Об утверждении Инструкции по планированию мероприятий по реализации бюджетных программ в сфере информатизации
Совместный приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 июня 2004 года N 94 и Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 мая 2004 года N 101-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2004 года N 2935
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по планированию мероприятий по реализации бюджетных программ в сфере информатизации.
2. Департаменту информатизации и юридической службы Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи (Есимова А.Г.) в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Султанова Б.Т. и заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи Есекеева К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр экономики и            Председатель Агентства
бюджетного планирования         Республики Казахстан по
Республики Казахстан           информатизации и связи
Утверждена
совместным приказом Министра
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 22 июня 2004 года N 94
и Председателя Агентства
Республики Казахстан
по информатизации и связи
от 17 мая 2004 года N 101-п
"Об утверждении
Инструкции по планированию мероприятий
по реализации бюджетных программ
в сфере информатизации"
Сноска. По всему тексту Инструкции после слов "текущих бюджетных программ", "бюджетных программ развития" слова "по информатизации" заменены словами "в сфере информатизации" -  совместным приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 154 и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 ноября 2005 года N 416-п.
Инструкция
по планированию мероприятий по реализации
бюджетных программ в сфере информатизации
1. Общие положения
1. Инструкция по планированию мероприятий по реализации бюджетных программ в сфере информатизации (далее - Инструкция) разработана в целях установления единых требований к планированию мероприятий в сфере информатизации администраторами бюджетных программ на предстоящий финансовый год и трехлетний период.

Ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларын жоспарлау жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2004 жылғы 22 маусымда N 94, Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі төрағасының 2004 жылғы 17 мамырдағы N 101-б біріккен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 12 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2935
Қазақстан Республикасының "Бюджеттік жүйелер туралы" 1999 жылғы 1 сәуірдегі заңына сәйкес Бұйырамыз:
1. Қоса беріліп отырған Ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларын жоспарлау жөніндегі Нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінің Ақпараттандыру және заң қызметі департаменті (Ә.Ғ.Есимова) белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі Б.Т.Сұлтановқа және Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі төрағасының орынбасары Қ.Б.Есекеевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрі
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс
жөніндегі агенттігінің
төрағасы
Қазақстан Республикасының
Экономика және бюджетті
жоспарлау Министрінің
2004 жылғы 22 маусымдағы
N 94
және Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс
жөніндегі агенттігі Төрағасының
2004 жылғы 17 мамырдағы
N 101-б
Ақпараттандыру саласындағы бюджеттік
бағдарламаларды Іске асыру жөніндегі
іс-шараларын жоспарлау жөніндегі
Нұсқаулықты бекіту туралы
бірлескен бұйрығына қосымша
Ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларын жоспарлау жөніндегі нұсқау
Ескерту: Нұсқаулықтың барлық мәтінінде "ағымдағы бюджеттік бағдарламалар", "бюджеттік бағдарламаларды дамыту", "ақпараттандыру жөніндегі" деген сөздер "ақпараттандыру саласындағы" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 154, ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2005 жылғы 18 қарашадағы N 416-Ө біріккен бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларын жоспарлау жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) ақпараттандыру саласында бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен алдымыздағы қаржылық жыл мен үш жылдық кезеңге іс-шаралардың жоспарлануын бірыңғай талапта белгілеу мақсатында әзірленді.

2. Инструкция является руководством при составлении и представлении бюджетной заявки администраторами бюджетных программ в сфере информатизации и определяет:
составление и согласования бюджетных заявок по информатизации;
требования к планированию мероприятий бюджетных программ по информатизации;
заполнение форм по расчетам расходов на информатизацию.
Сноска. Пункт 2 с изменениями - совместным приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 154 и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 ноября 2005 года N 416-п.
3. Мероприятия в сфере информатизации планируются и реализуются через выделенные в единой бюджетной классификации бюджетные программы (подпрограммы) по информатизации. Отражение расходов на мероприятия в сфере информатизации по другим бюджетным программам (подпрограммам) запрещается.
4. Мероприятия, планируемые в рамках текущих бюджетных программ (подпрограмм) в сфере информатизации, должны быть направлены на обеспечение вычислительной техникой государственных учреждений и государственных органов для выполнения управленческих функций и поддержание жизненного цикла вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования и действующих информационных систем. Расходы по данным мероприятиям рекомендуется отражать по выделенной подпрограмме бюджетной программы по обеспечению деятельности государственного органа, за исключением программ (подпрограмм) государственных учреждений.
Сноска. Пункт 4 с изменениями - совместным приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 154 и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 ноября 2005 года N 416-п.
5. Мероприятия, планируемые в рамках бюджетных программ развития   в сфере информатизации, должны быть направлены на выполнение инвестиционных проектов в сфере информатизации.
6. Для целей настоящей Инструкции используются следующие определения:
1) администрирование локальных вычислительных и телекоммуникационных сетей - комплекс мероприятий по обеспечению правильной и бесперебойной работы сети, по управлению работы локальной вычислительной и телекоммуникационной системы;
2) администрирование серверов, баз данных - комплекс мероприятий по обеспечению правильной и бесперебойной работы файловых серверов, почтовых серверов, серверов баз данных и других серверов специального назначения, по мониторингу и управлению работы системного программного обеспечения, установленного на серверах, по хранению, копированию и восстановлению данных;
3) бюджетная программа по информатизации - расходы бюджета по реализации функций государственного управления и государственной политики в сфере информатизации;
4) информационная система - совокупность информационных технологий, информационных сетей и средств их программно-технического обеспечения, предназначенных для реализации информационных процессов;
5) информационные ресурсы - электронная систематизированная информация (информационные базы данных), содержащаяся в информационных системах, объединенная соответствующим программным обеспечением и представляющая интерес для пользователей информации;
6) инвестиционный проект в сфере информатизации - бюджетный инвестиционный проект, направленный на создание, внедрение и развитие информационной системы;
7) интеграция информационных систем - комплекс мероприятий по объединению информационных систем с целью устранения дублирования функций, обеспечения оптимального взаимодействия бизнес-процессов, систематизации и оптимизации информационных потоков;
8) лицензионное программное обеспечение - программное обеспечение, имеющее разрешение (лицензию) от производителя на право пользования данным программным продуктом;
9) модернизация информационной системы - комплекс мероприятий по техническому совершенствованию и развитию информационных систем;
10) прикладное программное обеспечение - программное обеспечение, имеющее частный прикладной характер и предназначенное для решения определенных функций и задач;
11) создание информационной системы - совокупность упорядоченных во времени, взаимосвязанных, объединенных в стадии и этапы мероприятий, выполнение которых необходимо и достаточно для автоматизации процессов в соответствии с заданными требованиями;
12) развитие информационной системы - комплекс мероприятий по реализации дополнительных требований к структуре и функционированию информационной системы с целью расширения функциональных возможностей системы;
13) системное обслуживание - комплекс мероприятий по обеспечению работоспособности и восстановлению информационных систем, включающий администрирование локальных вычислительных и телекоммуникационных сетей, серверов, баз данных и обеспечение защиты информационных ресурсов и информационных систем;
14) системное программное обеспечение - программное обеспечение, предназначенное для эксплуатации и технического обслуживания электронно-вычислительных машин, для организации вычислительных работ и автоматизации разработки прикладных программ;
15) сопровождение информационных систем - комплекс мероприятий, связанных с реализацией изменений (модификаций) или настройки программного обеспечения информационной системы, не затрагивающих целостность программного обеспечения, с обеспечением поддержки пользователей при эксплуатации информационной системы;
16) телекоммуникационные услуги - услуги провайдеров по передаче данных и предоставлению доступа к сети Интернет;
17) техническая поддержка лицензионного программного продукта - обновление версий программного продукта, связанная с исправлением ошибок, усовершенствованием и модификацией программного продукта и информационной поддержкой по возникающим вопросам по эксплуатации и применению продукта;
18) техническое обслуживание - комплекс мероприятий по поддержанию средств вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования в работоспособном состоянии, включающий в том числе профилактику с целью предотвращения отказа от работы техники и/или оборудования и преждевременного их износа, экспертизу технического состояния, устранение неисправностей, замену отдельных частей и блоков, установку и настройку оборудования, дополнительных устройств и плат для увеличения мощности оборудования и оказание помощи пользователям;
19) техническая спецификация - документ, содержащий технические и количественные характеристики товаров, работ и услуг при реализации бюджетных программ по информатизации;
20) тиражирование информационной системы - распространение по объектам программного и информационного обеспечения информационной системы после завершения опытной эксплуатации в пилотной зоне;
21) уполномоченный орган в сфере информатизации - государственный орган, осуществляющий реализацию государственной политики и государственное регулирование в сфере информатизации;
22) уполномоченный орган по бюджетному планированию - центральный исполнительный орган, осуществляющий функции по планированию прогнозных показателей государственного бюджета на среднесрочный период и проекта республиканского бюджета на соответствующий год;
23) эксплуатация информационной системы - процесс использования информационной системы для решения задач и функций, определенных при ее создании и развитии.
Сноска. Пункт 6 с изменениями -  совместным приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 154 и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 ноября 2005 года N 416-п.

