Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 201. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2003 года N 2647. Утратил силу - приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 02.06.2005г. N 75
Извлечение из приказа Министра экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан от 02.06.2005г. N 75
"В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и в связи с принятием постановления Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1362 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу приказы по Единой бюджетной классификации согласно приложению к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие с даты подписания и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2005 года.
Министр
Приложение
к приказу Министра
экономики и бюджетного
планирования
Республики Казахстан
от 02.06.2005г. N 75
Перечень приказов
по Единой бюджетной классификации
...
52. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 201 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" ...".
--------------------------------------------------------------------
Приказываю:
1. Утвердить Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан согласно приложению.
2. Департаменту методологии бюджетного процесса и функционального анализа (Д.М. Шаженова) совместно с Юридическим управлением (М.Д. Айтенов) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2004 года и не распространяется на заключительные операции, осуществляемые в счетный период на 2003 год.
И.о. Министра
Приложение к приказу
Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 29 декабря 2003 г. N 201
Единая бюджетная классификация Республики Казахстан
Классификация доходов бюджета <*>
Сноска. Классификация с изменениями - приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 25 мая 2004 года N 77 ; от 28 июля 2004 г. N 111 .
_________________________________________________________________________
Категория                |                Наименование
Класс                |
Подкласс         |
Специфика    |
Дата     |
окончания|
действия |
_________________________|_______________________________________________
1                         Налоговые поступления
01                    Подоходный налог
1                 Корпоративный подоходный налог
01            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-резидентов
02            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов
03            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-резидентов, удерживаемый у источника
выплаты
04            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника
выплаты
05            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-организаций сырьевого сектора по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан
06            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-резидентов, удерживаемый у источника
выплаты организациями сырьевого сектора по
перечню, устанавливаемому Правительством
Республики Казахстан
07            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника
выплаты организациями сырьевого сектора по
перечню, устанавливаемому Правительством
Республики Казахстан
2                 Индивидуальный подоходный налог
01            Индивидуальный подоходный налог с доходов,
облагаемых у источника выплаты
02            Индивидуальный подоходный налог с доходов, не
облагаемых у источника выплаты
03            Индивидуальный подоходный налог с физических
лиц, осуществляющих деятельность по разовым
талонам
03                    Социальный налог
1                 Социальный налог
01            Социальный налог
04                    Hалоги на собственность
1                 Hалоги на имущество
01            Налог на имущество юридических лиц и
индивидуальных предпринимателей
02            Hалог на имущество физических лиц
2                 Сбор за регистрацию эмиссии ценных бумаг и
присвоение национального идентификационного
номера эмиссии акций, не подлежащей
государственной регистрации

Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 201 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 29 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2647. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2005 жылғы 2 маусымдағы N 75 Бұйрығымен
-----------Бұйрықтан үзінді----------
"Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 27 бабына жәнe Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1362 "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттiк сыныптамасын бекiту туралы" қаулысының қабылдануына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын бекiту бойынша бұйрықтардың күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi және 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қатынастарға әрекет етедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрлігінің
2005 жылғы 2 маусымдағы
N 75 бұйрығына қосымша
Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасын
бекiту бойынша бұйрық тізбесі
52. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 201 (тіркелген N 2647) "Бірыңғай бюджеттік сыныптаманы бекіту туралы" бұйрығы...
-------------------------------------
Бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Бюджеттік процесс әдіснамасы және функционалдық талдау департаменті (Д.М.Шаженова) Құқықтық басқармасымен (М.Д.Әйтенов) бірге Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2004 жылға 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2003 жылға арналған есепті кезеңде жүзеге асырылатын қорытынды операцияларға қолданылмайды.
Министрдің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2003 ж.29 желтоқсандағы
N 201 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының
Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы
Ескерту: Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына толықтырулар мен өзгертулер енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2004 жылғы 3 сәуірдегі N 54   бұйырығымен 2004 жылғы  25 мамырдағы N 77   бұйырығымен , 2004 жылғы 19 шілдедегі N 104  бұйрығымен , 2004 жылғы 28 шілдедегі N 111  бұйрығымен , 2004 жылғы 2 тамыздағы N 114  бұйрығымен , 2004 жылғы 26 қазандағы N 151  бұйрығымен , 2004 жылғы 22 қарашадағы N 158  бұйрығымен .
Күні: 10.12.2003
Уақыт: 15.22.03
__________________________________________________________________
Бюджеттік кірістердің сыныптамасы
___________________________________________________________________
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы                     Атауы
Ерекшелігі
Қолданылу
мерзімінің
аяқталуы
___________________________________________________________________
1                     Салық түсімдері
01                  Табыс салығы
1                Корпоративтік табыс салығы
01            Резидент заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтік табыс салығы
02            Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтік табыс салығы
03            Резидент заңды тұлғалардан алынатын, төлем
көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы
04            Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын,
төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс
салығы
05            Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген
тізбе бойынша шикізат секторы ұйымдары - заңды
тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс
салығы
06            Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген
тізбе бойынша шикізат секторы ұйымдарының
төлем көзінен ұсталатын, резидент заңды
тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс
салығы
07            Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген
тізбе бойынша шикізат секторы ұйымдарының
төлем көзінен ұсталатын, резидент емес заңды
тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс
салығы
2                Жеке табыс салығы
01            Төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы
02            Кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке
тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы
03            Қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге
асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс
салығы
03                  Әлеуметтік салық
1                Әлеуметтік салық
01            Әлеуметтік салық
04                  Меншікке салынатын салықтар
1                Мүлікке салынатын салықтар
01            Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің
мүлкіне салынатын салық
02            Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
2                Бағалы қағаздар эмиссиясын тіркегені және
мемлекеттік тіркеуге жатпайтын акциялар
эмиссиясының ұлттық сәйкестендіру нөмірін
бергені үшін алым

01 01.01.2002 Сбор за регистрацию эмиссии ценных бумаг и
присвоение национального идентификационного
номера эмиссии акций, не подлежащей
государственной регистрации
3                 Земельный налог
01            Земельный налог с физических лиц на земли
сельскохозяйственного назначения
02            Земельный налог с физических лиц на земли
населенных пунктов
03            Земельный налог на земли промышленности,
транспорта, связи, обороны и иного
несельскохозяйственного назначения
04            Земельный налог на земли лесного фонда
05            Земельный налог на земли водного фонда
06            Земельный налог на земли особо охраняемых
природных территорий, земли оздоровительного,
рекреационного и историко-культурного назначения
07            Земельный налог с юридических лиц и
индивидуальных предпринимателей, частных
нотариусов и адвокатов на земли
сельскохозяйственного назначения
08            Земельный налог с юридических лиц,
индивидуальных предпринимателей,
частных нотариусов и адвокатов
на земли населенных пунктов
4                 Hалог на транспортные средства
01            Hалог на транспортные средства с юридических лиц
02            Hалог на транспортные средства с физических лиц
5                 Единый земельный налог
01            Единый земельный налог
05                    Внутренние налоги на товары, работы и услуги
1                 Hалог на добавленную стоимость
01            Hалог на добавленную стоимость на произведенные
товары, выполненные работы и оказанные
услуги на территории Республики Казахстан
02            Hалог на добавленную стоимость на товары,
импортируемые на территорию Республики
Казахстан, кроме налога на добавленную стоимость
на товары, происходящие и импортируемые с
территории Российской Федерации
03            Налог на добавленную стоимость на произведенные
товары, выполненные работы и оказанные услуги от
организаций сырьевого сектора по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан
04            Налог на добавленную стоимость за нерезидента
05            Налог на добавленную стоимость на товары,
происходящие и импортируемые с территории
Российской Федерации
06            Налог на добавленную стоимость, доначисленный в
результате проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости товаров, импортируемых
на территорию Республики Казахстан, кроме налога
на добавленную стоимость на товары, происходящие
и импортируемые с территории Российской
Федерации
07            Налог на добавленную стоимость, доначисленный в
результате проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости товаров, происходящих и
импортируемых с территории Российской Федерации
2                 Акцизы
01            Все виды спирта, произведенные на территории
Республики Казахстан
02            Водка, произведенная на территории Республики
Казахстан
03            Ликеро-водочные изделия и прочие крепко-
алкогольные напитки, произведенные на
территории Республики Казахстан
04            Вина, произведенные на территории Республики
Казахстан
05            Коньяки, произведенные на территории Республики
Казахстан
06            Шампанские вина, произведенные на территории
Республики Казахстан
07            Пиво, произведенное на территории Республики
Казахстан
08            Слабоградусные ликероводочные изделия и прочие
слабоалкогольные напитки с объемной долей

01 01.01.2002 Бағалы қағаздар эмиссиясын тіркегені және
мемлекеттік тіркеуге жатпайтын акциялар
эмиссиясының ұлттық сәйкестендіру нөмірін
бергені үшін алым
3                Жер салығы
01            Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жеке
тұлғалардан алынатын жер салығы
02            Елді мекендер жерлеріне жеке тұлғалардан
алынатын жер салығы
03            Өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне
және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де
жерге салынатын жер салығы
04            Орман қорының жерлеріне салынатын жер салығы
05            Су қорының жерлеріне салынатын жер салығы
06            Ерекше қорғалатын табиғи аумақтың жеріне,
сауықтыру, рекреациялық және тарихи-мәдени
мақсаттағы жерге салынатын жер салығы
07            Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге заңды
тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке
нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер
салығы
08            Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан,
жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен
адвокаттардан алынатын жер салығы
4                Көлік құралдарына салынатын салық
01            Заңды тұлғалардың көлік құралдарына салынатын
салық
02            Жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын
салық
5                Бірыңғай жер салығы
01            Бірыңғай жер салығы
05                  Тауарларға, жұмыстарға және қызметтер
көрсетуге салынатын ішкі салықтар
1                Қосылған құн салығы
01            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген тауарларға, орындалған жұмыстарға
және көрсетілген қызметтерге салынатын
қосылған құн салығы
02            Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын
және импортталатын тауарларға салынатын
қосылған құн салығынан басқа, Қазақстан
Республикасының аумағына импортталатын
тауарларға салынатын қосылған құн салығы
03            Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген
тізбе бойынша шикізат секторы ұйымдарының
өндірген тауарларына, орындаған жұмыстарына
және көрсеткен қызметтеріне салынатын
қосылған құн салығы
04            Резидент емес үшін қосылған құн салығы
05            Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын
және импортталатын тауарларға салынатын
қосылған құн салығы
06            Ресей Федерациясы аумағынан шығарылатын және
импортталатын тауарларға салынатын қосылған
құн салығынан басқа, Қазақстан Республикасы
аумағына импортталатын тауарлардың кедендік
құнына тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде
жете есептелген қосылған құн салығы
07            Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын
және импортталатын тауарлардың кедендік
құнына тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде
жете есептелген қосылған құн салығы
2                Акциздер
01            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген спирттің барлық түрлері
02            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген арақ
03            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген күшті ликер-арақ бұйымдары және
басқа да күшті алкогольді ішімдіктер
04            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген шараптар
05            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген коньяктар
06            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген шампан шараптары
07            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген сыра
08            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген градусы аз ликер-арақ бұйымдары

этилового спирта от 12 до 30 процентов,
произведенные на территории
Республики Казахстан
09            Икра осетровых и лососевых рыб, произведенная на
территории Республики Казахстан
10            Табачные изделия с фильтром, произведенные на
территории Республики Казахстан
11            Табачные изделия без фильтра и прочие изделия,
содержащие табак, произведенные на территории
Республики Казахстан
12            Винные напитки, произведенные на территории
Республики Казахстан
13 01.01.2002 Изделия из хрусталя, хрустальные осветительные
приборы, произведенные на территории
Республики Казахстан
14            Прочие слабоалкогольные напитки с объемной долей
долей этилового спирта до 12 процентов,
импортируемые на территорию Республики Казахстан
15            Винные напитки, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
16            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
прочих слабоалкогольных напитков с объемной
долей этилового спирта до 12 процентов,
импортируемых на территорию Республики
Казахстан
17 01.01.2004 Ювелирные изделия из золота, платины или
серебра, произведенные на территории Республики
Казахстан
18            Виноматериалы, произведенные на территории
Республики Казахстан
19            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
винных напитков, импортируемых на территорию
Республики Казахстан
21            Огнестрельное и газовое оружие (кроме
приобретаемого для нужд органов государственной
власти), произведенное на территории Республики
Казахстан
23            Игорный бизнес
24            Организация и проведение лотерей
28 01.01.2002 Электроэнергия, произведенная на территории
Республики Казахстан
29            Сырая нефть, включая газовый конденсат,
произведенная на территории Республики Казахстан
30 01.01.2002 Бензин (за исключением авиационного),
произведенный на территории Республики
Казахстан, кроме реализуемого со специально
оборудованных стационарных пунктов конечному
потребителю
31 01.01.2002 Бензин (за исключением авиационного),
реализуемый со специально оборудованных
стационарных пунктов конечному потребителю
32 01.01.2002 Дизельное топливо, произведенное на территории
Республики Казахстан, кроме реализуемого со
специально оборудованных стационарных пунктов
конечному потребителю
33 01.01.2002 Дизельное топливо, реализуемое со специально
оборудованных стационарных пунктов конечному
потребителю
34 01.01.2002 Бензин (кроме авиационного), реализуемый
юридическими и физическими лицами оптом (для
целей дальнейшей перепродажи)

