандарда 12-бағаннан биылғы есептік кезеңде қылмыстық істері ашылмаған ретінде бірінші рет тоқтатылған (Қылмыстық іс жүргізу кодексінің  50-бабы 1-бөлімінің 1, 2, 5, 7, 8, 9-тармақтары бойынша) қылмыстардың саны көрсетіледі.
20-бағанда қылмыстық іс жүргізу заңдарымен алдын-ала тергеу немесе анықтаудың белгіленген мерзімі өтіп кеткен, ал аймақтық басқармаларға олардың ұзартылуы туралы ақпараттың келіп түспеген істері бойынша қылмыстардың саны көрсетіледі.
21-бағанда Қылмыстық іс жүргізу кодексінің  50-бабы 1-бөлімі 4-тармағының негіздері бойынша (айыпкердің уақытша психикасының бұзылуы немесе ауыр сырқатының салдарынан) өткен жылдардағы қылмыстық істері тоқтатылған қылмыстардың саны бейнеленеді. 22-бағанда қылмыстық істері есептен шығарумен тергеуге алынғаны бойынша жолданған қылмыстар көрінеді. 23-бағанда, есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен (2-баған), ақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық істерді қозғауда бас тартылған қылмыстардың саны бейнеленеді.
24 бағанда құқық қорғау органдарымен бірлесіп жұмыс істеу нәтижесінде анықталған қылмыстар саны көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2004.10.01 N 48, 2006.12.25 N 76 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз), 2010.01.20 N 3, 2011.12.30 № 146 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрықтарымен.
4. N 1-М нысанды есептің 2-бөлімі
10.  № 1-М нысанды есептің 2-бөлігінде тіркелген қылмыстар мен алдын-ала тергеу органдары (арнайы прокуроралар) қызметтерінің нәтижелері туралы мәліметтер бейнеленеді.

Графы 1-23 идентичны графам раздела 1 отчета. В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса Республики Казахстан. Показатели раздела формируются аналогично разделу 1.
В графах 24-30 отражаются количество преступлений, выявленных в результате совместной работы правоохранительных органов с разбивкой по органам уголовного преследования с: специальными прокурорами, Комитетом национальной безопасности, Министерством внутренних дел, Комитетом таможенного контроля, Агентством по борьбе с экономической и коррупционной безопасностью и другими органами.
Показатели раздела формируются аналогично разделу 2.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 25.12.2006 N 76 (вводится в действие с 01.01.2007); от 20.01.2010 № 3; от 30.12.2011 № 146 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Раздел 3 отчета формы N1-М
11. В данном разделе отражаются сведения о зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов дознания.
В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса.
Показатели раздела формируются аналогично разделу 1.
6. Раздел 4 отчета формы N1-М
12. Данный раздел содержит сведения о зарегистрированных преступлениях по оконченным делам, совершенных несовершеннолетними, ранее совершившими преступления, группой лиц, в состоянии алкогольного, наркотического опьянения и лицах, их совершивших, а также о количестве лиц, в отношении которых отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.
В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса , указанными в графе "А" раздела.
В графе 1 учитываются уголовные дела, которые впервые окончены в отчетном периоде (направлены в суд или прекращены по нереабилитирующим основаниям).
Из них, совершенные: несовершеннолетними или при их участии отражаются в графе 2; лицами, ранее совершавшими преступления отражаются в графе 3; в графе 4 в том числе из графы 3 учитываются преступления, совершенные несовершеннолетними, ранее совершавшими преступления; в графе 5 в состоянии алкогольного опьянения; в графе 6 совершенных лицами в состоянии наркотического опьянения; в графе 7 совершенных группой лиц; в графе 8 (из графы 7) о преступлениях, совершенных группой лиц с участием несовершеннолетних; в графе 9 (из графы 7) совершенных организованной группой; в графе 10 (из графы 7) совершенных преступным сообществом; в графе 11 о количестве лиц, совершивших преступления, в том числе по делам частного обвинения; в графе 12 (из графы 11) о количестве лиц, совершивших преступления частного обвинения; в графе 13 (из графы 11) о количестве лиц, преданных суду (в порядке статьей 284289 Уголовно-процессуального  кодекса ) и по делам, направленным в суд для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 514 Уголовно-процессуального кодекса, а также по делам частного обвинения, по которым вынесен обвинительный приговор. В графе 14 учитывается количество лиц, в отношении которых отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.  <*>

1-23-бағандар есептің 1-бөлімінің бағандарына ұқсас. Жолдарда Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптары мен тарауларына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді. Бөлімнің көрсеткіштері 1-бөлімге ұқсас қалыптастырылады.
24-30 бағандарда құқық қорғау органдарының қылмыстық қудалау органдары бойынша: арнайы прокурорлармен, Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Ішкі істер министрлігі, Кедендік бақылау комитеті, Экономикалық сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі агенттігі және өзге де органдармен бөле отырып бірлескен жұмысы нәтижесінде анықталған қылмыстардың саны көрсетіледі.
Бөліктің көрсеткіштері 2 бөліктегідей қалыптастырылады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.12.25 N 76 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз), 2010.01.20 N 3, 2011.12.30 № 146 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрықтарымен.
5. N 1-М нысанды есептің 3-бөлімі
11. Бұл бөлімде тіркелген қылмыстар мен анықтау органдары қызметтерінің нәтижелері туралы мәліметтер бейнеленеді.
Жолдарда Қылмыстық кодекстің баптары мен тарауларына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Бөлімнің көрсеткіштері 1-бөлімге ұқсас қалыптастырылады.
6. N 1-М нысанды есептің 4-бөлімі
12. Бұл бөлім бұрын қылмыс жасаған кәмелетке толмағандардың, алкогольдік, есірткілік мас күйіндегі тұлғалар тобының және оны жасағандардың ақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған тұлғаларға қатысты саны туралы аяқталмаған істері бойынша тіркелген қылмыстары туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қылмыстық кодекстің баптары мен тарауларына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер айтылады.
1-бағанда есептік кезеңде бірінші рет аяқталған (сотқа жіберілген немесе ақталынбаған негіздер бойынша қысқартылған) қылмыстық істер ескеріледі;
Олардың ішінде: кәмелетке толмағандармен немесе солардың қатысуымен жасалғандар 2-бағанда бейнеленеді; бұрын қылмыс жасаған тұлғалармен 3-бағанда көрсетіледі; 4-бағанда соның ішінде 3-бағаннан бұрын қылмыс жасаған кәмелетке толмағандардың қылмыстары ескеріледі; 5-бағанда - алкогольдік мас күйдегілер; 6-бағанда есірткілік мас жағдайындағы тұлғалармен жасалған; 7-бағанда - бір топ тұлғалармен жасалған; 8-бағанда (7-бағаннан) - кәмелетке толмағандардың қатысуымен бір топ тұлғалардың жасаған қылмыстары туралы; 9-бағанда (7-бағаннан) ұйымдасқан топпен жасалған; 10-бағанда (7-бағаннан) қылмыстық бірлестікпен жасалған; 11-бағанда қылмыс жасаған тұлғалардың саны туралы, соның ішінде жеке айыптау істері бойынша; 12-бағанда (11-бағаннан) жеке айыптау қылмысын жасаған тұлғалардың саны туралы; 13-бағанда (11-бағаннан) сотқа берілген тұлғалардың саны (Қылмыстық іс жүргізу кодексінің  284 ,  289-баптарының тәртібімен) және Қылмыстық іс жүргізу кодексінің  514-бабының тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін сотқа жіберілген істер бойынша, сондай-ақ айыптау үкімі шығарылған жеке айыптау істері бойынша мәліметтер көрсетіледі. 14-бағанда ақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық істі қозғауда бас тартылған тұлғалардың саны ескеріледі.

Сноска. Пункт 12 с дополнениями - приказом Генерального Прокурора РК от 1 октября 2004 года  N 48 .
7. Раздел 5 отчета формы N1-М
13. Данный раздел содержит сведения об общеуголовных преступлениях (по линии криминальной полиции), а также о деяниях, совершенных в отчетном периоде в общественных местах, на улицах, площадях, парках, скверах и в семейно-бытовой сфере.
В строках раздела 5 отчета формы N1-М отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями Уголовного  кодекса , указанными в графе "А" раздела.
В графах данные отражаются аналогично одноименным графам раздела 1, за исключением граф 5, 6 и 25.
В графе 5 выделяется количество преступлений, совершенных в отчетном периоде в общественных местах.
В графе 6, в том числе из графы 5, указывается количество преступлений, совершенных в отчетном периоде на улицах, площадях, в парках, скверах.
В графе 25 отражается количество преступлений, совершенных в семейно-бытовой сфере.
Сноска. В пункт 13 внесены изменения -   приказом Генерального Прокурора РК от 25 декабря 2006 года  N 76 (вводится в действие с 1 января 2007 года).
8. Разделы 6, 6-1 и 6-2 отчета формы N 1-М
Сноска. Заголовок раздела 8 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 30 июля 2007 г.  N 32 .
14. Данный раздел содержит сведения о зарегистрированных экономических преступлениях.
В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями Уголовного кодекса , указанными в графе "А" раздела, а также по принадлежности к сектору экономики. Данные по секторам экономики учитываются из статистической карточки формы 1.0 для всех экономических преступлений. При этом следует иметь ввиду, что в графе 22 отражаются сведения по выявленному материальному ущербу только по возбужденным делам (реквизиты 12 и 12.1 карточки формы 1.0).
Сноска. В пункт 14 внесены изменения -   приказом Генерального Прокурора РК от 25 декабря 2006 года  N 76 (вводится в действие с 1 января 2007 года).
15. В строке 78 указываются количество преступлений, совершенных в государственном секторе экономики. Далее из них, со строки 79 по 105 преступления указываются по принадлежности к конкретному государственному сектору.
В строке 79 из строки 78 выделяются преступления, совершенные по линии финансово-кредитной системы, в том числе: банковской, в сфере налогообложения и в сфере страхования.
В строке 83 из строки 78 выделяются преступления, совершенные в области промышленности; в том числе, совершенные: в области энергетики, по линии топливного комплекса, в сфере производства и снабжения нефтепродуктами, в области металлургии, в сфере машиностроения, в области производства медицинских препаратов и лекарственных средств, по линии добычи и переработки драгоценных металлов и камней.