2. Нұсқаулық ақпараттандыру саласында бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бюджеттік өтінімді құрастырған және ұсынған кезде басшылық болып табылады және:
ақпараттандыру саласындағы бюджеттік өтінімді құрастыруды және келісуді;
ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламалардың іс-шараларын жоспарлауға талаптарды;
ақпараттандыруға есептесу шығыстары бойынша нысанын толтыруды анықтайды.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 154, ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2005 жылғы 18 қарашадағы N 416-Ө біріккен бұйрығымен.
3. Ақпараттандыру саласындағы іс-шаралар ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалар) бірыңғай бюджеттік сыныптамасы арқылы жоспарланады және іске асырылады. Ақпараттандыру саласында басқа да бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша іс-шараларының шығыстарын көрсетуге тиым салынады.
4. Ақпараттандыру саласындағы (кіші бағдарламалар) ақпараттандыру саласындағы жоспарланған іс-шаралар, пайдаланыстағы ақпараттық жүйелер мен телекоммуникациялық жабдықтарды және есептеуіш техниканың өмірлік кезеңін қолдау және басқару қызметтерін орындау үшін мемлекеттік мекемелерді және мемлекеттік органдарды есептегіш техникалармен қамтамасыз етуге бағытталуы тиіс. Осы іс-шаралар бойынша шығыстарды мемлекеттік органдардың мемлекеттік мекемелердің бағдарламаларын (кіші бағдарламаларын қоспағанда) қызметін қамтамасыз ету жөніндегі бюджеттік бағдарламаның бөліп көрсетілген кіші бағдарламасында көрсетілуі ұсынылады.
Ескерту: 4-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 154, ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2005 жылғы 18 қарашадағы N 416-Ө біріккен бұйрығымен.
5. Ақпараттандыру саласындағы жоспарланған іс-шара ақпараттандыру саласында инвестициялық жобаларды орындауға жолдануы тиіс.
6. Осы Нұсқаудың мақсаты үшін келесі анықтамалар пайдаланады:
коммуникациялық және жергілікті есептегіш желілердің-кешендік жұмыстарын дұрыс қамтамасыз ету мен желінің үзіліссіз жұмысын әкімшіліктендіру, барлық коммуникациялық және есептегіш жүйелердің жұмысын басқару жөнінде;
серверлерді әкімшіліктендіру, файлдық серверлердің үзіліссіз жұмыстары мен дұрыс қамтамасыз етуі бойынша іс-шаралар кешен-дерекқорларын, пошталық серверлерді, дерекқорсыз серверлерді және басқа да арнаулы саладағы серверлерді, мониторинг және жүйелі бағдарламалық қамтамасыз ету жұмыстарын басқару бойынша, серверде қондырылған, сақтау бойынша, деректерді қалпына келтіруді және көшіруді;
ақпараттандыру саласында мемлекеттік саясат және мемлекеттік басқарудың қызметін іске асыру бойынша бюджеттен қаржыландыратын іс-шаралар кешені-ақпараттандыру бойынша бюджеттік бағдарлама;
ақпараттық жүйе ақпараттық технологиялар жиынтығы, ақпараттық желілер және құралдар оларды бағдарламалық-техникалық қамтамасыз ету, ақпараттық процестерді іске асыру үшін бағытталған;
ақпараттық ресурстар-электрондық жүйелендірілген ақпарат (ақпараттық дерекқорлар), ақпараттық жүйеде тұратын бағдарламалық қамтамасыз етуімен сәйкес біріктірілген және ақпаратты пайдаланушылар үшін ұсынылатын мүдде;
ақпараттандыру саласындағы инвестициялық жоба-бюджеттік инвестициялық жоба, ақпараттық жүйелерді құруға, ендіруге және дамытуға жолданған;
ақпараттық жүйелерді біріктіру-қызметтерді қайталауды жою мақсатында ақпараттық жүйелерді біріктіру бойынша іс-шаралар кешені, бизнес-процестерді оңтайлы өзара іс қимыл жасауын қамтамасыз ету, ақпараттық ағымдарды тиімділендіру мен жүйелендіру;
лицензиялаған бағдарламалық қамтамасыз ету-бағдарламалық қамтамасыз ету, өндірушіден рұқсаты (лицензиясы) бар осы бағдарламалық өнімді пайдалануға құқы;
ақпараттық жүйелерді жаңғырту - ақпараттық жүйелерді жетілдіру мен дамыту;
қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз ету - бағдарламалық қамтамасыз ету, жеке қолданбалы сипаттамасы бар және айқындалған қызметтер мен міндеттерді шешу үшін бағытталған;
ақпараттық жүйелерді құру - уақыт талабына сай тәртіпке келтіру жиынтығы, өзара байланыстағы, сатыда біріктірілген және іс-шаралар кезеңінің, атқарылуы сол қажетті және тапсырылған талаптарға сәйкес процестерді автоматтандыру үшін жеткілікті;
ақпараттық жүйелердің дамуы - жүйелердің қызмет мүмкіндігін кеңейту мақсатында ақпараттық жүйелердің жұмыс жасауы және құрылымға қосымша талаптарды іске асыру бойынша іс-шаралар кешені;
жүйелі қызмет көрсету - ақпараттық жүйелерді қалпына келтіру мен жұмыс қабілеттігін қамтамасыз ету бойынша оған қоса коммуникациялық және жергілікті есептегіш желілерді әкімшіліктендіруді, серверлерді, дерекқорларды және ақпараттық жүйелер мен ақпараттық ресурстарды қорғауды қамтамасыз етудің іс-шаралар кешені;
жүйелі бағдарламалық қамтамасыз ету - бағдарламалық қамтамасыз ету электрондық-есептегіш машиналарды техникалық қызмет көрсету және пайдалану үшін, қолданбалы бағдарламалар әзірлеуін автоматтандыру және айқындау жұмыстарын ұйымдастыру үшін бағытталған;
ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу - ақпараттық жүйелерді бағдарламалық қамтамасыз етуді күйге келтіру немесе өзгертулермен (түрлендіруді) іске асыруға байланысты бағдарламалық қамтамасыз етудің бүтіндігін қозғамайтын ақпараттық жүйелерді пайдаланған кезде пайдаланушыларды қолдауды қамтамасыз етудің іс-шаралар кешені;
телекоммуникациялық қызметтер - деректер беру бойынша провайдердің қызметі, Интернетке кіруді беру;
лицензияланған бағдарламалық өнімді техникалық қолдау - бағдарламалық өнім жаңаруының болжамасы, қателерді түзеуге байланысты бағдарламалық өнімді жетілдіру мен кемелдендіруді және пайда болған мәселелер және пайдалану бойынша ақпараттық қолдау және өнімді қолдану;
техникалық қызмет көрсету - жұмыс қабілеттігі жағдайында телекоммуникациялық техникаларды және есептегіш құралдарды қолдау бойынша жұмыстар кешені. Сонымен қоса техника жұмыстарынан бастартуды болдырмау мақсатында және уақытынан бұрын оның тозуы, техникалық жағдайын сараптау, кемшілігін жою, өз алдына бөлшектер мен блоктарды ауыстыру, жабдықтардың қондыру және күйге келтіру, пайдаланушыларға көмек көрсету мен жабдықтар қуатының ұлғаюы үшін плат және қосымша қондырғылардың алдын алу;
техникалық ерекшелік - құжат, тауарлар сандық және техникалық сипаттамасынан тұрады, ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламаларды іске асыру кезінде жұмыс пен қызмет;
ақпараттық жүйелердің таралымы - пилоттық аймақта тәжірибелі пайдалануды аяқтағаннан кейін объектілер бойынша бағдарламалық-ақпараттық жүйелерді ақпараттық қамтамасыз ету;
ақпараттандыру саласында өкілетті орган - мемлекеттік орган, мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыратын және ақпараттандыру саласында мемлекеттік реттеу;
бюджетті жоспарлау бойынша өкілетті орган - орталық атқарушы орган, ортажылдамдықтағы кезеңге мемлекеттік бюджеттің болжамды көрсеткішін жоспарлау бойынша қызметін жүзеге асыру және республикалық бюджеттің сәйкес жылға жобасы;
ақпараттық жүйелерді пайдалану - оның құрылуы мен дамыған кезде міндеттер мен қызметтерді шешу үшін, ақпараттық жүйелерді пайдалану үрдісі.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 154, ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2005 жылғы 18 қарашадағы N 416-Ө біріккен бұйрығымен.

2. Составление, представление и согласование
бюджетных заявок
Сноска. Наименование главы 2   с изменениями -  совместным приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 154 и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 ноября 2005 года N 416-п.
7. Бюджетная заявка представляется на согласование в уполномоченный орган по бюджетному планированию в соответствии с бюджетным законодательством.
8. К бюджетной заявке администраторы бюджетных программ прилагают дополнительные формы по расчетам расходов на информатизацию согласно приложениям 1-14 к Инструкции и техническую документацию согласно пунктам 10-12 к Инструкции.
9. По текущим бюджетным программам, к бюджетной заявке прилагаются технические спецификации на планируемые к закупке вычислительную технику и телекоммуникационное оборудование, лицензионное программное обеспечение и услуги по разработке и развитию информационных систем.
10. Техническая спецификация включает в себя:
наименование товаров, работ и услуг;
технические характеристики и требования к товарам, работам и услугам;
количественные характеристики товаров, работ и услуг;
сопутствующие услуги, подлежащие выполнению;
место выполнения работ или поставки товаров или оказания услуг;
планируемые сроки поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг.
Технические характеристики вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования рекомендуется планировать не ниже характеристик, установленных уполномоченным органом в сфере информатизации.
11. Бюджетная заявка с расчетами расходов администратором бюджетной программы представляется на бумажном и электронном носителях.
12. Бюджетная заявка, содержащая сведения секретного характера, представляется и рассматривается в порядке и с соблюдением режима, установленного законодательством Республики Казахстан о государственных секретах.
13. Представление бюджетной заявки с нарушениями пунктов 7-12 Инструкции является основанием для ее отклонения уполномоченным органом по бюджетному планированию.
14. Уполномоченный орган по бюджетному планированию в установленные сроки принимает к рассмотрению заявки, формирует по ним свод и направляет их в Комиссию по координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры и деятельности по основным направлениям обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан для принятия окончательного решения.
15. При рассмотрении бюджетной заявки администраторов бюджетных программ в части информатизации учитываются:
достижение запланированных результатов при реализации бюджетных программ (подпрограмм) за отчетный год;
информация о ходе реализации бюджетных программ (подпрограмм) текущего года;
обоснованность и сопоставимость денежных расходов по сравнению с предыдущими периодами или аналогичными мероприятиями других администраторов бюджетных программ;
сопоставимость планируемых цен на товары, работы и услуги рыночным ценам;
наличие сведений об ожидаемой эффективности и результатах бюджетной программы (подпрограммы) по информатизации на прогнозный период, по которым можно оценить программу в конце года, сопоставимость этих ожидаемых результатов с планируемыми денежными расходами;
наличие сведений об информационных ресурсах государственного органа в Государственном регистре;
своевременность представления администраторами республиканских бюджетных программ в уполномоченный орган в сфере информатизации отчетности об исполнении бюджетных программ (подпрограмм) по информатизации.

2. Бюджеттік өтінімдерді құрастыру,
ұсыну және келісімдеу
Ескерту: 2-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 154, ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2005 жылғы 18 қарашадағы N 416-Ө біріккен бұйрығымен.
7. Бюджеттік өтінім бюджеттік жоспарлау бойынша өкілеттік органға бюджеттік заңнамаларға сәйкес келісуге ұсынылады.
8. Бюджеттік өтінімге бюджеттік бағдарламаның әкімгерлері  ақпараттандыру саласында 1-14 қосымшада келісілген осы Нұсқауға және 10-12 тармағындағы техникалық құжаттамада келісілген осы Нұсқауға қосымша есептесу шығыстарын ұсынады.
9. Ақпараттандыру саласындағы бюджеттік өтінімге  ақпараттық жүйелердің дамуы мен қызметтерді әзірлеу бойынша және лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз ету, коммуникациялық және есептегіш техниканы сатып алуды жоспарлауға техникалық ерекшелік қосымшаланады.
10. Техникалық ерекшелік өзіне қосады:
тауардың атауы, жұмыстар мен қызметтер;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге техникалық талап пен сипаттама;
тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің сандық сипаттамасы;
атқаруға жататын қосалқы қызметтер;
жұмыстар атқаратын орын немесе тауарлар мен қызметтерді ұсыну;
жоспарланған тауарларды жеткізу мерзімі, жұмыстарды атқару немесе қызметтерді беру.
Ақпараттандыру саласында өкілетті органдармен белгіленгеннен төмен емес жоспарлауды ұсынатын коммуникациялық және есептегіш техникалардың техникалық сипаттамасы.
11. Бюджеттік бағдарлама әкімгерлерінің қосымша есептесу  шығыстарының бюджеттік өтінімі электрондық және қағаз жүзінде ұсынылады.
12. Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген мемлекеттік құпия туралы ережесін сақтау мен тәртібінде құпия сипаттамасында мәліметтен тұратын бюджеттік өтінім ұсынылады және қаралады.
13. Бюджеттік өтінімді Нұсқаулықтың 7-12 тармақтарын орындамаған кезде бюджеттік жоспарлау бойынша өкілетті органның оны қайтарып беруіне негіз болып табылады.
14. Бюджетті жоспарлау бойынша өкілетті орган белгіленген мерзімде өтінімнің қаралуын қабылдайды, олар бойынша жинақ қалыптастырады және оларды үйлестіру жұмыстары бойынша қалыптастыру мен ұлттық ақпараттық инфрақұрылым бойынша және Қазақстан Республикасының ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету негізгі бағытының қызметі бойынша қорытынды шешімді қабылдау үшін оларды Комиссияға жібереді.
15. Ақпараттандыру бойынша бюджеттік бағдарламаларға бюджеттік бағдарламалар әкімгерлерінің бюджеттік өтінім қаралған кезде ескеріледі:
есепті жылға бюджеттік бағдарламаларды (бағдарламаға жататындарды) іске асырған кезде жоспарланған нәтиженің жетістігі;
ағымды жылғы бюджеттік бағдарламаларды (бағдарламаға жататындарды) іске асыру барысы туралы ақпарат;
өткен кезеңдермен сәйкестендіру бойынша ақшалай шығыстың салыстырмасы мен негіздемесі немесе басқа бюджеттік бағдарламалар әкімгерлерінің ұқсас іс-шаралары;
сопоставимость планируемых цен на товары, работы и услуги рыночным ценам;
болжанатын кезеңге ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламалардың (бағдарламаға жататындардың) күтілетін әсері мен нәтижесі туралы мәліметтің бар болуы сол бойынша жыл соңында бағдарламаларды бағалау, жоспарланатын ақшалай шығыстың күтілетін нәтижесінің бұл салыстырмасы;
мемлекеттік тізімдегі мемлекеттік органдарының ақпараттық телекоммуникациялық ресурстар туралы мәліметінің бар болуы;
ақпараттандыру саласындағы өкілетті органның ақпараттандыру жөнінде бюджеттік бағдарламалардың (бағдарламаға жататындардың) орындалуы туралы республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімгерлерінің өз уақытында ұсынысы.