және этил спиртінің көлемдік үлесі 12-ден 30
процентке дейінгі басқа да әлсіз алкогольді
ішімдіктер
09            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген бекіре және албырт балықтардың
уылдырығы
10            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген темекі сүзгілі бұйымдары
11            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген, құрамында темекі бар басқа да
бұйымдар және сүзгісі жоқ темекі бұйымдары
12            Қазақстан Республикасының аймағында
өндірілген шарап ішімдіктері
13 01.01.2002 Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген хрустальдан жасалған бұйымдар,
хрусталь жарықтандыру заттары
14            Қазақстан Республикасының
аймағына импортталатын этил спиртінің көлемдік
үлесі 12 процентке дейінгі басқа да әлсіз
алкогольді ішімдіктер
15            Қазақстан Республикасының
аймағына импортталатын шарап ішімдіктер
16            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын этил спиртінің көлемдік үлесі
12 процентке дейінгі басқа да әлсіз
алкогольді ішімдіктерінің кедендік құнына
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде жеке
есептелген акциздер
17 01.01.2004 Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген алтыннан, платинадан немесе
күмістен жасалған зергерлік бұйымдар
18            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген шарап материалдары
19            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын шарап сусындарының кедендік
құнына тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде
қосылған акциздер
21            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген оқпен және газбен атылатын қару
(мемлекеттік үкімет органдарының мұқтажы үшін
алынатындарынан басқа)
23            Құмар ойын бизнесі
24            Лотереяларды ұйымдастыру және өткізу
28 01.01.2002 Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген электр энергиясы
29            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген, газ конденсатын қоса алғанда,
шикі мұнай
30 01.01.2002 Арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден
ақырғы тұтынушыға сатылатыннан басқа
Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда)
31 01.01.2002 Арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден
ақырғы тұтынушыға сатылатын бензин
(авиациялықты қоспағанда)
32 01.01.2002 Арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден
ақырғы тұтынушыға сатылатыннан басқа
Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген дизель отыны
33 01.01.2002 Арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден
ақырғы тұтынушыларға сатылатын дизель отыны
34 01.01.2002 Заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада
сататын (одан әрі алып-сату мақсаты үшін)
бензин

35 01.01.2002 Дизельное топливо, реализуемое юридическими и
физическими лицами оптом (для целей дальнейшей
перепродажи)
36            Легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным
управлением, специально предназначенных для
инвалидов), произведенные на территории
Республики Казахстан
37            Прочие слабоалкогольные напитки с объемной
долей этилового спирта до 12 процентов,
произведенные на территории Республики Казахстан
41            Все виды спирта, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
42            Водка, импортируемая на территорию Республики
Казахстан
43            Крепкие ликероводочные изделия и прочие
крепкоалкогольные напитки,
импортируемые на территорию Республики
Казахстан
44            Вина, импортируемые на территорию Республики
Казахстан
45            Коньяк, импортируемый на территорию Республики
Казахстан
46            Шампанские вина, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
47            Пиво, импортируемое на территорию Республики
Казахстан
48            Слабоградусные ликероводочные изделия и прочие
слабоалкогольные напитки с объемной долей
этилового спирта от 12 до 30 процентов,
импортируемые на территорию
Республики Казахстан
49            Икра осетровых и лососевых рыб, импортируемая на
территорию Республики Казахстан
50            Табачные изделия, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
51            Прочие изделия, содержащие табак, импортируемые
на территорию Республики Казахстан
53 01.01.2002 Изделия из хрусталя, хрустальные осветительные
приборы, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
55            Легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным
управлением, специально предназначенных для
инвалидов), импортируемые на территорию
Республики Казахстан
57 01.01.2004 Ювелирные изделия из золота, платины или
серебра, импортируемые на территорию Республики
Казахстан
58            Виноматериалы, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
59            Дизельное топливо, импортируемое на территорию
Республики Казахстан
60            Бензин (за исключением авиационного),
импортируемый на территорию Республики Казахстан
61            Огнестрельное и газовое оружие (кроме
приобретаемого для нужд органов государственной
власти), импортируемое на территорию Республики
Казахстан
68 01.01.2002 Электроэнергия, импортируемая на территорию
Республики Казахстан
69            Сырая нефть, включая газовый конденсат,
импортируемая на территорию Республики Казахстан
70            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости всех
видов спирта, импортируемых на территорию
Республики Казахстан
71            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
водки, импортируемой на территорию Республики
Казахстан
72            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
крепких ликероводочных изделий и прочих
крепкоалкогольных напитков,
импортируемых на территорию Республики Казахстан
73            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости вин,
импортируемых на территорию Республики Казахстан
74            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
коньяка, импортируемого на территорию
Республики Казахстан
75            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
шампанских вин, импортируемых на территорию
Республики Казахстан
76            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
пива, импортируемого на территорию
Республики Казахстан
77            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
слабоградусных ликероводочных изделий и прочих
слабоалкогольных напитков с объемной долей

35 01.01.2002 Заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада
сататын (одан әрі алып-сату мақсаты үшін)
дизель отыны
36            Қазақстан Республикасының аумағында
шығарылған жеңіл автомобильдер (мүгедектерге
арнайы арналған қолмен басқарылатын
автомобильдерден басқа)
37            Қазақстан Республикасының аумағында
өндірілген этил спиртінің көлемдік үлесі 12
процентке дейінгі басқа да әлсіз алкогольді
ішімдіктер
41            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын спирттің барлық түрі
42            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын арақ
43            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын күшті ликер-арақ өнімдері және
басқа да күшті алкагольді сусындар
44            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын шараптар
45            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын коньяк
46            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын шампан шараптары
47            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын сыра
48            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын, градусы аз ликер-арақ
бұйымдары және этил спиртінің көлемдік үлесі
12-ден 30 процентке дейінгі басқа да әлсіз
алкогольді ішімдіктер
49            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын бекіре және албырт балықтардың
уылдырығы
50            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын темекі бұйымдары
51            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын құрамында темекі бар басқа да
бұйымдар
53 01.01.2002 Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын хрустальдан жасалған бұйымдар,
хрусталь жарықтандыру заттары
55            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын жеңіл автомобильдер
(мүгедектерге арнайы арналған, қолмен
басқарылатын автомобильдерден басқа)
57 01.01.2004 Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын алтыннан, платинадан немесе
күмістен жасалған зергерлік бұйымдар
58            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын шарап материалдары
59            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын дизель отыны
60            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын бензин (авиациялықты қоспағанда)
61            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын оқпен және газбен атылатын қару
(мемлекеттік үкімет органдарының мұқтажы үшін
алынатындарынан басқа)
68 01.01.2002 Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын электр энергиясы
69            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын газ конденсатын қоса алғанда
шикі мұнай
70            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын спирттің барлық түрлерінің
кедендік құнына тәуелсіз сараптама жүргізу
нәтижесінде жете есептелген акциздер
71            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын арақтың кедендік құнына
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде жете
есептелген акциздер
72            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын күшті ликер-арақ бұйымдары және
басқа да күшті алкогольді ішімдіктерінің
кедендік құнына тәуелсіз сараптама жүргізу
нәтижесінде жеке есептелген акциздер
73            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын шараптардың кедендік құнына
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде жете
есептелген акциздер
74            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын коньяктардың кедендік құнына
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде жете
есептелген акциздер
75            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын шампан шараптарының кедендік
құнына тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде
жете есептелген акциздер
76            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын сыраның кедендік құнына
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде жете
есептелген акциздер
77            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын градусы аз ликер-арақ бұйымдары

этилового спирта от 12 до 30 процентов,
импортируемых на территорию
Республики Казахстан
78            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости икры
осетровых и лососевых рыб, импортируемой на
территорию Республики Казахстан
79            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
табачных изделий, импортируемых на территорию
Республики Казахстан
80            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
прочих изделий, содержащих табак, импортируемых
на территорию Республики Казахстан
81            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
легковых автомобилей (кроме автомобилей с
ручным управлением, специально предназначенных
для инвалидов), импортируемых на территорию
Республики Казахстан
82 01.01.2004 Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
ювелирных изделий из золота, платины или
серебра, импортируемых на территорию Республики
Казахстан
83            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
виноматериалов, импортируемых на территорию
Республики Казахстан
84            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
дизельного топлива, импортируемого на
территорию Республики Казахстан
85            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
бензина (за исключением авиационного),
импортируемого на территорию Республики
Казахстан
86            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
огнестрельного и газового оружия (кроме
приобретаемого для нужд органов государственной
власти), импортируемого на территорию Республики
Казахстан
87            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
сырой нефти, включая газовый конденсат,
импортируемый на территорию Республики Казахстан
90            Бензин (за исключением авиационного) собственного
производства, реализуемый производителями оптом
91            Дизельное топливо собственного производства,
реализуемое производителями оптом
92            Бензин (за исключением авиационного)
собственного производства, реализуемый
производителями в розницу, а также используемый
на собственные производственные нужды
93            Дизельное топливо собственного производства,
реализуемое производителями в розницу, а также
используемое на собственные
производственные нужды
94            Бензин (за исключением авиационного),
реализуемый юридическими и физическими лицами
оптом
95            Дизельное топливо, реализуемое юридическими и
физическими лицами оптом
96            Бензин (за исключением авиационного),
реализуемый юридическими и физическими лицами
в розницу, а также используемый на собственные
производственные нужды
97            Дизельное топливо, реализуемое юридическими и
физическими лицами в розницу, а также
используемое на собственные производственные
нужды
3                 Поступления за использование природных и других
ресурсов
02            Налог на сверхприбыль
03            Плата за пользование водными ресурсами
поверхностных источников
04            Плата за лесные пользования
05            Бонусы
06            Роялти
07            Рентный налог на экспортируемую сырую нефть
08            Доля Республики Казахстан по разделу продукции
по заключенным контрактам
09            Плата за использование радиочастотного спектра
10            Плата за пользование судоходными водными путями
11            Плата за пользование животным миром

және этил спиртінің көлемдік үлесі 12-ден 30
процентке дейінгі басқа да әлсіз алкогольді
ішімдіктерінің кедендік құнына тәуелсіз
сараптама жүргізу нәтижесінде жеке есептелген
акциздер
78            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын бекіре және албырт балықтар
уылдырығының кедендік құнына тәуелсіз
сараптама жүргізу нәтижесінде жете есептелген
акциздер
79            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын темекі бұйымдарының кедендік
құнына тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде
жете есептелген акциздер
80            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын құрамында темекі бар басқа да
бұйымдардың кедендік құнына тәуелсіз
сараптама жүргізу нәтижесінде жете есептелген
акциздер
81            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын жеңіл автомобильдердің
(мүгедектерге арнайы арналған, қолмен
басқарылатын автомобильдерден басқа) кедендік
құнына тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде
жете есептелген акциздер
82 01.01.2004 Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын алтыннан, платинадан немесе
күмістен жасалған зергерлік бұйымдардың
кедендік құнына тәуелсіз сараптама жүргізу
нәтижесінде жете есептелген акциздер
83            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын шарап материалдарының кедендік
құнына тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде
жете есептелген акциздер
84            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын дизель отынының кедендік құнына
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде жете
есептелген акциздер
85            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын бензиннің (авиациялықты
қоспағанда) кедендік құнына тәуелсіз
сараптама жүргізу нәтижесінде жете есептелген
акциздер
86            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын отпен және газбен атылатын
қарудың (мемлекеттік үкімет органдарының
мұқтажы үшін алынатындарынан басқа) кедендік
құнына тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде
жете есептелген акциздер
87            Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын газ конденсатын қоса алғанда,
шикі мұнайдың кедендік құнына тәуелсіз
сараптама жүргізу нәтижесінде жете есептелген
акциздер
90            Өндірушілер көтерме саудада сататын өзі
өндіретін бензин (авиациялық бензинді
қоспағанда)
91            Өндірушілер көтерме саудада сататын өзі
өндіретін дизель отыны
92            Өндірушілер бөлшек саудада өткізетін өз
өндірісінің (авиациялықты қоспағанда),
сондай-ақ өз өндірістің мұқтаждарына
пайдаланылатын бензин
93            Өндірушілерге бөлшек саудада өткізетін өз
өндірісінің, сондай-ақ өз өндірістік
мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
94            Заңды және жеке тұлғаларға көтерме сауда
бағасымен өткізілетін бензин (авиация
бензинін қоспағанда)
95            Заңды және жеке тұлғаларға көтерме сауда
бағасымен өткізілетін дизель отыны
96            Өндірушілер бөлшек саудада өткізетін, өз
өндірісінің (авиациялықты қоспағанда),
сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына
пайдаланылатын бензин
97            Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада
өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік
мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
3                Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны
үшін түсетін түсімдер
02            Үстеме пайда салығы
03            Жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын
пайдаланғаны үшін төлем
04            Орманды пайдаланғаны үшін төлем
05            Бонустар
06            Роялти
07            Экспортталатын шикі мұнайға ренталық салық
08            Жасалған келісім-шарттар бойынша өнімді
бөлгендегі Қазақстан Республикасының үлесі
09            Радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем
10            Кеме қатынайтын су жолдарын пайдаланғаны үшін
төлем
11            Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлем

12 01.01.2002 Плата за охрану и воспроизводство животного мира
13            Плата за использование особо охраняемых
природных территорий республиканского значения
14            Плата за использование особо охраняемых
природных территорий местного значения
15            Плата за пользование земельными участками
16            Плата за загрязнение окружающей среды
22            Налог на сверхприбыль от организаций сырьевого
сектора (юридических лиц по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан)
25            Бонусы от организаций сырьевого сектора
(юридических лиц по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан)
26            Роялти от организаций сырьевого сектора
(юридических лиц по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан)
28            Доля Республики Казахстан по разделу продукции
по заключенным контрактам от организаций
сырьевого сектора (юридических лиц по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан)
4                 Сборы за ведение предпринимательской и
профессиональной деятельности
01            Сбор за государственную регистрацию
индивидуальных предпринимателей
02            Лицензионный сбор за право занятия отдельными
видами деятельности
03            Сбор за государственную регистрацию юридических
лиц
04            Сбор с аукционов
05 01.01.2002 Сбор за право реализации товаров на рынках
06            Сбор за проезд автотранспортных средств по
территории Республики Казахстан, кроме сбора за
проезд по платным государственным автомобильным
дорогам местного значения
07 01.01.2002 Сбор за использование юридическими и физическими
лицами символики города Алматы в их фирменных
наименованиях, знаках обслуживания, товарных
знаках
08 01.01.2002 Сбор за покупку физическими лицами наличной
иностранной валюты
09 01.01.2002 Сбор за использование юридическими (кроме
госпредприятий, госучреждений и некоммерческих
организаций) и физическими лицами слов
"Казахстан", "Республика", "Национальный"
(полных, а также любых производных от них) в их
фирменных наименованиях
10            Сбор за проезд по платным государственным
автомобильным дорогам местного значения
11 01.01.2003 Гербовый сбор
12            Сбор за государственную регистрацию
радиоэлектронных средств и высокочастотных
устройств
13            Сбор за выдачу разрешения на использование
радиочастотного спектра телевизионным и
радиовещательным организациям
14            Сбор за государственную регистрацию механических
транспортных средств и прицепов
15            Сбор за государственную регистрацию морских,
речных и маломерных судов
16            Сбор за государственную регистрацию
лекарственных средств
17            Сбор за государственную регистрацию гражданских
воздушных судов
18            Сбор за государственную регистрацию прав на
недвижимое имущество и сделок с ним
19            Плата за размещение наружной (визуальной)
рекламы в полосе отвода автомобильных дорог
общего пользования республиканского значения
20            Плата за размещение наружной (визуальной)
рекламы в полосе отвода автомобильных дорог
общего пользования местного значения и в
населенных пунктах
06                    Hалоги на международную торговлю и внешние
операции
1                 Таможенные платежи
01            Таможенные пошлины на ввозимые товары, за
исключением таможенных пошлин на ввозимые
товары, взимаемых с физических лиц с
применением единой ставки таможенной пошлины
02            Таможенные пошлины на вывозимые товары
03            Таможенные пошлины, доначисленные в результате
проведения независимой экспертизы таможенной
стоимости ввозимых товаров
04            Таможенные пошлины на ввозимые товары,
взимаемые с физических лиц, в результате
введения единой ставки таможенной пошлины
2                 Прочие налоги на международную торговлю и
операции
01            Поступления от осуществления таможенного
контроля и таможенных процедур
02            Пошлины, взимаемые в качестве защитных мер
отечественных товаропроизводителей
03            Поступления от осуществления таможенного
контроля и таможенных процедур, доначисленные в
результате проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости ввозимых товаров
04            Пошлины, взимаемые в качестве защитных мер
отечественных товаропроизводителей,
доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
ввозимых товаров
07                    Прочие налоги
1                 Прочие налоги

12 01.01.2002 Жануарлар әлемін қорғағаны және ұдайы
көбейткені үшін төлем
13            Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын
табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем
14            Жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын
табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем
15            Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
16            Қоршаған ортаны ластағаны үшін төленетін төлем
22            Шикізат секторы ұйымдарының (Қазақстан
Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе
бойынша заңды тұлғалардың) үстеме пайдасына
салынатын салық
25            Шикізат секторы ұйымдарынан (Қазақстан
Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе
бойынша заңды тұлғалардан) түсетін бонустар
26            Шикізат секторы ұйымдарынан (Қазақстан
Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе
бойынша заңды тұлғалардан) түсетін роялти
28            Шикізат секторы ұйымдарының (Қазақстан
Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе
бойынша заңды тұлғалардың) жасалған
келісім-шарттар бойынша өнімді бөлгендегі
Қазақстан Республикасының үлесі
4                Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені
үшін алынатын алымдар
01            Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін
алынатын алым
02            Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы
үшін лицензиялық алым
03            Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені үшін
алынатын алым
04            Аукциондық сатудан алынатын алым
05 01.01.2002 Базарларда тауар сату құқығы үшін алым
06            Жергілікті маңызы бар ақылы мемлекеттік
автомобиль жолдарымен жүргені үшін алынатын
алымнан басқа, Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүргені
үшін алынатын алым
07 01.01.2002 Заңды және жеке тұлғалардан олардың фирмалық
атауларында, қызмет ету белгілерінде,
тауарлық белгілерінде Алматы қаласының
рәміздерін пайдаланғаны үшін алынатын алым
08 01.01.2002 Жеке тұлғалардың қолма-қол шетел валютасын
сатып алғаны үшін алынатын алым
09 01.01.2002 Заңды (мем. кәсіпорындарды, мем. мекемелерді
және коммерциялық емес ұйымдарды қоспағанда)
және жеке тұлғалардың фирмалық атауларында
"Қазақстан", "Республика", "Ұлттық" деген
сөздерді (толық, сондай-ақ олардан туындаған)
пайдаланғаны үшін алым
10            Жергілікті маңызы бар ақылы мемлекеттік
автомобиль жолдары бойынша жүргені үшін
алынатын алым
11 01.01.2003 Елтаңбалық алым
12            Радиоэлектрондық құралдарды және жоғары
жиілікті қондырғыларды мемлекеттік тіркеу
үшін алым
13            Телевизиялық және радио хабарын тарататын
ұйымдарға радиожиілік өрісін пайдалануға
рұқсат бергені үшін алым
14            Механикалық көлік құралдарын және
тіркемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым
15            Теңіз, өзен және шағын көлемді кемелерді
мемлекеттік тіркеу үшін алым
16            Дәрі-дәрмектерді мемлекеттік тіркеу үшін алым
17            Азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу
үшін алым
18            Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау
құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
19            Республикалық маңызы бар ортақ пайдаланудағы
автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде
сыртқы (көрнекі) жарнамалар орналастырғаны
үшін төлем
20            Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі
жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының
белдеуінде бөлінген сыртқы (көрнекі)
жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем ақы
06                  Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға
салынатын салықтар
1                Кеден төлемдері
01            Кеден бажының бірыңғай ставкасын қолданумен
жеке тұлғалардан өндіріп алынатын әкелінетін
тауарларға салынатын кеден баждарын
қоспағанда, әкелінетін тауарларға салынатын
кеден баждары
02            Әкетілетін тауарларға салынатын кеден баждары
03            Әкелінетін тауарлардың кедендік құнына
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде жете
есептелген кедендік баждар
04            Кеден бажының бірыңғай ставкасын енгізу
нәтижесінде жеке тұлғалардан өндіріп алынатын
әкелінетін тауарларға салынатын кеден баждары
2                Халықаралық сауда мен операцияларға салынатын
басқа да салықтар
01            Кедендік бақылауды және кедендік рәсімдерді
жүзеге асырудан түсетін түсімдер
02            Отандық тауар өндірушілерді қорғау шаралары
ретінде алынатын баждар
03            Әкелінетін тауарлардың кедендік құнына
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде жете
есептелген, кедендік бақылауды және кедендік
рәсімдері жүзеге асырудан түсетін түсімдер
04            Әкелінетін тауарлардың кедендік құнына
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде жете
есептелген, отандық тауар өндірушілерді
қорғау шаралары ретінде алынатын баждар
07                  Басқа да салықтар
1                Басқа да салықтар

02 01.01.2002 Поступление задолженности в местный бюджет
09            Прочие налоговые поступления в республиканский
бюджет
10            Прочие налоговые поступления в местный бюджет
08                    Обязательные платежи, взимаемые за совершение
юридически значимых действий и (или) выдачу
документов уполномоченными на то
государственными органами или должностными
лицами
1                 Государственная пошлина
01            Консульский сбор
02            Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых
в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по
делам особого производства, с апелляционных
жалоб, с частных жалоб на определение суда по
вопросу о выдаче дубликата исполнительного
листа, с заявлений о вынесении судебного приказа,
а также за выдачу судом исполнительных листов
по решениям иностранных судов и арбитражей, копий
(дубликатов) документов
03            Государственная пошлина, взимаемая за совершение
нотариальных действий, а также за выдачу
копий (дубликатов) нотариально удостоверенных
документов
04            Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию
акта гражданского состояния, выдачу гражданам
повторных свидетельств о регистрации акта
гражданского состояния, а также свидетельств в
связи с изменением, дополнением, исправлением и
восстановлением записи актов о рождении, браке,
расторжении брака, смерти
05            Государственная пошлина, взимаемая за оформление
документов на право выезда за границу и
приглашение в Республику Казахстан лиц из других
государств, а также за внесение изменений в эти
документы
06            Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
визы к паспортам иностранцев или заменяющим их
документам на право выезда из Республики
Казахстан и въезда в Республику Казахстан
07            Государственная пошлина, взимаемая за оформление
документов о приобретении гражданства
Республики Казахстан, восстановлении в
гражданстве Республики Казахстан и прекращении
гражданства Республики Казахстан
08            Государственная пошлина за регистрацию места
жительства
09            Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
разрешений на право охоты
10            Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию и перерегистрацию гражданского
оружия (за исключением холодного охотничьего,
пневматического и газовых аэрозольных устройств)
11            Государственная пошлина за выдачу паспортов и
удостоверений личности граждан Республики
Казахстан
12            Государственная пошлина за выдачу разрешений на
хранение или хранение и ношение,
транспортировку, ввоз на территорию Республики
Казахстан и вывоз из Республики Казахстан
оружия и патронов к нему
13            Государственная пошлина за проставление апостиля
14            Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
водительских удостоверений
15            Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
свидетельств о государственной регистрации
транспортных средств
16            Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
государственных номерных знаков
2                         Неналоговые поступления
01                    Доходы от предпринимательской деятельности и
собственности
1                 Фактическая прибыль ведомственных предприятий от
реализации товаров и услуг с прибылью
01            Доля прибыли республиканских государственных
предприятий
02            Доля прибыли коммунальных государственных
предприятий
2                 Hеналоговые поступления от юридических лиц и
финансовых учреждений
01            Поступления от дохода Hационального Банка
Республики Казахстан
02            Вознаграждения (интересы), полученные по
депозитам Правительства Республики Казахстан
03            Поступление дивидендов на пакеты акций,
являющихся республиканской собственностью
04            Вознаграждения (интересы) за размещение средств
государственных внешних займов на счетах в
банках второго уровня

02 01.01.2002 Берешектің жергілікті бюджетке түсуі
09            Республикалық бюджетке түсетін басқа да салық
түсімдері
10            Жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық
түсімдер
08                  Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны үшін
және (немесе) оған уәкілеттігі бар
мемлекеттік органдардың немесе лауазымды
адамдардың құжаттар бергені үшін алынатын
міндетті төлемдер
1               Мемлекеттік баж
01            Консулдық алым
02            Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше
өндірістегі істер бойынша арыздардан
(шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару
парағының көшірмесін беру туралы мәселе
бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан,
сот бұйрығын шығару туралы
арыздардан,сондай-ақ соттың шет ел соттары
мен төрелік соттарының шешімдері бойынша
атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін
(телнұсқаларын) бергені үшін алынатын
мемлекеттік баж
03            Нотариаттық іс-қимылдар жасағаны үшін,
сондай-ақ нотариат куәландырған құжаттар
көшірмелерін (дубликаттарын) бергені үшін
алынатын мемлекеттік баж
04            АХА* тіркегені, азаматтарға АХА тіркегені
туралы қайта куәліктер бергені үшін,
сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өлім туралы
актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру,
түзету мен қалпына келтіруге байланысты
куәліктерді бергені үшін алынатын мем.баж**
05            Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына
басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық
беретін құжаттарды ресімдегені үшін,
сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені
үшін алынатын мемлекеттік баж
06            Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды
ауыстыратын құжаттарына Қазақстан
Республикасынан кету және Қазақстан
Республикасына келу құқығына виза бергені
үшін алынатын мемлекеттік баж
07            Қазақстан Республикасының азаматтығын алу,
Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына
келтіру және Қазақстан Республикасының
азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды
ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
08            Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын
мемлекеттік баж
09            Аңшылық құқығына рұқсат бергені үшін алынатын
мемлекеттік баж
10            Азаматтық қаруды ( аңшылық суық қаруды,
пневматикалық және аэрозольды газды
құрылғыларды қоспағанда) тіркегені және қайта
тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
11            Қазақстан Республикасының азаматтарының
паспорттары мен және куәліктерін бергені үшін
алынатын мемлекеттік баж
12            Қаруды және оның оқтары сақтауға немесе
сақтау мен алып жүруге тасымалдауға,
Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге
және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат
бергені үшін мемлекеттік баж
13            Апостиль қойғаны үшін мемлекеттік баж
14            Жүргізуші куәліктерін бергені үшін алынатын
мемлекеттік баж
15            Көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу туралы
куәліктер бергені үшін алынатын мемлекеттік
баж
16            Мемлекеттік тіркеу нөмір белгілерін бергені
үшін алынатын мемлекеттік баж
2                     Салыққа жатпайтын түсімдер
01                  Кәсіпкерлік қызмет пен меншіктен түсетін
кірістер
1                Ведомстволық кәсіпорындардың тауарлар мен
қызметтерді пайдамен сатудан түсетін іс
жүзіндегі пайдасы
01            Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
пайдасының үлесі
02            Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар
пайдасының үлесі
2                Заңды тұлғалардан және қаржы мекемелерінен
түсетін салыққа жатпайтын түсімдер
01            Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
кірісінен түсетін түсімдер
02            Қазақстан Республикасы Үкіметінің депозиттері
бойынша алынған сыйақылар (мүдделер)
03            Республикалық меншік болып табылатын
акциялардың пакеттеріне дивидендтердің түсімі
04            Мемлекеттің сыртқы заемдар қаражатын екінші
деңгейдегі банктер шоттарына орналастырудан
түсетін сыйақылар (мүдделер)