Ескерту. 12-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 1 қазандағы N 48  бұйрығымен .
7. N 1-М нысанды есептің 5-бөлімі
13. Бұл бөлім жалпықылмыстық қылмыстар туралы (криминалдық полиция саласы бойынша), сондай-ақ есептік кезеңде қоғамдық жерлерде, көшелерде, алаңдарда, бақтарда, саябақтарда және отбасылық-тұрмыстық салаларда жасалған әрекеттер туралы мәліметтерді қамтиды.
N 1-М нысанды есептің 5-бөліміндегі жолдарда бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қылмыстық  кодекстің баптарына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Бағандарда, 5, 6 және 25 бағандарды қоспағанда, 1-бөлімнің аттас бағандарына ұқсас мәліметтер бейнеленеді.
5-бағанда есептік кезеңде қоғамдық жерлерде жасалынған қылмыстардың саны ерекшеленеді.
6-бағанда, соның ішінде 5-бағаннан алынған, есептік кезеңде көшелерде, алаңдарда, бақтар мен саябақтарда жасалынған қылмыстар саны көрсетіледі.
25-бағанда отбасылық-тұрмыстық саласында жасалған қылмыстар саны бейнеленеді.
Ескерту. 13-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы  N 76 (қолданысқа енгізілу тәртібін  4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
8. N 1-М нысанды есептің 6, 6-1 және 6-2-бөлімдері
Ескерту. 8-бөлімнің тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.07.30.  N 32 Бұйрығымен.
14. Бұл баған тіркелген экономикалық қылмыстар туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қылмыстық кодекстің баптарына сәйкес қылмыстар туралы, сондай-ақ экономика секторына тәнділігі бойынша мәліметтер бейнеленеді. Экономика секторы жөнінде мәліметтер барлық экономикалық қылмыстарға арналған 1.0 нысанды статистикалық карточкадан алынады. Соның ішінде тек қозғалған істер бойынша ашылған материалдық залал жөніндегі мәліметтер 22-бағанда бейнеленетінін ескеру қажет (1.0 нысанды карточканың 12 және 12.1 реквизиттері).
Ескерту. 14-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы  N 76 (қолданысқа енгізілу тәртібін  4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
15. 78-жолда мемлекеттік экономика секторында жасалған қылмыстар саны айтылады. Олардан әрі қарай, 79-жолдар мен 105-жолдар аралығында нақты мемлекеттік секторға тәнділігі бойынша қылмыстар көрсетіледі.
79-жолда 78-жолдан қаржылық-несиелік жүйенің желісі бойынша, соның ішінде банктік, салық салу саласында және сақтандыру салаларында жасалған қылмыстар ерекшеленеді.
83-жолда 78-жолдан өнеркәсіп, соның ішінде отын кешені желісіндегі энергетика саласында жасалған, мұнай өнімін өндіру мен жабдықтау, металлургия, машина жасау салаларында, медициналық дәрі-дәрмек заттарын өндіруде, бағалы металдар мен асыл тастарды табу және өңдеу жолы бойынша салаларда жасалған қылмыстар ерекшеленеді.

В строке 91 из строки 78 выделяются преступления, совершенные в системе производства сельхозпродукции и продовольствия, в том числе, совершенные в системе производства хлебопродуктов, производства и переработки рыбы, в сфере первичной переработки хлопка и шерсти.
В строке 95 из строки 78 выделяются преступления, совершенные в государственном непроизводственном секторе экономики, в том числе, совершенные в сфере образования, культуры и здравоохранения, социального обеспечения, телевидения и радио, печати.
В строке 100 из строки 78 выделяются преступления, совершенные в области промышленного и гражданского строительства; в строке 101 из строки 78 выделяются преступления, совершенные в системе автотранспортных предприятий; в строке 102 из строки 78 выделяются преступления, совершенные в системе автосервиса; в строке 103 из строки 78 выделяются преступления, совершенные в области связи; в строке 104 из строки 78 выделяются преступления, совершенные на военных и оборонных объектах; в строке 105 из строки 78 выделяются преступления, совершенные на прочих объектах государственного сектора экономики.
В строке 106 указываются количество преступлений, совершенных в негосударственном секторе экономики. Далее из них, со строки 107 по 117 преступления указываются по принадлежности к конкретному негосударственному сектору.
В графах данные показываются аналогично одноименным графам раздела 1.
16. В разделе 6-1 отражаются сведения об изъятии денежных средств и ценных бумаг по преступлениям, зарегистрированным по  статье 206 Уголовного кодекса Республики Казахстан.
В строке 1 вышеуказанного раздела отражается количество изъятых купюр в тенге. Далее в строках 2-9 указываются количество изъятых купюр по достоинству в тенге (10000, 5000 тенге, 2000 тенге, 1000 тенге, 500 тенге, 200 тенге, 100 тенге и в монетах).
В строке 10 указывается количество изъятых ценных государственных бумаг.
В строке 11 указывается количество изъятых кредитных карточек.
В строке 12 отражается количество изъятых купюр иностранной валюты. Далее в строках 13-16 указывается количество изъятых купюр по принадлежности: рубли Российской Федерации (строка 13), доллары Соединенных Штатов Америки (строка 14), купюры ЕВРО (строка 15) и иная валюта иностранных государств (строка 16).
16-1. В разделе 6-2 отражаются сведения об изъятии поддельных купюр национальной валюты по зарегистрированным преступлениям, предусмотренным статьей 206 Уголовного кодекса Республики Казахстан.
В графе 1 учитывается количество изъятых купюр, из них: в графе 2 - купюр старого дизайна, в графе 3 - купюр нового дизайна.
В строке 1 отражается общее количество изъятых поддельных купюр. Из строки 1 в строках 2-8 указывается количество изъятых купюр по достоинству в тенге (10000 тенге, 5000 тенге, 2000 тенге, 1000 тенге, 500 тенге, 200 тенге, 100 тенге).
Сноска. Раздел 8 дополнен пунктом 16-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 30 июля 2007 г.  N 32 .

91-жолда 78-жолдан ауылшарушылық өнімдері мен азық-түлік жүйесінде жасалған, соның ішінде нан өнімдерін өндіру жүйесінде, балық өндіру және өңдеу, мақта және жүнді алғашқы өңдеу саласында жасалған қылмыстар ерекшеленеді.
95-жолда 78-жолдан мемлекеттік өндірілмейтін экономика секторында жасалған, соның ішінде білім, мәдениет және денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, теледидар және радио, баспа салаларында жасалған қылмыстар ерекшеленеді.
100-жолда 78-жолдан өнеркәсіп және азаматтық құрылыс саласында жасалған қылмыстар ерекшеленеді; 101-жолда 78-жолдан автокөліктік кәсіпорын салаларында жасалған қылмыстар ерекшеленеді; 102-жолда 78-жолдан автоқызмет жүйесінде жасалған қылмыстар бейнеленеді; 103-жолда 78-жолдан байланыс жүйесінде жасалған қылмыстар көрсетіледі; 104-жолда 78-жолдан әскери және қорғаныс объектілерінде жасалған қылмыстар ерекшеленеді; 105-жолда 78-жолдан мемлекеттік экономика секторының басқа да объектілерінде жасалған қылмыстар көрінеді.
106-жолда мемлекеттік емес экономика секторында жасалған қылмыстар саны көрсетіледі. Олардан әрі қарай, 107-жолдар мен 117-жолдар аралығында нақты мемлекеттік емес секторға тәнділігі бойынша қылмыстар көрсетіледі.
Бағандарда 1-бөлімнің аттас бағандарына ұқсас мәліметтер көрінеді.
16. 6-1-бөлімінде Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің  206-бабы бойынша тіркелген қылмыстар жөнінде бағалы қағаздар мен ақшалай қаражаттың алып тасталынғаны туралы мәліметтер бейнеленеді.
Жоғарыда көрсетілген бөлімнің 1-жолында теңге купюраларының алып қойылған саны көрсетіледі. Әрі қарай 2-9-жолдарда теңгенің беделі бойынша купюралардың алып қойылған саны көрінеді (10000 теңге, 5000 теңге, 2000 теңге, 1000 теңге, 500 теңге, 200 теңге, 100 теңге және тиын түріндегі теңгелер).
10-жолда бағалы мемлекеттік қағаздардың алып қойылған саны көрсетіледі.
11-жолда несиелі карточкалардың алып қойылған саны бейнеленеді.
12-жолда шетелдік валютаның алып қойылған саны көрсетіледі. Әрі қарай 13-16-жолдарда: Ресей Федерациясының рубльдері (13-жолда), Америка Құрама Штаттарының долларлары (14-жолда), ЕВРО купюралары (15-жолда) және шетелдік мемлекеттердің басқа да валюталары (16-жолда) тәнділігі бойынша алып қойылған купюралар саны жазылады.
16-1. 6-2-бөлімінде Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 206-бабымен көзделген тіркелген қылмыстар бойынша ұлттық валютаның жасанды купюраларын алып қою туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда алып қойылған купюралардың саны ескеріледі, солардың ішінен: 2-бағанда - ескі дизайнды купюралар, 3-бағанда - жаңа дизайнды купюралар.
1-жолда алып қойылған жасанды купюралардың жалпы саны бейнеленеді. 1-жолдан алынған 2-8-жолдарда теңгенің құндылығына қарай алып қойылған купюралардың саны көрсетіледі (10000 теңге, 5000 теңге, 2000 теңге, 1000 теңге, 500 теңге, 100 теңге).
Ескерту. 16-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2007.07.30.  N 32 Бұйрығымен.

9. Разделы 7 и 7А отчета формы № 1-М
Сноска. Наименование главы 9 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 10.04.2013 № 38 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. Этот раздел содержит сведения о преступлениях, к которым применима оценка раскрываемости, о наиболее распространенных имущественных преступлениях, а также о деяниях, совершенных в отчетном периоде в общественных местах, на улицах и в семейно-бытовой сфере.
В строках указываются сведения о преступлениях в соответствии со статьями Уголовного Кодекса Республики Казахстан, указанными в графе "А" настоящего раздела.
В графах отражаются данные о зарегистрированных, раскрытых (оконченных) преступлениях, а также о преступлениях, дела о которых приостановлены, по делам о которых истек срок расследования, но дело не окончено производством, а также, дела о которых находятся в производстве свыше установленного срока.
В графе 1 отражается количество преступлений, находящихся в производстве в отчетном периоде, в соответствии с главой 12 Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатов их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система), утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года N 27 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 3704).
В графе 2 отражается количество преступлений, зарегистрированных в отчетном периоде.
В графе 3 из графы 2 выделяется количество преступлений, совершенных в отношении женщин.
В графе 4 из графы 2 выделяется количество преступлений, совершенных в отношении несовершеннолетних.
В графе 5 выделяется количество преступлений, совершенных в отчетном периоде в общественных местах.
В графе 6 из графы 5 указывается количество преступлений, совершенных в отчетном периоде на улицах, площадях, в парках, скверах.
В графе 7 указывается количество раскрытых преступлений, дела о которых окончены производством с направлением в суд в порядке статей 284289514 УПК РК, либо прекращением по нереабилитирующим основаниям.
В графе 8 выделяется из графы 7 количество преступлений, дела о которых направлены в суд в порядке статей 284289514 УПК РК.
В графе 9 выделяется из графы 7 количество преступлении, дела о которых прекращены по нереабилитирующим основаниям.
В графе 10 отражается преступления, дела о которых прекращены по реабилитирующим основаниям (со снятием учета).
В графе 11 выделяется из графы 10 количество преступлений, дела о которых прекращены по пунктам 1), 2) части первой статьи 37 УПК РК.
В графе 12 отражается количество всех преступлений, дела о которых приостановлены в отчетном периоде.

9. № 1-М нысанды есептің 7 және 7А бөлімдері
Ескерту. 9-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.04.2013 № 38 (бірінші рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Бұл бөлім ашылудың бағалануы қолданылатын, аса таратылған мүліктік қылмыстар туралы, сондай-ақ есептік кезеңде қоғамдық орындарда, көшелерде және тұрмыстық-отбасылық салада жасалған әрекеттер туралы қылмыстар жөніндегі мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда осы бөлімнің "А" бағанда белгіленген Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің баптарына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Бағандарда тіркелген, ашылған (аяқталған) қылмыстар туралы, сондай-ақ істері тоқтатылған, тергеу мерзімі өткен, бірақ іс өндіріспен аяқталмаған істер бойынша қылмыстар, сонымен қатар белгіленген мерзімінен астам уақыт өндірісте жатқан істер туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы N 27 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестрінде N 3704 тіркелген) "Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қарастырылу нәтижелерін бірыңғай кәртішкелік есепке алу негізінде жүргізу туралы (Бірыңғай бірегейлік статистикалық жүйе) Нұсқаулықтың  12-тарауына сәйкес есептік кезеңде өндірісте жатқан қылмыстардың саны бейнеленеді.
2-бағанда есептік кезеңде тіркелген қылмыстардың саны бейнеленеді.
3-бағанда 2-бағаннан әйелдерге қатысты жасалған қылмыстардың саны ерекшеленеді.
4-бағанда 2-бағаннан кәмелетке толмағандарға қатысты жасалған қылмыстардың саны ерекшеленеді.
5-бағанда есептік кезеңде қоғамдық орындарда жасалған қылмыстардың саны ерекшеленеді.
6-бағанда 5-бағаннан есептік кезеңде көшелерде, алаңдарда, парктерде, скверлерде жасалған қылмыстардың саны көрсетіледі.
7-бағанда ашылған қылмыстардың саны, ҚР ҚІЖК  284 ,  289 ,  514 баптары тәртібінде сотқа жолдану арқылы өндіріспен аяқталған немесе ақталмау негіздері бойынша қысқартылған істер саны көрсетіледі.
8-бағанда 7-бағаннан істері ҚР ҚІЖК 284, 289, 514 баптары тәртібінде сотқа жолданған қылмыстардың саны ерекшеленеді.
9-бағанда 7-бағаннан істері ақталмаған негіздер бойынша қысқартылған қылмыстардың саны ерекшеленеді.
10-бағанда істері ақталған (есептен алынумен) негіздер бойынша қысқартылған қылмыстар бейнеленеді.
11-бағанда 10-бағаннан істері ҚР ҚІЖК  37-бабының бірінші бөлімі 1, 2 тармақтары бойынша қысқартылған қылмыстардың саны ерекшеленеді.
12-бағанда істері есептік кезеңде тоқтатылған барлық қылмыстардың саны бейнеленеді.

