Об утверждении Правил представления отчетов кастодианом
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 155. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан от 12 июля 2004 года № 2941. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 сентября 2013 года № 248
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 248 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3статьей 52 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", в целях повышения степени прозрачности и эффективности функционирования рынка ценных бумаг Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Утвердить Правила представления отчетов кастодианом.
2. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений Агентства и кастодианов.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
от 12 июня 2004 года N 155
"Об утверждении Правил
представления отчетов кастодианом"
Правила
представления отчетов кастодианом
Настоящие Правила устанавливают порядок и формы представления отчетов кастодианом в уполномоченный орган, осуществляющий государственное регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган).
1. Кастодиан ежеквартально, не позднее последнего рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в уполномоченный орган следующие отчеты:

Кастодианның есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 12 маусымдағы N 155 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 12 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2941. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 23 қыркүйектегі № 248 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 248 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 52-бабына 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, бағалы қағаздар рыногы қызмет етуінің айқындық дәрежесі мен тиімділігін көтеру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Кастодианның есеп беру ережесі бекітілсін.
2. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне және кастодиандарға жіберсін.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігі Басқармасының
"Кастодианның есеп беру ережесін
бекіту туралы"
2004 жылғы 12 маусымдағы
N 155 қаулысымен бекітілді
Кастодианның есеп беру
Ережесі
Осы Ереже қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалауды жүзеге асырушы уәкілетті органда (бұдан әрі - уәкілетті орган) кастодианның есеп беру тәртібі мен нысанын белгілейді.
1. Кастодиан тоқсан сайын, есеп беретін тоқсаннан кейінгі айдың соңғы жұмыс күнінен кешіктірмей, уәкілетті органға мынадай есептерді:

1) отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании кастодиана, по форме приложения 1 к настоящим Правилам;
2) отчет о блокированных (неисполненных) поручениях организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, и управляющих инвестиционным портфелем по форме в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам;
3) отчет о количестве клиентов кастодиана в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2005 N 164 (порядок введения в действие см п. 2); от 25.06.2007 N 173 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 01.06.2010 № 73 (порядок введения в действие см п. 4).
2.  (Пункт 2 исключен - Постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года  N 164 (порядок введения в действие см п.2)
3. Отчеты представляются на бумажном носителе и в электронной форме.
Отчеты направляются в уполномоченный орган с сопроводительным письмом, составленным в произвольной форме, подписанным руководителем кастодиана.
Отчеты, составленные в электронной форме, представляются на электронном носителе с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Сноска. Пункт 3 в редакции   постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 25 июня 2007 г. N  173 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
4. Отчеты подписываются руководителем кастодиана и заверяются печатью.
Все листы отчета, нумеруются, общее количество листов указывается в сопроводительном письме.
Отчеты, содержащие исправления и подчистки, подлежат возврату.
5. В случае внесения изменений и/или дополнений в представляемые отчеты, кастодиан в течение трех дней представляет в уполномоченный орган исправленный вариант отчета с объяснением причин необходимости внесения изменений и/или дополнений.
6. Уполномоченный орган может запросить у кастодиана сведения и документы, необходимые для проверки информации, указанной в отчетах.
7. За несвоевременное представление, непредставление отчетов или представление недостоверных сведений кастодиан и его должностные лица несут ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.

1) осы Ереженің 1-қосымшасының нысаны бойынша, кастодианның номиналдық ұстауында болып табылатын бағалы қағаздар туралы есепті;
2) осы Ереженің 2-қосымшасының нысаны бойынша зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын және инвестициялық портфельді басқаратын ұйымдардың тоқтатылған (орындалмаған) тапсырмалары туралы есепті;
3) осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес кастодианның клиенттер саны туралы есепті береді.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.05.28 N 164 , 2007.06.25 N 173 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2010.06.01 N 73 Қаулыларымен.
2. <*>
Ескерту. 2-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен .
3. Есептер қағаз тасымалдағышта және электрондық түрде беріледі.