05 01.01.2002 Поступления от реализации конфискованного
имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в
установленном порядке в республиканскую
собственность, в том числе товаров
и транспортных средств, оформленных в таможенном
режиме отказа в пользу государства
06            Вознаграждения от государственных эмиссионных
ценных бумаг, приобретенных на
организованном рынке ценных бумаг
07 01.01.2002 Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление государственных кредитов
правительствам иностранных государств
08 01.01.2002 Поступления от аренды земельных участков
09 01.01.2002 Вознаграждения по кредитам, выделяемым из
местного бюджета для осуществления региональных
инвестиционных программ за счет средств,
заимствованных местными исполнительными органами
на эти цели
11            Плата за предоставление в пользование информации
о недрах
12 01.01.2002 Поступления от продажи имущества, принадлежащего
государственным учреждениям, финансируемым из
республиканского бюджета
13            Поступления доходов от государственных лотерей,
кроме доходов от лотерей, проводимых по
решениям местных представительных органов
14 01.01.2002 Поступления от реализации бесхозяйного
имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в
установленном порядке в коммунальную
собственность, безнадзорных животных, находок, а
также имущества, перешедшего по праву
наследования к государству
15            Поступление дивидендов на пакеты акций,
являющихся коммунальной собственностью
17            Поступления доходов от государственных лотерей,
проводимых по решениям местных представительных
органов
18 01.01.2002 Поступления от продажи имущества, принадлежащего
государственным учреждениям, финансируемым из
местного бюджета
20 01.01.2002 Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из республиканского
бюджета нижестоящим бюджетам
21 01.01.2002 Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из республиканского
бюджета юридическим и физическим лицам
22 01.01.2002 Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из местного бюджета
юридическим и физическим лицам
23 01.01.2002 Плата за размещение в полосе отвода
государственных автомобильных дорог
республиканского значения объектов сервиса и
рекламы
24 01.01.2002 Плата за размещение в полосе отвода
государственных автомобильных дорог местного
значения объектов сервиса и рекламы
25 01.01.2002 Поступления от реализации вооружения и военной
техники
26            Поступления арендной платы за пользование
военными полигонами
27            Поступления арендной платы за пользование
комплексом "Байконур"
28            Поступления от аренды имущества республиканской
собственности
29            Поступления от аренды имущества коммунальной
собственности

05 01.01.2002 Тәркіленген мүлікті, белгіленген тәртіппен
республикалық меншікке өтеусіз өткен мүлікті
сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде
кедендік бас тарту режимінде мемлекеттің
пайдасына ресімделген тауарлар мен көлік
құралдары
06            Бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында
сатып алынған мемлекеттік эмиссиялық бағалы
қағаздардан алынған сыйақылар
07 01.01.2002 Шет мемлекеттердің үкіметтеріне мемлекеттік
несиелер берілгені үшін алынған сыйақылар
(мүдделер)
08 01.01.2002 Жер учаскелерін жалға беруден түскен түсімдер
09 01.01.2002 Аймақтық инвестициялық бағдарламаларды жүзеге
асыру үшін жергілікті атқарушы органдардың
осы мақсаттарға қарызға алынған қаражаттың
есебінен жергілікті бюджеттен бөлінетін
несиелер бойынша сыйақылар
11            Жер қойнауы туралы ақпараттың пайдалануға
берілгені үшін ақы
12 01.01.2002 Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелерге тиесілі мүлікті
сатудан түсетін түсімдер
13            Жергілікті өкілді органдардың шешімдері
бойынша өткізілетін лотереялардан түсетін
кірістерден басқа, мемлекеттік лотереялардан
түсетін кірістердің түсімі
14 01.01.2002 Иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен
коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті,
қадағалаусыз жануарларды, олжаларды,
сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша
мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын
түсімдер
15            Коммуналдық меншік болып табылатын
акциялардың пакетіне дивидендтердің түсуі
17            Жергілікті өкілді органдардың шешімдері
бойынша өткізілетін мемлекеттік лотереялардан
түсетін кірістердің түсімі
18 01.01.2002 Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелерге тиесілі мүлікті
сатудан алынатын түсімдер
20 01.01.2002 Республикалық бюджеттен төменгі деңгейдегі
бюджеттерге несиелер бергені үшін алынған
сыйақылар (мүдделер)
21 01.01.2002 Республикалық бюджеттен заңды және жеке
тұлғаларға несиелер берілгені үшін алынған
сыйақылар (мүдделер)
22 01.01.2002 Жергілікті бюджеттен заңды және жеке
тұлғаларға несиелер бергені үшін алынған
сыйақылар (мүдделер)
23 01.01.2002 Республикалық маңызы бар мемлекеттік
автомобиль жолдарының жиегінде сервис және
жарнама объектілерін орналастырғаны үшін ақы
төлеу
24 01.01.2002 Жергілікті маңызы бар мемлекеттік автомобиль
жолдарының жиегінде сервис және жарнама
объектілерін орналастырғаны үшін ақы төлеу
25 01.01.2002 Қару-жарақ пен әскери техниканы сатудан
түсетін түсімдер
26            Әскери полигондарды пайдаланғаны үшін
жалгерлік төлемнен түсетін түсімдер
27            "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін
жалгерлік төлемнен түсетін түсімдер
28            Республикалық меншік мүлкін жалға беруден
түсетін түсімдер
29            Коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден
түсетін түсімдер

30 01.01.2002 Поступления дебиторской, депонентской
задолженности государственных учреждений,
финансируемых из республиканского бюджета
31 01.01.2002 Поступления дебиторской, депонентской
задолженности государственных учреждений,
финансирующихся из местного бюджета
32 01.01.2002 Возврат неиспользованных средств, ранее
полученных из республиканского бюджета
33 01.01.2002 Возврат неиспользованных средств, ранее
полученных из местного бюджета
34 01.01.2002 Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из республиканского
бюджета за счет правительственных внешних займов
35 01.01.2003 Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из республиканского
бюджета в рамках софинансирования инвестиционных
проектов
36 01.01.2002 Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление ретроактивных кредитов
3                 Прочие доходы от предпринимательской
деятельности и собственности
01            Поступления от возмещения потерь
сельскохозяйственного и лесохозяйственного
производства при изъятии сельскохозяйственных и
лесных угодий для использования их в целях,
не связанных с ведением сельского и лесного
хозяйства
02            Поступления от реализации услуг, предоставляемых
государственными учреждениями, финансируемыми из
республиканского бюджета
03            Поступления от реализации услуг, предоставляемых
государственными учреждениями, финансируемыми из
местного бюджета
04            Плата за продажу права аренды земельных участков
05            Поступления за предоставление услуг
междугородней и международной связи
02                    Административные сборы и платежи, доходы от
некоммерческих и сопутствующих продаж
1                 Административные сборы
03 23.07.2002 Поступления от организаций за работы и услуги,
выполняемые лицами, подвергшимися
административному аресту
04 01.01.2002 Плата за государственную регистрацию прав на
недвижимое имущество и сделок с ним
07 01.01.2002 Плата за выдачу паспортов и удостоверений
личности граждан Республики Казахстан
08 01.01.2002 Поступления от реализации услуг, предоставляемых
государственными учреждениями, финансируемыми из
республиканского бюджета
09            Поступления удержаний из заработной платы
осужденных к исправительным работам
10 01.01.2002 Единовременные сборы за выдачу разрешений в
сфере оборота оружия
12 01.01.2002 Плата за загрязнение окружающей среды
13            Плата за регистрацию залога движимого имущества
18 01.01.2002 Поступления от реализации услуг, предоставляемых
государственными учреждениями, финансируемыми из
местного бюджета
2                 Государственная пошлина

30 01.01.2002 Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелердің дебиторлық,
депоненттік берешегінің түсуі
31 01.01.2002 Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелердің дебиторлық,
депоненттік берешегінің түсуі
32 01.01.2002 Бұрын республикалық бюджеттен алынған,
пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
33 01.01.2002 Бұрын жергілікті бюджеттен алынған,
пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
34 01.01.2002 Үкіметтің сыртқы заемдары есебінен
республикалық бюджеттен несиелер бергені үшін
алынған сыйақылар (мүдделер)
35 01.01.2003 Инвестициялық жобаларды бірлесіп қаржыландыру
шеңберінде республикалық бюджеттен несиелер
бергені үшін алынған сыйақылар (мүдделер)
36 01.01.2002 Ретроактивтік несиелерді бергені үшін
алынған сыйақылар (мүдделер)
3                Кәсіпкерлік қызмет пен меншіктен түсетін
басқа да кірістер
01            Ауыл шаруашылық және орман алқаптарын ауыл
және орман шаруашылықтарын жүргізуге
байланысты емес мақсаттарға пайдалану үшін
алған кезде ауыл шаруашылығы және орман
шаруашылығы өндірістерінің зияндарын өтеуден
түсетін түсімдер
02            Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді
сатудан түсетін түсімдер
03            Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді
сатудан түсетін түсімдер
04            Жер учаскесін жалға беру құқығын сатқаны үшін
төлем
05            Қалааралық және халықаралық байланыс қызметін
ұсынғанынан түсетін түсімдер
02                  Әкімшілік алымдар мен төлемдер, коммерциялық
емес және ілеспе саудадан алынатын кірістер
1                Әкімшілік алымдар
03 23.07.2002 Әкімшілік қамауға алынған адамдар орындаған
жұмыстар, қызметтер үшін ұйымдардан түсетін
түсімдер
04 01.01.2002 Жылжымайтын мүлік және онымен жасалатын
мәмілелер құқығын мемлекеттік тіркеу ақысы
07 01.01.2002 Қазақстан Республикасының азаматтарына
төлқұжаттар мен жеке куәліктер берілгені үшін
төленетін төлем
08 01.01.2002 Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді
сатудан түсетін түсімдер
09            Түзету жұмыстарына сотталғандардың
жалақысынан ұсталатын түсімдер
10 01.01.2002 Қару айналымы саласында рұқсаттар беру үшін
біржолғы алымдар
12 01.01.2002 Қоршаған ортаны ластағаны үшін төленетін төлем
13            Жылжымалы мүліктің кепілін тіркегені үшін ақы
18 01.01.2002 Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді
сатудан түсетін түсімдер
2                Мемлекеттік баж

01 01.01.2002 Консульские сборы
02 01.01.2002 Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых
в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб)
по делам особого производства, с кассационных
жалоб, а также за выдачу судом копий
(дубликатов) документов
03 01.01.2002 Государственная пошлина, взимаемая за совершение
нотариальных действий, а также за выдачу
копий (дубликатов) нотариально удостоверенных
документов
04 01.01.2002 Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию актов гражданского состояния, а
также за выдачу повторных свидетельств о
регистрации актов гражданского состояния и
свидетельств в связи с изменением, дополнением,
исправлением и восстановлением
05 01.01.2002 Государственная пошлина, взимаемая за оформление
документов на право выезда за границу и
приглашение в Республику Казахстан лиц из других
государств, а также за внесение изменений в эти
документы
06 01.01.2002 Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
визы к паспортам иностранцев или заменяющим их
документам на право выезда из Республики
Казахстан и въезда в Республику Казахстан
07 01.01.2002 Государственная пошлина, взимаемая за оформление
документов о приобретении гражданства
Республики Казахстан и прекращении гражданства
Республики Казахстан
08 01.01.2002 Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию места жительства
09 01.01.2002 Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
разрешений на право охоты
10 01.01.2002 Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию и перерегистрацию гражданского
оружия (за исключением холодного охотничьего,
пневматического и газовых аэрозольных
устройств)
3                  Прочие платежи и доходы от некоммерческих и
сопутствующих продаж
03            Поступления денег от проведения государственных
закупок, организуемых государственными
учреждениями, финансируемыми из республиканского
бюджета
04            Поступления денег от проведения государственных
закупок, организуемых государственными
учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
05            Поступления от реализации конфискованного
имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в
установленном порядке в республиканскую
собственность, в том числе товаров и
транспортных средств, оформленных в таможенном
режиме отказа в пользу государства
06            Поступления от реализации бесхозяйного
имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в
установленном порядке в коммунальную
собственность, безнадзорных животных, находок, а
также имущества, перешедшего по праву
наследования к государству
03                    Поступления по штрафам и санкциям
1                 Поступления по штрафам и санкциям
01            Административные штрафы и санкции, взимаемые
центральными государственными органами, их
территориальными подразделениями
02            Поступления платы от лиц, помещенных в
медицинские вытрезвители