В графах 13-21 указываются количество приостановленных преступлений по пунктам 1)-9) части первой статьи 50 УПК РК.
В графе 22 указывается количество преступлений, дела о которых находятся в производстве свыше 2-х месяцев по делам следствия, а также по делам дознания, по которым назначено предварительное следствие на основании части первой статьи 288 УПК РК и свыше 1-го месяца по делам дознания (в том числе по которым назначено предварительное следствие в порядке части второй статьи 288 УПК РК либо статьи 289 УПК РК) со дня возбуждения, но по которым не принято решение о направлении дела в суд, прекращении, приостановлении, либо не поступили информационные учетные документы на принятое решение. При этом, не имеет значение течение новых соединенных дел, в порядке части четвертой статьи 48 УПК РК, продленных в порядке частями четвертой, пятой статьи 196 УПК РК либо дополнительных в порядке части седьмой статьи 196 УПК РК сроков расследования. В графе 22 подлежат учету количество преступлений, уголовные дела о которых возобновлены производством из числа приостановленных независимо от сроков расследования.
В графе 23 отражаются преступления, по делам о которых истек 2-х месячный срок следствия со дня возбуждения дела.
В графе 24 отражается преступления, по делам о которых истек месячный срок дознания со дня возбуждения дела (за исключением дел дознания, по которым назначено предварительное следствие в порядке части первой статьи 288 УПК РК. Последние подлежат учету по истечении 2-х месячного срока в графе 23).
В графе 25 отражается количество преступлений, совершенных в семейно-бытовой сфере в отчетном периоде.
В графе 26 отражается количество преступлений, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.
В строках отражаются сведения согласно имеющихся в карточках 1.0 отметок, в том числе с разбивкой по категориям имущественных преступлений.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.12.2006 N 76 (вводится в действие с 01.01.2007); с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
17-1. Раздел 7А отчета формы № 1-М «Сведения по заявлениям и зарегистрированным преступлениям по линии уголовного розыска и другим службам (тяжкие и особо тяжкие) содержит количественные сведения о преступлениях, квалифицирующихся как тяжкие и особо тяжкие.
В строках указываются сведения о преступлениях в соответствии со статьями Уголовного кодекса Республики Казахстан, указанными в графе «А» настоящего раздела.

13-21 бағандарда ҚР ҚІЖК  50-бабының бірінші бөлігі 1)-9) тармақтары бойынша тоқтатылған қылмыстардың саны көрсетіледі.
22-бағанда істері тергеу ісі бойынша 2 айдан астам уақыт өндірісте, сондай-ақ ҚР ҚІЖК  288-бабының бірінші бөлігі негізінде алдын ала тергеу тағайындалған анықтау ісі бойынша және қозғау күнінен бастап 1 айдан астам уақыт анықтау ісі бойынша жатқан (сонымен қатар ҚР ҚІЖК 288-бабының екінші бөлігі немесе ҚР ҚІЖК  289-бабы тәртібінде алдын-ала тергеу тағайындалған), дегенмен істі сотқа жолдау, қысқарту, тоқтату туралы шешім қабылданбаған, не болмаса қабылданған шешімдерге ақпараттық есепке алу құжаттары келіп түспеген қылмыстардың саны көрсетіледі. Сонымен қатар, ҚР ҚІЖК  48-бабының төртінші бөлігі тәртібінде жаңа қосылған істердің, ҚР ҚІЖК 196-бабының төртінші, бесінші бөліктері тәртібінде ұзартылған немесе ҚР ҚІЖК  196-бабының жетінші бөлігі тәртібіндегі қосымша істердің тергеу мерзімдерінің мағынасы жоқ. 22 бағанда тергеу мерзіміне қарамастан, қысқартылған істерден өндіріспен қайта жандандырылған қылмыстық істердің қылмыстары саны есепке алынады.
23-бағанда істі тергеу күнінен басталған тергеудің екі айлық мерзімі өтіп кеткен қылмыстардың саны бейнеленеді.
24-бағанда істі тергеу күнінен басталған анықтаудың бір айлық мерзімі өтіп кеткен қылмыстардың саны (ҚР ҚІЖК  288-бабының бірінші бөлігі тәртібінде алдын-ала тергеу тағайындалған анықтау істерінен басқа. Соңғылары 23-бағанда 2 айлық мерзімінің өтіп кетуі бойынша есепке алынулары тиіс) бейнеленеді.
25-бағанда есептік кезеңде тұрмыстық-отбасылық салада жасалған қылмыстардың саны бейнеленеді.
26-бағанда ақталмаған негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған қылмыстардың саны бейнеленеді.
Жолдарда кәртішкелердегі 1.0 белгілеріне сәйкес, сонымен қатар мүліктік қылмыстарды санаттар бойынша бөлудегі мәліметтер бейнеленеді.
Ескерту. 17-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.12.25 N 76 (қолданысқа енгізілу тәртібін  4-тармақтан қараңыз), 2010.01.20 N 3 бұйрықтарымен.
17-1. №1-М нысанды есептің «Қылмыстық тергеу бағыты және басқа қызметтер бойынша (ауыр және аса ауыр) өтініштер және тіркелген қылмыстар жөніндегі мәліметтер» 7А бөлімі ауыр және аса ауыр болып жіктелетін қылмыстар туралы сандық мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда осы бөлімнің «А» бағанында аталған Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптарына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер көрсетіледі.

Строки раздела и графы с 1 по 29 формируются аналогично строкам и графам раздела 7.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 17-1 в соответствии с приказом Генерального прокурора РК от 10.04.2013 № 38 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. Раздел 8 отчета формы N1-М
18. Данный раздел содержит сведения о розыске лиц, скрывшихся от следствия, дознания, суда и отбытия наказания, без вести пропавших, а также о результатах работы по установлению личности трупов неизвестных граждан.
Основанием для формирования раздела № 8 отчета формы № 1-М «О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования» являются сведения информационных учетных документов представленных органами уголовного преследования в соответствии с требованиями приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года № 23 «Об утверждении Правил ведения и использования отдельных видов специальных учетов», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2843, введенных в автоматизированную информационную систему «Специальные учеты»:
1) по таблице А (для сводного отчета и отчета по органам внутренних дел) отражается количество:
в графе 1 - лиц, оставшихся в розыске на начало отчетного периода;
в графе 2 - лиц, объявленных в розыск в отчетном периоде, в том числе лиц, в отношении которых розыскные дела поступили из других органов;
из них с применением меры пресечения (из графы 2):
в графе 3 - с мерой пресечения подписка о невыезде;
в графе 4 – с мерой пресечения арест;
в графе 5 – лиц, объявленных в розыск в текущем периоде, розыскные дела которых прекращены по следующим основаниям: на лиц, скрывшихся от органов власти - в связи с прекращением уголовного преследования (при наличии постановлений о прекращении уголовного дела или решения суда о прекращении уголовного преследования) или прекращения дела по сроку давности; в отношении без вести пропавших - по сроку давности ведения розыскного дела;
в графе 6 – лиц, объявленных в розыск в прошлых годах, розыскные дела которых прекращены по следующим основаниям: на лиц, скрывшихся от органов власти - в связи с прекращением уголовного преследования (при наличии постановлений о прекращении уголовного дела или решения суда о прекращении уголовного преследования;) или прекращения дела по сроку давности; в отношении без вести пропавших - по сроку давности ведения розыскного дела;
в графе 7 – розыскных дел, в отношении которых розыск поручен другим органам уголовного преследования (дела, перепорученные между структурными (региональными, районными) подразделениями одного органа не учитываются);

Бөлімнің жолдары және 1-ден 29-ға дейінгі бағандары 7-бөлімнің жолдары мен бағандарына ұқсас толтырылады.
Ескерту. Нұсқаулық 17-1 тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 10.04.2013 № 38 (бірінші рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. N 1-М нысанды есептің 8-бөлімі
18. Осы бөлім тергеуден, анықтаудан, соттан және жазасын өтеуден жасырынған, хабар-ошарсыз жоғалған адамдарды іздеу туралы, сондай-ақ белгісіз азаматтар мәйіттерінің жеке басын анықтау бойынша жұмыстың нәтижелері туралы мәліметтерді қамтиды.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2843 болып тіркелген, «Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдаланудың қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 29 сәуірдегі № 23 бұйрығының талаптарына сәйкес, «Арнайы есепке алу» автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізілген, қылмыстық қудалау органдары тарапынан ұсынылған ақпараттық есепке алу құжаттарының мәліметтері «Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы» № 1-М есебінің № 8 бөлімін қалыптастыру үшін негіз болып табылады:
1) А кестесінде (жиынтық есеп және ішкі істер органдары бойынша есеп үшін) мыналардың саны көрсетіледі:
1-бағанда – есептік кезеңнің басында іздеуде қалған адамдар;
2-бағанда – есептік кезеңде оларға іздеу жарияланған, соның ішінде оларға қатысты іздестіру істері өзге органдардан келіп түскен адамдар;
олардың ішінен бұлтартпау шарасын қолданумен (2-бағаннан);
3-бағанда – ешқайда кетпеу туралы қол қойдыру бұлтартпау шарасымен;
4-бағанда – тұтқындау бұлтартпау шарасымен;
5-бағанда – ағымдағы кезеңде іздеу жарияланған, іздестіру істері келесі негіздер бойынша қысқартылған адамдар: билік органдарынан жасырынған адамдарға – қылмыстық қудалауды қысқартуға (қылмыстық істі қысқарту туралы қаулылар немесе қылмыстық қудалауды қысқарту туралы сот шешімі болған кезде) немесе істі мерзімінің ескіруі бойынша қысқартуға байланысты; хабар-ошарсыз жоғалғандарға қатысты – іздестіру ісін жүргізу мерзімінің ескіруі бойынша;
6-бағанда – өткен жылдарда іздеу жарияланған, іздестіру істері келесі негіздер бойынша қысқартылған адамдар: билік органдарынан жасырынған адамдарға – қылмыстық қудалауды қысқартуға (қылмыстық істі қысқарту туралы қаулылар немесе қылмыстық қудалауды қысқарту туралы сот шешімі болған кезде) немесе істі мерзімінің ескіруі бойынша қысқартуға байланысты; хабар-ошарсыз жоғалғандарға қатысты – іздестіру ісін жүргізу мерзімінің ескіруі бойынша;
7-бағанда – іздестірілуі өзге қылмыстық қудалау органдарына тапсырылған іздестіру істері (бір органның құрылымдық (аймақтық, аудандық) бөлімшелері арасында қайта тапсырылған істер есепке алынбайды);