Есептер кастодианның басшысы қол қойған, еркін түрде жасалған ілеспе хатпен бірге уәкілетті органға жіберіледі.
Электронды нысанда жасалған есептер ұсынылатын деректердің құпиялылығын және түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографикалық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткізілуіне кепілдік беретін көлік жүйесін пайдалана отырып, электрондық тасымалдағышта ұсынылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.06.25 N 173 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
4. Есептерге кастодианның басшысы қол қояды және мөрмен куәландырылады.
Есептің барлық парағы нөмірленеді, парақтардың жалпы саны ілеспе хатта көрсетіледі.
Түзетілген және тазартылған есептер қайтарылады.
5. Берілген есептерге өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізілген жағдайда, кастодиан үш күннің ішінде өзгерістер және/немесе толықтыруларды енгізу қажеттілігінің себебін түсіндіре отырып, уәкілетті органға есептің түзетілген нұсқасын береді.
6. Уәкілетті орган кастодианнан есептерде көрсетілген ақпаратты тексеру үшін қажет мәліметтер мен құжаттарды сұрай алады.
7. Есептерді уақытында бермегені, бермегені немесе күмәнді мәліметтерді бергені үшін кастодиан және оның лауазымдық тұлғалары Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес жауапты болады.

8. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к
Правилам представления
отчетов кастодианом   <*>
Сноска. Приложение 1 - в редакции Постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года  N 164 (порядок введения в действие см п.2).
Отчет о ценных бумагах,
находящихся в номинальном держании
[наименование кастодиана]
на конец отчетного периода
N
Идентифика-
ционный номер ценной бумаги
Наиме-
нование эмитента
Наименование депозитария, кастодиана, регистратора или иной организации, в которой кастодиан осуществляет номинальное держание
Ито-
го
Продолжение таблицы
Количество ценных бумаг, находящихся на счетах клиентов кастодиана по состоянию на конец отчетного периода (штук) и количество держателей ценных бумаг
всего
накопительных
пенсионных
фондов Республики
Казахстан
(пенсионные
активы)
инвестиционных
фондов Республики
Казахстан (активы
инвестиционного
фонда)
банков второго
уровня
Республики Казахстан
(собственников)
ценных
бумаг (штук)
держа-
телей ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
Продолжение таблицы
Количество ценных бумаг, находящихся на счетах клиентов кастодиана по состоянию на конец отчетного периода (штук) и количество держателей ценных бумаг
страховых (перестра-
ховочных) организаций Республики Казахстан (собственников)
брокеров-
дилеров Республики Казахстан (собственников-
небанков)
прочих лицензиатов финансового рынка Республики Казахстан (собственников)
номинальных держателей - резидентов Республики Казахстан
ценных
бумаг (штук)
держа-
телей ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
Продолжение таблицы
Количество ценных бумаг, находящихся на счетах клиентов кастодиана по состоянию на конец отчетного периода (штук) и количество держателей ценных бумаг
номинальных держателей - нерезидентов Республики Казахстан
прочих юридических лиц - резидентов Республики Казахстан
прочих юридических лиц - нерезидентов Республики Казахстан
физических лиц - резидентов Республики Казахстан
ценных
бумаг (штук)
держа-
телей ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
Продолжение таблицы
физических лиц - нерезидентов Республики Казахстан
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
Руководитель      [подпись]   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Главный бухгалтер [подпись]   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
место печати
Исполнитель       [подпись,   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
номер
телефона]
Приложение 2
к Правилам представления отчетов кастодианом
Отчет о блокированных (неисполненных) поручениях организаций,
осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами,
и управляющих инвестиционным портфелем
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 01.06.2010 № 73 (порядок введения в действие см п. 4).