01 01.01.2002 Консулдық алымдар
02 01.01.2002 Сотқа берілетін қуыну өтініштерінен, айрықша
өндіріс істері жөніндегі өтініштерден
(шағымдардан), кассациялық шағымдардан,
сондай-ақ соттың құжаттардың көшірмесін
(телнұсқасын) бергені үшін алынатын
мемлекеттік баж
03 01.01.2002 Нотариалды іс-әрекеттер жасағаны үшін,
сондай-ақ нотариалды расталған құжаттардың
көшірмесін (телнұсқаларын) бергені үшін
алынатын мемлекеттік баж
04 01.01.2002 Азаматтық хал-ахуал актілерін тіркегені үшін,
сондай-ақ азаматтық хал-ахуал актілерін және
өзгеруіне, толықтырылуына, түзетілуіне және
қалпына келтірілуіне байланысты куәліктерді
тіркеу туралы куәліктерді қайта бергені үшін
алынатын мемлекеттік баж
05 01.01.2002 Шетелге шығу құқығына арналған құжаттарды
ресімдегені және басқа мемлекеттердің
адамдарын Қазақстан Республикасына шақырғаны
үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер
енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
06 01.01.2002 Шетелдіктердің төлқұжаттарына немесе олардың
орнын алмастыратын құжаттарына Қазақстан
Республикасынан кету және Қазақстан
Республикасына келу құқығына виза бергені
үшін алынатын мемлекеттік баж
07 01.01.2002 Қазақстан Республикасының азаматтығын
алғандығы және Қазақстан Республикасының
азаматтығын тоқтатқандығы туралы құжаттарды
ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
08 01.01.2002 Тұрғылықты мекенді тіркегені үшін алынатын
мемлекеттік баж
09 01.01.2002 Аң аулау құқығына рұқсат бергені үшін
алынатын мемлекеттік баж
10 01.01.2002 Азаматтық қаруды (суық аң аулау,
пневматикалық және газды-аэрозольды
қондырғыларды қоспағанда) тіркегені және
қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
3                Коммерциялық емес және ілеспе саудадан
алынатын басқа да төлемдер мен кірістер
03            Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын
мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін
ақшаның түсімі
04            Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын
мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін
ақшаның түсімі
05            Тәркіленген мүлікті, белгіленген тәртіппен
республикалық меншікке өтеусіз өткен мүлікті,
оның ішінде кедендік бас тарту режимінде
мемлекеттің пайдасына ресімделген тауарлар
мен көлік құралдарын сатудан түсетін түсімдер
06            Иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен
коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті,
қадағалаусыз жануарларды, олжаларды,
сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша
мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын
түсімдер
03                  Айыппұлдар мен санкциялардан түсетін түсімдер
1                Айыппұлдар мен санкциялар бойынша түсетін
түсімдер
01            Орталық мемлекеттік органдар, олардың
аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік
айыппұлдар мен санкциялар
02            Медициналық айықтырғыштарда орналастырылған
адамдардан түсетін төлемдер

03 20.06.2003 Поступление суммы дохода, полученного от
реализации продукции, работ и услуг, не
соответствующих требованиям стандартов и правил
сертификации
04            Поступление изъятых доходов, полученных от
безлицензионной деятельности, в отношении
которой установлен лицензионный порядок, за
исключением доходов, полученных от деятельности
казино, тотализаторов и игорного бизнеса
05 01.01.2002 Поступление сумм штрафов за вывоз продукции без
лицензии
06            Исполнительская санкция
07            Поступление сумм санкций, применяемых к банкам
второго уровня за нарушение экономических
нормативов и сроков предоставления
статистической отчетности, установленных
Hациональным Банком Республики Казахстан
08 01.01.2003 Поступление сумм санкций, применяемых к банкам
второго уровня за несвоевременное зачисление
заработной платы на счета по вкладам
09            Поступление от банков или организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских
операций, сумм пени и штрафов за
несвоевременное исполнение норм налогового
законодательства
10            Штрафы за нарушение законодательства об охране
окружающей среды
11            Административные штрафы и санкции, взимаемые
местными государственными органами
12            Прочие санкции и штрафы, взимаемые
государственными учреждениями, финансируемыми из
республиканского бюджета
13            Прочие санкции и штрафы, взимаемые
государственными учреждениями, финансируемыми из
местного бюджета
14            Поступление изъятых доходов, полученных от
безлицензионной деятельности казино,
тотализаторов и игорного бизнеса, в отношении
которой установлен лицензионный порядок
15            Поступление изъятых доходов частных
предпринимателей, полученных от деятельности без
государственной регистрации
16            Поступления доходов, полученные в результате
нарушения антимонопольного законодательства
04                    Вознаграждения (интересы) по кредитам
1                 Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из республиканского
бюджета юридическим лицам
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
в рамках программы организации лизинга
02            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для софинансирования инвестиционных проектов
03            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
в рамках программного займа АБР для
сельскохозяйственного сектора
04            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
АО "Эксимбанк Казахстан" для финансирования
инвестиционных проектов
05            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
на производство животноводческой продукции
и ее закуп
06            Вознаграждения (интересы) по прочим кредитам
07            Вознаграждения по кредитам, выданным на развитие
малого предпринимательства
08            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
в рамках лизинга оборудования для предприятий по
переработке продукции
09            Вознаграждения (интересы) по кредитам,
выданным на сельскохозяйственное производство
через систему сельских кредитных товариществ
2                 Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из республиканского бюджета физическим лицам
через финансовых агентов Правительства
Республики Казахстан
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
в рамках программы жилищного строительства
и приобретения жилья
3                 Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из республиканского бюджета местным
исполнительным органам
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из республиканского бюджета местным
исполнительным органам
02 01.01.2003 Вознаграждения (интересы) по семенной ссуде,
выданной на организацию посевной компании 1999
года
03            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
на иные цели
4                 Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из республиканского бюджета за счет средств
правительственных внешних займов юридическим
лицам
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта технической помощи
02            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта развития предприятий и
финансового сектора
03            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта поддержки малого и
среднего бизнеса
04            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта постприватизационной
поддержки сельского хозяйства
05            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта технической помощи
нефтяной отрасли
06            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта строительства
международного аэропорта в городе Астане
07            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта усовершенствования
ирригационных и дренажных систем
5                 Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из республиканского бюджета за счет средств
правительственных внешних займов местным
исполнительным органам
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта развития городского
транспорта
02            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта водоснабжения и
санитарии города Атырау
03            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта реконструкции системы
водоснабжения и водоотведения города Алматы
04            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта совершенствования
управления водными ресурсами и восстановления
земель
6                 Вознаграждения (интересы) по оплаченным
юридическими лицами требованиям по
государственным гарантиям
01            Вознаграждения (интересы) по оплаченным
юридическими лицами требованиям по
государственным гарантиям
7                 Вознаграждения (интересы) по внешним кредитам,
выданным правительствам иностранных
государств
01            Вознаграждения (интересы) по внешним кредитам,
выданным правительствам иностранных
государств
8                 Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из местного бюджета юридическим лицам
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для развития малого предпринимательства
02            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
сельхозтоваропроизводителям
03            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для поддержки и развития отраслей экономики
04            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
на местные инвестиционные проекты
05            Вознаграждения (интересы) по прочим кредитам
05                    Прочие неналоговые поступления
1                 Прочие неналоговые поступления
01            Hевыясненные поступления
02            Доля Республики Казахстан при распределении
дополнительной и добавочной пошлин
04            Поступление сумм от добровольной сдачи или
взыскания незаконно полученного имущества или
стоимости незаконно предоставленных услуг лицам,
уполномоченным на выполнение государственных
функций, или лицам, приравненным к ним
05            Средства, полученные от природопользователей по
искам о возмещении вреда, средства от
реализации конфискованных орудий охоты и
рыболовства, незаконно добытой продукции
06            Возмещение осужденными к лишению свободы
стоимости питания, вещевого имущества и
коммунально-бытовых, лечебно-профилактических
услуг, ущерба, причиненного государству,
исправительному учреждению, дополнительных
затрат, связанных с пресечением побега
09            Прочие неналоговые поступления в республиканский
бюджет
10            Прочие неналоговые поступления в местный бюджет
11            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по корпоративному
подоходному налогу с юридических лиц-
организаций сырьевого сектора
12            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по корпоративному
подоходному налогу с юридических лиц-резидентов,
удерживаемый у источника выплаты организациями
сырьевого сектора
13            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по корпоративному
подоходному налогу с юридических лиц-
нерезидентов, удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора
14            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по налогу на
добавленную стоимость от организаций
сырьевого сектора
15            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по налогу на
сверхприбыль от организаций сырьевого сектора
16            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по бонусам от
организаций сырьевого сектора
17            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по роялти от
организаций сырьевого сектора
18            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по доле Республики
Казахстан по разделу продукции по заключенным
контрактам от организаций сырьевого сектора

03 20.06.2003 Стандарттар мен сертификаттау ережелерінің
талаптарына сәйкес келмейтін өнімдерді,
жұмыстарды және қызметтерді сатудан алынған
кірістер сомасының түсімі
04            Казино, тотализаторлар және ойын бизнесі
қызметінен алынған кірістерді қоспағанда,
өзіне қатысты лицензиялық тәртіп белгіленген
лицензиясыз қызметтен түскен кірістерді
алудан түсім
05 01.01.2002 Лицензиясыз өнімдерді әкеткені үшін айыппұл
сомаларының түсімі
06            Атқарушылық санкция
07            Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
белгілеген экономикалық нормативтерді және
статистикалық есептілікті берудің мерзімдерін
бұзғаны үшін екінші деңгейдегі банктерге
қолданылатын санкциялар сомаларының түсімі
08 01.01.2003 Салымдар бойынша шоттарға жалақыларды уақтылы
есептемегені үшін екінші деңгейдегі банктерге
қолданылатын санкциялар сомаларының түсімі
09            Салық заңнамасы нормаларын уақтылы
орындамағаны үшін банктерден немесе банк
операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардан өсімпұл және айыппұл
сомаларының түсуі
10            Қоршаған ортаны қорғау туралы заңдарды
бұзғаны үшін төленетін айыппұлдар
11            Жергілікті мемлекеттік органдар салатын
әкімшілік айыппұлдар мен санкциялар
12            Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер салатын басқа да
санкциялар мен айыппұлдар
13            Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер алатын басқа да
санкциялар мен айыппұлдар
14            Оған қатысты лицензиялық тәртіп белгіленген
казино, тотализаторлар және ойын бизнесінің
лицензиясыз қызметінен алынған кірістерді алу
15            Жеке кәсіпкерлердің мемлекеттік тіркеусіз
қызметінен алынған кірістердің түсуі
16            Монополияға қарсы заңдарды бұзу нәтижесінде
алынған аударылған кірістер
04                  Кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
1                Заңды тұлғаларға республикалық бюджеттен
кредиттер бергені үшін алынған сыйақылар
(мүдделер)
01            Лизингті ұйымдастыру бағдарламасының
шеңберінде берілген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
02            Инвестициялық жобаларды бірлесіп қаржыландыру
үшін берілген кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
03            АДБ бағдарламалық заемы шеңберінде ауыл
шаруашылық секторы үшін берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
04            "Эксимбанк Қазақстан" АҚ-на инвестициялық
жобаларды қаржыландыру үшін берілген
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
05            Мал шаруашылығы өнімдерін шығаруға және сатып
алуға берілген кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
06            Басқа да кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
07            Шағын кәсіпкерлікті дамытуға берілген
кредиттер бойынша сыйақы
08            Өнім өңдеу кәсіпорындары үшін жабдық лизингі
шеңберінде берілген кредиттер бойынша сыйақы
(мүдделер)
09            Ауылдық кредиттік серіктестері жүйесі арқылы
ауыл шаруашылығы өндірісінің кредиттері
бойынша сыйақылар (мүдделер)
2                Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаржы
агенттері арқылы жеке тұлғаларға
республикалық бюджеттен берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
01            Тұрғын үй құрылысы және тұрғын үй сатып алу
бағдарламасының шеңберінде берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
3                Жергілікті атқарушы органдарға республикалық
бюджеттен берілген несиелер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам,
выданным на организацию проведения
весенне-полевых и уборочных работ
02 01.01.2003 1999 жылдың егіс науқанын ұйымдастыруға
берілген тұқымдық қарыз бойынша сыйақылар
(мүдделер)
03            Басқа да мақсаттарға берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
4                Заңды тұлғаларға үкіметтік сыртқы заемдардың
қаражаты есебінен республикалық бюджеттен
берілген кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
01            Техникалық көмек жобасын іске асыру үшін
берілген кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
02            Кәсіпорындар мен қаржы секторын дамыту
жобасын іске асыру үшін берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
03            Шағын және орта бизнесті қолдау жобасын іске
асыру үшін берілген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
04            Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі
қолдау жобасын іске асыру үшін берілген
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
05            Мұнай саласына техникалық көмек көрсету
жобасын іске асыру үшін берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
06            Астана қаласында халықаралық әуежай салу
жобасын іске асыру үшін берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
07            Жерді суландыру және дренаж жүйелерін
жетілдіру жобасын іске асыру үшін берілген
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
5                Жергілікті атқарушы органдарға үкіметтік
сыртқы заемдардың қаражаты есебінен
республикалық бюджеттен берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
01            Қала көлігін дамыту жобасын іске асыру үшін
берілген кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
02            Атырау қаласын сумен жабдықтау және оның
санитариясы жобасын іске асыру үшін берілген
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
03            Алматы қаласын сумен жабдықтау және одан суды
бұру жүйесін қайта жаңарту жобасын іске асыру
үшін берілген несиелер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
04            Су ресурстарын басқаруды жетілдіру және
жерлерді қалпына келтіру жобасын іске асыру
үшін берілген несиелер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
6                Заңды тұлғалар төлеген мемлекеттік
кепілдіктер бойынша талаптар бойынша
сыйақылар (мүдделер)
01            Заңды тұлғалар төлеген мемлекеттік
кепілдіктердің талаптары бойынша сыйақылар
(мүдделер)
7                Шет мемлекеттердің үкіметтеріне берілген
сыртқы кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01            Шет мемлекеттердің үкіметтеріне берілген
сыртқы кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
8                Жергілікті бюджеттен заңды тұлғаларға
берілген несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01            Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін берілген
несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
02            Ауыл шаруашылық тауар өндірушілеріне берілген
несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
03            Экономика салаларын қолдау және дамыту үшін
берілген несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
04            Жергілікті инвестициялық жобаларға берілген
несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
05            Өзге де несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
05                  Салыққа жатпайтын басқа да түсімдер
1                Салыққа жатпайтын басқа да түсімдер
01            Анықталмаған түсімдер
02            Қосымша және үстеме баждарды бөлу кезіндегі
Қазақстан Республикасының үлесі
04            Заңсыз алынған мүлікті еркімен тапсырудан
немесе өндіріп алудан немесе мемлекеттік
функцияларды орындауға уәкілеттік берілген
тұлғаларға немесе оларға теңестірілген
тұлғаларға заңсыз көрсетілген қызметтердің
құнынан алынатын сомалардың түсімі
05            Табиғатты пайдаланушылардан келтірілген
зиянның орнын толтыру туралы талаптар бойынша
алынған төлемдер, аңшылықтың және балық
аулаудың тәркіленген құралдарын, заңсыз
олжаланған өнімдерді сатудан түскен қаражат
06            Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың
тамақтың, заттай мүліктің және
коммуналдық-тұрмыстық, емдеу-алдын алу
қызметтерінің құнын, мемлекетке, түзеу
мекемесіне келтірілген залалды, қашып кетуге
жол бермеуге байланысты қосымша шығындарды
өтеуі
09            Республикалық бюджетке түсетін салыққа
жатпайтын басқа да түсімдер
10            Жергіліктік бюджетке түсетін салыққа
жатпайтын басқа да түсімдер
11            Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан
республикалық бюджеттің шикізат секторының
ұйымдары-заңды тұлғаларынан алынатын табыс
салығы бойынша шығындарын өтеу түрінде
түсімдер
12            Шикізат секторы ұйымдары төлем көзінен
ұсталатын, резидент заңды тұлғалардан
алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша
республикалық бюджеттің шығындарын өтеу
түрінде Қазақстан Республикасының Ұлттық
қорынан түсетін түсімдер
13            Шикізат секторы ұйымдары төлем көзінен
ұсталатын, резидент емес заңды тұлғалардан
алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша
республикалық бюджеттің шығындарын өтеу
түрінде Қазақстан Республикасының Ұлттық
қорынан түсетін түсімдер
14            Шикізат секторы ұйымдарынан алынатын қосылған
құн салығы бойынша республикалық бюджеттің
шығындарын өтеу түрінде Қазақстан
Республикасының Ұлттық қорынан түсетін
түсімдер
15            Шикізат секторы ұйымдарынан алынатын үстеме
пайдаға салынатын салық бойынша республикалық
бюджеттің шығындарын өтеу түрінде Қазақстан
Республикасының Ұлттық қорынан түсетін
түсімдер
16            Шикізат секторы ұйымдарынан алынатын бонустар
бойынша республикалық бюджеттің шығындарын
өтеу түрінде Қазақстан Республикасының Ұлттық
қорынан түсетін түсімдер
17            Шикізат секторы ұйымдарынан алынатын роялти
бойынша республикалық бюджеттің шығындарын
өтеу түрінде Қазақстан Республикасының Ұлттық
қорынан түсетін түсімдер
18            Шикізат секторы ұйымдарының жасалған
келісім-шарттар бойынша өнімдер бөлу
жөніндегі Қазақстан Республикасының үлесі
бойынша республикалық бюджеттің шығындарын
өтеу түрінде Қазақстан Республикасының Ұлттық
қорынан түсетін түсімдер