в графе 8 - лиц разыскиваемых в отчетном периоде (включает сумму граф 1, 2, за вычетом суммы граф 5, 6, 7);
в графе 9 - разысканных лиц, из объявленных в розыск в текущем периоде;
из них (графы 9):
в графе 10 – лиц, установленных за пределами Республики Казахстан, из объявленных в розыск в текущем периоде;
в графе 11 – разысканных лиц, из объявленных в розыск в прошлые годы;
из них (графы 11):
в графе 12 - лиц, установленных за пределами РК, из объявленных в розыск в прошлые года;
в графе 13 - лиц, оставшихся в розыске на конец отчетного периода, из объявленных в розыск в текущем периоде;
из них (графы 13):
в графе 14 – с применением меры пресечения «подписка о невыезде»;
в графе 15 – с применением меры пресечения «арест»;
в графе 16 - лиц, оставшихся в розыске на конец отчетного периода, из объявленных в розыск в прошлых годах;
из них (графы 16):
в графе 17 – с мерой пресечения «подписка о невыезде»;
в графе 18 – с мерой пресечения «арест»;
в графе 19 - уголовных дел, возбужденных по факту безвестного исчезновения лиц по статьям 96125 126 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК);
в графе 20 - уголовных дел, возбужденных по факту безвестного исчезновения лиц в порядке статьи 177 части 2 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК);
2) по таблице А (для сводного отчета и отчета по органам внутренних дел) в строках отражается количество:
в строке 1 - лиц, скрывшихся от органов внутренних дел;
в строке 2 – объявленных в розыск должников и ответчиков по делам о злостном уклонении от уплаты средств на содержание детей или нетрудоспособных родителей, разыскиваемых службами миграционной полиции;
в строке 3 – объявленных в розыск лиц, признанных по определению суда в качестве ответчиков по искам, предъявленным в интересах государства, при неизвестности их местопребывания.
Статистические показатели строк 2, 3 заполняются территориальными управлениями Комитета, на основании сведений получаемых ежемесячно от служб миграционной полиции органов внутренних дел.
в строке 4 – объявленных в розыск лиц, скрывшихся от следствия, дознания, суда и отбытия наказания;
из них (строки 4):
в строке 5 - лиц, скрывшихся от следствия и дознания;
в строке 6 – лиц, скрывшихся от суда;
в строке 7 – лиц, разыскиваемых за совершение тяжких преступлений;
в строке 8 – лиц, разыскиваемых за совершение особо тяжких преступлений;

8-бағанда – есептік кезеңде іздестіріліп отырған адамдар (5,6,7 бағандарының сомасын алып тастаумен 1,2 бағандарының сомасын қамтиды);
9-бағанда – ағымдағы кезеңде іздеу жарияланғандардың ішінен табылған адамдар;
олардың ішінен (9-баған):
10-бағанда – ағымдағы кезеңде іздеу жарияланғандардың ішінен Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде анықталған адамдар;
11-бағанда – өткен жылдары іздеу жарияланғандардың ішінен табылған адамдар;
олардың ішінен (11-баған):
12-бағанда – өткен жылдары іздеу жарияланғандардың ішінен ҚР тыс жерлерде анықталған адамдар;
13-бағанда – ағымдағы кезеңде іздеу жарияланғандардың ішінен есептік кезеңнің соңында іздеуде қалған адамдар;
олардың ішінен (13-баған):
14-бағанда – «ешқайда кетпеу туралы қол қойдыру» бұлтартпау шарасын қолданумен;
15-бағанда – «тұтқындау» бұлтартпау шарасын қолданумен;
16-бағанда – өткен жылдары іздеу жарияланғандардың ішінен есептік кезеңнің соңында іздеуде қалған адамдар;
олардың ішінен (16-баған):
17-бағанда – «ешқайда кетпеу туралы қол қойдыру» бұлтартпау шарасымен;
18-бағанда - «тұтқындау» бұлтартпау шарасымен;
19-бағанда – Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) 96125126-баптарына сәйкес адамдардың хабар-ошарсыз жоғалуы дерегі бойынша қозғалған қылмыстық істер;
20-бағанда – Қазақстан Республикасының Қылмыстық–іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 177-бабы 2-бөлігінің тәртібінде адамдардың хабар-ошарсыз жоғалуы дерегі бойынша қозғалған қылмыстық істер;
2) А кестесінің жолдарында (жиынтық есеп және ішкі істер органдары бойынша есеп үшін) мыналардың саны көрсетіледі:
1-жолда – ішкі істер органдарынан жасырынған адамдар;
2-жолда – көші-қон полициясы қызметтері іздестіріп отырған, балаларды және еңбекке жарамсыз ата-аналарын асырауға арналған қаражатты төлеуден қасақана жалтару туралы істер бойынша борышкерлерге және жауапкерлерге іздеу жариялау;
3-жолда – сот ұйғарымы бойынша мемлекет мүдделеріне сәйкес ұсынылған талап-арыздар бойынша жауапкер ретінде танылған адамдарға іздеу жариялау.
Комитеттің аумақтық басқармалары 2,3 жолдарының статистикалық көрсеткіштерін ішкі істер органдарының көші-қон полициясы қызметтерінен ай сайын алатын мәліметтердің негізінде толтырады.
4-жолда – тергеуден, анықтаудан, соттан және жазасын өтеуден жасырынған адамдарға іздеу жариялау;
олардың ішінен (4-жол):
5-жолда – тергеу және анықтаудан жасырынған адамдар;
6-жолда – соттан жасырынған адамдар;
7-жолда - ауыр қылмыстарды жасағаны үшін іздестірілетін адамдар;
8-жолда – ерекше ауыр қылмыстарды жасағаны үшін іздестірілетін адамдар;

в строках 9-19 – число разыскиваемых лиц отражается отдельно по видам совершенных преступлений;
в строках 20-26 отражается родовой объект преступного посягательства, в совершении которого обвиняется разыскиваемое лицо соответственно главам УК РК: против семьи и несовершеннолетних, мира и безопасности человечества, против конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина, в сфере экономической деятельности, против общественной безопасности и общественного порядка.
в строке 27 отражается число разыскиваемых лиц, обвиняемых в терроризме;
в строке 28 отражается число разыскиваемых лиц, за создание и руководство организованной группой в целях совершения одного или нескольких преступлений, а равно участие в ней;
в строке 29 отражается число разыскиваемых лиц, за совершение преступлений против интересов государственной службы и государственного управления, предусмотренных главой 13 УК РК;
в строке 30 отражается число разыскиваемых лиц, совершивших преступления, связанные с наркотиками, которые предусмотрены статьями 259265 УК РК;
в строке 31 отражается число разыскиваемых лиц, совершивших преступления, связанные с кражами автотранспорта, предусмотренные частью 2 подпункта в) пункта 2 статьи 175 УК РК;
в строке 32 отражается число разыскиваемых лиц, совершивших преступления, связанные с угоном автотранспорта, предусмотренные статьей 185 УК РК;
в строке 33 - количество разыскиваемых лиц женского пола;
в строке 34 - количество разыскиваемых лиц несовершеннолетнего возраста. При достижении ими 18 лет необходимые изменения по всем графам указанной строки производятся путем уменьшения соответствующих показателей;
в строках 35-36 отражаются сведения о разыскиваемых лицах, совершивших побег из мест лишения свободы, следственных изоляторов, изоляторов временного содержания, из под охраны войсковых нарядов, из под охраны или конвоя полиции, в отношении которых возбуждены уголовные дела о побеге;
в строке 37 - количество разыскиваемых лиц, условно осужденных;
в строке 38 - количество разыскиваемых лиц, осужденных к исправительным работам;
в строке 39 - количество скрывшихся осужденных лиц, в отношении которых исполнение приговора отсрочено судом;
в строке 40 - лиц, самовольно оставивших место службы подразделений воинских формирований;
в строке 41 - отражается число лиц без вести пропавших;
из них (строки 37):
в строке 42 - без вести пропавших лиц несовершеннолетнего возраста;
в строке 43 - без вести пропавших лиц не достигших 14 – летнего возраста;
44 – без вести пропавших иностранных граждан;
45 – без вести пропавших женщин;
46 – без вести пропавших вместе с автотранспортом;
47 - без вести пропавших с крупной суммой денег;

9-19-жолдарда – іздестірілетін адамдардың саны жасалған қылмыстардың түрлері бойынша жеке-жеке көрсетіледі;
20-26-жолдарда іздеудегі адам жасағаны үшін айыпталып отырған қылмыстық қол сұғушылықтың текті нысанасы ҚР ҚК тарауларына сәйкес көрсетіледі: отбасына және кәмелетке толмағандарға қарсы, бейбiтшiлiк пен адамзат қауiпсiздiгiне қарсы, адам және азаматтың конституциялық және өзге құқықтары мен бостандықтарына қарсы, экономикалық қызмет саласындағы, қоғамдық қауіпсіздік және қоғамдық тәртіпке қарсы;
27-жолда терроризмде айыпталған, іздеудегі адамдардың саны көрсетіледі;
28-жолда бір немесе бірнеше қылмысты жасау мақсатында ұйымдасқан топты құру және оған басшылық ету, сәйкесінше оған қатысу үшін іздеу жарияланған адамдардың саны көрсетіледі;
29-жолда ҚР ҚК 13-тарауында көзделген, мемлекеттік қызмет мүдделеріне қарсы қылмыстарды жасағаны үшін іздеу жарияланған адамдардың саны көрсетіледі;
30-жолда ҚР ҚК 259-265-баптарында көзделген, есірткіге байланысты қылмыстарды жасағаны үшін іздеу жарияланған адамдардың саны көрсетіледі;
31-жолда ҚР ҚК 175-бабының 2-тармағы в) тармақшасының 2-бөлігінде көзделген, автокөлікті ұрлауға байланысты қылмыстарды жасап, іздеу жарияланған адамдардың саны көрсетіледі;
32-жолда ҚР ҚК 185-бабында көзделген, автокөлікті айдап әкетуге байланысты қылмыстарды жасап, іздеу жарияланған адамдардың саны көрсетіледі;
33-жолда – іздеу жарияланған әйел адамдардың саны;
34-жолда – іздеу жарияланған кәмелетке толмаған жастағы адамдардың саны. Олар 18 жасқа толған кезде көрсетілген жолдың барлық бағандары бойынша қажетті өзгерістер тиісті көрсеткіштерді азайту жолымен жүргізіледі;
35-36 жолдарында бас бостандығынан айыру орындарынан, тергеу изоляторларынан, уақытша ұстау изоляторларынан, әскери жасақтардың күзетінен, полицияның күзетінен немесе конвойынан қашып шыққан, қашу туралы қылмыстық істері қозғалып, іздеу жарияланған адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі;
37-жолда шартты сотталған іздеу жарияланған адамдардың саны;
38-жолда – түзету жұмыстарына сотталған іздеу жарияланған адамдардың саны;
39-жолда – оларға қатысты үкімді орындау сотпен кейінге шегерілген, жасырынған сотталған адамдардың саны;
40-жолда – әскери құрамалар бөлімшелеріндегі қызмет орнын өз еркімен тастап кеткен адамдар;
41-жолда – хабар-ошарсыз жоғалған адамдардың саны көрсетіледі;
олардың ішінен (37-жол):
42-жолда – кәмелетке толмаған жастағы хабар-ошарсыз жоғалған адамдар;
43-жолда – 14 жасқа толмаған хабар-ошарсыз жоғалған адамдар;
44 – хабар-ошарсыз жоғалған шетелдік азаматтар;
45 – хабар-ошарсыз жоғалған әйелдер;
46 – автокөлікпен қоса хабар-ошарсыз жоғалғандар;
47 – ірі қаражат сомасымен хабар-ошарсыз жоғалғандар;

