О создании Координационного совета по формированию здорового образа жизни
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2003 года N 2689. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 января 2004 года за N 1603. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 03 сентября 2007 года N 2516
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 03.09.2007 N 2516.
На основании Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111 "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан" и во исполнение постановления Восточно- Казахстанского областного акимата от 1 июня 2003 года N 108 "О состоянии работы акима города Усть-Каменогорска по обеспечению выполнения Закона Республики Казахстан "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан" акимат города Усть-Каменогорска постановляет:
1. Создать при акиме города Координационный совет по формированию здорового образа жизни.
2. Утвердить Положение Координационного совета по формированию здорового образа жизни согласно приложению.
3. Государственному учреждению "Управление здравоохранения города Усть-Каменогорска" (Масалимов Е.Т.) предоставить на согласование акиму города состав Координационного совета для утверждения на сессии городского маслихата.
4. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима города Байбатчина Е.А.
Аким города
Усть-Каменогорска
Приложение к постановлению
акимата города от
25 декабря 2003 года N 2689
Утверждено постановлением
акимата города от
25 декабря 2003 года N 2689
ПОЛОЖЕНИЕ
Координационного совета по формированию
здорового образа жизни
1. Общие положения
1. Координационный совет создан в соответствии с задачами, поставленными в Послании Президента страны народу Казахстана "Казахстан-2030" в вопросах формирования здорового образа жизни.
2. Координационный совет осуществляет взаимодействие городских управлений образования, культуры, здравоохранения, общественных организаций в решении вопросов формирования здорового образа жизни.
3. Координационный совет является консультативно-совещательным органом, координирующим работу органов и учреждений здравоохранения, обеспечивающих их взаимодействие в вопросах формирования здорового образа жизни.
2. Задачи Координационного совета
4. Обеспечение взаимодействия управлений, комитетов, общественных организаций в вопросах создания условий и повышения ответственности населения по формированию здорового образа жизни.
5. Координация их деятельности в области стимулирования и пропаганды здорового образа жизни.

Салауатты өмір салтын қалыптастыру бойынша үйлестіру кеңесін құру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы N 2869 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 26 қаңтарда N 1603 тіркелді. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 03 қыркүйектегі N 2516 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2007.09.03 N 2516 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырындағы N 111 "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын қорғау туралы" Заңының негізінде және Шығыс-Қазақстан облысы әкімдігінің 2003 жылғы 1 маусымдағы N 108 "Өскемен қаласы әкімінің Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын қорғау туралы" Заңының орындалуын қамтамасыз ету бойынша жұмысының жағдайы туралы" қаулысын орындау мақсатында Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Салауатты өмір салтын қалыптастыру бойынша қала әкімі жанында Үйлестіру кеңесі құрылсын.
2. Қосымшаға сәйкес салауатты өмір салтын қалыптастыру бойынша Үйлестіру кеңесінің Жағдайын бекіту.
3. "Өскемен қаласының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне (Е.Т. Мәсәлімов) Үйлестіру кеңесінің құрамын қалалық мәслихаттың сессиясында бекіту үшін қала әкімінің келісуіне ұсыну.
4. Қаулының орындалуын бақылауы қала әкімінің орынбасарына Байбатчин Е.А. жүктелсін.
Өскемен қаласының әкімі
Қала әкімдігінің
2003 жылғы 25 желтоқсан
N 2689 қаулысымен Бекітілген
Қала әкімдігінің
2003 жылғы 25 желтоқсан
N 2689 қаулысына Қосымша
Салауатты өмiр салтын қалыптастыру бойынша Үйлестiру кеңесiнiң
ЖАFДАЙЫ
1. Жалпы жағдайлар
1. "Қазақстан 2030" Салауатты өмiр салтын қалыптастыру сауалдары бойынша елбасшысы Президенттiң Арнауында Қазақстан халқына деген қойылған тапсырмаларға сәйкес Үйлестiру кеңесi құрылған.
2. Салауатты өмiр салтын қалыптастыру сауалдарының шешiмiн шығаруға қалалық қоғамдық ұйымдарының, денсаулық сақтау, мәдениет, бiлiм беру басқармаларының өзара iс-қимыл жасауын Үйлестiру кеңесi жүзеге асырады.
3. Салауатты өмiр салтын қалыптастыру сауалдарында органдардың жұмысын үйлестiріп және денсаулық сақтау мекемелерiнiң iс-қимыл жасауын қамтамасыз етiп кеңестік-кеңесші органы болып табылады.
2. Үйлестiру кеңесiнiң тапсырмалары
4. Салауатты өмiр салтын қалыптастыру бойынша жағдай жасау және тұрғындардың жауапкершiлiгiн жоғарылату сауалдарында басқармалардың, комитеттердiң, қоғамдық ұйымдарының iс-қимыл жасауын қамтамасыз ету.
5. Ынталандыру облысында және салауатты өмiр салтын олардың iс-әрекетiн үйлестiру.