19 01.01.2002 Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь местного
бюджета по корпоративному подоходному налогу с
юридических лиц-организаций сырьевого сектора
20 01.01.2002 Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь местного
бюджета по корпоративному подоходному налогу с
юридических лиц-резидентов, удерживаемый у
источника выплаты организациями сырьевого
сектора
21 01.01.2002 Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь местного
бюджета по корпоративному подоходному налогу с
юридических лиц-нерезидентов, удерживаемый
у источника выплаты организациями сырьевого
сектора
22 01.01.2003 Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь местного
бюджета по доле Республики Казахстан по разделу
продукции по заключенным контрактам от
организаций сырьевого сектора
23            Поступления дебиторской, депонентской
задолженности государственных учреждений,
финансируемых из республиканского бюджета
24            Поступления дебиторской, депонентской
задолженности государственных учреждений,
финансирующихся из местного бюджета
25            Возврат неиспользованных средств, ранее
полученных из республиканского бюджета
26            Возврат неиспользованных средств, ранее
полученных из местного бюджета
3                         Доходы от операций с капиталом
01                    Продажа основного капитала
1                 Продажа основного капитала
03            Поступления от продажи имущества, закрепленного
за государственными учреждениями,
финансируемыми из местного бюджета
04            Поступления от продажи имущества, закрепленного
за государственными учреждениями,
финансируемыми из республиканского бюджета
05 01.01.2002 Поступления от реализации зерна, закупаемого для
самообеспечения регионов
06            Поступления от реализации вооружения и военной
техники
02                    Продажа товаров из государственных запасов
1                 Продажа товаров из государственных запасов
01            Поступления от погашения задолженности за
полученные товары из государственных резервов
02            Поступления от реализации сверхнормативных
запасов
03            Поступления от реализации зерна из
государственных ресурсов
04            Поступления от реализации материальных ценностей
мобилизационного резерва
03                    Продажа земли и нематериальных активов
1                 Продажа земли и нематериальных активов
02            Продажа нематериальных активов
03            Поступления от продажи земельных участков и
права постоянного землепользования
04            Поступления от продажи государством земельных
участков сельскохозяйственного назначения в
частную собственность
4                         Полученные официальные трансферты
01                    Трансферты из нижестоящих органов
государственного управления
2                 Трансферты из областных бюджетов, бюджетов
городов Астаны и Алматы
01            Текущие
02            Капитальные

19 01.01.2002 Заңды тұлғалардан - шикізат секторы
ұйымдарынан алынатын корпоративтік табыс
салығы бойынша жергілікті бюджеттің
шығындарын өтеу түрінде Қазақстан
Республикасының Ұлттық қорынан түсетін
түсімдер
20 01.01.2002 Шикізат секторы ұйымдары төлем көздерінен
ұсталатын, резидент заңды тұлғалардан
алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша
жергілікті бюджеттің шығындарын өтеу түрінде
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан
түсетін түсімдер
21 01.01.2002 Шикізат секторы ұйымдары төлем көздерінен
ұсталатын, резидент емес заңды тұлғалардан
алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша
жергілікті бюджеттің шығындарын өтеу түрінде
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан
түсетін түсімдер
22 01.01.2003 Шикізат секторы ұйымдарының жасалған
келісім-шарттар бойынша өнімдер бөлу
жөніндегі Қазақстан Республикасының үлесі
бойынша жергілікті бюджеттің шығындарын өтеу
түрінде Қазақстан Республикасының Ұлттық
қорынан түсетін түсімдер
23            Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелердің дебиторлық,
депоненттік берешегінің түсуі
24            Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелердің дебиторлық,
депоненттік берешегінің түсуі
25            Бұрын республикалық бюджеттен алынған,
пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
26            Бұрын жергілікті бюджеттен алынған,
пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
3                     Капиталмен жасалған операциялардан алынатын
кірістер
01                  Негізгі капиталды сату
1                Негізгі капиталды сату
03            Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті
сатудан түсетін түсімдер
04            Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті
сатудан түсетін түсімдер
05 01.01.2002 Аймақтардың өзін-өзі қамтуы үшін сатып
алынған астықты өткізуден түсімдер
06            Қару-жарақ пен әскери техниканы сатудан
түсетін түсімдер
02                  Мемлекеттік қорлардан тауарлар сату
1                Мемлекеттік қорлардан тауарлар сату
01            Мемлекеттік резервтерден алынған тауарлар
үшін берешектерді өтеуден түсетін түсімдер
02            Нормативтен тыс қорларды сатудан түсетін
түсімдер
03            Мемлекеттік ресурстардан астық сатудан
түсетін түсімдер
04        Жұмылдыру резервiнiң материалдық
құндылықтарын сатудан түсетiн түсiмдер
03                  Жерді және материалдық емес активтерді сату
1                Жерді және материалдық емес активтерді сату
02            Материалдық емес активтерді сату
03            Жер учаскелерін және тұрақты жерді пайдалану
құқығын сатудан түсетін түсімдер
04            Ауыл шаруашылығы бағытындағы жер учаскелерін
мемлекеттің меншікке сатудан түсетін түсімдері
4                     Алынған ресми трансферттер
01                  Төмен тұрған мемлекеттік басқару органдарынан
алынатын трансферттер
2                Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерінен алынатын
трансферттер
01            Ағымдағы
02            Күрделі

