Об утверждении Правил передачи бюджетных изъятий и условий выделения субвенций
Решение ХXVI сессии Карагандинского областного маслихата от 10 июля 2003 года N 296. Зарегистрировано Управлением юстиции Карагандинской области 16 июля 2003 года за N 1249. Утратило силу - решением ХX сессии Карагандинского областного маслихата от 19 ноября 2009 года N 257
Сноска. Утратило силу - решением ХX сессии Карагандинского областного маслихата от 19.11.2009 N 257.
Рассмотрев определенные акимом области Правила передачи бюджетных изъятий из бюджетов городов и районов в областной бюджет и условий выделения субвенций из областного бюджета в бюджеты городов и районов, согласованные с районными и городскими маслихатами, областной Маслихат РЕШИЛ:
Утвердить Правила передачи бюджетных изъятий из бюджетов городов и районов в областной бюджет и условия выделения субвенций из областного бюджета в бюджеты районов и городов согласно приложению.
Председатель сессии
Секретарь областного Маслихата
Утверждены
решением XXVI сессии областного
Маслихата от 10 июля 2003 года
N 296 "Об утверждении Правил
передачи бюджетных изъятий и
условий выделения субвенций"
Правила
передачи бюджетных изъятий из бюджетов городов и районов в областной бюджет и условий выделения субвенций из областного бюджета в бюджеты районов и городов
Настоящие Правила разработаны на основе Закона Республики Казахстан "О бюджетной системе" и в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета" от 25 июля 2002 года N 832 и определяют порядок и периодичность передачи бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов районов и городов в областной бюджет и условия выделения субвенций из областного бюджета в бюджеты районов и городов.
1. Областное финансовое управление:
доводит до акимов районов и городов, областного управления Казначейства и его территориальных органов проценты бюджетных изъятий, передаваемых районными и городскими бюджетами областному бюджету;
при выделении лимитов бюджетных денег на субвенции райгорбюджетам в случае необходимости исходит из процента поступлений в областной бюджет суммы бюджетных изъятий относительно общего их объема, предусмотренного в областном бюджете на соответствующий финансовый год по состоянию на первое число текущего месяца;
в случае недостатка средств на счетах местных бюджетов для производства первоочередных расходов, по ходатайству акимов районов и городов приостанавливает ежедневные бюджетные изъятия из райгорбюджетов с дальнейшим отнесением данных сумм на недоплату и взыскание в соответствии с установленным порядком.

Бюджеттік алуларды берудің және субвенциялар бөлу шартының Ережесін бекіту туралы
Қарағанды облыстық Мәслихатының XXVI сессиясының 2003 жылғы 10 шілдедегі N 296 шешімі. Қарағанды облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 16 шілдеде N 1249 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының XX сессиясының 2009 жылғы 19 қарашадағы N 257 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының XX сессиясының 2009.11.19 N 257 шешімімен.
Облыс әкімімен анықталған аудандар мен қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алуларды берудің және облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне субвенциялар бөлу шартының Ережесін қараған аудандар мен қалалардың Мәслихаттарымен келісіліп, облыстық Мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
Аудандар мен қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алуларды берудің және облыстық бюджеттен аудандар мен қалалар бюджеттеріне субвенциялар бөлу шартының Ережесі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Сессия төрағасы
Облыстық Мәслихаттың хатшысы
Облыстық Мәслихаттың 2003 жылғы
10 шілдедегі "Бюджеттік алуларды
берудің және субвенциялар бөлу
шартының Ережесін бекіту туралы"
XXVI сессиясының N 296 шешімімен
бекітілген
Аудандар мен қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алуларды берудің Ережесі және облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне субвенциялар бөлу шарты
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бюджет жүйесі туралы" Заңының негізінде және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 25 шілдедегі "Мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттің атқарылуы және есептілік нысандарын жүргізу (мерзімдік және жылдық) жөніндегі қаржылық рәсімдердің Ережесін бекіту туралы" N 832 қаулысына сәйкес әзірленді және аудандар мен қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алуларды берудің тәртібі мен кезеңдігін және облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне субвенциялар бөлудің шартын анықтайды.