16. При рассмотрении бюджетных заявок по текущим бюджетным программам в первую очередь учитывается обеспечение функционирования действующих информационных систем.
17. При рассмотрении бюджетных заявок по бюджетным программам развития по информатизации учитываются:
выполнение требований по применению единых технологических стандартов, интеграции информационных систем;
соответствие характеристик создаваемых информационных систем требованиям технического задания;
соответствие технической документации по информационным проектам общепринятым международным стандартам и установленным государственным стандартам;
соответствие технических характеристик и требований товаров, работ и услуг современному уровню информационных технологий, требованиям технического задания на создание проекта или назначению и целям мероприятий, планируемых в рамках текущих программ;
последовательность, планомерность и результативность проводимой администратором бюджетных программ отраслевой политики информатизации.
3. Требования, предъявляемые к разработке
текущих бюджетных программ в сфере информатизации
18. В рамках текущих бюджетных программ в сфере информатизации в установленном порядке планируется приобретение следующих товаров, работ и услуг:
1) средств вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования и лицензионного программного обеспечения в пределах установленных норм обеспечения государственного органа и сопутствующих услуг по их монтажу и инсталляции;
2) расходных материалов, комплектующих и запасных частей;
3) сопровождение информационных систем;
4) техническая поддержка лицензионных программных продуктов;
5) системное обслуживание информационных систем;
6) техническое обслуживание средств вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования;
7) техническая экспертиза;
8) создание и поддержка веб-сайтов;
9) обучение специалистов государственного учреждения на курсах пользователей и администраторов информационных систем после завершения инвестиционного проекта;
10) телекоммуникационное обеспечение (передача данных, электронная почта, доступ к сети Интернет, частные виртуальные коммутируемые сети (VPDN);
11) внедрение и сопровождение типовых проектных решений.
19. При разработке текущих бюджетных программ информатизации администратор бюджетных программ должен учитывать следующие требования:
планировать оснащение вычислительной техники (персональными компьютерами, принтерами и сканерами) в соответствии с утвержденными годовыми нормами оснащения;
планировать переоснащение парка вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования в соответствии с установленным периодом их эксплуатации и с техническими характеристиками, установленными уполномоченным органом в сфере информатизации;
при возникновении необходимости переоснащения парка вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования рассматривать экономическую целесообразность модернизации имеющейся техники и оборудования для обеспечения необходимых технических характеристик, вместо закупа новой техники и представлять соответствующие расчеты в составе бюджетной заявки;
планировать мероприятия по обеспечению защиты информации в информационных системах и сетях передачи данных государственных органов;
обеспечивать использование лицензионного программного обеспечения;
обеспечивать на постоянной основе закупку услуг по сопровождению информационных систем, технической поддержке лицензионного программного обеспечения, техническому обслуживанию вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования и системному обслуживанию информационных систем.
Сноска. Пункт 19 с изменениями -  совместным приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 154 и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 ноября 2005 года N 416-п.

16. Ақпараттандыру саласындағы берілген өтінімдерді қараған кезде, бірінші кезекте іс-әрекеттегі ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелердің жұмыс жасауын қамтамасыз ету ескеріледі.
17. Ақпараттандыру саласындағы бюджеттік даму бағдарламалары үшін берілген өтініштер қаралған кезде ескеріледі:
жобалардың қатар іске асыруын шығару, ақпараттық ресурстардың бірігуі, бірыңғай технологиялық стандарттарды қолдану бойынша талаптарды орындау;
техникалық тапсырманың талабына құрылатын ақпараттық жүйелердің сипаттамасының сәйкестігі;
ақпараттандыру жобалар бойынша қабылданған халықаралық стандарттарға және белгіленген мемлекеттік стандарттарға техникалық құжаттамалардың сәйкестігі;
жоспарланатын ағымды бағдарламалар шеңберінде, іс-шаралар мақсатына және бағытталуына немесе техникалық тапсырманың талабына жоба құруына, ақпараттық технологияның қазіргі заманғы деңгейіне қызмет және жұмыс, тауарларды талап ету мен техникалық сипаттамасына сәйкестік;
ақпараттандыру саясатының салалы бюджеттік бағдарламаларының әкімгерлерімен жүргізілген нәтижелігі және жоспарламасы, реттілігі.
3. Ақпараттандыру саласындағы ақпараттандыру саласында
әзірлеуге ұсынылатын талап
18. Ақпараттандыру саласындағы ақпараттандыру саласында белгіленген тәртіпте келесі тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу жоспарлануда:
1) телекоммуникациялық және есептегіш техникалық құралдары мен лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз ету мемлекеттік органдарды белгіленген нысан шегінде және олардың қатар жүретін қызметін құрастыру және қондыру бойынша қамтамасыз ету;
2) шығыс материалдары, жинақталған және қордағы бөлшектер;
3) ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу;
4) лицензияланған бағдарламалық өнімдерді техникалық қолдау;
5) есептегіш жүйелерге жүйелі қызмет көрсету;
6) телекоммуникациялық жабдықтар мен есептегіш техникалық құралдарына техникалық қызмет көрсету;
7) техникалық сараптама;
8) веб-сайтты құру және қолдау;
9) инвестициялық жобаны аяқтағаннан кейін ақпараттық жүйелердің әкімгерлері және пайдаланушылары курсына мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерін оқыту;
10) телекоммуникациялық қамтамасыз ету (деректерді беру, электрондық пошта, Интернет желісіне кіру, VPDN);
11) тиіптік жобалық шешімдерді ендіру және сүйемелдеу.
19. Ақпаратты ақпараттандыру саласында әзірлеген кезде бюджеттік бағдарламаның әкімгерлері келесі талапты ескеруі тиіс:
бекітілген жылдық нормаға сәйкес жабдықтауды (персональды компьютерлермен, принтерлермен және сканерлермен) есептегіш техникаларды жабдықтауды жоспарлау;
ақпараттандыру саласында өкілетті органмен белгіленген техникалық сипаттамасымен және оларды пайдалануды белгіленген кезеңмен сәйкес телекоммуникациялық жабдықтар және есептегіш техникалар паркін қайта жабдықтауды жоспарлау;
телекоммуникациялық жабдықтар мен есептегіш техникалар паркін қайта жабдықтау қажеттілігі пайда болған кезде қолда бар техникаларды жетілдіруді мақсатқа сәйкес экономикалық қарау және қажетті техникалық сипаттаманы қамтамасыз ету үшін жабдықтар, жаңа техникаларды сатып алумен бірге және бюджеттік өтінімнің құрамына сәйкес есеп айырысуды ұсыну;
ақпаратты қорғауды қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жоспарлау, мемлекеттік органдардың деректерін ақпараттық жүйелер мен желіде беру;
лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалануды қамтамасыз ету;
ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу бойынша, лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етуді техникалық қолдауды, телекоммуникациялық жабдықтар мен есептегіш техникаларға техникалық қызмет көрсетуді және есептегіш жүйелерге жүйелі қызмет көрсетуді әрдайым негізде көтере сатып алу қызметін қамтамасыз ету.
Ескерту: 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 154, ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2005 жылғы 18 қарашадағы N 416-Ө   біріккен бұйрығымен .

20. В пояснительной записке к текущей бюджетной программе необходимо отразить следующую информацию:
1) анализ уровня оснащенности средствами вычислительной техники сложившийся на текущий момент с учетом запланированных мероприятий текущего года;
2) обзор основных мероприятий отчетного года и оценку достигнутых по ним результатов;
3) планируемые мероприятия на предстоящий трехлетний период и ожидаемые результаты;
4) причины отклонений прогнозируемых объемов товаров, работ и услуг от запланированных в текущем году.
4. Требования, предъявляемые к разработке
бюджетных программ развития в сфере информатизации
21. В рамках бюджетных программ развития в сфере информатизации осуществляется реализация инвестиционных проектов в сфере информатизации, направленные на создание, внедрение и развитие:
1) обеспечивающих систему электронного Правительства (единая транспортная среда государственных органов, удостоверяющий центр, веб-порталы, нормативная правовая база и другое);
2) государственных баз данных;
3) межведомственных информационных систем;
4) типовых административно-управленческих систем;
5) информационных систем для реализации целевых программ;
6) отраслевых информационных систем специального функционального назначения.
Сноска. Пункт 21 с изменениями -  совместным приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 154 и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 ноября 2005 года N 416-п.
22. Бюджетная программа развития должна включить весь комплекс расходов, необходимых для реализации инвестиционного проекта в сфере информатизации. Типовой перечень расходов на создание информационной системы включает расходы на:
развитие информационных систем;
разработку технического задания;
разработку информационной системы;
приобретение вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования в рамках информационного проекта;
приобретение лицензионного программного обеспечения;
подготовку объектов к внедрению информационной системы;
монтаж и инсталляцию вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования;
инсталляцию и настройку системного программного обеспечения;
инсталляцию и настройку информационной системы;
подготовку первичной базы данных (конвертирование или ввод данных);
обучение пользователей и администраторов информационной системы;
работы по созданию (модернизации) локальной вычислительной и телекоммуникационных сетей.
Сноска. Пункт 22 с изменениями -  совместным приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 154 и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 ноября 2005 года N 416-п.

20. Ағымды бюджеттік бағдарламаның түсіндірме жазбасында келесі ақпаратты көрсету қажетті:
1) ағымды жылдың жоспарланған іс-шараларын ескере отырып есептегіш техникалық құралдарымен ағымды кезеңге арналған болған жағдайға талдаудың деңгейі;
2) есепті жылдың негізгі іс-шараларын шолу және оның нәтижелерінің қол жеткізген жетістіктерінің бағасы;
3) алда болатын үш жылдық кезеңге арналған жоспарланған іс-шаралар және күтілетін нәтиже;
4) ағымды жылда жоспарлағаннан қызметтер және жұмыстар, болжанатын көлемді тауарлардан ауытқуының себебі.
4. Ақпараттандыру саласындағы ақпараттандыру саласында
әзірлеуге ұсынылатын талап
21. Ақпараттандыру саласында ақпараттандыру саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыруды жүзеге асыру, құруға, ендіруге және дамытуға жолданған:
электрондық үкіметті қамтамасыз ететін жүйені (мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасы, куәландыратын орталық, веб-порталдар, нормативтік-құқықтық база және өзге де);
мемлекеттік дерекқорлар құру ведомствоаралық ақпараттық жүйелер құру;
типтік әкімшілік-басшылық жүйелерін құру;
мақсатты бағдарламаларды іске асыру үшін ақпараттық жүйелер құру;
арнаулы жұмыс жасайтын бағыттағы ақпараттық жүйелерді құру.
Ескерту: 21-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 154, ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2005 жылғы 18 қарашадағы N 416-Ө   біріккен бұйрығымен .
22. Ақпараттандыру саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру үшін қажетті бюджеттік бағдарламалар дамуы барлық шығыстар кешенін қосуы тиіс. Ақпараттық жүйелерді құруға типтік тізбенің шығысы шығыстарды қосады:
техникалық тапсырманы әзірлеу;
ақпараттық жүйелерді әзірлеу;
ақпараттық жоба шеңберінде телекоммуникациялық жабдықтар мен есептегіш техникаларын сатып алу;
лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу;
ақпараттық жүйелерді ендіруге объектілерді дайындау;
телекоммуникациялық жабдықтар мен есептегіш техникаларын құрастыру және қондыру;
жүйелі бағдарламалық қамтамасыз етуді күйге келтіру және қондыру;
ақпараттық жүйелерді күйге келтіру және қондыру;
алғашқы дерекқорларды дайындау (деректерді енгізу немесе алмастыру);
ақпараттық жүйелердің әкімгерлері мен пайдаланушыларын оқыту;
телекоммуникациялық және есептегіш желілерді (жетілдіру) құру бойынша жұмыстар.
Ескерту: 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 154, ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2005 жылғы 18 қарашадағы N 416-Ө   біріккен бұйрығымен .