Да-
та
Наи-
мено-
вание
кли-
ента1
Вид
акти-
вов2
Вид
финан-
сового
инст-
румен-
та
Наи-
мено-
вание
эми-
тента
Код
ценной
бумаги
Нацио-
наль-
ный
иден-
тифи-
каци-
онный
номер
Ры-
нок3
Вид
блоки-
рован-
ного
(неис-
полнен-
ного)
поруче-
ния о
заклю-
чении
сделки4
Объем
блоки-
рован-
ного
(неис-
полнен-
ного)
поруче-
ния о
заключ-
ении
сделки,
тенге
Осно-
вания
откло-
нения5
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Руководитель      (подпись)      Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Главный бухгалтер   (подпись)    Фамилия, имя, отчество (при наличии)
место печати
Исполнитель     (подпись, номер телефона)   Фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Примечания:
1 Указывается наименование организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, организации, осуществляющей управление инвестиционным портфелем, организации, осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность, являющихся клиентами кастодиана.
2 Указываются собственные, пенсионные активы либо активы клиентов организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность, находящихся на кастодиальном обслуживании кастодиана.
3 Указывается наименование рынка в формате "фондовая биржа", "неорганизованный рынок", "международный рынок", в случае если сделка осуществлена в торговой системе фондовой биржи, указывается страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи/страна".
4 Указывается вид блокированной (неисполненной) сделки (покупка, продажа, операции открытия и закрытия "репо", заключение договора банковского вклада и иные сделки). По операциям "репо" также указывается вид операций "репо": прямое или обратное "репо".
5 Указываются основания, по которым банком-кастодианом было блокировано (не исполнено) поручение о заключении сделки.
Приложение 3
к Правилам представления отчетов
кастодианом
Сноска. Постановление дополнено приложением 3 в соответствии с   постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 25 июня 2007 г. N  173 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
Отчет о количестве клиентов кастодиана
(наименование кастодиана)
за период с _____________ по ___________
N
Наимено-
вание
клиента
Признак
резиден-
ства
Количество клиентов
Лицензиатов
финансового
рынка с
указанием вида
деятельности,
осуществляемой
в соответствии
с лицензией
уполномоченного
органа
Прочих
юридичес-
ких лиц
Прочих
физичес-
ких лиц
Руководитель           (подпись)          фамилия, имя, при наличии -
отчество
Главный бухгалтер      (подпись)          фамилия, имя, при наличии -
отчество
Место печати
Исполнитель            (подпись,          фамилия, имя, при наличии -
номер телефона)   отчество

8. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен шешіледі.
Кастодианның есеп беру
ережесінің 1-қосымшасы
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен .
Есепті кезең соңындағы номиналды ұстаушыларында
[кастодиан атауы] бар бағалы қағаздар туралы есеп
N
Бағалы
қағаздың
бірегей-
лендіру
нөмірі
Эмитен-
ттің
атауы
Депози-
тарийдің,
кастодиантың,
тіркеушінің
немесе
номиналды
ұстауды
кастодиан
жүзеге
асыратын
ұйымның
атауы
Есепті кезең
соңындағы жағдай
бойынша кастодиан
клиенттерінің
шотындағы бағалы
қағаздардың саны
(дана) және бағалы
қағаздарды ұстау-
шылардың саны
барлығы
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
қоры-
тынды
кестенің жалғасы
Есепті кезең соңындағы жағдай бойынша кастодиан
клиентерінің шотындағы бағалы қағаздардың саны (дана)
және бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
Қазақстан
Республикасының
жинақтаушы зей-
нетақы қорлардың
(зейнетақы
активтер)
Қазақстан
Республикасының
инвестициялық
қорлардың (инвес-
тициялық қорының
активтері)
Қазақстан
Республикасының
екінші деңгейдегі
банктер
(меншіктенушілер)
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
кестенің жалғасы
Есепті кезең соңындағы жағдай бойынша кастодиан
клиентерінің шотындағы бағалы қағаздардың саны (дана)
және бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
Қазақстан
Республикасының
сақтандыру (қайта
сақтандыру)
ұйымдардың
(меншіктенушілер)
Қазақстан
Республикасының
брокерлер-
дилерлердің