1. Облыстық қаржы басқармасы:
- облыстық бюджетке аудандар мен қалалардың бюджеттерінен берілетін бюджеттік алулардың пайыздарын аудандар мен қалалардың әкімдеріне, облыстық Қазынашылық басқармасы мен оның аумақтық органдарына жеткізеді;
аудандар мен қалалардың бюджеттерінің субвенцияларына шектеулі бюджеттік ақшаларды бөлгенде қажетті жағдайда ағымдағы айдың 1 жұлдызындағы жағдай бойынша 2002 жылы облыстық бюджетте қарастырылған бюджеттік алулардың жалпы көлемінің салыстырмалы сомасынан облыстық бюджетке түсімдердің пайызын ескереді;
жергілікті бюджеттердің шоттарында қаражаттар жетіспеген жағдайда аудандар мен қалалардың әкімдерінің өтініштері бойынша бірінші кезектегі төлемдерді жасау үшін белгіленген тәртіпке сәйкес бұларды әрі қарай жете төленбеген және өндірілетін сомаларға жатқызып аудандар мен қалалардың бюджеттерінен күнделікті бюджеттік алуларды тоқтатады.

2. Районные и городские финансовые отделы:
представляют в районные и городские отделения Казначейства, согласованные с областным финансовым управлением изменения к планам финансирования местного бюджета, предусматривающих помесячное распределение сумм бюджетных изъятий, исходя из доведенных процентов бюджетных изъятий и прогнозных сумм доходов бюджета района (города);
производят перечисление бюджетных изъятий в пределах утвержденных объемов бюджетных изъятий решением сессии областного Маслихата на соответствующий финансовый год путем представления районным (городским) отделениям Казначейства финансовых разрешений, подписанных заведующими районными и городскими финансовыми отделами, и счета к оплате на перечисление бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов) в областной бюджет. Сумма изъятия определяется исходя из процентов изъятий, установленных финансовым управлением, и доходов бюджетов районов и городов (по категориям: "налоговые поступления", "неналоговые поступления", "доходы от операции с капиталом" исключая доходы по коду 107102 "Поступление задолженности в местный бюджет", 107103 "Поступление задолженности в местный бюджет по социальному налогу", 201209 "Поступление вознаграждений по кредитам, выделяемым из местного бюджета для осуществления региональных инвестиционных программ за счет средств, заимствованных местными исполнительными органами на эти цели") по итогам предыдущего дня. Бюджетные изъятия перечисляются областному бюджету в первоочередном порядке;
при наличии переплаты бюджетных изъятий за предыдущие месяцы не производят перечислений бюджетных изъятии на сумму переплаты;
при наличии недоплаты бюджетных изъятий производят перечисления бюджетных изъятий сверх сумм, рассчитанных в установленном выше порядке, до восстановления размера недоплаты, но не более 60% от остатков находящихся на счетах райгорбюджетов на начало текущего дня;
при формировании отчетов об исполнении райгорбюджетов суммы бюджетных изъятий, перечисленные с их счетов на основании финансовых разрешений и платежных поручений отражаются в расходной части соответствующих бюджетов согласно бюджетной классификации.
3. Областное управление Казначейства, районные и городские отделения Казначейства (по районам и городам, перечисляющим бюджетные изъятия в областной бюджет):
обеспечивают перечисления в областной бюджет бюджетных изъятий из районных и городских бюджетов на основании финансовых разрешений, и счетов к оплате на перечисление бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов) в областной бюджет, представляемых райгорфинотделами;
определяет суммы переплаты и недоплаты с учетом информации о ежедневном перечислении бюджетных изъятий, остатка на соответствующем КСН соответствующего местного бюджета;
уточняет информацию о ежедневном перечислении бюджетных изъятий с учетом переплаты и недоплаты и формирует справку о суммах ежедневного перечисления бюджетных изъятий, переплаты и недоплаты;
доводит информацию о ежедневном перечислении бюджетных изъятий до соответствующего финансового органа.