6. Содействие во внедрении гигиенического обучения и оздоровления населения.
7. Постановка проблем перед медицинскими органами, учреждениями и общественными организациями, вопросов профилактики и формирования здорового образа жизни.
8. Расширение сотрудничества государственных, негосударственных и частных структур, средств массовой информации в области проблем формирования здорового образа жизни.
3. Функции Координационного совета
9. Выработка рекомендаций, направленных на формирование здорового образа жизни.
10. Организация заинтересованных управлений, общественных организаций на разработку современных методов и форм пропаганды здорового образа жизни.
11. Взаимодействие со средствами массовой информации в целях обеспечения их и освещения ими по каналам средств массовой информации вопросов по проблемам формирования здорового образа жизни.
4. Организация деятельности и порядок работы
Координационного совета
12. Координационный совет возглавляет аким города.
13. Заместителем председателя является заместитель акима города.
14. Заседания Координационного совета проводятся не реже одного раза в 3 месяца.
5. Порядок прекращения деятельности Координационного совета
15. Координационный совет прекращает свою деятельность в соответствии с постановлением городского акимата.
Руководитель аппарата
акима города

6. Тұрғындардың гигиеналық оқытуын және сауықтыруын ендiруге iс-әрекет жасау.
7. Медициналық органдарының, мекемелердiң және қоғамдық ұйымдарының алдында салауатты өмiр салтын қалыптастыру және алдын алу сауалдары бойынша қойылатын проблемалары.
8. Салауатты өмір салтын қалыптастыру проблемалары бойынша қоғамдық ақпараты облысында мемлекеттік, мемлекеттікке кірмейтін және меншік құрылымдарын үйлестіру және ынтымақтастығын кеңейту.
3. Үйлестiру кеңесiнiң қызметi
9. Салауатты өмiр салтын қалыптастыруға жiберiлген нұсқамаларды әзірлеу.
10. Салауатты өмiр салтын насихаттау нысанын және жаңа әдiстемелердi әзiрлеуге мүдделi басқармаларының ұйымдастыруы.
11. Салауатты өмiр салтын қалыптастыру проблемалары бойынша қоғамдық ақпараттық сауалдарының каналдары бойынша ағарту жүргiзуiн қамтамасыз ету мақсатымен қоғамдық ақпараттық өзара iс-қимыл жасау.
4. Үйлестіру кеңесінің іс-әрекетін
және жұмыс тәртібін ұйымдастыру
12. Үйлестіру кеңесін қала әкімі басқарады.
13. Қала әкімінің орынбасары болып табылады.
14. Үйлестіру кеңесінің мәжілісі 3 ай сайын өткізіледі.
5. Үйлестіру кеңесінің іс-әрекетін тоқтату тәртібі
15. Үйлестіру кеңесі өзінің іс-әрекетін қала әкімдігінің қаулысына сәйкес тоқтатады.
Қала әкiмі аппаратының жетекшiсi