Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности организациями, осуществляющими деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг и внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 декабря 2002 года № 485 "Об утверждении Правил представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление деятельности по ведению реестра держателей ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 2133
Совместное постановление Правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 г. N 111 и Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 г. N 54. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 19 мая 2004 года N 2862. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 января 2009 года N 8.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 26.01.2009 N 8 (порядок введения в действие см. п.3 ).
В соответствии с подпунктом л-2)  статьи 8  Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", подпунктом 6) пункта 1  статьи 9  Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций",  статьей 18  Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", в целях повышения степени прозрачности и эффективности функционирования организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, Правление Национального Банка Республики Казахстан и Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЮТ:
1. (Пункт утратил силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 15 декабря 2004 года N 171  (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
2. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан "Об утверждении Правил представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление деятельности по ведению реестра держателей ценных бумаг" от 18 декабря 2002 года № 485 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2133, опубликованное 27 января - 09 февраля 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан - "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана") следующие изменения:
в наименовании и пункте 1 постановления слово "реестра" заменить словами "системы реестров";
в Правилах представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление деятельности по ведению реестра держателей ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
в наименовании и по тексту Правил слова "реестра", "реестре", "реестров" заменить соответственно словами "системы реестров", "системе реестров";

Бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілім жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы Нұсқаулықты бекіту және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2133 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 485 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 54, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 111 бірлескен қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 19 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2862. Қаулының күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 8 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.01.26 N 8 Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының л-2) тармақшасына, "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына, "Бухгалтерлік есепке алу мен қаржылық есеп беру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабына сәйкес бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілім жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың жұмыс істеудегі айқындық және тиімділік дәрежесін көтеру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы мен Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы қаулы етеді:
1. <*>
Ескерту: 1-тармақтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 171 қаулысымен .
2. "Бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 485 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2133 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Республики Казахстан" басылымдарында 2003 жылғы 27 ақпан - 9 ақпанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауында және 1-тармақта "тізілімді" деген сөз "тізілімдер жүйесі" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесінде:
ереженің атауындағы және мәтініндегі "тізілімді", "тізілімде", "тізілімдерді" деген сөздер тиісінше "тізілімдер жүйелері", "тізілімдер жүйесінде" деген сөздермен ауыстырылсын;

подпункты 2) и 3) пункта 4 исключить;
в приложении 3 графу седьмую "прочих номинальных держателей" таблицы исключить.
3. Настоящее совместное постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту стратегии и анализа Агентства (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом Агентства (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, Казахстанской ассоциации реестродержателей.
5. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель            Председатель Агентства
Национального Банка         Республики Казахстан
Республики Казахстан        по регулированию и надзору
финансового рынка
и финансовых организаций
Утверждена
совместным постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 12 апреля 2004 года № 54 и Правления
Агентства Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 12 апреля 2004 года № 111
"Об утверждении Инструкции о перечне, формах и
сроках представления финансовой отчетности
организациями, осуществляющими деятельность по
ведению системы реестров держателей ценных бумаг,
и внесении изменений в постановление Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 18 декабря 2002 года № 485 "Об утверждении
Правил представления отчетов организациями,
обладающими лицензиями на осуществление
деятельности по ведению реестра держателей
ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве
юстиции Республики Казахстан под № 2133"
Инструкция
о перечне, формах и сроках
представления финансовой отчетности
организациями, осуществляющими деятельность по ведению системы
реестров держателей ценных бумаг <*>
Сноска. Инструкция утратила силу (см. п.1 совместного постановления) - постановлением Правления Национального Банка РК от 15 декабря 2004 года N 171  (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).

4-тармақтың 2) және 3) тармақшалары алынып тасталсын;
3-қосымшадағы "басқа номиналды ұстаушылар" деген жетінші бағаны алынып тасталсын.
3. Осы бірлескен қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен соң он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
4. Агенттіктің Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Агенттіктің Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мүдделі бөлімшелеріне, бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілім жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға, Қазақстан тізілім ұстаушылар қауымдастығына жіберсін.
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігінің
Төрағасы
"Бағалы қағаздар ұстаушылардың
тізілім жүйесін жүргізу
жөніндегі қызметті жүзеге
асыратын ұйымдардың қаржылық
есеп беру тізбесі, нысандары
және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулықты бекіту және
Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде N 2133 тіркелген
Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкі Басқармасының "Бағалы
қағаздар ұстаушылардың тізілімін
жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензиялары бар ұйымдардың
есеп беру ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкі Басқармасының 2002 жылғы
18 желтоқсандағы N 485 қаулысына
өзгерістер енгізу туралы"
2004 жылғы 12 сәуірдегі N 54 және
Қазақстан Республикасының Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау жөніндегі
агенттігі Басқармасының 2004 жылғы
12 сәуірдегі N 111 бірлескен
қаулысымен бекітілген
Бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілім жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулық
Ескерту: Нұсқаулықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 171 қаулысымен .