(банктер емес
меншіктенушілер)
Қазақстан
Республикасының
қаржы нарығының
өзге лицен-
зиаттардың
(меншіктенушілер)
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
кестенің жалғасы
Есепті кезең соңындағы жағдай бойынша кастодиан
клиентерінің шотындағы бағалы қағаздардың саны (дана)
және бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
Қазақстан
Республикасының
резидент номиналды
ұстаушыларының
Қазақстан
Республикасының
резидент емес
номиналды
ұстаушыларының
Қазақстан
Республикасының
резидент өзге
заңды тұлғалардың
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
кестенің жалғасы
Есепті кезең соңындағы жағдай бойынша кастодиан
клиентерінің шотындағы бағалы қағаздардың саны (дана)
және бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
Қазақстан
Республикасының
резидент емес
өзге заңды
тұлғалардың
Қазақстан
Республикасының
резидент өзге
жекетұлғалардың
Қазақстан
Республикасының
резидент емес
өзге жеке
тұлғалардың
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
Бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
(дана)
Басшы            [қолы]                     Аты жөні (болған кезде)
Бас бухгалтер    [қолы]                     Аты жөні (болған кезде)
Орындаушы        [қолы, телефон нөмірі]     Аты жөні (болған кезде)
мөр орны
Кастодианның есеп беру
ережесінің 2-қосымшасы
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.06.01 N 73 қаулысымен.
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын және инвестициялық портфельді басқаратын ұйымдардың тоқтатылған (орындалмаған) тапсырмалары туралы есебі
Күні
Клиент атауы 1
Активтердің түрі 2
Қаржы құралының түрі
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың коды
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Нарық3
Мәмілелерді жасау туралы тоқтатылған (орындалмаған) тапсырманың түрі4
Мәмілелерді жасау туралы тоқтатылған (орындалмаған) тапсырманың мөлшері, теңге
Ауытқу негізі5
7
8
9
10
11
Басшы           (қолы)     Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер   (қолы)     Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
мөр орны
Орындаушы       (қолы             Тегі, аты, әкесінің аты
телефон нөмірі)             (бар болса)
Ескертулер:
1Кастодиан клиенті болып табылатын зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның,  инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымның, брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымның атауы көрсетіледі.
2Кастодианның кастодиандық қызмет етуіндегі зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның,  инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымның, брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымның меншікті, зейнетақы активтері не клиенттерінің активтері көрсетіледі.
3«Қор биржасы», «ұйымдастырылмаған нарық», «халықаралық нарық» форматындағы нарықтың атауы көрсетіледі, егер мәміле қор биржасының сауда жүйесінде жүзеге асырылса, онда «қор биржасының атауы/елі» форматындағы оның резиденттігінің елі көрсетіледі.
4Тоқтатылған (орындалмаған) мәміле (сатып алу, сату, «репо» ашу және жабу операциялары, банктік салым шартын жасасу және өзге де мәмілелер) түрі көрсетіледі. «Репо» операциялары бойынша «репо» операцияларының: тікелей немесе кері «репо» деген түрлері көрсетіледі.
5Кастодиан банктің мәмілені жасасу туралы тапсырманы тоқтатуға (орындамауға) себеп болған негіздемесі көрсетіледі.
Кастодианның есеп беру
ережесіне 3-қосымша
Ескерту. Ереже 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2007.06.25 N 173 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз)
Қаулысымен.
___________бастап___________дейінгі кезеңде кастодиан
(кастодианның атауы) клиенттерінің саны туралы есеп
N
Клиенттің
атауы
Резидент-
тіктің
белгісі
Клиенттер саны
Уәкілетті органның
лицензиясына сәйкес
жүзеге асырылатын
қызмет түрін көрсе-
тіп, қаржы рыногы
лицензиаттарының
саны
Басқа
заңды
тұлғалар
саны
Басқа
жеке
тұлғалар
саны
Басшы            (қолы)        тегі, аты, бар болса - әкесінің аты
Бас бухгалтер    (қолы)        тегі, аты, бар болса - әкесінің аты
Мөр орны
Орындаушы        (қолы,        тегі, аты, бар болса - әкесінің аты"
телефон нөмірі)