3) по таблице Б (для сводного отчета и отчета органов внутренних дел):
в строке 1 отражается количество лиц, находящихся в розыске на конец отчетного периода, личность которых неизвестна, в том числе психических больных и несовершеннолетних, а также по неопознанным трупам граждан, личность которых не установлена;
в строке 2 отражается количество находившихся в производстве на начало отчетного периода дел об установлении личности неизвестных граждан по неопознанным трупам;
в строке 3 отражается количество вновь заведенных дел или присланных из других органов об установлении личности граждан по неопознанным трупам;
в строке 4 отражается количество прекращенных дел в связи с установлением личности;
в строке 5 отражается количество прекращенных дел за истечением срока давности;
в строке 6 отражается количество прекращенных дел в связи с возбуждением уголовного дела по факту установления насильственных действий, повлекших смерть потерпевшего и заведением уголовно-розыскного дела;
в строке 7 отражается количество прекращенных дел об установлении личности, из заведенных в предыдущие годы в связи с установлением лиц;
4) по таблице В (для отчета органов финансовой полиции):
графы таблицы В формируются аналогично графам таблицы А;
строки таблицы В содержат сведения:
строка 1 - о количестве лиц объявленных в розыск;
строка 2 - количество разыскиваемых лиц, признанных по постановлению суда ответчиками по искам предъявленным в интересах государства. Данный показатель отчета заполняется территориальными управлениями Комитета на основании сведений, получаемых ежемесячно от органов финансовой полиции;
строка 3 - сведения о лицах, скрывшихся от органов следствия, дознания и суда;
из них (строки 3):
в строке 4 выделяется количество лиц, скрывшихся от следствия и дознания;
в строке 5 - скрывшихся от суда;
в строках 6, 10, 25, 27, 33 отражается родовой объект преступного посягательства, в совершении которого обвиняется разыскиваемое лицо в соответствии с главами  УК РК: совершивших преступления: против собственности; в сфере экономической деятельности, против интересов службы в коммерческих и иных организациях, коррупционные и иные преступления против интересов государственной службы и государственного управления, против порядка управления;
в строках 7-9, 11-24, 26, 28-32, 34-35 указывается число разыскиваемых лиц, отдельно по видам совершенных преступлений.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 01.04.2014 № 30.
11. Раздел 9 отчета формы N1-М

3) Б кестесі бойынша (жиынтық есеп және ішкі істер органдарының есебі үшін):
1-жолда есептік кезеңнің соңында іздеуде болған, жеке басы белгісіз, соның ішінде жүйке жүйесі ауыратындар және кәмелетке толмағандар, сонымен қатар жеке басы анықталмаған, танылмаған мәйіттер бойынша адамдардың саны көрсетіледі;
2-жолда есептік кезеңнің басында өндірісте болған танылмаған мәйіттер бойынша белгісіз азаматтардың жеке басын анықтау туралы істердің саны көрсетіледі;
3-жолда танылмаған мәйіттер бойынша азаматтардың жеке басын анықтау туралы қайта басталған істердің немесе басқа органдардан жіберген істердің саны көрсетіледі;
4-жолда жеке басын анықтауға байланысты қысқартылған істердің саны көрсетіледі;
5-жолда мерзімінің ескіруіне байланысты қысқартылған істердің саны көрсетіледі;
6-жолда жәбірленушінің өліміне әкеп соққан зорлық-зомбылық іс-әрекеттерін анықтау дерегі бойынша қылмыстық іс қозғауға және қылмыстық-іздестіру ісін бастауға байланысты қысқартылған істердің саны көрсетіледі;
7-жолда адамдардың анықталуына байланысты өткен жылдары қозғалғандардың ішінен жеке басын анықтау туралы істерден қысқартылғандардың саны көрсетіледі;
4) В кестесі бойынша (қаржы полициясы органдарының есебі үшін):
В кестесінің бағандары А кестесінің бағандарына ұқсас қалыптастырылады;
В кестесінің жолдары келесі мәліметтерді қамтиды:
1-жол – іздеу жарияланған адамдардың саны туралы;
2-жол – соттың қаулысы бойынша мемлекет мүддесіне сәйкес ұсынылған талап-арыздар бойынша жауапкер болып танылған, іздеу жарияланған адамдардың саны. Аталған есеп көрсеткішін Комитеттің аумақтық басқармалары қаржы полициясы органдарынан ай сайын алып отыратын мәліметтердің негізінде толтырады;
3-жол – тергеу, анықтау және сот органдарынан жасырынған адамдар туралы мәліметтер;
олардың ішінен (3-жол):
4-жолда тергеу және анықтаудан жасырынған адамдардың саны ерекшеленеді;
5-жолда – соттан жасырынғандар;
6, 10, 25, 27, 33 жолдарында іздеудегі адам жасағаны үшін айыпталып отырған қылмыстық қол сұғушылықтың текті нысанасы ҚР ҚК тарауларына сәйкес көрсетіледі: қылмыс жасап: меншікке қарсы; экономикалық қызмет саласында, коммерциялық және өзге ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қарсы, сыбайлас жемқорлық және мемлекеттiк қызмет және мемлекеттік басқару мүдделерiне қарсы, басқару тәртібіне қарсы өзге қылмыстар;
7-9, 11-24, 26, 28-32, 34-35 жолдарында іздеудегі адамдардың саны жасалған қылмыстардың түрлері бойынша жеке-жеке көрсетіледі.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 01.04.2014 № 30 бұйрығымен.
11. N 1-М нысанды есептің 9-бөлімі

19. Данный раздел содержит общие сведения о количестве и отдельных категориях лиц, совершивших преступления (преступления всех лет, уголовные дела о которых впервые окончены расследованием в отчетном периоде, т.е. направлены в суд или прекращены по не реабилитирующим основаниям).
Этот раздел рассчитывается по базе данных о лицах, совершивших преступления (карточка формы 2.0).
В строке 1 указывается общее число лиц, совершивших преступления по оконченным расследованием уголовным делам и по делам частного обвинения в отчетном периоде.
Из строки 1 в строках 2-24 выделяется количество отдельных категорий лиц, совершивших преступления: несовершеннолетних; учащихся, в том числе, средних учебных заведений, профессиональных учебных заведений, колледжей, высших учебных заведений, несовершеннолетних учащихся; женщин; совершивших преступления в группе; в состоянии наркотического возбуждения и алкогольного опьянения; безработными и не учащимися трудоспособными гражданами; ранее совершавшими преступления, в том числе несовершеннолетними, особо опасными рецидивистами, в период отбывания исправительных работ, осужденных условно и с отсрочкой исполнения приговора; лиц, выполняющих государственные функции, в том числе военнослужащих, работников правоохранительных органов и судей, депутатов и кандидатов в депутаты, акимов.
В строках 25-26 указывается число лиц, уголовные дела, в отношении которых направлены в суд в порядке  статьей 284 ,  289 Уголовно -процессуального кодекса и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке  статьи 514 Уголовно-процессуального кодекса.
12. Раздел 10 отчета формы N1-М
20. Данный раздел содержит сведения об участии служб правоохранительных органов в раскрытии преступлений, использовании средств и учетов (из числа расследованных в отчетном периоде уголовных дел).
1) В строках 1-67 указывается количество участий по оконченным расследованием уголовным делам, в установлении преступника и обстоятельств преступления по которым использовались силы и средства, указанные в графе "А" раздела. При этом в строке 1 содержатся сведения об участии сотрудников дорожной полиции. В строках 2-9 отражаются данные об участии сотрудников соответствующих служб. В строке 10 учитывается количество участий всех видов патрульно-постовых нарядов. При этом сумма показателей об участии отдельных патрульно-постовых нарядов по строкам 11-16 может быть больше показателя строки 10, так как в выявлении преступника могут одновременно участвовать разные службы (наряды).

19. Бұл бөлім қылмыс жасаған тұлғалардың саны мен жеке категориялары туралы жалпы мәліметтерден тұрады (есептік кезеңде қылмыстық істері туралы тергеуі алғашқы рет аяқталған, яғни сотқа жіберілген немесе ақталынбаған негіздер бойынша қысқартылған барлық жылдардың қылмыстары).
Бұл бөлім қылмыс жасаған тұлғалар туралы деректер базасы бойынша есептеледі (2.0 нысанды карточка).
1-жолда есептік кезеңде қылмыстық істері тергеуімен және жеке айыптау істері бойынша аяқталған қылмыс жасаған тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
1-жолдан 2-24-жолдарда қылмыс жасағандардың жеке категорияларының: кәмелетке толмағандардың; оқушылардың, соның ішінде орта оқу орындарындағы, кәсіби оқу орындарындағы, колледждерде, жоғарғы оқу орындарындағы, кәмелетке толмаған оқушылардың; әйелдердің; топтанып қылмыс жасағандардың; есірткілік қозба және алкогольдік мас күйдегілердің; жұмыссыз және оқымайтын еңбекке жарамды азаматтардың; бұрын қылмыс жасағандардың, соның ішінде кәмелетке толмағандардың, аса қауіпті баукеспе ұрылардың, түзету жұмыстарын өтеу кезеңінде, үкімнің орындалуын кейінге қалдырумен сотталғандар мен шартты сотталғандардың; мемлекеттік функцияларды орындайтын тұлғалардың, соның ішінде әскери қызметкерлердің, құқық қорғаушы органдар мен сот қызметкерлерінің, депутаттар мен депутаттыққа үміткерлердің, әкімдердің саны ерекшеленеді.
25-26-жолдарда Қылмыстық іс жүргізу кодексінің  284 ,   289-баптарының тәртібімен қылмыстық істері сотқа жіберілген және Қылмыстық іс жүргізу кодексінің  514-бабының тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану қажет тұлғалардың саны көрсетіледі.
12. N 1-М нысанды есептің 10-бөлімі
20. Бұл бөлім қылмысты ашуда, амал-тәсілдер мен есептерді қолдануда құқық қорғаушы органдары қызметтерінің қатысуы туралы мәліметтерден тұрады (қылмыстық істері есептік кезеңде тергеуде болғандардың ішінен).
1) 1-67-жолдарда бөлімнің "А" бағанында көрсетілген, қылмыскер мен қылмыстық жағдайларды анықтауда күштер мен амал-тәсілдер қолданылған қылмыстық істерге, аяқталған тергеу бойынша қатысулардың саны көрсетіледі. Сонымен бірге, 1-жолға жол полициясы қызметкерлерінің қатысуы туралы мәліметтер жатады. 2-9-жолдарда тиісті қызметтер қызметкерлерінің қатысуы туралы деректер бейнеленеді. 10-жолда патрульдік-күзет нарядтарының барлық түрлерінің қатысу саны ескеріледі. Соның ішінде 11-16-жолдар бойынша жеке патрульдік-күзет нарядтарының қатысуы туралы көрсеткіштердің сомасы 10-жолдың көрсеткішінен көлемді болуы мүмкін, себебі қылмыскерді анықтауда әртүрлі қызметтер (нарядтар) қатар қатысуы мүмкін.