04 01.01.2004 Бюджетное изъятие из областного бюджета
Актюбинской области
06            Бюджетное изъятие из областного бюджета
Атырауской области
07 01.01.2002 Бюджетное изъятие из областного бюджета
Восточно-Казахстанской области
09 01.01.2004 Бюджетное изъятие из областного бюджета
Западно-Казахстанской области
10 01.01.2003 Бюджетное изъятие из областного бюджета
Карагандинской области
12 01.01.2004 Бюджетное изъятие из областного бюджета
Костанайской области
13            Бюджетное изъятие из областного бюджета
Мангистауской области
14 01.01.2004 Бюджетное изъятие из областного бюджета
Павлодарской области
17            Бюджетное изъятие из бюджета города Алматы
18            Бюджетное изъятие из бюджета города Астаны
3                 Трансферты из районных (городских) бюджетов
01            Текущие
02            Капитальные
03            Бюджетное изъятие из районных (городских)
бюджетов
02                    Трансферты из вышестоящих органов
государственного управления
1                 Трансферты из республиканского бюджета
01            Текущие
02            Капитальные
03            Субвенции
04            Целевые инвестиционные трансферты
2                 Трансферты из областного бюджета
01            Текущие
02            Капитальные
03            Субвенции
04            Целевые инвестиционные трансферты
09                    Из прочих источников
1                 Гранты
01 01.01.2002 Проведение геолого-геофизических исследований
02 01.01.2002 Пилотный проект "Водоснабжение Казалинска/
Новоказалинска Кызылординской области"
03 01.01.2002 Реабилитация и управление окружающей средой
бассейнов рек Нура и Ишим
04 01.01.2002 Трансграничный проект "Сохранение
биоразнообразия Западного Тянь-Шаня"
05 01.01.2002 Улучшение работы водоканалов городов Караганда,
Темиртау, Кокшетау
06 01.01.2002 Разработка системы управления водными ресурсами
бассейнов рек Нура и Ишим
07 01.01.2002 Гранты в республиканский бюджет
08 01.01.2002 Гранты в местный бюджет
9                 Прочие трансферты
01 01.01.2002 Текущие трансферты в республиканский бюджет
02 01.01.2002 Капитальные трансферты в республиканский бюджет
03 01.01.2002 Текущие трансферты в местный бюджет
04 01.01.2002 Капитальные трансферты в местный бюджет
05            Целевые трансферты в республиканский бюджет из
Национального фонда Республики Казахстан
06            Целевые трансферты в местный бюджет из
Национального фонда Республики Казахстан
5                         Возврат кредитов
01                    Возврат внутренних кредитов
1                 Возврат кредитов, выданных из республиканского
бюджета юридическим лицам
01            Возврат кредитов, выданных в рамках программы
организации лизинга
02            Возврат кредитов, выданных РГП "Реабилитационный
фонд" на санацию и реабилитацию
неплатежеспособных предприятий
03            Возврат кредитов, выданных АО "Эксимбанк
Казахстан" для финансирования высокоэффективных
инвестиционных проектов
04            Возврат централизованных (директивных) кредитов,
переданных АО "Фонд финансовой поддержки
сельского хозяйства"
05            Возврат кредитов, выданных на основе
ретроактивного кредитования
06            Возврат кредитов, выданных на
сельскохозяйственное производство через
систему сельских кредитных товариществ
07            Возврат кредитов, выданных на производство
животноводческой продукции и ее закуп
08            Возврат просроченной задолженности по
директивным кредитам
09            Возврат просроченной задолженности по кредитам,
выданным по результатам внутриреспубликанского
зачета
10            Возврат просроченной задолженности по кредитам,
выданным на пополнение собственных оборотных
средств
11            Возврат кредитов, выданных за счет средств Фонда
преобразования экономики
12            Возврат кредитов, выданных для софинансирования
сельскохозяйственных проектов
13            Возврат кредитов, выданных для софинансирования
инвестиционных проектов
14            Возврат кредитов, выданных в рамках программного
займа АБР для сельскохозяйственного сектора
15            Возврат прочих кредитов
16            Возврат кредитов, выданных на развитие малого
предпринимательства
17            Возврат кредитов, выданных в рамках лизинга
оборудования для предприятий по переработке
продукции
18            Возврат кредитов, предоставленных юридическим
лицам, обеспечивающим сельхозтоваро-
производителей информационно-консультационными
услугами
2                 Возврат кредитов, выданных из республиканского
бюджета физическим лицам через финансовых
агентов Правительства Республики Казахстан
01            Возврат государственных образовательных кредитов
02            Возврат государственных студенческих кредитов
03            Возврат кредитов, выданных в рамках программы
жилищного строительства и приобретения жилья
3                 Возврат кредитов, выданных из республиканского
бюджета местным исполнительным органам
01            Возврат кредитов, выданных на организацию
проведения весенне-полевых и уборочных работ
02            Возврат кредитов, выданных на покрытие кассового
разрыва
03            Возврат кредитов, выданных бюджету Актюбинской
области на подготовку к осенне-зимнему
периоду г.Актюбинска
04            Возврат кредитов, выданных бюджету
Карагандинской области на ремонт и
реконструкцию объектов водоснабжения и
теплоснабжения, приобретение топлива для
теплоисточников западного района г.Темиртау
05 01.01.2003 Возврат семенной ссуды, выданной на организацию
посевной компании 1999 года
06            Возврат кредитов, выданных для софинансирования
инвестиционных проектов
07            Возврат кредитов, выданных на иные цели
4                 Возврат кредитов, выданных из республиканского
бюджета за счет средств правительственных
внешних займов юридическим лицам
01            Возврат кредитов, выданных для реализации
проекта технической помощи
02            Возврат кредитов, выданных для реализации
проекта развития предприятий и финансового
сектора
03            Возврат кредитов, выданных для реализации
проекта поддержки малого и среднего бизнеса
04            Возврат кредитов, выданных для реализации
проекта постприватизационной поддержки сельского
хозяйства
05            Возврат кредитов, выданных для реализации
проекта технической помощи нефтяной отрасли
06            Возврат кредитов, выданных для реализации
проекта строительства международного аэропорта в
г.Астане
07            Возврат кредитов, выданных для реализации
проекта усовершенствования ирригационных и
дренажных систем
5                 Возврат кредитов, выданных из республиканского
бюджета за счет средств правительственных
внешних займов местным исполнительным органам
01            Возврат кредитов, выданных для реализации
проекта развития городского транспорта
02            Возврат кредитов, выданных для реализации
проекта водоснабжения и санитарии города Атырау
03            Возврат кредитов, выданных для реализации
проекта реконструкции системы водоснабжения и
водоотведения г.Алматы
04            Возврат кредитов, выданных для реализации
проекта совершенствования управления водными
ресурсами и восстановления земель
6                 Возврат кредитов, выданных из местного бюджета
юридическим лицам
01            Возврат просроченной задолженности по
директивным кредитам
02            Возврат кредитов, выданных для развития малого
предпринимательства
03            Возврат кредитов, выданных
сельхозтоваропроизводителям
04            Возврат кредитов, выданных для поддержки и
развития отраслей экономики
05            Возврат кредитов, выданных на местные
инвестиционные проекты
06            Возврат прочих кредитов
7                 Возврат местными исполнительными органами
районов, городов кредитов, выданных из
областного бюджета
01            Возврат кредитов, выданных на покрытие кассового
разрыва
02                    Возврат требований по оплаченным государственным
гарантиям
1                 Возврат юридическими лицами требований по
оплаченным государственным гарантиям
01            Возврат требований по оплаченным государственным
гарантиям
02            Поступления от реализации имущества, полученного
или взысканного в пользу государства в счет
погашения задолженности по бюджетным кредитам, а
также бюджетным средствам, направленным
на исполнение обязательств по государственным
гарантиям
03                    Продажа государством принадлежащих ему акций за
пределами страны
1                 Продажа государством принадлежащих ему акций за
пределами страны
01            Продажа государством принадлежащих ему акций за
пределами страны
04                    Возврат внешних кредитов
1                 Возврат внешних кредитов, выданных
правительствам иностранных государств
01            Возврат внешних кредитов, выданных
правительствам иностранных государств
6                         Общее финансирование
01                    Внутреннее финансирование
2                 Долгосрочные государственные ценные бумаги
01            Долгосрочные государственные ценные бумаги,
выпущенные центральными исполнительными
органами
02            Долгосрочные государственные ценные бумаги,
выпущенные местными исполнительными органами
3                 Среднесрочные государственные ценные бумаги
02            Государственные среднесрочные казначейские
обязательства
03            Прочие среднесрочные государственные ценные
бумаги, выпущенные центральными
исполнительными органами
04            Прочие среднесрочные государственные ценные
бумаги, выпущенные местными исполнительными
органами
4                 Краткосрочные государственные ценные бумаги
01            Государственные краткосрочные казначейские
обязательства
02            Национальные сберегательные облигации
03            Прочие краткосрочные государственные ценные
бумаги, выпущенные центральными
исполнительными органами
04            Прочие краткосрочные государственные ценные
бумаги, выпущенные местными исполнительными
органами
5                 От банков второго уровня
01            Кредиты, получаемые республиканским бюджетом
02            Кредиты, получаемые местным бюджетом
6                 Прочее внутреннее финансирование
01            Кредиты из республиканского бюджета
02            Кредиты из областного бюджета
03            Кредиты из прочих источников, получаемые
республиканским бюджетом
04            Кредиты из прочих источников, получаемые местным
бюджетом
02                    Внешнее финансирование
1                 Кредиты от международных финансовых организаций
01            Кредиты от международных финансовых организаций
3                 Кредиты от иностранных государств
01            Кредиты от иностранных государств
4                 Кредиты от иностранных коммерческих банков и
фирм
01            Кредиты от иностранных коммерческих банков и
фирм
5                 Прочее внешнее заимствование
01            Государственные долговые обязательства,
размещенные на внешних рынках капиталов
09            Прочее
03                    Прочее финансирование
1                 Поступления от приватизации объектов
государственной собственности
01            Поступления от приватизации объектов
республиканской собственности
02            Поступления от приватизации объектов
коммунальной собственности
03            Поступления от приватизации государственного
имущества, находящегося в республиканской
собственности и относящегося к горнодобывающей и
обрабатывающей отраслям
2                 Поступления от продажи государственных
эмиссионных ценных бумаг на организованном рынке
ценных бумаг
01            Поступления от продажи государственных
эмиссионных ценных бумаг на организованном рынке
ценных бумаг
7                         Движение остатков бюджетных средств
01                    Остатки бюджетных средств
1                 Свободные остатки бюджетных средств на начало
финансового года
01            Свободные остатки бюджетных средств на начало
года
02            Свободные остатки бюджетных средств на начало
финансового года, направляемые на
финансирование дефицита бюджета
03            Свободные остатки бюджетных средств на конец
отчетного периода до 15 марта текущего года
2                 Остатки средств бюджета, направляемые на
финансирование инвестиционных проектов
01            Остатки бюджетных средств, направляемые на
финансирование инвестиционных проектов, на
начало финансового года
02            Остатки средств бюджета, направленные на
финансирование инвестиционных проектов
03            Остатки бюджетных средств, направляемые на
финансирование инвестиционных проектов, на конец
отчетного периода до 15 марта текущего года
3                 Остатки бюджетных средств

