О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года N 67 "О создании централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2606
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июня 2004 года N 25. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2004 года N 2958. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 сентября 2009 года N 53
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 29.09.2009 N 53.
В целях совершенствования учета лиц, совершивших административные правонарушения, руководствуясь подпунктом 4-1)  статьи 11  Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", приказываю:
1. Внести в  приказ  Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года N 67 "О создании централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2606), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции о ведении централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших, утвержденной указанным приказом:
в пункте 3:
абзац пятый исключить;
в пункте 9 слова "в месяц" заменить словами "в квартал";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. В строке 8 отражаются сведения о следующих субъектах административного правонарушения: физические лица; индивидуальные предприниматели; юридические лица; иностранные юридические лица; юридические лица с иностранным участием; сотрудники органов: юстиции; финансовой полиции; внутренних дел; министерства обороны; национальной безопасности; таможенной службы; пограничной службы; прокуратуры; налоговой службы; агентства по чрезвычайным ситуациям; государственной власти; спецслужб; других государственных структур.";
в пункте 29:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"29. В строке 14.1. - число, месяц, год рождения и место жительства правонарушителя без сокращений.";
дополнить абзацем следующего содержания:
"В строке 14.5. отражаются сведения о лицах, совершивших административные правонарушения в состоянии: алкогольного, наркотического, токсикоманического опьянения. Данная строка заполняется судами первой инстанции.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Фамилия, имя, отчество, должность сотрудника, заполнившего карточку и дата заполнения, указывается в строке 21.";

Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2606 санымен тіркелген "Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар жөніндегі орталықтандырылған деректер банкін құру туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы N 67 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2004 жылғы 27 маусымдағы N 25 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 21 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2958. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 29 қыркүйектегі N 53 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009.09.29 N 53 бұйрығымен.
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған тұлғаларды есепке алуды жетілдіру мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, Бұйырамын:
1. "Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар жөніндегі орталықтандырылған деректер банкін құру туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы N 67  бұйрығына (нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2606 санымен тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар жөніндегі орталықтандырылған деректер банкін жүргізу туралы Нұсқаулықта:
3-тармақтың:
бесінші азат жолы алынып тасталынсын;
9-тармақтағы "айына" сөзі "тоқсанына" сөзімен ауыстырылсын;
23-тармақ келесі редакцияда берілсін:
"23. 8-жолда мынадай әкімшілік құқық бұзушылық субъектілері туралы мәліметтер бейнеленеді: жеке тұлғалар; жеке кәсіпкерлер; заңды тұлғалар; шетелдік заңды тұлғалар; шет елдің қатысуымен заңды тұлғалар; мынадай органдардың қызметкерлері: әділет; қаржы полициясы; ішкі істер; қорғаныс министрлігі; ұлттық қауіпсіздік; кедендік қызмет; шекара қызметі; прокуратура; салық қызметі; төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі; мемлекеттік билік; арнайы қызмет; өзге де мемлекеттік құрылымдар.";
29-тармақтағы:
бірінші азат жол келесі редакцияда берілсін:
"29. 14.1-жолында құқық бұзушының туған күні, айы, жылы және тұрғылықты мекен-жайы қысқартусыз жазылады.";
мынадай мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын:
"14.5-жолында алкогольдік, есірткілік, токсикомандық мас күйінде әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған тұлғалар туралы мәліметтер бейнеленеді. Бұл жол бірінші сатылы соттармен толтырылады.";
34-тармақ келесі редакцияда берілсін:
"34. Кәртішкені толтырған қызметкердің аты-жөні мен лауазымы және толтырылған күні 21-жолда көрсетіледі.";