2) В строках 17-25 показывается применение отдельных сил и средств в раскрытии преступлений.
3) В строках 26-67 показывается участие в раскрытии преступлений служб криминальной полиции, подразделений по борьбе с наркобизнесом, отделений предварительной изоляции подозреваемых и следственно-арестованных, других оперативных служб и органов финансовой полиции.
В графах раздела отчета формы N1-М указываются: в графе "А" - основные силы и средства, способствовавшие раскрытию отдельных видов преступлений:
в графе 1 - общее количество участий основных сил и средств; в графе 2 - участие в раскрытии умышленного убийства ( статьи 96-98 Уголовного  кодекса ); в графе 3 - участие в раскрытии умышленного причинения вреда здоровью ( статья 103 -105 Уголовного кодекса); в графе 4 (из графы 3), в том числе тяжкого (статья 103 Уголовного кодекса); в графе 5 - участие в раскрытии изнасилования ( статья 120 Уголовного кодекса); в графе 6 - участие в раскрытии разбоя ( статья 179 Уголовного кодекса); в графе 7 - участие в раскрытии грабежей (статья 178 Уголовного кодекса); в графе 8 - участие в раскрытии краж (статья 175 Уголовного кодекса); в графе 9 - участие в раскрытии угонов ( статья 185 Уголовного кодекса); в графе 10 - участие в раскрытии преступлений, связанных с незаконным оборотом наркотических средств ( статьи 259 -265 Уголовного кодекса) в графе 11 (из графы 10) показывается участие в раскрытии преступлений, связанных с незаконным изготовлением, переработкой, пересылкой, приобретением, перевозкой или хранением в целях сбыта наркотических средств или психотропных веществ (статья 259); в графе 12 (из графы 10) показывается участие в раскрытии преступлений, связанных с склонением к потреблению наркотических средств или психотропных веществ (статья 261); графе 13 (из графы 10) показывается участие в раскрытии преступлений, связанных с организацией или содержанием притонов для потребления наркотических средств или психотропных веществ (статья 264); в графе 14 - участие в раскрытии преступлений, связанных с взяточничеством ( статьи 311 -313 Уголовного кодекса); в графе 15 - участие в раскрытии преступлений, связанных с присвоением или растратой вверенного чужого имущества; в графе 16 - участие в раскрытии преступлений, связанных с мошенничеством; в графах 17-36 отражаются отдельные виды преступлений в сфере экономической деятельности в соответствии с Уголовным кодексом Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Пункт 20 с изменениями и дополнениями - приказом Генерального Прокурора РК от 1 октября 2004 года  N 48 приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 64.

2) 17-25-жолдарда қылмыстарды ашуда жеке күштер мен амал-тәсілдердің қолданылуы көрінеді.
3) 26-67 жолдарда қылмыстарды ашуда криминалдық полиция қызметтерінің, есірткі бизнесіне қарсы күрес бойынша бөлімшелерінің, күдіктілерді және тергеулік-тұтқындалғандарды алдын-ала оқшаулау бөлімшелерінің және басқа да қаржы полициясы органдарының жедел қызметтері және бөлімшелерінің қатысқандары көрсетіледі.
N 1-М нысанды есеп бөлімінің бағандарында: "А" бағанында - қылмыстың жеке түрлерін ашуға мүмкіндік туғызатын негізгі күштер мен амал-тәсілдер; 1-бағанда - негізгі күштер мен амал-тәсілдер қатысуының жалпы саны; 2-бағанда - қасақана кісі өлтіруді ашуға қатысу (Қылмыстық кодекстің  96-98-баптары ); 3-бағанда - қасақана денсаулыққа зиян келтіруді ашуға қатысу (Қылмыстық кодекстің  103 105-баптары ); 4-бағанда (3-бағаннан) соның ішінде ауыры (Қылмыстық кодекстің  103-бабы ); 5-бағанда - зорлауды ашуға қатысу (Қылмыстық кодекстің  120-бабы ); 6-бағанда - қарақшылықты ашуға қатысу (Қылмыстық кодекстің  179-бабы ); 7-бағанда - тонауды ашуға қатысу (Қылмыстық кодекстің  178-бабы ); 8-бағанда - ұрлықты ашуға қатысу (Қылмыстық кодекстің  175-бабы ); 9-бағанда - ұрлап айдап кетуді ашуға қатысу (Қылмыстық кодекстің  185-бабы ); 10-бағанда - есіртілік заттардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстарды ашуға қатысу (Қылмыстық кодекстің  259 265-баптары ); 11-бағанда (10-бағаннан) есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды заңсыз дайындау, иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтауға байланысты қылмыстарды ашуға қатысу көрсетіледі ( 259-бап ); 12-баған (10-бағаннан) есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды тұтынуға көндірумен байланысты қылмыстарды ашуға қатысу көрсетіледі ( 261-бап ); 13-баған (10-бағаннан) есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды тұтыну үшін притондар ұйымдастыру немесе ұстаумен байланысты қылмыстарды ашуға қатысу көрсетіледі ( 264-бап ); 14-бағанда - парақорлықпен байланысты қылмыстарды ашуға қатысу (Қылмыстық кодекстің  311 313-баптары )  15-бағанда - сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иеленіп алумен немесе ысырап етумен байланысты қылмыстардың ашылуына қатысу; 16-бағанды - алаяқтықпен байланысты қылмыстардың ашылуына қатысу; 17-36-бағандарда Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексіне сәйкес экономикалық қызмет саласындағы қылмыстардың жеке түрлері бейнеленеді.
Ескерту. 20-тармаққа өзгертулер - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 1 қазандағы N 48  бұйрығымен , 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 64  бұйрығымен .

13. Раздел 11 отчета формы N1-М
21. Данный раздел содержит сведения о преступлениях, совершенных в отчетном периоде на объектах централизованного хранения ценных бумаг, денежных средств и драгоценностей (банки и др.). В строках 2-3 отражаются сведения по линии служб криминальной и экономической полиции.
В строках раздела 11 указываются объекты централизованного хранения ценных бумаг, денежных средств и драгоценностей, на которых совершены преступления.
В графах 1, 2, 7 отражаются аналогичные сведения одноименным графам раздела 1.
В графах 3, 5, 6 соответственно, указывается количество краж, грабежей и разбойных нападений, совершенных в отчетном периоде на объектах централизованного хранения ценностей. В графе 4 указывается присвоение или растрата вверенного чужого имущества ( статья 176 Уголовного кодекса).
По расследованным преступлениям в графах 8 и 9 показывается соответственно установленный размер материального ущерба, причиненного преступлениями, и размер возмещения в тысячах тенге.
14. Раздел 12 отчета формы N1-М
22. Данный раздел содержит сведения о преступлениях, совершенных иностранными гражданами, гражданами СНГ (из числа впервые оконченных расследованием в отчетном периоде уголовных дел), а также о деяниях, совершенных в отношении иностранных граждан в отчетном периоде.
По строкам 5-16 указываются отдельные виды преступлений.
В графе 1 из числа преступлений, оконченных расследованием в отчетном периоде, выделяется количество преступлений, совершенных иностранными гражданами (без учета граждан стран СНГ).
В графе 2 из числа преступлений, оконченных расследованием в отчетном периоде, выделяется количество преступлений, совершенных гражданами стран СНГ.
В графах 3-10 отражаются сведения о преступлениях, совершенных в отношении иностранных граждан (без учета граждан стран СНГ), аналогично одноименным графам раздела 1.
15. Раздел 13, 13 А, 13Б отчета формы №1-М
Сноска. Наименование главы 15 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 01.04.2014 № 30.
Сноска. Глава 15 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 10.04.2013 № 38 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
23. Раздел 13 содержит сведения об установленной сумме материального ущерба, причиненного в результате преступления, и о его возмещении, наложенном аресте и изъятом имуществе.
В строках данного раздела указываются сведения обо всех преступлениях, по видам преступлений.
В графе 1 отражается размер установленного материального ущерба по возбужденным уголовным делам и материалам доследственных проверок, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям, которые зарегистрированы в отчетном периоде.
В графе 5 отражается размер установленного материального ущерба по уголовным делам, направленным в суд.
В графе 9 отражается размер установленного материального ущерба по уголовным делам, прекращенным по нереабилитирующим основаниям.
В графе 13 отражается размер установленного материального ущерба по приостановленным уголовным делам.
В графе 17 отражается размер установленного материального ущерба по материалам доследственных проверок, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.
В графе 21 отражается размер возмещенного ущерба по возбужденным уголовным делам и материалам доследственных проверок, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям, в том числе по делам прошлых лет.
В графе 25 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенный в отчетном периоде по оконченным уголовным делам и материалам доследственных проверок, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям, в прошлые года.
В графе 29 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного на стадии расследования уголовного дела.
В графе 33 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного по уголовным делам, направленным в суд.
В графе 37 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного по уголовным делам, прекращенным по нереабилитирующим основаниям.
В графе 41 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного по материалам доследственных проверок, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.
В графе 45 отражается размер возмещенного материального ущерба по уголовным делам, по которым производство приостановлено.
В графе 49 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного по уголовным делам, в ходе судебного разбирательства.
В графе 53 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного по результатам исполнений решений суда, органами по исполнению судебных актов.
В графе 57 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного по уголовным делам, в результате сторнирования сумм, налоговыми органами.
В графе 58 отражается сумма наложенного ареста и изъятого имущества по уголовным делам и материалам доследственных проверок по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитрующим основаниям.
В графе 62 отражается размер наложенного ареста и изъятого имущества по уголовным делам, направленным в суд.
В графе 66 отражается размер наложенного ареста и изъятого имущества по уголовным делам, прекращенным по нереабилитирующим основаниям.
В графе 70 отражается размер наложенного ареста и изъятого имущества по материалам доследственных проверок, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.
В графе 74 отражается размер наложенного ареста и изъятого имущества по которому приняты меры к обращению в доход государства, физическим и юридическим лицам в ходе расследования уголовного дела.
В графе 78 отражается размер исполненных сумм по арестованному и изъятому имуществу, органами по исполнению судебных актов.