04 01.01.2004 Ақтөбе облысының облыстық бюджетінен алынатын
бюджеттік алу
06            Атырау облысының облыстық бюджетінен алынатын
бюджеттік алу
07 01.01.2002 Шығыс Қазақстан облысының облыстық бюджетінен
алынатын бюджеттік алу
09 01.01.2004 Батыс Қазақстан облысының облыстық бюджетінен
алынатын бюджеттік алу
10 01.01.2003 Қарағанды облысының облыстық бюджетінен
алынатын бюджеттік алу
12 01.01.2004 Қостанай облысының облыстық бюджетінен
алынатын бюджеттік алу
13            Маңғыстау облысының облыстық бюджетінен
алынатын бюджеттік алу
14 01.01.2004 Павлодар облысының облыстық бюджетінен
алынатын бюджеттік алу
17            Алматы қаласының бюджетінен алынатын
бюджеттік алу
18            Астана қаласының бюджетінен алынатын
бюджеттік алу
3                Аудандық (қалалық) бюджеттерден алынатын
трансферттер
01            Ағымдағы
02            Күрделі
03            Аудандық (қалалық) бюджеттерден бюджеттік алу
02                  Мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған
органдарынан түсетін трансферттер
1                Республикалық бюджеттен түсетін трансферттер
01            Ағымдағы
02            Күрделі
03            Субвенциялар
04            Мақсатты инвестициялық трансферттер
2                Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
01            Ағымдағы
02            Күрделі
03            Субвенциялар
04            Мақсатты инвестициялық трансферттер
09                  Өзге де көздерден
1                Гранттар
01 01.01.2002 Геологиялық-геофизикалық зерттеулер жүргізу
02 01.01.2002 "Қызылорда облысының Қазалыны/Жаңа Қазалыны
сумен жабдықтау" пилоттық жобасы
03 01.01.2002 Нұра және Есіл өзендері бассейндерінің
қоршаған ортасын оңалту және басқару
04 01.01.2002 "Батыс Тянь-Шань биоайрықшалығын сақтау"
трансшекаралық жобасы
05 01.01.2002 Қарағанды, Теміртау, Көкшетау қалалары су
арналарының жұмысын жақсарту
06 01.01.2002 Нұра мен Есіл өзендері бассейндерінің су
ресурстарын басқару жүйесін әзірлеу
07 01.01.2002 Республикалық бюджетке түсетін гранттар
08 01.01.2002 Жергілікті бюджетке түсетін гранттар
9                Өзге де трансферттер
01 01.01.2002 Республикалық бюджетке берілетін ағымдағы
трансферттер
02 01.01.2002 Республикалық бюджетке берілетін күрделі
трансферттер
03 01.01.2002 Жергілікті бюджетке берілетін ағымдағы
трансферттер
04 01.01.2002 Жергілікті бюджетке берілетін күрделі
трансферттер
05            Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан
республикалық бюджетке алынатын нысаналы
трансферттер
06            Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан
жергілікті бюджетке алынатын нысаналы
трансферттер
5                     Кредиттерді қайтару
01                  Ішкі кредиттерді қайтару
1                Заңды тұлғаларға республикалық бюджеттен
берілген кредиттерді қайтару
01            Лизингті ұйымдастыру бағдарламасы шеңберінде
берілген кредиттерді қайтару
02            Төлемге қабілетсіз кәсіпорындарды сауықтыруға
және оңалтуға "Медетші қор" РМК-ға берілген
кредиттерді қайтару
03            Тиімділігі жоғары инвестициялық жобаларды
қаржыландыру үшін "Эксимбанк Қазақстан" АҚ-на
берілген кредиттерді қайтару
04            "Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қоры"
АҚ-на берілген орталықтандырылған
(директивалық) кредиттерді қайтару
05            Ретроактивтік кредит беру негізінде берілген
кредиттерді қайтару
06            Ауылдық кредит серіктестіктерінің жүйесі
арқылы ауыл шаруашылығы өндірісіне берілген
кредиттерді қайтару
07            Малшаруашылық өнімдерін шығаруға және сатып
алуға берілген несиелерді қайтару
08            Директивалық кредиттер бойынша мерзімі өткен
берешекті қайтару
09            Ішкі республикалық есептеме нәтижелері
бойынша берілген кредиттер бойынша мерзімі
өткен берешекті қайтару
10            Меншікті айналым қаражатын толықтыруға
берілген кредиттер бойынша мерзімі өткен
берешекті қайтару
11            Экономиканы қайта құру қорының қаражаты
есебінен берілген кредиттерді қайтару
12            Ауыл шаруашылық жобаларын бірлесіп
қаржыландыру үшін берілген кредиттерді қайтару
13            Инвестициялық жобаларды бірлесіп қаржыландыру
үшін берілген кредиттерді қайтару
14            АДБ-нің бағдарламалық заемы шеңберінде ауыл
шаруашылығы секторына берілген кредиттерді
қайтару
15            Басқа да кредиттерді қайтару
16            Шағын кәсіпкерлікті дамытуға берілген
кредиттерді қайтару
17            Өнім өңдеу кәсіпорындары үшін жабдық лизингі
шеңберінде берілген кредиттерді қайтару
18            Ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін
ақпараттық-консультациялық қызмет
көрсетулермен қамтамсыз ететін заңды
тұлғаларға берілген кредиттерді қайтару
2                Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаржы
агенттері арқылы жеке тұлғаларға
республикалық бюджеттен берілген кредиттерді
қайтару
01            Мемлекеттік білім беру несиелерін қайтару
02            Мемлекеттік студенттік несиелерді қайтару
03            Тұрғын үй құрылысы және тұрғын үй сатып алу
бағдарламасы шеңберінде берілген кредиттерді
қайтару
3                Жергілікті атқарушы органдарға республикалық
бюджеттен берілген кредиттерді қайтару
01            Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын
ұйымдастыруға берілген кредиттерді қайтару
02            Кассалық алшақтықты жабуға берілген
кредиттерді қайтару
03            Ақтөбе қаласын күзгі-қысқы кезеңге дайындауға
Ақтөбе қаласының бюджетіне берілген
кредиттерді қайтару
04            Теміртау қаласының батыс ауданын сумен
жабдықтау және жылумен жабдықтау объектілерін
жөндеуге және қайта жаңартуға, жылу көздері
үшін отын сатып алуға Қарағанды облысының
бюджетіне берілген кредиттерді қайтару
05 01.01.2003 1999 жылдың егіс науқанын ұйымдастыруға
берілген тұқымдық қарызды қайтару
06            Инвестициялық жобаларды бірлесіп қаржыландыру
үшін берілген несиелерді қайтару
07            Басқа да мақсаттарға берілген несиелерді
қайтару
4                Заңды тұлғаларға үкіметтік сыртқы заемдардың
қаражаты есебінен республикалық бюджеттен
берілген кредиттерді қайтару
01            Техникалық көмек жобасын іске асыру үшін
берілген кредиттерді қайтару
02            Кәсіпорындарды және қаржы секторын дамыту
жобасын іске асыру үшін берілген несиелерді
қайтару
03            Шағын және орта бизнесті қолдау жобасын іске
асыру үшін берілген кредиттерді қайтару
04            Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі
қолдау жобасын іске асыру үшін берілген
несиелерді қайтару
05            Мұнай саласына техникалық көмек көрсету
жобасын іске асыру үшін берілген кредиттерді
қайтару
06            Астана қаласындағы халықаралық әуежай
құрылысы жобасын іске асыру үшін берілген
несиелерді қайтару
07            Жерді суландыру және дренаж жүйелерін
жетілдіру жобасын іске асыру үшін берілген
кредиттерді қайтару
5                Жергілікті атқарушы органдарға үкіметтік
сыртқы қарыздардың қаражаты есебінен
республикалық бюджеттен берілген кредиттерді
қайтару
01            Қала көлігін дамыту жобасын іске асыру үшін
берілген кредиттерді қайтару
02            Атырау қаласын сумен жабдықтау және
санитариясы жобасын іске асыру үшін берілген
несиелерді қайтару
03            Алматы қаласын сумен жабдықтау және одан суды
бұру жүйесін қайта жаңарту жобасын іске асыру
үшін берілген несиелерді қайтару
04            Су ресурстарын басқаруды сейілдіру және
жерлерді қалпына келтіру жобасын іске асыру
үшін берілген несиелер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
6                Заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен
берілген несиелерді қайтару
01            Директивалық несиелер бойынша мерзімі өткен
берешекті қайтару
02            Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін берілген
несиелерді қайтару
03            Ауылшаруашылық тауар өндірушілеріне берілген
несиелерді қайтару
04            Экономика салаларын қолдау және дамыту үшін
берілген несиелерді қайтару
05            Жергілікті инвестициялық жобаларға берілген
несиелерді қайтару
06            Басқа да несиелерді қайтару
7                Аудандардың, қалалардың жергілікті атқарушы
органдарының облыстық бюджеттен берілген
несиелерді қайтаруы
01            Кассалық алшақтықты жабуға берілген
несиелерді қайтару
02                  Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша
талаптарды қайтару
1                Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша
талаптарды заңды тұлғалардың қайтаруы
01            Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша
талаптарды қайтару
02            Бюджеттік несиелер, сондай-ақ мемлекеттік
кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға
бағытталған бюджеттік қаражат бойынша
берешекті өтеу есебіне мемлекет пайдасына
алынған не өндіріп алынған мүлікті сатудан
түсетін түсімдер
03                  Мемлекеттің елден тыс жерлердегі оған тиесілі
акцияларды сатуы
1                Мемлекеттің елден тыс жерлердегі оған тиесілі
акцияларды сатуы
01            Мемлекеттің елден тыс жерлердегі оған тиесілі
акцияларды сатуы
04                  Сыртқы кредиттерді қайтару
1                Шет мемлекеттердің үкіметтеріне берілген
сыртқы кредиттерді қайтару
01            Шет мемлекеттердің үкіметтеріне берілген
сыртқы кредиттерді қайтару
6                     Жалпы қаржыландыру
01                  Ішкі қаржыландыру
2                Ұзақ мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздар
01            Орталық атқарушы органдар шығарған ұзақ
мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздар
02            Жергілікті атқарушы органдар шығарған ұзақ
мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздар
3                Орта мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздар
02            Мемлекеттік орта мерзімді қазынашылық
міндеттемелер
03            Орталық атқарушы органдар шығарған өзге де
мемлекеттік бағалы қағаздар
04            Жергілікті атқарушы органдар шығарған өзге де
мемлекеттік бағалы қағаздар
4                Қысқа мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздар
01            Мемлекеттік қысқа мерзімді қазынашылық
міндеттемелер
02            Ұлттық жинақ облигациялары
03            Орталық атқарушы органдар шығарған өзге де
қысқа мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздар
04            Жергілікті атқарушы органдар шығарған өзге де
қысқа мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздар
5                Екінші деңгейдегі банктерден
01            Республикалық бюджет алатын несиелер
02            Өзге де ішкі қаржыландыру
6                Өзге де ішкі қаржыландыру
01            Республикалық бюджеттен берілетін несиелер
02            Жергілікті бюджеттен берілетін несиелер
03            Республикалық бюджет алатын өзге де көздерден
берілетін несиелер
04            Жергілікті бюджет алатын өзге де көздерден
берілетін несиелер
02                  Сыртқы қаржыландыру
1                Халықаралық қаржылық ұйымдардан алынатын
несиелер
01            Халықаралық қаржылық ұйымдардан алынатын
несиелер
3                Шет мемлекеттерден алынатын несиелер
01            Шет мемлекеттерден алынатын несиелер
4                Шетелдік коммерциялық банктер мен фирмалардан
алынатын несиелер
01            Шетелдік коммерциялық банктер мен фирмалардан
алынатын несиелер
5                Өзге де сырттан қарыз алу
01            Капиталдың сыртқы рыноктарында
орналастырылған мемлекеттік борыштық
міндеттемелер
09            Өзге де
03                  Өзге қаржыландыру
1                Мемлекеттік меншік объектілерін
жекешелендіруден түсетін түсімдер
01            Республикалық меншік объектілерін
жекешелендіруден түсетін түсімдер
02            Коммуналдық меншік объектілерін
жекешелендіруден түсетін түсімдер
03            Республикалық меншiктегi және кен өндiру мен
өңдеу салаларына жататын мемлекеттiк мүлiктi
жекешелендiруден түсетiн түсiмдер
2                Бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында
мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды
сатудан түскен түсімдер
01            Бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында
мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды
сатудан түскен түсімдер
7                     Бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы
01                  Бюджет қаражаты қалдықтары
1                Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының
бос қалдықтары
01            Жыл басындағы бюджет қаражатының бос
қалдықтары
02            Бюджет тапшылығын қаржыландыруға
бағытталатын, қаржы жылының басындағы бюджет
қаражатының бос қалдықтары
03            Есепті кезеңнің аяғынан ағымдағы жылдың 15
наурызына дейінгі бюджет қаражатының бос
қалдықтары
2                Инвестициялық жобаларды қаржыландыруға
бағытталған бюджет қаражатының қалдықтары
01            Қаржы жылының басында инвестициялық жобаларды
қаржыландыруға бағытталған бюджет қаражатының
қалдықтары
02            Қаржы жылының басында инвестициялық жобаларды
қаржыландыруға бағытталған бюджет қаражатының
қалдықтары
03            Ағымдағы жылғы 15 наурызға дейін есепті
кезеңнің аяғында инвестициялық жобаларды
қаржыландыруға бағытталатын бюджет
қаражатының қалдықтары
3                Бюджет қаражатының қалдықтары

109          Обеспечение сохранности объекта Метеостанция - 3
3              Строительство и реконструкция объектов защиты
от чрезвычайных ситуаций
4              Анализ и проведение испытаний в области
пожарной безопасности
5              Создание информационных систем Агентства
Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям
7              Подготовка специалистов государственных органов
и учреждений к действиям в условиях
чрезвычайной ситуации
10              Целевые трансферты бюджету города Астаны на
приобретение пожарной автолестницы для высотных
зданий
100              Проведение мероприятий за счет резерва
Правительства Республики Казахстан для
ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера и иных
непредвиденных расходов
101              Проведение мероприятий за счет средств на
представительские затраты
105              Разработка и экспертиза технико-экономических
обоснований республиканских инвестиционных
проектов
400       01.01. Целевые трансферты Жамбылскому областному
2004 бюджету на ликвидацию последствий, вызванных
паводками в Кордайском районе
700       01.01. Подготовка проектно-сметной документации
2004 защиты от паводкового затопления застройки
левообережной части города Астаны
3                          Общественный порядок и безопасность
1                       Правоохранительная деятельность
201                  Министерство внутренних дел Республики
Казахстан
1              Охрана общественного порядка и обеспечение
общественной безопасности на республиканском
уровне
1          Аппарат центрального органа
2          Аппараты территориальных органов
8          Капитальный ремонт зданий, помещений и
сооружений государственных органов
9          Материально-техническое оснащение
государственных органов
100          Комитет внутренних войск
101          Учреждение автотранспортного обслуживания
102          Базы военного и специального имущества
103          Кинологический центр
104          Подразделение специального назначения "Сункар"
105          Оперативно-розыскная деятельность
106          Охрана дипломатических представительств
107          Соединения и части внутренних войск
3              Обеспечение защиты прав и свобод лиц,
участвующих в уголовном процессе
100          Государственная защита лиц, участвующих в
уголовном процессе
101          Возмещение процессуальных издержек, участвующим
в уголовном процессе
102          Оказание юридической помощи адвокатами на
следствии
4              Специальные и воинские перевозки
5              Содержание следственно-арестованных лиц
6              Изготовление паспортов и удостоверений личности
граждан Республики Казахстан
7              Строительство, реконструкция объектов
общественного порядка и безопасности
8              Создание информационных систем органов
внутренних дел

109             Метеостанция - 3 объекті сақтау
қамтамасыз ету
100             Республикалық жедел құтқару жасағы
101             Әскери бөлімдер
102             Аэромобильді өңірлік жедел-құтқару
жасақтары
103             Республикалық дағдарыс орталығы
104             Қазселденқорғау
105             Төтенше жағдайларды ескерту және жоюды
қамтамасыз ету үшін арнайы техникалық
жабдықтардың дайындығын ұйымдастыру
106             "Қазқұтқару" бөлімшесі құтқарушыларының
жыл сайынғы республикалық (халықаралық)
жиын-семинарын өткізу
3                Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін
салу мен қайта жаңарту
4                Өрт қауіпсіздігі саласында сынақтарды
талдау және жүргізу
5                Қазақстан Республикасының Төтенше
жағдайлар жөніндегі агенттігінің
ақпараттық жүйелерін құру
7                Мемлекеттік органдар мен мекемелер
мамандарын төтенше жағдай ахуалында
іс-әрекет жасауға дайындау
10                Биік ғимараттар үшін өрт автосатыларын
сатып алуға Астана қаласының бюджетіне
берілетін мақсатты трансферттер
100                Табиғи және техногендік сипаттағы
төтенше жағдайларды жою және өзге де
күтпеген шығыстар үшін Қазақстан
Республикасының Үкіметі резервінің
есебінен іс-шаралар өткізу
101                Өкілдік шығындарға арналған қаражат
есебінен іс-шаралар өткізу
105                Республикалық инвестициялық жобалардың
техникалық-экономикалық негіздемелерін
әзірлеу және сараптамалау
400     01.01.2004 Қордай ауданында су тасқындарынан болған
зардаптарды жоюға Жамбыл облыстық
бюджетіне берілетін мақсатты трансферттер
700     01.01.2004 Астана қаласының сол жақ жағалауының
құрылыстарын тасқын судың тасуынан
қорғаудың жобалау-сметалық
құжаттамаларын дайындау
3                          Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік
1                        Құқық қорғау қызметі
201                   Қазақстан Республикасының Ішкі істер
министрлігі
1                Республикалық деңгейде қоғамдық тәртіпті
қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті
қамтамасыз ету
1             Орталық органның аппараты
2             Аумақтық органдардың аппараттары
8             Мемлекеттік органдардың ғимараттарын,
үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі
жөндеу
9             Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық жарақтандыру
100             Ішкі әскерлер комитеті
101             Автокөліктік қызмет көрсету мекемесі
102             Әскери және арнайы мүлік базалары
103             Кинология орталығы
104             "Сұңқар" арнайы мақсаттағы бөлімшесі
105             Жедел-іздестіру қызметі
106             Дипломатиялық өкілдіктерді қорғау
107             Ішкі әскерилердің құрамалары мен
бөлімдері
3                Қылмыстық процеске қатысатын адамдардың
құқықтары мен бостандықтарын қорғауды
қамтамасыз ету
100             Қылмыстық процеске қатысатын адамдарды
мемлекеттік қорғау
101             Қылмыстық процеске қатысушылардың іс
жүргізу шығындарын өтеу
102             Тергеу кезінде адвокаттардың заңдық
көмек көрсетуі
4                Арнайы және әскери тасымалдар
5                Тергеу-тұтқынға алынған адамдарды ұстау
6                Қазақстан Республикасы азаматтарының
паспорттары мен жеке куәліктерін дайындау
7                Қоғамдық тәртіп және қоғамдық
қауіпсіздік объектілерінің құрылысын
салу, қайта жаңарту
8                Ішкі істер органдарының ақпараттық
жүйелерін құру