дополнить главой 2-1 следующего содержания:
"Глава 2-1. Электронная карточка формы N 1-АП
34-1. Заполнение электронной карточки формы N 1-АП начинается с реквизитов "Фамилия, имя, отчество и дата рождения" для физических лиц либо с реквизитов "Наименование юридического лица", "N свидетельства" для юридических лиц.
При вводе данных на физическое или юридическое лицо, все реквизитные части, предназначенные для введения сведений в отношении физических или юридических лиц, скрываются.
После заполнения установочных данных физических или юридических лиц программа предоставляет информацию о наличии сведений на вводимых лиц, с возможностью корректировки без удаления последних, при этом сохранение сведений производится в полном объеме. Введение новой информации предусматривается в окне "Новая карточка".
Первым реквизитом для заполнения в электронном формате является реквизит "орган, выявивший правонарушение". Данный реквизит заполняется путем проставления кода ведомства. Данный реквизит содержит возможность вызова на экран путем нажатия клавиш "F3", "F4", полного справочника субъектов административной практики с их кодировкой.
Реквизитные части "Место совершения" и "Орган, рассмотревший материал" заполняются путем проставления кода ведомства или при помощи полного справочника субъектов административной практики.
Реквизиты "Номер материала и дата заведения", "Ф.И.О., рассмотревшего дело", "Дата регистрации и регистрационный номер" и "Дата поступления в УКПСиСУ" заполняются с внесением данных, указанных в карточке формы N 1-АП либо материалах об административном правонарушении (протоколе, деле). Субъекты административной практики, имеющие ведомственные банки данных при заполнении реквизита "Дата поступления в УКПСиСУ", проставляют в нем фактическую дату ввода карточки.
Реквизиты "Субъект", "Квалификация" и "Форма вины" заполняются путем ввода кода ведомства или с использованием справочника, содержащего кодификационный список субъектов административной практики и перечень статей  Кодекса  об административных правонарушениях с разбивкой по пунктам и подпунктам, а также виды форм вины.
В случае необходимости указания в реквизите "квалификация правонарушения" пункта или подпункта, при вводе перед ними указывается цифра "0 (ноль)". Например,  статья 479  пункт 02 подпункт 01.
Реквизиты "Основные" и "Дополнительные" меры взыскания заполняются путем проставления кода соответствующего тому или иному виду взыскания или путем вывода на экран полного справочника с перечислением видов взысканий, но применяемых только по отношению к статье, указываемой выше.
При указании  статьи 423  Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, справочник будет состоять из таких взысканий, как "штраф", "конфискация", "лишение/приостановление лицензии", так как диспозиция данной статьи предусматривает наложение только этих видов взысканий.
Реквизиты "Размер наложенного штрафа" и "Размер взысканного штрафа" заполняются с указанием сумм, указанных в материалах (протоколе, деле).
При указании в карточке одновременно сведений о наложенной сумме и полном взыскании, извещение об исполнении постановления о наложении административного взыскания не заполняется.
Реквизиты "Место работы, должность, место учебы" заполняются на основе данных, указанных в материале (протоколе, деле).
Реквизит "Организационно-правовая форма юридического лица" заполняется с указанием формы или путем вызова на экран полного справочника видов форм юридического лица и индивидуального предпринимателя с их кодировкой.
Реквизиты "Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя, юридический адрес, N свидетельства" заполняются без сокращений, с внесением данных, указанных в материале (протоколе, деле).
Реквизиты "Постановление" и "Результат рассмотрения" заполняются путем проставления кода или при помощи справочника.
В случае опротестования постановления об административном правонарушении, заполняется реквизит "Постановление опротестовано", где указывается дата опротестования, указанная в материале (протоколе, деле).
Реквизит "Результат рассмотрения", заполняется путем введения сведений по отмененному или измененному постановлению либо с использованием справочника, содержащего список с видами решений возможных к принятию.
Реквизит "Ф.И.О. и должность сотрудника, заполнившего карточку" заполняется с указанием без сокращений фамилии, имени, отчества и должности.

