О проведении учебно-полевых (лагерных) сборов с юношами-выпускниками средних учебных заведений
Решение акима Атырауской области N 26 от 8 апреля 2003 года. Зарегистрировано Управлением юстиции Атырауской области от 6 мая 2003 года за N 1485. Утратило силу постановлением акима Атырауской области от 20 декабря 2004 года № 248
Сноска. Утратило силу постановлением акима Атырауской области от 20.12.2004 № 248.
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1996 года N 1340 "О начальной военной подготовке" и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" РЕШИЛ:
1. Провести в мае-июне 2003 года согласно учебным планам по начальной военной подготовке учебно-полевые (лагерные) сборы с юношами-учащимися 11-х классов общеобразовательных школ, третьих курсов профессионально-технических школ (лицеев) и средних специальных учебных заведений (колледжей).
2. Атыраускому областному управлению образования совместно с Атырауским областным военным комиссариатом (по согласованию) разработать программу и план мероприятий по проведению пятидневных учебно-полевых (лагерных) сборов.
3. Атыраускому областному военному комиссариату обеспечить связь с командирами воинских частей, с филиалом республиканского государственного казенного предприятия Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан (по согласованию) с целью оказания помощи в успешном проведении учебно-полевых (лагерных) сборов.
4. Акимам города Атырау и районов области провести расширенные совещания с участием руководителей заинтересованных организаций и учреждений, определить места проведения, временные штабы сборов, ответственных за проведение указанных мероприятий. Расходы на организацию и ведение учебно-полевых сборов произвести в пределах ассигнований, выделяемых на содержание организаций, подведомственных Атыраускому областному управлению образования, здравоохранения и другим государственным органам области.
5. Практику девушек 11-классов общеобразовательных школ, третьих курсов профессионально-технических школ (лицеев) и средних специальных учебных заведений (колледжей) во время пятидневных учебно-полевых (лагерных) сборов провести в медицинских лечебных учреждениях. Атырауским областным управлениям здравоохранения, управлению образования и управлению по чрезвычайным ситуациям по Атырауской области (по согласованию) определить место и порядок прохождения практики.

Орта білім беру оқу орындарының жасөспірім-түлектерімен далалық-оқу (лагерлік) жиындарын өткізу туралы
Атырау облыстық әкімиятының 2003 жылғы 8 сәуірдегі N 26 шешімі. Атырау облыстық Әділет басқармасында 2003 жылғы 6 мамырда N 1485 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімінің 2004 жылғы 20 желтоқсандағы № 248 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімінің 20.12.2004 № 248 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 1 қарашадағы N 1340 "Бастапқы әскери дайындық туралы" қаулысын іске асыру мақсатында және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына сәйкес ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Жалпы білім беретін мектептердің 11-сынып, кәсіптік-техникалық мектеп (лицей) және арнайы орта оқу орындарының (колледж) үшінші курс ер бала  оқушыларымен бастапқы әскери дайындық бойынша белгіленген оқу жоспарына сәйкес 2003 жылдың мамыр-маусым айларында далалық-оқу (лагерлік) жиындары өткізілсін.
2. Атырау облыстық білім басқармасы Атырау облыстық әскери комиссариатымен (келісім бойынша) бірлесе отырып, бес күндік далалық-оқу (лагерлік) жиындарын өткізу жөніндегі іс-шаралар бағдарламасы мен жоспарын әзірлесін.
3. Атырау облыстық әскери комиссары далалық оқу (лагерлік) жиындарының табысты өткізілуіне көмек беру мақсатында Қазақстан Республикасы Қорғаныс Министрінің әскери-техникалық мектеп»республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны филиалымен (келісім бойынша), әскери бөлім командирлерімен байланысты қамтамасыз етсін.
4. Атырау қаласы мен аудандар әкімдері мүдделі ұйымдар және мекемелер басшыларының қатысуымен кеңейтілген кеңестер өткізілсін, өтілетін орындарды, жиынның уақытша штабын белгілеп, белгіленген іс- шараның өтілуіне жауапты адамдар белгіленсін. Далалық  оқу (лагерлік) жиындарының ұйымдастыруы мен өткізілуіне жұмсалатын шығын Атырау облыстық білім,  денсаулық сақтау басқармалары мен басқа да облыстық мемлекеттік органдардың ведомствоға қарасты ұйымдарын ұстауға бөлінген қаржы шегінде жүргізілсін.
5. Бес күндік далалық - оқу (лагерлік) жиындарын өткізу кезінде кәсіптік-техникалық мектептердің (лицейлердің) 3 курс, арнайы орта оқу орындарының (колледж), жалпы білім беретін мектептердің 11-сыныптарында оқитын қыздардың практикасы медициналық емдеу мекемелерінде өткізілсін. Практикадан өту тәртібі мен орнын Атырау облыстық денсаулық сақтау басқармасы, Атырау облыстық білім басқармасы, Атырау облысы бойынша төтенше жағдайлар жөніндегі басқарма (өзара келісім бойынша)  белгілесін.

6. Атыраускому областному управлению здравоохранения в связи со скоплением значительного количества учащихся в местах проведения сборов обеспечить медицинские мероприятия, исключающие распространение инфекционных и других заболеваний и постоянное дежурство медперсонала.
7. Управлению внутренних дел Атырауской области (по согласованию) обеспечить охрану общественного порядка в местах проведения учебно-полевых сборов.
8. Признать утратившим силу решения акима Атырауской области от 12 мая 2002 года N 421 "О проведении учебно-полевых (лагерных)сборов с юношами-выпускниками средних учебных заведений".
(зарегистрировано в управлении юстиции Атырауской области 7 июня 2002 года N 1000.)
9. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на Мурсалиеву Т.К. заместителя акима области.
Аким области                                     А. Мусин

6. Атырау облыстық денсаулық сақтау басқармасы далалық жиындар өткізетін орындарда оқушылардың көп жиналатындығына байланысты олардың жұқпалы, тағы да басқа аурулармен науқастануын және аурудың таралуына жол бермеу үшін медициналық шаралар белгілесін, сонымен қатар медицина қызметкерлерінің тұрақты кезекшілігін қамтамасыз етсін.
7. Атырау облыстық ішкі істер басқармасы (келісім бойынша) далалық - оқу жиындары өткізілетін орындарда қоғамдық тәртіптің сақталуын қамтамасыз етсін.
8. Атырау облысы әкімінің 2002 жылдың 12 мамырындағы N№421 «Жалпы орта білім беру оқу орнының ер балалар түлектерімен далалық-оқу (лагерлік) жиынының өткізілуі туралы»шешімінің заңды күші жойылды деп танылсын (Атырау облыстық әділет басқармасында 2002 жылдың 7 маусымында N 1000 санымен тіркелген.)
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Т. Мүрсәлимоваға жүктелсін.
Облыс әкімі