2. Аудандық және қалалық қаржы бөлімдері:
аудандық және қалалық Қазынашылық бөлімдеріне облыстық қаржы басқармасымен келісіп, аудандардың (қалалардың) бюджеттерінің кірістеріне жеткізілген бюджеттік алулар мен болжамды сомалардың пайызын ескеріп, ай сайынғы қарастырылатын бюджеттік алуларды бөлу сомасынан жергілікті бюджеттерді қаржыландыру жоспарына өзгерістерді тапсырады;
облыстық Мәслихаттың сессиясының шешімі бекіткен бюджеттік алулардың көлемі шегінде аудандық (қалалық) Қазынашылық бөлімдеріне аудандар мен қалалардың қаржы бөлімдерінің меңгерушілері қол қойған және облыстық бюджетке аудандардың (қалалардың) бюджеттерінен бюджеттік алуларды төлем тапсырмаларымен аударуға қаржылық рұқсаттар арқылы аударулар жасайды. Алым сомасы аудандар мен қалалардың бюджеттерінің кірістерінен өткен күндердің қорытындылары бойынша қаржы басқармасы бекіткен алулардың пайызын ескеріп анықталады ("салықтық түсімдер", "салықтық емес түсімдер", 107102 коды бойынша "жергілікті бюджеттерге қарыздардың түсімдері" кірістері шығарылған "капиталмен операциялардан кірістер", 107103 "әлеуметтік салық бойынша жергілікті бюджетке қарыздардың түсуі", 201209 "жергілікті атқарушы органдардан қарызға алынған қаражаттар есебінен бұл мақсатқа аймақтық инвестициялық бағдарламаларды жүзеге асыру үшін жергілікті бюджеттен бөлінетін кредиттер бойынша сыйақылардың түсімдері"). Бюджеттік алулар облыстық бюджетке бірінші кезектегі тәртіппен аударылады;
өткен айларда бюджеттік алулар артық төленсе, артық төленген сомаға бюджеттік алулар аударуды жасамайды;
бюджеттік алулар жете төленбесе жоғарыда қолданылған тәртіппен есептелген бюджеттік алулардан тыс сомада жете төленбеген мөлшерді орнына толтыруға дейін, бірақ ағымдағы күннің басында аудандар мен қалалардың бюджеттерінің шоттарында жатқан қалдықтан 60% аспайтын аударулар жасайды;
аудандар мен қалалардың бюджеттерінің орындалуы туралы есептерді қалыптастырғанда олардың шоттарынан аударылған бюджеттік алулардың сомасы қаржылық рұқсаттар мен төлем тапсырмалары негізінде бюджеттік топтастыруларда келісілгендей бюджеттердің шығыс бөліктеріне сәйкестендіріліп көрсетіледі.
3. Облыстық Қазынашылық басқармасы, аудандардың және қалалардың Қазынашылық бөлімдері (облыстық бюджетке бюджеттік алуларды аударатын аудандар мен қалалар бойынша):
- аудандық, қалалық қаржы бөлімдерінің ұсыныстарымен бюджеттік алуларды аудандық, қалалық қаржы бөлімдерінің қаржылық рұқсаттары мен төлем тапсырыстары негізінде аудандардың (қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджетке аударуды қамтамасыз етеді;
жергілікті бюджеттерге тиісті КСН қалдықтарына сәйкес күн сайын бюджеттік алуларды аудару туралы ақпаратты ескеріп, артық төленген және жете төленбеген сомаларды анықтайды;
артық төленгені және кем төленгені ескерілген күн сайынғы бюджеттік алуларды аудару туралы ақпаратты нақтылайды және күн сайын бюджеттік алуларды аудару, артық төленген және кем төленген сомалар туралы анықтамалар қалыптастырады;
тиісті қаржы жылына дейін күн сайын бюджеттік алуларды аудару туралы ақпаратты жеткізеді.