төмендегідей мазмұндағы 2-1-тарауымен толықтырылсын:
"2-1-тарау. N 1-АП нысанды электрондық кәртішкесі
34-1. N 1-АП нысанды электрондық кәртішкені толтыру жеке тұлғалар үшін "Тегі, аты, әкесінің аты және туған күні" деректемелерінен немесе заңды тұлғалар үшін "Заңды тұлғаның аталуы", "куәліктің N" деректемелерінен басталады.
Жеке немесе заңды тұлғаға деректерді енгізу кезінде, жеке немесе заңды тұлғаларға қатысты мәліметтерді енгізу үшін тағайындалған барлық деректемелік бөліктер жасырылады.
Жеке немесе заңды тұлғалардың белгілену деректерін толтырғаннан кейін, бағдарлама, соңғыларын жоюсыз түзетуге мүмкіндігінің болуы арқылы, енгізілетін тұлғаларға арналған мәліметтердің бары туралы ақпаратты ұсынады, сонымен қатар мәліметтерді сақтау толық көлемде жасалады. Жаңа ақпаратты енгізу "Жаңа кәртішке" терезесінде қаралады.
Электрондық форматты толтыру үшін бірінші деректеме "құқық бұзушылықты анықтаған орган" деректемесі болып табылады. Бұл деректеме ведомство кодын қою арқылы толтырылады. Аталған деректеме "3", "4" пернелерін басу арқылы, кодтауларымен қоса әкімшілік практика субъектілерінің толық анықтамасын экранға шақыру мүмкіндігінен тұрады.
"Жасалған жері" және "Материалды қараған орган" деректемелік бөліктері ведомство кодын қою арқылы немесе әкімшілік практика субъектілерінің толық анықтамасының көмегімен толтырылады.
"Материалдың нөмірі мен басталған күні", "Істі қараған тұлғаның аты-жөні", "Тіркеу күні мен тіркелу нөмірі" және "ҚСжАЕКБ-на келіп түскен күні" деректемелері N 1-АП нысанды кәртішкеде немесе әкімшілік құқық бұзушылық туралы материалдарда (хаттамада, істе) көрсетілген деректерді енгізу арқылы толтырылады. Ведомстволық деректер банкіне ие әкімшілік практика субъектілері "ҚСжАЕКБ-на келіп түскен күні" деректемесін толтыру кезінде оған кәртішкенің нақты енгізілген күнін қояды.
"Субъект", "Дәрежелеу" және "Айыптың түрі" деректемелері ведомство кодын енгізу арқылы немесе әкімшілік практика субъектілерінің кодификациялық тізімінен, тармақтар мен тармақшаларға бөлу арқылы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Кодекс баптарының тізбесінен, сондай-ақ айып нысандарының түрінен тұратын анықтаманы пайдалану арқылы толтырылады.
"Құқық бұзушылықты дәрежелеу" деректемесінде тармақты немесе тармақшаны көрсету қажет болған жағдайда, енгізу кезінде олардың алдында "0 (нөль)" саны көрсетіледі. Мысалы, 479-бап 02-тармақ 01-тармақша.
Өндіріп алу шараларының "Негізгі" және "Қосымша" деректемелері сол не өзге өндіріп алу түріне сәйкес келетін кодты қою немесе тек жоғарыда көрсетілген бапқа ғана қатысты қолданылатын өндіріп алу түрлерін санамалау арқылы толық анықтаманы экранға шығарумен толтырылады.
Осылайша, Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексінің  423-бабы көрсетілген кезде, анықтама "айыппұл", "тәркілеу", "лицензиядан айыру/оны тоқтату" жазаларынан тұрады, себебі бұл баптың диспозициясы тек осы жаза түрлерінің салынуын қарастырады.
"Салынған айыппұлдың мөлшері" және "Өндіріп алынған айыппұлдың мөлшері" деректемелері материалдарда (хаттамада, істе) көрсетілген сомаларын көрсету арқылы толтырылады.
Кәртішкеде салынған сома туралы мәліметтермен қатар толық өндіріп алу көрсетілген жағдайда, әкімшілік жаза салу жөніндегі қаулының орындалуы туралы хабарлама толтырылмайды.
"Жұмыс орны, лауазымы, оқу орны" деректемесі материалда (хаттамада, істе) көрсетілген деректердің негізінде толтырылады.
"Заңды тұлғаның ұйымдастыру-құқықтық нысаны" деректемесі нысанды көрсету арқылы немесе кодтаулары бар заңды тұлға және жеке кәсіпкер нысандары түрлерінің толық анықтамасын экранға шақыру жолымен толтырылады.
"Заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің аталуы, заңды мекен-жайы, куәлігінің N " деректемелері қысқартусыз, материалда (хаттамада, істе) көрсетілген деректерді енгізу арқылы толтырылады.
"Қаулы" және "Қарастырылу нәтижелері" деректемелері кодын қою арқылы немесе анықтама көмегімен толтырылады.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы қаулыға наразылық келтірілген жағдайда, "қаулыға наразылық келтірілді" деректемесі толтырылады, онда материалда (хаттамада, істе) көрсетілген наразылықтың күні көрсетіледі.
"Қарастыру нәтижесі" деректемесі бұзылған не өзгертілген қаулы бойынша мәліметтерді енгізу немесе қабылдануы мүмкін шешім түрлерінің тиісті тізімінен тұратын анықтаманы пайдалану арқылы толтырылады.
"Кәртішкені толтырған қызметкердің аты-жөні мен лауазымы" деректемесі тегін, атын, әкесінің атын және лауазымын қысқартусыз көрсету арқылы толтырылады.