13. N 1-М нысанды есептің 11-бөлімі
21. Осы бөлім есептік кезеңде бағалы қағаздарды, ақшалай қаражат пен асыл заттарды сақтаудың орталықтандырылған объектілерінде (банктерде және т.б.) жасалған қылмыстар туралы мәліметтерден тұрады. 2-3-жолдарда криминалдық және экономикалық полиция қызметтерінің желістері бойынша мәліметтер бейнеленеді.
11-бөлімнің жолдарында бағалы қағаздарды, ақшалай қаражат пен асыл заттарды сақтаудың орталықтандырылған объектілерінде жасалған қылмыстар көрсетіледі.
1, 2, 7-бағандарда 1-бөлімнің аттас бағандарына ұқсас мәліметтер бейнеленеді.
3, 5, 6-бағандарда есептік кезеңде, сәйкес, бағалы заттарды сақтаудың орталықтандырылған объектілерінде жасалған ұрлық, тонау және қарақшылық шабуылдардың саны көрсетіледі. 4-бағанда сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иелену немесе жұмсап жіберу туралы деректер бейнеленеді (Қылмыстық кодекстің  176-бабы ).
Тергелген қылмыстар бойынша 8 және 9-бағандарда қылмыспен келтірілген материалдық залалдың сәйкес белгіленген көлемі және мың теңгелік өтеу мөлшері көрінеді.
14. N 1-М нысанды есептің 12-бөлімі
22. Бұл бөлім шетелдік азаматтармен, ТМД азаматтарымен жасалған қылмыстар туралы (есептік кезеңде қылмыстық істері бірінші рет тергеумен аяқталғандардың ішінен), сондай-ақ есептік кезеңде шетелдік азаматтарға қатысты жасалған әрекеттер туралы мәліметтерден тұрады.
5-16-жолдар бойынша қылмыстың жеке түрлері көрсетіледі.
1-бағанда есептік кезеңде тергеумен аяқталған қылмыстардың ішінен шетелдік азаматтармен (ТМД елдерінің азаматтарын есептемегенде) жасалған қылмыстардың саны ерекшеленеді.
2-бағанда есептік кезеңде тергеумен аяқталған қылмыстардың ішінен ТМД азаматтарымен жасалған қылмыстардың саны ерекшеленеді.
3-10-бағандарда 1-бөлімнің аттас бағандарына ұқсас шетелдік азаматтарға қатысты жасалған қылмыстар туралы (ТМД елдеріндегі азаматтарды есептемегенде) мәліметтер бейнеленеді.
15. № 1-М нысанды есептің 13, 13 А, 13Б бөлімдері
Ескерту. 15-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 01.04.2014 № 30 бұйрығымен.
Ескерту. 15-тарау жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.04.2013 № 38 (бірінші рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. 13-бөлім қылмыс нәтижесінде келтірілген материалдық нұқсанның анықталған сомасы туралы және оның өтелуі, салынған тыйым және алып қойылған мүлік туралы мәліметтерді қамтиды».
Аталған бөлімнің жолдарында барлық қылмыстар туралы мәліметтер қылмыс түрлері бойынша көрсетіледі.
1-бағанда есептік кезеңде тіркелген, қозғалған қылмыстық істер және ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық істерін қозғаудан бас тартылған тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша материалдық нұқсанның анықталған мөлшері көрсетіледі.
5-бағанда сотқа жолданған қылмыстық істер бойынша материалдық нұқсанның анықталған мөлшері көрсетіледі.
9-бағанда ақталмайтын негіздер бойынша қысқартылған қылмыстық істер бойынша материалдық нұқсанның анықталған мөлшері көрсетіледі.
13-бағанда өндірісі тоқтатылған қылмыстық істер бойынша материалдық нұқсанның анықталған мөлшері көрсетіледі.
17-бағанда қылмыстық істерін қозғаудан ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылған, тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша материалдық нұқсанның анықталған мөлшері көрсетіледі.
21-бағанда қозғалған қылмыстық істер және қылмыстық істерін қозғаудан ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылған тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша өтелген нұқсанның мөлшері, соның ішінде өткен жылдардың істері бойынша көрсетіледі.
25-бағанда өткен жылдардағы аяқталған қылмыстық істер және қылмыстық істерін қозғаудан ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылған тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша есептік кезеңде өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
29-бағанда қылмыстық істі тергеу кезеңінде өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
33-бағанда сотқа жолданған қылмыстық істер бойынша өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
37-бағанда ақталмайтын негіздер бойынша қысқартылған қылмыстық істер бойынша өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
41-бағанда қылмыстық істерін қозғаудан ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылған тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
45-бағанда өндірісі тоқтатылған қылмыстық істер бойынша өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
49-бағанда сотта істі қарау барысында қылмыстық істер бойынша өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
53-бағанда сот актілерін орындау жөніндегі органдардың сот шешімдерін орындауы нәтижесінде өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
57-бағанда салық органдары сомаларға түзетпе жасауы нәтижесінде қылмыстық істер бойынша өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
58-бағанда қылмыстық істер және қылмыстық істерін қозғаудан ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылған тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша салынған тыйымның және алып қойылған мүліктің сомасы көрсетіледі.
62-бағанда сотқа жолданған қылмыстық істер бойынша салынған тыйымның және алып қойылған мүліктің мөлшері көрсетіледі.
66-бағанда ақталмайтын негіздер бойынша қысқартылған қылмыстық істер бойынша салынған тыйымның және алып қойылған мүліктің мөлшері көрсетіледі.
70-бағанда қылмыстық істерін қозғаудан ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылған тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша тыйым салынған және алып қойылған мүліктің мөлшері көрсетіледі.
74-бағанда қылмыстық істі қарау барысында мемлекет, жеке және заңды тұлғалар пайдасына өндіріп алу бойынша шаралар қабылданған тыйым салу және мүлікті алып қою мөлшері көрсетіледі.
78-бағанда тыйым салынған және алып қойылған мүлік бойынша сот актілерін орындау жөніндегі органдар орындаған сомалардың мөлшері көрсетіледі.

Из граф 1, 5, 9, 13, 17, 21, 25, 29, 33, 37, 41, 45, 49, 53, 58, 62, 66, 70, 74 и 78 в графах 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 46, 47, 48, 50, 51, 52, 54, 55, 56, 59, 60, 61, 63, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 72, 73, 75, 76, 77, 79, 80 и 81 выделяются размеры ущерба в разбивке по категориям: государству, физическим и юридическим лицам.
Раздел 13А содержит сведения о размере материального ущерба, причиненного в результате преступления (и о его возмещении) по расследуемым делам органами следствия.
Раздел 13Б содержит сведения о размере материального ущерба, причиненного в результате преступления (и о его возмещении) по расследуемым делам органами дознания.
В строках и графах отражаются сведения аналогично раздела 13.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 01.04.2014 № 30.
16. Раздел 14 отчета формы N1-М
24. Раздел 14 содержит сведения о преступлениях по делам частного обвинения (согласно  статьи 33 Уголовно-процессуального кодекса), рассмотренных судами, по которым вынесен обвинительный приговор, а также о лицах, совершивших эти преступления. Указанный раздел содержится только в сводном отчете.
В строках указываются виды преступлений, по которым уголовное преследование в соответствии с законодательством может осуществляться в частном порядке.
В графе 1 отражается количество преступлений по делам частного обвинения, зарегистрированных в отчетном периоде, по которым состоялся обвинительный приговор, из них: в графе 2 отражается количество преступлений в отношении лиц женского пола, достигших совершеннолетия; в графе 3 выделяется количество преступлений в отношении несовершеннолетних.
В графе 4 показывается количество лиц, в отношении которых судами возбуждены и рассмотрены в отчетном периоде дела частного обвинения.
Из графы 4 в графах 5-10 выделяются сведения об отдельных категориях лиц, привлеченных к уголовной ответственности по делам частного обвинения.
17. Раздел 15 отчета формы N1-М
25. Данный раздел содержит сведения о количестве преступлений, зарегистрированных в учреждениях уголовно-исполнительной системы, предварительной изоляции, без изоляции от общества, в местах содержания под стражей, совершенных лицами, отбывающими уголовное наказание, находящихся в учреждениях предварительной изоляции подозреваемых, следственно-арестованных. Преступления, совершенные на территории исправительного учреждения лицами, не отбывающими наказание и не являющиеся подозреваемыми, следственно-арестованными в данном разделе не отражаются, также не отражаются преступления, совершенные на территории региона лицами, отбывающими уголовное наказание. Последние учитываются по месту совершения преступления за органами, возбудившими уголовное дело.
В строках раздела отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса, указанными в графе "А" раздела.
В графах данные отражаются аналогично одноименным графам раздела 1.

1, 5, 9, 13, 17, 21, 25, 29, 33, 37, 41, 45, 49, 53, 58, 62, 66, 70, 74 және 78 бағандарынан 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 46, 47, 48, 50, 51, 52, 54, 55, 56, 59, 60, 61, 63, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 72, 73, 75, 76, 77, 79, 80 және 81 бағандарында нұқсанның мөлшері санаттарға жіктеле отырып ерекшеленеді: мемлекетке, жеке және заңды тұлғаларға.
13А бөлімі тергеу органдары тергеп отырған істер бойынша қылмыстардың нәтижесінде келтірілген материалдық нұқсанның мөлшері туралы (және оны өтеу туралы) мәліметтерді қамтиды.
13Б бөлімі анықтау органдары тергеп отырған істер бойынша қылмыстардың нәтижесінде келтірілген материалдық нұқсанның мөлшері туралы (және оны өтеу туралы) мәліметтерді қамтиды.
Жолдар мен бағандардағы мәліметтер 13-бөлімге ұқсас бейнеленеді.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 01.04.2014 № 30 бұйрығымен.
16. N 1-М нысанды есептің 14-бөлімі
24. 14-бөлім айыптау үкімі шығарылған жеке айыптау істері бойынша соттармен қарастырылған (Қылмыстық іс жүргізу кодексінің  33-бабына сәйкес) қылмыстар туралы, сондай-ақ осы қылмыстарды жасаған тұлғалар туралы мәліметтерден тұрады. Көрсетілген бөлім тек жинақтық есепте ғана қамтылады.
Жолдарда жеке тәртіппен жүзеге асырылуы мүмкін заңдармен сәйкес қылмыстық қудалауы бар қылмыстардың түрлері көрсетіледі.
1-бағанда айыптау үкімі болып өткен есептік кезеңде тіркелген жеке айыптау істері бойынша қылмыстардың саны бейнеленеді, олардың ішінде: 2-бағанда кәмелетке толған әйел жынысты тұлғаларға қатысты қылмыстардың саны көрінеді; 3-бағанда кәмелетке толмағандарға қатысты қылмыстардың саны ерекшеленеді.
4-бағанда есептік кезеңде жеке айыптау істері бойынша сотпен қозғалған және қаралған тұлғалардың көлемі көрінеді.
4-бағаннан 5-10-бағандарда жеке айыптау істері бойынша қылмыстық жауапқа тартылған тұлғалардың жеке категориялары туралы мәліметтер ерекшеленеді.
17. N 1-М нысанды есептің 15-бөлімі
25. Бұл бөлім алдын ала оқшаулау, қылмыстық-түзету жүйесі мекемелерінде, қамауда ұстау жерлерінде тіркелген, қоғамнан оқшаулаусыз, күдіктілерді, тергеліп-тұтқындалғандарды алдын ала оқшаулау мекемелеріндегі қылмыстық жазалауды өтеп жүрген тұлғалармен жасалған қылмыстардың саны туралы мәліметтерден тұрады. Жазалауды өтеп жүрмеген және күдікті, тергеліп-тұтқындалған болып табылмайтын тұлғалармен түзету мекемелерінің аумағында жасалған қылмыстар бұл бөлімде бейнеленбейді, сондай-ақ қылмыстық жазалауды өтеп жүрген тұлғалармен аймақтың аумағында жасаған қылмыстары да бейнеленбейді. Соңғылары қылмыстың жасалған жері бойынша қылмыстық істі қозғаған органдармен ескеріледі.
Бөлімнің жолдарында бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қылмыстық кодекстің баптары мен тарауларына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Бағандардағы мәліметтер 1-бөлімнің аттас бағандарына ұқсас беріледі.

В графах 3-8 показываются преступления, совершенные соответственно: в исправительных колониях, воспитательных колониях, уголовно-исполнительных инспекциях, следственных изоляторах, изоляторах временного содержания, других местах (дисциплинарные воинские части, гауптвахты, спецтранспорт для перевозки осужденных и другие).  <*>
Сноска. Пункт 26 с изменениями - приказом Генерального Прокурора РК от 1 октября 2004 года  N 48 .
18. Раздел 16 отчета формы N1-М
Сноска. Раздел 18 исключен - приказом Генерального Прокурора РК от 25 декабря 2006 года  N 76 (вводится в действие с 1 января 2007 года).
19. Раздел 17 отчета формы N1-М
27. Данный раздел содержит сведения из числа зарегистрированных в отчетном периоде преступлений, совершенных с применением оружия и технических средств, а также сведения об изъятии огнестрельного оружия, в том числе нарезного.
В графе 1 указывается количество зарегистрированных преступлений в отчетном периоде, совершенных с применением оружия, взрывчатых веществ, технических средств и компьютерной техники.
В графе 2 из числа зарегистрированных в отчетном периоде показывается количество преступлений, совершенных с применением огнестрельного оружия.
В графе 3 из числа зарегистрированных в отчетном периоде отражаются преступления, совершенные с применением огнестрельного оружия в отношении женщин. В графе 4 из числа зарегистрированных в отчетном периоде, отражаются преступления, совершенные с применением огнестрельного оружия в отношении несовершеннолетних. В графе 5 из числа зарегистрированных в отчетном периоде отражаются преступления, совершенные с применением огнестрельного оружия в отношении иностранных граждан.
В графе 6 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество преступлений, совершенных с применением нарезного огнестрельного оружия.
В графе 7 из числа оконченных в отчетном периоде, показывается количество преступлений, совершенных с применением огнестрельного оружия иностранными гражданами.
В графе 8 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество преступлений, совершенных с применением огнестрельного оружия лицами без гражданства.
В графе 9 из числа оконченных в отчетном периоде показывается количество преступлений, совершенных с применением огнестрельного оружия в семейно-бытовой сфере.
В графе 10 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество преступлений, совершенных с применением огнестрельного оружия в общественных местах, в том числе в графе 11 отражается количество преступлений, совершенных с применением огнестрельного оружия на улицах, площадях, в парках, скверах.
В графе 12 из числа зарегистрированных в отчетном периоде учитываются количество преступлений, совершенных с применением холодного оружия.

3-8-бағандарда мынадай жерлерге сәйкес жасалған қылмыстар көрінеді: түзету колонияларында, тәрбиелеу колонияларында, қылмыстық-атқарушылық инспекцияларында, тергеу изоляторларында, уақытша ұстау изоляторларында, басқа да жерлерде (тәртіптік әскери бөлімдерде, гаупвахталарда, сотталғандарды алып жүруге арналған арнайы көліктерде, тағы басқа).
Ескерту. 25-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 1 қазандағы N 48  бұйрығымен .
18. N 1-М нысанды есептің 16-бөлімі
Ескерту. 18-бөлім алынып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы  N 76 (қолданысқа енгізілу тәртібін   4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
19. N 1-М нысанды есептің 17-бөлімі
27. Бұл бөлім есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен қару мен техникалық заттарды қолдану арқылы жасалған қылмыстар, сондай-ақ атыс және ойықты қаруларды алып қою туралы мәліметтерді қамтиды.
1-бағанда қаруды, жарылғыш заттарды, техникалық заттарды, компьютерлік техниканы қолдану арқылы жасалған есептік кезеңде тіркелген қылмыстардың саны көрсетіледі.
2-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен атыс қаруын қолдану арқылы жасалған қылмыс саны көрінеді.
3-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен әйелдерге қатысты атыс қаруын қолдану арқылы жасалған қылмыстар бейнеленеді. 4-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен кәмелетке толмағандарға қатысты атыс қаруын қолдану арқылы жасалған қылмыстар бейнеленеді. 5-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен шетелдік азаматтарға қатысты атыс қаруын қолдану арқылы жасалған қылмыстар бейнеленеді.
6-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен ойықты атыс қаруын қолдану арқылы жасалған қылмыстардың саны көрсетіледі.
7-бағанда есептік кезеңде аяқталғандардың ішінен шетелдік азаматтармен атыс қаруын қолдану арқылы жасалған қылмыстар саны көрінеді.
8-бағанда есептік кезеңде аяқталғандардың ішінен азаматтығы жоқ тұлғалармен атыс қаруын қолдану арқылы жасалған қылмыстар саны көрсетіледі.
9-бағанда есептік кезеңде аяқталғандардың ішінен отбасылық-тұрмыстық салада атыс қаруын қолдану арқылы жасалған қылмыстар саны көрінеді.
10-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен қоғамдық орындарда атыс қаруын қолдану арқылы жасалған қылмыстар саны көрсетіледі, соның ішінде 11-бағаннан көшелерде, алаңдарда, бақтар мен саябақтарда атыс қаруын қолдану арқылы жасалған қылмыстар саны бейнеленеді.
12-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен суық қару қолдану арқылы жасалған қылмыстардың саны ескеріледі.

В графе 13 из числа зарегистрированных в отчетном периоде отражаются преступления, совершенные с применением холодного оружия в отношении женщин. В графе 14 из числа зарегистрированных в отчетном периоде отражаются преступления, совершенные с применением холодного оружия в отношении несовершеннолетних. В графе 15 из числа зарегистрированных в отчетном периоде отражаются преступления, совершенные с применением холодного оружия в отношении иностранных граждан.
В графе 16 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество преступлений, совершенных с применением холодного оружия в семейно-бытовой сфере.
В графе 17 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество преступлений, совершенных с применением холодного оружия в общественных местах, в том числе в графе 18 отражается количество преступлений, совершенных с применением холодного оружия на улицах, площадях, в парках, скверах.
В графе 19 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество преступлений, совершенных с применением технических средств. В графе 20 из числа зарегистрированных в отчетном периоде показывается количество преступлений, совершенных с применением технических средств в отношении женщин. В графе 21 из числа зарегистрированных в отчетном периоде показывается количество преступлений, совершенных с применением технических средств в отношении несовершеннолетних.
В графе 22 из числа зарегистрированных в отчетном периоде отражается количество преступлений, совершенных с применением технических средств в общественных местах, в том числе в графе 23 отражается количество преступлений, совершенных с применением технических средств на улицах, площадях, в парках, скверах.
В графе 24 со строки 1 указанного раздела отражается количество изъятого огнестрельного оружия в отчетном периоде, в том числе изъятие нарезного оружия отражается в графе 25.
20. Раздел 18 отчета формы N1-М
28. Данный раздел содержит сведения о количестве преступлений, совершенных лицами, отбывающими уголовное наказание, находящихся в учреждениях предварительной изоляции подозреваемых, следственно-арестованных. В данном разделе отражаются все преступления, совершенные не только на территории учреждений уголовно-исполнительной системы, но и региона. Преступления, совершенные лицами, не отбывающими уголовное наказание и не являющиеся подозреваемыми, следственно-арестованными в этом разделе не отражаются.
В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями Уголовного кодекса, указанными в графе "А" раздела.
В графах данные показываются аналогично одноименным графам раздела 1.

13-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен әйелдерге қатысты суық қаруды  қолдану арқылы жасалған қылмыстар бейнеленеді. 14-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен кәмелетке толмағандарға қатысты суық қаруды  қолдану арқылы жасалған қылмыстар бейнеленеді. 15-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен шетелдік азаматтарға қатысты суық қаруды  қолдану арқылы жасалған қылмыстар бейнеленеді.
16-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен отбасылық-тұрмыстық салада суық қаруды  қолдану арқылы жасалған қылмыстардың саны көрсетіледі.
17-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен қоғамдық орындарда суық қаруды  қолдану арқылы жасалған қылмыстардың саны көрсетіледі, соның ішінде 18-бағанда көшелерде, алаңдарда, бақтар мен саябақтарда суық қаруды  қолдану арқылы жасалған қылмыстардың саны бейнеленеді.
19-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен техникалық заттарды қолданумен жасалған қылмыстардың саны көрсетіледі. 20-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен әйелдерге қатысты техникалық заттарды қолдану арқылы жасалған қылмыстардың саны көрінеді. 21-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен кәмелетке толмағандарға қатысты техникалық заттарды қолдану арқылы жасалған қылмыстардың саны көрінеді.
22-бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің ішінен қоғамдық орындарда техникалық заттарды қолдану арқылы жасалған қылмыстардың саны көрсетіледі, соның ішінде 23-бағанда көшелерде, алаңдарда, бақтар мен саябақтарда техникалық заттарды қолдану арқылы жасалған қылмыстардың саны бейнеленеді.
24-бағанда көрсетілген бөлімнің 1-жолынан есептік кезеңде алып қойылған атыс қаруының саны көрінеді, соның ішінде ойық қаруын алып қою 25-бағанда бейнеленеді.
20. N 1-М нысанды есептің 18-бөлімі
28. Бұл бөлім күдіктілерді, тергеліп-тұтқындалғандарды алдын ала оқшаулау мекемелерінде қылмыстық жазалауды өтеп жүрген тұлғалармен жасалған қылмыстардың саны туралы мәліметтерден тұрады. Бұл бөлімде тек қылмыстық-түзету жүйесі мекемелерінің аумағында ғана емес, аймақтың аумағында да жасалған барлық қылмыстар бейнеленеді. Қылмыстық жазалауды өтеп жүрмеген және күдікті, тергеліп-тұтқындалған болып табылмайтын тұлғалармен жасалған қылмыстар бұл бөлімде бейнеленбейді.
Жолдарда бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қылмыстық кодекстің баптарына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Бағандарда деректер 1-бөлімнің аттас бағандарына ұқсас көрсетіледі.

В графах 3-8 показываются преступления, совершенные соответственно: в исправительных колониях, воспитательных колониях, уголовно-исполнительных инспекциях, следственных изоляторах, изоляторах временного содержания, других местах (дисциплинарные воинские части, гауптвахты, спецтранспорт для перевозки осужденных и другие).
Сноска. Пункт 28 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 01.10.2004 N 48.
21. Раздел 19 отчета формы № 1-М "О зарегистрированных
преступлениях и результатах деятельности органов
уголовного преследования"
Сноска. Инструкция дополнена главой 21 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
29. Раздел 19 содержит сведения о потерпевших, учет которых ведется по преступлениям (статья 75 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан).
В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса РК, указанными в графе "А" раздела.
В графе 1 отражается общее количество преступлений, совершенных по квалифицирующим признакам потерпевших, из них с разбивкой по графам с 2 по 24, в отношении женщин (графа 2), несовершеннолетних (графа 3), учащихся (графа 4). Из графы 4 в графах 5-7 выделяются учащиеся школ, (гимназий, лицеев), колледжей, вузов.
В графах 8 по 10 - отражаются сведения о количестве инвалидов, пенсионеров и осужденных, в отношении которых совершено преступление.
В графах с 11 по 14 указывается гражданство потерпевших.
Возрастной состав лиц отражается в графах с 15 по 24 по возрастной категории;
В графах 25 и 26 указываются общие сведения о нарушенных имущественных и личных неимущественных правах.
В графе 27 отражаются сведения, когда совершенное преступление повлекло за собой смерть потерпевшего.
Сноска. Пункт 29 с изменением, внесенным приказом Генерального прокурора РК от 10.04.2013 № 38 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

3-8-бағандарда төмендегідей жерлерге сәйкес жасалған қылмыстар көрінеді: түзету колонияларында, тәрбиелеу колонияларында, қылмыстық-атқарушылық инспекцияларында, тергеу изоляторларында, уақытша ұстау изоляторларында, басқа да жерлерде (тәртіптік әскери бөлімдерде, гаупвахталарда, сотталғандарды алып жүруге арналған арнайы көліктерде, тағы басқа).
Ескерту. 28-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 1 қазандағы N 48 бұйрығымен.
21. № 1-М нысандағы «Тіркеуге алынған қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдар қызметінің нәтижелері туралы» есептің 19-бөлімі
Ескерту. Нұсқаулық 21-тараумен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 20.01.2010 N 3 бұйрығымен.
29. 19-бөлім қылмыстар бойынша есепке алынатын жәбірленушілер туралы мәліметтерді қамтиды (Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 75-бабы).
Жолдарда бөліктің «А» бағанында көрсетілген ҚР Қылмыстық кодексінің баптары мен бөліктеріне сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер көрсетіледі.
1 бағанда сипаттары дәрежеленген жәбірленушілерге қатысты жасалған қылмыстардың жалпы саны көрсетіледі, олар 2-ден 24-ке дейінгі бағандар бойынша бөлінеді, соның ішінде: әйелдерге (2 баған), кәмелет жасқа толмағандарға қатысты мәліметтер (3), оқушылар (4). 4 бағаннан 5-7 бағандарда мектеп, гимназия, лицей, колледж, ЖОО оқушылары ажыратылады.
8-10 бағандарда – мүгедектер, зейнеткерлер, сотталған қылмыскерлерге жасалған қылмыстар көрсетіледі.
11-14 бағандарда жәбірленушілердің азаматтығы көрсетіледі.
15-24 бағандарда жас мөлшеріне қарай адамдардың жас мөлшері көрсетіледі.
25 пен 26 бағандарда бұзылған мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтар туралы жалпы мәліметтер көрсетіледі.
27 бағанда адам өліміне әкелген қылмыстар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Ескерту. 29-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 10.04.2013 № 38 (бірінші рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.