23. При планировании мероприятий по созданию информационных проектов администратор бюджетных программ обязан:
реализацию проектов осуществлять в соответствии с установленными государственными стандартами, стадиями и этапами создания информационных систем;
планирование сроков закупки средств вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования производить с учетом сроков разработки прикладного программного обеспечения и в соответствии с этапами и сроками внедрения информационных проектов;
обеспечивать использование лицензионного программного обеспечения.
24. В пояснительной записке к бюджетной программе развития по информатизации необходимо отразить следующую информацию:
1) общие сведения (наименование проекта, срок реализации проекта, общая стоимость проекта, в том числе по годам, наименование документов, их номера и дату утверждения, на основании которых разрабатывается проект, перечень организаций, участвующих в разработке проекта, перечень разработанной технической документации по проекту);
2) очередность создания информационной системы, сроки выполнения и состав задач каждой очереди;
3) обзор реализованных этапов создания информационной системы и оценка достигнутых по ним результатов, прогноз ожидаемых результатов в текущем году;
4) сведения об обеспечении заданных в техническом задании характеристик системы;
5) анализ причин нарушения сроков реализации проекта, невыполнения требований технического задания, предлагаемые меры по их устранению;
6) планируемые задачи на предстоящий трехлетний период, и ожидаемые результаты;
7) уточненный расчет расходов на создание проекта, обоснование отклонений от первоначального расчета;
8) уточненные критерии оценки программы (количественные и качественные показатели, по которым можно оценить программу в конце года и по завершению реализации проекта).
5. Заполнение дополнительных форм
по расчетам расходов на информатизацию
25. Для разработки бюджетных программ по информатизации администраторы бюджетных программ составляют расчеты расходов по мероприятиям в сфере информатизации в разрезе соответствующих специфик экономической классификации расходов по дополнительным формам согласно приложениям 1-14 к Инструкции. Указанные формы содержат исходные данные для заполнения форм расчетов расходов бюджетной заявки.
26. Формы расчетов расходов представляются в виде таблиц (MS Excel) с настроенными формулами в расчетных строко-графах.
В дополнительных формах по расчетам расходов на информатизацию суммы указываются в тысячах тенге, данные представляются в следующем порядке:
отчетные суммы расходов - за предыдущий год;
плановые суммы расходов - на текущий год;
прогнозные суммы расходов - на планируемый период.

23. Ақпараттық жобаларды құру бойынша іс-шараларды жоспарлаған кезде бюджеттік бағдарламалардың әкімгері міндетті:
белгіленген мемлекеттік стандарттармен, сатылармен және кезеңдермен ақпараттық жүйелерді құруға сәйкес жобаларды іске асыруды жүзеге асыру;
ақпараттық жобаларды ендіру мерзімі мен кезеңіне сәйкес қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу мерзімін ескере отырып жүргізуді телекоммуникациялық жабдықтар мен есептегіш құралдардың көтере сатып алу уақытын жоспарлау;
лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалануды қамтамасыз ету.
24. Ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламалар дамуына түсіндірме жазбада келесі ақпаратты көрсетуі қажет:
1) жалпы мәлімет (жобаның атауы, жобаны іске асыру уақыты, жобаның жалпы құны, оның ішінде жылдар бойынша құжаттардың атауы, олардың нөмірі мен мерзімі, оның негізінде сол жоба әзірленеді, жобаны әзірлеуге қатысушы ұйымдардың тізбесі, жоба бойынша техникалық құжаттамаларды әзірлеу тізбесі);
2) ақпараттық жүйелерді құру кезегі, орындалу мерзімі және әрбір кезек мақсатының құрамы;
3) жобаларды құру іске асырылғанды шолу мен олардың нәтижесі бойынша қол жеткізу бағасы, ағымды жылда күтілетін нәтиженің болжамы;
4) техникалық тапсырманың сипаттамасының жүйесінде тапсырылғанды қамтамасыз ету туралы мәлімет;
5) жобаларды іске асыру уақытының бұзылуы себебін талдау, техникалық тапсырманың талабын орындамау, олардың кемшілігін жою бойынша ұсынылатын шаралар;
6) алда болатын үш жылдық кезеңге жоспарланатын мақсаттар және күтілетін нәтижелер;
7) жобаны құруға арналған нақтыланған есептесу шығыстары, алғашқы есептесуден ауытқу негіздемесі;
8) бағдарламалар бағасының нақтылы өлшемі (сандық және сапалық көрсеткіштер, жыл аяғында және жобаны іске асыруды аяқтау бойынша бағдарламаны бағалауды сол бойынша болады).
5. Ақпараттандыруға арналған есептесу шығыстары бойынша
қосымша нысандарды толтыру
25. Ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламаларды әзірлеу үшін бюджеттік бағдарламалардың әкімгерлері осы Нұсқаудың 1-14 қосымшасында келісілген қосымша нысаны бойынша экономикалық жіктеу шығыстарының ерекшелігіне сәйкестендірген кесінді де ақпараттандыру саласы бойынша есептеу шығыстарын құрастырады. Бюджеттік өтінімнің есептесу шығыстарының нысанын толтыру үшін көрсетілген нысандар бастапқы деректерді ұстайды.
26. Жол-баған есептесуінде күйге келтірілген формуласымен есептесу шығыстарының нысаны кесте түрінде ұсынылады (MS Excel).
Ақпараттандырылуға арналған қосымша нысанында есептесу шығыстары бойынша мыңдық теңге сомасында көрсетіліп, деректер келесі тәртіпте ұсынылады:
өткен жыл үшін - шығыстардың есеп беру сомасы;
ағымды жыл үшін - шығыстардың жоспарлы сомасы;
жоспарланатын мерзімге - шығыстардың болжамды сомасы.

27. При расчете расходов на закупку средств вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования, расходных материалов и запасных частей необходимо использовать нормативы, установленные уполномоченным органом в сфере информатизации.
28. Формы 01а, 01б-ИТ (приложения 12) предназначены для заполнения общей суммы расходов в разрезе планируемых мероприятий в сфере информатизации соответственно по бюджетным программам (подпрограммам) развития и текущим бюджетным программам (подпрограммам).
29. Формы 02а, 02б-ИТ (приложения 34) предназначены для расчета количества персональных компьютеров (далее - ПК) в соответствии с предельными и годовыми нормами обеспечения.
30. Формы 03а, 03б, 04а, 05а-ИТ, 07-ИТ (приложения 5-7913) предназначены для расчета расходов по мероприятиям, связанным с созданием инвестиционных проектов. Итоговые суммы расходов бюджетной программы (подпрограммы) в расчетах по этим формам должны соответствовать суммам расходов, указанным по соответствующим мероприятиям в Перечне планируемых мероприятий по этой бюджетной программе (подпрограмме) развития формы 01а-ИТ.
Сноска. Пункт 30 с изменениями -  совместным приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 154 и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 ноября 2005 года N 416-п.
31. Формы 03 - 08-ИТ (приложения 5-14) предназначены для расчета расходов по мероприятиям текущих бюджетных программ (подпрограмм). Итоговые суммы расходов бюджетной программы (подпрограммы) в расчетах по этим формам должны соответствовать суммам расходов, указанным по соответствующим мероприятиям в Перечне планируемых мероприятий по этой текущей бюджетной программе (подпрограмме) формы 01б-ИТ.
32. Форма 02а-ИТ предназначена для расчета общего количества прогнозируемых к закупке персональных компьютеров по всем текущим бюджетным программам. Порядок заполнения следующий:
1) в строке 1, графе 3 проставляется фактическое количество ПК на начало текущего года по всем государственным учреждениям администратора бюджетных программ;
2) в строке 2, графе 3 проставляется из общего количества компьютеров количество ПК, установленных в компьютерных классах, используемых в качестве серверов и в других целях, не связанных с оснащением рабочего места (далее - ПК общего назначения);
3) в строке 3, графе 3 проставляется общее количество ПК, запланированных к закупке в текущем году в соответствии с утвержденными паспортами бюджетных программ;
4) в строке 4, графах 4-6 проставляется общая штатная численность государственных служащих и работников государственных учреждений администратора бюджетных программ;
5) в строке 5, графах 4-6 проставляется годовая норма обеспечения ПК на соответствующий прогнозируемый год;
6) в строке 6, графы 4-6 количество ПК по норме обеспечения на прогнозируемый год рассчитывается умножением штатной численности на норму обеспечения;
7) в строке 7 дефицит ПК на начало прогнозируемого года рассчитывается по:
графе 4 как разница между количеством ПК по норме на 1-ый прогнозируемый год (строка 6, графа 4) и суммой фактического количества ПК (строка 1, графа 3) за минусом количества ПК общего назначения (строка 2, графа 3) и плана закупки ПК в текущем году (строка 3, графа 3);
графе 5 как разница между количеством ПК по норме на 2-ой прогнозируемый год (строка 6, графа 5) и суммой фактического количества ПК (строка 1, графа 3) за минусом количества ПК общего назначения (строка 2, графа 3), плана закупки ПК в текущем году (строка 3, графа 3) и прогноза закупки ПК на 1-ый планируемый год (строка 8, графа 4);

27. Телекоммуникациялық жабдықтар мен есептегіш техникаларды, шығыстық материалдарды және қосалқы бөлшектерді көтере сатып алу шығыстарымен есептескен кезде ақпараттандыру саласында өкілетті органдармен белгіленген нормативтерді пайдалану ұсынымданады.
28. Ақпараттандыру саласына сәйкес бюджеттік бағдарламалар (бағдарламаға жататындар) дамуы және ағымды бюджеттік бағдарламалар (бағдарламаға жататындар) бойынша жоспарланатын іс-шаралар кесіндісінде жалпы шығыстар сомасын толтыру үшін 01а, 01б - ИТ нысаны (1, 2 қосымшалар) арналған.
29. Жылдық және шекті нормаларды қамтамасыз етуге сәйкес персональдық компьютерлердің (бұдан әрі - ПК) санын есептеу үшін 02а, 02б - ИТ нысаны (3, 4 қосымшалар) арналған.
30. Инвестициялық жобаларды құруымен байланысты іс-шаралар бойынша шығыстарды есептесу үшін  03а 03б 04а 05а-АТ 07а-АТ , нысаны (5-7, 9, 13 қосымшалар) арналған. Бюджеттік бағдарламалар (бағдарламаға жататындар) шығыстар сомасының жиыны есептесу бұл нысандар бойынша шығыстар сомасына сәйкестендірілуі тиіс, көрсетілген сәйкестендірілген іс-шаралар бойынша Тізбеде жоспарланатын іс-шаралар бұл бюджеттік бағдарламалар (бағдарламаға жататындар) дамуының 01а - ИТ нысаны.
Ескерту: 30-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 154, ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2005 жылғы 18 қарашадағы N 416-Ө   біріккен бұйрығымен .
31. Ақпараттандыру саласындағы (бағдарламаға жататындар) іс-шаралары бойынша есептесу шығыстары үшін 03-08 - ИТ нысаны (5-14 қосымшалар) арналған. Бюджеттік бағдарламалар (бағдарламаға жататындар) шығыстар сомасының жиыны есептесу бұл нысандар бойынша шығыстар сомасына сәйкестендірілуі тиіс, көрсетілген сәйкестендірілген іс-шаралар бойынша Тізбеде жоспарланатын іс-шаралар бұл бюджеттік бағдарламалар (бағдарламаға жататындар) дамуының 01б - ИТ нысаны.
32. Барлық ағымды бюджеттік бағдарламалар бойынша болжанатын персональдық компьютерлерді көтере сатып алу жалпы санымен есептесу үшін 02а - ИТ нысаны арналған. Келесі толтыру тәртібі:
барлық мекемелер бойынша бюджеттік бағдарламалардың әкімгерлері ағымды жылдың басында ПК нақты саны 1 жолдың 3 бағанында қойылады;
жалпы компьютерлер санының ПК саны компьютерлік сыныптарда қойылған, сервер түрінде пайдаланады және басқа да мақсатта жабдықталған жұмыс орнына байланысты емес (бұдан әрі ПК жалпы тағайындалуға) 2 жолдың 3 бағанында қойылады;
бюджеттік бағдарламалардың төл құжатымен бекітілгенге сәйкес ағымды жылда жоспарланған көтере атып алуға ПК жалпы 3 жолдың 3 бағанында қойылады;
мемлекеттік қызметшілердің және мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерінің бюджеттік бағдарламалар әкімгерлерінің жалпы штаттық саны 4 жолдың 4-6 бағанында қойылады;
болжанатын жылдың сәйкестендірілуіне арналған ПК жылдық нормалық қамтамасыз етуі 5 жолдың 4-6 бағанында қойылады;
ПК санын болжанатын жылға норма бойынша қамтамасыз ету норманы қамтамасыз етуіне арналған штаттық санның ұлғаюына сенім артуы 6 жолдың 4-6 бағанында қойылады;
7 жолда ПК тапшылығы болжанатын жылдың басында сенім арту бойынша:
ПК санының арасындағы 4 бағанмен айырмашылығы сияқты 1-і болжамды жылдың нысаны бойынша (6 жол, 4 баған) және ПК нақты санының сомасы (1 жол, 3 баған) жалпы тағайындалған ПК санын шегергенде (2 жол, 3 баған), ағымды жылда ПК көтере сатып алудың жоспары (3 жол, 3 баған) және 1-і жоспарланған жылда ПК көтере сатып алудың болжамы (8 жол, 4 баған);

графе 6 как разница между количеством ПК по норме на 3-ий прогнозируемый год (строка 6, графа 6) и суммой фактического количества ПК (строка 1, графа 3) за минусом количества ПК общего назначения (строка 2, графа 3), плана закупки ПК в текущем году (строка 3, графа 3), прогнозов закупки ПК на 1-ый и 2-ой планируемые годы (строка 8, графы 4, 5);
8) в строке 8, графах 4-6 проставляется прогноз закупки ПК на соответствующий прогнозируемый период. Значение прогноза не должно превышать значение дефицита ПК на начало рассчитываемого прогнозного периода;
9) в строке 9, графе 3 проставляется прогноз закупки ПК общего назначения (в пояснительной записке указывается обоснование этой потребности);
10) в строке 10, графе 3 проставляется количество ПК, по которым подготовлены в установленном порядке акты на списание (в пояснительной записке указываются общие технические характеристики и год приобретения этих ПК);
11) в строке 11 прогноз закупки ПК с учетом ПК, подлежащих замене, рассчитывается по:
графе 4 как сумма прогноза закупки (строка 8, графа 4), ПК общего назначения (строка 9, графа 4) и количества ПК, подлежащих замене (строка 8, графа 3);
графам 5, 6 равна соответственно сумме по графам 5, 6 прогноза закупки ПК по строке 8 и прогноза закупки ПК общего назначения по строке 9.
Общее количество закупаемых ПК (строка "Рабочие станции пользователей" формы 03а-ИТ, графы 8, 11, 14) по всем текущим бюджетным программам должно соответствовать количеству ПК, указанному в строке 9 и графах 4-6.
33. Форма 02б-ИТ предназначена для расчета предельного количества персональных компьютеров, допустимого к закупке по всем бюджетным программам развития. Количество ПК, закупаемое в рамках бюджетных программ развития, определяется и обосновывается требованиями инвестиционных проектов. Рассчитываемое по форме 02б-ИТ предельное количество ПК используется в целях контроля общего нормируемого количества ПК. Порядок заполнения формы 02б-ИТ следующий:
1) в строке 1, графе 3 фактическое количество ПК на начало текущего года по всем государственным учреждениям администратора бюджетных программ без количества ПК общего назначения переносится из формы 02а-ИТ;
2) в строке 2, графе 3 общее количество ПК, запланированных к закупке в текущем году в соответствии с утвержденными паспортами бюджетных программ, переносится из формы 02а-ИТ;
3) в строке 3, графах 4-6 общая штатная численность государственных служащих и работников государственных учреждений администратора бюджетных программ переносится из формы 02а-ИТ;

ПК санының арасындағы 6 бағанмен айырмашылығы сияқты 3-і болжамды жылдың нысаны бойынша (6 жол, 6 баған) және ПК нақты санының сомасы (1 жол, 3 баған) жалпы тағайындалған ПК санын шегергенде (2 жол, 3 баған), ағымды жылда ПК көтере сатып алудың жоспары (3 жол, 3 баған) және 1-і, және 2-і жоспарланған жылдарда ПК көтере сатып алудың болжамы (8 жол, 4, 5 бағандар);
болжанатын жылға сәйкес ПК көтере сатып алу болжамы 8 жолдың 4-6 бағанында қойылады. Сенім артқан болжамды жылдың кезеңінің бастамасына арналған ПК тапшылығы мәнінен болжам мәні аспауы керек;
жалпы тағайындалған ПК көтере сатып алу болжамы (түсіндірме жазбада бұл тұтынушылық негіздемесі көрсетілген) 9 жолдың 3 бағанында қойылады;
(Осы ПК сатып алу жылы мен жалпы техникалық сипаттамасы түсіндірме жазбасында көрсетіледі) белгіленген тәртіпте шығынға жазу актісінде сол бойынша дайындалған ПК саны 10 жолдың 3 бағанында қойылады;
11 жолда ПК ескере отырып ПК көтере сатып алу болжамы, ауыстыруға жататын, сенім арту бойынша:
4 бағанда көтере сатып алу сомасының болжамы сияқты (8 жол, 4 баған), жалпы тағайындалатын ПК (9 жол, 4 баған) және ПК саны, ауыстыруға жататын (8 жол, 3 баған);
5, 6 бағандарына 5, 6 бағандары ПК көтере сатып алу бойынша сомасына сәйкес тең 8 жол бойынша және жалпы тағайындалған ПК көтере сатып алу болжамы 9 жол бойынша.
Көтере сатып алатын ПК жалпы саны ("Пайдаланушылардың жұмыс жасайтын станциялары" жолы 03а-ИТ нысаны, 8, 11, 14 бағандары) барлық ағымды бюджеттік бағдарламалары бойынша ПК санына сәйкес болуы тиіс, 9 жолдың және 4-6 бағандарында көрсетілген.
33. Барлық ақпараттандыру саласында көтере сатып алуға қол жеткізетін персональдық компьютерлер санының шекті шығысы үшін 02б - ИТ нысаны арналған. ПК саны ақпараттандыру саласында анықталады және инвестициялық жобалардың талабына сай негізделеді. Сенім артқан 02б - ИТ нысаны бойынша ПК шекті санын пайдалану бақылау мақсатында нормаланған ПК саны.
1) 1 жолда, 3 бағанда ПК нақты саны ағымды жылдың басында барлық мемлекеттік мекемелердің бюджеттік бағдарламалардың әкімгерлері бойынша жалпы тағайындалатын ПК санысыз 02а - ИТ нысанынан көшіріледі;
2) 2 жолда, 3 бағанда ПК жалпы саны, ағымды жылда көтере сатып алуға жоспарланған бюджеттік бағдарламалардың бекітілген төл құжатымен сәйкес 02а - ИТ нысанынан көшіріледі;
3) 3 жолда, 4-6 бағандарында жалпы штаттағы мемлекеттік қызметшілердің және мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерінің бюджеттік бағдарламалар әкімгерлерінің саны 02а - ИТ көшіріледі;

4) в строке 4, графе 3 проставляется предельная норма обеспечения ПК;
5) в строке 5, графе 3 количество ПК по предельной норме обеспечения рассчитывается умножением штатной численности на предельную норму обеспечения;
6) в строку 6, графы 4 - 6 прогноз закупки ПК по текущим программам переносится из строки 7, граф 4-6 формы 02а-ИТ;
7) в строке 7, графе 3 дефицит ПК на начало 1-ого прогнозируемого года рассчитывается как разница между количеством ПК по предельной норме (строка 5, графа 3) и суммой фактического количества ПК (строка 1, графа 3) и плана закупки ПК в текущем году (строка 2, графа 3);
8) в строке 8, графе 3 количество ПК, которое допустимо планировать к закупке по бюджетным программам развития, рассчитывается как разница между дефицитом ПК (строка 7, графа 3) и прогнозом закупки ПК по текущим бюджетным программам на трехлетний период (строка 6, графы 4-6);
9) в строке 9, графах 4-6 проставляется прогноз закупки ПК на соответствующий прогнозируемый период. В графе 3 данной строки рассчитывается общее количество ПК за трехлетний период (сумма граф 4-6). Значение прогноза в графе 3 не должно превышать значения допустимого (предельного) количества ПК, рассчитанного в строке 8, графе 3.
Общее количество закупаемых ПК (строка "Рабочие станции пользователей" формы 03а-ИТ по графам 8, 11, 14) по всем бюджетным программам развития должно соответствовать количеству, указанному в строке 9 и графах 4-6.
34. Форма 03а-ИТ заполняется при планировании мероприятий на закупку вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования (специфика 411). Потребность в закупке вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования должна обосновываться требованиями и сроками внедряемых или тиражируемых информационных проектов, нормами обеспечения средствами вычислительной техники либо причинами их физического или морального износа. В форме 03а-ИТ вычислительная техника и телекоммуникационное оборудование подразделены на следующие группы:
1) серверы;
2) рабочие станции;
3) принтеры;
4) сканеры, плоттеры;
5) оборудование для защиты сетей;
6) активное сетевое оборудование;
7) пассивное сетевое оборудование;
8) электрооборудование;
9) прочее оборудование.
В графе 1 формы 03а-ИТ приведен перечень оборудования для каждой группы, за исключением группы "Прочее оборудование". При необходимости в группы можно добавлять строки. В предусмотренных формой строках допускается уточнение наименования оборудования. В группу "Прочее оборудование" включается вычислительная техника и телекоммуникационное оборудование, связанные с назначением и целью бюджетной программы (подпрограммы), но не включенные в группы 1-9. Наименование оборудования в графе 1 должно быть обязательно указано. Технические характеристики и цена оборудования должны соответствовать утвержденным нормативам технических характеристик и цен вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования. При отсутствии требуемого оборудования в указанных нормативах, цена оборудования определяется в соответствии с рыночными ценами.

4) 4 жолда, 3 бағанда ПК қамтамасыз етудің шекті нормасы қойылады;
5) 5 жолда 3 бағанда ПК саны шектелген норма бойынша қамтамасыз ету штаттық санды шектелу нормасы қамтамасыз етуіне сенім артады;
6) 6 жолда, 4-6 бағандарда ағымды бағдарламалар бойынша ПК көтере сатып алу болжамы 7 жолдан 4-6 бағандардан 02а - ИТ нысанынан көшіріледі;
7) 7 жолда, 3 бағанда ПК тапшылығы 1-ші болжанатын жылдың басында шектелу нормасы бойынша ПК санының арасында айырмашылығы сияқты сенім артады (5 жол, 3 баған) және ПК сомасының нақты санында (1 жолда; 3 бағанда) және ағымды жылда ПК көтере сатып алу жоспары (2 жолда, 3 баған);
8) 8 жолда, 3 бағанда ПК саны, бюджеттік бағдарламалар дамуы бойынша көтере сатып алуға сол қол жеткізуге жоспарлау, ПК тапшылығы арасындағы айырмашылық сияқты сенім артады (7 жолда, 3 баған) және ағымды бюджеттік бағдарламалар бойынша үш жылдық кезеңге ПК көтере сатып алу болжамымен (6 жолда, 4-6 бағандар);
9) 9 жолда, 4-6 бағандарда ПК көтере сатып алуға болжанатын кезеңге сәйкес болжам қойылады. 3 бағанда осы жолдар жалпы ПК саны үш жылдық кезең үшін сенім артады (4-6 бағандар сомасы). 3 баған болжамының мәні ПК санының қол жеткізетін (шекті) мәнінен аспауы тиіс, 8 жолда, 3 бағанға сенім артады.
34. Телекоммуникациялық жабдықтарды есептегіш техникаларды көтере сатып алуға арналған іс-шараларды жоспарлаған кезде (411 ерекшелік) 03а - ИТ нысаны толтырылады. Телекоммуникациялық жабдықтар мен есептегіш техникаларды көтере сатып алуға қажеттілік талаптармен және ендірілетін уақытпен немесе таратылымды ақпараттық жобалармен негізделуі тиіс, есептегіш техникалар құралдарын қамтамасыз ету нормаларымен немесе табиғи немесе моральды ескіргендігі. 03а - ИТ нысанында телекоммуникациялық жабдықтар мен есептегіш техникалар келесі топта бөлінген:
1) серверлер;
2) жұмыс жасайтын станциялар;
3) принтерлер;
4) сканерлер, плотерлер;
5) желіні қорғау үшін жабдықтар;
6) белсенді желі жабдықтары;
7) әрекетсіз желі жабдықтары;
8) электрожабдықтар;
9) өзге де жабдықтар.
"Өзге де жабдықтар" - тобынан басқа әрбір топ үшін 03а - ИТ 1 нысаны жабдықтар тізбесі тартылған. Қажеттілікке байланысты топқа жолдар қосуға болады. Көзделген нысан жолында жабдықтардың атауы нақтылау жіберіледі. "Өзге де жабдықтар" тобына телекоммуникациялық жабдықтар мен есептегіш техникалар қосылады, бюджеттік бағдарламалар (бағдарламаға жататындар) мақсатында және тағайындауға байланысты, бірақ 1-9 топтары қосылмаған.
1 бағандағы жабдықтардың атауы міндетті түрде көрсетілуі тиіс. Жабдықтардың құны мен техникалық сипаттамасы бекітілген техникалық сипаттамасы нормативтермен бекітілген және телекоммуникациялық жабдықтар мен есептегіш техникалардың құны сәйкестендірілуі тиіс. Талап еткен жабдықтар жоқ болған кезде нормативте көрсетілген жабдықтардың бағасы рынок бағасымен сәйкестігі анықталады.

В графах 3, 4 указывается соответственно количество и стоимость приобретенного в отчетном году оборудования, в графах 5, 6 - количество и стоимость планируемого в текущем году к закупке оборудования. В графе 7 указывается прогнозная цена в долларах США планируемого к закупке оборудования. В графах 8, 11, 14 указывается количество планируемого к закупке оборудования соответственно на планируемый трехлетний период. В графах 9, 12, 15 прогнозная цена оборудования в тенге на соответствующий планируемый год рассчитывается умножением цены в долларах США на соответствующие курсы долларов, указанные в шапке таблицы данной формы. В графах 10, 13, 16 прогнозная стоимость оборудования в тысяч тенге на соответствующий планируемый год рассчитывается умножением количества на цену в тенге и делением на одну тысячу.
35. Форма 03б-ИТ заполняется при планировании мероприятий на закупку материалов, необходимых для создания локальной вычислительной и телекоммуникационной сети, и прочих товаров, учитываемых по экономической специфике 139.
В графе 1 формы 03б-ИТ приведен перечень материалов для локальной вычислительной и телекоммуникационной сети. Состав и цена сетевого комплекта на одну точку министерства и регионального подразделения определяются в соответствующих нормативах технических характеристик и цен вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования.
В графе 1 допускается изменять наименования прочих товаров и вставлять дополнительные строки. Заполнение остальных граф формы 03б-ИТ аналогично заполнению формы 03а-ИТ.
36. Форма 04а-ИТ заполняется при планировании мероприятий на закупку лицензий программных продуктов (специфика 452) в разрезе следующих групп:
1) операционные системы и системы управления базами данных;
2) программные средства для управления и мониторинга сети;
3) программные средства для обеспечения защиты информации;
4) антивирусные программы;
5) прочие системные программные продукты;
6) прикладное программное обеспечение.
В строках графы 1 формы 04а-ИТ по соответствующим группам указывается полное наименование программного продукта, допускается вставлять дополнительные строки. Закупаемые программные продукты должны соответствовать назначению и цели бюджетной программы (подпрограммы) по информатизации, количество и время закупки лицензий должно быть скоординировано со временем внедрения и тиражирования информационной системы. Как правило, лицензии поставляются с годовой технической поддержкой, поэтому в расходы на закупку лицензий допускается включение стоимости годовой технической поддержки. Закупка технической поддержки в последующие годы должна производится по текущим бюджетным программам (подпрограммам) по информатизации. Заполнение остальных граф формы 04а-ИТ аналогично заполнению формы 03а-ИТ.

Есепті жылда жабдықтардың сатып алған құны және 3, 4 бағанында сәйкестендірілген саны, 5, 6 бағандарында саны және құны жоспарланатын ағымды жылда жабдықтарды көтере сатып алу көрсетіледі. Жабдықтарды көтере сатып алу 7 бағанда АҚШ доллары бағасының болжамы көрсетіледі. Жоспарланатын үш жылдық кезеңге сәйкес жоспарланған жоспарланатын есептегіш жабдықтарды көтере сатып алу 8, 11, 14 бағандарында саны көрсетіледі. 9, 12, 15 бағандарында болжанатын жабдықтың бағасы теңге жоспарланатын жылға сәйкес бағасының АҚШ долларында ұлғайған бағасымен есептесіп доллар бағамына сәйкес осы кестенің нысанының басында көрсетілген. 10, 13, 16 бағандарында болжанатын жабдықтардың құны мың теңгеге жоспарланатын жылға сәйкес баға санының теңгеге ұлғаюымен есептесіп және бір мыңға бөлінген.
35. 03б-ИТ нысаны материалдарды көтере сатып алу іс-шараларын жоспарланған кезде қажетті телекоммуникациялық және есептегіш желілерді құру үшін, және өзге де тауарлар, ескерілген 139 экономикалық ерекшелік бойынша толтырылады.
03б-ИТ нысанындағы бағанда телекоммуникациялық және есептегіш желілер үшін материалдар тізбесі тартылған. Министрліктер мен аймақтық бөлімшелердің бір нүктеге желі жиынтығының құрамы мен бағасы техникалық сипаттаманың нормативіне сәйкес және телекоммуникациялық жабдықтар мен есептегіш техникалардың бағасымен анықталады.
1 бағанда өзге де тауарлардың атауын өзгерту және қосымша жолдарды қоюға жіберіледі. Қалған 03б-ИТ нысанының бағанын толтыру ұқсас 03а-ИТ нысанын толтыру.
36. Лицензияланған бағдарламалық өнімдерді көтере сатып алу іс-шараларын жоспарлаған кезде (452 ерекшелік) келесі топ кесіндісінде толтырылады:
1) деректерқорын басқару жүйелері және операциялық жүйелер;
2) мониторинг желісін және басқару үшін бағдарламалық құралдар;
3) ақпараттарды қорғауды қамтамасыз ету үшін бағдарламалық құралдар;
4) вирусқа қарсы бағдарламалар;
5) өзге де жүйелі бағдарламалық өнімдер;
6) қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз ету.
04а-ИТ нысанындағы 1 бағанда сәйкестендірілген топтар бойынша
бағдарламалық өнімнің атауы көрсетіледі, қосымша жолдар қойылады. Ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламалар (бағдарламаға жататындар) мақсаты және көтере сатып алған бағдарламалық өнімдер бағытына сәйкес болуы тиіс, саны және лицензияны көтере сатып алған уақыты ендіру уақытымен үйлестірілген және ақпараттандыру жобасының таралымы болуы тиіс. Ереже сияқты лицензия жылдық техникалық қолдауымен жеткізіледі, сондықтан лицензияны көтере сатып алуға арналған шығыстар жылдық техникалық қолдау құнымен қоса жіберіледі.  Ақпараттандыру саласындағы бюджеттік ағымды бағдарламалар (бағдарламаға жататындар) бойынша техникалық қолдауды көтере сатып алу келесі жылдарда өндірілуі тиіс. Қалған 04а-ИТ нысанының бағанын толтыру ұқсас 03а-ИТ нысанын толтыру.

37. Форма 04б-ИТ заполняется при планировании мероприятий на закупку технической поддержки лицензионного программного обеспечения (специфика 149). Заполнение формы 04б-ИТ аналогично заполнению формы 04а-ИТ.
38. Форма 05а-ИТ заполняется при планировании мероприятий на закупку услуг по разработке, развитию, внедрению и тиражированию информационных систем и задач. В графе 2 формы 05а-ИТ указывается полное наименование и аббревиатура информационной системы, подсистемы или задачи. В графе 3 формы 05а-ИТ указывается сумма произведенных в отчетном году расходов на создание и развитие системы, в графе 4 - на внедрение, тиражирование информационной системы, в графе 5 - на обучение пользователей, администраторов системы или специалистов для технического сопровождения. В последующих графах указываются соответствующие расходы, запланированные в текущем году и на прогнозный трехлетний период. Командировочные расходы обучающихся специалистов включаются в расходы на обучение.
В случае, если инвестиционный проект завершен и по действующей информационной системе возникла потребность в дополнительном обучении специалистов или необходимость внедрения системы в новом подразделении, то расходы на эти мероприятия планируются по текущим бюджетным программам (подпрограммам).
Сноска. Пункт 38 с изменениями -  совместным приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 154 и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 ноября 2005 года N 416-п.
39. Форма 05б-ИТ заполняется при планировании мероприятий на закупку услуг на сопровождение информационных систем (специфика 149). Форма 05б-ИТ включает в себя услуги по сопровождению информационных систем и по их эксплуатации. К услугам по сопровождению относятся услуги по изменению настроек систем, модификации программного обеспечения, не затрагивающей основы построения программного продукта, сохранении его целостности и вызванной некорректной работой системы, текущими изменениями действующих положений и инструкций либо незначительным расширением функциональных возможностей системы, а также инструктаж и консультации пользователей систем. В графе 2 указывается полное наименование системы или задачи, в графе 3 указывается сумма произведенных в отчетном году расходов на сопровождение, в графе 4 - на эксплуатацию. В последующих графах указываются соответствующие расходы, запланированные в текущем году и на прогнозный трехлетний период. В форме допускается вставлять дополнительные строки.

37. Лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етудің (149 ерекшелік) техникалық қолдауын көтере сатып алуға арналған іс-шараларды жоспарлаған кезде 04б-ИТ нысаны толтырылады. Қалған 04б-ИТ нысанының бағанын толтыру ұқсас 04а-ИТ нысанын толтыру.
38. Мақсаттар мен ақпараттық жүйелердің таралымы және ендіру, дамыту, әзірлеу бойынша қызметтерді көтере сатып алуға арналған іс-шараларды жоспарлаған кезде 05а-ИТ нысаны толтырылады. 05а-ИТ нысанының 2 бағанында ақпараттық жүйелердің, жүйеге жататындардың немесе мақсаттарының толық және қысқарған атауы көрсетіледі. 05а-ИТ нысанының 3 бағанында жүйелерді дамыту және құруға арналған есепті жылда жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі, 4-бағанда ендіруге, ақпараттық жобалардың таралымына арналған, 5-бағанда пайдаланушыларды оқытуға, жүйелер әкімгерлерін немесе мамандарды техникалық сүйемелдеу үшін. Келесі бағандарда ағымды жылда жоспарланған және болжанатын үш жылдық кезеңінің сәйкестендірілген шығыстары көрсетіледі. Оқуға арналған шығыстарға оқытылатын мамандардың іссапарлық шығыстары қосылады.
Егер инвестициялық жоба аяқталған болса және іс-әрекеттегі ақпараттық жүйелердің талабы пайда болса қосымша мамандарды оқыту немесе жаңа бөлімшеде жүйелерді ендіру қажет болса, онда осы іс-шараларға арналған ағымды бағдарламалар (бағдарламаға жататындар) шығыстары жоспарлануда.
Ескерту: 38-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 154, ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2005 жылғы 18 қарашадағы N 416-Ө   біріккен бұйрығымен .
39. Ақпараттық жүйелерді сүйемелдеуге (149 ерекшелік) арналған іс-шараларды жоспарлаған кезде 05б-ИТ нысаны толтырылады. 05б-ИТ нысаны ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу бойынша және оларды пайдалану бойынша өзіне қызметтерін қосады. Сүйемелдеу бойынша қызметтерге жүйелерді күйге келтіруін өзгерту бойынша қызметі, бағдарламалық қамтамасыз етуді жетілдіру, бағдарламалық өнімнің құрылу негізін қозғамайтындығымен, оның бүтіндігін сақталуын және жүйелер жұмысының шақырусыз дәрменсіздігін, ағымды өзгертулермен іс-әрекеттегі ережелер және нұсқау немесе жүйелердің қызметтік мүмкіншілігін барынша кеңейтілуімен, сондай-ақ нұсқау беру және жүйелерді пайдаланушыларға кеңес беру. 2 бағанда жүйелердің толық атауы немесе мақсаты көрсетіледі, 3 бағанда сүйемелдеуге арналған есепті жылда жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі, 4 бағанда пайдалану. Келесі бағандарда болжамды үш жылдық кезеңдерге арналған және ағымды жылда жоспарланған сәйкестендірілген шығыстар көрсетіледі. Нысанда қосымша жолдар қоюға жіберіледі.

40. Форма 06а-ИТ заполняется при планировании мероприятий на закупку услуг по техническому обслуживанию вычислительной техники и приобретение комплектующих и запасных частей для вычислительной техники (специфика 146). В строках графы 2 формы 06а-ИТ приведен стандартный список работ, который в соответствии со спецификой государственного органа может быть дополнен. В графе 3 указывается единица измерения, в графах 4, 5 указывается соответственно объем услуг в натуральном выражении и сумма расходов на техническое обслуживание за отчетный год, в графах 6, 7 указываются эти же показатели на планируемый текущий год. В графе 8 проставляется цена услуг в долларах США. В графах 9, 12, 15 указываются объемы услуг на прогнозный трехлетний период. В графах 10, 13, 16 рассчитывается цена единицы услуг в тенге в соответствии с ценой, указанной в графе 8 и курсами доллара США, указанными в шапке документа расчетных граф. В графах 11, 14, 17 стоимость услуг на прогнозируемый период рассчитывается умножением объема услуг на цену в тенге и делением на одну тысячу.
Рекомендуется планировать следующую периодичность проведения профилактики:
1) ПК, серверов - 1 раз в год для центрального аппарата и комитетов и 1 раз в полугодие для региональных подразделений. Профилактику на вновь приобретенные ПК осуществлять не ранее чем через 6 месяцев после приобретения;
2) принтеров - 1 раз в полугодие, сетевых принтеров - 1 раз в квартал. Профилактику вновь приобретенных принтеров осуществлять не ранее чем через 6 месяцев после приобретения;
3) дизель генераторов - 1 раз в год;
4) устройств бесперебойного питания (UPS), сканеров, сетевого и коммуникационного оборудования - 1 раз в год.
В строке 13, графах 4, 6 объем услуг по ремонту отчетного года и текущего года рассчитывается в процентах отношением суммы расходов на профилактику (сумма строк 1-12, графы 5,7) к сумме расходов на ремонт (строка 13, графы 5, 7). В графах 9, 12, 15 проставляется планируемый объем услуг по ремонту в процентах на уровне объема отчетного и текущего периода. Суммы расходов по ремонту на прогнозируемый период в графах 11, 14, 17 рассчитываются умножением объемов услуг соответственно в графах 9, 12, 15 на сумму расходов на профилактику (сумма строк 1-12) соответственно в графах 11, 14, 17.
Порядок заполнения строки 17 по расходам на услуги по установке/восстановлению ПО, установке и настройке оборудования аналогичен заполнению строки 13. В отличие от строки 13 расчеты производятся от суммы расходов на оперативное обслуживание (сумма строк 14-16).

40. Есептегіш техникаларға (146 ерекшелік) техникалық қызмет көрсету бойынша қызметтерді көтере сатып алуға арналған іс-шараларды жоспарлаған кезде 06а-ИТ нысаны толтырылады. 06а-ИТ нысанының 2 бағанында стандарттық жұмыстар тізімі тартылған, сол мемлекеттік органның ерекшелігімен сәйкес толықтырылуы мүмкін. 06а-ИТ нысанының 3 бағанында бірлік өлшемі көрсетіледі, 4, 5 бағандарында есепті жыл үшін техникалық қызмет етуге арналған шығыстар сомасы және табиғи айтылымда оған сәйкес қызмет ауқымы көрсетіледі, 6, 7 бағандарында жоспарланатын ағымды жылға арналған сол көрсеткіштер көрсетіледі. 8 бағанда қызмет бағасы АҚШ доллары бағамында қойылады. 9, 12, 15 бағандарында болжамды үш жылдық кезеңге арналған қызмет ауқымы көрсетіледі. 10, 13, 16 бағандарда бағаға сәйкес бірлік қызмет бағасын теңгемен есептеседі, 8 бағанда АҚШ доллары бағамында қызмет ауқымы көрсетіліп, құжаттың есептесу бағанының басында көрсетілген. 11, 14, 17 бағандарында болжанатын кезеңге қызмет құны қызмет ауқымының ұлғаюының теңге бағасына есептесіп және бір мыңға бөлшектелген.
Келесі алдын алуды жүргізу кезеңдігі жоспарлауға ұсымданады:
1) ПК, серверлер - 1 жылда бір рет орталық аппарат және комитеттер үшін және 1 жылда бір рет аймақтық бөлімшелер үшін. Жаңадан сатып алған ПК 6 айдан ерте емес сатып алған уақытынан кейін алдын алу жұмыстарын жүзеге асыру;
2) Принтерлерді жарты жылда бір рет, желілі принтерлерді тоқсанына бір рет, жаңадан сатып алған принтерлерді сатып алғаннан кейін 6 айдан кеш емес алдын алуын жүзеге асыру;
3) Дизель-генераторды 1 жылда бір рет;
4) Үзіліссіз қуат қондырғысын (UPS), сканерлерді, желілі және коммуникациялық жабдықтарды 1 жылда бір рет.
13 жолда, 4, 6 бағандарында есепті жылдың жөндеу бойынша қызмет ауқымы және алдын алуға арналған шығыстар сомасы ағымды жылда пайыздар қатынасында есептеседі (1-12 жолдарда, 5, 7 бағандарында) жөндеуге арналған шығыстар сомасына (13 жол, 5, 7 бағандарында). 9, 12, 15 бағандарында, ағымды және есепті кезеңінің ауқымы деңгейінде пайызда жөндеу бойынша қызметтер жоспарланған ауқымы қойылады. 11, 14, 17 бағандарында болжанатын кезеңге арналған жөндеу бойынша шығыстар сомасы ұлғайтылған қызметтер ауқымында есептеседі соған сәйкес 9, 12, 15 бағандарында алдын алу шығыстар сомасына арналған (1-12 жолдарының сомасы) 11, 14, 17 бағандарында соған сәйкес.
17 жолдың толтыру тәртібі шығыстар бойынша қызметтерге арналған БҚ қондыру қалпына келтіру бойынша, 13 жолда толтырылуы ұқсас жабдықтарды қондыру мен күйге келтіру. 13 жолдан өзге есептесу шығыстар сомасынан жедел қызмет көрсетуге жүргізіледі (14-16 жолдарының сомасы).

Строка "Расходы по строкам 4-6, 14-17 в тенге на единицу ПК" рассчитывается делением суммы расходов на обслуживание компьютеров и периферийной техники на количество обслуживаемых компьютеров.
41. Форма 06б-ИТ заполняется при планировании мероприятий на закупку услуг по системному обслуживанию информационных систем (специфика 149). В строках графы 1 формы 06б-ИТ приведен стандартный список работ, который в соответствии со спецификой государственного органа может быть дополнен. В графе 3 указывается единица измерения, в графах 4, 5 указывается соответственно объем услуг в натуральном выражении и сумма расходов на системное обслуживание за отчетный год, в графах 6, 7 указываются эти же показатели на планируемый текущий год. В графе 8 проставляется цена услуг в долларах США. В графах 9, 12, 15 указываются объемы услуг на прогнозный трехлетний период. В графах 10, 13, 16 рассчитывается цена единицы услуг в тенге в соответствии с ценой, указанной в графе 8 и курсами доллара США, указанными в шапке документа расчетных граф. В графах 11, 14, 17 стоимость услуг на прогнозируемый период рассчитывается умножением объема услуг на цену в тенге и делением на одну тысячу.
42. Форма 07-ИТ заполняется при планировании мероприятий на закупку телекоммуникационных услуг (специфика 142). В строках формы приведен примерный список и характеристики телекоммуникационных услуг, которые могут корректироваться в соответствии со спецификой государственного органа. В графе 3 указывается единица измерения, в графах 4, 5, 6 указывается соответственно объем услуг за месяц в натуральном выражении, количество месяцев оказания услуг и сумма расходов на телекоммуникационные услуги за отчетный период, графах 7, 8, 9 указываются эти же показатели на планируемый текущий год. В графе 10 проставляется цена услуг в долларах США. В графах 11, 12, 15, 16, 19, 20 указываются соответственно объемы услуг за месяц и количество месяцев оказания услуг на прогнозный трехлетний период. В графах 13, 17, 21 рассчитывается цена единицы услуг в тенге в соответствии с ценой, указанной в графе 10 и курсами доллара США, указанными в шапке документа расчетных граф. В графах 14, 18, 22 стоимость услуг на прогнозируемый период рассчитывается умножением объема услуг в месяц на количество месяцев оказания услуг и на цену в тенге и делением на одну тысячу.
43. Форма 08-ИТ заполняется при планировании мероприятий на закупку расходных материалов, прочего оборудования (специфика 139). Строки формы подразделены на группы по видам расходных материалов, прочего оборудования (картриджи, тонеры для принтеров, прочее оборудование). Наименования расходных материалов, прочего оборудования необходимо приводить с указанием краткой спецификации товара. Допускается вставлять дополнительные строки в группах. В строке 1 в графах 4, 6, 9, 12, 15 проставляется общее количество принтеров соответственно в отчетном, текущем и прогнозируемых годах. В остальном заполнение формы аналогично заполнению формы 06б-ИТ.
Приложение 1
к Инструкции по планированию
мероприятий по реализации бюджетных
программ в сфере информатизации
Сноска. Приложение 1 с изменениями -  совместным приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 154 и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 ноября 2005 года N 416-п.
Форма 01а-ИТ
Перечень
планируемых мероприятий по бюджетным

"4-6, 14-17 жолдары бойынша шығыстары ПК бірлігіне теңгеден" жолдардың шығыстар сомасы бөлшектеумен есептесіп компьютерлерге қызмет көрсетуге арналған және түпкірлік техникаларға қызмет көрсеткен компьютерлер санына арналған.
41. 06б-ИТ нысаны (ерекшелік 149) есептегіш жүйелерді жүйелі қызмет көрсету бойынша қызметтерді көтере сатып алуға арналған іс-шаралар жоспарлаған кезде толтырылады. 06б-ИТ нысанындағы 1 бағанында стандарттық жұмыстар тізімі тартылып, сол мемлекеттік органдардың ерекшелігімен сәйкес толықтырылуы мүмкін. 3 бағанда өлшем бірлігі көрсетілген, 4, 5 бағандарда есепті жылдар үшін жүйелі қызмет көрсетуге арналған шығыстар сомасы және табиғи айтылымда соған сәйкес қызметтер ауқымы көрсетіледі, 6, 7 бағандарда жоспарланған ағымды жылға арналған осы көрсеткіштер көрсетіледі, 8 бағанда қызметтер бағасы АҚШ долларымен қойылады. 9, 12, 15 бағандарында болжанатын үш жылдық кезеңге қызметтер ауқымы көрсетілген құжаттың есептесу бағанының басында көрсетіледі. 11, 14, 17 бағандарында болжанатын кезеңге қызмет құны қызмет ауқымының ұлғаюының теңге бағасына есептесіп және бір мыңға бөлшектелген.
42. 07-ИТ нысаны (ерекшелік 142) телекоммуникациялық қызметтерді көтере сатып алуға арналған іс-шаралар жоспарланған кезде толтырылады. Нысан жолдарында телекоммуникациялық қызметтер сипаттамасы мен үлгіге тізім тартылған, мемлекеттік органның ерекшелігімен соған сәйкес түзетілуі мүмкін. 3 бағанда өлшем бірлігі көрсетілген, 4, 5, 6 бағандарында табиғи айтылымда бір ай үшін қызметтер ауқымына сәйкес көрсетілген, қызметтер көрсетудің айлар саны және шығыстар сомасы телекоммуникациялық қызметтерге арналған есепті кезеңдер үшін, 7, 8, 9 бағандарында бұл көрсеткіштер жоспарланатын ағымды жылға. 10 бағанда қызметтер бағасы АҚШ долларында қойылады. 11, 12, 15, 16, 19, 20 бағандарында болжанатын үш жылдық кезеңдерге арналған қызмет көрсету айларының саны және бір айда соған сәйкес қызметтер ауқымы көрсетіледі. 13, 17, 21 қызмет бірлігінің бағасы соған сәйкес бағаға теңгемен есептеседі, 10 бағанда және АҚШ долларының бағамымен көрсетіледі. 14, 18, 22 бағандарында болжанатын кезеңге қызмет құны қызмет ауқымының ұлғаюының теңге бағасына есептесіп және бір мыңға бөлшектелген.
43. 08-ИТ нысаны шығыс материалдарын көтере сатып алуға арналған іс-шараларды жоспарлаған кезде толтырылады, есептегіш жабдықтар үшін жинақталатын және қосалқы бөлшектер (139 ерекшелік). Нысан жолдары топтарға түрлер бойынша шығыс материалдарға бөлінген (қағаздар, картриждар, принтерлер үшін тонерлер, жинақталатын ЗИП). Шығыс материалдарының аталымдарын қысқаша көрсетілген тауар ерекшелігімен әкелуге қажетті. Топтарда қосымша жолдар қоюға жіберіледі.
1 жолдың, 4, 6, 9, 12, 15 бағандарында болжамды және ағымды, есепті жылдарға сәйкес жалпы принтерлердің саны қойылады. Қалған нысандарда толтырылуы ұқсас 06б-ИТ нысанында толтыру.
Ақпараттандыру саласында бюджеттік
бағдарламаларды іске асыру бойынша
іс-шараларды жоспарлау жөнінде
Нұсқауға 1 қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 154, ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2005 жылғы 18 қарашадағы N 416-Ө   біріккен бұйрығымен .
01а-ИТ Нысаны

программам развития на 200_- 200_ годы
Код и наименование администратора бюджетных программ
Код и наименование бюджетной программы (подпрограммы)
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
N | Наименование |Специ-|Отчет за|Уточненный|Прогноз |Прогноз | Прогноз
п/п| мероприятия  |фика  |200_ г. |план на   |на      |на      | на
|              |      |        |200__г.   |200__г. |200__г. | 200_г.
---|--------------|------|--------|----------|--------|--------|----------
1 |      2       |   3  |    4   |     5    |   6    |    7   |   8
--------------------------------------------------------------------------
1  Закупка
вычислительного
и телеком-
муникационного
оборудования
(03а-ИТ)         411
2  Закупка
пассивного
сетевого и
прочего
оборудования
(03б-ИТ)         139
3  Закупка
лицензионного
программного
обеспечения
(04а-ИТ)         452
4  Разработка и
развитие
информационных
систем
(05а-ИТ)         149
Итого по
специфике 452:             -         -       -         -         -
5  Внедрение,
тиражирование
проекта
(05а-ИТ)         149
6  Обучение
администраторов
и пользователей
системы
(05а-ИТ)         149
7  Прочие
мероприятия,
в том числе      149
7.1
7.2
7.3
Итого по
специфике 149:             -         -       -         -         -
Всего по
бюджетной
программе
(подпрограмме):            -         -       -         -         -
__________________________________________________________________________
Руководитель службы информационных технологий администратора программ_____
Исполнитель: ________________
тел._________________________
Приложение 2
к Инструкции по планированию
мероприятий по реализации бюджетных
программ в сфере информатизации
Сноска. Приложение 2 с изменениями -  совместным приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 154 и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 ноября 2005 года N 416-п.
Форма 01б-ИТ
Перечень планируемых мероприятий по текущим бюджетным
программам на 200_- 200_ годы
Код и наименование администратора бюджетных программ
Код и наименование бюджетной программы (подпрограммы)
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
N | Наименование |Специ-|Отчет за|Уточненный|Прогноз |Прогноз | Прогноз
п/п| мероприятия  |фика  |200_ г. |план на   |на      |на      | на
|              |      |        |200__г.   |200__г. |200__г. | 200_г.
---|--------------|------|--------|----------|--------|--------|----------

200_ - 200_ жылдарға арналған бюджеттік
бағдарламалар бойынша дамуының жоспарланған
іс-шараларының тізбесі
Бюджеттік бағдарламалар әкімгерінің атауы мен коды
Бюджеттік бағдарламалар (бағдарламаға жататын)
атауы мен коды
мың теңге
____________________________________________________________________
N |                      | Ерек.| 200_ ж.| 200_ж. |200_ ж. |200_ ж.
р/р|      Іс-шараның      | шелік|  үшін  |арналған| арнал. | арнал.
|        атауы         |      | есеп   |нақтылы | ған    |  ған
|                      |      |  беру  | жоспар |болжам  |болжам
____________________________________________________________________
1 |          2           |   3  |    4   |   5    |    6   |    7
____________________________________________________________________
1   Телекоммуникациялық
және есептегіш жабдық.
тарды көтере сатып алу
(03а-ИТ)                 411
2   Желілі әрекетсіз және
өзге де жабдықтарды
көтере сатып алу
(03б-ИТ)                 139
3   Лицензияланған бағдар.
ламалық қамтамасыз
етуді сатып алу
(04а-ИТ)                 452
4   Ақпараттық жүйелерді
әзірлеу мен дамыту
(05а-ИТ)                 149
Ерекшелік бойынша
жиыны 452:                     -          -      -       -
5   Жобаның таралымын
ендіру (05а-ИТ)          149
6   Әкімгерлер мен жүйені
пайдаланушыларды оқыту
(05а-ИТ)                 149
7   Өзге де іс-шаралар,
оның ішінде              149
7.1
7.2
7.3
Ерекшелік бойынша
жиыны 149:                     -          -      -       -
Бюджеттік бағдарламалар
(бағдарламаға жататын)
бойынша барлығы                  -          -      -       -
___________________________________________________________________
Ақпараттық технологиялардың бағдарламалық
әкімгері қызметінің басшысы  _________________
Орындаушы: _______________________
тел._________________________
Ақпараттандыру саласында бюджеттік
бағдарламаларды іске асыру бойынша
іс-шараларды жоспарлау жөнінде
Нұсқауға 2 қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 154, ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2005 жылғы 18 қарашадағы N 416-Ө   біріккен бұйрығымен .
01б-ИТ Нысаны
200_ - 200_жылдарға арналған ағымды бюджеттік
бағдарламалар бойынша іс-шараларының
тізбесі
Бюджеттік бағдарламалар әкімгерінің атауы мен коды
Бюджеттік бағдарламалар (бағдарламаға жататын)
атауы мен коды
мың теңге
____________________________________________________________________
N |                      |Ерек.|200_ж.| 200_ж.|200_ж.|200_ж.|200_ж.
р/р|       Іс-шараның     |шелік| үшін |арнал. |арнал.|арнал.|арнал.
|         атауы        |     | есеп | ған   | ған  | ған  | ған
|                      |     | беру |нақтылы|болжам|болжам|болжам
|                      |     |      |жоспар |      |      |
____________________________________________________________________

1 |      2       |   3  |    4   |     5    |   6    |    7   |   8
--------------------------------------------------------------------------
1  Закупка
вычислительного
и телеком-
муникационного
оборудования
(03а-ИТ)          411
2  Закупка
лицензионного
программного
обеспечения
(04а-ИТ)          452
3  Разработка и
развитие
информационных
систем
(05а-ИТ)          149
Итого по
специфике 452:             -         -       -         -         -
4  Закупка услуг
по техническому
обслуживанию
средств вычисли-
тельной техники,
приобретение
комплектующих
и запасных частей
для вычислитель-
ного оборудования
(06а-ИТ)          146
5  Телеком-
муникационные
услуги (07-ИТ)    142
6  Закупка
пассивного сетевого
оборудования и
прочих товаров
(03б-ИТ)          139
7  Закупка расходных
материалов
(08-ИТ)           139
Итого по
специфике 139:             -         -       -         -         -
8  Закупка услуг
по технической
поддержке
лицензионного
программного
обеспечения
(04б-ИТ)          149
9  Закупка услуг
по сопровож-
дению и эксплуа-
тации инфор-
мационных систем
(05б-ИТ)          149
10  Внедрение типовых
проектных решений 149
11  Закупка услуг
по системному
обслуживанию
вычислительных
систем (06б-ИТ)   149
12  Закупка услуг
по монтажу
оборудования
и инсталляции
программного
обеспечения       149
13  Прочие мероприятия,
в том числе:      149
13.1
13.2
13.3
Итого по
специфике 149:             -         -       -         -         -
Всего по бюджетной
программе
(подпрограмме):            -         -       -         -         -
__________________________________________________________________________
Руководитель службы информационных технологий администратора программ_____
Исполнитель: ________________
тел._________________________
Приложение 3
к Инструкции по планированию
мероприятий по реализации бюджетных
программ в сфере информатизации
Форма 02а-ИТ
Расчет количества ПК,
прогнозируемого к закупке по текущим бюджетным программам
Код и наименование администратора бюджетных программ
__________________________________________________________________________
N |  Наименование  | Уточненный  | Прогноз на | Прогноз на | Прогноз на
п/п|  показателя    | план на __г.| _____г.    |   _____г.  | _____г.
---|----------------|-------------|------------|------------|-------------

1 |           2          |  3  |   4  |   5   |   6  |   7  |  8
____________________________________________________________________
1    Телекоммуникациялық
және есептегіш                  -       -      -      -      -
жабдықтарды көтере
сатып алу (03а-ИТ)      411
2    Лицензияланған
бағдарламалық қамтама.
сыз етуді көтере
сатып алу (04а-ИТ)      452
3    Ақпараттық жүйелерді
әзірлеу мен міндеті
және дамуы (05а-ИТ)     149
Ерекшелік бойынша
жиыны 452:                     -       -      -      -      -
4    Есептегіш техникалық
құралдарға техникалық
қызмет көрсету бойынша
қызметті көтере
сатып алу (06а-ИТ)      146
5    Телекоммуникациялық
қызметтер               142
6    Желілі әрекетсіз және
өзге де тауарларды
көтере сатып алу
(04а-ИТ)                139
7    Шығыстық материалдарды,
жинақталатын және
бөлшектік қорды көтере
сатып алу (08-ИТ)       139
Ерекшелік бойынша
жиыны 139:                     -       -      -      -      -
8    Лицензияланған бағдар.
ламалық қамтамасыз
етуді техникалық
қолдау бойынша
қызметін көтере
сатып алу (04б-ИТ)      149
9    Ақпараттық жүйелерді
пайдалану және
сүйемелдеу бойынша
қызметтерді көтере
сатып алу (05б-ИТ)      149
10   Типтік жобалық
шешімдерді ендіру       149
11   Есептегіш жүйелерді
жүйелі қызмет көрсету
бойынша қызметін
көтере сатып алу
(06б-ИТ)                149
12   Бағдарламалық қамтама.
сыз етуді қондыру
және жабдықтарды
құрастыру бойынша
қызметін көтере
сатып алу               149
13   Өзге де іс-шаралар,
оның ішінде             149
13.1
13.2
13.3
Ерекшелік бойынша
жиыны 149:                     -       -      -      -      -
Бюджеттік бағдарламалар
(бағдарламаға жататын)
бойынша барлығы:                -       -      -      -      -
____________________________________________________________________
Ақпараттық технологиялардың бағдарламалар
әкімгері қызметінің басшысы _________________
Орындаушы: _______________________
тел._________________________
Ақпараттандыру саласында бюджеттік
бағдарламаларды іске асыру бойынша
іс-шараларды жоспарлау жөнінде
Нұсқауға 3 қосымша
02а-ИТ Нысаны
Ағымды бюджеттік бағдарламалар бойынша
көтерме сатып алуға болжанатын ПК санын есептесу
Бюджеттік бағдарламалар әкімгерінің атауы мен коды
___________________________________________________________________
N |                            |  __ж.  | __ ж.  | __ ж.  | __ ж.
р/р|         Көрсеткіштің       |арналған|арналған|арналған|арналған
|            атауы           |нақтылы | болжам | болжам | болжам
|                            | жоспар |        |        |
____________________________________________________________________