34-2. Субъекты административной практики, имеющие ведомственные банки данных о субъектах административных правонарушений, заполнение электронных карточек формы N 1-АП, производят в соответствии с требованиями, изложенными в настоящей Инструкции. Информацию в сроки, указанные в пункте 11 настоящей Инструкции, в электронном формате, определенном Комитетом, направляют в Управления.";
34-3. Субъектами административной практики, имеющими ведомственные банки данных при вводе извещений "об освобождении от административной ответственности и административного взыскания", "об исполнении постановления о наложении административного взыскания" реквизиты "Ф.И.О. сотрудника УКПСиСУ" и "должность" - не заполняются.";
в пункте 35 слова "администратор судов" заменить словами "орган исполнительного производства, осуществляющий принудительное исполнение,";
в Приложении 1 к Инструкции:
строку 8 изложить в следующей редакции:
"8. Субъект: физическое лицо "1"; индивидуальный предприниматель "2"; юридическое лицо "3"; иностранное юридическое лицо "4"; юридическое лицо с иностранным участием "5"; сотрудники органов: юстиции "6"; финансовой полиции "7"; внутренних дел "8"; министерства обороны "9"; национальной безопасности "10"; таможенной службы "11"; пограничной службы "11"; прокуратуры "12"; налоговой службы "13"; агентства по чрезвычайным ситуациям "14"; государственной власти "15"; спецслужб "16"; других государственных структур "17".";
в строке 14.1. слова "место рождения", исключить;
после строки "14.4. Место работы, должность, место учебы" дополнить строкой 14.5. следующего содержания:
"14.5. В состоянии: алкогольного "1"; наркотического "2"; токсикоманического опьянения "3".";
в строке 21 после аббревиатуры "Ф.И.О." дополнить словами "и должность";
в Приложении 2 к Инструкции:
в графе 2 слово "поступления" заменить словом "отправления";
в Приложении 3 к Инструкции:
после строки "N свидетельства" дополнить строкой следующего содержания "Наименование органа, выявившего правонарушение";
в Приложении 4 к Инструкции:
после строки "Место жительства" дополнить строкой следующего содержания "Наименование органа, выявившего правонарушение".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Ким Г.В.):
1) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) настоящий приказ направить субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан - Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан Ким Г.В.

34-2. Әкімшілік құқық бұзушылық субъектілері туралы ведомстволық деректер банкіне ие әкімшілік практика субъектілері N 1-АП нысанды электрондық кәртішкелерді осы Нұсқаулықта көзделген талаптарға сәйкес толтырады. Ақпаратты, осы Нұсқаулықтың 11-тармағында көрсетілген мерзімдерде Комитет белгілеген электрондық форматта Басқармаларға жолдайды.
34-3. Ведомстволық деректер банкіне ие әкімшілік практика субъектілері "әкімшілік жауаптылықтан және әкімшілік жазадан босату туралы", "әкімшілік жаза салу жөніндегі қаулының орындалуы туралы" хабарламаларын енгізу кезінде "ҚСжАЕКБ қызметкерінің аты-жөні" және "лауазымы" деректемелерін толтырмайды.";
35-тармақтағы "соттар әкімшілігі" сөздері "мәжбүрлеп орындатуды жүзеге асыратын атқарушылық іс жүргізу органы," сөздерімен ауыстырылсын;
Нұсқаулыққа қоса берілген 1 қосымшада:
8-жол келесі редакцияда берілсін:
"8. Субъект: жеке тұлға "1"; жеке кәсіпкерлер "2"; заңды тұлғалар "3"; шетелдік заңды тұлғалар "4"; шет елдің қатысуымен заңды тұлғалар "5"; мынадай органдардың қызметкерлері: әділет "6"; қаржы полициясы "7"; ішкі істер "8"; қорғаныс министрлігі "9"; ұлттық қауіпсіздік "10"; кедендік қызмет "11"; шекара қызметі "11"; прокуратура "12"; салық қызметі "13"; төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі "14"; мемлекеттік билік "15"; арнайы қызмет "16"; өзге де мемлекеттік құрылымдар "17".";
14.1-жолындағы "туған жері" сөздері алынып тасталынсын;
"14.4. Жұмыс орны, лауазымы, оқу орны" сөздерінен кейін мынадай мазмұндағы 14.5-жолымен толықтырылсын:
"14.5. Алкогольдік "1"; есірткілік "2"; токсикомандық "3" мас күйінде.";
21-жолдағы "Аты-жөні" аббревиатурасынан кейін "және лауазымы" сөздерімен толықтырылсын;
Нұсқаулыққа қоса берілген 2 Қосымшада:
2-бағандағы "келіп түсулер" сөздері "жіберулер" сөзімен ауыстырылсын.
Нұсқаулыққа қоса берілген 3 Қосымшада:
"куәліктің N " жолынан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын "Құқық бұзушылықты анықтаған органның аталуы";
Нұсқаулыққа қоса берілген 4 Қосымшада:
"Тұрғылықты мекен-жайы" жолынан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын "құқық бұзушылықты анықтаған органның аталуы".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (Г.В.Ким):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуіне шаралар қабылдасын;
2) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Төрағасы Г.В.Кимге жүктелсін.

4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан

4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры